Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22551) gerii válasza _ocsisajt (#22550) üzenetére


gerii
addikt

Nem tudom hol lehet a pumpa, ha a tartály alján, akkor 2 vezetékkel az akkutól megnézheted jó-e.
Vagy esetleg befagyott? ;]

(#22552) dnelb válasza dnelb (#22529) üzenetére


dnelb
veterán

Valaki ? :D

(#22553) dedike válasza dnelb (#22552) üzenetére


dedike
addikt

Pedig én elemre tippelnék, nekem az volt a swiftnél a baj anno 2000 táján. Elemet kicseréltük, egyből működött.

Jó szerencsét!

(#22554) zsoika válasza dnelb (#22552) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Nekem Békéscsabán a "kis"TESCO-nál nem nyit és zár a riasztóm, mert mellette van egy nagy villamos főelosztó telephely. Figyeld meg, hogy mindig ua. a helyen csinálja vagy nem. Esetleg van e valami magasfeszültségű kábel a közelben amikor nem működik . Lehet elem is pl: lehet csak ki van mozdulva a helyéről(apámnak rendszeres) vagy tényleg gyengélkedik.

(#22555) _ocsisajt válasza gerii (#22551) üzenetére


_ocsisajt
őstag

koszi! holnap megprobalok racsekkolni :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22556) HUNPSP válasza _ocsisajt (#22555) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Ha nem lesz rendben akkor szívesen megadom a szerelő számát akihez járok, ő normál munkaidőn túl foglakozik ezzel, ismerősök-ismerőse útján terjed a dolog. 10ker, Kőbánya alsótól 5p autóval. Privátban adom majd meg az elérhetőségét, ha szükséges.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22557) Hego


Hego
tag

Azt nem tudjátok véletlen, hogy kell-e még érvényes elsősegély doboz az autókba? Az enyém lejárt, vegyek újat?

[ Szerkesztve ]

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#22558) Bandus99 válasza Hego (#22557) üzenetére


Bandus99
őstag

nem artana.... vagy kibontod es a benne levo lejart reszeket csereled csak, pl egy gyogyszertarban.
Az elso verzioval lehet olcsobban jossz ki .

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#22559) róland


róland
veterán

2005-ös Swift II-höz hol lehet olcsón, jó lambda-szondát kapni/szerezni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#22560) gerii válasza róland (#22559) üzenetére


gerii
addikt

Ha esetleg a P0420 hibakód miatt kell, hagyd a fenébe.

(#22561) róland válasza gerii (#22560) üzenetére


róland
veterán

Hibakódot megnézetem. Miért is NE foglalkozzak vele?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#22562) gerii válasza róland (#22561) üzenetére


gerii
addikt

A P0420 hibára gyakorlatilag nem tudnak megbízható javítást csinálni, ezt mindenki törli ahányszor megjelenik és kész. Volt akinek cseréltek 120k-ért alkatrészt, talán EGR szelepet, de a hiba maradt. Több márkánál is ugyanez van.

(#22563) _ocsisajt válasza HUNPSP (#22556) üzenetére


_ocsisajt
őstag

koszonom szepen, de miutan felkeltem (tegnap 24-es szoli rulez) du 1 korul megneztem a tartaly aljat es nagyon gyaszos volt a kep... hirtelen felindulasbol felhivtam a nem messze levo autoszerelo muhelyt rakerdeztem es tudtak egybol fogadni, gyorsan kellett a javitas, mert az hagyjan, hogy most tikk-takkban jarok vissza melozni, de meg du. kellett az auto ujra, igy rendesek voltak megoldottak (atmenetileg*)

*korbetelefonalas utan (vagy csak januarra volt rendeles, vagy bezart mar az alkatreszbolt) ugy oldottak meg, hogy a ket motoros gyari megoldasbol az eloremeno tropara ment, gyak. szetrohadt, de a hatrameno priman mukodik meg es atkotottek :) meg a likas csovet (Az is volt) is megoldottak... 8K-t fizettem, de szerintem jol jartam, mert ad1: kell az auto egyfolytaban ad2: unnepek are coming ad3: fogok latni legalabb elore (hasot ugy sem hasznalom csak a sima lapatot)

azert koszonom szepen! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22564) HUNPSP válasza Hego (#22557) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Mindenképp vegyél, teljes szett 3-5e környékén mozog, van OBI-ban, Auchan-ban, Tesco-ban is ilyen áron. Az enyém ezért a pénzért 2019-ig rendben lesz, 3-4 hónapja vettem.

