Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Ezekiell válasza Parci (#17094) üzenetére


Ezekiell
veterán

Van akkor még szűk 1.5 honapuk eldonteni, hogy adnak Pfizert másodiknak :)
Edit: mármint nálam :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17102) Parci válasza Ringman (#17098) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen. viszont most önzőnek kell lenni, mindenkinek érdemes immunitást építenie ezerrel, ez az igazság :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17103) bigdady válasza Parci (#17097) üzenetére


bigdady
nagyúr

Majd az antitest megmondja a 2. astra után 3,5 hétre ;)

(#17104) Parci válasza bigdady (#17103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó lesz az. nem egy sputnik, de két sörrel elmegy ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17105) Coyot válasza Parci (#17104) üzenetére


Coyot
őstag

Ez már a hogy is mondták a szakzsargonban? vakcinairigység? :DDD

Má' nem

(#17106) NavySeal válasza Ezekiell (#17101) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nálam szintén. Júli 13 a második shot.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17107) tisn válasza Ringman (#17100) üzenetére


tisn
addikt

90% hogy felesleges a 3., 4., n-edik oltas. innen indulj ki.

(#17108) #86564352 válasza tisn (#17107) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez még a jövő zenéje. Volt olyan is, hogy:
90% csak Kínát érinti a probléma
hát mégse, de 90% csak öregeket érinti
hát nem csak őket, de 90% csak elhízott, cukorbeteg dohányosokat
hát mást is érint, de 90% csak egy nátha
stb.
Nem vagyok rettegő, viszont a számíts a jóra, készülj a rosszra elvet vallom. Nem elég bemondani, hogy gyerekeket nem érinti, nem fáj a long covid, hozzánk nem jut el variáns, a kínai vakcina is jó minden ellen.

(#17109) DrBubo77 válasza #86564352 (#17108) üzenetére


DrBubo77
addikt

Már Cromwell is ezt az elvet vallotta:
"Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!"

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#17110) t72killer válasza Ringman (#17100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eddigi infók szerint semmivel se gyengébb a Pfizernél, 70% körül véd a b.1.617 család ellen.

Az EMA még azért nem engedélyezte, mert gondolom nem kérték, van 1.5milliárd beoltandójuk, mielőtt exporton gondolkodhatnának. A fejlett országbeli gyógyszergyártók kb mindent IS Indiában gyártatnak, nem is tudom, hogy van-e bármilyen antibiotikum-gyár pl Európai földön.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17111) Asbee válasza Ringman (#17100) üzenetére


Asbee
veterán

Erre az ema engedélyeztetésre úgy tekintünk mint valami nem is tudom mire…..Aztán kb arra jó, lehessen utazni a vakcinával. Ott sem történnek olyan és akkora vizsgálatok, hogy most aztán hátra lehet dőlni, minden szuper. Normál esetben egyik vakcina sem lenne engedélyezve

(#17112) tisn válasza #86564352 (#17108) üzenetére


tisn
addikt

nem, ez a mult zeneje leginkabb. nem 100%-os valoszinuseggel (inkabb 90%-ot mondanek hasrautesre), de azert a koronavirusokat ismerjuk mar, vannak tapasztalatok a sarsncov1-rol is, lassan mar a 2-rol is.

reszimmunitas, hosszu tavu immunitas, sejtes immunitas, memoriasejtek n ev mulva, ilyen cimszavakban nezelodj.

nem vagyok virologus, sem szakmabeli, de azert KKtol Merkelyig, a pecsi virologusokon keresztul eleg sok ilyen jellegu feltetelezes volt olvashato. kulfoldi anyagokrol nem is szolva.

(#17113) tisn válasza #86564352 (#17108) üzenetére


tisn
addikt

90% csak Kínát érinti a probléma

nem tolem hallottal ilyet.
2019 december, 2020 januarban mondtam, hogy ejropat zarni kell, es minden beutazot ket hetre karantenba rakni. 2020 elejen mar a pcr tesztek elerhetoek voltak, minden adott volt, hogy megakadalyozzuk a jarvany tomeges terjedeset (ahogy most kina csinalja.)

