Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22251) Kornel válasza roberto211 (#22250) üzenetére


Kornel
veterán

Ha van is, akkor legfeljebb beulteted arra az idore egy mekibe :D

(#22252) roberto211 válasza Kornel (#22251) üzenetére


roberto211
őstag

1 hete vagyunk együtt,lepasszolás még nem olyan könnyű. :D De megoldom szerintem, holnap délelőtt írok. S crossra meg vitarara ha ott lesz kíváncsi vok. :D

Meg te is vihetsz majd egy tesztkörre ha megyek. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22253) Kornel válasza roberto211 (#22252) üzenetére


Kornel
veterán

Dedike, bajnokpityu
Hogy alltok, josztok?
Kene egy kis osszehasonlitas, meg nyalcsorgatas!!44!!4!!!

(#22254) bajnokpityu válasza Kornel (#22253) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy áll, h 1300 körül be tudok picit ugrani.vagy 1100kor.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22255) Kornel válasza bajnokpityu (#22254) üzenetére


Kornel
veterán

Hat akkor a 13 jobb lenne, akkor elkezdunk ott gyulekezni, aztan akkor majd jon, aki jon :)
Tobbieknek is jo igy akkor?
Budaors tusko parkolo.

(#22256) HUNPSP válasza Kornel (#22255) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Részemről továbbra is rendben lesz, viszont egyáltalán nem vagyok ott ismerős, van valami támpont a Suzukikon kívül amire figyeljek/keressek? :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22257) Kornel válasza HUNPSP (#22256) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem rajtunk kivul keves ember lesz egy bezart hipermarket parkolojaban vasarnap a szieszta idoben, esoben/hoban ;)
Kika elott jo lehet szerintem, ahol a multkor is.

(#22258) a_tesz válasza Kornel (#22255) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nekem jó.

HUNPSP: A parkolóba gyere, aztán ahol egynél több Suzuki áll egy helyen, ott lesz a találkozó. Más nemigen lesz rajtunk kívül, mivel az áruház zárva lesz. Ha meg véletlenül te érsz oda elsőnek, kezdj el gyülekezni, aztán jön majd a többi autó is :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22259) dedike válasza Kornel (#22253) üzenetére


dedike
addikt

Sajnos nem tudok veletek lenni, az élet közbeszólt...meg a főnököm... :B

Bízom benne, hogy most is készítetek a végén egy kis összefoglalót... :R

Jó szerencsét!

(#22260) Kornel válasza dedike (#22259) üzenetére


Kornel
veterán

Nagy kar, nagyon hianyozni fog az scross :)

(#22261) Thome válasza dedike (#22259) üzenetére


Thome
addikt

Engem a betegség döntött le, azért igyekszek.

(#22262) Kornel válasza Thome (#22261) üzenetére


Kornel
veterán

Igyal paleszt, ha nem segit, akkor vegyel be melle gyogyszert is ;)

(#22263) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! A feleségemnek van egy 2001 es 1,3 as(8szelepes) 50 kw-os swiftje. A baj csak annyi, hogy rángat, hidegben-melegben és minden fokozatban. A check engin lámpa nem világít és indul rendesen, megy is rendesen(kissé erőtlennek érzem), de folyamatosan érezni a motoron egy kis egyenetlen járást. Édesanyámnak is ilyen van, ezért átraktam a komplett gyújtást, de nincs változás. Előgyújtást 10 fokról 6 ra csökkentettük. Szelephangja van egy kissé...én úgy hallom. Lehet szelephézag beállítás megoldaná a problémát vagy ez inkább EGR ? Valakinek van 5lete mi lehet? Köszönöm

8év alatt 18eKm- t ment , tehát elég sokat állt két menet között.

[ Szerkesztve ]

(#22264) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Vitara nélkül ne menjek, igaz?
Pártom elment vidékre vele, és nem biztos,h visszaér..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22265) Kornel válasza bajnokpityu (#22264) üzenetére


Kornel
veterán

Dehogynem, gyere :)
En is lehet csak 2-re erek, addig csak visszaer ;)

(#22266) Ace Ventura válasza zsoika (#22263) üzenetére


Ace Ventura
addikt

szia.

