Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) DrBubo77 válasza tisn (#17896) üzenetére


DrBubo77
addikt

Biztos páran megköveznek érte, de nem is értem, miért az időseket kellett először oltani. Főleg olyan vakcinával, amit 60 év alatt javasolnak. Inkább a dolgozókat kellett volna előbb oltani, hogy minél előbb újraindulhasson az ország. Tavaly tavasszal is megoldották sok idősnek, hogy a rokonok, szomszédok bevásároltak, idén is működhetett volna.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17902) tisn válasza Kékes525 (#17899) üzenetére


tisn
addikt

a virnyak komoly topikbol tudom, hogy te szakember vagy
mennyi ido alatt jutott el Zabdeno/Mvabea 0-rol az ejropai engedelyig? cirka 5 ev?

mRNS vakcinaknal mennyi volt ez az ido, fel ev?

veszhelyzeti engedelyt kaptak, nagyon fals a lo/gepjarmu hasonlatod. mondhatnam azt, hogy erosen csusztatsz.

nem veletlen az is, hogy a uj gyogyszer engedelyezesi ideje sem fel ev.

(#17903) proradeon válasza Elektrosokk (#17897) üzenetére


proradeon
őstag

Majd ha nyilvánosságra hozzák az erről készülő tanulmányt, beszélhetünk erről. :) Én csak leírtam, hogy minimum ferdítésre számítok a majd közlésre kerülő eredményekben. De ne legyen igazam.

#17895 tisn:
"minek szurjon magaba barki is friss technologias cuccot, amikor van regi jo bevlat is"

Könyörgöm hagyjuk már ezt a propagandaszöveget. Ez nem hogy ebbe a topicba, de már a laza topicba se illik. Milliószor ki lett már beszélve ez a téma. Konkrétan NULLA érv van az mRNA vakcinák ellen. Egyértelműen jobb, mint a kínai vakcina, így semmi oka nincs rá, hogy ne az mRNA vakcinát kérje.

Legalább ebből a topicból hagyjuk már ki a szakmainak még csak véletlenül sem nevezhető, propaganda "érveket". :(((

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17904) tisn válasza DrBubo77 (#17901) üzenetére


tisn
addikt

erre rosszul emlexel, eloszor az eu dolgozok kaptak, pfizert. lehetett volna mas oltasi strategiat is hasznalni, de a Rentnerdemokratie van, EUban mindenhol ez ment. (bocs a polityikaert)

(#17905) tisn válasza proradeon (#17903) üzenetére


tisn
addikt

Konkrétan NULLA érv van az mRNA vakcinák ellen.

igy van. csak epp a jelenlegi tudasunk mellett es rovid tavu tapasztalatok alapjan. KK maga mondta valamelyik interjuban, hogy a fo projektcel rakgyogyitasban az allatkiserleteknel tartanak. nezz utana, hogy mennyi ido barmely gyogyszernel az allatkiserletektol az eles alkalmazasig eljutni. nem fel ev, ennyit elspoilerezek...

ezek veszhelyzeti engedelyes vakcinak, egyatalan nem hulyeseg azoknak, akik eleve alacsony kockazatuak covid szempontbol, a naluk jol teljesito hagyomanyos vakcinat valasztani.

ez nem szifon, hogy a legujabb kelljen belole. 60 ev alatt erdemesebb egy classic buta nokiat venni.