Más: új Suzukikat kaptak a mentők :-)

Szerk.: ocsisajt, nincs mit, a lényeg hogy rendben lesz az autó! :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22565) Thome


Thome
addikt

Na bevásároltam nyárra. Csájna made Infinity Ecosis XL gumi lett belőle, aztán majd elválik, remélem nem fürdök be vele / nem hoztam ökör döntést.

(#22566) bajnokpityu válasza Thome (#22565) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jobban jársz szerintem mint egy használt " 80% " os márkással.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22567) Kornel válasza róland (#22561) üzenetére


Kornel
veterán

így van, ahogy gerii mondja.
swift sportom van, ugyanaz a p0420-as hiba, mint ahogy 1.3 és 1.5 swiftnél is, illetve sx4-nél 2008 előtt gyakorlatilag...
mindenki törli, és kész.
állítólag van SW frissítés egyes típusokra, de hivatalos visszahívás nincs.
van itt olyan, akinek az sx4-e "megjavult tőle", de eddigi tapasztalatok alapján az se garancia semmire.

véleményem szerint a silány minőségű katalizátor az oka, de egy gyári új gyakorlatilag GTK-al érne fel egy sima swiftnél.

ha 500 km-nél nem jön elő gyakrabban, akkor tényleg törölgesd, én vettem egy vgate kikapcsolható OBD2 adaptert, olcsóbb, mint bármi más :K

mod: én most veszek 4 használt falken ziex ze912 gumit, 195/45 r17-ben, 2013-as, 6 mm profillal, 40k a szett.
újan 125k, szóval azt most kihagyom :D

[ Szerkesztve ]

(#22568) tboy93 válasza Thome (#22565) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fel nem raknek ilyen fost az automra :( Milyen meret?

(#22569) Kornel válasza tboy93 (#22568) üzenetére


Kornel
veterán

infinity nem rossz.
szerintem adott esetben vetekszik egy hankook-al is.

(#22570) Thome válasza tboy93 (#22568) üzenetére


Thome
addikt

185/60 R15.

48 ezer forint volt a 4db.

Két féle gumi jöhetett szóba. Vagy nagyon prémium ami tényleg csúcs (22 000/db, köszi), vagy a lehető legjobb ár/érték arányú. És mivel adacon nem szerepelt szarul, így bevállaltam.

bajnokpityu: Használt gumit kizárt hogy vegyek, ha csak nem olyan szinten nyomott áron futkos, mint amibe kornélka is belenyúlt most. :K

kornélka: Bennem van a szar, hogy mi van ha rossz, de tesztek és vélemények alapján is jó (vagy nem rossz) gumi, egyedül csak az az aggodalmam, hogy kínai.

[ Szerkesztve ]

(#22571) Kornel válasza Thome (#22570) üzenetére


Kornel
veterán

Hankook is kinai, a legmodernebb es legnagyobb gyara ott van ha jol tudom, de sokakat megnyugtat, hogy koreai a ceg.
Szerintem ar/ertekben nem volt rossz, nagyon vizes uton ne menj nagyon gyorsan, de ez a falkenre is igaz, meg a hankookra is...

(#22572) gerii válasza Thome (#22570) üzenetére


gerii
addikt

13-14-ért kaptál volna Firesone Winterhawk 3-at, ami azért nem kínai cucc.

