Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) cantus


cantus
tag

Köszönöm a tanácsokat. Venni gyűrűt sajna nem nagyon fogok tudni, mert kb. 6 grammosnak kellene lenni a minőséginek, ez két karikánál már 12×14e=168e
Ennyi pénzért én 3 hónapig melózok, tehát felejtős...
Marad a szülők, nagyszülők segítsége, ha tudnak adni aranyat. Vagy pedig elmegyek a titán világba és kb fele áron kapok jó minőségűt.

(#2202) maláj válasza cantus (#2201) üzenetére


maláj
őstag

PM

(#2203) bitpork válasza ShadowX (#2198) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni.

Azért ez az aranyra is igaz. Ez a felhajtás most nagyon hasonlít a .com és ingatlan lufihoz. Mi lesz ha most megveszed és holnap 20%-ot veszít az értékéből?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2204) sss válasza ShadowX (#2198) üzenetére


sss
senior tag

Én amúgy abszolút nem értek a témához, csak mostanában pont láttam egy grafikont ami az arany árát mutatta az elmúlt 30-40 évben. Ami feltűnt az az volt, hogy egyrészt mostanában soha nem látott magasságokba szökött fel az ára, illetve az, hogy korábban már előfordult, hogy rövid idő alatt kb. 40%-ot esett az ára, aztán meg 20-25 évig stagnált.

(#2205) Zoli1222 válasza ben800 (#2192) üzenetére


Zoli1222
őstag

Azért is húztam át, mert újra megnéztem a hirdetésed. :K Nekem 1 cns globe hd-m van, de nem igazán jön be. Én csak 7,5t-áson vagyok. Vmivel több, mint 3 hónapja csinálom, de nekem idáig bejön.

(#2206) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Olvastátok hogy a franciáknál vki lopott 6000 COD3-at?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2207) LordVader80 válasza WindyJoe (#2193) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nekem van fölös hdmi-hdmi kábelem :K akár eladó is lehet ;)

May The Force Be With You!

(#2208) cantus válasza bitpork (#2206) üzenetére


cantus
tag

Maffiás lan party közeleg? Érdekes, még nem küldtek meghívót... :)

(#2209) Rawulf válasza LordVader80 (#2207) üzenetére


Rawulf
őstag

HDMI és HDMI kábel között ég és föld is lehet a különbség! :)
A vicc az, hogy a legjobb minőség esetén 5-6x drágább a hazai ár a külföldihez képest. :D

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2210) pmheros válasza boba6 (#2188) üzenetére


pmheros
senior tag

holnap 16óra előtt bedobok hozzád egy GA-8IPE1000-G lapot adatmentés idejére

nem vagyok tökéletes

(#2211) LordVader80 válasza Rawulf (#2209) üzenetére


LordVader80
senior tag

Nem tudom, ez milyen lehet, anno Bobánál vettem, egy ideig vga-lcd tv között használtam, majd miután messzebb került a tv a géptől, utána dvd-lejátszó-lcd tv között. Mindig tökéletesen működött/működik.

May The Force Be With You!

(#2212) ShadowX válasza bitpork (#2203) üzenetére


ShadowX
őstag

Az lehet, hogy rá fogunk döbbeni, de az nem a Te, meg az Én életemben lesz. Márpedig a mi életünkben a pénz beszél, mi meg ugatunk. A lufi is igaz, be fog következni, az már 100%, de nem lehet tudni, hogy mi lesz az az árfolyamszint, amikor mindenki csak eladni akar. Ez a hirtelen esés rizikó minden befektetési instrumentum esetén fennáll. Most nagyon jó példáját láthatod, amikor jön egy görög miniszterelnök, bejelent egy kamut, a piac pedig pánikkal reagál. De ez benne van a pakliban, mindig is benne volt.

sss: az arany ára akkor stagnál általában, amikor viszonylagos gazdasági egyensúly van. Ez bármikor felbomolhat és jöhet a rally. Érdekes ez az egész gazdaság, látszik rajta, hogy még nagyon nagyon gyerekcipőben járunk. Több ponton annyira gyenge lábon áll, hogy már nem is kéne működnie. :DDD

(#2213) LordVader80 válasza ShadowX (#2212) üzenetére


LordVader80
senior tag

Terra Nova-t nézitek? Az jutott eszembe hirtelen, jó kis sorozat :K

May The Force Be With You!

(#2214) ShadowX válasza LordVader80 (#2213) üzenetére


ShadowX
őstag

Ha lenne nekem időm.... :DDD egyelőre csak egy trailer erejéig láttam. Jónak ígérkezik. Csak ne hagyják ezt is magára.

(#2215) ErőVarázsló válasza SirRasor (#2186) üzenetére


ErőVarázsló
tag

érdekel

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#2216) bitpork válasza ShadowX (#2212) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne gondold azt h mi nem érjük meg :(
Eddig minden világháború a balkánon kezdődött...

