Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) CoolBoy323 válasza gerii (#21342) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem megpakolva, szokasosan is teszteld mar kerlek. Swift (2010) is megerett az izzocserere ugy erzem...

(#21352) Kornel válasza CoolBoy323 (#21351) üzenetére


Kornel
veterán

Van meg olcso telefon? ;)

(#21353) gerii válasza CoolBoy323 (#21351) üzenetére


gerii
addikt

Ok, majd írok milyen lett. (SX4 gyárija is kaki emellett, azon is gondolkodom hogy cserélni kellene)

Kornélka: Neked is ilyen izzód van ha nem tévedek, nem vakítasz vele szembejövőket?

(#21354) Kornel válasza gerii (#21353) üzenetére


Kornel
veterán

Sajnos ebben meg nincs, a splash-ben ez volt, itt meg nem szantam el magam a cserere, de lassan csereerett lesz, mert alig latom a stock ge tungsram egokkel.
Ugyhogy jon ebbe is a nbu.
Nekem eddig az osram nb/nbu jott be a legjobban, a ge meg se kozelitette.
Vakitani vakit, volt, hogy villogtak, de engem ez nem szokott erdekelni, en lassak, a lampa jol legyen beallitva, meg legyen szabalyos az izzo, a tobbi egyeni szoc prob.
Szoval +1 a nbu-nek.

Coolboy: kar, kene valami most :)

[ Szerkesztve ]

(#21355) CoolBoy323 válasza Kornel (#21352) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nincs :))

(#21356) gerii válasza Kornel (#21354) üzenetére


gerii
addikt

Én kimondottan utálom ha erős a szembejövő fénye (normálisan beállítva), de most hogy bent van az új, kicsit kiegyenlítettebbnek érzem a viszonyokat, így már annyira nem izgat. :D
A magasságállításra még kíváncsi leszek, hogy 1-esben mit csinál, mert az eddigi nem tetszett.

(#21357) bajnokpityu válasza gerii (#21356) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha jól be van állítva, akkor nem vakit. pont attól lesz valami jól beállítva, hogy mindenki lát.
ha vakit, akkor rosszul van beállítva, és bunkóság.
érdekes, én jól látok, és egyik kocsinál se túl gyakran villognak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21358) Kornel válasza bajnokpityu (#21357) üzenetére


Kornel
veterán

Hidd el, egy tokeletesen beallitott nbu-el sotetben szembe vakitod...
De E jeles, szabalyos izzo.

(#21359) bajnokpityu válasza Kornel (#21358) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mit jelent, h jól állítottad be? ha látsz egy szép ferde vonalat, ami fölött a szembejövő autó sofőrje majdnem sötétben marad, akkor az már nem vakitana.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21360) Kornel válasza bajnokpityu (#21359) üzenetére


Kornel
veterán

Azt, hogy vizsga elott markaszervizben muszerrel belottek.
Gyari ertekre, ahogy elo van irva.
Utana memt bele a nbu, es biza volt, hogy villogtak.
Ennel tobbet sajnos nem tudok, es nem is szandekozok tenni az ugy erdekeben sose :)
A teny, hogy nagyon eros fenye van, xenonos szinhomerseklettel, nem kellemes a szembejovonek, ellenben te jol latsz. Ez van.

(#21361) pjen válasza Kornel (#21360) üzenetére


pjen
félisten

Izzó csere után,főleg emelt fényűnél újra be kéne állítani a fényszórót.A gyártásban is van szórás.

(#21362) bajnokpityu válasza pjen (#21361) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pontosan. némelyik emelt fényűnél emelkedik a horizont. különben hogy érnék el az igért hosszabb látótávolságot?

ezért irtam, h simán szemmel lehet látni, hogy kit vakit el.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21363) CoolBoy323 válasza Kornel (#21360) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En utalom a sok barmot, akik magasra vilagitanak. Alacsonyan ulok a stiftben, ez teny, de az autosok zome max magassagra allitja a fenyszoroit. Parasztsag!!!

Hol erdemes ezt a "csoda" izzot beszerezni? (Swift 2 még mindig :) )

(#21364) Kornel válasza CoolBoy323 (#21363) üzenetére


Kornel
veterán

Vilagitas.eu altalaban a legolcsobb.

