Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) karib válasza ett (#2899) üzenetére


karib
addikt

Hát, akkor tényleg sok más nem maradt - PSA :DDD Biztos tudják, mit csinálnak - kíváncsi leszek, hova vezet az egész :)

Department of Redundancy Department

(#2902) ett válasza neduddki (#2900) üzenetére


ett
aktív tag

Mármint a moci csere? Nem annak a gyermeke, hiszen franciát tippeltél, arra írtam, hogy kozel jársz hozzá.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2903) neduddki válasza ett (#2902) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De kollega... mazda->ford->psa:- )))

udv

neduddki

mod: en amugy is nagy osszeskuves hivo vagyok ijjen gyartmanyok eseteben:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2904) Volu


Volu
tag

A Diesel Swiftet csak azoknak ajánlanám én is, akik évente min. 20e km-t mennek. Egyébként fölösleges. Városba, ha az optimum nyomatéktartományban mész (2000-3000), akkor jobban el lehet vele ugrálni, mint a benzinessel, pörgetni, autópályán letolósdit játszani ezzel nem lehet. Sőt szerintem hamar ki is lehet így nyírni...
A váltóval kapcsolatban nem emlékszem semmi különbségre a benzineshez képest. Tényleg olasz váltót használnak?
A benzines Swiftnél a 92Le meg tényleg csak üvegelve jön ki. Emlékszem, én is amikor kipróbáltam, akkor először megdöbbentem, hogy mennyire nem megy az autó. Abszolút nem éreztem a 30LE plusszt a sajátomhoz képest. Pedig nem sportgépből ültem át: Seat Ibiza '99 1,4 8V - 60LE :D
Az 1,5 VVT érezhetően jobb, csak kinek éri meg azt a plussz pénzt :)
Az átlagpolgár jobban járt volna a nyomatékosabb mocival, dehát a a japók már csak ilyenek! Meg a PR ugye :) Szuper kis járgány az uj Swift, én azt mondom ne legyen kérdéses mit vesztek a 2-3 millás kategóriában.

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#2905) ett válasza karib (#2901) üzenetére


ett
aktív tag

Igen. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2906) ett válasza neduddki (#2903) üzenetére


ett
aktív tag

Tényleg, igazad van. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2907) fokukac válasza Volu (#2904) üzenetére


fokukac
nagyúr

''A benzines Swiftnél a 92Le meg tényleg csak üvegelve jön ki.''

mivel a teljesítmény egyenlő a pillanatnyi nyomaték és fordulatszám szorzatával - ez minden benzinesnél így van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2908) as_Rock válasza Volu (#2904) üzenetére


as_Rock
őstag

Citrom C4 2,99M-ért?:D
Tudom, TCO-t ha számolok sokkal drágább fenntartani, csak egy felvetés volt:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2909) fokukac válasza ett (#2872) üzenetére


fokukac
nagyúr

mivel 150 kilóval nehezebb lett a kocsi... :U
(de legalább 4 csillagos a töréstesztje, nem úgy, mint az elődnek, ami még csillagot sem ért volna el, ha lemérték volna)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2910) ett válasza fokukac (#2909) üzenetére


ett
aktív tag

Ez igaz. De torik ez is, hiába 4 csillag. Nem rossz gép, az biztos. Engem mondjuk már a rosszullét kerulget, mikor meglátok egyet, eddig kb. 25000-nek megnéztem az alját. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2911) fokukac válasza ett (#2910) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem értem. miért ne törne?
a töréstesztnek meg a csillagoknak az a lényege, hog az autó törjön, és nylejen el minél több energiát, hogy az utasokat megkímélje.
ha merevebb valami, és nem törik, az sokkal életveszélyesebb...

mint pl. ez a kínai csoda : [link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2912) Dare2Live válasza fokukac (#2911) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én mindig akkor röhögök amikor hüvelykujjal jól megnyomják a suzukit és behorpad és kijelentik milyen szar.
uezt megcsináltam a toyotánka is azis ugyanúgy horpad azt bezzeg senki sem fikázza....