Nekem is ezeket a tüneteket produkálta. Mindent megnéztünk rajta.
Komplett gyújtást, egr, lambda szonda, szelepek, gyertyák. Amikor 7 szerelőnél voltam, és kifizettem nekik összesen 100 Ft-ot, akkor egy opel szaki ránézet, és azt mondta, hogy vezérlés. Kicserélte, és azóta nincs gondom.
Fogyasztása változott?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22267) Kornel válasza Ace Ventura (#22266) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk alapbol le kene cserelni a vezerlest meghatarozott idokozonkent, de 8 ev biztos tulmegy a csereperioduson.
En az ezresnel 40.000 km korul csereltem, volt amikor majdnem egy ev alatt megvolt :)
De filleres tetel a tobbi autohoz kepest.

(#22268) Ace Ventura válasza Kornel (#22267) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem is kb 30-40000 km-t ment, mire megérett a cserére.
Jövő hónapban lesz 16 éves a swiftem, és a műszakim is lejár. Most éppen a jobb hátsó dobfék boldogít. Eben az időben beragad, pedig nem kézifékezek. Múltkor csak úgy oldott ki, hogy húztam a blokkolt kereket vagy 5-6 métert. Van, hogy menet közben 60-as tempóbál csak úgy kattan egy bazi nagyot magától. Akkor tör rám a frász....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22269) Kornel válasza Ace Ventura (#22268) üzenetére


Kornel
veterán

Csinaltasd meg, szerintem nem nagy tetel.
Fel is lehet ujitani, ha meg nem volt.

(#22270) HUNPSP válasza Kornel (#22265) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Tehát két óra környékén még bajnokpityu és kornelka is megérkezik majd elvileg. 1 órára nagyjából kik érnek majd oda? Mert ha senki, akkor egyedül addig nem várakozok majd, nem sietek oda. :)

Egyszer majd valami országos szintűt is lehetne tervezni, ahova azért tényleg 10-15-en eltudnánk majd menni - neadjisten mégtöbben. Bár itt a PH-s tagszám miatt szerintem több nem nagyon lenne, sajnos.
Ja, a parkoló infóért thx. Valaki jön még régi Swifttel? :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22271) zsoika válasza Ace Ventura (#22266) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Igen a fogyasztás szerintem sok. Még tesztelem de szerintem 6-6,5l vegyes(70%kint-30bent). Nemrég vettem az autót (2hónap). Vezérlést hogy érted? Szerinted el van állítva 1foggal, akkor be sem indulna? Túl kis szelephézag indokolhatná a rángatást de akkor nem lenne szelephangja, ami ugyebár a túl nagy szelephézagra utal. A vezérműszíj most volt cserélve mert 14éves az autó, de még gyári volt rajta, ja és benzinszűrő is szintén zenész.

[ Szerkesztve ]

(#22272) a_tesz válasza HUNPSP (#22270) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Én régi Swifttel megyek, és ha a forgalom is engedi, odaérek 1-re. :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22273) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Közben megérkezett párom is, meg lee is mondták a progit, szóval füttyentésre tudok menni, kb 12 perc innen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22274) dnelb válasza HUNPSP (#22270) üzenetére


dnelb
veterán

en is ketto korul

(#22275) Kornel


Kornel
veterán

En szerintem fel 2-re ott vagyok, ugyhogy szerintem keszulodhet aki indulni akar :)

(#22276) HUNPSP válasza Kornel (#22275) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Kb. 5 perce gurultam be az Ikea parkolójába, úgy néz ki vannak is páran, csak egyik sem tőlünk. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#22277) tboldi


tboldi
nagyúr

Képeket csináljatok! :B :R

(#22278) Kornel


Kornel
veterán

kb. 1 órája a keletinél egy dízel laguna motorja szétment, mindent beterített az utcán az olaj+gázolaj gőz.
csúnya látvány volt.

szívó benya 4ever :D

(#22279) Thome


Thome
addikt

Milyen volt a buli?

