Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) bajnokpityu válasza Thome (#21148) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+18km/h az alsó határ, aminél jön csekk. 15 a törvényi határ, 3 a műszer hibahatár.
2-t meg a műszered csal. sztem semmi gáz nem lesz.

ellenben nagyon mehetnékem volt a 200lovas turbos benyával szerdán, este meg olvasom, hogy az útvonalamra kiraktak minimum 7 sebességmérős kamerát. hát ez sokkal esélytelenebb...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21152) Thome válasza bajnokpityu (#21151) üzenetére


Thome
addikt

Lekalkuláltam belőle a műszerem csalását, így jött ki a +20, sajnos. :U

Hát ha nem találkoztál velük, talán megúszod. :K

(#21153) bajnokpityu válasza Thome (#21152) üzenetére


bajnokpityu
félisten

néhányat láttam közülük, de nem mindet. ha kézi elsütős radarjuk volt, akkor simán meg lehet úszni.

kiscserkész koromban volt néhány ajtóablak szemezésem radarral/lézerrel, és többször nem talált, mint talált.
12 év motorozás alatt 1x sikerült csekket begyűjtenem.

az autómata rendszerektől jobban fosok :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21154) Thome válasza bajnokpityu (#21153) üzenetére


Thome
addikt

Ebben már az új trafi volt, szóval itt nincs menekvés, talán csak akkor ha nem sikerült a rendszámtáblát elkapni a megfelelő pillanatkor. Utána már besatuztam, akkor már hiába lövöldöz. :DDD

(#21155) Joe.36 válasza Thome (#21154) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen sajnos elég sok van belőlük, fix és mobil is, vigyázni kell, mert nagyon mennek a pénzre.... ( Futár tapasztalat )

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#21156) roberto211


roberto211
őstag

Bazz :( [link]

Szinte ki sem hozták a szalonból és már összetörték. Gondolom hitel meg ketyeg tovább..

De nem lehetett kicsi ha még a légzsák is kinyílt.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21157) LuckyL válasza roberto211 (#21156) üzenetére


LuckyL
őstag

ott a casco is ha hitel van
hadd fizessen, azért van

cryptot minden termékemért elfogadom

(#21158) gerii


gerii
addikt

Az új "hidas" trafiknál mennyi lehet a táv amitől mér? Szoktam nézegetni mikor elmegyek alatta, de a távollátó is eléggé lefelé áll, kb 50m ha lehet.

(#21159) Kornel válasza gerii (#21158) üzenetére


Kornel
veterán

Mar a fama3 is bemer 2 km-rol akar.
Kepet csak kozelebbrol keszit, de a 2 km tavolsagban mert sebessegadatot is hozza tudja tarsitani.

(#21160) Kornel


Kornel
veterán

(#21161) Tigi válasza LuckyL (#21157) üzenetére


Tigi
őstag

Bátyám is hitelre vette, de nem rémlik, hogy Casco-ja is lenne. :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21162) Kornel válasza Tigi (#21161) üzenetére


Kornel
veterán

Az gaz.
Azonnal kosson akkor.

(#21163) Joe.36 válasza gerii (#21158) üzenetére


Joe.36
addikt

Már akár több kilométeröl is be tud mérni, de a fotót max pár száz méterről tud készíteni, de gyakorlatban úgy állnak be hogy ne tudj letérni....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#21164) dedike válasza roberto211 (#21156) üzenetére


dedike
addikt

Ez gyorsan ment neki(k).... :Y

Viszont elég "szépen törött" az eleje, az utastérben meg semmi nem látszik.

Jó szerencsét!

(#21165) LuckyL válasza Tigi (#21161) üzenetére


LuckyL
őstag

általában akkor a legolcsóbb, ha a finanaszírozó köti és beépíti a törlesztőbe
általában megéri cascót kötni, főleg annak akinek hitel is terheli a kocsit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#21166) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.
Lenne egy swiftem (2006) amire alufelnit nézegetek.
A gyari méret: 5x14 4x100 ET45
Kérdezném, hogy csak ilyen megy rá? mert látni 5,5x14-et. Ez pontosan mit jelent?
A gumi amit ráraknék az 165/70 R14

ja egybként hasonló stílusút keresnék, ugy h ha vn vkinek pont egy feleslegses garnitúra ne habozzon :D

[ Szerkesztve ]

(#21167) Kornel válasza akos3 (#21166) üzenetére


Kornel
veterán

En meg 185/60 r15-ot raknek ra, az is gyari meret, olyan a gyari alu is.

(#21168) akos3 válasza Kornel (#21167) üzenetére


akos3
addikt

a gmui már meg van, illetve azzal járok, ezért csak átraknám a felnire. Így más méret most nem jön szóba.