Vhogy annyira irreállis az egész néha már azon gondolkodok azért fikázzuk mert ''magyar'' vagy nemtudom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2913) ett válasza fokukac (#2911) üzenetére


ett
aktív tag

Persze. Ezzel csak azt akartam írni, hogy bizonyos sebesség felett mindegy, hogy hány csillag, nem ment meg semmi, csak a szerencse. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2914) Volu válasza fokukac (#2907) üzenetére


Volu
tag

Aha :) csak a karakterisztika lehetne laposabb ;-)
Ebből a szempontból jó a jó öreg 8 szelepes VW motor :P

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#2915) Robi_73 válasza ett (#2885) üzenetére


Robi_73
őstag

''Nekem azért nem kéne a diesel, nem hiába mondta fel a suzuki a szerzodést a fiattal, nem váltak be a motorjai.''

Én úgy tudom hogy megvették a motor licenszét, és Indiában fogják gyártani. Az sem lesz jobb!:( A váltó pedig opel és Lengyel gyártmány ami a dieselekben található.

[Szerkesztve]

Robi73

(#2916) ett válasza Robi_73 (#2915) üzenetére


ett
aktív tag

Az biztos, hogy nem lesz jobb, Azt nem tudom, hogy a válto milyen, de gondoltam, ha már olasz a moci, akkor csak raknak hozzá egy váltot is.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2917) Omni


Omni
aktív tag

Mi a véleményetek az SX4 1.5ccm 16szelepes motorjáról? Papíron 99 lóerős, de vajon az életben is?

(#2918) karib válasza Omni (#2917) üzenetére


karib
addikt

Papíron én azt mondom, hogy egy közepesen felszerelt 1,5-ös, elsőkerekes SX4 a legjobb választás. Az összkerékhajtás szerintem csak nagyon kevés helyzetben szükséges, akinek igazán kell, az úgyis tudja. Persze meg lehet venni csak azért, hogy legyen, de szerintem nincs értelme - plusz súly, plusz hibaforrás, plusz fogyasztás, több helyet vesz el a hajtás... Ha már összkerék, akkor szerintem a dízel a nyerő.

Nekem úgy rémlik, hogy az 1,5-re azt mondták, hogy ugyanúgy megy, mint az 1,6-os. Lévén 1,6-os csak elsőkerék + automata vagy összkerék + kézi váltó kombóban van.

99 LE @ 5600 rpm és 133 Nm @ 4100 rpm - elég magasan van a nyomatékcsúcs, szóval nem kell bedőlni a számoknak. Nem lesz egy rakéta, és pörgetni kell, hogy igazán menjen, talán nem annyira, mint az új Swift 1,3-asát (92 LE @ 5800 rpm és 116 Nm @ 4200 rpm), de az SX4 nehezebb is.

11s és 175 km/h - igazából teljesen vállalható.

Ha normál autózásra kell az SX4, sztem az 1,5-ös kiváló. Nekem tetszik az autó, igazi kis városi romboló :) Csak a hatalmas csőrével nem tudok megbarátkozni - ez csak akkor látszik, amikor beülsz, és szinte az autó közepénél ülsz. A tömpe orr mögött egy hatalmas műszerfal van :) De ez az új Swiftre is igaz, gondolom ilyen a platform - kell az ütközésbiztonsághoz, meg valahova be kell tudni tenni azt az 1,9-es turbódízelt is :)

Department of Redundancy Department

(#2919) Omni válasza karib (#2918) üzenetére


Omni
aktív tag

Kösz a kimerítő elemzést :) Igazából apukám már megrendelte, 3 hét és átveheti az SX4-et. Ez lesz az első valóban új autó a családban :C

Remélem a 75 lóerős Meganja után rakéta lesz ez az autó.

ui.: Nekem a kereke tetszik a legjobban, 205/65R15...ez már nem az a '' papir Suzuki'' ami eddig volt..



