Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) roberto211 válasza Járókeret (#21599) üzenetére


roberto211
őstag

Valszeg eltört kívülről a zár ahogy pjen is mondta..

A nehezen indulás meg valszeg akksitól van már.. Télnek ne indulj így neki vegyél valami másikat, tökmindeg
y milyen 12-13 ért lehet kapni normálisakat 2év garival..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21602) Járókeret válasza pjen (#21600) üzenetére


Járókeret
senior tag

hát én nem állok neki szétszedni, mert még a végén csak elb.szom :D
ha úgy van,ahogy te mondod, tehát eltört valami alkatrész, akkor azt pl a bárdiba be tudom szerezni?

a pöccre indulást úgy kell érteni,hogy 2-3 msp-ig önindítózik és csak utána indul el.
mitől lenne olajos a gyertya? 1 hete cseréltem őket mindet vadi újra, figyeltem,hogy kézzel ne nagyon nyúljak hozzá.

jász akku-t néztem ki, elég olcsó, és elég jókat írtak róla. vagy felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#21603) roberto211 válasza Járókeret (#21602) üzenetére


roberto211
őstag

HA van rá 2 év gari tökmindegy milyet veszel.. Nekem 13 volt literes swiftbe a rocket akksi és hibátlanul működik télen nyáron.. Remélem most is tenni fogja a dolgát..

Ilyet vettem anno.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21604) pjen válasza Járókeret (#21602) üzenetére


pjen
félisten

Ha veszel a Bárdiba akkor is csak be kell rakni valakinek,de lehet csak ki akadt.Olajos attól lehet:mondjuk kopott a henger,eltört az olaj lehúzó gyűrű stb.A 2-3 mp indítózás nem olyan rossz.Melegen is nehezen indul?Szerintemjó a Jász aku.

[ Szerkesztve ]

(#21605) Járókeret válasza roberto211 (#21603) üzenetére


Járókeret
senior tag

mindenhol 12 hó a gari, nem találtam még 2 év garis akkut :)

szóval nem éri meg a drágább- minőségibb akksi? most találtam varta-t 16K-ért, bosh-t meg 17K-ért

(#21606) roberto211 válasza Járókeret (#21605) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ha attól nyugodtabb leszel akkor de. :) Az a pár ezer most nem oszt nem szoroz. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21607) Járókeret válasza pjen (#21604) üzenetére


Járókeret
senior tag

ha kiviszem a gyertyát akkor szó szerint látnám rajta az olajat? mert a régi gyertyákon semmi ilyen nem volt. tiszták voltak... tiszta feketék már :D :) amúgy a hétvégén ki akarom szedni megnézni mindegyiket,hogy szépek-e még. mivel használt a járgány, így kíváncsi vagyok,hogy minden foglalt jól működik-e.

mikor vettük (1 hónapja), akkor még nem volt hideg, és pöccre indult. aztán ahogy kezdett hűlni az idő, annál nehezebben. van,hogy indítom, 2-3 msp után beindul majd hirtelen majdnem le is fullad. vagy indítózok, el akar indulni ,aztán mégse.

(#21608) pjen válasza Járókeret (#21607) üzenetére


pjen
félisten

Az olajos gyertya szó szerint olajos,a jól teljesítő gyertya általában őzbarna és száraz.Ha csak hidegben indul nehezen lehet tényleg aksi.Milyen idős az aksi?,töltésre is rá kéne mérni.

(#21609) Járókeret válasza pjen (#21608) üzenetére


Járókeret
senior tag

nem tudom,hogy hány éves és mérő műszerem sincs, szóval ezeket nem tudom lemérni. biztonság kedvéért mindenképp veszek egy új aksit a jövő hónapba. remélem hogy ennél nem nagyobb a "baj". gondoltam azért megkérdem,hogy mi lehet még probléma az akkut leszámítva.

más: a fényszóró magasságát (nem a műszerfalon lévő kapcsolóra gondolok) csavarhúzóval kell állítani a fényszóró "blokk" fölött (miután kinyitom a motorháztetőt) ?

