Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46301) dethroner válasza ncc1701 (#46300) üzenetére


dethroner
veterán

Azért az a havi 100 ezer elég meredek tipp :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46302) ncc1701 válasza dethroner (#46301) üzenetére


ncc1701
veterán

Mondtam, attól függ, mennyit mész. Én évi 30ekm körül csapatok, havi 40-50e csak a tankolás. És mint írtam, nem a benzin a legnagyobb tortaszelet az autó fenntartásában.

(#46303) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#46302) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én évente tankolok el 100-150k között...
A kiszamolot hagyjuk, mert ott bukik a faszi elmélete h ha autó kell, akkor arra koltom a pénzem és nem állampapírra.
Én a 20-30at nagysagrendileg mondtam, h ennyivel forgalomban lehet tartani és még havi 5k tankolás, itt nem allagmegovasrol van szó, vagy ilyesmi, ennyi ahhoz kell h hasznalhasd közúton. ;)
Ebben csak két garnitúra budget kategórias gumi, évente egy Olaj csere szurokkel, kgfb meg teljesítményado van, kétévente egy műszaki.
Kopóalkatreszek az más kotta, ehhez hozzateszel egy havi 5k tankolást és máris 30k körül jársz egy nem túl beteges típussal. Ha ehhez ertekvesztes meg szervizelést is hozzateszel, mondjuk turbó generál, kuplungcsere, futómű, fékek akkor igen, 100 még karcsú is...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46304) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#46303) üzenetére


ncc1701
veterán

Persze, én is ismerek olyan embert, aki megy évi 5ekm-t a kocsijával, annak nyilván nem lesz 100k a havi költsége az autón. :) Én magamból indulok ki, nálam a havi 75-100k a realitás.
Meg nyilván autó kérdése is, egy 10 éves 1 millás gépen az ember már nem fog bukni értékvesztés címen nagyot, de az meg többet fogyaszt.

(#46305) bb71


bb71
őstag

hátha még nem volt:

SLDA 1880 (2020.03.)
[link] http://suzukiignis.nl/slda-bosch-firmware-update/
Javult a telefonkönyv kijelzése
Néhány hiba javítva
(Én még nem telepítettem!)

[ Szerkesztve ]

(#46306) 2ozzmexy válasza bb71 (#46305) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szabad verziókat atugrani? A másik kérdés h tudod e milyen hibákat javítottak, mert kicsit csehul beszélek hollandul. ;)

@ncc1701: Igen futás függő is, de a kérdés arra irányult h mennyibe fáj ha meg sem mozdítja. Ha nagyon beteges, de ismeri a típust akkor sokat lehet faragni az összegen... viszont minden autó pénztemető, mert csak dobalod rá a 20ezreseket amit sosem fogsz visszakapni, aki ezt nem tudja elfogadni az járjon busszal, ha még belevag akkor csinálja becsülettel, ne azon spóroljunk h 3 évig járunk egy olajjal, mert ő csak évi 5000-t megy... Érted már? Akkor csereltessuk becsülettel amit kell akkor amikor kell, ne azért járjon 8 éves gumin, mert drága az új szett és arra nem futja már urhatnampolgarnak... Ezért sem prémiumot vettem, egyszer meghajtottam a 600Sel-el a rollert... Elég tanulópenz volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46307) M_AND_Ms válasza 2ozzmexy (#46306) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, nyugodtan kihagyhatsz verziókat

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46308) dethroner válasza bb71 (#46305) üzenetére


dethroner
veterán

Furák ezek a verziók. Én tavaly novemberben vettem az autót és már a 1870-es verzió volt akkor rajta.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46309) blakey válasza bb71 (#46305) üzenetére


blakey
titán

Vitara/S-Cross-hoz már linkeltem. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46310) KubanitoS válasza blakey (#46309) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezeket hogyan kell telepíteni? Létezik rá részletes leírás?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#46311) Brogyi válasza blakey (#46309) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azt mondanám ua. a februári mint a márciusi. Nincs Vitara Ignis külön. A verziószám minden betűje azonos. Minden file azonos. Csak össze kell hasonlítani tartalomra. Windows-n a Total Commander meg tudja tenni.
Remélem nem tévedek. :F

[ Szerkesztve ]

(#46312) M_AND_Ms válasza Brogyi (#46311) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez ami az Ignishez van háromszor akkora, minta Vitara/Scross...pedig elvileg, ugyanaz a fejegység mindegyikben

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46313) blakey válasza M_AND_Ms (#46312) üzenetére


blakey
titán

Mi alapján írod? Szerintem pontosan ua. a kettő. Amit linkeltem az egy zip, kicsomagolva az is 3,7GB.