(#22280) Kornel válasza Thome (#22279) üzenetére


Kornel
veterán

hideg :DDD

(#22281) Ace Ventura válasza zsoika (#22271) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A fogyasztás nem olyan vészes, elvégre tél van, még ha annyira nem is durván, de hidegek a reggelek.
Nem vagyok szaki, csak a saját tapasztalatomat osztottam meg.
Nem tudod valamihez kapcsolni, hogy mióta csinálja ezt?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22282) Thome válasza Kornel (#22280) üzenetére


Thome
addikt

Lehet hogy jobban tettem, hogy itthon maradtam, elég betegecske vagxok még.

Karácsony-újév közé kellene tenni egy frankó kis csúszkálós napot, ha lenne hó... :D

(#22283) Kornel válasza Thome (#22282) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, lehetne egyet csuszkalni ;)

(#22284) bajnokpityu válasza Kornel (#22278) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Orrom előtt egy ignis pukkant el pár éve. Aztán nagy füst, olaj az aszfalton. Menet közben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22285) zsoika válasza Ace Ventura (#22281) üzenetére


zsoika
addikt

Nem tudom semmihez sem kötni mert 2hónapja vettem és azóta csinálja de nem vészes csak idegesítő hogy nem egy zsebóra. Ma vettem hozzá gyári szelepfedél tömítést és belenéz a szerelőm a szelepekhez /vezérlésbe.

(#22286) Ace Ventura válasza zsoika (#22285) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Egyszerűek ezek, mint a faék.Ha jó szakid van, aki nem csak lehúz, hanem meg is néz mindent lelkiismeretesen, akkor hamar meglesz a gond.
Még esetleg a motortartó bakokat is megnézetheted.... :U az is rázhatja a kasztnit.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#22287) gerii


gerii
addikt

Ma beültem egy új Vitarába.... ez iszonyú gagyi egy cucc lett belül. A műanyagok gyatrák, az illesztések kb a szokásosak, de az hogy minden elem amihez hozzányúltam recsegett, az irtó gáz. Az egész műszerfal egy kaki. Egyedül a kormánygombokat tudtam értékelni, de nem kéne. A lassan 10 éves Swift/SX4 belterek minőségibbek mint ez (elég sokkal). Pedig ha megcsinálták volna új Swift-esre akkor nagyon király kocsi lehetne.

Ui: Állíttattam a fényszórókon, mostmár az NBU csak 2 oszlopig világít el :O . Létezik műszeres beállítás, vagy valami komolyabb hely, mint pl egy lézeres futómű beállító?

[ Szerkesztve ]

(#22288) g4besz válasza zsoika (#22263) üzenetére


g4besz
tag

Nekem is volt ilyen gondom. Nem foglalkoztam vele, aztán egy idő után már nehezen indult melegen. Ezzel sem törődtem, majd már olyat csinált, hogy leállt a motor menet közben. Befecskendező fejet kellett cserélni, azóta tökéletes, az ereje is visszatért.

(#22289) pjen válasza gerii (#22287) üzenetére


pjen
félisten

Bármelyik szervízben 5 perc alatt beállítják a fényszórót.

(#22290) bajnokpityu válasza gerii (#22287) üzenetére


bajnokpityu
félisten

furi dolog, az egész indexes vitarás fórumban talán egy ember mondta, h a dekorcsik, ami cserélhető színű, recseg ropog, de senki más.
kalapáccsal még nem próbáltam, de attól valszeg recsegne.

nagy általánosságban az alsóközepes új autók beltere jelentősen rosszabb minőségérzetű,mint 10 évvel ezelőtti hasonló kategóriásé. a mostani focusból kifordultam a 2001es után. kisebb, gagyibb. opel detto. és ezek azért magasabb igényszintű kocsik, mint egy suzuki.

de kakizni azért nagyon meredek, nekem pl az scrossé nem tetszik, ahogy stift-re se tudok vágyni.

nem megy felétek beállítani egy izzót? megállsz este vizszintes placcon, és nézed hol a vakítási határ. alá lövöd kicsivel, és kész.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22291) gerii válasza bajnokpityu (#22290) üzenetére


gerii
addikt

Pedig én csak beültem, becsuktam az ajtót, majd minden felülethez hozzányúltam, és nyekk-nyekk volt a válasz, nem nyomogattam őket.
SCross-é nekem sem tetszik, az is gyengébb minőség, nyikorog is pár helyen, de ott legalább próbálták imitálni a rendes belsőt. A Vitaránál még a 2,3misis Splash is sokkal minőségibb belterű.

