Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) roberto211


roberto211
őstag

1.6 os sx4 sedaneokat milyen áron lehet találni normálisat? Tehát amit érdemes már megvenni kb milyen áron mozog?

t1: :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21252) kalozhun100 válasza roberto211 (#21249) üzenetére


kalozhun100
őstag

Eléggé bonyolult, de mindenképpen én jönnék ki hibásnak.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#21253) trassher válasza Kornel (#21212) üzenetére


trassher
addikt

Én is ugyanilyen paraméterekkel "vagyok megáldva" mint te. A 96-os swiftben annyi kivetnivalót találtam csak hogy rövid az ülőlap. Nem támasztja meg eléggé az ember lábát és hosszú távon így kényelmetlen tud lenni.

Redmi Note 7

(#21254) Bandus99 válasza roberto211 (#21245) üzenetére


Bandus99
őstag

Javasolom neked pl a wolf termekeket.

En elegedett vagyok vele. Szakmai kerdesekhez van topik, ill. Liontol kaptam sok hasznos tanacsot.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#21255) szakallasgy1 válasza Bandus99 (#21254) üzenetére


szakallasgy1
tag

A Suzuki Swift sedanban az egyik izzó gyengébben ég. Vagyis tompitottan alig. Hogyan tudom kicserelni az izzót és milyen kell bele?

szakallasgy

(#21256) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

jártam a suzuminnél tpms szelepet vettem. az eladó kikérdezett, mi a tapasztalat a kcosival kapcsolatban. mesélte, h egy ismerőse vett egy scrosst, majd rá egy hónappal kijött a vitara, és inkább bukott a kocsin, és lecserélte. namost szerintük ugyanaz a motor, váltó kevesebbet eszik vitara esetén, mint scrossnál. kérdem, azt meg hogy. mert olyat már láttam, hogy ugyanazt a blokkot különböző gyártók másképp programozzák elektronikával, és akár 2l difi összejön, de azonos gyártónál, ugyanannál az évjáratnál, azonos tulajnál ez azért furi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21257) Kornel


Kornel
veterán

na kocsikáztunk egy jót, csak az ónos eső nem kellett volna...
de legalább mozgott a feneke is kicsit ;]
vagy 6-8 liter benzin biztosan elment... 30 km-en :D

(#21258) dnelb válasza Kornel (#21257) üzenetére


dnelb
veterán

csak csekket ne kapjunk ;]

(#21259) Kornel válasza dnelb (#21258) üzenetére


Kornel
veterán

Majd megovjuk, hogy csak a ket motor kozti gyorsulas kulonbseget mertuk ;)

(#21260) roberto211 válasza szakallasgy1 (#21255) üzenetére


roberto211
őstag

h4 es...

Motorháztető fel, belül abból a kis "gumipogácsából" kihúzod a csatit, utána kehúzod a gumit, itt már az izzó lesz.. Utána izzónál a kis "rögzítőpöcköt" kioldod (valamerre elkell mozdítani) kiveszed izzót, visszateszed újat és kész...

Bandus99: Köszi, utánanézek..

21256 bajnokpityu: Szerintem más vitarában az áttélezés , illetve azt hiszem könnyebb is kicsivel de ebbe nem vagyok bizti..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21261) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.
Nincs valakinek elfekvőben Bp-en (vagy közelében) egy garnitúra lemezfelnije Swift 2-re?
:D

(#21262) Thome


Thome
addikt

Swift2 tulajoktól kérdem. Az normális hogy a középpanelen a rádió alatt ahol a fűtés meg egyéb tekerentyűk vannak, az illumicancel hatására sem világítanak? Este konrétan tapogatom hogy mi hol van.

Ha nem normális, akkor ott mi lehet a gebasz, kiment egy bizti?

Nyilván ha megnyomok egy gombot (ac, tükörfűtés), akkor a benne levő led világít, hogy be van kapcsolva, de semmilyen piktogram nem, a tekerentyűkön sem. Gondolom kellene világítania, mint ahogyan a családban levő ignisben is világít.