(#21610) pjen válasza Járókeret (#21609) üzenetére


pjen
félisten

A fényszórót othon nem piszkálnám,nem egy összeg beállíttatni és nem fog minden szembe jövő anyázni.

(#21611) Járókeret válasza pjen (#21610) üzenetére


Járókeret
senior tag

ahha csak az a bajom,hogy az előző tulaj, vagy aki utoljára hozzá nyúlt, az olyan jól beállította, hogy a bal oldali az kb magam elé világít 2 méterrel szóval este konkrétan semmit se látok és örülök ha nem fut ki elém semmi. a jobb oldali elvisz messzire, csak a bal van nagyon lefelé állítva.

visszatérve a zárhoz: délután kicsit megnyitogattam belülről meg enyhén meg"feszegettem" kívülről és a következő ajtó nyitásra már jó volt. gondolom a véletlen műve és valszeg legközelebb már nem lesz jó.

(#21612) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#21613) roberto211 válasza kolosanyi (#21612) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem meg, elég jól néz ki. :) Nekem is benne van a választottak között. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21614) kolosanyi válasza roberto211 (#21613) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amúgy ma érdekes dolog történt. Kinéztük ezt a kocsit, utánajártunk, tényleg valós km, egy papáé volt, aki most vett Vitarát. Ismerős azt mondta, hogy jó félretetették nekünk, lebeszéltük, hogy megyünk a kocsiért. Indulás előtt felhívtam még egy utolsó egyeztetésre a szalont, erre közlik, hogy besétált egy fazon, lecsengette a foglalót, sajnos elkelt a kocsi. Dühünkben elmentünk Szigetvárra, megnéztük ezt a Swiftet. Rendesen megmutatták az autót, beindítottam, szépen duruzsolt a motor, minden stimmelt. Körbevitték a rétegvastagság mérőt, nagyon készséges, udvarias volt a kiszolgálás. Pár helyen többet mutatott a gyári értékelnél, mondták, hogy a két hátsó kerékratot meghúzták, illetve volt egy kis jégkár a motorháztetőn, ők javították. Mutattak képeket az autó átvételi állapotáról, látszott, hogy miről beszélnek. Ők értékesítették új korában ezt a járművet, az eladó megmutatta a saját kézírását a papírokon. Ők szervizelték a garancia lejártáig, utána a csaj tulaj szerelő ismerőse. Korrektül vezetett szervizkönyv, javításokról számlák, minden ahogy kell, nagyon meggyőző volt. Megalkudtunk, hogy 1,3-ért névre írva, téli gumi szettel, friss szervizzel (olajcsere, gyertyák stb.) az enyém lehet, beszámítják az én autómat, 1 év garanciát vállalnak. Erre jött a telefon Boglárról, hogy mégse foglalták le a kocsit, úgyhogy holnap menjünk érte. Hát holnap nem megyek Boglárra, mert ma engedélyt kértem a főnöktől korábbi távozósra, mondván megyek a kocsiért. Majd ha ráérek, esetleg megnézem, nálam van a pénz, én döntök. Még nem fizettünk semmit, de erősen hajlok arra, hogy a szigetvári legyen. A 40 párezer km nagyon csábit, szinte új autó, de ilyen ügyintézés után kicsit érdekesen tekintek a dolgokra. Ti mit gondoltok?

(#21615) roberto211 válasza kolosanyi (#21614) üzenetére


roberto211
őstag

Én azt gondolom,hogy hiába 44e km meg patent stb, de 1,5millát nem adnék egy 1.3as swiftért hiába 2007es meg hiába jó felszereltség.. Gondolj bele kornelka vette a sportot asszem 1,6 ért.. 1.3 nak reál ára max 1,1 sztem.. 1,5ös 1,4 MAX... Nézz ugyanilyen swiftet jobb áron.. A szigetvári még talán talán elfogadható áru lenne ha kicsit lehetne alkudni... Drága nagyon...

