Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56151) Rick4 válasza fero02 (#56150) üzenetére


Rick4
félisten

Hopp, nem is néztem. De az aljáról le van kopva a tükrözödésgátló réteg... Mi folyhatott rajta.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56152) FoxiestFox válasza Rick4 (#56149) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is szerettem, nagy kiábrándulás volt még jobb LCD-k elé ülni is anno előle.
Csak ne temetné az áramot annyira... :)

(#56153) fero02 válasza Rick4 (#56151) üzenetére


fero02
veterán

Na, jól van kisfiam, elég ebből a humorból... ;] :DDD

(#56154) macilaci78 válasza fero02 (#56153) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem bírod Te a csöpögős, érzelmes dolgokat. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#56155) veze


veze
őstag

Salvus vizet hol lehet kapni Szegeden?
köszi az infót akinek van.
beteg embernek kellene gyomorra

(#56156) bb0t válasza veze (#56155) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mi az Auchanban lévő gyógyszertárban vettük. Egyébként szerintem bármelyik gyógyszertárban van vagy gyógyászati/bio boltban.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#56157) Frenky89


Frenky89
őstag

Van egy netezős, sorozatozós, filmezős gépem (Athlon II X2 245, ASRock M3A785GMH/128M, 4GB DDR3 RAM, Crucial M4 64GB) és egyszerűen olyan mintha nem stimmelne vele valami, pl az SSD teljesítménye szinte nem is érződik, mintha proci limites lenne.

Mivel lehetne ezt tuningolni, hogy jobb legyen? Proci + lap cserére gondoltam mégpedig Intel G3220 + ASRock H81M-HDS formájában. Csak nem tudom, hogy az erősebb proci ellensúlyozza-e a gyengébb vga-t (HD Graphics vs. integrált HD 4200). FHD monitor van amúgy a géphez, de FHD videók szinte soha nem mennek rajta.

(#56158) FoxiestFox válasza Frenky89 (#56157) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hasítania kéne, nem gyenge gép az.
SSD-t ellenőrizd, BIOS-t is, hogy milyen módban van a vezérlő, nem melegszik-e túl, hogy throttlingoljon, stb

(#56159) azbest válasza Frenky89 (#56157) üzenetére


azbest
félisten

Az integrált 128MB videoram csak 32 bites és néha kompatibilitási gondjai is vannak. Érdemes kikapcsolni és a rendszerből adni neki a biosból. Úgy emlékszem ilyen opciók vannak a biosban, hogy
- csak a 128MB videoramot használja
- 128MB + rendszer
- csak a rendszerből vegyen el <= ez a legjobb beállítás, ilyenkor a mennyisége is állítható
Meg persze teljesen is ki lehet kapcsolni az integrált vga-t, de az most nem szempont.

Ezt azért mondom, mert nekem meg A780GXH/128M van, ami eléggé hasonló. Az integrált hd4200 (de még a hd3200 is) támogatja a flash (youtube) videogyorsítást is, szóval nem kéne ennek problémásnak lenni. Ha az integrált ramját használod az viszont mennyiségre is kevés hozzá és lassú is, ezért kell helyette a rendszer használatát beállítani a biosban (512MB-ot meghálálja). Az integrált vga ram csak parasztvakítás rajta, vagy akkor jó ha grafikus dolgokat nem akarsz használni, de teljes ram mennyiség és sebesség kell.

Ha az ssd lassú, akkor nézd meg hogy fel van e telepítve rendes driver vagy csak a win beépítettjét használja és hogy ahci módban van-e, ami az ssd trim-hez szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#56160) azbest válasza azbest (#56159) üzenetére


azbest
félisten


pdf
Az internal graphics mode : UMA
Share memory: 512MB

szerintem a legjobb beállítás hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#56161) Frenky89 válasza azbest (#56159) üzenetére


Frenky89
őstag

Ezt a memóriás trükköt ki fogom próbálni.

SSD és a driver elvileg jó kell, hogy legyen. Ezzel ellenőriztem és a nyers sebesség is jó (már a SATA2 limitációját beleszámítva).
Viszont most egy régebbi driver van fent, mert a legújabbal (Omega 14.12) valamiért összeakadt a Win 7, aminek az lett az eredménye, hogy a rendszermegszakítások megették az egyik magot minimum félig, de néha teljesen is, tehát a CPU kihasználtság alapból 25-50% volt. :(

Te melyik vga és chipset driver-t használod?