Ja hogy nyári kell, hát arra is jó :P

[ Szerkesztve ]

(#22573) Motion_Blur válasza gerii (#22572) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nyárra ideális lett volna :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22574) bajnokpityu válasza Thome (#22570) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én egy mislennel szoptam meg szomszéd gumis, rábeszélt. én meg mondom, szomszéd csak nem akar átverni. 6 éves volt, újnak nézett ki. első kanyarban kiderült, h kukába való. motoroztam 12 évet, alapszabály ott, h 4-5 évnél régebbi gumit akkor is lerakjuk, ha még szőrös.

nekem a hankook bejött egyébként.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22575) dedike


dedike
addikt

Ma volt szerencsém és lehetőségem az új céges Vitarát elhoznom a szalonból.

Háááát skacok, az S-Cross ahhoz képest tényleg egy "álomautó". A Vitara tipikus Suzuki: kemény, tökélestesen igénytelen műanyag, ráadásul menet közben is keményen rugózik, a műszerfala a 98-as Swiftem színvonala, az üléshuzata egy okádék... A nagyobbik társa ehhez képest egy igényes anyagokból készült hajóhinta. Két mentsége van: jól néz ki és legalább megy, ha 3000-nél magasabb a főtengely fordulata. (1,6 benzin, persze.)

Én sokkal többet gondoltam róla a külseje alapján. Ez csalódás volt. :(

Jó szerencsét!

(#22576) Kornel válasza dedike (#22575) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt mondtam mar miota, de itt (eddig) egy emberen kivul (plusz en) senki nem ertette mirol beszelek.
Ha lesz.meg ra lehetoseged, kerlek merd mar le az ulolap hosszat mindket tipusnal.
Koszi :)

(#22577) dedike válasza Kornel (#22576) üzenetére


dedike
addikt

Nem próbáltam eddig, elhinni meg olyan nehéz volt. Azt hittem, hogy visszafelé nem mennek, főleg ha már ilyen pofás gépet csináltak...

Ha nem felejtem el és lesz nálam eszköz, akkor lemérem! :)

Jó szerencsét!

(#22578) bajnokpityu válasza dedike (#22575) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem baj, ha nem értek most se egyet? kopogtasd már meg. ugyanaz a joghurtosdoboz, csak más mintázat.

scross nekem büntetés lenne. idióta formák, ugyanolyan hulladék műanyag. de cserébe bűnronda, rosszabbul felszerelt, és egy literrel többet eszik. atom biznisz.

és nem kemény, csak feszes, ezért ügyes, jól fordul, pláne magasságához képest. kettő között nagyon nagy a difi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22579) Kornel válasza bajnokpityu (#22578) üzenetére


Kornel
veterán

Erdekes, mert en is az scrosst vennem, ha ennyit raszannek, es ugyan ezekert, amit dedice irt,.

(#22580) bajnokpityu válasza Kornel (#22579) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vegyél. legalább változatos lesz a banda. de szerintem szimplán nem igazak az állítások.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22581) Kornel


Kornel
veterán

Mondom, kovetkezo talit ugy kell tervezni, hogy ott legyetek mindketten.
Es akkor lehet nagy ph suzuki tesztet csinalni ;)

(#22582) Thome válasza Kornel (#22571) üzenetére


Thome
addikt

Akkor lehet mégsem lesz vele gond. Na majd kiderül. :K

gerii: Igazad van, miért nem télit vettem nyárra is, én bolond! :P

bajnokpityu: Na még egy indok a használt gumi ellen. 1528 az a szám, ami rajta van, szóval egész friss.

(#22583) dedike válasza bajnokpityu (#22578) üzenetére


dedike
addikt

Dehogy baj! Csupán az első találkozásom élményét írtam le. De ahogy elindultam az SX4 feeling volt. Amit imádtam anno...

Egyébként meg biztosan jó autó, hiszen Suzuki! :D

Jó szerencsét!