Szigetváriból alkudj egy 100-ast és akkor mondhatni h jó vétel hisz fiatal nincs annyira sok km ,stb,stb..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21616) kolosanyi válasza roberto211 (#21615) üzenetére


kolosanyi
veterán

A szigetvárinál ez a végső ár amit mondtak. Én is soknak tartom, de a plusz szolgáltatások ellensúlyozzák ezt valamennyire. Még gondolkodtunk erősen. Én legszivesebben olyan 3 ajtós GS-t vennék, mint a veszprémi, 1.5 VVT motorral. De olyanból kevés van.

(#21617) bajnokpityu válasza kolosanyi (#21614) üzenetére


bajnokpityu
félisten

44ezreset vinném ezek alapján. téli kerékszett mennyire használható? hány évesek a gumik?

nem kell azon csodálkozni, ha valaki nem teszi félre. ugyan én mindig félretettem, de nem haragszok meg, ha nem teszik ezt. köv alkalommal keményebben alkudok, ez a bosszúm :) de csomószor mondták, h jönnek a cuccokért, félretetették, és nem szóltak. sajnos ez elég általános.

roberto211: a normális használtautó nem olcsó. ez van.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21618) kolosanyi válasza bajnokpityu (#21617) üzenetére


kolosanyi
veterán

A boglárit nem láttam élőben, ismerős nézett utána. A gumikról se tudok sajnos semmit, de megbízom az ismerősben, ha azt mondja jó, akkor az úgy is van.

[ Szerkesztve ]

(#21619) Kornel válasza kolosanyi (#21616) üzenetére


Kornel
veterán

3 ajtos 1.5vvt?
Akkor mar tenyleg sss :K

(#21620) dedike válasza kolosanyi (#21614) üzenetére


dedike
addikt

Néztem a gépezeteket. Szerintem a 1,5 misi sok. Nekem tavaly 1,7-ért ment el az SX4 GLX-em, 60 ezer km-rel, 7 évesen, törés mentesen. Igaz fél óra alatt... :B

Jó szerencsét!

(#21621) Kornel válasza dedike (#21620) üzenetére


Kornel
veterán

Annyiert en is megvettem volna...

(#21622) dedike válasza Kornel (#21621) üzenetére


dedike
addikt

Azóta is látom szinte hetente. Mikor személyesen is összefutok az új gazdájával, mindig meg kell innom egy-két sört... :B

Jó szerencsét!

(#21623) kolosanyi válasza Kornel (#21619) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak az drágább, nekem meg 1,5 millióm van összesen a névre írással együtt. Egyébként szívesen vennék olyat. Ez a bajom az SX4-el is. Szeretem azt az autót, tényleg jónak tartom és kényelmesebb is, mint a Swift, de a jó állapotú, nem 200k feletti futású példányok 1,7-1,8 körül indulnak, annyim nincs.

(#21624) dkpisti válasza kolosanyi (#21561) üzenetére


dkpisti
tag

Dacia egy hulladék 5évesen rohad ajtók nem csukódnak be egy új autón,vegyszerszagú az utastér több év után ! Szégyen,a renault-al együtt.
1.5-ből van jó sx4 sedan is,2006 körüli swift 1.3 millánál többet nemér csak egy pici autó...
[splash?]

[ Szerkesztve ]

(#21625) kolosanyi válasza dkpisti (#21624) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mutass kérlek egy leinformálhatóan keveset futott, jó állapotú SX4 sedant 1,5 millióért és rohanok is megvenni. Nem, 200k futott km-el nem veszem meg, mert sokáig szeretném használni.