90% natha.

igen, kb. ennyi embernek csak natha vagy annyi sem. (valoszinuleg keresztimmunitas korabbi koronas natha utan)

(#17114) #86564352 válasza tisn (#17112) üzenetére


#86564352
törölt tag

"reszimmunitas, hosszu tavu immunitas, sejtes immunitas, memoriasejtek n ev mulva"

olvasgattam ezekről, általában a tudósok és vakcinagyártók azt mondják még idő kell az adatokhoz, hogy kiderüljön meddig elég az átesettek, oltottak védelme, lesz-e új variáns, kell-e módosítani a vakcinákat, kell-e ismétlő dózis, long covid kezelések stb.
nem olvastam olyat, hogy dőljünk hátra, pedig alapvetően én is az optimista csoportba tartozom, le lesz győzve ez a szar

[ Szerkesztve ]

(#17115) #86564352 válasza tisn (#17113) üzenetére


#86564352
törölt tag

Most tőled hallottam, hogy "90% hogy felesleges a 3., 4., n-edik oltas" pedig egyelőre még nagyon arra sincs adatunk a sino mit tud az indiai ellen. Vagy igen? Arról sem látni a jövőbe, hogy lesz-e még durva variáns, és mit fog tudni a leendő saját pörköltszaftos szuri.
Olyat már olvastam emirátusokban tervezik félévvel a 2. után a 3. adag kínait és a britek is rendeltek extra pfizert, ha szükség lenne ismétlő boosterre. Covid: UK orders 60m extra Pfizer doses for booster jabs
The expectation is that the most vulnerable groups will be offered another jab before next winter.

[ Szerkesztve ]

(#17116) t72killer válasza tisn (#17113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"90% natha/ennyi sem"

Jó lesz az 60%-nak is. 10% már az igencsak nyomja az ágyat + esélyesen longozik kategória.

#17115: az, hogy mire jó, kalkulálható az immunválaszból: v1.0-ás antitestek kb 1/7ed arányban hatékonyak a b.1.617 család ellen, azaz akkor bíznék a szerencsében, ha a labor által mért antitest-szint a határérték legalább 7x-ese. Ezalapján igencsak esélyes, hogy a kínai csoda az oltottak többségénél egy kalap kakit ér az indiai variánssal szemben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17118) tisn válasza #86564352 (#17115) üzenetére


tisn
addikt

szivesen felrakok erre egy karton sort egy karton kola elleneben :P

(#17119) atomchicken válasza t72killer (#16994) üzenetére


atomchicken
tag

#16998Vesa
#16999grizlisandor

Köszönöm a válaszaitokat.
Szívem szerint én sem oltanék, de 2 hónapja nem képes a kormány kiküldeni az antitest vizsgálat miatt igényelt védettségi igazolványomat. (2 hónapja csináltam az antitest tesztet, nem most a kérdésem pillanatában.) Többször beszéltem velük telefonon, adtam le reklamáló kérvényt, voltam bent személyesen kormányablakban, hogy mégis mi történt azzal a szegény védettségi igazolvánnyal. 2.5 hete eljutottunk odáig, hogy kaptam egy üzenetet ügyfélkapun, hogy az igazolvány gyártása folyamatban van, várjak.... Na azóta sem történt semmi, én pedig már nagyon mennék ide-oda.
Ezért elgondolkodtam, hogy beoltatom magam, főleg, hogy már az összes nyugati vakcinára lehet időpontot foglalni eeszt-n, legalábbis Budapesten már Moderna és Janssen is van a Pfizer mellett.

(#17120) Narxis


Narxis
nagyúr

Foglaltam Pfizer-re időpontot gyerekek. Most mi lesz velem? Félek... :O

Thanos was right.

(#17121) #57833216 válasza Lauda (#17117) üzenetére


#57833216
törölt tag

Honnan vetted, hogy bárkinek is kötelező lesz beadatnia?