(#17906) Kékes525 válasza DrBubo77 (#17901) üzenetére


Kékes525
félisten

Én pontosan értem, hogy miért az időseket kellett Sinopharmmal oltani. Azért mert más korosztályokkal sokkal nehezebben tudták volna elfogadtatni. Az idősek kellően féltek, kellően motiváltak voltak a vakcinákra és ezért könnyebben elfogadták azt. Ezek után a többiek pedig azt látták, hogy biztonságos és ezért a többi korcsoport is jobban elfogadta később. Mint írtam értem, de nem fogadom el. Ez végtelenül aljas megoldás volt, mert emberek életével játszottak, játszanak ezzel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17907) proradeon válasza tisn (#17905) üzenetére


proradeon
őstag

"ezek veszhelyzeti engedelyes vakcinak"

Ahogy a kínai vakcina is, amit kézzel-lábbal védesz. Szeptemberben (!!) lesz vége a fázis 3 vizsgálatának. De gondolom ez nem probléma, mert "régi jól bevált technológia", biztos nem lesz gond vele!

De én itt befejeztem. Aztán szurkolok, hogy a moderátorok megunják a szakmaiatlan propagandát ebben a topicban.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17908) Kékes525 válasza tisn (#17902) üzenetére


Kékes525
félisten

"mRNS vakcinaknal mennyi volt ez az ido, fel ev?"

Legalább 30 év. Olvasd el Karikó Katalin élettörténetét.

"veszhelyzeti engedelyt kaptak"

Ez MINDEN koronavírus vakcinára igaz, így a Sinopharmra is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17909) tisn válasza proradeon (#17907) üzenetére


tisn
addikt

termeszetesen ez is az. de maga a tech 100 eves, nincs benne a hosszu tavu problema lehetosege. az, hogy konkretan melyik elolt virnyakot locspocsoljak bele az kulonosebben nem erinti ezt.

(#17910) BlackV válasza Kékes525 (#17906) üzenetére


BlackV
senior tag

Na mondjuk ilyet még nem hallottam, hogy aljas dolog volt oltani ez valami új szint.
Kérdezni azt viszont szeretnék tőled. Lehet majd vinném a nagymamát beméretni :), korábbi influenza elleni oltás okozhat falspozitívat az antitest eredményben, vagy ez tök specifikus?

(#17911) tisn válasza Kékes525 (#17908) üzenetére


tisn
addikt

semmi gond, akkor tudod sorolni a 20-30 eve elesben futo mRNS vakcinak listajat. vagyis nem, mert nincs ilyen.

az, hogy par darab kutato mit kendacsolt anno a laborban, az meg mindig nem evtizedes tomeges gyakorlati tapasztalat.

a contergan is jol szuperalt a laborban akar 30 evig is...

(#17912) tisn válasza BlackV (#17910) üzenetére


tisn
addikt

orábbi influenza elleni oltás okozhat falspozitívat az antitest eredményben, vagy ez tök specifikus?

specifikus antitesteket mernek. de akkor vidd szogedre, itt mar mernek sejtes immunitast is.

(#17913) Kékes525 válasza BlackV (#17910) üzenetére


Kékes525
félisten

Légy szíves tanulj meg olvasni, mielőtt ilyeneket írsz. Hol írtam az, hogy aljas dolog volt oltani? :U Aljas dolog volt kipróbálatlanul, nulla információval időseket (60 éven felülieket) oltani. Azokra SENKI SEM tesztelte.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17914) tisn válasza Kékes525 (#17913) üzenetére


tisn
addikt

szerbia akkor mar oltotta sinoval az idoseket, mire mi kaptunk/bevizsgaltuk.

(#17915) Parci válasza tisn (#17905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tegnap volt linkelva karikó interjú, abban ez is érintve van, légyszi inkább olvasd el és ne írj csacskaságokat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17916) Parci válasza proradeon (#17907) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrvára kezdem megunni. mintha nem lehetne atom nagy parát csinálni elölt vírusos vakcinával... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17917) Kékes525 válasza tisn (#17911) üzenetére


Kékes525
félisten

Most is tévedsz. mRNS vakcinákat fejlesztettek veszettség, Zika, citomegalovírus és az influenza ellen is. [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17918) tisn válasza Parci (#17915) üzenetére


tisn
addikt

marmint ez?

https://ma7.sk/aktualis/szeretek-az-eszmebarikadokon-harcolni-kariko-katalin-interju-a-ma7-en

ugyanazt mondja, amit en. friss tech, 2018-as elso emberi probakrol ir. tomeges alkalmazas azota sem volt.

jo lenne, ha nem csacskasagoznal.

