Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Kékes525 válasza BlackV (#18599) üzenetére


Kékes525
félisten

Hol a link? Ráadásul amit írtál SEMMIT sem jelent azzal kapcsolatban, mint amit írtam.

[ Módosította: Parci ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18602) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nyugalom, népek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18603) Parci válasza Kékes525 (#18601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább arra válaszolj nekem légyszi, hogy van-e különbség x és y vakcina által termeltetett antitest között :), avagy egy adott eredményei x és y vakcinára adott antitestekre összevethető egy az egyben?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18604) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Coronavirus vaccine - weekly summary of Yellow Card reporting Updated 3 June 2021]
Regen nem lovagoltam a vesszoparipamon, ugyhogy potolom:
"The overall incidence after second doses was 1.3 per million doses. All reported cases following a second dose are in patients aged 50 years and over, for whom the reported incidence rate is 1.4 per million second doses. Currently, no cases have been reported following a second dose in patients aged 18-49 years with an estimated 2.7 million in this age group having received both doses. This should not be directly compared to the incidence rate reported after the first dose as the time for follow-up and identification of cases after second doses is more limited. However, the data are reassuring at this stage and suggest that the reported incidence rate following a second dose is lower than that seen following a first dose. These reports have also been analysed by the Government’s independent advisory body, the COVID-19 Vaccines Benefit Risk Expert Working Group, which includes lay representatives and advice from leading haematologists."

Szoval fiatalon a masodik dozis utan egyelore egyre hatarozottabban a "don't foss!" tanacs rajzolodik ki.

I am having fun staying poor.

(#18605) skroy


skroy
senior tag

Magyarország százezer adag koronavírus elleni oltóanyaggal (Astrazeneca) segíti a Zöld-foki Köztársaságot.

Remélem lassan jön az a bejelentés is, hogy 2. Astra helyett kaphat mást aki kéri. Ha a kínait rá lehetett engedni a népre, akkor nyugodtan kaphatna engedélyt az Astra+Pfizer kombo.

(#18606) Peat;) válasza skroy (#18605) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] Sajna fizetős cikk, de ennyi is elég amit láthatsz belőle. Súlyos Astra mellékhatásnál talán engedik a Pfizert. Nálam ez a lehetetlen^3-ön kategória hogy politikai haszon helyett én kapjak Pfizert (mert már azt is ajándékozgatják csak gondolom oda ahol nagyon be kell vágódni :D )

(#18607) t72killer válasza #86564352 (#18600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" Kínai és a Közép-Kelet-Európai Kórházak Együttműködési Szövetsége" LoL...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18608) Ezekiell válasza BlackV (#18599) üzenetére


Ezekiell
veterán

Izé, nézd csak:

„Az eddigi tapasztalatok alapján azt lehet valószínűsíteni, hogy akinek az oltás hatására nem alakult ki antitestest védelme, annál nagy százalékban a sejtes immunitás sem fejlődik ki”
– mondta ezt a Népszavának a vizsgálatot végző Avidin Kft. ügyvezetője, Puskás László biológus

"Kicsit" félreértetted a dolgot...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18609) Kékes525 válasza Parci (#18603) üzenetére


Kékes525
félisten

"van-e különbség x és y vakcina által termeltetett antitest között"

Annyiban, amennyire a vakcina által termeltetett antigén különbözik. Ha teljesen ugyanazt az antigént termeltetik, akkor az ellene képződő antitestek is ugyanazok.

"avagy egy adott eredményei x és y vakcinára adott antitestekre összevethető egy az egyben?"

Csak a neutralizációs vizsgálatok vethetők össze, mivel azok a tényleges antitestes védelmet mutatják. Az S fehérje antitestjeinek össz mennyisége nem, mert a védelem szempontjából nem mindegy, hogy melyik S fehérje domén ellen készültek azok az antitestek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18610) Ringman válasza skroy (#18605) üzenetére


Ringman
nagyúr

2. astra helyett kaphatsz 2 kínait! :DDD

(#18611) #86564352 válasza t72killer (#18607) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az ÜMBK véleményére többet adok járványügyben, mint az övére. ;]

(#18612) BlackV válasza Ezekiell (#18608) üzenetére


BlackV
senior tag

Olvasod egyáltalán azt is amit én írok? Minden bizonnyal az egy korábbi feltevése volt, amit később módosított, ahogy nőtt a mintavételek száma. Csak így logikus.
Kicsit kevesebb cinizmust, ha már én is elhagytam, köszi!

