Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45152) stopperos válasza viperabácsi (#45148) üzenetére


stopperos
senior tag

Szia, megint felajánlom, mint korábban. Nekem van egy átalakított külső rack ami külső dvd olvasóként működik. Pénteken/szombaton/vasárnap meg is oldhatjuk a témát. Elhozod a géped, elindítjuk a telepítést és ennyi.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#45153) viperabácsi válasza bitpork (#45150) üzenetére


viperabácsi
addikt

A pedrive készen van ,csak ez az átok nem bootól tóla.Indításnál villog majd kiír valami olyat hogy válasszam ki honnan szeretném indítani majd nyomjak egy gombot.A vicc , hogy nem ajánl fel lehetőséget a választásra és ha nyomok egy gomgot újra ezt írja ki.

(#45152) stopperos Nem lehetne ma -holnap?Esetleg kölcsönadod és ,ha kész visszaviszem?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45154) ST05 válasza viperabácsi (#45153) üzenetére


ST05
őstag

én is kölcsön tudom adni a külső dvd-m akár ma ( de csak belváros környékéig tudom elvinni neked)

XT paripa eladó
Orbea Lanza Enigma 20"

Váz kb 1,7kg+ triple butted, üléscső tulméretes, hátul harang+merevités
--Fox F32 100mm ( 100%-ban hajszálkarckarcmentes becsúszók!!)
klasszikus felül rebound :V-fék konzolos benne kék kcnc védő
FSA ceramic kormány csapágyban
--XT agyak Sun DX2-405g felni, DT-chr küllők (32)
első mért 1040g , adapter,tárcsa,szallag-minden gumi nélkül + 60g XT gyorZ
Michelin Country trail 2.0 kevlar gumin
- / 3x9 / XT hátsó rövidkanalas!, SLX első felűlhúz, sram lánc, deore valtokarok
befogó stucni: ritchey pro 140g, kormány Ritchey pro lowris alu2014
- Avid Elixir R a szürke és barnás magn karos,- G3 tárcsák
-Nyeregcső: shimano PRO LT
irányár: 190 ezer képen látható állapotban, kivéve nyereg az a gyári kényelmesebb van hozzá.

(#45155) bitpork válasza viperabácsi (#45153) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Connect the USB stick to your Asus Eee PC, start the netbook, and change your BIOS preferences. On the first screen, press F2 to go to BIOS menu. In the BIOS menu, go to the Advanced tab and change OS Installation to Start. Then, go to Hard Disk Drives > Boot tab and select the USB drive as the first drive. Make sure it shows your USB stick as first in Boot Device Priority. Select Exit & Save Changes.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45156) Valkűr válasza ST05 (#45154) üzenetére


Valkűr
őstag

Szép bringa! Miért adod el? Csere lesz vagy nem tekersz már?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#45157) ST05 válasza Valkűr (#45156) üzenetére


ST05
őstag

köszi! barátomnál van egy félkész gép, és kedvet kaptam mégiscsak befejezni, felépíteni azt...
ha kapok ezért egy összeget, amennyit szerintem ér...
ez működik, eléggé rendbe van, nincs kihívás :D Egyenlőre igényfelmérés- féle a dolog, nem egy komoly elhatározás, hogy eladom, szóval szerencsére nem muszáj az eladása.. lesz ami lesz :R
hogyne tekernénk ...tekerünk mindhalálig ;)

vipera: hívj újra, nem voltam teló melett, a privátot meg vmiért nem figyeled, legalábbis nem válaszoltál ott :R

[ Szerkesztve ]

(#45158) stopperos válasza viperabácsi (#45153) üzenetére


stopperos
senior tag

Kölcsön nem adom, de holnap jó lehet. Majd írd meg pm-ben, hogy mikor jó neked, aztán igyekszem úgy szervezni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#45159) Rick4 válasza viperabácsi (#45148) üzenetére


