Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46651) csaba1203 válasza dethroner (#46647) üzenetére


csaba1203
addikt

A nyestek ellen nekem bevált a szélvédő takaró.
Mióta éjjelente rajta van nem mászkálnak rajta na meg a kasznin. Egyébként nagy kedvencük a gyümölcs illatú szélvédő tisztító, mivel az étrendjükben is szerepelnek a gyümölcsök. Négy évszakosat használok, annak semleges az illata.

(#46652) bb71 válasza csaba1203 (#46651) üzenetére


bb71
őstag

Csak a szélvédő takaró is elég volt ellenük, vagy a szélvédő mosó folyadékot is cserélted?

(#46653) csaba1203 válasza bb71 (#46652) üzenetére


csaba1203
addikt

A kettő együtt. A négy évszakos nagy előnye még, hogy -7 fokig fagyálló vagyis a benn felejtett nyárival ellentétben ez nem fagy bele az első hidegebb éjszakán...

(#46654) Brogyi válasza beef (#46650) üzenetére


Brogyi
senior tag

A BT-t telefon csatlakozásra használják, ami jó is, mert csak a kihangosítón keresztül tudsz telefonálni. Éppen ezért nálam mindig be van kapcsolva a BT. A rendőr "elvtársnak" hiába van fényképe, hogy a fülemnél van a telefon, az nem működik, ergo soha nem is teszem a fülemre az autóban. Természetesen nem zabálja az akksit. Sőt a wifi is állandóan be van kapcsolva. Ezek mai telók tudnak olyat is, hogyha regisztrált wifi hatósugár körön kívül vagy akkor mobil data-ra kapcsol, majd ha újra érzékeli akkor wifi-re kapcsol. Érdemes új telót venni nem a 10 évest használni, de ez a fiataloknál nem gond, mert a többség max. 2-3 évig használja.
@beef
Az a "500mAh" igazából 500mA. :D

(#46655) bb71 válasza csaba1203 (#46653) üzenetére


bb71
őstag

Megírnád a konkrét típust?

(#46656) csaba1203 válasza bb71 (#46655) üzenetére


csaba1203
addikt

A négy évszakos az Obiban kapható a szélvédő takarót is ott vettem.

[ Szerkesztve ]

(#46657) beef válasza Brogyi (#46654) üzenetére


beef
őstag

Ja, 500mA akart lenni, csak epp akkukat nézegettem és beragadt :D
Igen én is azon csodálkozom, hogy BT sokat fogyaszt, mert ez talán még igaz is volt a 2.0, talán még a 3.0 esetén is, de 4-től, főleg az 5 már alig észrevehető.
Én is állandóan wifi/bt/gps bekapcsolva vagyok. Nem jelentős a fogyasztásuk ha nincs kihasználva csak standby módban vannak.

(#46658) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Akinek van 2010 utáni 1.2-es Swift-je, az mondana nekem egy átlagfogyasztást pálya nélkül és csak minimális várossal?

(#46659) Hego válasza Brogyi (#46586) üzenetére


Hego
tag

"hogy milyen drága a Suzuki a hybrid miatt. [Erre] mit mondana.
Közel 7 milla, pedig azonos kategória Swift-tel."

Azt leszámítva, hogy ez egy 20 centivel hosszabb autó, 82 lóerős motor helyett 140 lóerős, és valódi hibrid, ami nyilván automata.. Tényleg azonos kategória..

1.2-es motorral alapfelszereltséggel 3,95M, ami kb. forintra ugyanannyi mint az Ignis.

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#46660) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

II-es Swiftbe lehet utólag elektromos állítású visszapillantót szereltetni vagy engedjem el inkább? Elektromos ablakemelőt mindenképpen szeretnék utólag szereltetni. Gombsort hova lehet tenni? Műszerfalra vagy meglévő ajtó könyöktámaszba ekecselni vagy olyan könyöklőt kell szerezni bele amilyen az elektromos ablakemelős modellekben van?

