Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Meglepetésvendég a Kormányinfón: Orbán Viktor tájékoztat

"Nyugati vakcinából érkezik még biztosan 17 millió adat, ez azt jelenti, hogy midnenkit képesek vagyunk nem csak harmadjára, hanem ha kell, akkor negyedjére is beoltani. Emellett van kínai vakcinánk.

A kormány döntött arról, hogy engedélyezi a 12-16 évesek oltását. Kampányt erre nem szervezünk, a szülők dönthetik el, szeretnék-e beoltatni gyermeküket
mondja Orbán.

Van 137 ezer ember, aki nem vette fel a második oltást, őket törölni fogják a védettségi igazolvány nyilvántartásából - teszi hozzá. A jövő héttől áttérünk a tömegesről a készenléti oltási rendre - mondja a minisztrerelnök."

A kérdések-szekció érdekes is lehet... ezt a kormányinfót már újságírók előtt bonyolítják le.

Szentkirályi Alexandra jobban mutatott OV helyén :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#18802) bigdady


bigdady
nagyúr

Soulfly842:
+"Nyugati vakcinából érkezik még biztosan 17 millió, ez azt jelenti, hogy mindenkit képesek vagyunk nem csak harmadjára, hanem ha kell, akkor negyedjére is beoltani. Emellett van kínai vakcinánk."

[ Szerkesztve ]

(#18803) balojazz válasza bigdady (#18802) üzenetére


balojazz
aktív tag

De azt a 137 ezret a beoltottak számából is vonják ki mondjuk nyár végéig (az elsőnek oltottakból). A december-januári oltottak közül, akik nem kérik az emlékeztetőt szeptemberig, azokat is vonják ki az oltottak összességéből, illetve mindenkit, akinél a második oltástól eltelt mondjuk 8 hónap, ezt szintén nyár végéig. Ha ezt tennék, még az is kérdéses lenne, hogy tudjuk-e tartani az 5 millió folyamatosan védettek számát. És akkor az idősekről még nem is beszéltem. A hat millát mindenki felejtse el.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#18804) mpo


mpo
veterán

újabb nemzeti konzultációt indít a kormány :W :W :W

Ha érted, akkor már elavult.

(#18805) bigdady válasza balojazz (#18803) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha kivonják újra szigorítás jön ha nem lesz meg az 5M megint ;] :DDD

(#18806) Krinyo válasza Soulfly842 (#18801) üzenetére


Krinyo
senior tag

"A kormány döntött arról, hogy engedélyezi a 12-16 évesek oltását. Kampányt erre nem szervezünk, a szülők dönthetik el, szeretnék-e beoltatni gyermeküket
mondja Orbán."

Végre egy jó döntés, pozitív meglepetés...

(#18807) Soulfly842 válasza bigdady (#18802) üzenetére


Soulfly842
addikt

"+"? :D

Ezzel kezdtem az idézetet. :)

(#18808) bigdady válasza Krinyo (#18806) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyereket oltanak, jön szülőnként 800e szja vissza. Tiszta Kánaán, jön a választás :D

Soulfly: biztos beszerkesztetted ;] ;)

[ Szerkesztve ]

(#18809) Ringman válasza Krinyo (#18806) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a minimum, a kampányt erre nem szervezünk azt jelenti, hogy 0 kommunikáció lesz ezzel kapcsolatban, ill. nem korlátoznak emiatt senkit.

(#18810) Soulfly842 válasza bigdady (#18808) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az utólagos becserkészés csak Szentkirályi Aleandra miatt volt :D minden más ott vót' előtte is! Esküszöm bíróúr! :D

[ Szerkesztve ]

(#18811) #86564352 válasza Krinyo (#18806) üzenetére


#86564352
törölt tag

Engem is meglepett, eddigiek alapján azt vártam elméláznak rajta még pár hónapot.

(#18812) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na a virológusukon múlik, hogy adnak-e majd 3. oltást mondta OV. Egyelőre Ők még nem döntöttek. Felelősség áttolása lvl99. Remélem nem Merkely fog dönteni....

