Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22501) pjen válasza máyköl (#22496) üzenetére


pjen
félisten

Én a képek alapján írtam,ha ilyen a tied is akkor van motor.

(#22502) roberto211 válasza Tarill (#22489) üzenetére


roberto211
őstag

Ülnél az enyémbe....Persze h szeretik.. Ez szinte csak pörgetve van járatva,mostanában főleg..

3500-5000es váltások, ilyenkor szeretek vezetni... Normális váltásokkal pld 2-2500 (amit nem tudok mikor csináltam utoljára, hideg motoron kívül mert mikor hideg akkor max 2500) pár perc után elkezdek unatkozni így meg van mit csinálni, van mit érezni..

És nem égeti-nem eszi az olajat.. Eneos 5w30 van benne.. Nem eszik semmit belőle..

Sajnálom is majd jövőre eladni de hát... Öregszik sajna muszáj valami fiatalabbra cserélni.. Vagy az is lehet megtartom és jó lesz zasszonynak... :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22503) Kornel válasza roberto211 (#22502) üzenetére


Kornel
veterán

Lassan hazas ember leszel, mar topic talira se fer bele ;)

(#22504) Tigi válasza máyköl (#22496) üzenetére


Tigi
őstag

Szerintem nincs benne se motor se semmi, ez ilyen felszereltség.
Kollégám úgy oldotta meg, hogy vett egy bontott komplett hátsó ajtót és kicserélte. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#22505) roberto211 válasza Kornel (#22503) üzenetére


roberto211
őstag

Honnan gondolod h házas ember leszek? :DAmúgy nem hiszem h az leszek mert néha még így is sok nem h összekötve papírokkal. :D De amúgy nem a zasszony miatt nem fért bele hanem más progim volt sajna.. Viszont januárba találkozhatnánk megint aztán akkor megoldom. :)

De tény sok időt elvesz az egész kapcs... Eddig szabad voltam mint a madár most meg.... Örülök ha tankolni eltudok menni..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22506) dnelb


dnelb
veterán

[link] Ezt hány kocsiból legózták össze? :D

(#22507) Tigi válasza dnelb (#22506) üzenetére


Tigi
őstag

Ez kérlekszépen egy darab SSS-ből van. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#22508) dnelb válasza Tigi (#22507) üzenetére


dnelb
veterán

Első/hátsó lökhárító, hátsó lámpa, egy csöves kipuff? Egyik se SSS.

(#22509) gerii válasza dnelb (#22506) üzenetére


gerii
addikt

Kicsit sokra tartja a tákolmányt :D

(#22510) Thome


Thome
addikt

Nem épp az időszakhoz aktuál, de milyen nyári gumit vegyek? Ha már a régi téligumik fenn vannak, így a nyárit lecserélem, hogy ne tavasszal kelljen szenvedni vele.
12-15 között kapni értelmeset? Mondjuk nem baj ha van olcsóbb, de kötve hiszem hogy 185/60 R15-ből lenne olcsóbb. Inkább csak drágább.

Pl ez a conti most mitől ilyen olcsó? Mert hanem fake, már rendelem is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22511) Kornel válasza Thome (#22510) üzenetére


Kornel
veterán

pc2?
szerintem legalább 5 éves bentragadt készlet lehet.
kérdezz rá a dotra.
2014 előttit biztos nem vennék újan...
max. 2013.

(#22512) Thome válasza Kornel (#22511) üzenetére


Thome
addikt

Jogos, ez tuti beragadt készlet lesz. Passzolom mit kellene akkor, 60-70-ből jó lenne megúszni.

(#22513) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Régi swift sedan - hátsó ablak (szélvédő) belülről párásodik be. Ötlet, hogy mitől lehet? Eddig nem jelentkezett, ezen a télen tűnt fel, hogy belülről is párásodik - hiába keringtetek külső levegőt a kocsiban. Fűtőszál a külső részeket felmelegíti simán..de belül benn marad a pára..

Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#22514) pjen válasza zedok (#22513) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy tipp,régi skodám akkor párásodott belülről mikor kilyukadt az alja,víz bement,szőnyeg vizes lett.Ha fűtöttem párolgott.Nem lehet,hogy a tiédbe is beballag valahol a víz.

(#22515) Kornel válasza zedok (#22513) üzenetére


Kornel
veterán

nem szeretek gépelni, ezért: link

(#22516) dnelb válasza Thome (#22512) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem ez van : http://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/hankook/kinergy-eco-k425-185-65-r15-88t-p50230605/

(#22517) Motion_Blur válasza Thome (#22510) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem is ez a Conti van, imádtam de idén már nagyon kemény volt. 2010-ben vettem, de 2008 végi a DOT száma.

Tavasszal vennem kell, legszívesebben ugyanilyet vennék de a méretemben 100k fölött van a szett :O anno okosba megvolt 18k/db áron...

