Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55801) partymaci


partymaci
aktív tag

Eladó Linksys WRT54GL router. 4500huf
Részletek privátban!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#55802) Rhino666 válasza PazsitZ (#55800) üzenetére


Rhino666
őstag

Ez érdekes, mitől lesz "idegen" automatás készpénzfelvétel? Ha másik automatából veszel ki pénzt, az adott bank brutálisan sok "büntetést" rátesz (pl. egyszer amatőr módjára felvettem egy ezrest egy Erste ATM-ből és 1500Ft-ot vontak le).

Amikor legutóbb kártyával fizettem a postán, csak a szokásos 0,3%-ot pakolta rá a saját bankom, nálam ez valahogy nem meríti ki az idegen ATM felvétel fogalmát. :F

tl;dr: Szerintem a postán kártyával fizetés "hazai" felvételnek minősül.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#55803) azbest válasza PazsitZ (#55800) üzenetére


azbest
félisten

Remek, hogy még az mnb oldalán is rosszul írják.

Több módon lehet pénzt levenni a kártya segítségével.
- bankkártyás vásárlás külföndön
- bankkártyás vásárlás belföldön
- saját atm kivét külföldön
- saját atm kivét belföldön
- idegen atm külföld
- idegen atm belföld
- pénztári felvétel külföldi idegen pénzügyi intézményben
- pénztári felvétel belföldön idegen bankban, postán -> na ez az. Például most nézem, hogy a cib-nél ez 1,07%, min. 923 Ft, max. 73336 Ft (5ödik oldalon [link])

Ezekre mindre külön díjszabás lehet, de még akár ennél több opció is elképzelhető. Egy kondíciós lista alapján gyűjtöttem ki.

[ Szerkesztve ]

(#55804) Rick4 válasza LordVader80 (#55791) üzenetére


Rick4
félisten

Lebuktam. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55805) Rick4 válasza macilaci78 (#55773) üzenetére


Rick4
félisten

Az amerikaiak jeleskednek a csomagolás minimalizálásában. autóalkatrészeknél 25 éve divat volt már, hogy kiszámolták, mekkora méretű, és milyen erősségű doboz kell az adott alkatrésznek, míg eljut a végfelhasználóhoz, ahol amúgyis szaggatják. A 99%-uk egy perccel se bírja tovább, mint amire ki lett találva, mire ideér, rongyos lesz. Állítólag egészen konkrétan méretezték őket egy szimulált pakolás- hurcolás- tárolás kombóra, és a cél az, hogy az épp elégséges göngyölegméret meglegyen, de több semmiképp. Lehet környezetvédelem, lehet spórolás, lehet termékdíj formájában kiadás, de van eg pont, ahol valóban nincs értelme túlcsicsázni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55806) PazsitZ válasza azbest (#55803) üzenetére


PazsitZ
addikt

Vágom, h többféle módlétezik.
Lehetséges, hogy igazad van, én eddig mindig idegen ATM-et hallottam, de ennyire pontosan még nem jártam utána.
Azt viszont tudom, plusz költséggel járt, még a "bankmegmentő adó reformok" előtt is. Egyetlen egyszer futottam bele ebbe, annyira nem néztem utána, csak tanultam belőle (engem akkor nem is tájékoztattak erről szóban).

(#55802) Rhino666: Az, hogy mitől lesz idegen ne tőlem kérdezd :D . Én a tapasztalat és leírtak alapján próbáltalak informálni.
Azt sehol nem írtam, h nem hazai lenne.
Viszont "idegen" banki költséggel jár. Eddig mindenhol ezt hallottam és az mnb oldalán is ezt látszik.
Azbest szerint, akkor banki felvétel, én eddig ATM-ről hallottam/olvastam.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#55807) Rick4 válasza PazsitZ (#55806) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyi időt és energiát 1000Ft megspórolására fordítotok, ugyanannyi időt és energiát másra fordítva megkereshetnétek 100 ezrest, némi kurázsival és szakmai hozzáértéssel bármilyen munkakörben...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55808) azbest válasza PazsitZ (#55806) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként az a biztos, ha mindenki a saját kártyájához tartozó kondíciós listát ismeri. Már csak azért is, mert a szerződéseket illik elolvadni aláírás előtt :) Abból is lehet kavar, hogy bankonként máshogy nevezik, meg van pár bank akinek külön szerződése is lehet a postával, pl ahogy láttam az otp is különc ilyen téren.

