Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18552) Peat;) válasza #32839680 (#18551) üzenetére


Peat;)
veterán

Utóbbit válaszd, én is azt választanám. Legyen rendben minden az állami részen, ne legyek "lógós" de szeptemberben jöhetne bizony a moderna...de azért erre kicsi esély van hogy addig elérhető lesz. Talán jövőre, legalább már látjuk hogy szándék van rá, az is valami.

(#18553) Ezekiell válasza Ringman (#18549) üzenetére


Ezekiell
veterán

Úriember biztosra nem fogd.. ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18554) Ezekiell válasza #32839680 (#18551) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosan ugyanezt csinálnám, csak én július elejei AZ 2. shottal :K

Ma beszélek este haverral, aki Romániába ment át csak úgy maszekban felvenni egy Pfizert, majd leírom, mit mesélt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18556) fatal` válasza t72killer (#18548) üzenetére


fatal`
titán

Ahol sorbaállnak ott az mRNS-nek még a tárolási feltételei sincsenek meg, egyrészt. Másrészt pénz sincs rá, ne hidd azt, hogy itt nem a "pénz beszél" elv fog érvényesülni.

Állítom neked, hogy előbb lesz itt magánban oltás, mint Afrikában államilag.

(#18557) Vesa válasza Ezekiell (#18554) üzenetére


Vesa
veterán

Na ez érdekelne! Ha működik, még a héten kimegyek és lövetek egyet én is.

A tudomány a valóság költészete!

(#18558) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Brit adatok az indiai (Delta) variansrol:
12,386 konfirmalt eset - 126 korhazi kezeles, ebbol 83 nem volt beoltva - 28 egy dozis - 3 ket dozis.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18559) Kékes525 válasza Parci (#18525) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert elsősorban 70 év alatt adják. Minél idősebb valaki annál nagyobb a valószínűsége, hogy már találkozott vele. Az európai lakosság 10-15%-a már fertőződött vele Duda szerint.

[Vakcináció] , [International epidemiology of human pre-existing adenovirus (Ad) type-5, type-6, type-26 and type-36 neutralizing antibodies: correlates of high Ad5 titers and implications for potential HIV vaccine trials]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18560) mozso válasza Kékes525 (#18559) üzenetére


mozso
senior tag

Irtam privatot, olvasd el please!

(#18561) t72killer válasza G.Zs. (#18558) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek 80%-a mennyi, úgy 5napja pozitív?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18562) G.Zs. válasza t72killer (#18561) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nincs info rola.
Ahogy arrol sem hogy az oltas dozisok utan mennyi ido elteltevel tesztelt pozitivra az illeto.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18563) #86564352 válasza koncsik (#18542) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt találtam: Keddtől már a Magyarországon élő külföldiek és a TAJ-számmal nem rendelkező, külföldön élő és külhoni magyarok is tudnak regisztrálni az oltásra (kormany.hu)

Elvileg tudna regisztrálni, viszont azt szerintem nem tudja lekezelni a bürokrácia, hogy 1. dózis Horvátországban már megtörtént, nálunk még két adagot belenyomnának, ha nem megy el a magyar másodikra akkor pedig mindkét országban lenne papíron egy adagos befejezetlen oltása. Szerintem jobb, ha hazamegy a másodikért.

Elérhető az uniós oltási igazolvány - így működik!
Itt az szerepel a horvátoknál már zajlik az EU igazolvány kiosztása.

(#18564) Parci válasza G.Zs. (#18558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

83+28+3=114 <> 126 :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18565) G.Zs. válasza Parci (#18564) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Cikkbol masoltam az adatokat.
Majd keresek masik forrast ahol pontositva lesz. Addig torolheto a hozzaszolasom.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18566) Ringman


Ringman
nagyúr

UK:
1% of all #COVID19 confirmed cases in kids lead to hospitalization.
Now 7% of all CV19 hospitalisations are children

(#18567) koncsik válasza #86564352 (#18563) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm szépen :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18568) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Bocsi, ha vótmá....ez az az antitest teszt lenne, amiről itt szó esett mostanában többször is? Mire alapoz ez az ember egyre több ténymegállapítást?

Merkely Béla: semmire sem alkalmas a magánlaboros antitestmérés

(#18569) UberMutant válasza ubyegon2 (#18568) üzenetére


UberMutant
őstag

színtiszta propaganda, tudományos alapot nélkülöz

(#18570) proradeon válasza ubyegon2 (#18568) üzenetére


proradeon
őstag

Véleményem szerint teljesen felesleges azzal foglalkozni, hogy Merkely Béla miket beszél. Jellemzően nem szoktak bejönni, amiket jósol. Az pedig, hogy az antitest labormérés nem jó semmire, szimplán csak kormányporpaganda, amivel a Sinopharm-ot igyekeznek védeni.