[ Szerkesztve ]

(#21263) bacsis


bacsis
Közösségépítő

kapott egy kis ápdétot a műszerfal:

(#21264) Kornel válasza bacsis (#21263) üzenetére


Kornel
veterán

Ez csak nekem bazari?

(#21265) t1 válasza Kornel (#21264) üzenetére


t1
addikt

Jó ez :B

(#21266) dnelb válasza bacsis (#21263) üzenetére


dnelb
veterán

Éjjel nem ég ki tőle a szemed?:D

(#21267) bacsis válasza Kornel (#21264) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

télleg az :DD
16 szín közül lehet választani :))
sőőt a lábtér is ugyanígy világít :DD bazári.. és pont ez volt a lényege :DD
de.. ha meg nem tetszik.. akkor kikapcsolom :P vaagy bekapcsolom azt a színt mint amiylen gyárilag volt...
és akkor válasz Krisztián-nak is, ha pedig zavar/kiégeti a szemem, de este sötétben nem árt látni a műszerfalat, akkor pedig a fényerőt állítom be pont az ideálisra vagy akár azt is a gyári értékre...
szóval lehet itt állítani mindenfélét :))

[ Szerkesztve ]

(#21268) roberto211 válasza Kornel (#21264) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem igen...

bacsis: Szerintem jó lett. :) Én szeretem az ilyen élénk színű világító dolgokat. :)

#21269) kornelka : Így van ;) Jól látod..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21269) Kornel válasza roberto211 (#21268) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor tenyleg ertem a vitara sikeret.
Ezek szerint az se bazari, csak meno ;)

(#21270) bacsis válasza Kornel (#21269) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mondom... bazári a dolog... de a legjobb az egészben, hogy ez egy gombnyomással állítható és máris nem feltétlenül bazári... tehát innentől kezdve csak hozzátesz az autó értékéhez, nem elvesz.. mert ha tetszik az egy plusz, ha meg nem tetszik, ki lehet kapcsolni ezt a "plusz funkciót" :)

(#21271) szakallasgy1 válasza roberto211 (#21260) üzenetére


szakallasgy1
tag

Köszi sikerült megoldani

szakallasgy

(#21272) gerii válasza bacsis (#21270) üzenetére


gerii
addikt

Kösd rá a rádióra úgy hogy ütemre váltson színt, és tolj be egy Dragonforce-t ;]

(#21273) bacsis válasza gerii (#21272) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm, jó ötlet :K
jahh vannak is ilyen cuccok amik érzékelik a hangot/zenét és akkor úgy villognak..
Meg is van akkor a következő project :R

(#21274) roberto211 válasza bacsis (#21273) üzenetére


roberto211
őstag

Tiszta "veretős "suzuki lesz :DDD ;]

:C

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21275) bacsis válasza roberto211 (#21274) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha akarom veretős, ha akarom családi... nincs alternatívája :)) nem hiába. Suzuki :DD

(#21276) Kornel


Kornel
veterán

Gyerekek.
Ez gaz :)
Szerintem nezzetek majd ra a mostani kommenteitekre par ev tavlatabol...

(#21277) bacsis válasza Kornel (#21276) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én mindíg is úgy voltam vele, hogy éllj a mának :)
Most jó buli, azt majd elválik mi lesz pár év múlva ;)

(#21278) gerii válasza Kornel (#21276) üzenetére


gerii
addikt

Nemhogy bedobnál két fénycsövet a küszöblemez alá, meg pörgőfelnit :D

(#21279) roberto211 válasza gerii (#21278) üzenetére


roberto211
őstag

Világító szelepsapkával. :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21280) roberto211 válasza bacsis (#21277) üzenetére


roberto211
őstag

Amúgy ja.. Élj a mának. :D

Én is ezért matricáztattam fel.. Azóta néha megbánom, mikor buszmegállók mellett vagy piros lámpánál én vagyok a középpont és mutogatnak a kocsiba "Nézd nézd,hogy fel van matricázva" meg mikor zebra előtt kisgyerekének mayarázza az anyuka "igen kisfiam, felvan matricázva az oldala suzuki felirattal" ilyenkor úgy csinálok hogy lassan elsunnyogok mintha nem hallanék semmit. :D

