Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46252) 2ozzmexy válasza #40993792 (#46251) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Köszi az infót, Hála az Égnek nem vagyunk rá jogosultak, aki lenne ő már elhunyt évekkel ezelőtt...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46253) BigBlackDog válasza 2ozzmexy (#46250) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Támogatásra jogosultak a súlyos mozgáskorlátozott személyek, értelmi fogyatékos, autista, látási-, valamint hallási fogyatékos, továbbá a kromoszóma-rendellenességgel élő emberek." - forrás

Hétszemélyes, vagy elektromos típus tudtommal nincs (még), így nagyobb körben elérhető állami támogatásról nem tudok Suzuki esetén (és tudtommal nem is volt a fent említett lehetőségen kívül).

(#46254) 2ozzmexy válasza BigBlackDog (#46253) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Köszi az infót neked is. :R

Más:
Szerintetek lehet probléma abból a 3mm-ből amivel hosszabb a kerékőr mint a gyári csavar?
[link] ez 50mm hosszú kerékcsavar, [link] ez 47,5mm hosszú (gyárival megegyező méret) és mindkettőt kidobja ha kerékcsavart keresek az autóhoz... :F
Igazából azt sem látom meddig ér az agyban a gyári... hol lehet ennek utánanézni? hívjam fel a szervízt?
Minden valószínűség szerint hétvégén mennem kell Nagykanizsára és nem szivesen indulnék el így... :U

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46255) hundai válasza 2ozzmexy (#46254) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!
"Igazából azt sem látom meddig ér az agyban a gyári"

Ezt nem nehét kideríteni 2 alternatíva is van a fejemben:
1) Leszeded a felnidet, majd megméred rajta a csavarlyuk vastagságát tolómérővel. ( ő legyen X). Majd megfogod a csavarod megnézed be tudod e csavarni 47,5mm-X+2,5mm / ha van annyi menet rajta, bár kellene h legyen)
2) felni a kezedben, koccra beleraksz egy csavart körberajzolod valamivel a távolságot ahol már kilóg és megnézed mennyire tudod belecsavarni az agyba. Az agyból kilógó részt is körbejelölöd, így megvan hány mm-el tudsz gazdálkodni.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#46256) tboldi válasza hundai (#46255) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jajj, tökre kiment a fejemből a pingálás lefényképezése! :B
Holnap igyekszem pótolni a hiányosságot! :R

(#46257) 2ozzmexy válasza hundai (#46255) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Köszi, nem rossz ötlet, én is azon agyaltam, hogy lekapom a kereket és egy tolómérővel megmérem mennyire mély a zsákfurat...
A porvédőtől semmit sem látok, csak reménykedem hogy az agy gond nélkül elnyeli azt a plusz 3mm-t.

Tegnap lementem és előregurultam egy autóhossznyit és hátra, semmilyen extra hangot nem hallottam ami a megszokotton kívül volt. Kérdés hogy ez kanyarban mit fog eredményezni vagy nagyobb tempónál...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46258) venom8888


venom8888
őstag

.

(#46259) dethroner


dethroner
veterán

2019-es swiftre vettem első sárfogó gumikat. A hátsón gondolkodok hogy van-e értelme. Ti mit gondoltok, érdemes hátra is rakni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46260) 2ozzmexy válasza dethroner (#46259) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én tennék, nem vmi mutatós látvány hátulról (mint nélküle), viszont a hátsó lököst fényeztetni a kőfelverődések után sem vidám...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46261) dethroner válasza 2ozzmexy (#46260) üzenetére


dethroner
veterán

Néztem küszöbvédő spoilert is, de 107 ezer pénz két darab műanyag :o

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46262) 2ozzmexy válasza dethroner (#46261) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Kínai utángyártott Ali-ról vagy e-bayen bontott? :F
Ezek a műanyag vackok horror áron vannak... Én is néztem a nappalimenetfeny körüli króm betét helyett vmi mást, de kB csak gyári van aranyaron, és félek ha lemalik a kromozas az irdatlan pénz lesz...
Vagy akkor fogom bedobni a munkafelvetel felirat alatt a szervizkonyvet meg a pro gari papírt és elmenni máshova... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46263) SirKero


SirKero
őstag

Régebben ( úgy emlékszem :U ) volt itt szó róla,hogy mennyi a valós teljesítménye a turbós motoroknak agyár által megadotthoz képest.
Itt egy mérés videó akit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46264) hundai válasza 2ozzmexy (#46257) üzenetére


hundai
aktív tag

Na persze hogy az általad írt legegyszerűbb változat nem jutott eszembe :DD

-Wake up Neo!

