Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) negroo válasza zsoika (#22349) üzenetére


negroo
aktív tag

De nekem is csinálta, de csak ha belemelegedet. Betolva jó volt. Utána teljesen behalt. Te még kezdődő félben vagy nézesd meg

(#22352) Mr X válasza zsoika (#22349) üzenetére


Mr X
veterán

Ellenőrzöm, amint lehetőségem lesz rá. Az a baj, hogy annyira random a dolog, plusz amikor előjön, általában épp sietnék, nincs időm szétkapni.

(#22353) Kornel


Kornel
veterán

Baleno teszt

remélem nem volt már :D

ezek alapján egyébként eléggé elgondolkoztató választás lehet, főleg aki új swiftben gondolkozik.

szvsz ilyen GL+ körüli esztergomi gyártású felszereltséggel 3M környékén még lehet, hogy elgondolkoztató lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22354) Kornel válasza Kornel (#22353) üzenetére


Kornel
veterán

ja és ha lesz svhs mild hybrid változat itthon, akkor főleg kéne.
ugyanaz a motor, mint a splash/swift-ben muzsikál, megspékelve egy kis villanymotorral, nekem a splash +100 kg önsúllyal evett nagyátlagba 5,3 litert százon, akkor ez tényleg elmenne 4,5 körül, egy fabianál nagyobb utasterű benzines autótól nem rossz, maradjunk annyiba :C

(#22355) bajnokpityu válasza Kornel (#22353) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mit jelent itt a gl+ ?
nekem végtelenszer jobban bejön,mint az scross. hiába nagyobb az utóbbi, azzal a külső/belsővel én nem szeretnék élni. ez azért már vállalható forma.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22356) Kornel válasza bajnokpityu (#22355) üzenetére


Kornel
veterán

Hat a tied gl+
Ha egy ilyen szintet ideadnak 3-3,2M kozott, akkor szerintem jo vetel lesz.
Szvsz legyen benne egy automata ketzonas legkondi, kulcsnelkuli inditas, ulesfutes, tempomat, meg a szokasos alap dolgok, szerintem ezek nem nagy igenyek manapsag.
Utastere a teszt alapjan vallalhato meretu, ahogy irtak, egy kategoriaval feljebb versenyez.
A mild hybrid meg nagy szam lenne az 1.2-es k12b-vel, igazi szomjazo mester lenne, foleg nalam, mindig motorfekkel lassitok, mindig lenne kraft a litium akksiban az elindulashoz.
Mondjuk az ezres boosterjet meg menne mint az okor, tomeg/teljesitmeny alapjan 10 mp alatti ertek lesz a 0-100, mig az 1.2-es 12 sec koruli ertek lesz.

(#22357) bajnokpityu válasza Kornel (#22356) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gl+ más jelent a különböző tipusoknál.

4Mért se tudok autót, amiben 2 zónás klima, kulcsnélküli indítás van gyárilag, szóval erre nem számítok.
sztem beérik manual klimával, nagykijelzővel,blútússzal, esetleg kap még 15-16körüli alufelnit.

10mp 0-100 az már megy,mint ökör? :D nekem 6mp kéne, hogy azt mondjam,megy,mint ökör. az meg bőven 200ló fölött keresendő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22358) Kornel válasza bajnokpityu (#22357) üzenetére


Kornel
veterán

Bocs, csak automatat akartam irni, az is boven eleg.
De ha csak manual lesz, az is kibirhato, ellenben a tobbi jo lenne.
10 mp-es 0-100 egy B szegmensu kisautotol szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#22359) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Most hazafelé több alkalommal sem tudtam egyesbe tenni a váltót üresből (swift szedán). A furcsa hogy egymás után 2-3 alkalommal sem sikerült, egyszerűen megakadt, erőltetni pedig nem akarom. Utána direkt próbálgattam, és nem volt meg a jelenség, de ezelőtt sem egyébként. Azt tudom jó ideje, hogy a váltónak van hangja még alapjáraton is, de a szerelő azt mondta hogy nem sürgős, akár tavaszig is kibírja. Váltó olaj az majdnem napra pontosan 3 hónapja lett cserélve... Mennyire súlyos ez a probléma, mi lehet a gond?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22360) pjen válasza HUNPSP (#22359) üzenetére


pjen
félisten

1 est, hátramenetet néha minden autó nehezen veszi.Tedd kettesbe és picit mozdidst meg,hogy a fogaskerekek tudjanak helyezkedni.