Rick4
félisten

Persze hogy megmondták, sőt azt is leírták, a döntést elfogadják, ha rájuk nézve kedvezőtlen is lenne. Persze, oda- vissza költséget fizettek, 15K volt a cipő, 3K volt a posta, 17K volt a bevizsgálás, visszajött a papír is meg a cipő is, szépen csengették a kezembe a 30+K-t... Mondom, ez kb 6 éve volt, esetleg címek változhattak, de a dolgok menete nem nagyon. Kérd ha más nem, a vásárlók könyvében, hogy nevezzék meg a bevizsgáló elérhetőségét. Olyan nincs, hogy oda küldöd ahova akarod, nekik tisztában kell lenni a felügyeleti és a minőségellenőrző szervek elérhetőségével, viszont úgy tudom, most változott 15.-étől a PTK, érdemes utánaolvasni, erre az esetre létezik-e már kedvezőbb törvényi szabályzás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45160) Pho3bus


Pho3bus
tag

Sziasztok!

Láttam volt szó cipőkről nem is olyan régen. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy hol érdemes még Szegeden cipőt vásárolni? Sokáig Playersroom/Sportfactory-ban vásároltam, mivel ott voltak olyan cipők/árak amik tetszettek viszont, nagyjából 1 év alatt 3 cipőm ment tönkre és ugyanaz a bevizsgáló mindhárom esetben az üzletnek adott igazat. Kicsit már unom ezt az egészet, szóval olyan üzletet keresnék (a Deichmanon kívűl), amelynek még normális a garanciális rendszere.

Más:
Most hívtam a Sportfactory-t mert náluk találtam csak nekem tetsző cipőt, hogy van-e raktáron náluk a kiszemelt cipő. Mondták, hogy nincs, de tudnak belőle rendelni, ha érdekel, mindössze 1000ft otthagyása ellenében. Mikor rákérdeztem, hogy mi van akkor ha méret miatt nem lesz jó a cipő, akkor azt mondták, hogy a pénzt már nem áll módjukban visszaadni. Kicsit fura, hogy szeretnék vásárolni náluk és ha rossz a méret, akkor még én fizessek azért mert felpróbálhattam. Más cégeknél is így van?

(#45161) SirRasor


SirRasor
őstag

B*zmeg..most süllyedt egy olyan mélységre a rendőrség, amire sose gondoltam volna :(
Ma kezdte el munkatársnőm tanítgatni az új támopos informatikust..informatikusként kaptuk, de számítógépet csak levelezésre használta eddig :W De felvették, mert nem kell érte fizetnie a rendőrségnek most 8,5 hónapig.

Most ilyet beszélnek éppen mellettem:
-ez a caps lock. Ha benyomod, akkor bekapcsol és csupa nagybetűvel ír..
-ez az excel, vannak benne sorok és oszlopok...
-ebben (excel) ugye nem kell úgy menteni, mint a szövegszerkesztőben? :W

Atya isten..
És majd megkapjuk, hogy mit akarunk a sok munkával, mert segítséget is kaptunk.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#45162) martonx válasza SirRasor (#45161) üzenetére


martonx
veterán

Ilyenkor kell az embernek benyújtania a felmondását, aztán vegyenek csak fel a helyedre egy másik idiótát ingyé...

Én kérek elnézést!

(#45163) Rick4 válasza Pho3bus (#45160) üzenetére


Rick4
félisten

Az a helyzet amúgy, hogy ezek a cégek érdekesen állnak hozzá, mikor a plázában megnyitott a decathlon, akkor a többi üzletből hozták le a kifutó cuccokat, és azokat akciózták, a sok bolond meg vette ezerrel, nem lehetett az üzletbe bejutni. Szeged amúgy sem híres arról, hogy ebből termékskálából túlkínálat lenne, plusz jönnek a szerbek, és várásolnak áfa nélkül. Ha jársz Pesten, érdemes körülnézni, de ha jársz az M3-ason Miskolc után, Polgárnál ott az M3 outlet center, az a nike factory store nekem bevált. Olcsón van minden, és nincs is problémám velük. Utolsó garis problémám ez a 6 éves történet volt, azóta nem vittem vissza cipőt. Amúgy megnevezheted, ki ez a jóember, legalább mi ne fussunk bele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45164) SirRasor válasza martonx (#45162) üzenetére


