Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46751) eami válasza pjen (#46749) üzenetére


eami
addikt

el tud, de nem egy taxiban ültem már ami 500k felett volt. nem rég egy olyanban amiben 750k volt.

(#46752) pető bá' válasza AMD Power (#46750) üzenetére


pető bá'
őstag

Mert mi történhet egy normálisan karbantartott autónál 200+nál, ami 150 alatt nem? :B

"... and I hope you have a great day!"

(#46753) AMD Power válasza pető bá' (#46752) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem sok minden. Több km, több anyagelhasználódás és elfáradás. Ami egyébként teljesen természetes folyamat. De én jobbat mondok neked. Inkább 100e km környékit szeretnék venni. Ez okból is illetve más okból kifolyólag. Én ha ezt a kocsit megveszem 5 évig biztos fogom használni. Én 5 év alatt beleteszek maximum 50.000km-t. Nekem nagyon nem mind1,hogy 5 év múlva hány km kell majd eladnom és az 5 év alatt a kevés km használat mellett mennyi pénzt kell majd rakölteni + a kötelező dolgolon kívűl.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46754) pjen válasza eami (#46751) üzenetére


pjen
félisten

És azt is láttad,hogy a 750000 km alatt miket javítottak az autón?

(#46755) blakey válasza TommyY2 (#46728) üzenetére


blakey
titán

Az adatokat a saját memóriájába menti, gyári visszaállítás után újból be kell állítani.

Más térképet nem tudsz telepiteni2, ott a Carplay vagy Android Auto és azokon keresztül használható az amit szeretnél.

A főképernyőn megnyomod a fogaskereket és lefelé lapoozol.

AA-ban nem rudom, hogy le lehet-e tiltani.

Milyen kettős zárrendszerre gondolsz?

A hézagra nem tudok mit írni, Vitarám van, ott nincs hézag és nem is zörög, eltér a rögzítése.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46756) TommyY2 válasza blakey (#46755) üzenetére


TommyY2
tag

Akkor bizony szegényke elég primitív. Ennyi erővel tehettek volna bele egy androidos eszközt is.

A beállításoknál kerestem én is de nekem nem írja ki a firmware verziót. Kép:

A kettős zárrendszer az, amikor az ablak betörésekor a belső nyitókkal se lehet az ajtókat kinyitni (a leírás szerint egymás után kétszer megnyomva a zárás gombot, aktiválódik, ha van benne) Ezek szerint lehet, hogy nincs?

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#46757) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !

2006-os gombóc Swift-ben elfáradt a klímakompresszor, iszonyat hangot produkál folyamatos időközönként, mintha géppuskáznának. Cseréltünk feszítő görgőt, de sajnos nem szűnt meg. Lekaptuk a szíjat, most csend van. Kérdéseim a következőek lennének:

- Érdemes a felújítással kezdeni ? :F
- Előfordulhat, hogy csak csapágyat kéne cserélni benne ?
- Van erre ajánlott szakember ? (Veszprém környéke)
- Új esetén ajánlanátok típust illetve beszerzési forrást ?

Köszönöm szépen előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#46758) blakey válasza TommyY2 (#46756) üzenetére


blakey
titán

Akkor hisszan kell nyomni a fogaskereket es megjelenik a verzió is. Nagyon ritkán nézem így nem tudom, hogy melyik opció a megfelelő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46759) eami válasza pjen (#46754) üzenetére


eami
addikt

ahhoz hogy 750k legyen benne, gondolom mindig amit kellett és időben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46760) pető bá' válasza AMD Power (#46753) üzenetére


pető bá'
őstag

A (valós!) km önmagában szerintem egy sokadik faktor, és nagyságrendekben érdemes foglalkozni vele, de mondjuk egy 10 éves autó esetén a 150 vs. 200k km az kb elhanyagolható. Évi +/- 5k km.

Ha egy többet futott autó már olyan gyári alkatrészek cseréjén túl van, amire mondjuk a 150-et futott még vár (akár kopó dolgok - féktárcsák+betétek, futómű alkatrészek -, akár ismert típushibák stb.), akkor akár anyagilag jobban is járhat az ember egy többet futott ÉS karbantartott autóval, mert azok az anyagfáradásos dolgok részben már javítva lettek.

Persze emellett nagyon sok faktor van még, amit km alapján soha nem tud meg az ember - város/országút/pálya arány. Arról sem beszéltünk, hogy milyen korú autóról van szó, nyilván 3-4 éves autóknál van kínálat 100k km alatt is :)

De valószínűleg többen vannak olyanok, akik kevés km-es autót keresnek, nem véletlen éri meg tekergetni az órákat - kereslet-kínálat.