Itt van két példa arra, hogy miket tippelgetett annak idején:
- "Ez egy egyszeri történet lesz, mert nem történnek lényeges mutációk a vírusban. Az influenza esetében ez nincs így, ott folytonos a változás."
- "A második hullám nem lehet nagyobb, mint az első volt"

Egyik se jött be. Nagyon nem.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18571) mozso válasza ubyegon2 (#18568) üzenetére


mozso
senior tag

Tegnap kitárgyaltuk már. Minimum fél éve látszik, hogy szóltak neki.

Én már el sem olvasom amit mond.

(#18572) t72killer válasza ubyegon2 (#18568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétségbeesetten kapaszkodik a rektori szék lábába. Minimálisan hozzáértők körében is elvesztette már minden hitelét (nálam tavaly december elején, amikor szerinte 2M magyar átesett a covidon - azóta kb 20milliónál járhatunk...)

#18570: és még mindíg mozog a szája, és a posztján van. Én akkora ívben repültem volna a munkahelyemről ekkora ferdítések után, hogy az utca túloldala is közeli lett volna a landoláshoz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18573) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Köszi mindenkinek a választ előbbi kérdésemre, kicsit el voltam maradva a hsz-ekkel és sokat kellett átfutnom. Viszont egybevág a véleményem a tietekkel, így aztán bakfitty az ember fülibe! :K

Kezd már rémleni, erről az emberről írtátok itt, hogy kormányzati pozícióra kárcsingózik, mostanában meg azt, hogy raptor akar lenni.

[ Szerkesztve ]

(#18574) #86564352 válasza proradeon (#18570) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amikor azt kell mondani fontos a 2. dózis is - ha már 1. dózisra is jár rögtön az igazolvány - olyankor fontos az antitest. Amikor a Sinopharm kétség merül fel, olyankor nem fontos az antitest. :C
Közben a sinos Dubai és Bahrein már szervezi az idős sinosoknak a pfizer oltást őszre.

(#18575) fatal` válasza ubyegon2 (#18568) üzenetére


fatal`
titán

Tehát akkor a magánlaboros antitestmérés tökéletes, csak a pártnak nem tetszik.

(#18576) Ringman válasza fatal` (#18575) üzenetére


Ringman
nagyúr

a magánlaboros mérés az egyenesen szabotázs!

(#18577) ubyegon2 válasza fatal` (#18575) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bekap6ja a párt, többnyire kontraproduktív a hülyeségük, ha lesz időm, most már tuti elmegyek csináltatni tesztet.

(#18578) Parci válasza fatal` (#18575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, érted, nekem például a sotén mérték........................... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18579) UberMutant válasza Parci (#18578) üzenetére


UberMutant
őstag

eretnek!

(#18581) Parci válasza Ringman (#18580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, jó cikk. hajrá nekik!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18582) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A HIV és a covid tudnak vajon kereszteződni?

(t72 megoldja a Föld túlnépesedési problémáit c. műsorunk eheti adását hallották...)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18583) Cs1csó válasza t72killer (#18582) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kattintás nélkül is azt mondom baromság.

(#18585) t72killer válasza Cs1csó (#18583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, a cikkben nem erről van szó, azt én gondoltam hozzá. A cikk szimplán azt írja le, hogy egy HIV-es D-Afrikai páciensben 30x mutálódott a covid, mert 216napig lakott benne a hívatlan jövevény. :R

Covid variánsok egyébként tudnak csereberélni örökítőanyagot, ha 2 variáns találkozik egy sejtben. Arról volt már szó, hogy a Mers+covid házasság elvileg létrejöhet, csak ugye MERS hordozó igencsak kevés van, kicsi az esély egy ilyen kontaktusra. HIV hordozó többtízmillió van, főleg Afrikában, úgyhogy ha minimális esély is létezik ilyen adás-vételre, a statisztika megoldhatja, hogy új vírus szülessen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18586) BlackV


BlackV
senior tag

Némi fejlemény Sinopharm és T-sejtes immunitás ügyben.
Ha volt már akkor bocs. kb. 9:20-tól van a szóban forgó dolog.

[link]

(#18587) t72killer válasza BlackV (#18586) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek az alumínium-hidroxid vs CD8-sejtek sztorira...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18588) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ha nyáron látogatási cél Németország, Ausztrián át, milyen igazolást kell kitöltetnem a második oltás felvételekor jövőhéten?

Ahogy olvasgattam kell lennie a dokinál is, de az angol nyelvű, nem tudom mennyire örülnének a németek neki.

(#18589) brownus válasza #32839680 (#18551) üzenetére


brownus
veterán

miért nem jó a 2. AZ?
én juni 29-én kapom majd a másodikat

(#18590) Kékes525 válasza fatal` (#18575) üzenetére


Kékes525
félisten

Mekely és néhány kormányhoz közel álló szakértők szándékosan keverik a szezont a fazonnal. Az antitest mennyiség a kínai vakcina esetében egyenesen arányos a védelemmel, mert az nem vált ki sejtes immunválaszt.