SirRasor
őstag

Gondolkoztam rajta :)
Csak még sehonnan se szóltak vissza :(
Jah meg majd belerakom az önéletrajzba, hogy munkaidőn belül PH!-zok :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#45165) bitpork válasza SirRasor (#45164) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahova kockaként mehetsz ott ezt tudni fogják :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45166) Rawulf válasza SirRasor (#45161) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem tudtad, hogy most már jobbágyokra van szükség? :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45167) stopperos válasza SirRasor (#45164) üzenetére


stopperos
senior tag

Mi még mindig szívesen látunk. Windows rendszergazdából úgyis hiány van a linuxokat meg most takarítjuk ki és központosítjuk.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#45168) Polemius válasza SirRasor (#45161) üzenetére


Polemius
aktív tag

Valahogyan javítani kell a foglalkoztatási statisztikát, meg a rendőrség létszámáról szólót is. 2 in 1 megoldják.

(#45169) Rick4 válasza SirRasor (#45164) üzenetére


Rick4
félisten

Jah meg majd belerakom az önéletrajzba, hogy munkaidőn belül PH!-zok

Ez már majdnem a PhD kategória... PH direktben, munkaidőben. :D Inkább írd be, hogy csak PH-zás közben vagy képes dolgozni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45170) sp3rhead válasza ST05 (#45154) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

szép bestia :DD ha nyárig megmaradna, akkor szemet vetnék rá :))

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#45171) Pho3bus válasza Rick4 (#45163) üzenetére


Pho3bus
tag

Ha jól emlékszem Kiss Béla független "szak"értő volt az. Biztosat csak meló után tudok mondani, ha megtalálom a papírokat, bár az is lehet, hogy mérgemben kidobtam az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#45172) Rick4 válasza Pho3bus (#45171) üzenetére


Rick4
félisten

Első találat: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45173) Pho3bus válasza Rick4 (#45172) üzenetére


Pho3bus
tag

Ismerem ezeket a fórumokat/blogokat/fb csoportokat. Épp emiatt nem is szeretnék náluk vásárolni, és ezért is kérdeztem, hogy hol érdemes még Szegeden vásárolni, mivel hallottam már hasonló storykat más üzletről is.

(#45174) Rick4 válasza Pho3bus (#45173) üzenetére


Rick4
félisten

A találat lényege inkább abban rejlett volna, hogy a céggel nagy probléma van a szagértő nélkül is. [link] Ugyanis a vonatkozó törvények szerint az első 6 hónapon belül észlelt hiba esetén azt kell feltételezni, hogy a hiba már a gyártáskor- átvételkor fennállt, ergo szagértésnek sok helye nincs, vagy ha van is, egyrészt a vevő nem köteles elfogadni, másrészt a forgalmazó fizet minden költséget, harmadrészt nem vagy köteles elfogadni azt sem, hogy az általuk preferált szagértőhöz küldjék, sőt 15-étől érvényes törvények szerint elsőre kérheted a kicserélést, nem kell miattad a javítással küzdeniük...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45175) lugosi válasza ST05 (#45154) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó kis bicaj lehet!

Én így, mint biciklizéshez csak mezei szinten értő ember (értsd: tekered, megy előre, megállsz, eldőlsz :D) kb ennyiket értek belőle, hogy üléscső, meg hátul, meg gumi, meg kormány.

Ez valami pro-bicikli?