(#17122) Lauda válasza #57833216 (#17121) üzenetére


Lauda
félisten

A kérdésed értelmetlen, mivel nem írtam ilyet.

(#17123) Coyot válasza Narxis (#17120) üzenetére


Coyot
őstag

Durva lesz! odamész beadják hazamész és csinálod a dolgod, mintha egy jó váll edzés után lennél.

Én holnap megyek a 2. körért, na engem meg az érdekel utána pihenhetek-e egy napot vagy nem :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#17124) t72killer válasza Narxis (#17120) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átírja a déenessed és backdoort telepít :DDD.
Egyet se félj, miután beadták, le kell futtatni egy vírusirtót, az kiszedi a bekkdórt:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17125) fatal` válasza tisn (#17107) üzenetére


fatal`
titán

Inkább 90%, hogy nem az.

- A mutációk ellen a jelenlegi oltásoknál sokkal jobb oltások lesznek
- Nem tudjuk meddig védenek a most beadott oltások
- Valószínűleg elég sok a beoltott, de nem védett Sinopharmos

[ Szerkesztve ]

(#17126) tisn válasza t72killer (#17116) üzenetére


tisn
addikt

Jó lesz az 60%-nak is. 10% már az igencsak nyomja az ágyat + esélyesen longozik kategória.

a detektalt fertozottek ~20%-a korhazi/gep/hullahaz, a 10% az teljesen jo becsles, de lehet meg kisebb arany is.

#17115: az, hogy mire jó, kalkulálható az immunválaszból: v1.0-ás antitestek kb 1/7ed arányban hatékonyak a b.1.617 család ellen, azaz akkor bíznék a szerencsében, ha a labor által mért antitest-szint a határérték legalább 7x-ese. Ezalapján igencsak esélyes, hogy a kínai csoda az oltottak többségénél egy kalap kakit ér az indiai variánssal szemben.

tul kellene lepni azon a szemleleten, hogy van antitest vedett vagyok, nincs antitest sulyos beteg leszek.

kicsit keressel meg ott hogy hogy viselkedik pl. a covaxinnal szemben.

(#17127) tisn válasza Narxis (#17120) üzenetére


tisn
addikt

kerj kinait, az teljesen classic vakcina, attol nem lesz 3 fejed.

(#17128) Narxis válasza t72killer (#17124) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neeeeeeeee :D De mikor jelentkezhetnek utána mellékhatások? Remélem késő estig nem.

Thanos was right.

(#17129) #86564352 válasza tisn (#17118) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez egy kiváló válasz a felvetett érvekre, logikus, tudományosan megalapozott, teljesen meggyőztél. :U Végül is Trumpnak is igaza lesz, megmondta ő már az elején it will go away

[ Szerkesztve ]

(#17130) tisn válasza #86564352 (#17115) üzenetére


tisn
addikt

pl. merkely is ezt mondta :)

A PROFESSZOR BIZONYOS ABBAN, HOGY A KORONAVÍRUS ELLENI VAKCINA VÉDELME SOKKAL TOVÁBB TART, MINT FÉL ÉV.

https://index.hu/belfold/2021/05/23/merkely-bela-koronavirus-vedooltas-negyedik-hullam/

es KK is mondot ilyet, ta'n az ATVn vagy hol volt vele tobb oras itnterju, abban mondott ilyesmit.

(#17133) Rage47 válasza Drizzt (#17131) üzenetére


Rage47
veterán

Amúgy ő járványszakértő vagy virológus is?

(#17134) Ringman válasza Lauda (#17117) üzenetére


Ringman
nagyúr

csodás hírek, a kazah vakcinából mikor fogunk venni?

(#17135) Ringman válasza tisn (#17107) üzenetére


Ringman
nagyúr

és emiatt megéri nem részt venni az eu-s beszerzésben?