(#21626) roberto211 válasza dkpisti (#21624) üzenetére


roberto211
őstag

1,5ből nincs jó sx4 sedan... Az úgy kezdődik h 1,8tól..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21627) dkpisti válasza kolosanyi (#21625) üzenetére


dkpisti
tag

Végülis egy autó ami országutón,pályán használt biztos rosszabb,mint egy városi,ahol mindig hidegindítás van,100méterenként váltás..Amit te keresel annak megkérik az új árát kb.[splash]

[ Szerkesztve ]

(#21628) kolosanyi válasza dkpisti (#21627) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tehát nincs. Köszönöm.

(#21629) dkpisti válasza kolosanyi (#21628) üzenetére


dkpisti
tag

Kevés kilométeres,nem túl idős autónak megkérik az árát,ami szerintem vicc kategória.

(#21630) kolosanyi válasza dkpisti (#21629) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg nem veszek széthajtott autót, hogy aztán a szervizbe járás legyen a hobbim, meg fixen bírhassam a naptáramba péntekre. Igen, a normális használt autó nem ott lesz, ahol a hahun az adott típusra kijönnek az első találatok, inkább az utolsó harmadban vannak. Minél jobb állapotú, költségmentesebb autót szeretnék a pénzemért, ami keveset futott és nem full fapados, tehát kisautót tudok venni ennyi pénzért. A Suzukira meg azért esett a választás, mert szeretjük a márkát, eddig nagyon jó tapasztalataink vannak ilyen téren. A családban volt egy Daewoo Lanos, újonnan vettük az ezredfordulókor, utáltuk, alig vártuk, hogy megszabaduljunk tőle. Volt egy Opel Omega, szép nagy autó, de horror volt fenntartani. Volt 3 régi Swift, egy MK4-es, egy új, most pedig egy Vitara, mind tökéletes a maga módján. Van egy '99-es Corolla az is. Megbízom a Suzukiban, nekünk bevált. Van nagyobb és kényelmesebb, extrább a Swiftnél, de egy jó kompromisszumnak tartom, amit ésszerűen ki tudok gazdálkodni a fizetésemből. Továbbá városba két embernek elég ez a méret, még ha elég extrém testalkatú vagyok is. Nem várom el tőle, hogy olyan legyen, mint egy családi egyterű, mert más kategória, ez egy praktikus kisautó. Ha lenne annyim, tuti egy új Vitarát vennék én is, az meg már több, mint elég.

[ Szerkesztve ]

(#21631) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szóval lebontottam a WagonR+ műszerfalat. Poén hogy itt digitális kijelző miatt, semmilyen bovdent nem kell kiakasztani, és még a kábelt sem kell lehúzni, mert bőven lehet mögötte dolgozni. Tehát 3db Osram 1,5W-os izzó felelő a műszerfal háttérvilágításáért. Csak az egyik izzó nem érintkezett, ennyi volt a gond. Minden csavart visszatettem (összesen 6db-ról van szó), így most várhatóan újabb 10 évig nem kell hozzányúlni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21632) gerii válasza kolosanyi (#21614) üzenetére


gerii
addikt

1,5 misi sok mindkettőért, 30k-val vettem olcsóbban a faceliftes verziót, szóval akkor most drágábban el tudnám adni mint vettem a sajátomat? :))
Persze lehet hogy ilyenkor már megbecsülik az ilyen autókat, mert még 10 évig hiba nélkül elmennek.
A 100k- ára irreális, 1,1-nél többet nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#21633) kolosanyi válasza gerii (#21632) üzenetére


kolosanyi
veterán

Felmentek az árak sajnos. Ezek ennyiért mennek most. Persze tele a hahu 1 milliós, sokat futott, vagy keveset futott, de nem leellenőrizhető autókkal, de azokat hanyagolom.

A 100k nagyon kevés, de megmondta őszintén, hogy miért van ez. Ez az autó körülbelül 200-at ér, ha beszámítja, keresni is akar rajta, veszteséggel nem számol be autót, így lesz 150. De ehhez még hozzájön az átírás költsége, mert bizományiban nem számolnak be, szóval a 200k-ból így lesz 100. Őszinte, ami tetszik, persze ettől még nagyon kevés érte.