(#46661) AMD Power


AMD Power
titán

Jó reggelt! Van olyan Sx4 amiben van beépített gyárilag BT kihangosító? Ha igen milyen felszereltségtől, évjárattól? Illetve a 2010 utáni facelifteseken mi lett változtatva?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46662) a_tesz válasza AMD Power (#46661) üzenetére


a_tesz
Korrektor

BT maximum olyanban, akinek a márkakereskedő rakott be, vagy utólag megoldotta magának, gyári fejegységben tudomásom szerint nem volt.

2010-ben Euro5-ösek lettek a motorok, mind az 1.5, mind az 1.6 kapott néhány plusz lóerőt, frissítettek az óracsoporton meg a középkonzolon, középről az idő- és fogyasztásmérő kijelző bekerült a sebesség- és a fordulatszámmérő közé. Meg más huzat van az ülésen, és kb. ennyi.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#46663) PeterPH


PeterPH
senior tag

Lassan 3 éves lesz az S-Cross-om. Szerintetek érdemes hozzá megvenni a +2 év kiterjesztett garanciát (valójában RealGrant biztosítás)?

(#46664) AMD Power válasza a_tesz (#46662) üzenetére


AMD Power
titán

Azt néztem,hogy a 2008-09 modellek közűl már ilyen 1.5 milla körül van pár válalható model. A facelift utániak már inkább 2 millió körűl vannak.... kérdés,hogy megér e ez kb +500e Ft-t....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46665) Siriusb


Siriusb
veterán

Ha WagonR+-nak elkezdett torokból jövő, mély morgása lenni, az kipuffogó?

(#46666) dReFiX válasza AMD Power (#46661) üzenetére


dReFiX
senior tag

1.6 easyGO GS - Clarion NX501 rendszerrel volt szerelve és az tudta

(#46667) dethroner válasza Siriusb (#46665) üzenetére


dethroner
veterán

Vagy felébredt benne a dög :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46668) tboldi válasza Siriusb (#46665) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem feltétlenül.

(#46669) Siriusb válasza tboldi (#46668) üzenetére


Siriusb
veterán

Mi lehet még? Hengerfej?

(#46670) tboldi válasza Siriusb (#46669) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az speciel nem, de egy netes fórumon keresztül nem lehet diagnosztizálni. :)

A szívóoldalon is lehet hiba.

[ Szerkesztve ]

(#46671) Siriusb válasza tboldi (#46670) üzenetére


Siriusb
veterán

Eh, micsoda kontárokkal van megáldva az ember, se azt nem találják ki, mire gondolok, se látatlanban nem tudnak egy pontos diagnózist felállítani! Régen minden jobb volt. ;] :DDD

(#46672) FollowTheORI válasza csaba1203 (#46559) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Habár mindig lehet váratlan szitu ami keresztülhúzza a terveket, de én ezt a kérdést úgy tenném fel magamnak, hogy mi a tervem a kocsival... ha majd valamikor patika állapotban akarom kizárólag eladni, és úgy is akarom "babusgatni", akkor megcsináltatnám szépen, kerül amibe kerül... viszont, ha a tervem pl 10 év a kocsival (tehát ígyis ugyis elértéktelenedik és senki nem fogja nekem megfizetni azt, hogy csillogvillog), akkor csak simán valami javító festékkel + lakkal, vagy valami polírral stb megcsinálnám hogy ne látszódjon és annyi... ugyis nekem van a kocsi és úgyis meg fogják karcolni legközelebb is, tehát ha csak a magam "megnyugtatására" kéne biztos nem költenék százezreket minden egyes karcolás után a kocsimra, mert akkor a végén annyit költenék rá, mint az ára :D . Úgyis csak én használom, tehát "mindegy" túlzással, hogy mennyire patika a fényezése.