A hőmérsékletekkel sincs gond.

Egy érdekes jelenség volt még. Valamelyik nap indítottam egy stabilitás tesztet AIDA64-ben és mellette simán lehetett netezni, ezt-azt csinálni, míg a játszós gépemben a 2500K-t úgy megfogta, hogy leállítani is alig tudtam a tesztet.

(#56162) azbest válasza Frenky89 (#56161) üzenetére


azbest
félisten

Régen frissítettem a chipsetet, a vga driver pár hónapos lehet. Mostanában főleg notit használok, a desktopot korábban használtam mindennapos dolgokra.

(#56163) Rick4 válasza Frenky89 (#56161) üzenetére


Rick4
félisten

Mikor a rendszer ezen a gépen? Nem lehet, hogy újra kellene pakolni? Illetve nem lehet, hogy egy újrapakolás gyorsabban, és komplexebben megszüntet minden anomáliát? A végeredmény tökéletes lesz, cserébe nem fogod tudni, mi volt a hiba. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56164) Attix82 válasza Frenky89 (#56161) üzenetére


Attix82
őstag

Prime95 FFT tesztet indítsd el és a feladatkezelőbe nézd meg ,hogy mind2 magot használja e.

(#56165) Rhino666


Rhino666
őstag

Tudtok-e ajánlani valami üzleti tárgyalásra alkalmas kávézót 'pesten, amit könnyű megközelíteni Szeged felől (a pályáról)? Ha parkolási lehetőség is van, az plusz pont. :R

Holnap/után kora délután lesz egy üzleti tárgyalásom és nekem kellene helyszínt javasolni.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#56166) Frenky89 válasza Rick4 (#56163) üzenetére


Frenky89
őstag

Nincs több egy hónaposnál.

Attix82: Mind a két magot foglalja szépen, de mellette simán tudok netezni, vagy bármit csinálni.

(#56167) Rick4 válasza Rhino666 (#56165) üzenetére


Rick4
félisten

Miért nem a pesti partner mond? Extravagáns, drága, puccos hely kell, vagy olcsó, jól megközelíthető valami? M5 felől neked a Lurdy van legközelebb, ha nem csíped a pesti közlekedést, és más dolgod nincs, ezt válaszd, végig befelé a pályán, majd egy balkanyar és 1000 méter a városban. Ott meg pl a semiramis.

Frenky89
Másik telepítő? Pont 3 hete jártam úgy, hogy egy a régi megszokottnál frissebb telepítővel pakoltam újra a rendszert, de érzésre lassabb volt, mint kellett volna. Egy másik gépre is felraktam, azon is lassú volt. A régit előkerestem, újraraktam mindkettőt, pörögnek, mint régen, tuti volt valami azzal az iso-val...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56168) Vesztor87 válasza Rhino666 (#56165) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köki terminálban az elsőn vannak kajálós helyek, ott szerintem le lehet ülni, vannak asztalok, boxosabb kialakításúak. Parkoló is van. Más nem jut eszembe hirtelen.

(#56169) Rhino666 válasza Rick4 (#56167) üzenetére


Rhino666
őstag

Miért nem a pesti partner mond?

Mert nem pesti a partner sem. És én vagyok az ügyfél, én akarok választani. :)

Valami kettő közötti kellene, kellemes hangulat, nem zsúfolt, nem zajos, de nem is méregdrága.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#56170) Rick4 válasza Rhino666 (#56169) üzenetére


Rick4
félisten

Jó lesz amit írtam. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56171) Rick4 válasza Rick4 (#56170) üzenetére


Rick4
félisten

Esetleg ha kicsi, akkor: [link]

Ha mégse jó, akkor van még alternatíva, felmész az M0-ra, a csepeli lehajtó után átmész a Duna hídon, rögtön utána mész le jobbra Nagytétény felé, az M0-tól kb 1km-re van a Campona is, [link] még meg se találtam ahol egyszer én is hasonló ügyben voltam, van ott is bőven lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56172) Frenky89 válasza Rick4 (#56167) üzenetére


Frenky89
őstag

Lehet, hogy van benne valami, ugyanis most volt ugye a vinyó meghalásom és az iso-t az új vinyóra másolás után raktam pendrive-ra. Bár nem reklamált egyik esetben se, simán lehet, hogy valami gebasz volt.