Most jobban fogok arra figyelni hogy friss legyen a gumi.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22518) Kornel válasza Motion_Blur (#22517) üzenetére


Kornel
veterán

hankook nem rossz gumi, de esetleg firestone is jó, stb.
ezeket is nézd meg.
csapj fel egy adac meg egy autobild tesztet, és szemezgess az árlisták alapján.

(#22519) Motion_Blur válasza Kornel (#22518) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Thx, megnézem őket.
Aztán lehet megy fel a 195/50-es gumi, szinte félárban van az 55-höz képest... és a választék is sokkal nagyobb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22520) zedok válasza Kornel (#22515) üzenetére


zedok
senior tag

Köszi a tipppeket, meglesem / kipróbálom! :K

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#22521) Kornel válasza Motion_Blur (#22519) üzenetére


Kornel
veterán

ne tedd...
nekem a splash-en nagyon rossz volt...
185/55 r15 vagy 185/60 r15...
195/50 r16-ban lenne váltó méret :D
vagy ha már lúd...
195/45 r17.
de a 205/45 r17 is alámegy, bár oda már kéne erő is :D

(#22522) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok

pár napja beszéltünk arról,hogy ha nyelestengely csapágy cserés a gépállat, akkor érdemes teljes kuplungszettet és akár egy bontott váltót cserélni.

az a kérdés,hogy anyagiak miatt lehetséges, hogy egyik hónapba kumplung szett csere, másik hónapba váltó? vagy ezt együtt kell ? :F

:R

(#22523) Motion_Blur válasza Kornel (#22521) üzenetére


Motion_Blur
félisten

felnit nem akarok újat venni, tetszik ami van akkor lehet downgradelek 185-ös gummákra

r17-hez meg ültetni kéne 3-4 centit biztosan, az se occó'

Lada 5 év garival 2 millás kezdőár alatt: [link]

Kár hogy ocsmány kívül, belül :DDD az a zöld világítás.... áhhh...
Mondjuk a Niva még mindig kéne, kiállítási tárgynak :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22524) mdani01 válasza Motion_Blur (#22523) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nem csalodtam bennuk ismet hogy ez az egesz Lada egy puritan olcso sz@r. Belulrol rossz ranezni is, kivulrol elmegy hat jobb ha nem folytatjak egyinek sem a gyartasat, semmi penzert nem kene :D

iPhone 6S SpaceGray

(#22525) pjen válasza Járókeret (#22522) üzenetére


pjen
félisten

Lehet külön külön cserélni de,sok értelme nincs.Szinte megduplázod a munka díjat,ha kinn a váltó a kuplungot semmiből nem tart cserélni.Én egyszerre cseréltetném.

(#22526) Járókeret válasza pjen (#22525) üzenetére


Járókeret
senior tag

köszi :)

(#22527) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

SKE fórumon van valaki regelve?
Nekem kb. 5 éves regemet törölték, a hozzászólásaim látszanak de mint törölt felhasználó nincs profilom... normálisak ezek?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22528) Kornel válasza Motion_Blur (#22527) üzenetére


Kornel
veterán

én regelve voltam, de nagy halál volt ott..
splash topicban rajtam kívül senki se írt.
magával meg nem szívesen beszélget az ember :D

(#22529) dnelb


dnelb
veterán

Milyen hibara utalhat az, hogyha a tavkapcsolok neha(havi 2x) nem nyitjak a kocsit , csak 60bol 1x ? Neha meg rogton elsore. Riaszto, meg kocsie kulon taviranyito, szoval nem elem...

[ Szerkesztve ]

(#22530) roberto211


roberto211
őstag

Ma a kicsi ezredessel húztam valami fostalicska olasz fiat bravot. :D

Szomszéd gyerek kb velem egyidős, vett valami hulladék boyracer fiat bravot..

Bejön nagy lihegve kifáradva kérdezi ráérek? Mondom mire? " Hát kb már 1 km-t toltam a fiatot de nem akar beindulni"... :D Mondom az szép...

Azt mondja vagy betolni kéne valahogy, vagy húzni..

Mondom akkor menjünk nézzük meg, megpróbálom betolni.. Toltam kb 200m-t pöfögött röfögött de h beindulni .....Felejtős. :D

Mondom jólvan várj meg itt.. Visszamentem swifthez, beindít, rátolattam.. Rátettük kötelet.. Mondom tedd üresbe csak fékezz ha kell .

Beindítottam swiftet is, elhúzta rendesen a kicsi stift pedig nehezebb nála a fiat. :D

Amíg engedtem fel a kuplungot kerék alákapart de utana mar siman húzta. :D

A tanulságot mindenki vonja le maga. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22531) Hego válasza roberto211 (#22530) üzenetére


Hego
tag

Tanulság: Fiatom van, jobb mint a Swiftem volt.. :P :D

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#22532) tboy93 válasza roberto211 (#22530) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenből lehet fostalicskát venni, de tény hogy 300-ból swiftet vennék semmi mást.