(#17919) Kékes525 válasza tisn (#17914) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, ebben is tévedsz, a WHO is kimondta, amikor engedélyezte a Sinopharmot, hogy kevés az információ a 60 éven felüliekről.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17920) tisn válasza Kékes525 (#17917) üzenetére


tisn
addikt

although these mRNA vaccines have not been licensed

es ismerem a vikit termeszetesen...

(#17921) Parci válasza tisn (#17918) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezd elfogyni a türelmem a tényként előadott véleményeiddel kapcsolatban.

százmilliós nagyságrendben adták már be az mrns vakcinákat, szóval napról napra okafogyottabb az az elméleti fingfűrészelés, amit előadsz róla. gondolom a nagyidnak is a kínait javasoltad, meg mindenkinek direkt azt kértétek a családban.

újabb? újabb. ki is nyuvadhatsz egy elölt vírusos vakcinában is rossz esetben? igen. az a mindent elsöprő érved, hogy jujj, mert újabb. igen, újabb. :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17922) Rolly válasza tisn (#17896) üzenetére


Rolly
veterán

ezt nem tudom honnan szeded... én fel is vettem a Sinopharmot... és nem azzal van a gond, hanem a felmerült azóta kiderült problémákat kellene kezelnie a kormánynak ... És mint írtam most a sinopharmmal is van bajom rendesen :) - ahhoz képest ami szokott de erre sajnos tudományos magyarázatom is van... (Covid megviseli a histamin rendszert is így az elölt vírusos oltás is -> az amúgy is alacsony (alsó határérték fele DAO szintem és problémás histamin szinten) hisztaminom miatt van inkább tünetem mert a histamin rezisztencia tünetei: fejfájás, émelygés, gyengeség......)

ahol indokolt 3. shot esetleg pfizer ráoltás (esetleg erre egy gyors studyt csinálni a Pfizerrel közösen) és keresni mellé jobb oltást amit lehet gyártani...
- ezt lehetne mRNS alapon (szerintem is ez lenne a jó sok szempontból)
- vagy akkor más hatékonyabb elölt vírusos technológiát idehozni... (mert van a mostani 1.0-ás sinopharmnál jobb ... szerintem már a sinopharmnak is kísérleti stádiumban)

(#17923) tisn válasza Rolly (#17922) üzenetére


tisn
addikt

van, az indiai mas adjuvansos, az hatekonyabb sejtes vedelem kialakitasaban.

OFF
nekem az AZ-tol volt valami gondom, egy hetig nagyon fulladtam, nem birtam futni :( (eleve copdm van). nem kerestem ra tudomanyos magyarazatot :)

lassan jon a 2. oltas idopontja, lehet jobban orulnek egy sinonak vagy pfizernek :)

(#17924) Kékes525 válasza tisn (#17920) üzenetére


Kékes525
félisten

Mondj 1 vakcinát, amelyet annyi emberen próbáltak ki, mint az mRNS vakcinát? Egyet.

#17921Parci +1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17925) tisn válasza Kékes525 (#17924) üzenetére


tisn
addikt

igen, en is azt mondom, most vagyunk az emberkiserlet kozepen. ebben nincs vita. es remelem jo lesz, nem szeretnek sokszazmillio zombival kuzdeni :) (masnak nem tunt fel kariko katalin es emma thompson hasonlosaga a iamlegendben? :D )

de nincs gondom a pfizerrel, felnotteknek mehet, gyerekeknek nem szivesen adnam. (irtam mar parszor)
(meg szivesen rohogok a divatfajzereseken)