De ha valaki "befektetésnek" veszi és pár év után eladja, hogy megint újba/alig használt gyári fényezésűbe ülhessen, az akkor igen, költsön rá bőven és legyen mindig gyári patika fényezése. :)

Sajnos ez egy ilyen dolog, nekem még nem volt olyan kocsim amit előbb utóbb valaki ne húzott volna meg, stb. Ezt el kell fogadni... aztán vérméséklet függvénye (meg pénztárca), hogy mennyire hajlandó az ember mindig javítgatni a következő sérülésig.

Másrészt meg mégiscsak egy használati tárgy, ami "kopik", nem egy ékszer... bár tudom sokaknak az... főleg ha nagy nehezen kuporgatták össze a rávalót. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46673) FollowTheORI válasza #04331520 (#46660) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én bontóból vagy valahonnan néznék olyan elemeket amik gyáriak és azzal cserélném ki ezeket. :)

Lehet barkácsolni is, de az olyan is lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46674) Siriusb válasza tboldi (#46670) üzenetére


Siriusb
veterán

Na, elszaladtam az autószerelőmhöz: kipuffogó dob. Bírt vagy 6 évet.

(#46675) tboldi válasza Siriusb (#46674) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

Utángyártott volt? Hogyan van használva az autó? Sok a rövidtáv?

(#46676) Siriusb válasza tboldi (#46675) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, utángyártott volt. Sok rövidtáv.

(#46677) tboldi válasza Siriusb (#46676) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor azért. :)

A sok rövidtáv miatt nem tud rendesen bemelegedni, emiatt kicsapódik a pára a dobon belül (meleg kipufogógáz + hideg fém), vagyis gyakorlatilag belülről rohad el. A gyári dobok valamelyest jobban viselik, hiszen azoknál magasabb a minőségbiztosítás, de előbb-utóbb azok is megadják magukat, ha így van használva az autó.

[ Szerkesztve ]

(#46678) Siriusb válasza tboldi (#46677) üzenetére


Siriusb
veterán

Sajnos ez van, gondolom az új sem fogja tovább bírni, na de 17 éves autóról beszélünk.

(#46679) tboldi válasza Siriusb (#46678) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most gonosz leszek, és leírom, hogy a mi 2004-es WagonR-ünkön még gyári dob van. ;]
Mondjuk napi 2x45 km-re van használva, van ideje bemelegedni.

(#46680) Siriusb válasza tboldi (#46679) üzenetére


Siriusb
veterán

Az nem semmi!!!
Szerinted a mi autónkat nem kellene nekem is néha vezetnem? :DDD

(#46681) tboldi válasza Siriusb (#46680) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem ártana. :D

De nálunk sem volt mindig így, az első 8 évében csak 16000 km került bele, 2012 óta van napi ingázós státuszban, és most van benne ~178k. :)
Ezalatt csak a lengéscsillapítók mentek tönkre, a bal hátsó rugó tört el (de inkább kapott 4 újat), egy féltengely gumiharangot kellett cserélni, már a 3. szett első féket koptatja (a hátsó dobfék még a gyári), és szélvédőből is a 3. van bent. Ja, meg a fényszóróizzók, helyzetjelzők kb. évente kimennek. :D
Ennyi, más baja még nem volt, a hírhedt nyelestengelycsapágy is teljesen kussban van, az ABS-kocka sem mondta még fel a szolgálatot, és rozsda is egyedül csak az utólagos szerelésű vonóhorgon van.