(#56173) Rick4 válasza Frenky89 (#56172) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam egészen biztosan ez volt, az első gépnél még csak néztem, hogy lassúka, de mondom nem ismerem, meg nem SSD, azért, aztán a sajátomon is laggolt, írtam is ide pár hete, hogy mi a franc lehet. Újrarakás után minden probléma eltűnt. az egyik "nyugati-tavi" fórumtársunk aio munkája volt, 2014 augusztusig frissítve. A régi meg pöpec.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56174) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egeret keresek játékra. 10k-ig.
Hüvelykujjnál két gomb, normális szenzor, vezetékes kivitel.
Pü-ben lehet bombázni.

(#56175) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Szerintetek érdemes lenne megvárni a Win10 megjelenését és azt megvenni, vagy inkább vegyek 8-at magamnak meg öcsémnek?
Leginkább a driverek miatt nem tudom eldönteni, hogy mennyire lesznek kompatibilisek, mert öcsémnek például hivatalosan nincsenek is kiadva 8-hoz, de elvileg meg probléma nélkül működnek. Nekem meg egy asus laptop van jelenleg.

(#56176) FoxiestFox válasza CanibelZ (#56175) üzenetére


FoxiestFox
félisten

10

(#56177) CanibelZ válasza FoxiestFox (#56176) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

És azt nem tudod véletlenül, hogy az előzőeknél már megjelenéskor volt-e "diákverzió" vagy csak később jelent meg?

(#56178) lugosi válasza FoxiestFox (#56176) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondjuk annak idején mindig gond volt azzal, hogy megjelent az új win, és a régebbi gépek gyártói nem csinálták meg hozzá a drivert az új oprendszerhez. Én ekkor döntöttem el két dolgot: előtelepített rendszer nélkül nem veszek gépet, illetve csak olyan rendszer/gép párost veszek meg, amit a gyártó egymáshoz tervezett.

(#56179) FoxiestFox válasza lugosi (#56178) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ez még mindig gond.. TP topikban is sokan teszik fel a 8-at a régi vasakra, aztán csodálkoznak, hogy nincs support.
De amennyire a 8 elfut, annyira szerintem a 10 is el fog.

(#56180) Rick4


Rick4
félisten

Érdekel-e valakit egy AIRLIVE WL-5460AP V2 AP, és egy Seltech yagi wifi antenna? Új ára 9+5K, használtan is 5+3K, ez egyben 5K-ért vihető.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56181) DarkByte


DarkByte
addikt

Elég kevés esélyét látom hogy itt valaki tudni fogja a választ, de hátha.
4G/LTE SIM képes WiFi router-ek közül melyik megbízhatóbb? Huawei B593, D-Link DWR-921
Ezeket néztem eddig. Esetleg még más is szóba jöhet. Feltétel hogy külső antennát lehessen rá csatlakoztatni.

(#56182) Syl válasza lugosi (#56178) üzenetére


Syl
nagyúr

Van itt mellettem egy Canon 5000F szkenner (nem tudom ismerős-e :U :D ). Na ehhez is csak XP driver van, úgyhogy Win7 x64-en emulátorban fut a régi vindóz ha szkennelni akarok. Hogy jönne rá a híg f**ás a Canon vezetőire! :((( ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56183) Rick4 válasza Syl (#56182) üzenetére


Rick4
félisten

Egy printserver, vagy a nálad semmi másra se jó openwrt-s router se jó? Ezért tuti a wifis nyomtató, azt minden eszköz látja, meg telepítgetni se kell nagyon.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56184) Syl válasza Rick4 (#56183) üzenetére


Syl
nagyúr

Főúr! Maga vezetés közben fórumozik? ;]

Majd lassan írom, hogy érthetőbb legyen :DD
S Z K E N N E R !