(#18613) Ezekiell válasza BlackV (#18612) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én olvasnám, ha linkelnél forrást, mert amit Kékes meg én linkeltünk, az egy 2 nappal ezelőtt készült interjú, szóval nem annyira korábbi...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18615) IQfályter válasza bigdady (#18507) üzenetére


IQfályter
tag

Szia
Erre is van megoldás amennyiben tényleg annyira akar oltást kapni az illető . Mondjuk kell hozzá, hogy a háziorvos partner legyen benne.
Szóval a háziorvos felé jelezni kell, hogy mindenképpen szeretne oltást kapni ( mondjuk Pfizert, azért írom kötőjelek közé mert azt végső soron nem ő dönti el csak egy kis ráutalás )
Szóval a menete. Jelezni kell a háziorvos felé, a háziorvosnak ki kell kérnie egy infektológus véleményét majd ,az így kapott orvosi véleménnyel együtt írnia kell egy emailt az oltópontnak. Azok majd értesítik az illetőt amennyiben pozitív az infektológus véleménye.

Egy embert ismerek aki már megkapta így az első pfizer oltasát miután neki is az eslő AstraZeneka oltás után problémái lettek és ő sem kaphatta meg a másodikat.

[ Szerkesztve ]

(#18616) Kékes525


Kékes525
félisten

Puskás László (Avidin kft.) megállapítása, ami az ATV heti naplójában hangzott el [Benyó Rita riportja] :

Puskás megállapításai:

1. A Sinophrmnál, a neutralizáló antitestek szintjén, kisebb az immunválasz, mint az összes többi oltóanyagnál.

2. 60 év felett, a Sinopharm esetében, 3.-nak más tipusú oltóanyagot javasol.

3. A T sejtes választ is találtak (valamilyen pozitivitást) az esetek 45 majdnem 50%-ban, akkor is amikor kevés volt az antitest, de ez egyén és életkor függő.

4. Ha van T sejtes válasz, akkor védett az ember.

5. Aki átesett a fertőzésen 1 oltás bőven elegendő.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

A vizsgálatok kevés mintaszámúak, ezért még nem általánosíthatók. Másrészt nem részletezte az életkor függvényt, ami nagyon fontos, mert időseknél problematikus elsősorban.

Nem részletezte, hogy mennyi a T sejtes immunválasz. Azt eddig is tudtuk, hogy lehetséges, csak az nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18617) skroy válasza Peat;) (#18606) üzenetére


skroy
senior tag

Pedig elég sok Astrás vár még a 2. lövésre, közülük sokan nem is fogják kérni. Pfizerrel növelhetnék az oltottak számát, más úgysem nagyon számít itt. Bár nekik ott fent az egyszer oltott is védett, szóval...
Igazából nem tartottam az Astrától elsőre, és elfogadom másodiknak is. Csak az első után 3-4 héttel volt egy elég komoly rosszullétem olyan fejfájással, mint még soha. Órákig csak feküdni tudtam, de az ágyba is kapaszkodtam, annyira szédültem. Akkor csak azért nem hívtam dokit, mert nem volt kézközelben a teló. Aztán belealudtam, felébredve jobban lettem, és annyiban is hagytam a dolgot. A házidoki hívni fog a 2.lövés előtt is, majd megemlítem neki, aztán lesz ami lesz.

#18610 Ringman:

Erre bizony nagyobb esélyt látok. :D

(#18618) Parci válasza Kékes525 (#18609) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos nem értem továbbra sem. a vakcinák a teljes s-fehérjét beviszik, nem csak egy-egy domént, nem? a szervezet meg immunválaszt ad. mi a különbség akkor?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18619) #86564352 válasza Kékes525 (#18616) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Aki átesett a fertőzésen 1 oltás bőven elegendő."