[ Szerkesztve ]

(#21634) roberto211 válasza Tothgera30 (#21631) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor megoldódott végre. :D Nekem a benzinjelző mögött égett ki az izzó és zseblámpával kell néznem este h hol tart a benzin. :D Csak lusta vagyok most szétszedni. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21635) roberto211


roberto211
őstag

Rendletem olajwebshoprol váltóolajat 3litert mert ha fél literest rendelek úgy drágább így meg marad is egy kicsi.. Ugye 2,4l megy bele asszem.... Nem valami nagy márkát rendeltem , valami parnahub esx 75w90 de igazából az a lényeg h le lesz cserélve :)

Fékolajból Fékfolyadékból meg 1 litert , dot5.1 repsolt

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21636) CoolBoy323 válasza kolosanyi (#21614) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az en 2005os stiftemben 30k km van :))

Senki nem fogja elhinni ha egyszer el akarom adni :)

Vezetett suzukis szervizkonyve van.

Nagyfatere volt, es jo par evig csak havonta 1x-2x volt hasznalva.

(#21637) kalozhun100 válasza CoolBoy323 (#21636) üzenetére


kalozhun100
őstag

Mit csinálsz tolod azt az autót vagy vezeted?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#21638) CoolBoy323 válasza kalozhun100 (#21637) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Leirtam, h mi volt.

En kb egy-masfel eve hasznalom rendszeresen. 19k korul volt akkor a mutato.

[ Szerkesztve ]

(#21639) Tigi válasza roberto211 (#21635) üzenetére


Tigi
őstag

Vigyázz, mert nem mindegy, hogy milyen olajat töltesz a váltóba.
Anno régi swift-be márkaszervizbe cseréltek olajat, de utána olyan nehéz volt vele váltani, hogy kénytelenek voltunk a szomszéddal itthon normális olajat beletenni és utána már tökéletes volt.
Nem tudom, hogy még most is vannak e ilyen rossz olajak, de gondoltam leírom a tapasztalatomat.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21640) Kornel válasza Tigi (#21639) üzenetére


Kornel
veterán

csak olyan jó bele, ami tudja a GL4-et is, olyan nem, ami csak GL5-ös.
illetve gagyit nem tennék az amúgy is gagyi made in PL suzuki váltóba...
szvsz castrol syntarex 75w90 ami mindenkinek bevált még.

(#21641) roberto211 válasza Tigi (#21639) üzenetére


roberto211
őstag

Ilyen lesz bene, szerintem célnak megfelel pláne úgy,hogy kitudja mióta nem volt cserélve.

kornelka: Mégis abból a gagyi 1x éves váltóból van az 5. fokozatod. ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21642) Kornel válasza roberto211 (#21641) üzenetére


Kornel
veterán

Felreertesz.
Az osszes suzuki valto gagyi.
Ez teny.
30 ezrenkenti valtoolajcsere talan segit rajtuk, mas nem nagyon.
Sorba hullanak ki a valtok a regi swiftek es az uj swiftek alol is.
Szerencsere olcso potolni.
Ezert fontos, hogy idoben, es jo valtoolajat kapjon, 75w90 castrol syntarex gl4

(#21643) roberto211 válasza Kornel (#21642) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem hülyeség.. Régi swiftek alól is max akkor hullanak ki ha 40ezrenként nincs olajcserélve de valaki soha nem cserélt (pld enyémben nem hiszem h kint cseréltek eddig ) és mégis üzemképes, könnyű váltani, nem zörög, nem recseg, nem kattog.. Új swift váltóval m13nál vannak csak gondok tudtom szerint itt is a nyelestengely csapágy ...

Maximum akkor eshet szét ha izomból, félkuplunggal rángatják de ezt egy váltó se bírja..

Régi swiftnél is csak az a baj h kevés anyagból van a váltó és hamar elfogy a váltó ha valaki nap mint nap boyracerkedik .. De nem ez a jellemző.. Enyémnek pld semmi baja pedig néha 1-2 fokozatra megy rendesen "erő" mondjuk így... Nem szokásom 2e nél váltai..