(#46310) KubanitoS
Kicsomagolod, egy pendrive vagy kártya gyökerébe másolod, bekapcsolod a fejegységet és automatikusan elindul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46314) beef válasza KubanitoS (#46310) üzenetére


beef
őstag

Ahogy blakey írta, annyi kiegészítéssel, hogy járasd a motort közben, mert nem 5 perc lesz, hanem nagyon sok idő amíg végez. A pendrive vagy SD kártya fat32-re legyen formázva.

(#46315) Pist@bácsi válasza beef (#46314) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nekem 15 perc alatt kész volt. Nem járattam a motort.

(#46316) M_AND_Ms válasza blakey (#46313) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A letöltött fájlméret alapján írtam. Tovább, nem vizsgálódtam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46317) M_AND_Ms válasza beef (#46314) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem kell járatni a motort. 20-30 perc alatt nem fog lemerülni az akksi. (ha mégis, akkor az már egy rossz akkumulátor... A fejegység meg, marad a régi verzióval)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46318) blakey válasza M_AND_Ms (#46316) üzenetére


blakey
titán

Akkor valami rosszul sikerülhetett, mert mindkettő 3,7 GB körül van Nem tufom nálad, hogy jött ki a 3x különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46319) 2ozzmexy válasza blakey (#46318) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hash-t nézzetek (TC, egyik oldalra egyik fájlra, másik oldalon másik fájlra ráállni és Fájl menü-> Összehasonlítás tartalomra...), az talán megmondja, a winfos által kiírt méretben meg ne bízzatok, gyakran csal, mert kerekít. ;)
Úgy érdemes nézni, h jobb klikk->properties (tulajdonságok) és ott a bájtokban megjelenő értékeket összehasonlítani, az stimmel, jó eséllyel azonos a kettő.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46320) blakey válasza 2ozzmexy (#46319) üzenetére


blakey
titán

Nem windowst használók és már megnéztem. Ugyanaz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46321) KubanitoS válasza blakey (#46313) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi, motorjáratás nélkül olyan 15-20 perc alatt meg is volt a frissítés.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#46322) M_AND_Ms válasza blakey (#46318) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hmm...mondjuk nekem épp a 850-es (1,2 Gb) van meg, ahhoz néztem...Lehet időközben ennyire meghízott a zip?
Mondjuk, el nem tudom képzelni mit raktak bele ballasztként, mert hogy az azóta történt változások listája nem indokolja...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46323) tm5 válasza M_AND_Ms (#46307) üzenetére


tm5
tag

És bármilyen régi verzióra rá lehet tölteni a legfrissebbet? Nem kell 1-2 közbeeső verziót is feltenni előtte? Nekem még a gyári van fenn ilyen számmal: 0850_160812

Mindíg húztam, halasztottam ezt az upgrade témát. A szervízzel szerettem volna megcsináltatni, de kiderült, hogy csak 14k HUF-ért vállalják, azt meg sokalltam érte...

(#46324) KubanitoS válasza tm5 (#46323) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha van rá mód azt a szervizt felejtsd el. A lehúzás magasiskolája, amit művelnek. Nekem anno olajcserekor ingyen frissítették a rendszert.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#46325) M_AND_Ms válasza tm5 (#46323) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

rá lehet frissíteni, mert ezek mindig a teljes rendszert újraírják és nem csak a módosuló részeket.
Ne aggódj! Fogj egy SD kártyát, vagy egy USB Pen-t (és egy könyvet), told rá a cuccot, ülj be a kocsiba, add rá az ACC-ot, várd meg, míg elindul a fejegység, dugd be az adathordozót és várj ill. félszemmel figyeld a kijelzőt (közben unaloműzésnek olvasgasd a könyvet)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46326) dethroner


dethroner
veterán

Szerintetek elképzelhető az, hogy az új swifthez ugyanolyan sárfogó gumi kell előre és hátra is?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46327) tm5 válasza M_AND_Ms (#46325) üzenetére


tm5
tag

:) ok, köszi.