(#45176) lorcsi válasza lugosi (#45175) üzenetére


lorcsi
veterán

fél-profi, akár komolyabb hazai hegyi versenyekre is vihető

komolyabb bicajon kb. innen kezdődnek

[ Szerkesztve ]

(#45177) lugosi válasza SirRasor (#45161) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ilyen ez a munkaerő.
Egy barátom mondása, mikor sokalltam az árat valamire amit mondott: "Ha mogyoróval akarsz fizetni, ne csodálkozz, ha majmokat kapsz"

Lorcsi: köszi

[ Szerkesztve ]

(#45178) Syl válasza lugosi (#45175) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez már olyan cucc, amit lebetonozva is ellopnak :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45179) martonx válasza SirRasor (#45164) üzenetére


martonx
veterán

Normálisabb munkahelyek éppen leszarják mit és mikor csinálsz, csak legyél kész a melóval.

Én kérek elnézést!

(#45180) LordVader80 válasza martonx (#45179) üzenetére


LordVader80
senior tag

Egy normális munkahelyen éppen ennek ellenkezője (kellene, hogy legyen) igaz... :U

May The Force Be With You!

(#45181) Frenky89 válasza LordVader80 (#45180) üzenetére


Frenky89
őstag

Valaki folyton figyel és leszarják hogy mikor vagy kész a melóval?

(#45182) CSorBA válasza CSorBA (#45089) üzenetére


CSorBA
őstag

Ma voltam a T-homenál. A szerelő elfelejtette lejelenteni - bár nem értem, akkor hogy működött eddig? :D
Szóval megköszönték és szóltam, természetesen visszamenőleg nem kell kifizetnem azt a pár hónapot. Jobb ez így, jobban fogok aludni, remélem :)

(#45183) Agyasima válasza Frenky89 (#45181) üzenetére


Agyasima
senior tag

Igen, én is azt hiszem, hogy ez a válasz egy kis pontosításra szorulna. :) Vagy a sötét oldalt megszállta Kafka.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#45184) ST05 válasza lugosi (#45175) üzenetére


ST05
őstag

nagyjábol 11kg így egy komolyabb hajtókarral,+ gumikkal , esetleg ülés.... horror összeg nélkül simán 10kg-ra lehet faragni.
Egy XC versenyző fiatal sráctol vettem, bizony ezzel már versenyzett. ( eredményei nem kerültek szóba :) ezt ne is kérdezd ). 2010 ben rakta össze, másfél szezont használta, utánna motorossá vált, ( nem titok: fox villa 140 volt neki, váz 100 )
Lorcsi jól írja, fél profi, én úgy mondanám belépőszintű versenygép :) simán lehet venni használtat 500 ért is, de ott már nincs az a különbség érzet, mint 100 és 200k gép közötti oriási !
kukkants rá a 2013 as foxokra, vagy pár használtra ;)
árakbol látszik ,ez a lelke a gépnek.
profik mp-eket nyernek ebből, én meg vállficamot úszok meg...
ES haswell, matrix7970, és még pár finomság beáldozódott ennek, csak azokat ne mhasználtam ki, hiába egy hobbi/használati eszköz az is, ezt pedig ki tudom használni...

sp3rhead: köszi :R Ma már nyár volt! :)) hány cm vagy?

(#45185) LordVader80 válasza Frenky89 (#45181) üzenetére


LordVader80
senior tag

Egy normális munkahelyen a vezető odafigyel a beosztottaira, tudja, hogy ki mikor és éppen mit csinál, hol tart benne, mindezek tudatában és függvényében szervez, támogat, vagy éppen tartózkodik és hagyja érvényesülni az egyéni kompetenciákat. Megtalálja az egyéni motivációt, inspirálja, fejleszt, úgy, hogy az a vállalati célokkal összhangban mind egyéni, mind közös sikerekhez vezessen.

Ez, hogy: "Normálisabb munkahelyek éppen leszarják mit és mikor csinálsz, csak legyél kész a melóval." a legnagyobb hiba, amit egy vezető elkövethet.