Erről hiába beszélnek, mert a rendszer nem tudja lekezelni. Megyek a 2. adag Pfizerre, ha mondanám decemberben valószínűleg megtalált a vírus (nem teszteltek, csak azért tudom 99% mert elment a szaglás-ízlés pár napra, tehát papírom nincs róla) és most azt mondják "1 oltás bőven elegendő" akkor csak néznének és lenne egy befejezetlen oltásom, amivel utazni se lehet, mert két dózishoz kötik. Aki AZ-t kapott és nem szeretne másodikat, az se hivatkozhat erre, mert a rendszer és a szakma nincs azonos lapon.

(#18620) grizlisandor válasza #86564352 (#18598) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, direkt EMA engedélyest akartam, egy pfizer már bennem van.
Viszek magammal az oltásra a gov.hu-s igazolást, ha véletlen nincs nekik az oltóponton.

Mindig elfelejtem, hogy csak mi magyarok vagyunk egy nyelvűek. :B

(#18621) Kékes525 válasza #86564352 (#18619) üzenetére


Kékes525
félisten

Persze a való élet más. Másrészt erről már lekéstünk, most már vakcina bőség van. Kezdetben lett volna érdekes.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18622) #86564352 válasza grizlisandor (#18620) üzenetére


#86564352
törölt tag

Júliustól már EU igazolványnak is kell lenni, néhány országban már most is osztogatják. Mivel július 1-től még további 6 hét türelmi idő az országok rendelkezésére áll, ki tudja Mo. hogyan áll ezzel most.

Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Germany, Greece, Croatia and Poland have already started issuing them.
The regulation will come into force on July 1 and will have a six-week phasing-in period for any member states that need more time.
Everything you need to know about the EU's COVID travel pass | Euronews

(#18623) grizlisandor válasza #86564352 (#18622) üzenetére


grizlisandor
addikt

Valahol olvastam, hogy az EESZT alkalmazás is tudni fogja az EU igazolványt helyettesíteni.

(#18625) #86564352 válasza Kékes525 (#18621) üzenetére


#86564352
törölt tag

Úgy nézve érdekes, akkora a győzelmi propaganda zaja, hogy minden szakmai téma nálunk csak több hét, hónap fáziskéséssel kerül egyáltalán szóba. Vérrög para, másodiknak másik fajta, antitest érték, gyerekek oltása, mutáns veszély... Miközben több ország már igazította az oltási programját az új információk alapján. A következő felmerülő dologgal is ez lesz, mert ilyen a rendszer.

(#18626) Parci válasza Kékes525 (#18624) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, picit mások, de mindenhol a teljes tüskefehérje kerül a szervezetbe, és - én azt hittem -, hogy az már automatikus, hogy a szervezet hogyan reagál, mi ellen termel antitestet. és az s-2p-nél is tudtommal inkább azért lett s-2p, hogy stabilabb legyen a tüskefehérje a szervezetedben.

azért a rajzot nézve nem látom, hogy ne így lenne, a szervezet letapogatja a teljes felszínét, aztán antitestet termel minden része ellen. csak tán tudja, hogy melyik része ellen célszerű, nem?

és egyáltalán, akkor mit mér pontosan egy ilyen s-fehérje antitest vizsgálat?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18627) Kékes525 válasza #86564352 (#18625) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos a kormány fake news harsogása és annak következményei szinte mindent elnyom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18628) #86564352 válasza grizlisandor (#18623) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó, azért ha nyáron be akarsz menni valahova Németországban, egyértelműbb lenne az egységes EU igazolást felmutatni, mint magyarázni a magyar appot. (linkeld egy külföldi ismerősödnek a hivatalos magyar koronavírus tájékoztató honlapot, nem fogja elhinni tényleg az és nem egy tizenhárom éves számtech óra projektje a 90-es évekből)
Amit kiküldtek védettségi igazolványt, azon az oltás típusa sincs rajta, a QR kódon se azzal mire mész külföldön. Már bukta ebben az állapotában. Ennél többet ér az orvosi pecsétes oltási kártya, a kétnyelvű fecni és én elkértem az üres Comirnaty ampullát is. :D