Viszont a védettségi igazolás visszavonásával egyetértek azoknál, akik nem vették fel a második oltást.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#18813) Viktoár válasza Vesa (#18767) üzenetére


Viktoár
addikt

Azért ugye tudod hogy ez messze nem egy gázálarc. :N Ez "csak" egy félálarc cserélhető szűrőbetéttel. Hasonlót használtam én is a melóhelyen.
Egy FFP3-as arcmaszkkal ugyanúgy bemehetnél a zombik gyerekek közé csak nagyobb eséllyel szívnál fals levegőt a maszk mellett. A szemüveget meg nem tudom hova tenni.

Én nem akarlak lebeszélni, te tudod mit szeretnél vagy mennyire tartasz a fertőzésektől, de a többségnek az jön le hogy rettegésben élsz. :U

Üdv:Viktor

(#18814) mpo válasza #86564352 (#18811) üzenetére


mpo
veterán

Ha azt hiszed minden jóra fordult és nem ér több meglepetés az intézkedéseknél, akkor tévedsz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#18815) mpo válasza Sir Pocok (#18812) üzenetére


mpo
veterán

Okosabb országok, a második oltás után adták oda, így visszavonni sem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#18816) Krinyo


Krinyo
senior tag

És hamarosan jöhet az 5-11 éves korosztály is. Remélem emberi áron lesz kapható, ez már biztosan nem állami beszerzésből megy majd:

[link]

(#18817) Chesterfield válasza Viktoár (#18813) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A szemen keresztül is bejuthat, az eü személyzet is hordja.

(#18818) Ringman válasza Krinyo (#18816) üzenetére


Ringman
nagyúr

ismét nagyon előremutató, hogy nem veszünk részt az újabb beszerzésből, most a dzsucse-mentalitás a nyerő, majd önerőből megoldjuk!

moderna is vsz. jó lesz majd, de ott sem hívtuk le az opciót, mert minek.

(#18819) #86564352 válasza mpo (#18814) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem tudom miből jött le ez neked, egy konkrét dologról írtam ebben most jól döntöttek és időben.

(#18820) mpo válasza #86564352 (#18819) üzenetére


mpo
veterán

Meg is lepődtél, hogy időben és jól döntöttek.
Arra utaltam, ez nem mindig lesz ezentúl így.

Ha érted, akkor már elavult.

(#18821) #86564352


#86564352
törölt tag

USA vesz 500 millió Pfizert a szegényebb országok oltására. 200 még idén, 300 jövőre első félévben.

Nálunk a regisztrálók száma nagyon megcsappant. Pénzzel és fűvel itt nem fognak ösztönözni, talán kicsit úgy, ha azt mondanák oltottaknak sehol nem kellene maszk?

(#18822) bigdady válasza mpo (#18815) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor eggyel sem lettek volna beoltva 137ezren, jó ez

(#18823) #86564352 válasza mpo (#18820) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy konkrét dologról írtam, te általánosítottál "tévedek" ha azt hiszem "minden jóra fordult" ezt én sem gondolom így, nem is írtam ilyesmit, nem is értem honnan jött le az egy konkrét intézkedésre tett megjegyzésemből.

(#18824) Drizzt válasza #86564352 (#18821) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ennek semmi ertelme. Teljesen betarthatatlan. Vegyen fel emiatt mindenki egy extra biztonsagit, aki megnezi az igazolvanyod belepeskor, meg figyeli, hogy nem vetted-e le? Masfelol meg azert zart tereken ha megmarad a maszkosdi mindenkinek, azert jelentosen letori az ujabb gocok kialakulasanak eselyet.

I am having fun staying poor.