(#22361) Járókeret válasza HUNPSP (#22359) üzenetére


Járókeret
senior tag

ilyenkor próbáld meg betenni más sebességbe, és úgy 1-esbe. nekem a hátramenet szokott ilyen lenni.

(#22362) roberto211 válasza pjen (#22360) üzenetére


roberto211
őstag

Dehogy veszi minden autó nehezen.. Enyém pld tök simán , néha még menet közben is (5-10) .. Rükverccel szokott gond lenni de rekuplung megoldja..

HUNSP: Mennyi olajat töltöttél bele anno? Elvileg ha nincs tele és töltesz utána akkor ideig óráig ellehet húzni..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22363) Halver válasza Kornel (#22353) üzenetére


Halver
csendes tag

"szvsz ilyen GL+ körüli esztergomi gyártású felszereltséggel 3M környékén még lehet, hogy elgondolkoztató lesz."

Ha elolvastad az általad linkelt cikket, akkor világosan benne van:

"Indiában gyártják, és később sem fogják a csúcsra járatott Esztergomban"

tehát a kalkulált árához vedd hozzá, hogy Nirmal-ék rakják majd össze a távoli Kelethonban,

(#22364) pjen válasza roberto211 (#22362) üzenetére


pjen
félisten

Azt irtam:néha,de Neked ezekszerint szerencséd van.Volt már pár autóm és néha előfordult meg kellett mozgatni a kart,esetleg megmozdítani az autót,hogy vegye az 1 et.

[ Szerkesztve ]

(#22365) Kornel válasza Halver (#22363) üzenetére


Kornel
veterán

arra céloztam, hogy a jelenlegi esztergomi gyártású scross/vitara gl+ körüli felszereltségben jó vétel lenne, ha az árat is jól lövik be.
az árról meg annyit, hogy le van írva, hogy swift +300k, ami nagyjából stimmel is az indiai árakat alapul véve.

[ Szerkesztve ]

(#22366) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Van egy 98-as 5 ajtós benzines swiftem. Agyalok egy GSM modulos távoli indításon házi beszereléssel.
A modul teljesen egyszerű, van 2 kimenete kapcsolni és 2 bemenete szenzoroknak amennyiben szükség van rá. Ha csörgeted (csak adott számról), akkor a modul kinyom (foglaltat jelez) és kapcsolja a beállított kimeneteket, akár időzítve egymás után.

Arra gondoltam, hogy a kulcs mögé be lehetne kötni "vagy" kapcsolatba, de nem mentem bele a részletekbe, egyelőre elméleti síkon mozgok. Gondolom van két vezeték (gyújtás, indítás). Ezeket kapcsolnám időzítve, de nem tudom, hogy a motor min keresztül jelez vissza, hogy beindult. (Ez kerülne a modul bemenetére, hogy elég volt az indításból.)

Remélem jó irányba mozdultam el, kíváncsian várom véleményeteket és minden segítséget örömmel fogadok. :)

Nem mellesleg ma sikerült kiakasztanom (vagy eltörnöm) a nyitófület belülről, így csak kívülről nyílik a vezető oldal felőli ajtóm. Meg lehet csinálni bontás nélkül? :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22367) negroo válasza Des1gnR (#22366) üzenetére


negroo
aktív tag

Ez így nagyon futurisztikus.:) Miért nem kéred meg fiadat, hogy inditsa be?:) A busznál sem engedik webastó használatát, ha nincs ott a söfőr, de te meg ezt meg mered csinálni? Netán sebbeségben hagydtag volna a gépet és te indítás parancsot adsz neki azt el kezd minenkit gyalulni? Felejtsd el olcsóbb.xD