(#17926) Rolly válasza Kékes525 (#17924) üzenetére


Rolly
veterán

attól a hosszútávú mellékhatásokról ott se tudunk a többinél meg max sejtünk :)

(#17927) Parci válasza tisn (#17925) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekeknél még el is fogadom és osztom valamennyire a véleményed, de az egy nagyon speciális szitu: a koronavírus (egyelőre...) annyira nem bántja őket, így a védelem nem ugyanúgy kritikus, mint a felnőtteknél, az ósdi, elölt lötyi meg náluk elég hatékony még.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17928) Kékes525 válasza Rolly (#17926) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt minden új gyógyszerről is el lehet mondani. Nagyon sok mellékhatás csak a 4. fázisban derül ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17929) tisn válasza Parci (#17927) üzenetére


tisn
addikt

a legnagyobb baj, hogy most hogy szabad a pfizer, igy is elfogynak a jelentkezok. megalltunk 5M-nal kb. tippre van meg 1M egyeb okbol vedettunk, de ez igy nem jo.

kar, hogy ennyire atpolitizalt lett a tema, szerintem emiatt allunk meg ilyen alacsony szinten, ha minden politikus, szakembor, media azt kommunikajlja, hogy minden oltas jo, mindeki oltassa magat nem igy allnank. (mert hat valojaban ez az objektiv igazsag)

(#17930) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Ez a "nemtudjukahosszútávúmellékhatásait"...
Az történik az oltóanyaggal is, mint minden más idegen anyaggal egy homeosztázisra törekvő szervezetben: néhány napon belül metabolizálódik és kiürül.
Mivel egy-két(-három?) adagot kap a szervezet relatíve távoli időközönként, nem pedig éveken át naponta kétszer, így kockázati alapon nézve nagyon-nagyon-nagyon csekély az esélye a hosszútávú negatív hatásoknak. (Azon kívül persze, hogy a nanobotok átírják a DNS-ünket.)
Ha valakinél nem működik valami üzemszerűen (pl. AZ esetében; egyéni variabilitás) és nem így történik, az nagyon kis mértékben írható a vakcina számlájára.

Elfogadom a sütiket.

(#17931) tisn válasza Dr.NX (#17930) üzenetére


tisn
addikt

Az történik az oltóanyaggal is, mint minden más idegen anyaggal egy homeosztázisra törekvő szervezetben: néhány napon belül metabolizálódik és kiürül.

DDT? stroncium?

(#17932) Dare2Live válasza tisn (#17929) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

saját merítésem alapján lényegesen többen lehetnek az átfertőzödöttek. Itt lenne jó nagyon ha szűrtünk volna mennyiségben mert akkor mi is pontosabbat tudnánk.

jelenleg már minden oltás elérhető így nehéz arra kenni a "kevés" oltottat, hogy vki azt mondta neki nem kell teszteletlen vagy nem kell új féle vagy.... kb mninden van.

Azzal nagyon nem értek egyet amit mondasz bizony vannak olyan rétegek ahol az egyik vagy a másik oltás kifejezetten ellenjavalt. pl az én esetem is. "Sportos" vagyok (hetente többször futok, más sportolok), "fiatal" is vagyok, nem elhízott, nem cukros, nincs magas vérnyomásom... viszont van egy szunnyadó auto immun betegségem ami ha belobban annak brutál következményei lehetnek (megvakulhatok). Inkább megvártam a pfizert minthogy kockáztassam a belobbanást. Igen tudom meghalhatok. Inkább mint hogy megvakuljak. My f* body, life, my f* decision.