(#22533) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok

most tudtam meg,hogy évek alatt a pára lecsapódik a benzintartályba, és víz lesz ezáltal alul. ezt hogyan lehet kitakarítani? egyáltalán foglalkozni kell vele?

bocsi ha hülye a kérdés.
:R

(#22534) Motion_Blur válasza Járókeret (#22533) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Erre én is kíváncsi lennék :R

ha már témánál vagyunk: bebizonyosodott hogy az autóm egy féle benzint nagyon nem szeret, ez pedig az OMW MaxxMotion 95, eddig akárhányszor tankoltam mindig rángatott tőle az autó, akkor is amikor gázra léptem, akkor is amikor levettem a lábam... minden más üzemanyaggal normálisan üzemel, kicsit messze van az osanos kút (4-5km), de inkább eljárok oda 98-asért, annyi mint máshol a 95-ös.

OFF: [link] - nagyon komoly hogy a dízelekből mit lehet kihozni... jövőre valszeg átülök egy A6 2.0 PDTDI-be, ami gyárilag 138hp/320nm, na abból zokszó nélkül kijön 180hp/400+nm --- "Swift2"-re is megcsinálták páran de 10/10nél többen nem hoz, annak meg sok értelme nincs közel 100k-ért..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22535) tboy93 válasza Motion_Blur (#22534) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó is az a 2.0 pdtdi :C 100-120k km után beadja a kulcsot normális karbantartás mellett is, kell rá még a chip az a tuti.

"Kezdetben pl. a BKP-motorokon a főtengely egy rövid lánccal hajtotta a hátsó balansztengelyt. Az meg fogaskerékkel az első balansztengelyt, ami pedig a hatszöggel az olajszivattyút. Agyrém nem? Olyan puha volt a lánckerék, hogy 120-150 ezer kilométer elég volt ahhoz, hogy a kiegyensúlyozótengelyek "lerángassák" róla a fogakat"

"Ezt később leváltották közvetlen fogaskerék-hajtásra. ami megoldotta a lánchajtás és lánckerék problémát, de az olajszivattyú meghajtásáért felelős hexagont ettől még meghagyták"

Gyári új olajpumpa 200k khm...

A fenti hiba miatt egyébként besülhet a motor is, ezt 3 éves korukig gariba javították.

"Az olajszivattyút ugyanis az új rendszerben - és csak a 2.0 TDI-motoroknál, amelyekben van kiegyensúlyozótengely - a második kiegyensúlyozótengely közepéről, egy hatlapú tengellyel hajtják meg. Nos, az a kis hatlap egy idő után elkezd mocorogni, lassanként lenyalja a sarkait, majd egy óvatlan pillanatban elfordul. Ilyenkor a következő sorrendben mennek tönkre a rendkívül kenésigényes és drága alkatrészek: 1) turbó, 2) hidrotőkék (16 db), 3) maguk a kiegyensúlyozótengely-csapágyak, 4) az adagolóelemek. A hiba mértéke sokszor akkora, hogy gazdaságilag nincs értelme felújítani a motort, csak a csere segít."

Ne akarj felülni a rollerre :N

[ Szerkesztve ]

(#22536) Motion_Blur válasza tboy93 (#22535) üzenetére


Motion_Blur
félisten

200e van benne, fateré.. amikor megvett mindent kicseréltetett rajta amit lehetett. Idegen autót nem vennék át.
Tisztában vagyok amúgy mindennel amit leírtál.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22537) tboy93 válasza Motion_Blur (#22536) üzenetére


tboy93
nagyúr

Családból azért kevesebb a kockázat, de ha tisztában vagy mindennel akkora fasza :R hajrá, sok szerencsét hozzá, kényelemben, presztízsben nem összehasonlítható a két autó.

(#22538) pjen válasza Járókeret (#22533) üzenetére


pjen
félisten

Szia. A Skodám használatijában az volt;minden harmadik tankoláshoz fél deci den szesz és nem fagy meg a víz a tank alján.

[ Szerkesztve ]

(#22539) kiskacz válasza Járókeret (#22533) üzenetére


kiskacz
senior tag

Autószerelőm tanácsa:

SPURI benzin adalék. (Nemzeti termék... :) ) Sok jó tulajdonsága van, érdemes rákeresni. Évek óta használom, a motoromba és az autómba (Mindkettő Suzuki GS500/Ignis), de üzemanyagból adódó problémám nem volt.... :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#22540) tboy93 válasza kiskacz (#22539) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem spuri nélkül se volt soha ilyesmi probléma :N Üa szűrőt, gyertyát cseréljetek, akkor nem lesz gond.