(#22368) Kornel válasza Des1gnR (#22366) üzenetére


Kornel
veterán

Ez viccnek is rossz.
Ha van aram a kozelben (dugo), akkor egy elektromos vizmelegitot be kell epiteni, ha nincs, akkor webasto, de gondolom nem er annyit az auto, mint amibe az kerul.
Szvsz ilyen igenyek mellett mas autot kell valasztani, nem suzukit ;)

(#22369) pjen válasza Des1gnR (#22366) üzenetére


pjen
félisten

Nem ördögtől való az ötlet,haverom 23éves bömösében van.Ha gondolod megírom a pontos típust.Tanulmányozhatod a megvalósítást.

(#22370) BrownB válasza Des1gnR (#22366) üzenetére


BrownB
tag

(#22371) Des1gnR válasza Kornel (#22368) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ha fáznék, akkor csak vennék egy 4k-s ülésmelegítőt. Inkább a motort szeretném kímélni, hogy ne kelljen hidegen menni vele. Egyébként soha nem hagyom sebességbe és az indítást figyelném is bentről.
A cucc ára hozzávetőlegesen 15k, ennyit végképp megér. Nem mondom, hogy mindenképp szükségem van rá, de miért is ne? :)

Szóval, hogy ne szemeteljünk, nézzük inkább, hogy a megvalósítás lehetséges-e úgy ahogy gondoltam. :R

BrownB: Ez szuper, valami ilyesmit kerestem. Ugyan régebbi típushoz, de lehet senki nem olyan elvetemült, hogy ehhez csináljon. Ha megvalósul a projekt, akkor nyilván kattan pár fénykép és legalább egy blogbejegyzés. :)

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22372) pjen válasza Des1gnR (#22371) üzenetére


pjen
félisten

A motort akkor kíméled ha melegítés nélkül elindulsz és kíméletesen haladsz.

(#22373) tboy93 válasza pjen (#22372) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igy van. Az alapjaraton melegites nem tesz jot neki, nincs meg a megfelelo olajnyomas es a csapagyakra extra terheles adodik.

(#22374) Des1gnR válasza tboy93 (#22373) üzenetére


Des1gnR
őstag

Na ezeket jó tudni, már megérte benézni :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22375) Kornel válasza Des1gnR (#22371) üzenetére


Kornel
veterán

Az megvan, hogy alapjaraton sokkal jobban adsz a motornak, mintha rendesen hasznalva melegited be az autot?
Benzinesnel inditasz, utana 30-60 mp mulva elindulsz, es lehetoleg 2000-2500 kozott tartod a fordulatot, a kevesebb se jobb, de a tobb se.
Alacsony fordulat eseten hideg motornal foleg vegyes surlodas alakulhat ki, hosszu tavon egy jo kis motorgeneralt is okozhat. A magas fordulatot gondolom nem kell ecsetelnem, hkgy miert nem jo.
Az alapjaraton melegites azert sem jo, mert a tuldusitott keverek lemossa a hengerekrol az.olajfilmet, ami meg rendesen ki se alakult a hideg olaj miatt, ergo meg jobban kopik a.motor, raadasul sokszor annyi ido alatt melegszik be alapjaraton, amivel csak kinyujtod a hideginditas utani bemelegedesi fazist.
Ha valamit akarsz tenni a motorod egeszsege erdekeben, akkor hasznalj szintetikus olajat, lehetoleg 0w vagy 5w hidegoldali viszkozitassal, ezzel sokkal tobbet teszel erte, mint amiket itt talalgatsz.
Ezen kivul a leghatekonyabb megoldas amit az elobb is irtam, az elektromos, vagy kahyhas motor vizmelegito, na ezzel mar ersz is valamit.