(#22584) Kornel


Kornel
veterán

Suzuki a Ti autotok ;)
Kivancsian varom a balenot...
Aztan ki tudja...
Az indiai minoseg is kerdeses, bar a magyartol se vagyok elajulva.

(#22585) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Hello,

lenne néhány kérdésem remélem tud valaki válaszolni rá.

Van egy 1.0-ás 94-es swiftem.
Nem régiben a fogyasztása 4,6-4,8l, között volt. Kb két hónapja a katalizátorban a kerámia összetört, vagy össze olvadt, a lényeg, h. csörgődobom lett 5,9-6l fogyasztás.
Vettem ÚJAT! 22k utángyártott, a kocsi szépen csendben megy de 5,6-os a fogyasztása (tudom ez az átlagos gyári értéknek megfelel).

Ennyit jelent, hogy az új nincs eltömődve? A régi ennyire visszafogta volna? Akkor most minden rendben? Ne is keressek hibát a rendszerben? Vagy még nem égett össze rendesen?

Tetszett, amikor 4,6-os fogyasztása volt. Most sincs panaszom mert megy és még
mintha ereje is jobban akadna.
(EGR szelep és PCV szelep csillog kívül belül, a közép"gyorsító"dob, és a kipufogó dob sincs egy éves a teljes csövezésével.)

[ Szerkesztve ]

(#22586) Kornel válasza Gyíkac (#22585) üzenetére


Kornel
veterán

Volt mar telen is nalad?
Azert ez a hideg legalabb +0,5 litert jelent.
Suzukiba meg katalizatort venni felesleges volt, ki kellett volna utni belole a keramiat ;)
Szerintem teljesen jo a teli fogyasztasod, amit meg irtal vagy rosszul merted, vagy parades, az enyem bemzinbol atlag 6 litert evett, igaz tapostam is, a legkisebb fogyasztasom is 4,78 liter volt, aki ezt alulmulja, annak gratula :)

(#22587) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok!!

Vettem a 2007-ben gyártott Swiftre ma egy Parragi saválló kipufogót.
Kb 3-4000 között eszméletlen nagy hangja van. :W
A többi tartományban szép morgós. :C
A lényeg, hogy elkezdett 30-40 kmenként emissziós hibakódokat dobálni. :W
Törölni lehet, de megint előjön...

Vissza a boltba a dob?
Vagy esetleg van valami más megoldás?

Köszönöm előre is.

(#22588) t1 válasza tboy93 (#22568) üzenetére


t1
addikt

Fos?
[link]
[link]

Nekem is ez megy fel tavasszal az OFF verdára 185/65R14 méretben.

[ Szerkesztve ]

(#22589) Kornel válasza t1 (#22588) üzenetére


Kornel
veterán

Jo, ez az autonavigator teszt egy oltari nagy bullshit.
Be kene tiltani szandekos megtevesztes miatt.
Ennel meg az eu cimkeknek is tobb ertelme van.
Ettol fuggetlenul kozepkategoriaba elmegy mar az infinity.

(#22590) t1 válasza Kornel (#22589) üzenetére


t1
addikt

1.5 Mazda 323-ra évi max 8000km ami belemegy a nyári szettbe arra szerintem tökéletes lesz.

(#22591) Kornel válasza Sh@dowMAN007 (#22587) üzenetére


Kornel
veterán

2007-es swiftre nem dob kene, inkabb motor kene bele ;]
En nem koltenek ilyenekre, akkor inkabb csereld le egy sss-ra, annak gyarilag is "szep" a hangja.
De legalabb megy is :D
Gondolom p0420 hibat dob.
Amugy nem dobta eddig?
Az utolagos modositgatasok egyebkent amellett, hogy illegalisak, meg gondot is okozhatnak, pl. ez esetben megvaltozott a motor toltescsereje, ami vagy jo, vagy nem, ez esetben a vagy nem valoszinubb.

[ Szerkesztve ]

(#22592) Gyíkac válasza Kornel (#22586) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

hy,

nálam van december óta ( előző év) és az átlag amit február 27 óta írok az 4,76 volt. Ez 19 000 km-es átlag.