(#17136) Ringman válasza Asbee (#17111) üzenetére


Ringman
nagyúr

az éppen elég. (illetve az ema-ban nem dr szíjjártó engedélyez)
+ ennél olcsóbban nem fognak venni helyette semmit, ha mégis szükség lesz rá.

(#17137) #57833216 válasza Lauda (#17122) üzenetére


#57833216
törölt tag

Nem írtál ilyet, de ezt sugalltad.

(#17138) #86564352 válasza tisn (#17130) üzenetére


#86564352
törölt tag

A kardiológus már mondott mindent is a vírusról... egy éve pl. azt, hogy nem lesz komolyabb a második hullám ősszel, mint tavaly ilyenkor a tavaszi. Második idején talán azt is, hogy a harmadik már tényleg nem lesz vészes, mert annyi átesett volt ősszel, télen. Akkor még a brit variánsra legyintettek, ahogy most az indiaira. Szóval hagyjuk ezeket a jövőbelátó jóslatokat, a tisztességes felkészülés lenne fontosabb.

KK pedig azt mondta naponta rengeteg tanulmány jelenik meg és még idő kell az adatokhoz, ő csak akkor fog ünnepelni amikor vége lesz a pandémiának, a sejtes védelemben pedig bízik mutánsok ellen is, de ha szükséges mRNA technológiával könnyű gyorsan új vakcinát csinálni

egyelőre tehát azt tudjuk, hogy fél évig a legtöbb embernél biztosan kitart a védelem. Lehet, hogy jóval tovább is.
De hiába mondanám, hogy mondjuk öt évig védettek vagyunk, honnan a fenéből tudnám? Még nem telt el elég idő.

Az RNS nemcsak ellenanyagot indukál, ami a vérben szabadon keringő vírust el tudja kapni, hanem van sejtes immunitás is. Felismeri a fertőzött sejteket, és ez alól sokkal nehezebben tud kibújni bármilyen mutáns.
A vírus is szenved a mutációktól, nem mindig olyan mutáció jön ki, ami jobban terjedne. Az angol variáns valóban sokkal ragályosabb volt és halálosabb is, de a többi nem igazán. Úgy tűnik, a dél-afrikai sem nyomja ki a többi variánst Európában sem, és remélhetőleg hasonló lesz a helyzet az indiaival is. Ezt a járványkutatók folyamatosan figyelik, minél többet szekvenálnak, annál többet tudnak erről is.

Telex: Karikó Katalin: Most hirtelen mindenki járványszakértő lett, de én nem vagyok az

[ Szerkesztve ]

(#17139) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[A kormány nem kér több Pfizert, de magánúton lehet majd venni?]

Bar a cimben elhangzott kerdesre nincsen valasz a cikkben egyertelmuen, de mas fontos reszletek vannak benne:

"Fontos ugyanakkor, hogy ha a kormány mégis úgy dönt, szeretne Pfizer-vakcinát venni, arra is lesz lehetősége. Információink szerint ha a tagállamok lezárták a közös tárgyalást egy oltóanyaggyártóval, akkor azzal a céggel már bárki szerződhet – így Magyarországnak elviekben adott a lehetőség, hogy a brüsszeli beszerzésen kívül, külön állapodjon meg a vásárlásról.

Akkor sincs minden veszve, ha Magyarország meggondolja magát, és mégis inkább az Európai Bizottság által kialkudott árért venne Pfizer-vakcinákat, kihasználva a közös beszerzés előnyeit. A hvg.hu-nak egy uniós tisztségviselő megerősítette: semmi nincs kőbe vésve. Ha a tagállamok beleegyeznek, lehet később módosítani a szerződésen, hogy Magyarország is kapjon vakcinát, sőt el is lehet adni vagy adományozni a szerződött mennyiséget."

I am having fun staying poor.

(#17140) Ringman válasza Drizzt (#17139) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor így egy fokkal kedvezőbb helyzet!