És figyelmedbe ajánlom Angela Merkel háborús kijelentését is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2217) ShadowX válasza bitpork (#2216) üzenetére


ShadowX
őstag

Én nem a háborúra gondoltam, hanem erre:

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy elég mások a mostani körülmények az elmúlt két világháború körülményeihez képest. Mind nemzeti, mind egyéni szempontból nézve.

(#2218) bitpork válasza ShadowX (#2217) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Végül is Kosovo és Serbia nem villong, Görögország nincs csődben és mi sem afelé rohanunk...

A pénz nem ehetővel kapcsolatban: arra akartam célozni, ha ég körülöttünk a világ, cseszhetjük az aranyat.

Písz :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2219) finest válasza ShadowX (#2217) üzenetére


finest
őstag

LOL, guga már hetek óta várja a harmadik vh-t, el vagytok késve! Itt a környéken nincs mit megszerezni egymástól, ráadásul a krautok tökéletes gazdasági elnyomásban tartják a régiót, minket pláne. Ha az ő gazdaságuk megy, nekünk jó, ha nem, az szopó. Most nekik is szopó van, stagnál a gazdaságuk, nekünk meg emiatt hatványozottan, mert nem megy az export. Igaz, nekünk az is szopó, ha a németeknek jól megy, mert ők is az exportból élnek, és elnyomják az érdekszférájukban a nemzetgazdaságokat, de az a kisebbik szopó. Az euró meg a görögök hülyesége ellenére is jól van, ellentétben például a forinttal, ami engem személy szerint sokkal jobban aggaszt, mint a Merkel agymenése, vagy hogy mi van Koszovóban. - Egyébként a KFOR, és alapvetően nyugi van ott jelenleg.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2220) ritkaság


ritkaság
tag

Vazze, milyen emberkékkel futok össze mostanság üzletelés céljából! Korrektségből S! Megbeszéljük az árat, meg hogy vár egy kicsit,m mert hiányos az alkatrész és kell szereznem hozzá valamit, ez 2 napja volt. Most megszerzem nagy nehezen, erre irja odaadta másnak. És még feketét sem adhatok neki. A másik meg hiteget hogy feladja, de semmi, még jó hogy nem utaltam neki előlre. VAZZZZEEEEE :(((

(#2221) bitpork válasza ritkaság (#2220) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van ez így: a pontozást nem is értem- akik őstagok elvárják hogy előre utalj. Viszont az apró közepén elég feltűnően ki van írva h soha senkinek. Én soha nem utalok előre. Csak személyesen és akkor kevesebb a félreértés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2222) tajcsi válasza finest (#2219) üzenetére


tajcsi
senior tag

Attol, hogy KFOR van ott lof*szt se van nyugalom...de ezt a temat tegyuk el ha lehet.

Na, RV03 valakinek?

ps hogy a fenebe csinalom hogy a fele szoveg ne legyen off-ban?? :F

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#2223) bitpork válasza tajcsi (#2222) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az Áthúzott és Link gombok között találod a megoldást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2224) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

LOOOOOOOOOOL

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2225) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem nagyon értem, miért kell egy esküvőt ennyire felfújni. Egy vacak gyűrűért tizenezreket kiadni, pfff. Inkább nászútra költsétek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2226) FoxiestFox válasza bitpork (#2224) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor már valami normális játékot lopnának :DDD
Mondjuk nem lennék meglepve, ha csak ügyes gerillamarketing lenne ez is.

(#2227) bitpork válasza FoxiestFox (#2226) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez már nekem is eszembe jutott...de marketinges a talpán aki mer 12000 db-ot kockáztatni.

Gyúrunk waze?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2228) LordVader80 válasza bitpork (#2216) üzenetére


LordVader80
senior tag

Eddig minden világháború a balkánon kezdődött...

Szerintem ez nem így volt, még talán az elsőnél van némi igazság -casuss belli, OM hadat üzen Szerbiának, bár a tényleges ok a területi újrafelosztás volt nem épp a Balkánon, 14-re Oroszország ugyanis kiszorult onnan, hanem gyakorlatilag az egész világon, a második meg végképp nem a balkánról, akárhonnan nézzük

Szerintem ha lesz III. vh, akkor az arab térség vagy Afrika miatt fog kirobbanni :U

May The Force Be With You!

(#2229) ch003067 válasza bitpork (#2224) üzenetére


ch003067
addikt

Érdekes... De ott az első hsz.-ban is van valami :U

(#2230) SirRasor válasza ErőVarázsló (#2215) üzenetére


SirRasor
őstag

Képkészítés folyamatban..

Make Love not war!