(#21169) Thome válasza Kornel (#21167) üzenetére


Thome
addikt

Megjegyzem a gyári aluja pusztítóan nehéz, mikor átkerült rá (télin hoztam el az előző tulajától), rendesen érezni lehetett rajta hogy nem olyan fürge.

(#21170) Tigi válasza Kornel (#21162) üzenetére


Tigi
őstag

Mondtam neki, de azt mondta, hogy anélkül is nehéz lesz kigazdálkodnia a havi hitelt.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21171) roberto211 válasza Tigi (#21170) üzenetére


roberto211
őstag

Azt megkérdezhetem,ha nem túl indiszkrét,hogy egy ilyen új suzinak amit a bátyád vett mennyi a törlesztője és hány hónapon keresztül? :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21172) roberto211 válasza roberto211 (#21171) üzenetére


roberto211
őstag

Ha netán a közeljövőben elgondolkozok rajta akkor tudjak nagyjából mivel kalkulálni. :) Csak ezért..

Pld fele belemenne fele meg törlesztő vagy ilyesmire gondolok..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21173) Motion_Blur válasza akos3 (#21166) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajnos nagyon bután néz ki az autó 14-es alufelnikkel :( ha nem tudsz rá 15-ös gumit rakni akkor felesleges alufelnit rakni rá.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21174) Kornel válasza Motion_Blur (#21173) üzenetére


Kornel
veterán

+1

Tigi: -1.
Ha osszetori, akkor van 3M hitele es 0 ft-ja.
Igy nem szabad uj autot hitelre venni.
En a sss-ra is kotottem cascot, azert ha lenullazom, igy is 1,6M-m banna...
Casco meg fizet vagy 1,2-t.

[ Szerkesztve ]

(#21175) akos3 válasza Motion_Blur (#21173) üzenetére


akos3
addikt

Én nem vonom kétségbe az álításod, csak nem értem, h miért lenne (ennyivel) gázabb a 14-es alufelni, mint a 14-es lemezfelni normális dísztárcsával...

(#21176) Motion_Blur válasza akos3 (#21175) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mert a dísztárcsa szélesebb mint a lemezfelni, többek között azért hogy rá tudd pattintani, így olyan hatást kelt mint ha nagyobb lenne. Nem lebeszélni akarlak de volt már olyan ismerősöm aki meglépte ezt, aztán 1 hét múlva már árulta őket...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21177) akos3 válasza Motion_Blur (#21176) üzenetére


akos3
addikt

értem. kcist most elbizonytalanítottál... :U :D

(#21178) fess


fess
őstag

Sziasztok
Elemcserekor sajnos az egyik elemtartó pöcök eltört. Lehet ilyet venni valahol?
Erről van szó:

(#21179) dnelb


dnelb
veterán

Taviranyito 4x egymas utan nem zarta be a vezetoldali ajtom, utana bezartam kulcs nelkul, kattant egy rohadt nagyot, azota jo.. Tippek, mi fog elkurodni ? :D

(#21180) Tigi válasza roberto211 (#21171) üzenetére


Tigi
őstag

A régit 800-ért számolták be és azt hiszem, hogy 3.100.000 vagy 3.200.000 az új, téli kerék garnitúrával együtt amit kérésre a hitelbe építettek.
Így, hét évre havi 35.000 Ft a törlesztő.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21181) roberto211 válasza Tigi (#21180) üzenetére


roberto211
őstag

Itt a diferbe 2,8milla..

Havi 35 az abszolút nem sok :Y

Hát most én is elgondolkozok ezen ha megtudom oldani,hogy adjanak mire hitelt. :D

Ezt eladom 300-350ért hozzácsapok 450et pár hó múlva, befizetem és 35öt még én is kitudok fizetni..

De lehet kevesebb mert itt a diferbe 2,8 ha minden igaz..

MOst ha használt autót vennék hitelre akkor 20alatt az se lenne egy normálisabb 8 éves kb.. Pld stift II..

Így meg egy új 0km es autóm lenne.. MOndjuk 7 évig nem húznám idő közben kifizetném..

Kb telószámlákra fizetek ki huszonezreket, nem autóra.. :)

Na megyek is a difer honlapra. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21182) Tigi válasza roberto211 (#21181) üzenetére


Tigi
őstag

Én ránéznék a Duna autóházra is mert ha jól látom akkor ők 5 év garit adnak rá és ugyanannyiba kerül a kocsi mint máshol.
A Vitarára pedig 6 évet adnak.