"... and I hope you have a great day!"

(#46761) pjen válasza eami (#46759) üzenetére


pjen
félisten

Természetesen.De ez lehet komplett motor,váltó,hűtő stb.Viszont ha Te megveszel 300 k futással egy autót és 30 K mulva kikönyököl a dugattyú,szétesik a váltó,kezdenek elromlani az elektromos részek.Nem hiszem hogy megszakadsz a röhögéstől.Például korral,futással járó elektromos hibákat nem is lehet előre látni.Elfárad a generátor csapágy eldörzsölődik egy szigetelés.Persze mindez nem törvényszerű.Öreg szívó diesel mercik legendásan sokat bírtak.

[ Szerkesztve ]

(#46762) Brogyi válasza TommyY2 (#46756) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ahogy írták a software verzió a fogaskerék nyomva tartása mellett egy másik menübe kerülsz, és ott láthatod.
Az ajtózárról a használati 2-76, és 2-77 oldalán olvashatsz. ha nincs meg nem baj a Suzuki oldalán megtalálod.
Ugye nem kell a link? :D

[ Szerkesztve ]

(#46763) Brogyi válasza TommyY2 (#46756) üzenetére


Brogyi
senior tag

Bocsi a sz@r net miatt 2x ment el.

[ Szerkesztve ]

(#46764) TommyY2 válasza Brogyi (#46762) üzenetére


TommyY2
tag

Köszönöm, megtaláltam a firmware verziót: 1870. Nagyon-nagyon hosszan kellett nyomni a gombot.
Érdemes lehet frissíteni a legújabbra (talán 1880)?

Láttam valami navigáció demo mód pipa lehetőséget, nem tudom, mit jelenthet?

A zárrendszernél a dupla reteszeléses-t akartam írni, de az lehet, hogy nincs benne (legalábbis nem tudtam aktiválni), pedig hasznos lenne. Online kezelési leírás 2-7 fejezet (33-as oldal).

TommyY

(#46765) blakey válasza TommyY2 (#46764) üzenetére


blakey
titán

Igen, érdemes frissíteni.
Reteszeléshez:
Központi zár duplareteszeléses zárrendszerrel (ha van ilyen)Az alábbi módszer segít az ajtózárak ille-téktelen személyek által történő felnyitásá-nak meggátolásában.
A duplareteszeléses zárrendszer aktív állapota mellett az oldalsó ajtók az ajtóbiztosító gombokkal nem nyithatók.
A rendszer aktiválása:Az összes ajtó zárásához nyomja meg három másodpercen belül kétszer a ZÁRÁS gombot.
Vitarán működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46766) SyMbioTe válasza TommyY2 (#46764) üzenetére

Hol van ilyen online kezelési könyv?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46767) AMD Power


AMD Power
titán

Sx4 van e olyan pont/rész ami szokott rozsdásodni? Vagy van e ilyen egyáltalán? Futómű, autó alja , mennyire problémás ilyen téren?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46768) Brogyi válasza SyMbioTe (#46766) üzenetére


Brogyi
senior tag

[link]
jobb oldalt a kezelési útmutató ikon.

(#46769) SyMbioTe válasza Brogyi (#46768) üzenetére

Ok, végülis csak a szemem böki ki majdnem. :D
Köszi. :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46770) TommyY2 válasza blakey (#46765) üzenetére


TommyY2
tag

Hát igen, a Vitara menürendszere fejlettebb, mint az S-Cross-é. Úgy tűnik, hogy a duplareteszeléses zárrrendszer ebből kimaradt. Esetleg működik valakinek?
TommyY

[ Szerkesztve ]

(#46771) Tom1939


Tom1939
őstag

Van valakinek olyan hogy az 1.4t (scross vagy vitara) terhelésre (gázadásra) kattogó hangot hallat? Én középen hátulról hallom néhány hetente (de ugye kocsiból halott zajok és a honnan jön az nagyon érdekes tud lenni). Gyakorlatilag új korától (3 éves 44 ezer km). Mindig ijedten elveszem a gázt utána semmi. Szerviz semmit nem talál.

Az enyém allgripes automata ( még részecskeszűrő nélkül). Őszintén annak örülnék legjobban ha ez normális, csak tudjam mi ez (pl. allgrip kardántengely csinál valamit, vagy kipufból jön ki a korom vagy valami hasonló...). Vagy ha volt valakinek ilyen akkor mi volt. Most megyek vele nemsokára 3 éves szervizre (nem szeretném ha gari után világosodna meg a szerviz...). Köszönöm a segítséget.