(#22541) roberto211 válasza Hego (#22531) üzenetére


roberto211
őstag

Régi swifttől nyilván jobb egy nem tudom milyen punto..

De nem, nem ez a tanulság ;)

Tboy: Igaz

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22542) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ignis/Wagon R+ pótféklámpa/3. féklámpa izzót még nem cserélt senki? Érdekelne hogy kell leszedni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22543) Kornel válasza tboy93 (#22540) üzenetére


Kornel
veterán

Uj swiftbe vagy sx4-be, splashbe stb. cserelj mar uzemanyagszurot legyszi...
:U

(#22544) tboy93 válasza Kornel (#22543) üzenetére


tboy93
nagyúr

En regi szaromba meg van :D de 8g ufoba is, az pedig 2005-os auto, uj suzkakba nincs? :F

[ Szerkesztve ]

(#22545) Kornel válasza tboy93 (#22544) üzenetére


Kornel
veterán

Egybe van epitve az ac-vel.
Megbonthatatlan.
Ac-t meg nem fogok csak ugy cserelni na.
Vannak mar szepen 300-400k-t futott peldanyok, semmi bajuk.

(#22546) HUNPSP válasza Motion_Blur (#22534) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Én például kizárólag OMV-hez járok és tankolok, a maxxmotion-t az elején próbáltam de nem hatott meg. Most karácsonyi ajándékként újra ez van az autóban, és meglep a különbség, pedig mondom, előzőleg nem igazán volt ilyen. Autópályán nagyobb tempónál is jobban húz, városban pedig egyértelmű a különbség. Ameddig ennyibe kerül a benzin, és kb. 7000-ig megúszom a 20 litert, addig szerintem megy majd a maxxmotion. Motornak és minden másnak is jobb ezzel, kivéve az ember pénztárcáját.
(anno a vásárlás előtt olvasgattam hogy melyik benzinnel érdemes, és jópár megkérdezett alapján végülis az OMV-Agip-Esso-Shell-Mol sorrend alakult ki, a Tesco-sat pedig egyáltalán nem javasolták. - az hogy ebből mi igaz és mi nem az jó kérdés, nyilván lehetetlen ezt felmérni)
Szerk.: a legfontosabbat kifelejtettem, hogy eddig nem volt gond vele.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22547) Motion_Blur válasza HUNPSP (#22546) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi.

Érdekes, nekem pont a teszkós Shell-t ajánlották, sőt szakmában dolgozó ember mondta azt hogy kifejezetten ennél a kútnál tankoljak mert viszonylag új kút és új a tartály is amit egyébként ugye bizonyos időszakonként mosni kellene de mindenki szarik rá.

Sőt, olyat is olvastam rogobós topikban hogy ahova jártam évekig MOL kútra tankolni, kiderült hogy megfingatott egy robogót az ottani benzin, a szerelő látatlanban rákérdezett hogy ugye azon a kúton tankolt... stb.. nekem meg évekig semmi bajon nem volt ott.

Igazodjon ki az ember... :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22548) Kornel válasza Motion_Blur (#22547) üzenetére


Kornel
veterán

Karacsonyra kap a ss is egy tank mm100-at.

(#22549) dedike válasza Motion_Blur (#22547) üzenetére


dedike
addikt

Mióta a környékünkön van Shell kút, azóta én ott tankolok (20 éve elmúlt már a dolog), de eddig semmi bajom nem volt. Mióta üzemeltetésre átvette a Tesco kutakat a Shell. azóta ráadásul ott...

Jó szerencsét!

(#22550) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok! Adott egy 2000-es evjaratu 3 ajtos 1.0-s kis gepsarkany es sajna nem akarja az ablakmosot mukodtetni, nincs az a hummogo hang amikor meghuzom a kart, a szelvedot torlo lapat priman mukodik azzal nincs gond :( Kerdes: Ugyanaz a biztositek felelos az aramellatasban a motornak mint a szelvedotorlo mozgatasaban (amugy az a bizti jo)? Illetve ha nem, akkor hogyan tudom megallapitani, hogy a vezerlomotor a rossz es nem az oda meno vezetek? (sajna muszerem nincs kicsengetni a vezeteket es hiaba vagyok eredetileg muszeresz, nem ertek az autovillamosaghoz, max koca szinten) Sajna jonnek az unnepek es meg vagyok lo"ve mivel nekem mennem kell eleg sokat es ugye eleg rossz az ido :( Az is segiteseg lenne, ha Budapesten a XIV, XV, XVI, X.-ker kornyeken valaki megnezne nekem. (felek hivatalos villamossagihoz betolom, lehuznak es ramszamlaznak ezer munkaorat)

Koszonettel:
_ocsisajt.

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.