Nbu-re beallitva is villognak, ki lehet probalni :)

(#21365) CoolBoy323 válasza Kornel (#21364) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

PHILIPS X-tremeVision?
Vagy GE Megalight Ultra Plus 120 ?

Utobbi teszt alapjan jobb.

Amugy h4 kell nekem? :U

(#21366) t1


t1
addikt

kornelka
[link]

(#21367) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#21365) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#21368) roberto211 válasza Kornel (#21364) üzenetére


roberto211
őstag

Én jövőhét fele veszek majd nbu-t, mert most nem nagyon tudok 10percre se elmenni sok dolog mellett..

De viszont kib@szott szar ezek az olcsó izzók.. Este fele mikor jövök haza váciról, szinte nem lehet látni a felezővonalat a távolról jövő autót, a járdaszigetet és vagy lelassítasz 30 -40 re és nézed h hol kell menni, ha meg már egyenes a szakasz utána mész, vagy összetöröd magad ha nem lassítasz.. Betiltanám az összes ilyen izzót mert fénye van, de látni nem látsz vele... Másik fele a reflektoros barmok.. Jönnek szembe távolságival.. Ha meg villogsz neki vagy te is ráreflektorozol, felkapcsolod te is neki akkor villog,meg ő áll feljebb... Nagyon gyökerek vannak..

De nem csak világításügyben mindenhol kb.. Tegnap is megyek vácin, átmegyek a középsőbe,belsőből irányjelzővel előttem egy b*zi h astrás meg ahogy kitettem indexet és megyek át akkor jön ő is át index nélkül ,azt se tudtam merre akar menni mert azt hitte valami sportautóba ül h cikázhat jobbra balra.. Átakar jönni index nélkül miközben én is, rágyorsítottam 2-esbe a parasztra , visszament a sávjába féltette a verdáját utána meg még Ő magyaráz mintha Ő ment volna szabályosan és nem én.. :D

Ma meg hungárián a kb 94-es vidéki (salgótarján)gl swiftes.. Megyek középsőbe, direkt nem a belsőbe pont a világítás miatt.. Mellettem a gl swiftes.. Kb elottem járt vagy 3 méterrel.. Ez meg fogja és bevág elém... FÉk, duda minden , ő meg csak integet... Ezt még benyeltem.. Utána rá pár km-re, zöld a lámpa, kb 50-60 ról lefékez hirtelen a középső sávban hungárián, kiteszi irányjelzőt utolsó pillanatban bazz és vár nyugodtan mögötte meg kb 150 autó közvetlen én mögötte a lámpa előtt záróvonalnár már ... Fhuu öcsém mondom... A kalapos suzukis :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21369) Kornel válasza CoolBoy323 (#21365) üzenetére


Kornel
veterán

Nbu a legjobb.
Ge-t vegig probaltam a regi swiftbe volt mindegyik.

Roberto nyugi, ez a valodi ejjel nappal budapest, a gyokerek gyuktohelye ;)

Tudnek en is meselni minden nap, szerencsere mar a nullason jarok, ott azert kevesebb a szitu.
Ma viszont varosba kellett mennem... Obudarol, arpad hidnal egy gyoker rokkant kocsival bejon elem, de persze satuznom kell, utana vegig jott elottem egesz a kika-ig, ugye a telitett savok miatt elozni szinte lehetetlen, az m3 felvezetonel meg tudtam elozni, utana mar a tukorbe se lattam... Persze mindezt a belso savba, lakpaknal 5 mp spät, stb. De mar tultettem magam az ilyeneken, kap egy dudat, aztan ossza be ;)

[ Szerkesztve ]

(#21370) roberto211 válasza Kornel (#21369) üzenetére


roberto211
őstag

Nem tudom, én mindig meglepődök, csodálkozok ilyeneken.. De már én is kezdem lesz@rni csak engem sodor veszélybe leginkább nem önmagát.. Akkor ma egy helyen mentünk, én is kika fele mentem. :D :D Arpad hid,stb,stb..:)