(#55809) tisn válasza FoxiestFox (#55793) üzenetére


tisn
addikt

franc ebbe a lenyulos Lugosiba :P

vittem volna a dokkolot, ha jo a t410-hez

na jo a billre is beszallok 3-nak, ha az elsonek nem kell, a 2. meg kinyiffan :D

[ Szerkesztve ]

(#55810) Syl válasza lugosi (#55799) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak nem az iMac-re akarod kötni azt a TP billentyűzetet? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55811) Rick4 válasza azbest (#55808) üzenetére


Rick4
félisten

Az erste és az fhb is rendelkezik ilyennel, mi több, menünk mindkét bankkal van kapcsolatunk, mai ide jó dolog, azt úgy hívják, hogy posta folyószámla. Erre hét végén is lehet pénzt befizetni minden postán, akár vasárnap este 19:55-kor is, nem lényeg, hogy más bankok délután 4-kor már bezárnak. Természetesen itt ezek a dolgok is sokkal kedvezőbb áron mennek, viszont egyrészt nem is találom hirtelen, másrészt sosem érdekelt annyira, hogy megkeressem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55812) PazsitZ válasza Rick4 (#55807) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem értem miről beszélsz. Miért kerül időbe és energiába, hogy a postán nem használom a bankkártyámat? :S
Amúgy is szükségem van kp-re, mert itthon még mindig nem boldogulsz anélkül.
Az meg, h ezeket leírtam, infomációmegosztásként jófejségból tettem, bár lehet kevesebbet kellene fórumoznom, bocs ha zavar. :P

- http://pazsitz.hu -

(#55813) Syl válasza PazsitZ (#55812) üzenetére


Syl
nagyúr

Kollégának a stílusához edződni kell :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55814) Rick4 válasza PazsitZ (#55812) üzenetére


Rick4
félisten

Tényleg nem érted....Csak egy dologról szólt a hozzászólás: mióta írkáltok itt erről a megváltoztathatatlan dologról? :U

syl: inkább befizetlek egy alapfokú számítógép kezelő- használó okj-s tanfolyamra. Most indul újra a gigabyte lapos, E8400 procis gépecske, frankón megy minden a berakott vinyóról. Frissen telepítve, mai napig minden friss dolog feltéve ;)

szerk: most olvasom, eléggé neduddkis lett. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55815) Syl válasza Rick4 (#55814) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem baj, ismerem a kolléga szótárát :D

Mondtam hogy már túl hülye vagyok a gépekhez. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55816) lugosi válasza Syl (#55810) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, az volt a tervem, hogy az irodában fogom a dokkolót, átviszem a megpuvadt gép monitorát, rákötöm, plusz ez a billentyűzet, és akkor a lapost csak bele kell állítani, megvan egy nagyobb kijelző és egy desktop gép kényelme. Csak úgy néz ki, hogy a dokkoló nem jó a típushoz :((

tisn: elvileg csak T400-hoz jó, 410-420-hoz már nem, nekem meg 420 van. Ha neked 400, akkor a tiédhez jó.

(#55817) PazsitZ válasza Rick4 (#55814) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ne fárassz ember :N
Eleve csak azért kommenteltem, mert itt jutott el hozzám az infó, hogy úgy tűnik talán még ebben az évszázadban lesz változás ebben az ügyben.

Most hadd szedjek már össze pár hsz-t, sosem lépem túl az őstag rangot. :D

U.i.: Nah most nézem, már PH! addikt vagyok, szóval el is hagytam. :DDD
Oké, akkor jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#55818) FoxiestFox válasza lugosi (#55816) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Övéhez sem jó.
Minek vesztek ilyen új gépeket? :D

(#55819) Rhino666 válasza PazsitZ (#55806) üzenetére


Rhino666
őstag

Lehet, de akkor ezek szerint pont OTP lesz az a 3. fél, akivel a Posta szerződésben van, mert nekem nem jár nagyobb költséggel a Postán történő fizetés, mint egy sima készpénzfelvétel OTP-s ATM-ből.