(#46682) csaba1203


csaba1203
addikt

A mai nap folyamán 10 perc gépi polírozás ujjá varázsolta a jobb oldali ajtómon keletkezett sérülést. A biztosítós gyerek is felhívott ma, hogy jönne fotózni a káromat de mondtam neki ne törje magát megoldódott a probléma. :D

(#46683) dethroner válasza csaba1203 (#46682) üzenetére


dethroner
veterán

Ne sajnál képet dobni róla.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46684) dethroner


dethroner
veterán

Sok újdonságot nem tesznek hozzá, de legalább lesz mire fogni a drágulást. Csökken a teljesítmény, így a megtakarított deci benzinek majd a távoli jövőben behozzák a megnőtt vételárat link

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46685) Tom1939


Tom1939
őstag

Kis sztori scrossommal most hogy túl vagyok rajta. Esztergomi vasárnapi kirándulásból indultunk volna haza, nem indul. Akku tökéletes, szépen forgatja de nem indul. Egyszer az életben jól jött az assistance biztosítás... Tafáknál lerakattam a trailerrel. Magam rájöttem közben aznap éjszaka hogy vajon nem a benzinpumpa megszakító lesz ez amit 2 éve nem használok és még a Gusztáv rakta be lopásvédelemként? Reggel megnézem, nem volt elzárva, de egy ki be kapcsolás és középen marad a kapcsoló... Tafák csak villamos emberével nyúlna hozzá (szabin éppen jó sokáig), Gusztáv: fél év gari van rá de egyszerű csináljam meg én vagy trailerezem át hozzájuk (még egy jó nagy fekete pont nekik, pedig átvittem volna a szakit és meg is fizettem volna pedig elég gáz és veszélyes is lett volna a történet ha menet esik meg). Nagy nehezen találtam valakit és tényleg 5 perc alatt megoldotta, kocsi indult is tökéletesen. Most nem tudom mennyire normális ez az elromlás mikro kapcsoló ügyben (vagy spóroltak 112ft-t a leggagyibbal), de a hozzáállás igazán szép Gusztávtól. Az értékesítőmnek is írtam, Ő legalább felhívott és próbált volna segíteni de addigra megoldódott.

(#46686) ncc1701


ncc1701
veterán

Fenébe, idáig volt töretlen a kis piros swift. Nem adták meg az elsöbbséget, bal sárvédő, bal lámpa, lökös tuti cserés lesz, holnap megyek kárszemlére a márkaszervízbe. Szerencsére alig gurultam, álló helyzetből max 1 métert mehettem előre, úgyhogy mociháztető, nyulvány, zárhíd nem mozdult.

(#46687) AMD Power


AMD Power
titán

Sx4 elöl hátul tárcsafékes?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46688) tboldi válasza AMD Power (#46687) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen.

Megkövetem magam, van ilyen is, olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#46689) numera007 válasza KubanitoS (#46516) üzenetére


numera007
tag

Üdv! Én cseréltem. De csak a közepeket cseréltem ki. a magasak maradtak a helyükön. Nekem a "gyári fej" egy Clarion NX504e, ami ugye mérföldekkel jobb mint bármilyen gyári (ezt adták akor ajándékba a kocsihoz). Előre JBL-ek mentek, hátra Alpine. A hangfal mellé a lényeg az ajtók csillapító bitumenes lapozása. Nekem az egész művelet, én csináltam (JBL Stage2 604C 20eFt+ Alpine SXE1725s 10eFt + bitumenes lap CTK Praktic 20eFt + kiemelő 4 db az kb 20eFt. Semmi más nem kell, csak némi kézügyesség, meg szerszám. A hangzás jobb lett de csak ha nyomok rá kakaót. Alacsony hangerőn nem sok változás van, de a basszus jobb mérföldekkel.