Napok óta gondolkozok milyen kocsit lenne érdemes ezután venni és ez a sedane nagyon tetszik. :) Sima 5 ajtós is jó de az azért nem kell mert magas ,viszont sedanet fellehet kicsit csicsázni.. Ültetni, alufelni, stb stb... Illetve nem tudom miért de valamiért jobban bejön a sedane.. 1,8ért szerintem simán elhozható meg több választék is lesz jövőre ennyit meg nekem megér egy 5 éves autó.. Tehát nagyon nagy eséllyel ez lesz majd.. 1.6vvt megyeget is, tetszik is , van benne hely, felvan extázva, más meg nem kell. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21371) Tothgera30 válasza CoolBoy323 (#21365) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem Megalight Ultra Plus 120%-ot nézz, most tettem be (pár napja), előtte volt Night Breaker és Sportlight, azokhoz képest is fehérebb, erősebb fénye van, jelzőtáblákat hamarabb észre lehet venni, út menti dolgok jobban kiemelkednek a környezetből.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21372) HUNPSP válasza roberto211 (#21368) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Nekem a hétvégén volt probléma ilyennel, meg is húzta a baloldali visszapillantómat enyhén. Fogarasi úti OMV-nél kanyarodnék ki, látom balra akar menni egy szürke Polo, indexel is, mondom bemegyek mellé, hiszen én jobbra a Stadionok felé szeretnék majd menni, elfértem simán mellé és a padka közé. Várom hogy elinduljon, addig nem igazán láttam hogy ki jön, troli elé pedig pláne nem szívesen megyek... erre elindul, de jobbra. Az autók kb pontosan egymás mellett voltak, nem volt nehéz dolga az enyémet meghúzni, csak nem tudom minek van a csávónak szeme, tükre? Szépen lehúzott pár csík festékréteget de csak a visszapillantóról, hála istennek és a Pólós szerencséjének.. a poén hogy azonnal le is lassított, de utána rögtön tovább is ment. Tényleg mázli volt, mert egy-két centivel beljebb jön akkor nekem ugrik a pillantó is és szép nyomok lettek volna kb az első keréknél... nem igazán tudom felfogni hogy ezek minek és egyáltalán hogyan vezet(het)nek.

Nálunk a ház előtti parkolóban egyik nap öten álltunk egymás mellet Swift-esek: négy régebbi (szín szerint sötétkék-fehér-sötétkék-fehér), és egy új. Máskor kettő új Swift állt egymás mellett az egyik cukrászda előtt, jött egy harmadik, no, direkt melléjük állt, pedig volt bőven máshol is hely. A Suzukisok, pláne a Swifttel rendelkezők szeretnek egymás mellé állni? :) Nekem tetszik, olyan mint egy nagy csapat országon belül. Hozzáteszem hogy én általában keresem a többi "társat", lehet hogy csak ezért tűnt fel. :)

Szerk.: 2014-es Hankook téli gumi, 11e/db áron. Megérné? Szeretnék mindenképp egy korrekt téli gumit, a szerelőnél most ez található. Utána nézve jó választás lehet. Zaj annyira nem zavar, inkább a tapadása a lényeg. Most Debica nyári van, eléggé új állapotú, hazafele hétvégén ahogy kanyarodtam fel esőben az Erzsébet hídra érezhetően kicsit kitolta az orrát.. ideje lenne egy téli verzió is, a hideg is eléggé gyorsan itt lesz/van már, nem akarom kínozni ezeket a gumikat.
Másik: azt hiszem Heko márkájú szélterelőket vettem 8-9 ezerért előre hátra párban, az elsők tökéletesek, a hatsókkal gond volt, nem lehet eléggé fixen rögzíteni. Suzuki Gyálnál vettem. Most hétvégén a bal hátsó szó nélkül eltűnt, leesett... egy hónapot se bírt. A 4db terelő egyébként jól áll az autónak, ugye sárfogókkal együtt vettem a szedánra. Utóbbi a Suzuminntől, kb 4-5e volt az első és hátsó pár is, ez teljesen megérte.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#21373) kolosanyi válasza HUNPSP (#21372) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én a múltkor egy zsír új 750i mellé álltam be az Auchan mellett, vicces volt a kontraszt. :D

(#21374) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megvolt a műszaki vizsga + felment a téli garnitúra. Semmit nem kellett cserélni fékfolyadékon kívül.