(#2231) SirRasor válasza LordVader80 (#2228) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem a III VH India és Kína között fog elindulni. Indiában elfogy az ivóvíz (már most is brutálmód szennyezett sok része), és elindulnak, amerre tudnak: fölfelé :D Na ott nem fogom egyik félt se sajnálni :))

Nah, de Kínában is fogytán az ivóvíz: gleccserek táplálnak sok folyót, és 5-10 éven belül azok is elolvadnak MIND. Na, ők meg nyugatra indulnak, de az nem lesz szép senkinek :(

Csak elég megnézni a 'Kellemetlen igazság' és 'A hülyeség kora' c. filmeket.

Make Love not war!

(#2232) Rawulf


Rawulf
őstag

Na majd a magyar gyorsnaszád hadat üzen valakinek (még). :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2233) pmheros válasza SirRasor (#2231) üzenetére


pmheros
senior tag

vagy építenek víztisztítókat

nem vagyok tökéletes

(#2234) finest válasza tajcsi (#2222) üzenetére


finest
őstag

Most jött vissza ismerősöm a KFOR-ból...de persze, háború van.
Én azon csodálkozom általában, h mennyire öntelt módon gondolkozunk mi magyarok, ha nekünk rosszul megy, rögtön háborút vizionálunk.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2235) Rolly válasza Inv1sus (#2225) üzenetére


Rolly
veterán

Azért az a vacak gyűrű jó esetben 40-50 évig kiséri az életünket, és ezen idő alatt mindig az összetartozást szimbolizálja. (tehát nem is olyan vacak, vagy ha így gondolod, akkor neked az esküvő sem való :) )

Én pl 215 ezer Ft-ért vettem januárban gyűrűt a kedvesemnek amivel megkértem a kezét, csak egy gyűrű de jelentése és súlya van amit egy 20 ezres cirkónia köves ezüst gyűrű nem tud átadni...

Most ha jól megy minden, akkor törököktől hoznak nekünk gyűrűt, bár lassan kételkedek benne. Így egy szegeden kb 350-400 ezer Ft-os gyűrű felébe se fog kerülni ...

Melőtt nekemestek még ennyit hozzátennék: életem folyamán 1 nő kezét fogom megkérni, és 1 nőt fogok elvenni ha ez nem jön be akkor mégegyszer nem lesz ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#2236) Syl válasza Rolly (#2235) üzenetére


Syl
nagyúr

Aha, szép elmélet. Annak idején én is így képzeltem. Aztán 18 év házasság után válás jött.
Mellesleg a gyűrű nagyságának és árának semmi köze a boldog házassághoz, elhiheted!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2237) Rolly válasza LordVader80 (#2228) üzenetére


Rolly
veterán

Afrika miatt szerintem nem lesz vh, mert afrikában bár folyamatos harcok folynak, de mind a nyersanyagról szól nem célja a nagyoknak kiengedni onnan a háborút (se eu-nak se az oroszoknak, se a kínaiaknak)

Illetve azt ne felejtsük el, hogy a vh-k alatt nem volt ennyire szövevényes a világ (értsd pl amerikának kína ad pénzt, hogy náluk termelt árút meg tudják venni, vagy multinacionális cégek akik pl afrikával úgy sakkoznak ahogy akarnak (shell, tantál beszállítók ...) S mivel mindenki függ mindenkitől ezért nem célja a másik oldalt megtámadni / tönkretenni.

Háború az olajért megint érdekes dolog lenne mert azért égetnének el rengeteg olajat, hogy megszerezzék a fogyó készleteket ... Mondjuk vicces lesz majd ha egyszer napelemes tankok lesznek :D

India tényleg lehet problémás illetve az arab térségben egy-két ország, de az abból adódó konfliktus is szerintem régióban marad és nem hat ki a világra háború formájában.

europában ami veszélyes az a muzulmán szaporodás, ebből lehet egy európai népírtás csak a kérdés, hogy kiket fognak írtani ... (ezért akarok svájcba menni dolgozni ha lesz lehetőségem)

(#2238) Rolly válasza Syl (#2236) üzenetére


Rolly
veterán

Nem mondtam, hogy köze van, de jelkép és egy kulcskarika más erősséggel bír mint egy arany gyűrű

(#2239) Agyasima válasza Syl (#2236) üzenetére


Agyasima
senior tag

Az elmélete csak akkor fog elbukni, ha azóta újranősültél! :) (bocs)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2240) macilaci78 válasza Rolly (#2235) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy a körítéssel, meghittséggel egy gyermekláncfűből fűzött gyűrűvel is le lehet érni a hatást. Nem szeretem a mesterkélt dolgokat. Olyan ez, mint az óvszer. Ha van nálad, számító disznó vagy, ha nincs, mié nincs?
Az oltárnál legyen meg az a gyűrű, ami a végleges.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2241) bitpork válasza Rolly (#2238) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztem sem a gyűrű a lényeg. Ha pölö vállaltok gyereket, akkor ő sokkal jobban szimbolizálja az összetartozásotokat mint egy darab fém. Vagy hogy kiveszed a házimunkából a részed. Engem ezért szeret az asszony: szar vagyok az ágyban, de legalább porszívózok meg mosogatok :DDD