Telefonszámlára huszonezreket? :Y
Nekem szerencsére legalább mobil számlára nem kell költenem. :D

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21183) roberto211 válasza Tigi (#21182) üzenetére


roberto211
őstag

Diferbe már ismer valmennyire a csaj meg én is a helyet(a csajt sajnos nem annyira :D ), szerintem itt is lehet valmai kiegészítést kérni de suzuki esetében nem befolyásol engem annyira a garancia h most 3 vagy 5 év. :D

2 előfízum van aztán így perkálni kell rendesen... Volt már 30 fölött is sajna.. Felmondani meg nem tudom egyik előfizetést se csak a suzukim ára ellenében. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21184) Tigi válasza roberto211 (#21183) üzenetére


Tigi
őstag

Akkor egyszerű.
Leszoksz a telefonálásról és megvan a havi törlesztő. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#21185) gerii válasza Tigi (#21184) üzenetére


gerii
addikt

Sőt, ha az evésről is leszokik megvan az új háza is :DDD

(#21186) roberto211 válasza Tigi (#21184) üzenetére


roberto211
őstag

Ez a tervem,hogy ha felmondható lesz a hűség azaz ha lejár akkor megyek a suzi szalonba majd. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21187) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Ma kilométer spirált cseréltünk az autón (1.3 GLX, 2000.12. havi), mivel a régi "táncos" kedvében volt. Csere után mentünk egy próbakört. Rendesen mutatja a sebességet, nem táncol a mutató. A garázsba beállva vettem észre, hogy a műszerfal világítás nem működig. Szétszedtük ismét, csatlakozók lehúzása, kontakt spray, összeszerelés, de csak nem akar világítani (izzók jók, kábeleken égés, sérülés nem látható). Biztosíték jó mind. Ettől függetlenül megnéztem, a rendszámtábla világítás és a "csipogó" is működik (ezek vannak a licence biztosítékon). Ekkor vettem észre, hogy a check engine visszajelző sem világít gyújtás ráadásakor.

Várom az ötleteket, előre is köszönöm!

(#21188) Kornel válasza Tigi (#21180) üzenetére


Kornel
veterán

3,2-ert swiftet venni...
Mikor 4M-ert vitara es scross van, jobban felszerelve.
Hat erosen kerdeses.

(#21189) Thome válasza Kornel (#21188) üzenetére


Thome
addikt

Mindenkinek mások az igényei.

(#21190) Kornel válasza Thome (#21189) üzenetére


Kornel
veterán

Ar/ertek aranyra probaltam ravilagitani, nem az igenyekre.

(#21191) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

a tpms-t igénylő autó mit szól tpms nélküli kerékhez?
az oké, h kidobja a hibakódot a műszerfalra, de ugyanúgy bimmbammol, mintha leengedett volna a kerék, vagy csak hibaüzenet? ahol vettem a kocsit, ott azt mondták, csak hibaüzi, és azért para így használni, mert nem fog addig más hibaüzit kidobni.

várni akarok még egy évet, h megvegyem a téli szettre a szenzort, kinaiak még nem álltak rá a tipusra.itthon meg egyelőre drága a gyári.

szvsz, ha vkinek 3.2 van a kocsira, annak hiába mondod, h 4.0ért jobb ár/értékű van. nekem is ki volt tűzve a keret, hiába lett volna még 800al többért még jobb kocsi,ha ennyit ért meg nekem az új verda.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21192) roberto211 válasza Kornel (#21188) üzenetére


roberto211
őstag

Ja... 5m-ért meg már nissan.. 6-ért ford.. 7ért már vi os golfok is vannak...

10-ért meg már belépőszintű audik..

Nem így kell nézni ez az egyik, a másik meg ha valakinek nem kell nagyobb autó a swiftnél akkor mivan? Mert pld fölösleges..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21193) Halo válasza Kornel (#21190) üzenetére


Halo
senior tag

ezzel kapcsolatosan volt egy hónapja a kérdésem, hogy akkor most használt 1-2 éves, vagy új? :)
most pl. nézem a Micsubicsi ASX-eket... használt 1 éves már ott van mint egy új Vitara/S-Cross...

nem egyszerű a választás... :( :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#21194) Kornel válasza Halo (#21193) üzenetére


Kornel
veterán

Uj.
Suzuki se rosszabb, anyaghasznalatban max.egy kicsivel.
Megbizhatosag egyforma.

(#21195) roberto211 válasza Halo (#21193) üzenetére


roberto211
őstag

Ha már ennyi zsetont áldoznék egy autóra akkor csakis új..

Mitsu ahogy mondta kornel , minőségibb beltér, meg kicsit szebb szerintem az asx megbízhatóság viszont szerintem is ugyanott van ha nem felette..

Meg azért késöbbiekben a szervizköltség se mindegy szerintmem meg alkatrészárak,stb...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21196) szakalistvan válasza dnelb (#21179) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A központi zárban a motor fog megdögleni,próbáltam megcsinálni de kb 5ször nyitott-zárt.azóta megint szar.
15 az utángyártott,40 az eredeti,csak kompletten lehet venni.