Legjobb az volt szezonba jöttem agárdon, elengedtem egy jó csajt a zebrán , ment át a fiújával, a fiú magyarázott neki valamit és a csaj nem őt figyelte hanem visszafordult a csaj és mutogatta a like jeleket nekem egészen addig amíg át nem ért a zebrán, aztán egymásra mosolyogtunk. :)) :D

Másik jövök le itt a lehajtón(m7) Érden, erre fel egy iskolás kiscsaj másik oldalról vagy 5 méterről Bem téren ordibálja (fel volt waxolva egész kocsi,matrica is csillogott),hogy "suzukiiiiiiiii " álló sornál,lámpánál.. Kicsit sem nézett senki :D

Na ilyenkor megbánom de amúgy tetszik mert valamennyire kiemeli a többi régi swift közül..

Úgy is mondhatnám.. " Szabadsáág....Szeretem" :DDD Régen volt ez a reklámba :)

Szerk:

Amúgy most nézegetem jövőre mit vegyek ez helyett és lehet,hogy nem új stiftet veszek hanem 1.6 os sx4 sedant.. Nézegetem és nagyon bejövős.. Az 5 ajtós is tetszik de azért nem mert túl magas nekem :)

A sedane meg nem túl nagy nem túl kicsi, le lehet mégjobban ülteni, felnik is jól állnak neki meg valamiért jobban bejön... Nagyobb motor, kicsit erősebb mint az új swift, nagyobb hely(mondjuk ez nem befolyásol csak a vezetőülés :D ), meg tetszik úgy ahogy van.. 1,8-2 milla a 2008 as felszerelt darabok.. Lehet h erre esik választásom..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21281) Kornel válasza roberto211 (#21280) üzenetére


Kornel
veterán

Jo valasztas az esikszet szedan.
Ha megy a sport, vagy az lesz, vagy scross.

(#21282) roberto211 válasza Kornel (#21281) üzenetére


roberto211
őstag

Mondjuk a sporthoz képest nem olyan nagy előrelépés szerintem, akkor inkább scross..

Bár ennyiért, stift sportot is tudnék majd venni.. De addigra már betölti a 10-11 évét aztán azon is kezdenek előjönni a kopó dolgok(szilent,lengőkarok,stb,stb).. Ezért akarok minél fiatalabbat, pld sx4 sedanet, ez tetszik nagyon nekem.. 1.6 vvt be meg azt mondják megyeget is ..

Neked meg szerintem ami előrelépés lenne meg jó az a scross... Vagy kitudja addig milyen suzik jönnek még ki..

Tegnap suliba jött be a műhelybe egy 100ezres, kicsit horpadt kicsit mindenhol másszínű régi sedane swift még az elsők közül e rendszámmal, ütött kopott,stb .. 100ért vette az ömber.. Feltették a vizsgapadra(csak teszt volt) lemérték minden ugyan nem 100%os voltak a dolgok de vizsgaképes volt ... Én majdnem leestem az aknába mikor megláttam a gépen. :D Egy 100ezres mindenhol más színű ütött kopott, gl kis sz@r :D ami 21 éves vizsgaképes volt.. Kb közepes teljesítményt teljesített a lengéscsillapító,fék,stb de pénz nélkül átment volna..

Energo vizsgaprogival néztük..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21283) dnelb válasza roberto211 (#21280) üzenetére


dnelb
veterán

ne már, nekem kifejezetten tetszik az a matrica :B

(#21284) roberto211 válasza dnelb (#21283) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem is csak utálok a középpontba lenni, néha meg a matrica ezt okozza az a problem. :D :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21285) Kornel válasza roberto211 (#21282) üzenetére


Kornel
veterán

Kopo dolgok minden hasznaltan lesznek.
A sedanok is most 6-8 evesek, mingyart 10....