(#46328) tm5 válasza KubanitoS (#46324) üzenetére


tm5
tag

Még 2 évig röghöz kötött vagyok a +2 év gari miatt (2017-ben még csak az volt opció), de mindig félve megyek a szervízre...

(#46329) eami válasza KubanitoS (#46324) üzenetére


eami
addikt

azért vannak korrekt szervizek is, nekem pl "szó nélkül" elvezették a dashcam kábelét az A oszlop + kesztyűtartó mögött. Néztem is nagyot amikor észre vettem, de örömmel nyugtáztam :K

(#46330) pigmeus válasza eami (#46329) üzenetére


pigmeus
tag

Az alufelniből kilopták a felni kupakokat... hát szót se róla... Ne álljatok meg debrecenben sehol.... Nem tudjátok, hogy esetleg mi a gyári paramétere ennek a kupaknak? Arra gondoltam, hogy csak vmi utángyártottat veszek és lefújom ezüstre, csak nem tudom, hogy a belső része ami bepattan hogy néz ki vagy milyen kellene... Van vkinek valamilyen jó ötlete? (Sx4 s-cross 17coll alu)

(#46331) 2ozzmexy válasza pigmeus (#46330) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] Ez az?
Igen, az utcán állás nagy előnyei...
Amúgy ismerek pár iylen arcot, h ő dísztárcsát nem vesz, majd a lakótelepen a szomszédéról éjjel lelopja...

@eami: És el lehet kultúráltan vezetni házilag vagy szervízbe kell menni hogy ne zörögjön utána minden műanyag elem?
Most én is agyaltam egy kamera beszerzésén, de lebeszéltek róla...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46332) eami válasza 2ozzmexy (#46331) üzenetére


eami
addikt

én házilag benyomtam a kábelt a tetőkárpit majd az A oszlop alá és az ajtó mellett vezettem le. gyakorlatilag rácsukódott az ajtó. Ezt oldották meg szépen hogy abszolút nem látszik a kábel. Se előtte se utána nem zörgött semmi a kamera miatt. A hátsó kamerával viszont nem szenvedtem, egyszerűen függőlegesen lelóg a kábel középen. Engem nem zavar, amúgy is ott a középső öv ami fentről jön le, szóval már megszoktam.

miért beszéltek le róla?

(#46333) 2ozzmexy válasza eami (#46332) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] hát ezért... valahol igazuk van, csak momentán nincsen 30-40ezrem rá, 9+postáért szerintem jó az ár/érték aránya, de én nem értek hozzá. (kb egy 10-esből a itthon lett volna, én meg berakom) Az oszlopoktól félek, mert lufi van alattuk, úgyhogy azt nem szivesen bolygatnám meg.
Volt már hogy jól jött volna ha van, de ez már csak ilyen, utólag mindenki tud okos lenni. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46334) dnelb válasza pigmeus (#46330) üzenetére


dnelb
veterán

én beleragasztottam, goodluck :DDD

(#46335) 2ozzmexy válasza dnelb (#46334) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ne is foglalkozz vele, majd a gumis eltöri neked a harmadik szezonális átszerelésnél... ;]
Pár nyomorult műanyag füllecske tartja a helyén, szerintem rekord idő alatt el fog törni mindenkinek, főleg akinek tartón pihen a pincében a nyári szett télen...
Hamarosan fogyóeszköz lesz, úgyhogy készüljünk, mert lopkodni fogják. :U

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46336) eami válasza 2ozzmexy (#46333) üzenetére


eami
addikt

nekem egymástól független a két kamera, szóval az A oszlopnak csak a szélvédő eső részénél megy a kábel, ott nincs lufi. Amúgy olyan 12-15k per darab így is a kamera, szóval ha jobban belegondolok az a 30-40k sacc nem is volt rossz.