+1 indok az OTP mellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#55820) tisn válasza lugosi (#55816) üzenetére


tisn
addikt

igen, en is ugy olvastam, hogy csak t400-hoz ok, de azert rakerdeztem
nekem 410 van

(#55821) lugosi válasza FoxiestFox (#55818) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyet lehetett kapni, mikor kihalt alólam az előző gép.
Nincs is vele semmi bajom, max csak egy esetleges ssd-sítés tenne jót neki.

(#55822) Digital


Digital
addikt

Samsung Galaxy Tab 3 Lite valakinek?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#55823) DarkByte


DarkByte
addikt

Lehet nem épp a legjobb körökben kérdezem ezt.
Aki LinkedIn-t használ, mennyire szokott válaszolgatni a HR-esek felkérésének állás ajánlattal kapcsolatban? Több üzenetben is benne van hogy személyre szólóan profil alapján választottak ki, ez alapján nem tűnnek generált üzenetnek. Ami meglep hogy brit cégekhez szóló ajánlatoknál írnak előre várható bérezést, olyan összegekkel hogy azért az ember elkezd gondolkodni. :U

[ Szerkesztve ]

(#55824) tisn válasza DarkByte (#55823) üzenetére


tisn
addikt

mindig valaszolok, udvariasan kozlom, hogy jelenleg epp nem aktualis, de ha az lesz, irok majd

(#55825) PazsitZ válasza DarkByte (#55823) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nyilávn ha érdekel válaszolsz, ha nem nem, nyilván ha megpróbálod sem veszítesz semmit.
Amúgy szűrőkkel dolgoznak, relatív, de nyilván azért nem 1-1 embernek küldik ki az egyes ajánlatokat.

Egyébként nyugatra egyáltalán nem,csak kis hazánkban szokatlan, h a cég megad egy sávot vagy összeget a fizetésnél.
Nyilván ez tudás tapasztalat függvényében mozoghat, de egy kiindulási alap.

- http://pazsitz.hu -

(#55826) Frenky89 válasza PazsitZ (#55825) üzenetére


Frenky89
őstag

Nálunk is szokás azért megadni egy sávot, csak azt úgy hívják, hogy versenyképes. :)

(#55827) tisn válasza DarkByte (#55823) üzenetére


tisn
addikt

Ami meglep hogy brit cégekhez szóló ajánlatoknál írnak előre várható bérezést,

ez teljesen megszokott usa/eng/ger meloknal
legalabbis mikor nezegettem ez volt a tapasztalatom

(#55828) FoxiestFox válasza DarkByte (#55823) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olyan sokszor látom, mi ez a LinkedIn, és mit tud?

(#55829) Rhino666 válasza FoxiestFox (#55828) üzenetére


Rhino666
őstag

"Facebook for business"

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#55830) tisn válasza FoxiestFox (#55828) üzenetére


tisn
addikt

(#55831) FoxiestFox válasza tisn (#55830) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt nyilván én is megtehetném, de jobban szeretem, ha ismerős arcok írnak róla pár szót.

Az előtte lévőt kösz.

(#55832) DarkByte


DarkByte
addikt

Köszi a válaszokat! Ez nekem elég is, látszólag nincs senki negatív tapasztalattal róla.

dying_star: Az egésznek igazából a szakmai profilod a központja amelyen annyit árulsz el a szakmai tudásodról amennyit jónak látsz. Bejelölgetsz skill-eket, amelyeket egyébként a LinkedIn ismerőseid tudnak up-olni. Természetesen ez is adok/kapok formában megy úgyhogy valahol nem reprezentatív, bár az ismerősi körömben nem látok semmi kirívót, elég jól összeáll.
Igazából ilyen névjegy cserélgetős dolognak lett ez kitalálva annak idején, de azóta már elég sok minden mást is tud. Az pedig teljesen egyértelmű volt hogy a HR cégek felé fog az üzemeltető cég értéknövelt szolgáltatásokat adni és ebből fognak megélni.