(#21286) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na srácok, akkor egy kicsit komolyabbra fordítva a szót kéne egy kis segítseg! Kb 3 éve világít a motor hibaled. Azt mondták hogy valami a kipufogógázzal nem okés, egr szelep kell. Raktak is egy másikat a kocsiba, 10km után megint világított a hibaled. Eltelt cirka 2 év és műszakis lett a kocsi, na csak meg kene csinálni. Másik autószerelő ismerős is azt mondja egr szelep a szar, hiába volt cserélve lehwt az is szar volt.szereztem ismét egyet, persze ez is bontott volt. 30km után ismét motor hibaled világít. Értem én hogy bontott, de nem hiszem el hogy 3 is xar lett volna... vajon mi a fenét lehetne csinálni?

(#21287) roberto211 válasza bacsis (#21286) üzenetére


roberto211
őstag

Vedd le, falazd le egy lemezzel, hibakódolvasóval meg kivillogtatod és kész..

Régi swiftre szvsz fölös dolog...Nem termel annyi káros cuccot szerintem ,hogy a sok kormot meg minden egyebet visszakéne vezetni az égéstérbe..Én is leakarom falazni de még nem gyártottam hozzá valami lemezt. :D Elképzelhető,hogy nagyon hamar lekormolódik nálad és ezért de 30km után durva lenne.. Én egyszer tisztítottam ki azóta semmi(mondjuk előtte se)..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21288) roberto211 válasza roberto211 (#21287) üzenetére


roberto211
őstag

Vagy leveszed ,kitisztítod(erős hideg zsíroldó, bármi ilyesmi,van erre kifejezetten spray de én erre nem vettem, utána átöblíted , ezt párszor megismétled mert lesz benne elég korom, utána fülpiszkálóval is kitisztítod, kiöblíted, megszárítod visszateszed és kipróbálod)..

Gumicsöveket is érdemes átöblíteni persze ezt csak sima vízzel..

Miután visszatetted(asszem 2 db 10-es csavar fogja) vedd le a sarut 10percre, utána vissza és nézd meg h világít-e a "csekkendzsín"..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21289) bacsis válasza roberto211 (#21288) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hibakód olvasóval lett kiolvasva a hiba. Nagyon köszönöm a választ azt elfelejtettem mondani, hogy a tegnapi ismételt egr szelep csere előtt az autószerelő ismerősöm kitisztította. utána ahogy mondtad, saru le, hibaled kialudt, de 30km után vissza kapcsolt. Tegnap be lett rakva egy másik egr szelep mondván a tisztítás nem segített és ugyanúgy saru le az akkuról hibaled kikapcs, majd 30km múlva megint kigyulladt :(

(#21290) Kornel válasza bacsis (#21289) üzenetére


Kornel
veterán

Arra nem gondoltal, hogy a 3 szar bontott arabol mar egy uj gyarit vettel volna?

(#21291) roberto211 válasza bacsis (#21289) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor falazd le... Nem hinném h mind a 3 bontott sz@r lenne... Falazas utan elviszed kivillogtatod és elvileg jó lesz..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21292) gerii válasza bacsis (#21289) üzenetére


gerii
addikt

Okozhatja a rossz minőségű benzin is, próbálj meg másik kúton tankolni.

(#21293) Kornel


Kornel
veterán

Egy kis boosterjet dicseret.
[link]

Lehet egy jo kis fl-es scross lesz a jo valasztas boosterjettel?
1100 kg 140 paci nem olyan rossz paros azert :)

(#21294) roti86 válasza Kornel (#21293) üzenetére


roti86
őstag

Láttad az árát is? 6.8 Milla. Persze ez a felextrázott változat, vajon mennyibe fog kerülni a GL vagy GL+ felszereltség és mennyi lesz a felára a turbo motornak az 1.6 szívóhoz képest...