(#46337) 2ozzmexy válasza eami (#46336) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] Másik helyen is megtaláltam, itt már paraméterek is vannak. Nem tudom h ez mennyire jó/nem jó, nem értek hozzá.
Én eredetileg a szőnyeg alatt akartam a küszöbnél/középkonzolnál hátravezetni a vezetéket, de nem tudom milyen hosszú, a tetőkárpit pont egy kényes állatfajta ahhoz h levegyem. :F A hátsó szélvédő felső részéhez gondoltam ragasztani, de ugye a csomagtérajtón is át kell akkor vinnem... lehet márkaszervíz lesz belőle h betegyék ha megrendelem egyáltalán... :U
Bár most annyira letörték a lelkesedésemet h valszeg nem is lesz, mert 30k ilyenre sosem lesz, abból inkább veszek a gyereknek játékot, vagy annyival többet költök gumira... a 10k még az a lélektani határ, amit ha ablakon dobok ki se fáj annyira, 30 már fájna...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46338) beef válasza 2ozzmexy (#46337) üzenetére


beef
őstag

Gondolhatod mennyire lehet minőségi, mikor csak egy sima visszapillantótükör 4-5eFt :)
Itt meg adnak lcd panelt, 2db kamerát, rögzítő elektronikát.
Szerintem ez az ipari hulladék kategória.
Mondjuk eleve a 720p nem egy acélos felbontás, tolató kamerának még elég.

(#46339) pigmeus válasza 2ozzmexy (#46331) üzenetére


pigmeus
tag

Igen, ilyesmi, bár az egyik oldalon találtam oylat amiben nincs minta, csak ott minden más egyéb paramétert is kérdeznek. Köszönöm! De nem veszek mintásat, sejthető, hogy mi lenne a vége.

(#46340) eami válasza 2ozzmexy (#46337) üzenetére


eami
addikt

a hátsó kamera része ennek tuti hogy értékelhetetlen felvételeket készít, de az első is ránézésre.
Amúgy meg vegyél először előre mondjuk egy ilyet, ez már értékelhető felvételeket csinál.
igazi FHD (nem csak felkonvertált) és 60fps-el is tud venni, ami később a rendszám kikockázásnál hasznos tud lenni. Hátsót meg majd veszel máskor. Én se egyszerre vettem a kettőt.

Mondjuk bármit is veszel, érdemes kifejezetten dashcambe szánt sd kártyát venni.

[ Szerkesztve ]

(#46341) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, új Suzuki Swiftet vennék szalonból, 1.2-es Dual Jet GL+. Tudnátok nagyságrendi, becsült számokat adni, hogy milyen fenntartási költségekre számítsak? Csak az első 2-3 év érdekes, utána szerintem eladnám.
- éves biztosítás (első autós tulajnak kötelező és esetleg Casco)
- adók
- előírt szervizek költsége (évente vagy x km-enként?)

(#46342) Mauzes válasza Mauzes (#46341) üzenetére


Mauzes
őstag

Vagy most nem is kapható? Suzuki honlapon van árlista, de nem konfigurálható és se a márkakereskedők oldalán, se a szalonauto.hu-n nem nagyon van.

(#46343) BigBlackDog válasza Mauzes (#46341) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Éves biztosítási költségekhez kalkulálj egyet netrisken! Gépjárműadó kalkulátor errefelé. Az előírt szervizekkel kapcsolatban meg szerintem csak becsülni lehet, nem tudni előre az esetleges áremelkedéseket. Én a kisszerviz esetén 30-40e Huf körül számolnék, a nagyobb csomagra (fékfolyadék cserével) kb. 50-60e Hufot saccolnék legfeljebb (de ezek csak tippek, érdemes egy ajánlatot kérni márkaszerviztől).