(#46772) SyMbioTe válasza TommyY2 (#46770) üzenetére

2019 GL+ Scross, nálam ahogy próbálgattam, nem nagyon megy, ugyanúgy nyitható az ajtó, ha kétszer zárom. (2x villan és 2x csipog az autó)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46773) pigmeus válasza TommyY2 (#46770) üzenetére


pigmeus
tag

S-crossban is benne van.. be kell állítani, ez azt jelenti, hogy ha egyszer megnyomod, csak a vezető oldal nyílik,(elvileg kulcsról csak a vezető ajtót nyitja a többi zárva van és a gomb is csak a vezető ajtón aktív) másodjára minden ajtó. És a másik opció, mikor egyszerre nyitja mindet.
Amit előttem is írtak.
Reteszeléshez:
Központi zár duplareteszeléses zárrendszerrel (ha van ilyen)Az alábbi módszer segít az ajtózárak ille-téktelen személyek által történő felnyitásá-nak meggátolásában.
A duplareteszeléses zárrendszer aktív állapota mellett az oldalsó ajtók az ajtóbiztosító gombokkal nem nyithatók.
A rendszer aktiválása:Az összes ajtó zárásához nyomja meg három másodpercen belül kétszer a ZÁRÁS gombot.

(#46771) Tom1939
Nekem nem allgrip, de őszinte leszek nem tudom pontosan mire gondolsz...Vannak az enyémben is fura dolgok, 4600 kilométer után :D nem lepődnék meg ha ez ilyen. Maga a kocsi megtorpan? csinál bármi furát és rendelleneset? Vagy csak hangot hallasz?

[ Szerkesztve ]

(#46774) eami válasza pigmeus (#46773) üzenetére


eami
addikt

a duplareteszeléses zárás azt jelentené, hogy belülről sehogy sem tudod kinyitni. Ha bevágják az ablakod egy téglával, akkor sem tudja bentről kinyitni. Ez viszont nincs benne az s-crossban.

(#46775) pigmeus válasza eami (#46774) üzenetére


pigmeus
tag

Akkor én tudtam rosszul :)

(#46776) Tom1939 válasza pigmeus (#46773) üzenetére


Tom1939
őstag

Csak hangot hallok. Valami olyanra emlékeztet mint a racsnis csavarhúzó "add ki" amikor éppen "visszalépteted" csak ritkábban jönnek a kattanások. A megtorpanás attól van hogy frászt kapok és elveszem a gázt (jajj most esik szét...). Ez nem az alacsony fordulaton rezonancia dolog amit szintén csinálgat (suzuki na :) ).

(#46777) tboldi válasza eami (#46774) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pontosan. :K

Ezt próbálgassa, akit érdekel a dolog. Mivel a Jazz-ben nincs ilyen funkció, ezért értelemszerűen nem is sikerül. :)

(#46778) tm5 válasza Tom1939 (#46771) üzenetére


tm5
tag

Nekem is olyan autóm van, mint neked és én is hallom egy ideje ezt a kattogást. Mondjuk 1-1.5 éve.
Én arra tippelek, hogy be akar indulni a 4 kerék hajtás, mert esetleg már csúsznak az első kerekek erősebb gyorsításkor.
Én is néha elveszem kicsit a gázt, néha meg nem foglalkozom vele, de próbálok nem padlózni ha nem muszáj.

(#46779) beef válasza eami (#46774) üzenetére


beef
őstag

Ezt nem is értem, hogy maradhatott ki, hiszen tizenéves Suzukik tudják. Elfelejtették? Meghalt a programozó?

(#46780) tboldi válasza beef (#46779) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 16 éves WagonR-ünk biztosan nem. :N

(#46781) Siriusb válasza tboldi (#46780) üzenetére


Siriusb
veterán

A 17 éves igen. :P

(#46782) tboldi válasza Siriusb (#46781) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, most ki kell próbálnom újra. :DDD
De majd csak estefelé, jelenleg ~40 km-rel arrébb van az autó.