Egy kérdés,2005-ös Swiftbe lehet kapni központi zár készletet? Szerintem olcsóbb lenne beszereléssel együtt mint egy db zár. PL : Ezt be tudom szerelni a mostani helyére [link]?

(#21197) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Van egy '94-es Swiftem, ütött-kopott szegény, családi örökség, diplomaosztóra kaptam nyáron. Sajnos nem igazán felel meg az igényeimnek, így cserélném. A Swiftnél olcsóbban fenntartható autó kevés van, viszont sajnos nem férek el benne normálisan, a 195 centis magasságom miatt ami még az alacsonyabb növésű embernek szódával elmegy, az nekem nem. Kritikus pontok a tető magassága, illetve a kormányé. Tudom vezetni persze, de nagyon kényelmetlen üléspozícióban, amitől 20-30 km után megfájdul a hátam. 200-300 km után már napokig fáj a derekam (porckorongsérv).

Na mármost sok pénzt nem feltétlenül szeretnék ráfordítani az autóvásárlásra, így gondolkodom egy újabb Swiften. A használtautó.hu-n láttam több régi, még a gombóc előtti Swiftet, amire állítható kormányt írnak a hirdetésben. Erről tudtok valamit? Sose hallottam, hogy választható lett volna ilyen extra abba az autóba.

Illetve még egy kérdés. Egy ismerős tudni véli, hogy a Manager sedánok megerősített kasznit kaptak, de erről se találtam semmi információt. Valaki esetleg megerősítené vagy cáfolná?

Egyébként van egy szolgálati autó nálunk, 2009-es SX4 Cross, 4*4-es, 1,6-os. Na az egy jó kocsi, kényelmesen elférek benne, erős, dinamikus. Csak sokat eszik a 4 kerék hajtás miatt, illetve kicsi a csomagtartója. :)

(#21198) roberto211 válasza kolosanyi (#21197) üzenetére


roberto211
őstag

" ami még az alacsonyabb növésű embernek szódával elmegy,"

Azért túlozni nem kell. :D Igaz nekem nem 94 es kagyló alapülés van benne hanem nem tudom ezt,hogy nevezik(2000-es 3 ajtós) de 5centivel magasabb vagyok nálad és azért elférek benne. Ülés kényelmességével nincs gond szerintem legalábbis annak a szériának ami nekem van viszont néha lecsúszok róla az a baj mivel nem széles a/hosszó az ülőlap....

Sejtem tiédbe milyen ülés lehet anno mute rgl swiftjébe volt ilyen szintén 96 előtti.. Ott még nekem is elkezdett fájni a hátam kb 10 évesen. :D

Ez h a sedaneoknak megerősített kasztnija van szerintme hülyeség..

Tény,hogy 96 vagy 98 után passz több merevítést tettek már bele legfőképpen elől de nem hinném h most a manager sedanenak valamivel erősebb lenne a kasztnija.. Ha cserélsz autót akkor minimum mk4(gömbölyű swift) vagy ignis...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21199) kolosanyi válasza roberto211 (#21198) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha 5 centivel magasabb vagy, minden bizonnyal neked se elég a fejtér, illetve a térded között van a kormány. Lehet vezetni így is egy autót, csak fokozottan sérülésveszélyes. Egy ütközésnél ilyen formában szinte biztos a fej- és nyaksérülés, illetve ha nem is töri el a combcsontot a kormány, de beszorulhat alá a láb, ami megnehezíti a tűzoltók munkáját műszaki mentéskor. Ez akár a sofőr életébe is kerület. Szóval olyan autó kell, amiben nem úgy ülök, mint majom a köszörűkövön.

Például keresztapám új Vitarája már kényelmes, nagy autó. :)

(#21200) roberto211 válasza kolosanyi (#21199) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem úgy van az ülés, hogy full hátratolva, a támla meg kicsit megdöntve hátra és így jól elférek nem érzek semmilyen hiányt..Nincs a térdem között a kormány és nem is súrolja a fejem.. Ismétlen , ülés koppra hátul van és támla is kicsit hátradöntve..

"Egy ütközésnél ilyen formában szinte biztos a fej- és nyaksérülés, illetve ha nem is töri el a combcsontot a kormány, de beszorulhat alá a láb,"

Ezt pont nekem írod? :D Ha visszaolvasod előzményeket akkor tudod azt is hogy nem rég törtem össze nem kicsit a swiftet.. És se nyak se fej se combsérülésem nem lett.. .. Pedig nem 20al koccantam bele.. Nekem akkor van a lábam között a kormány ha előre húzom ülést és a támlát alaphelyzetbe állítom.. Így már valóban sz@r..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.