A 2.VH-hoz: Azért azt ne felejtsük el h Mussolini meg I Sándor(különösen az Ő halála 1934-ben) nagyban hozzájárult a németek terjeszkedésének a világháborúvá válásához...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2242) LordVader80 válasza Rolly (#2237) üzenetére


LordVader80
senior tag

Afrikát azért tartom aggályosnak, mert kurva sokan vannak, és abból kb mindenki az életbenmaradásért kűzd, mi van ha egyszer azt mondják: lof@sz a fejlett országok seggébe, nekikmegyünk... ezen lehet, hogy nevettek, hogy no technika, infrasturktúa, ipar, gazdaság, meg semmi, ugyan mit akarhatnak, de a második legnépesebb kontinens, talán 1 milliárdan is vannak, mi van, ha mondjuk megindulnak Európa felé? Abban sem lennék biztos, hogy Kína/Oroszo. nem támogatnák őket... persze nem hivatalosan.

May The Force Be With You!

(#2243) Syl válasza Agyasima (#2239) üzenetére


Syl
nagyúr

Elmélete azon részével maximálisan egyetértek. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2244) pmheros válasza LordVader80 (#2242) üzenetére


pmheros
senior tag

Osztom a nézetedet. Ki is dolgoztam egy koncepciót ellenük. Van egy jól védhető vizesárok Európa és Afrika között, arra építem a védelmi stratégiát.

nem vagyok tökéletes

(#2245) Luighi válasza LordVader80 (#2242) üzenetére


Luighi
aktív tag

Erre azért kicsi az esély, mert nem egy egységes kontinensről van szó, ahhoz óriási csoda kellene, hogy valaki egységbe pakolja afrikát.

Azért f@szság ez az egész háborúsdi, mert a technika simán meg tudná oldani az emberiség problémáit, ha hagynák (pl olajkartellek) hogy fejlődjön.

(#2246) LordVader80 válasza pmheros (#2244) üzenetére


LordVader80
senior tag

Azért a 21. században egy tenger nem hiszem, hogy akadály már, ha az ókorban sem jelentett problémát...

Tomi: igen, ezzel egyetértek, hogy nehéz lenne egységbe tömöríteni őket, de van annál nagyobb összetartó erő, hogy "meghalunk (éhen/szomjan), ha nem fogunk össze"?

May The Force Be With You!

(#2247) bitpork válasza pmheros (#2244) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a stratégia ott megbukott hogy dél.olaszországban tutajos menekültek elfoglaltak egy icipici kis szigetet már a Líbi válság alatt. És akkor még nem akartak csőstül gyönni...

Ivóvíz és olaj. Valamelyik a kettő közül lesz a szikra. Mi meg majd jól fogságba esünk valakinél...

Ha vki tud 6850-5850-et szegeden eladót szójjonmán de izibe.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2248) pmheros válasza bitpork (#2247) üzenetére


pmheros
senior tag

mert még hiányzik a határozott politikai akarat. Ha meglesz akkor semeddig nem tart fél úton megúsztatni őket. Az eszközök megvannak rá.

nem vagyok tökéletes

(#2249) Rolly válasza pmheros (#2248) üzenetére


Rolly
veterán

Igazad van, csak jelenleg Európa döntéshozatali képessége kb a béka segge alatt van ... az afrikaiak már az osztákoknál meg nálunk sétálgatnának, mikor eu döntést hoz, s sajnos ez eu-val kapcsolatban mindenre igaz :(

(#2250) bitpork válasza pmheros (#2248) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez ennyire nem egyszerű: minden országban meg van a hőzöngő kisebbség akik nem fogják elnézni ha tömegbe lőnek. És ha megtörténik, akkor sok-sok helyen lesz tv székház gyújtogatás meg macskakő reptetés. Mlékezz csak a francia tüntetésekre amikor meghalt a egy rendőrök elől menekülő afro. Hetekig lángokban állt Párizs egy része. 1 ember miatt. Vki itt már megpedzette a muzulmán vonalat. Tőlünk nyugatra, nagyon sok a muzulmán bevándorló. És minden nappal egyre több. Szerinted hova vezet ha közéjük lőnek?

Garfield jut az eszembe: Olyan jó üldögélni és élvezni a kandalló tüzének melegét. Ilyenkor csak annyit kívánok: bárcsak lenne kandallónk.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.