(#46265) tboldi válasza hundai (#46264) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem a témához írok, csak mivel Te kérted, ezért erre a hsz-ra válaszolok. :)

Lefotóztam pár helyen a javítást (ahol éppen kevésbé bogaras :D), de lesz még vele meló, mert jó mélyek a sérülések, még az alapozót is lekapták a kavicsok. És a bal első lámpa mögöttieket csak most fedeztem fel.

[link]

2ozzmexy: Neked meg a csomitartót fotóztam le. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46266) hundai válasza tboldi (#46265) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszönöm a képeket, szerintem nem rossz a végeredmény.

-Wake up Neo!

(#46267) xrvman válasza 2ozzmexy (#46174) üzenetére


xrvman
őstag

Központi menüjébe úgy érdemes belemenni, hogy addig nyomogatod a gombot, míg üres részre nem érsz, amikor is nem mutat semmit, vagy a pillanatnyi fogyasztási értéken vagy éppen.
Nos, ezen a két részen ha nyomsz egy hosszút, nincs mit resetelnie, és bent vagy a központi menüben.

(#46268) 2ozzmexy válasza SirKero (#46263) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jaja, volt róla szó, szerintem chiptuning kapcsán...
Nekem is van egy ilyen mérési görbém, csak az Swift Sport 1,4 BoosterJet motorja, ha valakit érdekel, akkor szivesne elküldöm privátban.
Mellesleg a kommenteket is olvasssátok alatta. :U

@hundai: Igen, ez nekem is már csak akkor jutott eszembe, amikor fent volt a kerék... csak ezért nem fogom már leszedni, viszont nem voltam Nagykanizsánm ellenben autóztam vele pár km-t és nem volt semmi extra jelenség... remélem így jó lesz. :F
Viszont így higyjetek autósboltban adatbázisnak:

Segítek picit, az alsó a gyári csavar, a felső meg egy kerékőr... 4 adata van egy ilyen csavarnak, abból 2 nem stimmel... :W
Vagy túl újak ezek a Vitara/S-cross modellek vagy túl lusták rendesen utánanézni...

@xrvman:
Igen, tudom én is, csak nem hiszem hogy akkora effort lett volna ezt a problémát megoldani...
De ígyis-úgyis furán mér a TPMS:

15-20km-el korábban fújtam 2,8-ra a gyári Conti kompresszorral mind a 4-et...
Mint látszik jobb hátulról kevesebbet, bal előről meg többet mér, ez téli-nyári kerékszettel egyaránt így van...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46270) 2ozzmexy válasza #40993792 (#46269) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nekem [ez] marad az "örök szerelem"... (Wartburg 311-312)

Ha majd vén marha leszek (jövőre ;] ), akkor veszek egyet és nyugdíjas éveimben megcsinálom szépen... elvileg bele lehet játszani a renault twingo motorját és hajtásláncát...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46271) SyMbioTe

Egy olyan kérdés, hogyha mi tavaly augusztus elején vettük át a kocsit, és az ezres szervíz volt szeptember vége fele, akkor honnantól kell számolni az 1 éves ciklust? Átvétel napjától, vagy ezres szervíztől? (előbb elérjük az 1 éves időszakot, mint a 15k km-t)
Jött egy levél, hogy esedékessé vált/válik a garis szerviz, azért gondolkodtam el, hogy akkor melyiket kell ilyenkor figyelembe venni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46272) sagesz93 válasza SyMbioTe (#46271) üzenetére


sagesz93
addikt

Az átvétel napjától, nálam legalábbis így volt. Március végén vettem át, 1 év múlva márc végén ment szervizbe. 15k-t én sem értem el. (de amúgy pár hét csúszás nem igazán számít szerintem, főleg ha a km sincs elérve.)

(#46273) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#46271) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az 1 hónap /1000 km-es szervizt engedd el nyugodtan, az csak ajánlott a BoosterJet motorokra áll, a pro gari miatt érdemes megcsinálni h arra se tudjanak hivatkozni esetleg...
Az átvételtől 1 év./15k km, viszont lenne egy kérésem, ha nem vagyok túl indiszkrét megtenned h majd megirod mit cseréltek és mennyibe került számlával? :B
Én októberben megyek és úgy vélem BP-en 50k lesz durván, aztán lehet alá lőttem... :U

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46274) Arolotifar válasza 2ozzmexy (#46273) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam 41-42 ezer Ft volt az 1 éves szerviz a Tafáknál :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#46275) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#46273) üzenetére