[ Szerkesztve ]

(#55833) FoxiestFox válasza DarkByte (#55832) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Így már kúl, kösz. :)

(#55834) macilaci78 válasza martonx (#55789) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megkérdem főnököt, hogy a berhelt csocsóasztal mellé akar-e léghokit is. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55835) ShadowX válasza macilaci78 (#55834) üzenetére


ShadowX
őstag

Milyen helyen dolgoztok ti? :D Ez a Pest már ennyire nyugati színvonal?

(#55836) macilaci78 válasza macilaci78 (#55834) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ááá, céges bulikra lett csak előhozva az asztal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55837) lugosi válasza ShadowX (#55835) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam lan parti szokott lenni az irodában :B

(#55838) ShadowX válasza lugosi (#55837) üzenetére


ShadowX
őstag

Nálunk meg leb@szás. :D

Egyébként szerintem ezek jó dolgok. Nagymértékben javítják a morált.

[ Szerkesztve ]

(#55839) lugosi válasza ShadowX (#55838) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam kéne dolgoznod. :D A hűtőben csak szesz meg csoki van, van kábeltévé, DVD meg ilyenek :D

(#55840) FoxiestFox válasza lugosi (#55837) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kéne valami retrós lant tartani.. Quake-ekkel, Bf 42-vel, Duke Nukemmel akár.. most találtam meg régi nagy kedvencen, a Tank Racert, kis bugyuta játék, de nagy fun. És fut Win7-en gond nélkül. :D

(#55841) ShadowX válasza lugosi (#55839) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem rossz. És az alkalmazottak értékelik? Érdekelne mit szólnak az ilyesmihez, mert ezek nem megszokott dolgok. Jó, guglinál San Francisco-ban az. :D

(#55842) macilaci78 válasza lugosi (#55839) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen az, ha valaki otthon dolgozik? :P

dying_star: Ezek nálam is elfutnak. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55843) ZsZso válasza lugosi (#55837) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Az frankóság.

Én meg decemberben még reménykedtem egy kis bónuszban ... ma már csak azt remélem, hogy még a héten megkapom a decemberi fizut :). Ez a drukk is épít valamilyen szinten csapatot :) ...

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#55844) Rick4 válasza PazsitZ (#55817) üzenetére


Rick4
félisten

Csak meglett az a rang, na. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#55845) hodigy


hodigy
csendes tag

Van itt linux/openwrt (vargalex) szaki aki tudna 2 dologban segíteni? smb megosztásnál nem tudok írni a particiókra valami user v. jogosultság gánya van, illetve usb-n dvb-t rögzítenék ehhez kellene segítség.
Csoki, sör, akár kp játszik (távoli elérést megoldjuk)!

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#55846) bb0t válasza Rick4 (#55844) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

A rangoknál a közösségi hsz is számít? :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#55847) Frenky89 válasza bb0t (#55846) üzenetére


Frenky89
őstag

(#55848) _Petya_ válasza DarkByte (#55832) üzenetére


_Petya_
őstag

"Az pedig teljesen egyértelmű volt hogy a HR cégek felé fog az üzemeltető cég értéknövelt szolgáltatásokat adni és ebből fognak megélni."

Ez már nagyon régóta így működik, havidíjas szolgáltatást nyújtanak a HR-eseknek. Sőt, egyébként az a dolog, hogy bejelölgetnek havernak, és ott ajánlgatnak üzenetben állást, kifejezetten tilos a felhasználói feltételek alapján. Én úgy vagyok vele, ha valaki komolyan keres embert, akkor férjen már bele az a havidíj (asszem €100 körül van havonta). Nem is szoktam az ilyen komolytalanokat visszajelölni.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#55849) Vesztor87 válasza lugosi (#55839) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Az komoly:) Ilyen helyen kellene dolgoznom:) Szegeden el lehet helyezkedni érettségivel egyébként valahol? Szinte csak Mlm van:-(

(#55850) lugosi válasza FoxiestFox (#55840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, de rég játszottam duke nukemet :)

Bf42-t elég sokat játszottam annak idején, vagyis inkább az ingyenes modot amit csináltak hozzá, a Desert Combatot. Hát abba is éveket beletettem... (lostvillage pálya).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.