(#21295) roberto211 válasza Kornel (#21293) üzenetére


roberto211
őstag

Erre vártam végre. Jó olvasni ilyeneket,hogy egy nagy japán óriással szemben (Honda) ami régen szinte a csúcson volt, most meg jobban teljesít a suzuki modellei ár/érték arányban is, meg úgy látszik már motorkarakterisztikára és egyéb másban is..

Végre. :)

Roti: Mit kell nézni az áron? Kategóriához képest árazták be.. Nincs már az a világ,hogy occsó suzuki trabant beszámítással fillérekért elhozható.. Ha lenne akkor még mindig régi swift korszak lenne a szalonokban..
Mai suzuki már nem a régi suzuki, és ez az áron is látszik.. Viszont még mindig jó/jobb árban vannak, valószínűleg köszönhető a hazai gyártásnak,stb,stb.. gl+ turbós vitara szvsz 5milla lesz ami megéri az árát,így amiket olvastam..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21296) Kornel válasza roti86 (#21294) üzenetére


Kornel
veterán

Most szerinted mennyi a glx minden extraval, listaaron?
Ugyanennyi.
Ha jol csinaljak, akkor 2-300k lesz a felara a boosterjetnek, ami ilyen 4,3M koruli arat fog kiadni gl+ eseten.

Glx boosterjet 5,5M
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21297) bajnokpityu válasza roberto211 (#21295) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért a turbo benyának vannak árnyoldalai is. vitara tökéletes városba, környékére, itt sztem pont nem lesz jó. turbo benya 1500ig totál halott, konkrétan nem éri el a szivóoldal levegő nyomása ilyenkor az atmoszférikus nyomást, magyarul le kell gangolni majd egyesbe, amikor befordulsz kis utcába. én a buzuki helyett inkább 2.0 szivó benyát csináltam volna. nekik van 2.0 szivó motorjuk? vagy volt valaha?

azon kívül turboknak ugye nem jó, ha hideg a motor. ezek meg nagyon jó hatásfokú motorok, tehát sokáig nem lesz üzemmeleg, tehát a turbo nem kap tökéletes kenést. 140 ló, nagyobb nyomaték ide-oda, nem kéne. 2.0 szivóbenya kéne, bár minek, ha úgyis városba való.

nomindegy, nem én leszek a célcsoport.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21298) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#21297) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézem a cikket, pont ilyen szinű az asszonyé is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#21299) Tom1939


Tom1939
őstag

Pont ma és tegnap néztem rá a vitarára és hrv-re. A hrv tényleg pöpecebb belül, de én már túl nagynak és rosszul beláthatónak éreztem. És egyedi rendelés már jövő nyáron itt is van... Júliusban. Gondolom így alku 0.0 körül mozog.

Nekem továbbra is tetszik a vitara, most éppen azon filózom hogy 4wd kell e nekem (vagy glx a ledes fényszóró miatt, de a kulcsnélküli dolgoktól falnak megyek és a többi vele járó extra sem érdekel). Kis városi utaimra a szívóbenzines biztos jobb.

(#21300) bajnokpityu válasza Tom1939 (#21299) üzenetére


bajnokpityu
félisten

4wd sztem csak komoly terepre kell. egy kis latyakos hó miatt nem cipelném a plusz 60kg-t az év maradék 364 napjában, többet is eszik emiatt.

a gl+ helyzetjelzője is ledes, az nem elég?

a kartámasz sztem hasznos a glx-ben, és jobb is,mint ezek az utángyártott szarok, amit pl én is kaptam ajándékba. Azt drágán méri a gl+hoz (85e) valamint a navit is alapvetően dicsérik (de nincs magyar hang, kérdéses az upgrade), az is 80e. a középső óra 20e. van még egy szebb hűtőmaszk, meg irányjelző a tükörben. távolságtartó se hülyeség, elbambulástól meg tud védeni. 800at ezekért én se adnék, de mindenki másképp itél.

nomeg a glx+4wd kombó árából azért mér komolyabb, igényesebb anyagokból öszerakott más márkás autót lehet kapni, én annyiért már nem vityát vennék.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.