[ Szerkesztve ]

(#46690) tboldi válasza numera007 (#46689) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kifejezetten neked válaszolok, csak úgy általánosan, a témához kapcsolódóan. :)

Amúgy hangszigeteléssel már a gyári hangszórók hangját is lehet valamelyest javítani, én is ezt csináltam a Jazz-zel. Vettem egy Audio System MX165 Evo koax szettet, de kiderült, hogy a gyári fejegység kevés a meghajtásukhoz, azt meg nem akartam lecserélni, így maradtak a gyári hangszórók is, csak leszigeteltem az ajtókat, de végül is sikerült elérnem ezzel is a célomat, a kicsit teltebb hangzást.
Aztán közel két évvel később egy hirtelen ötlettől vezérelve rábiggyesztettem az említett szett magassugárzóit és hangváltóit a gyári hangszórókra (mert eredetileg csak 2-4 mélyközép van felszereltségtől függően), így egyelőre most teljes a zen. :D

(#46691) csaba1203 válasza dethroner (#46683) üzenetére


csaba1203
addikt

Most egy bizonyos szögből fotózva azért látszik még a dolog de lényegesen jobb, mint volt.
Szerintetek kézi polírozással van még értelme dolgozni vele vagy csak rosszabb lenne és hagyjam így?

(#46692) 2ozzmexy válasza csaba1203 (#46691) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A kérdés inkább az h milyen mélyek a fehér csíkok, ha lent van a fehér alapozoig, akkor én ramennek javítószinnel a csíkokra majd kézzel összepoliroznam, de jó ha tudod hogy a japanautok festése relatíve "puha" szóval nagyon érzéssel, plusz a polir a lakkot szedi, ami az amúgy sem vastagon fújt autók esetén nem szerencsés...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46693) csaba1203 válasza 2ozzmexy (#46692) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem vészes és nagyon közelről és bizonyos szögből látszik csak.
Festegetni nem akarom majd a fényező barátom megkérdezem még, mert ez a polír olyan próba volt csak mit mutat a dolog...

(#46694) AMD Power válasza tboldi (#46688) üzenetére


AMD Power
titán

Én azért ha egy mód van rá olyat szeretnék majd venni ami mindenhol tárcsafékes.

Rúgó tőrt már itt valakinek? Mint olvasom a FB csoportban erősen tipushiba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46695) 2ozzmexy válasza csaba1203 (#46693) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Amit legutóbb beszéltünk thurtle wax, azt több helyen "tartós polirnak" hirdetik, ha eljutok odáig kíváncsi leszek milyen, remélem a teflon bevonat miatt nem kell túl sokszor használni, mert 5k literje, a Vitarara meg sok kell, nagy a felület. :D
Vagy neked is tudom reklámozni a karceltávolító filcemet... Csodákra nem képes ellenben jó a marketingje. ;]

Amúgy nekem jó szolgálatot tett, mert ha lent van egy karc a fémig, akkor húz rá legalább egy réteg lakkot, így amíg a fenyezohoz eljutok h megcsinalja addig sem kapja a vizet meg a sólét.. Ez főleg pici karcoknal izgi, amik olyan picik h nem éri meg elködöltetni sem, vagy öreg autónál amikor már fel sem tűnik h eggyel több van vagy kevesebb, legalább rozsdalni nem kezd ott el vagy peregni a festék.. Ezen kívül halottnak a csók, ha láttok olcsón ilyen párszáz forintért (egy ezresnél többet nem!) akkor megéri tűzoltásra, egy gépi polir leszedi amúgy is...
De már a negyedik autóban van, szóval... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46696) blakey válasza csaba1203 (#46691) üzenetére


blakey
titán

Javítófesték, profi kéz és egy kis polírozás helyrehozza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46697) tboldi válasza 2ozzmexy (#46695) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én Sonax BSD-t akarok majd venni, állítólag az is csodákra képes. :)

(#46698) 2ozzmexy válasza tboldi (#46697) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én [link] ezt néztem ki, hátha védene a finom városi portól meg a guano is könnyebben lejönne... :F

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46699) dReFiX válasza csaba1203 (#46693) üzenetére


dReFiX
senior tag

Polír után már volt mosva ?

(#46700) dethroner válasza csaba1203 (#46691) üzenetére


dethroner
veterán

Láthatóan tompábbak a karcok. De miért szemcsésebb az új fotó mint a régi? A polírozástól lett ilyen az ajtó?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.