A többi vakcinánál is fontos az antitest mennyiség, csak tudni kell helyén kezelni őket.

1. Ha megfelelő mértékű az antitest válasz, akkor van védelem.

2. Azonban, ha kevés az antitest mennyiség, akkor már nem biztos, hogy nincs védelem, mert a neutralizáló antitestek még megfelelő mennyiségben jelen lehetnek és a T sejtes védelem is ott van.

Ezért az egyszerű spike fehérje antitest (S antigén elleni IgG) mérése helyett célszerűbb neutralizációs antitest mérést végezni és ha valaki tutira akar menni, akkor sejtes védelmet is megméretteti.

A neutralizációs antitest mérés a Spike protein, azaz S-fehérje receptorkötő doménja (RBD) ellen termelődött ellenanyagot vizsgálja. Ez az RBD ELISA teszt. Például itt: [Pentacorelab - RBD ELISA, a semlegesítő ellenanyagszint mérés] , [Measurement of Neutralizing Antibodies]

Sok helyen "csak" az S fehérje ellen termelődött antitesteket mérik. Mivel az S fehérjének több doménje van, amelyek nem egyforma neutralizációs tulajdonsággal bírnak, így ez nem ad pontos képet a neutralizációról. [Human Antibodies Target Many Parts of Coronavirus Spike Protein – NIH Director's Blog] Persze, ha nagyon sok S antigén elleni antitest van, akkor az további vizsgálatok nélkül is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18591) mpo


mpo
veterán

Olyan, mintha a topikot olvasnám és nem a szakértők véleményét.

Vitába szálltak Merkely szavaival a magyar professzorok.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#18592) Kékes525 válasza mpo (#18591) üzenetére


Kékes525
félisten

"Vitába szálltak Merkely szavaival a magyar professzorok."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18593) Lauda válasza ubyegon2 (#18568) üzenetére


Lauda
félisten

Emiatt is írtam, hogy már komolytalanná és orbán szócsövévé vált ez az ember. Gondolom mivel sok a negatív a kínai vakcinával oltottaknál, most ezt mondatták vele.

(#18594) Elektrosokk válasza #32839680 (#18584) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én a Dél-Pestibe járok ez miatt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#18595) Kékes525 válasza #32839680 (#18584) üzenetére


Kékes525
félisten

A szegedinek (SZTE) van, azt biztosan tudom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18596) BlackV válasza Kékes525 (#18590) üzenetére


BlackV
senior tag

"Az antitest mennyiség a kínai vakcina esetében egyenesen arányos a védelemmel, mert az nem vált ki sejtes immunválaszt."

Ennek pont az ellenkezőjét bizonyították be a szegedi AvidinBiotech-nél, igaz még csak kis mintán.

(#18597) Kékes525 válasza BlackV (#18596) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Tévedsz! Éppenhogy az ellenkezőjét bizonyították a szegedi Avidinnél is!

[Kisebb az esélye a védettségnek, ha nyomát sem lelik az antitesteknek]

""Van összefüggés az oltás utáni antitest szám és a T-sejtes immunválasz között" – állítja több mint félszáz teszt alapján Puskás László biológus."

" Az eddigi tapasztalatok alapján azt lehet valószínűsíteni, hogy akinek az oltás hatására nem alakult ki antitestest védelme, annál nagy százalékban a sejtes immunitás sem fejlődik ki – mondta a Népszavának Puskás László biológus, a Szegeden magánlaboratóriumot működtető Avidin Kft. ügyvezetője, hangsúlyozva ugyanakkor, hogy a végső következtetés levonásához eddig még kevés vizsgálatot végeztek."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18598) #86564352 válasza grizlisandor (#18588) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tudnak a németek angolul. :) (még francia, spanyol, olasz nyelvű oltási igazolást is elfogadnak) EMA engedélyes oltás a lényeg.
FAQ Coronavirus Entry Regulations (bundesgesundheitsministerium.de)
Kétnyelvű igazolás SARS-COV-2 elleni védőoltásról (gov.hu)

(#18599) BlackV válasza Kékes525 (#18597) üzenetére


BlackV
senior tag

"Az az igazság, hogy egy picit pesszimistábban álltam hozzá a dolgokhoz, most úgy látjuk, hogy az esetek 45-50%-ában találunk valamilyen pozitivitást a T sejtekben..
..abban az esetben is, amikor alacson szintű antitest volt, akkor is találtunk T sejtes választ, természetesen ezt nem lehet általánosan kimondani.."

Puskás László

(#18600) #86564352 válasza mpo (#18591) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fight!
Az egyik sarokban: virológus, immunológus, epidemiológus
A másik sarokban: kardiológus, a Kínai és a Közép-Kelet-Európai Kórházak Együttműködési Szövetségének társelnöke (KKKEKESZ?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.