32k-ba megállt szerencsére.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21375) dioka7


dioka7
senior tag

Üdv, tud valaki segíteni egy megbízható és gyors szerelő adataival (akár privátban) Biatorbágy 25km-es körzetében (Érd, Diósd, Tbálint, Páty)? Ha nem Biai, akkor olyan emberke kellene, ahol megvárhatom a kocsit (2002 1.6 Liana sedan).
1hete hétvégén futóztam és azóta kitekert korménynál "nyüszít" a bal első kerék. Mindegy melyik irányba tekerem ki. Szerintem fék, nem nagyon értek hozzá, és nem értem h miért nem csinálja pl.:egyenesben. Na hát ezt kellene megnézni neki. Annyi biztos h nem betét és nem tárcsa, mert 2 éve voltak cserélve és azóta 15.000 km-t ment az autó. Bár a hang meg mintha onnan jönne. Nem tom :(
Köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#21376) roberto211 válasza dioka7 (#21375) üzenetére


roberto211
őstag

Ha fék lenne az menet közben csinálná a hangot.... Nekem ezt csinálta kb 3 hetembe került mire rájöttem h mi sikít úgy mintha fuvoláznának. :D

Ha kell akkor privibe tudok adni Érdi szerelőszámot de nem hiszem h Ő most azonnal fogadni tud..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21377) dioka7 válasza roberto211 (#21376) üzenetére


dioka7
senior tag

Nem ma kell, ma estig "dolgozik" az autó, de max hétfőn legkésőbb el akarom vinni vkihez. Ez menet közben csinálja, de főleg amíg lassan gurul az autó és csak akkor ha ki van tekerve a kormány. Nálad mi volt a "hangadó"?

(#21378) roberto211 válasza dioka7 (#21377) üzenetére


roberto211
őstag

Nálam is szintén minimum félig kitekert kormánnyal volt ez ha lassan megyek akkor elkezdett úgy búgni h még a gyalogosok is néztek.. Aztán felvettem hanggal videóra megmutattam szerelőnek és fékbetét volt..

Küldök privátot

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21379) dioka7 válasza roberto211 (#21378) üzenetére


dioka7
senior tag

akkor az lesz nálam is sztem...köszi

(#21380) kenguru99 válasza HUNPSP (#21372) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"A Suzukisok, pláne a Swifttel rendelkezők szeretnek egymás mellé állni? "
Akkor mit szólsz ehhez:? :)

(#21381) roberto211 válasza HUNPSP (#21372) üzenetére


roberto211
őstag

Én is azt veszem észre h suzisok így "összetartanak" pld egymás mellé állás,elengedés,stb,stb. :D

HAnkook gumik meg nem szoktak rosszak lenni.. Ha nem kopott akkor 10-11 et szerintem megér..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21382) roberto211


roberto211
őstag

13as felnire(gyári lemez)melyik a legnagyobb gumiméret amit felrakhatok rá?

Nyilván nem a colra gondolok :D

13as ba milyen méretű a legnagyobb gumi? Állandóan kikapar már most a swift,szószerint földhöz veri magát az autó és venni akarok rá valami nagyobbat amit még rálehet tenni..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21383) tboy93 válasza roberto211 (#21382) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ne vegyel, vissza fogja fogni.

(#21384) roberto211 válasza tboy93 (#21383) üzenetére


roberto211
őstag

Tudom de télen a hóba meg csúszós úton nem érdekel annyira. :D

175/70 r13 at néztem.. Hát jó ballonos lesz de hát ez van..

Ez még jó lehet rá? Vagy beleérne már a sárvédőbe?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21385) tboy93 válasza roberto211 (#21384) üzenetére


tboy93
nagyúr

Telre meg alapbol nem jo a szeles abroncs, a teli gumi minel keskenyebb annal jobb (esszeru kereteken belul), ugyanis igy tobb suly jut kisebb feluletre, jobb lesz a tapadas, kerdezz ra a gumis topikban :K

[ Szerkesztve ]

(#21386) Kornel válasza tboy93 (#21385) üzenetére


Kornel
veterán

Hulyeseg.
A modern teli gumiknal kb.mind1, hogy egyel szelesebb gumit raksz-e a nyarinal...
Ezt irta a gumi doki is nekem a kerdesemre, es tobben is megerositettek ezt.
Emellett meg ha lenne is elonye a keskenyebb guminak, az kizarolag friss hoban lenne, ami mo-on, de foleg bp-en gyakorlatilag max.orakra van, utana semmi elonye a keskeny guminak, minden mas esetben csak hatrany!
Reginswiftre 165/65 r13 kell, en mimdig azt raktam ra, sokkal jobb, mint a 155/70 r13...