Amúgy ha fontos az átoltottság a kormánynak annyit kellett volna tennie, hogy fullba beengedi a médiát a kórházakba. De akkor kiderült volna micsoda áldatlan állapotok vannak, hogy hallnak meg sorba azért mert nincs szakorvos, szakápoló, hogy 30hja dolgoznak bent mert ha hazamegy akkor az fixen +x halott mert nincs ki ellássa.
Nah ha ez ment volna napi szinten tvben lenne most is sorbanállás vakcináért. :C

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17933) Coyot válasza tisn (#17931) üzenetére


Coyot
őstag

Tényleg egy vegyszert hasonlítasz egy vakcinához? Szezont nem akarod a fazonnal összekeverni? dzsízusz

Szerintem az elölt vírusos vakcina nagyon veszélyes, mert a tartály amiben kelesztik rákkeltő bevonnattal van kezelve. :Y

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#17934) Marci112233 válasza Somatom (#17883) üzenetére


Marci112233
őstag

Az érdekes hogy nincs Pfizer a listában. Nekem most is feldobja a Pfizert hogy már az elsőt megkaptam ráadás helyben pedig amelyik nap telefonáltak a háziorvostól, és mondták hogy Pfizert adnak be, rögtön visszakérdeztem rá hogy tényleg az-e és nem-e hallottam félre mert olyan helyen voltam ahol szakadozik a vonal többségében.(Kint a határban.) Amint hazaértem aznap este ránéztem az eeszt időpontfoglalás felületen és kicsiny falumba nekem se lehetett Pfizerre időpontot kérni, de mivel már a háziorvostól hívtak így nyugodt voltam. De akkor ránéztem hogy nem írom be a mezőbe a teleülést csak a megyét választottam ki akkor volt Pfizerre is lehetőség, csak legközelebb 20KM-re Mátészalkán volt időpont. Így javaslom nézd meg te is, hogy picit távolabb tőled, de még elég közel van-e időpont Pfizerre. Szomszédom pont így tett múlt héten, és ő is mivel Mátészalka van legközelebb hozzánk, oda ment mert ő is a Pfizert kérte magának. Nekem ebben szerencsém volt, mert mivel a regisztrációt is nemrég csináltam, először a háziorvostól hívtak, és mázlimra pont Pfizert adtak aznap. Ha nem azt adták volna akkor én is inkább kérem volna máshova hozzám legközelebbi helyre Pfizer oltásra időpontot.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#17935) Parci válasza tisn (#17929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy is mondjam finoman. igen, igazad van, csak az a helyzet, hogy a kormány hihetetlen kretén, idióta, felháborító és seggfej módon kommunikálta az egész járványt. hiteles központi tájékoztatás volt? nem volt. még annyi sem, hogy mit csinálj, ha elkapod, milyen védőfelszerelést szerezz be, milyen vírus ez és mit csinál stb. kirakták nyunyónénit, teljes transzparencia helyett az utolsó utáni kis dologból is titkot csináltak, és nulla, de szó szerint nulla energiát tettek bele abba, hogy bárkit meggyőzzenek.

az a helyzet, hogy ez van, amikor nincs konkurencia, nincs elvárás és nincs nyomás sem, hogy az ember indokolja a döntéseit, tájékoztasson, meggyőzzön.

lehetett volna a napi halállottó számok bejelentése helyett hitelesen tájékoztatni, művelni a lakosságot, pozitív és főleg cselekvési terveket vázolni, szakmai szereplőkkel. igen, akkor lettek volna kérdések, esetleg kiderült volna, hogy valamit nem a legjobban csinálunk stb. annyira messze kerültünk már ettől ebben a nemdiktatúrában, hogy egyszerűen képesség sincs az így működésre. tényleg nincs, őszintén nincs, egyszerűen nem is tudják máshogy.

még az oltásra buzdító kampány is szar.

szocializmus van a fejekben, sosem múlt el, és hát a teljesítményén is látszik. ez van, 5m embert lehetett beoltani így. kevés. :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17936) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Ma csaknem 440 ezer adag Pfizer-vakcina és 60 ezer Jansen-vakcina érkezik hazánkba, péntekre pedig 65 ezer Modernát várunk."