Fényszórót ha van műszeres igazítás inkább ott csináltatnám meg, az biztos jó lesz.

(#22292) bajnokpityu válasza gerii (#22291) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tedd már hozzá, no, hogy szerinted. nem láttam még splasht belül, így elfogadom, h jobb belül.
én se vagyok elájulva tőle, félre ne érts, de nem kaka. pláne ahhoz képest, h audin kívül szinte minden mai márka egyre silányabb belül. suzuki használati tárgyakat készít. pedig kéne egy V6 benzin a vityába is, és sokkal többre értékelném :)

oké, állíttasd be műszerrel, de végülis kajak mindegy, hogy hova állít, lényeg, h láss jól, és ne vakíts. szerinted az elmúlt 80évben hogyan állítottak fényszórót?
műszerrel inkább a foncsort szokás ellenőrizni. Ez is azóta fontos, mióta a kinaiak megjelentek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22293) pjen válasza bajnokpityu (#22292) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Valóban voltak régen ilyen falnál megmérem ajánlás de az utóbbi évtizedekben már műszerrel állítják be a fényszóró. És akkor normálisan világít.

(#22294) Tigi válasza bajnokpityu (#22292) üzenetére


Tigi
őstag

Én is ültem benne és próbálgattam kollégám új Vitara-ját és nekem sincs jó véleményem róla, panaszkodik is, hogy pl. egy hét után már elkezdett zörögni a jobb első ajtó.
Faternak Splash van és noha az is kopogós műanyag, mégis minőségibb és hat év után se zörög.
Bátyám új Swift-je se érne meg nekem annyit amennyibe került, olyan a műszerfal mintha egy hepehupás fröccsöntő szerszámmal öntötték volna ki.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#22295) bajnokpityu válasza Tigi (#22294) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez csak akkor zörög, ha fölös cuccot hagyok benne. Szerencsére. Eddig minden hasonló zörgés esetén megtaláltuk az ott hagyott cuccot.

Más kérdés, h miért nem párnázták ki a kulcsnak a helyét.

Tudom, h lehet műszerrel, de én meg nem mozdulnék olyan dologért, amit biztonságosan, gyorsan meg tudnék oldani.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22296) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Van jelenleg egy 1.3 as 8 szelepes kis swiftem. A gondom vele az hogy 2 fordulat alatt ha nagy gázt adok elkezd rángatni dadogni a motor, ez megszűnik 2300 környékén. Kis gázzal próbálom akkor semmit nem észlelek vagy csak nem olyan intenzíven.
Ötletek, hogy merre induljak el a hiba keresésénél?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#22297) Kornel


Kornel
veterán

Az a baj, hogy ez a belso ter dolog sajnos valoban erezheto, foleg az uj suzukikban, egy splash tenyleg eloremutatobb volt.
Ezek miatt ragodok, hogy a kovetkezo autom vajh suzuki legyen-e, vagy azert egy szinttel jobb honda mondjuk, pl.egy jo kis accord, vagy esetleg egy volvo s60...
Nyilvan ezek csak hasznaltan.
Mondjuk penz kerdese, mert legkevesebbet biztos a suzukira kellene kolteni :)

(#22298) pjen válasza Kabel15 (#22296) üzenetére


pjen
félisten

Általában akkor csinálja ha kevés üzemanyagot kap

(#22299) Kabel15 válasza pjen (#22298) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Akkor injektor lehet a gond?

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#22300) Kornel válasza Kabel15 (#22299) üzenetére


Kornel
veterán

Az pl. Tipushiba.
De az ac is lehet.
Vagy egy rossz lambda, bar az inkabb tuldusitana.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.