Tehát amíg könnyű vele váltani, nem recseg, nem ropog,beeszi a sebességet, nem esik ki belőle addig nincs ok a panaszra..

Nézz meg egy régi opel váltót... Na az legendásan sz@r és nem azért mert fikázom mert 1-2 opel nekem i tetszik de ülj bele egy f vagy g astraba vagy zafiraba és próbálj vele gyorsan váltani, vagy csak simán váltani.

Nem egy embertől hallom h néha az 1-est alig veszi be, néha nem lehet váltani kereszteződés közepén mert éppen "beragadt a váltó" és ott kell rángatni, gyors váltás felejtős ha nem akarsz váltót cserélni. És ezt nem egy embertől hallom.. A zafirás haverom, b corsás osztálytársam és g asztrás nővérem barátjánál is ugyanez a probléma.. Suzi váltók szerintem jók, és ezt tesztbe is mondták újaknál.. Majd ha olyan lesz mint a régi opeleké akkor lehet rájuk panasz. :)

Olajra visszatérve meg szerintem ez a gl4-gl5 ös 75w90 olaj megfelelő a stiftembe.. Nem a legjobb nem a legsz@rabb, és jobb mint ami most van benne kitudja hány éve.. Motorolajból már nem veszek sz@rt az tény.. De olajwebshopon nem hiszem h árulnak ilyen nagyon legalja olajat..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21644) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

mk4 Swift alatt nekem nagyon tetszik a váltó, sokkal jobb mint más autókan amit vezettem eddig hosszabb távon (Peugeot 206, G Astra). Ellenben minden szervizes elmondja hogy bármikor széthullhat, ez a gyenge pontja... filléres az alkatrész a javításához, de a munkadíjjal együtt 80-90k rémlik a javításához. Csak remélni tudom hogy nem megy tönkre amíg használom az autót. Ja és azt is sokan mondják hogy el független attól hogy cseréled az olajat, vagy nem... persze mást nem tudsz tenni, cserélni kell de sok mindent nem befolyásol.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21645) gerii válasza Motion_Blur (#21644) üzenetére


gerii
addikt

Francia váltóval nem ér hasonlítani, azoknál nincs rosszabb :DDD

2006-os Swift-eknél másnál is "visít" az 1-es fokozat, olyan mint az egyenesfogazású rükverc (más autóknál)?

(#21646) roberto211 válasza gerii (#21645) üzenetére


roberto211
őstag

Régi renault váltó nekem kényelmes volt.. Könnyű, lágy volt nem akadt.. Egész jóó.. Pug meg Citroeneket nem ismerem..

Ellentétben régi opelekkel..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21647) CoolBoy323 válasza gerii (#21645) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem. De neha nehezen veszi be :Y Valtoolaj marciusban volt cserelve

(#21648) Motion_Blur válasza gerii (#21645) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2006-os Swift-eknél másnál is "visít" az 1-es fokozat, olyan mint az egyenesfogazású rükverc (más autóknál)?

Igen, de ez nem a váltó hibája. Ha hiba egyáltalán..

1-est nekem is párszor nehezebben veszi, a többit mindig nagyon simán.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21649) Tigi válasza roberto211 (#21643) üzenetére


Tigi
őstag

A mostani Swift-ünkbe miután megvettem a váltóolaj is cserélve lett, de ahogy láttam még a gyári olaj volt benne mert olyan volt mint a szurok, szerintem ezért van hangja a váltónak nagyobb sebességnél.

Bátyám még az új Swift-jének a váltójára is panaszkodik, azt mondja, hogy még nehezebben veszi a rükit mint az előző. :(

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21650) gerii válasza Motion_Blur (#21648) üzenetére


gerii
addikt

Akkor jó, lehet tényleg egyenes fogazású az egyes, csak idegesítő amikor megbámulnak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.