(#22376) Des1gnR válasza Kornel (#22375) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értem. A motor vízmelegítőnek utána szagolok, de ennyit valszeg tényleg nem ér. Az olajat pedig úgy is cserélni kell, szóval azt megfogadom.
Közben az ajtóra találtam pár jó képet...holnap nekiesek, rosszabb gondolom nem lehet. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22377) BrownB válasza Des1gnR (#22371) üzenetére


BrownB
tag

Fontold meg a többiek tanácsát, mert az alapjáraton történő melegítés nem tesz jót a motornak. A DEFA megoldása meg nem olcsó.

(#22378) alexy92


alexy92
aktív tag

Ezeket jó tudni, én meg mindig szorgosan melegítettem a kis verdát, hogy kíméljem :U

(#22379) Kornel


Kornel
veterán

Vannak olcso de hasznalhato elektromos motormelegitok, de ugye ezek berhaz elott nem hasznalhatok praktikus okokbol, nem fogsz egy hosszabbitot kilogatji a 10-rol :)
A kalyhas megoldas meg egy vagyon, es foleg dizelnel lehet relevans. Egy jo kis webasto milyen kiraly lehet :)
Viszont ha netan veszek egy uj ajtot a kozeljovoben, akkor valoszinu berelek majd helyet neki egy orzott parkoloban, ahol akar egy elektromos csatlakozas is megoldhato, na az lesz a kiralysag, kezdettol bejaratom, ahogy en akarom, 10 ezrenkent 0w20 olaj, telen motormelegito... ;)

(#22380) Des1gnR válasza Kornel (#22379) üzenetére


Des1gnR
őstag

Árány élete lesz :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22381) Kornel válasza Des1gnR (#22380) üzenetére


Kornel
veterán

Ha elhozzak ide a SVHS verziot is a baleno-bol, akkor tuti van egy vevojuk ra.
Bar az ezres turbossal is meggondolnam, bar ott a kormolodas valoszinunbe fog figyelni.

(#22382) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem is csak 3 hónapja lett rendes garázsom, a lakóház földszintén, pont a lakásom alatt. Ilyen időben 15 fok van, állítólag kemény mínuszokban sem megy 10 fok alá a hőmérséklet pedig nem fűtött, csak az épület része ugyebár.

Megfizethetetlen amikor reggel nem a jéghideg, macskák által összeszart autó fogad befagyott szélvédőkkel :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22383) Kornel válasza Motion_Blur (#22382) üzenetére


Kornel
veterán

Jo hely lehet.
Ujpalotan egy garazs sincs, igy felpiteni egy paneldzsungelt, hat mit nem mondjak, kellett hozza tehetseg.

(#22384) Motion_Blur válasza Kornel (#22383) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerencsére valóban az.
Garázsban két Swift is elférne :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22385) Bandus99 válasza Des1gnR (#22371) üzenetére


Bandus99
őstag

Ezek a 4ks ulesmelegitok ernek valamit?
Mennyi ido mig erezhetoen bemelegszik, ha az autoban amugy -5fok van?
Igaz en a gyarilag beepitett futest sem tudom mennyire hatasos...
Gyerek szokott haborogni telen mikor indulunk.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#22386) Des1gnR válasza Bandus99 (#22385) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem tudom, egyelőre nem volt olyan hideg, hogy azt mondjam, hogy ma veszek egyet :)

Motion_Blur: Uhh ez pöpec. Egy ilyen nekem is jól jönne, de a közelbe sincs még kiadó se.

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22387) Hego válasza Bandus99 (#22385) üzenetére


Hego
tag

Én 1,5k-ért vettem egyszer a madaras teszkóban. 2-3p után már melege volt a tojásoknak, úgyhogy odaadtam faternak.