(#18825) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyit ér a szuperdrága hotelkarantén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18827) Ispy válasza bigdady (#18808) üzenetére


Ispy
veterán

Hát legalább a népnek is csurran valami, ettől még utálni fogom őket, de a pénzt szemrebbenés nélkül vágom zsebre, mint mészáros az uniós pénzeket. ;]

És a gyerekek mit kaphatnak majd vajon? Pajszert? Fiam 2 hónap múlva 12, azt már kibekkeljük.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18828) Viktoár válasza Ispy (#18827) üzenetére


Viktoár
addikt

Miénk tegnap töltötte be a 12-t. :DDD

Üdv:Viktor

(#18829) Z.É.T. válasza #20749568 (#18826) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Bőven elég lenne szvsz járványidőszakban és ha az ember betegnek érzi/fertőzőnek gondolja magát, már az is hatalmas lépés lenne. Meg felkészülve a következő évtizedekre, bármilyen aktuális vírus/mikroba csinál járványt, arra ingyenes/olcsó öntesztelési/labortesztelési lehetőséget adni és pozitivitás esetére automatikusan emelt mértékű táppénzt.
(ezek nélkül szerintem mindig csak futni fogunk a járványok után és sokkal nagyobb gazdasági és egyéb árat is fogunk fizetni)

(#18831) Ezekiell válasza #20749568 (#18830) üzenetére


Ezekiell
veterán

És mennyire jó volna, ha a középső "tagadás" fázist és embereket ki lehetne hagyni legközelebb... ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18833) #86564352 válasza Drizzt (#18824) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valahogy össze kellene szedni még 1-2 millió beoltottat. Hosszabb távon ennyi oltással már talán jobb lenne a tokadísz alibi maszkozásnál a gyorsteszt, szimatoló kutya, kontaktkutatás, okostelefonos jelzés ahol már néhány főnél meg lehet fogni a terjedést. Kíváncsi leszek meddig lesz a maszkozás, néhány esetben életszerűtlennek tartom már, nem tudom + a győzelmi propagandát is kisebbíti, ha ennyi szuper oltás után még évekig maszkozni kell

[ Szerkesztve ]

(#18834) Z.É.T. válasza #20749568 (#18832) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nincsenek illúzióim, de ennek a két rétegnek is vastagon köszönhetjük majd, hogy kénytelenek leszünk az ő kárukra is "aránytalankodni" és a nagyobb ismeretségi körökkel rendelkező megint elveszít több tucat "ártatlan" ismerőst, miközben anyagilag is lenullázódik.
Én meg majd akkor is csak gratulálni tudok hozzá.
Királyság.

(közben persze én már indulásban vagyok "tanyára lacafacásodni" és amennyire csak lehet, telibesz@rom a fogyatékosokat és a logikai csapdába került izomból jogászkodókat is)

[ Szerkesztve ]

(#18835) Ezekiell válasza #20749568 (#18832) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze. Mondom milyen jó lenne... :)

#18834Z.É.T.
Ezért lenne jó, igen.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18836) Ispy válasza #20749568 (#18830) üzenetére


Ispy
veterán

Annyi előny talán származik belőle, hogy azok a technológiák, amik eddig nem voltak élesben letesztelve most le lesznek. Meg legalább a következőnél nem úgy vágunk bele, hogy akkor most mégis hogyan kéne ezt az egészet kezelni, mert még sohasem volt ilyen. Persze a politikusok a 20. járványt is szarul fogják kezelni, nem kérdés, de azért valami csak ragad rájuk is a koszon meg az unios forrásokon kívül.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18837) Ringman válasza Ispy (#18827) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, pfizert.

(#18839) attiati


attiati
veterán

Angol nyelvű oltási igazolást a háziorvos is kiállíthatja utólag, ha nem ő oltott?

Ez a hivatalos mondás, de a gyakorlatban is így van?

(#18840) Z.É.T. válasza #20749568 (#18838) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez pont nem volt bicskanyitogató számomra.
Fogyatékos alatt azokra gondoltam akik alaptudás nélkül eszik meg a szélhámosok mantráit és aztán kártékonyan és agresszívan oltják vele a fogékony ismerősöket.

A jogászkodáshoz pedig mindössze annyit javasolnék - akinek inge - hogy amíg nem derül ki valamiről, hogy tényleg lepkefing, addig agarakkal hátrébb, mert ha közben kiderül, hogy verébfing és szélesebb rétegekre veszélyes, akkor majd már hiába jogászkodik, nem marad opció, csak a jogtiprás.