(#17141) bigdady válasza Narxis (#17120) üzenetére


bigdady
nagyúr

Arra figyelj a doki két keze sose legyen egyszerre a válladon ;]

(#17143) #86564352 válasza Ringman (#17140) üzenetére


#86564352
törölt tag

Feltéve a nemzethy büszkeség megengedi-e a meggondolták magukat esetet, visszakuncsorogni a brüsszeli asztalhoz. Vagy külön Pfizert venni vélhetően drágábban. Hiszen döntöttek, épül a saját gyár kínai recepttel, és a kínai elvtársak is dolgoznak Biontech recept alapján mRNA vakcinán. Egyik se lesz olcsóbb, mint az EU Pfizer beszerzésben részt venni, viszont kedvezőbb propaganda és mutyi faktor. (a kritizálókat addig is lehet kritizálni, hogy az ótásellenes balódal...)

Amúgy ez megint tiszta politikai döntés volt, nem szakmai. Az a kevés orvos, aki nyilatkozott mondta oltási kedvre melyik vakcina volt jó hatással. Őket a lélegeztetőgép gyártásról sem kérdezték, hiába mondták egy dolog a sok gép, ha személyzet nulla, inkább a lockdown segített a terhelésen. 16 ezer vásárolt + Raktárban pihen a legyártott 500 darab magyar fejlesztésű lélegeztetőgép

[ Szerkesztve ]

(#17144) t72killer válasza Ringman (#17081) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont uez volt a briteknél nemrég.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17145) Asbee válasza Ringman (#17136) üzenetére


Asbee
veterán

Nem az nem elég, csak a jelenlegi helyzetben ez a minimum elvárás kb amivel rálehet dobni hogy engedélyezett. Szóval azért ne essünk már hanyatt egy ilyen gyorsított, veszélyhelyzetes engedélytől. Persze a szijjártó féle attól még vicc kategória ugyanúgy.

(#17146) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Első astra mikor kezd el termelni elfogadható mértékben? (50+ antigén érték) Van esetleg róla valami infótok? :R

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#17147) Csatravi válasza Drizzt (#17139) üzenetére


Csatravi
senior tag

Minek nekünk a 90+ % hatékonyságú Pfizer vakcina mikor lehet kapni kínaiból 65,3 % hatékonyságú vakcinát is. ( Convidecia)

"A Convideciát egyelőre Kínában alkalmazzák, Magyarországon, Mexikóban, Pakisztánban, Moldovában és Chilében vészhelyzeti engedélyt kapott."
:W
Hogy **hadjon meg az összes fürkésző, portyázó meg a gazdáik is! Remélem mind maguknak rendelnek ebből a csúcstermékből is.

(#17148) mozso


mozso
senior tag

Nem semmi ami megy idehaza :-( azt hiszem fel kell gyorsítanom az elköltözünk projektet.

(#17149) attiati válasza Parci (#17057) üzenetére


attiati
veterán

akkor mehet rá gyorsan egy pfizer, úgy talán lesz némi antitested :D

(#17150) #86564352 válasza Asbee (#17145) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem a vészhelyzeti engedély dolgon lapozni kellene, a sok antivaxxer erre is mutogat, hogy na fogást találtak a tudomány ellen. Jogilag az, gyakorlatilag pedig... Nem ma kezdte az emberiség a vakcinagyártást, kutatást. Milliárdnyi ember már kapott Moderna, Pfizer, Astra vakcinákból. Trial + éles már 9 hónap tapasztalat. Krónikus betegek, kismamák, gyerekek kaptak lekövetve. Kisgyerek engedélynél tartanak már egyes vakcináknál, mRNA már kisbaba. Volt tesztelési folyamat, volt független ellenőrzés, van bőven risk/benefit információ. Kiderült több mindenben jobb mint amit először vártak. Akár tárolás, adagolás vagy hatásosság. Már AZ és Pfizer keverésre is van kedvező tanulmány. mRNA technológiával már terveznek más vakcinákat is, influenza elleni lett volna előbb, ha nincs covid, és durvább betegségek ellen is fejlesztik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.