Volt egyszer totalcaron egy cikk erről. Ahh, itt is van. http://totalcar.hu/magazin/technika/2011/01/08/rotyogjanak_azok_a_tojasok/

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#22388) bajnokpityu válasza Bandus99 (#22385) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyárik jók. nem túl erősek, és nem is gyengék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22389) Des1gnR válasza Des1gnR (#22366) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ma elkezdtem leépíteni a bal első ajtót, hogy megnézzem mitől nem nyílik belülről.
Kipattintottam a kilincs körüli műanyagot. Szerencse, hogy előtte rákerestem, mert eltörtem volna simán.
Kicsavartam az ajtó behúzó műanyagot és kipattintottam körbe az egész kárpitot, de még nem engedi. Úgy érzem, hogy a kézi ablakemelő a ludas, de azt hogy kell leszedni? (ha lekell)
Utána csak emelem felfelé az egészet? Mert felül nem nagyon tudtam pattintani semmit.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#22390) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

nem hagyott nyugodni a drasztikus fogyasztásnövekedés a 99-es swiftemnél (1.3), így rágoogliztam, ahol azt írták,hogy normális a 7-8 L fogyasztás télen városba. ha nincs hideg és nem városba vezetek akkor kevesebb mint 6 L-t eszik.

kérlek erősítsetek meg,hogy tényleg nem a kocsival van gond, hanem ez ennyi.

köszi

(#22391) dudika10 válasza Járókeret (#22390) üzenetére


dudika10
veterán

Mennyi tmész egyhuzamban?
Amikor 10km-t megyek, akkor 1 literrel többet eszik átlagban ilyen hidegben, mint mikor 20km-t. Szerintem városban, rövid utakon, ilyen hidegben, teljesen normális a 7-8 liter körüli fogyasztás.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22392) Járókeret válasza dudika10 (#22391) üzenetére


Járókeret
senior tag

10km-t megyek reggel,meg délután vissza. ezt heti 5 ször. 5000-ért tankolok molnál, ez átlag 15L.... és ez másfél hétre... 160km-170km-t megyek vele kb. mikor jó idő volt akkor 250 km-t mentem vele max.

[ Szerkesztve ]

(#22393) Hego válasza Járókeret (#22390) üzenetére


Hego
tag

nem a kocsival van a gond. nekem is ennyit evett télen az 1.3 :)

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#22394) Járókeret válasza Hego (#22393) üzenetére


Járókeret
senior tag

:R :C

(#22395) karlkani válasza Járókeret (#22392) üzenetére


karlkani
aktív tag

Augusztus közepén vettem a kocsit, 1.3-as, 8 szelepes. Napjában 2*6 km-t megyek heti 5 alkalommal (munkába, majd haza), hétvégén bevásárlás 3-4 helyen (~16-17 km oda-vissza összesen). Mindig teletankolom, így az átlagfogyasztásom 7,62-7,14-8,15-7,89. Én is sokallom, főleg, hogy az előző autóm közel 150 kg-mal nehezebb volt (Skoda Felicia) és a téli hidegben evett 7,3-7,8 között. Eddig még igazán nem is volt hideg. Várom mennyeit fog enni majd, ha bejönnek a hideg idők. Tudom rövid távon sokat eszik, meg be sem melegedik... Reggel, mire beérek a munkahelyre még ki sem nyit a termosztát (a termosztáttól elmenő cső felső része "meleg", alul hideg, langyos, a hűtő teljesen hideg), vagy talán egyszer. Szerintem sem a kocsival van gond.

(#22396) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

új Sport Swift 3,5 millárért

ajándék

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22397) Járókeret válasza karlkani (#22395) üzenetére


Járókeret
senior tag

ja hát ezek a rövidtávok egyáltalán nem jók semelyik autónak se és gondolom ez a fogyasztásban is megmutatkozik. de hát akkor ez van, nincs mit tenni :(

(#22398) zsoika válasza Járókeret (#22397) üzenetére


zsoika
addikt

A bajom ezzel csak az hogy a feleségemé naponta 2x 25km (oda-vissza út) eszik 7,8l/100km most.

[ Szerkesztve ]

(#22399) gerii válasza Motion_Blur (#22396) üzenetére


gerii
addikt

Metálfényre már nem futotta, elég ronda fehérben.

(#22400) tboy93 válasza gerii (#22399) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem kifejezetten tetszik feherben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.