(#18629) Kékes525 válasza Parci (#18626) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ok, hogy miért lettek az az antitest képződés szempontjából másodlagos. Ha a target más [Construct oszlopot figyeld] , más lesz az általa kiváltott antitest válasz is, más lesz (módodul) az antitest (ugyanaz a táblázat, de a "B and T cell responses" oszlop).
Másrészt a válaszba a teljes vakcina szerkezete és anyagai is erősen belejátszanak. Egyes folyamatokat erősítenek, másokat gyengítenek. Ez utóbbiak az antitest felépítését már nem befolyásolják, de a mennyiségét már igen. Most a sejtes immunválaszról nem beszélek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18630) Parci válasza Kékes525 (#18629) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a "másrészt" rész oké, de oltás és antitest mérés után az már "mindegy", lesz egy számod, annyi sikerült. gagyi oltás után is, ha magas, akkor magas/nyugodt lehetsz.

az első felét köszi, így már jobban értem, picit. érdekes, hogy a sputniknál azt írja, hogy annyi neutralizáló antitest lett, mint a plazmában, míg az mrns-eknél írja, hogy több. viszont nagyobb különbség, hogy a sputniknál csak rbd-specifikus antitesteket ír, míg az mrns oltásoknál teljes s/s1-fehérjét.

az orosz tényleg "csak" az rbd ellen termel? meg tud az változni annyira, hogy kikerülje? vagy akkor már kötni sem tud a receptorhoz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18631) Kékes525 válasza Parci (#18630) üzenetére


Kékes525
félisten

"meg tud az változni annyira, hogy kikerülje? vagy akkor már kötni sem tud a receptorhoz?"

Ha megtudna változni úgy, hogy továbbra is erősen kössön és kikerülje az ellen irányuló immunválaszt, akkor már megváltozott volna, mert erre a mutációra nagyon nagy a szelekciós nyomás és rettenetesen sok a mutáció a hatalmas kópia szám miatt. Azaz bőven volt választék, de még eddig nem jött elő, mert valószínűleg nem is keletkezhet ilyen.

"ha magas, akkor magas/nyugodt lehetsz."

Csak valószínűleg. A döntő a neutralizáló antitestek száma. Elméletileg abból akár kevés is lehet, míg a többiből nagyon sok. Különösen a Sinopharm esetében.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18632) Parci válasza Kékes525 (#18631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Csak valószínűleg. A döntő a neutralizáló antitestek száma. Elméletileg abból akár kevés is lehet, míg a többiből nagyon sok. Különösen a Sinopharm esetében."

oké, kezdem érteni. a sinopharmnál ugye ott van eleve a fehérjeburok "ellen" termelt antitest, de akkor ezexerint a többi vakcinánál is az van, hogy az s-fehérje mindenféle részei/doménjei ellen termel antitestet, de a tényleges védekezésben ezeknek csak egy része vesz részt? vagy eleve csak az rbd-régió a lényeg, mert ott kötődne? ha tényleg csak egy részük vesz részt a védekezésben, miért nem egy olyan "csonkított" s-fehérjét küldenek be, ahol a fölösleges részek ott sincsenek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18633) Kékes525 válasza Parci (#18632) üzenetére


Kékes525
félisten

"ha tényleg csak egy részük vesz részt a védekezésben, miért nem egy olyan "csonkított" s-fehérjét küldenek be, ahol a fölösleges részek ott sincsenek?"

Az egyszerűség kedvéért emeltem ki a neutralizáló antitesteket, de a többi antitestnek is van jelentősége, elsősorban a sejtes immunválaszban. A vírussal fertőzött sejtek felületén az összes vírus antigén megjelenik a vírus szaporodása során és ezekhez a vakcinázáskor termelt "egyéb" antitestek kötődhetnek. Ezeket a CD8 limfociták felismerik és bekebelezik a fertőzött sejteket. Így csökkentik a vírus elterjedését a szervezetben. Azonban ezek a nem neutralizáló antitestek okozhatnak ADE-t (antigén függő erősítés) is. Hozzákapcsolódnak az intakt vírushoz és ezeket a falósejtek és a CD8 sejtek bekebelezik és bennük szaporodni tudnak. Segítségükkel olyan sejteket is megfertőzhet a vírus, amit eredetileg nem tud. Ezt koronavírus esetében még nem bizonyították.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18634) Ringman


Ringman
nagyúr

How Amazon became an engine for anti-vaccine conspiracy theories
A series of audits find the Everything Store’s algorithms recommending falsehoods about the coronavirus, vaccines, Dr. Fauci, and more.