[ Szerkesztve ]

(#21387) roberto211 válasza Kornel (#21386) üzenetére


roberto211
őstag

165-65-r13 még a akh nál is olyan ritka mint a fehér holló már. :D

175-70-r13 oké,hogy ballonos de ez is jó lenne rá? Nincs ültetve a kocsi meg semmi..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21388) Kornel válasza roberto211 (#21387) üzenetére


Kornel
veterán

Dehogyjo...
165/65 r13 kell, pont...
Talan ha letezik 165/70 r13, talan az meg belefer.

[link]

Hankook 12k, onnantol felfele barmelyik jo lehet, vagy az is.
Ettol a stock 155/70 r13 se sokkal olcsobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21389) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#21374) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Korábban írtam már hogy mostanában elég rossznak éreztem a fékhatást + párszor, főleg vészfékezésnél volt olyan hogy szinte teljesen elment a fékem... erre gondoltam hogy a betétek elkoptak, vagy a tárcsa már a végét járja.

Kiderült hogy a tárcsa és a betétek is rendben vannak, viszont rámértek a fékfolyadékra és bizony az már semmire nem volt jó... csere után amikor elhoztam az autót, az első fékezésnél majdnem lefejetem a kormányt. Szóval én most szembesültem a fékfolyadék jelentőségével, ezentúl 2-3 évente cserélni fogom.. sokkal egyenletesebben épül fel a fékhatás most..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21390) Kornel válasza Motion_Blur (#21389) üzenetére


Kornel
veterán

Helyes, ezt igy kell csinalni.
Hibaba mondom, legtobben csak legyintenek ra.

(#21391) roberto211 válasza Motion_Blur (#21389) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor jövőhónapba lecserélem én is. :D

Mondjuk azt se tudom ebbe milyen fékfolyadék kell.. Majd utána kutatok.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21392) Motion_Blur válasza roberto211 (#21391) üzenetére


Motion_Blur
félisten

DOT4-es legyen, ennyi a lényeg ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21393) kenguru99 válasza roberto211 (#21384) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ezek a lehetőségeid.

Motion_Blur: Inkább úgy fogalmaznék, hogy minimum dot4 de ha 5.1 az sem baj.

[ Szerkesztve ]

(#21394) roberto211 válasza Motion_Blur (#21392) üzenetére


roberto211
őstag

Okés.. Jövőhónapban kicserélem. :) Bár ebbe a hidegbe autó alá menni, lefagy a vesém is. :D Szerintem úgy is nagyon levegős lehet a fékem mert elég nagy a holtjátéka a pedálnak.. Így legalább remélhetőleg elmúlik.

kenguru: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21395) roberto211 válasza roberto211 (#21394) üzenetére


roberto211
őstag

Azt még megtudjátok mondani h régi stiftben hány liter fékolaj kell?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21396) pjen válasza roberto211 (#21395) üzenetére


pjen
félisten

Konkrétan nem néztem meg,de szerintem még 1 liter sem kell.

(#21397) roberto211 válasza pjen (#21396) üzenetére


roberto211
őstag

Az szerintem lehetetlen.. De mindjárt utána járok..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21398) gerii válasza roberto211 (#21397) üzenetére


gerii
addikt

Nem kell bele sok, ha otthon szórakozol majd vele, több fog kifolyni a légtelenítéssel mint ami bent marad :DDD

(#21399) roberto211 válasza gerii (#21398) üzenetére


roberto211
őstag

Most utána néztem , és fél liter elég bele.. :DDD Hát mi ez?? :DDD

Te jéézus.. Hogy találták ki anno ezt a régi swiftet h fél liter fékfolyadék a max ez foggalmam sincs.. De biztos ami biztos veszek egy litert. Pár deci lehet elmegy légtelenítéssel..

Váltóba meg 2,4l kell de elvileg 2,2 is elég..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21400) pjen válasza roberto211 (#21399) üzenetére


pjen
félisten

Pár féket már légtelenítettem,más kocsikba sem kell lényegesen több.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.