Most meg az 5,5-ösök viszik fel az átlagot.

A régit nem akartam benthagyni mert nem tudtam, hogy a kerámia mitől pergett ki.
Elég tréé állapotban volt már, egyik cső még keskenyebb is volt (erre gyanakszok még), továbbá előző éven az két ünnep között el is tört mert szét volt égve a katalizátor után a cső.
Akkor is kész élmény volt találni valakit aki hajlandó volt körbevarrni.

hát most akkor megint írogatom, csak újat kell kezdeni mert azt folytatni így nem érdemes.

Vezetésemmel nem érezném h. baj lenne, mert nem tapogatom neki. napi 90km-et teszek meg. Néha, nagy ritkán ha elkap a sebesség élménye akkor megyek 100-110-el, de másképp 90 felé nem megy a mutató.

Azért várok még hátha ír valaki valami okosságot. :) Azt hallottam h a magas oktánt szeretik az 1.0-ások.

[ Szerkesztve ]

(#22593) bajnokpityu válasza dedike (#22583) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mi anno astráért, meg focusért indultunk anno. anya meg a vitarát erőltette, én meg elhesegettem, h suzukiért 4.9M-t nem adok. aztán a fóka is astra is brutál passzentosak. a maiak sokkal kisebbek belül, mint a régebbiek :(

és igen, azok belül egy fokkal kúltúrabbak. aztán úgy alakult, h a szomszédban volt egy suzuki szalon, bementünk. próbáltam erőltetni az scrosst, h nagyobb a csomitartó. de olyan randa volt belül is, kivül is, ráadásul ugyanolyan hulladék anyagokból volt belül, hogy mondom ezért 4et se adok. 3ért talán, duster ellenében, de 4ért kizárt.

aztán mondta az eladó, h 4.2ért is meg tudjuk oldani a vityát is. átültem, beállítgattam magamra, és mondom, menjünk egy kört. kajak nem győzött meg. iránytartás nulla, kormány nem áll vissza középre, totál döglött középtartományban, stb...

aztán jött az ötlet, h mi van, ha némi járatás kell. levadásztam egy 8ezret futott tesztautót, elmentem egy karikát, meggyőzött, ennyi. alkudtam még, tököltünk a színnel két kört, azóta boldogan használjuk. 5e van benne 3 hónap alatt, működésileg egyre inkább a 8at futottra hasonlít.

ja és már felment a mi téli átlagunk is 6.2re... szóval vitaránál nem 5, hanem inkább 7-8deci plusz a tél. szeptemberi bejáratás alatt közelebb voltunk az 5höz, mint a 6hoz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22594) Sh@dowMAN007 válasza Kornel (#22591) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Eddig nem volt ilyen hibakódom.

Akkor valszeg holnap megy vissza a boltba. :(

(#22595) Kornel válasza Sh@dowMAN007 (#22594) üzenetére


Kornel
veterán

Pedig egyebkent nem ismeretlen hiba a p0420 ha visszaolvasol.
Amugy no para, ha 500-1000 km-en egyszer jon elo az nem gaz, de azert ilyen surun...

(#22596) dedike válasza Kornel (#22576) üzenetére


dedike
addikt

Ülőlap hossza.

Nem volt nálam mérőeszköz, így az araszomra hagyatkoztam. Mindkettőnek egyforma az ülőlapja, igaz csak hátul néztem.

Jó szerencsét!

(#22598) Kornel válasza dedike (#22596) üzenetére


Kornel
veterán

elől vagyok kíváncsi rá, mm-re, az autonavigator szerint az egyik hosszabb :D

(#22599) dedike válasza Kornel (#22598) üzenetére


dedike
addikt

Akkor majd csekkolom. :B

Jó szerencsét!

(#22600) Kornel válasza dedike (#22599) üzenetére


Kornel
veterán

Thx!! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.