(#18635) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A törzsi tanács délutáni tájékoztatója alapján Cecília elmondta:

"Engedélyezik a vakcinák keverését
Még a mai nap újabb tájékoztatást adunk ki, a különböző szakmai kollégiumok javaslata alapján úgy döntöttünk, hogy ha valakinél az első oltás után olyan reakció alakul ki, ami miatt az orvosa másodjára egy másfajta vakcina felvételét javasolja, akkor azt engedélyezni fogjuk - mondja Müller. Kiemeli, hogy erre csak háziorvosi javaslatra van lehetőség."

(#18636) Parci válasza Kékes525 (#18633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18637) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Marad a két oltás.

"A betegség lefolyása valamekkora védettséget jelent, de az oltás magasabb immunválaszt vált ki, így továbbra is a két oltáshoz tartjuk magunkat - mondja Müller Cecília Merkely Béla felvetésére reagálva."

(#18638) Kékes525 válasza Soulfly842 (#18637) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már ennek nem sok a jelentősége. Mekelynek igaza van, ha a vakcina takarékosság a szempont. Azonban már bőségesen van vakcina, ezért most már Müller-nek van igaza.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18639) Ringman válasza Kékes525 (#18638) üzenetére


Ringman
nagyúr

vakcina takarékosság = nem veszünk részt a brüsszelita oltóanyag-beszerzésben?

(#18640) Cs1csó válasza t72killer (#18585) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jujj ez rosszul hangzik.

(#18641) grizlisandor válasza #86564352 (#18628) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, ha engedélyezik itthon, akkor töltöm lefelé, az lesz a tuti.

"az üres Comirnaty ampullát is."

:DDD

(#18642) mozso


mozso
senior tag

Angliában az indiai 1.617.2 verzió április 17-én jelent meg és május 8-án érte el a 20%-os részesedést a mintákban (most már 78% felett van).

Viszont nem értettem, miért nem látszik növekedés a naponta kórházba kerültek számában. Nos azért, mert azokról az utolsó adatközlés pontosan egy hete volt. Majd csak június 10-én fogják ismét frissíteni.

Találtam viszont egy másik forrást, ahol már június 7-ig (reggel 8:00-ig) látszanak az adatok, hogy összesen mennyi ágy foglalt igazolt Covidosokkal. [link]

Május 12 előtti időszak folyamatos csökkenés, ami folytatódik kb. május 23-ig. Utána viszont látszik emelkedés azért. Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18643) t72killer válasza mozso (#18642) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az lesz az érdekes, hogy hogy muzsikálnak az oltások. Nem sok idő már, és tisztábban fogunk látni, max 3-4hét. A tényeknek sajnos itt is saját erejükből kell áttörni a politikán, bár azért könnyebb dolguk van, mint pl Mo.-gon.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18644) Parci válasza mozso (#18642) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Remélhetőleg ők az oltatlanok..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18646) Viktoár válasza #32839680 (#18645) üzenetére


Viktoár
addikt

Hamarosan megtudjuk. ;]

Üdv:Viktor

(#18647) Ispy válasza #32839680 (#18645) üzenetére


Ispy
veterán

Kb. minden 3. zombis film így kezdődik, csakszólok. ;] :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18648) t72killer válasza #32839680 (#18645) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha embereket olvasztanak ki, az izgalmasabb. Nem egyértelmű, hogy egy állatban lévő vírus/baci kompatibilis az emberi szervezettel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18649) mpo válasza t72killer (#18648) üzenetére


mpo
veterán

Nem egyértelmű, hogy egy állatban lévő vírus/baci kompatibilis az emberi szervezettel.
Ezt meg ne hallják Kínában. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#18650) t72killer válasza mpo (#18649) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A MERS-hordozó jószággal alvó kenyai tevehajcsárok elég optimisták a témában. Milliónyi vírus él a különböző fajokban, komoly evolúciós lépés az egyik-másik példánynak ha át tud ugrani új fajba.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.