Egyébként szerintem konfigurátor sohasem volt Suzukihoz. Van 2-3 felszereltségi szint (brossúra végén van, hogy melyikbe mi tartozik), meg vannak színek és utólagosan felszerelt kiegészítők. Az árlistából ki lehet indulni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46344) eami válasza Mauzes (#46342) üzenetére


eami
addikt

úgy rémlik már korábban is sokat kellett rá várni, mert Japánban gyártják. Valami ~8 hónap várakozási idő rémlik és ez még a covid előtti időszak volt.

amúgy a többi kérdésedre, nem hiszem hogy kapsz jó választ mert attól függ...

biztosítás - melyiknél, milyen elődéleted van, hol laksz, stb stb
adó(k) - megint csak attól függ hol laksz
szerviz - hova viszed

(#46343) BigBlackDog: már van konfigurátor, és azt a 3 opciót jól bekonfigolhatod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46345) Mauzes válasza eami (#46344) üzenetére


Mauzes
őstag

Az szívás, én be akartam menni egy szalonba és azonnal megvenni. :)

(#46346) SyMbioTe válasza Mauzes (#46345) üzenetére

Akkor hahu-n nézz körül szerintem, hátha találsz valahol készleten lévő autót.
Megnéztem, kerek 1db-ot találtam, 1,2 GL+ Hybrid :D

Amúgy lassan várható a faceliftes verzió bemutatása.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#46347) 2ozzmexy válasza Mauzes (#46341) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Mennyire gondoltál? Ha úgy gondolod megáll évi 100k alatt mindez és BP-en laksz pl, akkor ki kell hogy ábrándítsalak... csak a kötelezőbiztosítás ultra kedvezményesen 8 bónuszponttal 37k/év egy 1,4T Vitarára, éves gépjárműadó BP XV.ker. 34k/év, egy kis szervíz olyan 40-50k között (évi egyszer vagy 20k km-enként amelyik hamarabb eljön, #csakmarkaszerviz), szóval ha nagyon ügyes fiú vagy és az első autód, a fővárosban szeretnéd és még 30 alatt is vagy, akkor 150k a reáisabb éves szinten plsuz ugye benya...
Elsőforgalombahelyezés durván 100-120k ami nincsen az autó árában, ha téligumi szett is kell az még plusz 270k felnin...
Nagyon csendesen mondom h a Suzuki egy olcsón fenntartható autó... (a konkurenciához képest, Ford elsőforgalombahelyezés 180k-ról indul, Opel olyan 150-160k körül, ezek tavaly november-decemberi adatok)

@beef és @eami: Félreétettetek szerintem, nem csúcsminőséget várok ennyi pénzért, ha lenne rá kicsit több akkor [ezt] veszem, gondolom ennek a "replikája"...
Igen beef, értem mennyi egy tükör, de ugye belátod h az erősen túlárazott. ;)
A kérdés arra irányult h vajon kétszer annyiért a navitel kétszer annyit is tud!? Kétlem... valóban jobbak a paraméterei, de ilyen tükörre pattinthatóban gondolkodom, ígyis "le lettem önkéntesrendőrözve" múltkor, pedig csak pakoltam a csomagtartóban a hipermárket parkolójában, akkor ha még egy kamera is virítana a szélvédőn!? (amúgy is utálom, mindig is utáltam amikor oda volt vmi biggyesztve a szélvédőre, a parkolási engedélyes matricától meg autópálya matricától (Ausztria) is ki vagyok...) És ha azt hiszitek h ez egyedi eset volt, tévedtek, de nem akarom rombolni a topic nyugalmát ilyen sztorikkal...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46348) dReFiX válasza SyMbioTe (#46346) üzenetére


dReFiX
senior tag

Swift 1.2 GL Hybrid 12V 3 990 000
Swift 1.2 GL+ Hybrid 12V 4 490 000
Swift 1.2 GLX 5MT Hybrid 12V 4 840 000
Ezek már a ekdvezményes árak pirosban, metál + 130,000

(#46349) 2ozzmexy válasza dReFiX (#46348) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én is furcsáltam h talált szívóbenzineset hybrdi nélkül, de el tudom képzelni h valahol még volt elfekvő készlet belőle... ha talált akkor arra le kell csapni, különben holnap viszi más. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46350) Mauzes válasza dReFiX (#46348) üzenetére


Mauzes
őstag

Aztaku*, enyhe 20%-os áremelés... A Suzuki honlapján még ez van:
Swift GL 1.2 5MT Hybrid 12V 3 390 000 Ft
SwiftGL+ 1.2 5MT Hybrid 12V 3 690 000 Ft
SwiftGLX 1.2 5MT Hybrid 12V 4 140 000 Ft

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.