Konklúzióként: igyekezzünk tanulni a hibáinkból, én éppen tegnap beszéltem át az elmúlt közel másfél évet három barátommal és elismertem az összes tévedésem. (nem csak szerintem, szerintük sem volt túl sok, sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#18842) t72killer válasza #20749568 (#18826) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a covid múltával megy ez a szemét oda, ahova való, aminek kifejezetten örülnék, mert már így is árokparttól tengerpartig minden tele van elhajigált maszkokkal, nem csak itt a szemétszigeteken, hanem luxemburgban és svájcban is.

Maszk a tokiói metróra való, ahol nem akarsz hányingert kapni a nyakadban ülő lábszagától.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18843) bigdady válasza attiati (#18839) üzenetére


bigdady
nagyúr

Oltóponton éppen anyáztak mikor ott voltam, hogy miért oda küldik a háziorvosok a beoltottakat akiket ő oltott be és ő miért nem írja alá mikor megtehetné...

(#18844) #86564352 válasza t72killer (#18842) üzenetére


#86564352
törölt tag

Erről azért nem a maszk tehet. Aki a maszkot elhajigálja az eddig is elhajigálta és fogja továbbra is a szemetét. Cigicsikktől a hűtőszekrényig.
Nem tudom, azért talán lehetne valamilyen oltás ösztönzés, hogy 7-8 millió beoltottnál eltörlik a maszk szabályokat. 5 milliónál megálltunk, hiába van már mindenféle vakcina.

(#18845) Vesa válasza Viktoár (#18813) üzenetére


Vesa
veterán

Teljesen mindegy számomra, kinek mi jön le, én így csinálom és period! :)
Írtam én is, hogy a teljesálarcot túlzásnak tartom, tehát igen, ez egy félálarc. Viszont tökéletesen zár, vákumos rendszerű. A szűrőbetéttől függ, milyen közegben használható (van szerves gázok, por, vegyszerek elleni betét is). A szemüveg pedig olyan, aminek körben gumiszigetelése van ami teljesen zár, ezt pl. fényezők is használják.

(ez nem rettegés, a nagyfiam egyetemre jár, ő mesélte röhögve, hogy az előadók többsége is ilyenben tartott előadást. Miért ne vetnénk be mindent, amit lehet? Csak mert a társadalom többsége hülyének néz? Az nem szokott érdekelni, inkább az eszemre hallgatok, nem arra, hogy mit gondol a szomszéd)

A tudomány a valóság költészete!

(#18846) Dr.NX válasza Vesa (#18845) üzenetére


Dr.NX
addikt

Facebookról:

Elfogadom a sütiket.

(#18847) t72killer válasza #86564352 (#18844) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben igazad van, viszont az eldobált maszkok csak hozzáadódnak a szokásos mennyiséghez.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18848) Coyot válasza Vesa (#18845) üzenetére


Coyot
őstag

Ilyen 3M félálarcban szoktam cat1 szereket permetezni a fődön. Jó cucc, bár én poénból tartom a szekrényen kiállítva. Tervben volt, hogy megyek benne utcára is csak úgy népet hergelni :DDD

Má' nem

(#18849) Z.É.T. válasza #20749568 (#18841) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az első bekezdésre: köszi, tökéletes. Röviden: fogyatékosok ;]

A másodikra: szerintem ez viszonylag egyszerű, ha esély mutatkozik az egészségügy letérdelésére, akkor megérkeztünk. Ott jön el a pillanat, amikor időben meghozott ésszerű - és nem feltétlenül "békeidőben_jogszerű" - szabályokkal KELL elkerülni a gazdasági és eü drámát. (lásd: szigetországok, finnek, ilyesmik)

Különben jön a kombinált eü-gazdaság-jog agyonverése.
Az időzítésen múlik (majdnem) minden. Aki elkésik, az megszívja, a polgár meg méginkább.
Aki túltolja az elejét, az max néhány hétig-hónapig nevetség tárgya lesz. És itt én is hozom akkor ezt:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.