[ Szerkesztve ]

(#46783) Brogyi válasza tm5 (#46778) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez egyszerű fiúk. Ha igazad van akkor egy esős napon, vagy télen olyan úton ahol nem sóznak nyomni kell egy nagyobb gázt, majd kisebbet, és a hang igazolni fog vagy nem. :)

(#46784) Tom1939 válasza tm5 (#46778) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát az az igazság hogy ez jó lenne, de csinálja egész kis terhelésre is (pl egy hídra felfelé), ahol valószínűleg (de ugye mert annak látszik még nem biztos) jó a tapadás. Amikor meg egyszer biztos segített megmenteni a hátsóm (gyakorlatilag visszatolt az útra ahogy az esp annyira nem tud) egy félig lefagyott úton kikanyarodásnál ott nem volt kattogás. Azon is filózok hogy esetleg az automata (kicsit nagyobb a terhelés, váltsak vagy ne, váltok, ja mégse, ja mégis, katt katt :) ).

(#46785) beef válasza tboldi (#46780) üzenetére


beef
őstag

A 16 éves Ignis igen :)

(#46786) pjen válasza tboldi (#46782) üzenetére


pjen
félisten

A 14 éves Swift is tudja.

(#46787) tm5 válasza Tom1939 (#46784) üzenetére


tm5
tag

Bár tuti csalóka, de inkább magam alól hallom, mint a kocsi eleje felől. A váltó meg ugye inkább ott van...

(#46788) tm5 válasza Brogyi (#46783) üzenetére


tm5
tag

Akkor fél év múlva, a téli gumival megmondom :)
Most cseréltem le a nyárit egy új szettre, mert már nagyon gáz volt az ecocontact.

(#46789) Tom1939 válasza tm5 (#46787) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, ez nagyon csalóka kocsin belül. Tegnap amikor hallottam a kocsiban ült fiam (elől mellettem) és feleségem (fiam mögött) és ők elölről hallották. Szóval simán lehet elölről is...

(#46790) tboldi


tboldi
nagyúr

És valóban működik! :R

Még így 16 együtt töltött év után is tud újat mutatni a WagonR. A hamutartóról is ~14 év után derült ki számomra, hogy meg van világítva belülről. :DDD

(#46791) Siriusb válasza tboldi (#46790) üzenetére


Siriusb
veterán

A hamutartóról is ~14 év után derült ki számomra, hogy meg van világítva belülről.
Ez most komoly? :Y Szerintem sosem húztam még ki az elmúlt 10 év során. :D
Holnap leellenőrzőm. Vagy még ma este a sötétben.

(#46792) tboldi válasza Siriusb (#46791) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is csak úgy hirtelen felindulásból húztam ki, amíg vártam, hogy apum kinyissa a kaput. Amúgy egyikünk sem dohányzik. :D

Legalább helyzetjelzőre kapcsolj! ;)

[ Szerkesztve ]

(#46793) gerii válasza Tom1939 (#46771) üzenetére


gerii
addikt

Lehet fogaskerék irányváltási hézag hangja, amikor a hajtó/hajtott viszony fordul meg.

(#46794) Tom1939 válasza gerii (#46793) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! Ez a dolog hol van magában, az automata váltóban? És akkor teljesen normális hang?

Az irányváltási hézag nem előre menet és tolatás között jelentkezik? Bocsi a sok kérdésért :)

(#46795) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jobb minosegu uleshuzathoz tud valaki ajanlani beszerzesi forrast?

Valamilyen mubor lenne a legjobb es persze nem univerzalis, hanem tipusra/evjaratra gyartott meretpontos megoldas.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46796) beef válasza Tigerclaw (#46795) üzenetére


beef
őstag

http://www.miza-autouleshuzat.hu/
Nem a legolcsóbbak, de jókat gyártanak. Műbőr szerintem nincs náluk.

(#46797) Tigerclaw válasza beef (#46796) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jo lenne olyan, amit leszedes nelkul lehet tisztitani, ezert gondoltam a muborre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46798) 2ozzmexy válasza Tigerclaw (#46797) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én direkt ezért vettem sima gagyit, ami szövet, de nagyon hajaz a gyári kárpitra (fekete fehér varrással). Ha nagyon retkes, akkor lekapom és kuka, vagy felviszem, anyjuk beletapossa a kis indesitbe, kap egy félórás gyorsmosást és annyi.
Felrakni 10-12 perc, leszedni 6-8, attól függ mennyire vandálkodsz, egy éjszaka alatt megszárad a radiátorokon.

És kezdő apukáknak jelezném hogy a beletaposott "betűcsoki" kijön belőle egy mosással (tapasztalat). ;] Ha nem akkor 6ezer minusz és veszek egy újat. :P Az ajtókárpit szövet része már keményebb dió...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46799) beef válasza 2ozzmexy (#46798) üzenetére


beef
őstag

Ezért kell olyan autót venni, ami slaggal mosható :)

(#46800) 2ozzmexy válasza beef (#46799) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.