itt van 565e új, tök jó vakcina, és nincs kinek beadni. szégyen :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17938) Ringman válasza Parci (#17936) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg ma oltotta volna anyámat (59) a háziorvos, de azt mondta, hogy 95-ös szaturációra inkább nem olt. :( (több mint másfél hónapja kapta el a covidot)
viszont mehet vérvételre, posztcovid vizsgálatokra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#17939) Somatom válasza Marci112233 (#17934) üzenetére


Somatom
veterán

Itt vmi félreértést sejtek. Én erről a felületről írtam. Itt nincs vakcinaválasztó. Ha az adatok kitöltése után a "Küld" -re bökök, akkor lesz választási lehetőség?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17940) Ezekiell válasza Ringman (#17938) üzenetére


Ezekiell
veterán

95ösre nem olt? wtf? az teljesen normális...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17941) Ringman válasza Somatom (#17939) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, ott tudsz majd szűrni oltóanyagra és utána helyszínre + időpontra.

(#17942) Ringman válasza Ezekiell (#17940) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez van, elküldte további vizsgálatokra. covid előtt 98-99 volt az spo2 nála.
ettől függetlenül elmehetne oltópontra is a háziorvost megkerülve, de vsz. nem fog, a vérképet meg mindenképp érdemes megvárni.
vénás antitest-vizsgálatot nem csináltatott még.

(#17943) tisn válasza Ringman (#17937) üzenetére


tisn
addikt

az ilyen politikai indittatasu cikkeket hanyagolni kellene.

(#17944) Dr.NX válasza tisn (#17931) üzenetére


Dr.NX
addikt

A válaszod olyan szempontból jogos, hogy valóban nem minden ürül ki, például nehézfémek, mérgek, stb. De ezek nem is kis dózisú egyszeri adagolás mellett szoktak problémát okozni.
Akkor úgy fogalmazok, hogy a legtöbb idegen anyag.
Most a nikotin jutott eszembe, mint ismert méreg. Két szál elszívott cigitől valakinek eszébe jutna a hosszútávú hatások miatt rettegni?
Gondolom a fejekben az van, hogy a véráramba adott valami az durvább, mintha máshonnan jutna oda.

Elfogadom a sütiket.

(#17945) Ezekiell válasza tisn (#17943) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szemét rohadék Peru, politikai támadást indított szegény Orbán-kormány ellen azzal, hogy más módszerrel számolják a halottaikat, és így letaszítottak minket a halálozási dobogó legfelső fokáról!

Szerintem meg az ilyen kommentelést kellene hanyagolnod.... :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17946) Ringman válasza Dr.NX (#17944) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#17947) Coyot válasza Dr.NX (#17944) üzenetére


Coyot
őstag

Szerintem egyáltalán nem jogos. Arra mutasson példát, hogy hol volt vakcinákkal probléma. Az fair. De miért nem egyből megivott kerozinhoz hasonlítjuk a vakcinát? Ennyi erővel azt is lehet.

Má' nem

(#17948) Marci112233 válasza Somatom (#17939) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen. Ott töltsd ki az adatokat és nyomj a küld-re. Majd ezután ki kell adja a Pfizer oltóanyagot is, csak lehet hogy neked is menni kell érte majd pár KM-ert.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#17949) tisn válasza Ezekiell (#17945) üzenetére


tisn
addikt

mind tudjuk*, hogy kamu volt a vilagelso magyar halalozas.

* 80-as IQ felett es legalabb ebbol a topikbol tajekozodo jomunkasemborok esetn.

lehet nezegetni excess mortality adatokat, mindenki szamara adott a lehetoseg. de a kamuzast be lehetne mar fejezni.

(#17950) Somatom válasza Marci112233 (#17948) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm! Túlparáztam. Totális user error volt. Ott van az oldalon a videó linkje, csak meg kellett volna néznem. Két perc volt az egész és ha minden igaz, akkor holnap délben, tőlem két utcányira kapom a szurimat. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.