(#46272) sagesz93
Köszi szépen! Ezresnél kérdeztük, hogy mennyi a tűrés, nekünk +-1 hónap / +-1000km-t mondtak. Akkor augusztus eleje. :)

(#46273) 2ozzmexy
Amennyiben nem felejtem el, semmi akadálya. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46276) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#46275) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Okés, köszi! :R
Kíváncsi vagyok, mert minden márkaszervíz más árat mond és más anyagokat használ hozzá.
Nem friss adat, de: [link] Érdemes megnézni, mivel töltik fel és mennyiért. (szerintem ez még a GrandVitara éves szervize)

@Arolotifar: Neked is köszi, akkor az 50k-val nem lőttem annyira alá. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46277) SirKero válasza 2ozzmexy (#46276) üzenetére


SirKero
őstag

Én februárban csináltattam meg akkor 45k magasságában fizettem a Varrónál. Ebben minden szűrő cseréje benne volt és bent lehetett lenni a kocsi mellett. Nem mindenhol cserélnek az egy éves szerviznél levegő + pollen szűrőt mert úgy olcsóbb.
Előtte körbe telefonáltam pár kereskedőt de kb. ugyan ezt az árat mondta mindegyik. Ahol olcsóbb lett volna az meg messze van. A benzin pénzel ugyan ott tartottam volna mintha Pesten csináltatom meg.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46278) 2ozzmexy válasza SirKero (#46277) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az egészen tisztességes ár, főleg hogy 2004-ben 48ezret hagytam ott a corolla éves szervizére, ami szintén egy olaj+olajszűrő+légszűrő+pollenszűrő csere volt...

Én is néztem hogy olcsóbb lenne máshol, csak az útiköltség oda-vissza már betakarná a különbözetet. Januárban felhívtam vagy 5-6 szervizt és 42-65 közötti összegeket mondtak BP-en.

Azért ha én csinálnám itthon a feléből is meglenne. ;)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46279) SirKero válasza 2ozzmexy (#46278) üzenetére


SirKero
őstag

Azért ha én csinálnám itthon a feléből is meglenne. ;)

A Vitaránál az egyéves szerviznél még engedte,hogy Én vigyem a hozzávalólat így ki is jöttem 26 ezerből cakk-pakk.
Ennél már kijelentette,hogy csak az ő általa forgalmazott cuccokat teszi bele különben nem érvényes a garancia. Mindjárt a duplája lett az ár.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46280) 2ozzmexy válasza SirKero (#46279) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, most az ECSTAR F9000 5w30 az ajánlott, ami nem tudom milyen minőségű, de ezen kívül csak annyit tudok hogy A3/B4 a minősítése és start-stop-hoz való kell bele, olajszűrő meg gyári Suzuki logós volt.
Ezeket rakták bele az ezres szerviznél, meg külön kértem h mérjen rá a hűtővízre, tuti ami tuti.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46281) blakey válasza SirKero (#46277) üzenetére


blakey
titán

És akkor folyamatosan azt hallom, hogy hiába fizetek 23e-t, megfizettem az árát megvételkor, pedig akkor is jó áron vettem, alkudtam, ajándékba kaptam ezt-azt, óra, gyári könyöktámasz féláron, stb és harmadik éve bőven 30e alatt fizetek az éves szervizeken. Egyelőre én elégedett vagyok de felkészült vagyok a nagyobb összeg kifizetésére.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46282) 2ozzmexy válasza blakey (#46281) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az elejét nem igazán értem, bár sejtem, ez az új autó kontra használt kérdés?

Nem rég találkoztam egy sráccal, aki mióta megvette az autóját, azóta írja egy Excel táblába a költségeket, de egy elhagyott szelepsapkat is meg az üzemanyagot is decire és h mennyiért tankolt... Na az ilyenekről én is a falnak megyek,főleg h számolja átlagban havonta mennyibe kerül az autója. sosem fogom az ilyet megerteni, persze ésszel él az ember és nem a saját pénze ellensége, de ennyire? Azon agyaltam miközben mesélt, h ő vajon élvezi az autózást? :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46283) dethroner válasza 2ozzmexy (#46282) üzenetére


dethroner
veterán

Nem mindenki lát élvezetet a vezetésben, valaki úgy tekint erre a folyamatra, hogy el kell jutni egyik helyről a másikra. Ebben az autó egy eszköz és nem szenvedélye tárgya.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46284) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#46282) üzenetére

Írni én is írom a költségeket, de ennyi, számolgatni én már nem számolgatok utána. :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46285) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#46284) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én csak összeadtam egyszer fejben az alapokat, Olaj csere évente, kgfb, teljesítményado, 2 garnitúra gumi és abbahagytam a matekozast, mert őrület ha elosztod... Így nem lehet élvezni az autózást...mármint ha folyton azon görcsölsz h ez mennyibe fáj neked. ;)