May The Force Be With You!

(#45186) Frenky89 válasza LordVader80 (#45185) üzenetére


Frenky89
őstag

No így mindjárt más. :R

(#45187) ro_bert17 válasza LordVader80 (#45185) üzenetére


ro_bert17
őstag

HR-es vagy? :)

(#45188) LordVader80 válasza ro_bert17 (#45187) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem, de megtisztelő, hogy ezt gondoltad :R :B

May The Force Be With You!

(#45189) ro_bert17 válasza LordVader80 (#45188) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ó! Pedig utoljára ilyen szép összeszedett mondatokat, ezzel a tartalommal humán tanácsadó, coach szájából hallottam. :)

(#45190) LordVader80 válasza ro_bert17 (#45189) üzenetére


LordVader80
senior tag

A coaching egy nagyon jó módszer, én szeretem és alkalmazom is a munkámban :K

May The Force Be With You!

(#45191) lugosi válasza ST05 (#45184) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Éreztem én hogy valami komoly...
Egy barátom biciklit cserélni készül, majd átküldtöm neki.

(#45192) lugosi válasza LordVader80 (#45185) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez így van, úgy is lehet fogalmazni hogy a jó helyen jól gazdálkodnak a humántőkével (rossz helyen meg azt se tudják miről beszél ilyenkor az ember).

(#45193) sp3rhead válasza ST05 (#45184) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

165 cm ha minden igaz :DD

[ Szerkesztve ]

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#45194) sp3rhead válasza ST05 (#45184) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

Igazabol annyi a lenyeg nekem -mint sokaknak- hogy leerjen a labam kenyelmesen a foldre, kitudjam teljesen nyujtani a labam tekeres kozben (eroteljesen talp felso reszevel), de kozben a nyereg ne legyen vazig leengedve, szoval ne ugy nezzek ki mint egy dirt biciklin. Caprine cherooke "fel ferfi" vazu bicajom volt ilyen, nagyon szerettem, csak bidambidam kezre kerult a "zart lepcsohazbol". :)

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#45195) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Napok óta ezen a bidambidam-on sírok! Rákerestem a neten, és már találtam olyan bejegyzést is ahol már angolosították a teljes magyarázatával is :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45196) Rawulf válasza LordVader80 (#45185) üzenetére


Rawulf
őstag

Szerintem meg az a legrosszabb, ha 120%-ban akarják a teljes munkaidő összes percében a robotot és még az intervallum határait feszegetve is... - és egyre inkább ez a jellemző mindenhol.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#45197) stopperos válasza Rawulf (#45196) üzenetére


stopperos
senior tag

Egyszerű a megoldás, nem dolgozol ott. Ha 120% ot kell teljesíteni akkor a fizetés is legyen annyi.
Attix82: Szerintem meg lehet válogatni, bár lehet hogy eddig csak jó helyekre láttam be, de volt olyan, hogy a főnököm ha látta hogy nem vettem ki a 10 percnyi szünetet óránként, akkor kizavart csocsózni a pihenő szobába.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#45198) Attix82 válasza stopperos (#45197) üzenetére


Attix82
őstag

Bárcsak lehetne válogatni a sok melóhely között :)

(#45199) bitpork válasza stopperos (#45197) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindenki ezzel jön. Csak azt nem tudom hogy ha Neked v mindenkinek aki ezt mondja olyan faxa állása van akkor hogy hogy nem milliárdos már belőle, mosolyogva és kisimult fejjel? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45200) Rawulf válasza stopperos (#45197) üzenetére


Rawulf
őstag

Most vonatkoztassunk el attól, hogy a jelenlévők milyen területen dolgoznak.
Egy pedagógus például a jelenlegi pedagógus NER rendszer miatt ezt nem tudná idehaza megtenni.
Természetesen nem egy ilyen hivatás van, ahol szintén esélytelen a huszárkodás.

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.