És ez az irodában van, ahol nincs openwrt router.
A Szkenner meg sajnos nem wifis, hanem USB-s.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56185) tisn válasza Syl (#56184) üzenetére


tisn
addikt

És ez az irodában van,

munkahelyen megeri a draga munkaero idejet ilyenekre pocsekolni, mior br. 20k egy scanner???

szerk:
ahogy azokat a cegeket se ertem, ahol otvar sz@r gepeken dolgoznak (van ahol fejlesztok is)
pazarlas

[ Szerkesztve ]

(#56186) nap válasza Syl (#56182) üzenetére


nap
addikt

Nem találta meg magának a drivert?
Mondjuk eddig csak nyomtatókkal szívtam, próbáltam volna feltuszkolni win7 alá a vista drivert, de nem ette meg, megkínáltam 32 bites xp driverrel, azzal mennek azóta is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#56187) Rick4 válasza Syl (#56184) üzenetére


Rick4
félisten

Öö, bocsánat,nekem csak olyan szkennereim voltak, ami alá mindig be volt szerelve egy nyomtató. :D Viszont ezt az openwrt-s dolgot sose próbáltam a nyomtatással összehozni, de nem tűnik túl bonyolultnak: [link]

szerk: kíváncsi voltam, 3 perc alatt ennyit találtam: [link], ezeknek bő 4 éve itt az infó, hogy működik, a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56188) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez jó, ma pont az volt, hogy osszak meg egy szkennert. Én meg egy pillanatra elgondolkoztam, hogy szkennert? Megosztani? Csak úgy... nöeeeem.. Mondtam inkább vegyenek egyet, mint hogy kínlódjak. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#56189) Syl válasza tisn (#56185) üzenetére


Syl
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy
1) nem kotorászunk más zsebében.
2) én csak egy alkalmazott vagyok, nem én döntök az elköltendő pénzekről.
3) kéthavonta egyszer van szükségem szkennerre, ezért nem nagy macera. Egy kattintás helyett hárommal indul a szkennelés.

(#56187) Rick4

Ezen én már régen túlvagyok :P 64 bites win7-en sajnos nem működik :O

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56190) tisn válasza Syl (#56189) üzenetére


tisn
addikt

nem is irtam olyat, hogy a te hibad...

(#56191) Rick4


Rick4
félisten

Raspberryt lehet valahol szegeden venni? Nem málnaszörpre gondoltam. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56192) ebegab92 válasza Rick4 (#56191) üzenetére


ebegab92
senior tag

SKPC-ben időnként fel-feltűnik 1-1 darab :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#56193) Rick4 válasza ebegab92 (#56192) üzenetére


Rick4
félisten

Egyszer itt 3.5 napig próbálták visszaflashelni a megfelelő ramot az abit nf-7-esembe, de a próba csak próba maradt. Kicsit beleláttam a bolt életébe, kis családi perpatvar, ez az.. :D Aztán Old fox megcsinálta 10 perc alatt..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#56194) lugosi válasza Syl (#56182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az egy de fasza szkenner! :) Azóta is vannak funkciói, amit hiányolok újabb darabokon.

dying_star: T420-on szerinted mi nem lenne driverileg támogatott 8.1 alatt?

(#56195) fero02 válasza Rick4 (#56191) üzenetére


fero02
veterán

Apróba szoktak lenni itt is... :K

(#56196) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van valakinek Bluray írója?

(#56197) fero02 válasza castiels (#56196) üzenetére


fero02
veterán

Neki tuti van:

;] :DDD ;)

(#56198) castiels válasza fero02 (#56197) üzenetére


castiels
addikt

:)

(#56199) FoxiestFox válasza lugosi (#56194) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem azon menne minden. Régebbieknél is ilyenek nem mennek, hogy akkutöltés-szabályzás, 3g modem..
Mondjuk minden megoldható, csak kérdés, mit tenne meg neked a System Update.

[ Szerkesztve ]

(#56200) Tim82 válasza lugosi (#56194) üzenetére


Tim82
nagyúr

Driverileg minden meglenne, az előző Thinkpad-generációnál is megvan minden. Inkább a Lenovo-s extrákkal van gond, pl. a Windows 7 alatt tök jól működő System Update Windows 8/8.1 alatt alig talál és telepít bármit is (ugye az lenne a funkciója, hogy a júzer helyett automatikusan összevadássza, telepítse, a későbbiekben meg frissítse a drivereket -> ez Win 7 alatt még jól is megy neki), vagy a Power Manager, aminek cseppet visszavágtak a funkcióiból Win 8/8.1 alatt. Mindezekkel együtt lehet élni, driveres problémák inkább a Core i előtti Thinkpad-generációknál vannak. Mondjuk azokra már support se nagyon van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.