@dethroner: de azért elvetemültnek sem kell lenni, h kiszamoljam havonta 48423 forint 52 garasba kerül a kocsim... :DDD nemrég vki kérdezte h mennyibe kerül fenntartani egy autót, mondtam hogyha fájna havi 20-30ezret a kukába dobni, akkor neked barátom sokba... ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46286) eami válasza 2ozzmexy (#46285) üzenetére


eami
addikt

az autózás luxus dolog, tök mindegy hogy szalon új vagy tákolt régi, hacsak nem munka eszköz, akkor tuti bukó.

(#46287) 2ozzmexy válasza eami (#46286) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nyilván, de egy szalon új autó kisebb valószínűséggel fog váratlan 100k-s számlát benyújtani, mint egy német/osztrák import tekertórás 10+ éves...
Bár az újnak meg nagyobb az értékvesztése, ami mondjuk Vitara/S-Cross esetén momentán érték növekedés... :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46288) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Tudtok helyet BP XV.kerületben ajánlani ahol olcsón bevizsgálnak/feltöltenek egy 1kg-os poroltót?
Érdemes vacakolni vele vagy csere vmi utántölthető nyomásmérős darabra?

A mercijét egy tűzoltó ismerősöm elvitte és visszahozta h újraöltötték, de most nem autóznék el Szekszárdig csak ezért... :DDD

Vitarában ti hova tettétek (már ha van valakinek ;] )?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46289) BigBlackDog válasza 2ozzmexy (#46288) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pár évvel ezelőtt voltam még itt, akkor vállaltak újratöltést is.

(#46290) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Nemtudjátok hol lehet kapni 2006 Swift hez gyári vagy bontott,de nem utángyártott bal első sárvédő betétet. Mindenhol utángyártottat találok.A szerelő szerint beszerelhetetlen. :R

(#46291) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Aposomnak van egy 2002-04 körüli wagon r+. Párszor már előfordult hogy égve felejtette a lámpát így lemerült az akksi. Vettem neki egy ilyen jelzőt, ma volt valami szaki náluk, de nem tudták bekötni, azt mondta ezt nem lehet. Nem tudom, ill. nem értem az okát. Tudtok ebben segíteni, hogy hogyan lehetne bekötni, hogy működjön? Vagy tényleg nem lehet?

(#46292) pető bá' válasza pjen (#46290) üzenetére


pető bá'
őstag

[link] - talán ilyet keresel. E-mailre válaszolnak ha esetleg nincs rakátron, jó tapasztalatom van velük.

Bontó: fb csoportokban érdemes, rendszeresen bontanak, minden van. (Innen motortartó bölcsőt vettem :) )

"... and I hope you have a great day!"

(#46293) pjen válasza pető bá' (#46292) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm,igen ilyet keresek.Látom van gyári is.

(#46294) pető bá' válasza pjen (#46293) üzenetére


pető bá'
őstag

csak azt nem láttam a leírásban, hogy első/hátsó.

"... and I hope you have a great day!"

(#46295) pjen válasza pető bá' (#46294) üzenetére


pjen
félisten

Bal első.

(#46296) pető bá' válasza pjen (#46295) üzenetére


pető bá'
őstag

és a webshopban ez kiderül valahol :F lehet hogy vak vagyok, de nem látom, hogy első vagy hátsó..?

"... and I hope you have a great day!"

(#46297) pjen válasza pető bá' (#46296) üzenetére


pjen
félisten

Pedig ott van 7950 ft,gyári.

(#46298) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#46285) üzenetére


ncc1701
veterán

20-30-nál sokkal többe kerül, közelebb van a havi 100e-hez, ha használod is. Ugye számolj az avulással, plusz azzal is, h azt a pénzt, amiből vetted, azt kamatoztathatnád is. Aki nem írja, mi mennyibe kerül, az általában csak pislog hó végén, h hová ment a pénz. Asszony is így működik, én írok mindent.

(#46299) dethroner válasza ncc1701 (#46298) üzenetére


dethroner
veterán

Te mekkora értékvesztéssel kalkulálsz havonta?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46300) ncc1701 válasza dethroner (#46299) üzenetére


ncc1701
veterán

Én nem kalkulálok semmit, céges autóm van. :)
A kiszámolón van valahol fasza excel táblázat, abból ki tudsz indulni. Asszem még a totalcar is átvette anno. A tankolás az autó fenntartás kissebbik része, a közhiedelemmel ellentétben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.