[Szerkesztve]

(#2920) RAM válasza fokukac (#2909) üzenetére


RAM
őstag

150 kiló önmagában nem sok

Csak tisztán

(#2921) RAM válasza Omni (#2919) üzenetére


RAM
őstag

Megane után: :C

Csak tisztán

(#2922) Omni válasza RAM (#2921) üzenetére


Omni
aktív tag

nem tudom mi ebben vicces :F

(#2923) GeorgeBerger válasza Omni (#2919) üzenetére


GeorgeBerger
tag

205-ös kerékkel, 99 lóval 6000-es fordulaton nem lesz rakéta.

(#2924) Omni válasza GeorgeBerger (#2923) üzenetére


Omni
aktív tag

a 75 lóerős 8szelepes meganehoz képest az lesz.

(#2925) GeorgeBerger válasza Omni (#2924) üzenetére


GeorgeBerger
tag

ámen!

(#2926) RAM válasza Omni (#2922) üzenetére


RAM
őstag

nem vicc, gratula akart lenni csak :B és nem a mocierő miatt


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#2927) Omni válasza RAM (#2926) üzenetére


Omni
aktív tag

Köszi, amugy két esélyes versenyző volt: Logan és az SX4. :DDD

Hát remélem a jobbat választotta a suzukival. Tényleg, mire kell figyelni az autó átvételekor? Jár hozzá elsősegélydoboz izzókészlet?

(#2928) Slax válasza Omni (#2927) üzenetére


Slax
senior tag

Hogy meglegyen a kódkártya a cdlejátszóhoz. Nekem az ignishez nem adtak semmit, csak emelőt, kerékkulcsal, nem adtak dobozt, készletet, mellényt, háromszöget. Pedig még követeltem is. :DDD

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#2929) Omni válasza Slax (#2928) üzenetére


Omni
aktív tag

köszi, erre nem is gondoltam :U

(#2930) róland válasza Slax (#2928) üzenetére


róland
veterán

A kereskedő csak az autóhoz a gyár által adott kellékeket köteles átadni, mint pl. pótkerék, emelő, kerékkulcs.

A többit a KRESZ írja elő, azok nélkül elvileg le sem vizsgáztatják az autót, mint pl. izzókészlet, elsősegély doboz, láthatósági mellény, elakadásjelző háromszög.

Mivel nem a gyártó által előírt kötelező felszerelés, ezért azt neked meg kell venned. Némely kereskedő ezt beépíti az autó árába, vagy ajándékba adja, de nem köteles ő adni, hanem te vagy köteles beszerezni, hogy résztvehess a forgalomban.

Mi pl. ajándékba kaptuk a kereskedőtől, ha jól emlékszem, 4 db gumiszőnyeggel együtt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2931) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Általában ajándék, mert jó reklám a komplett táska nagy kereskedős felirattal.

(#2932) róland válasza SzalaiG (#2931) üzenetére


róland
veterán

Mióta matricát ragasztanak a hátsó ablakra, már kevésbé hatékony reklám a kereskedős táska.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2933) Slax válasza róland (#2930) üzenetére


Slax
senior tag

''A többit a KRESZ írja elő, azok nélkül elvileg le sem vizsgáztatják az autót, mint pl. izzókészlet, elsősegély doboz, láthatósági mellény, elakadásjelző háromszög.''
Nem én vittem müszakira, hanem a kereskedő, lemüszakizták ezek nélkül. Tudom, tudom ''elvileg''. Amúgy ott volt szmájli. ;)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#2934) SzalaiG válasza róland (#2932) üzenetére


SzalaiG
addikt

Leszedném azonnal. Alig lehet így is kilátni a Swift II - ből, hát még a Generálos matrica meg mindenféle reklámok. Egyáltalán milyen dolog az, h ingyen reklámozzam a kereskedőt, mert már átadás előtt felmatricázza a kocsim?

(#2935) RAM válasza SzalaiG (#2934) üzenetére


RAM
őstag

szedd le :DDD

Csak tisztán

(#2936) róland válasza Slax (#2933) üzenetére


róland
veterán

Ne menjünk bele, hogy milyen a magyarok találékonysága a műszaki vizsgáztatásra való felkészítésben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2937) bod101 válasza SzalaiG (#2934) üzenetére


bod101
aktív tag

Ez szerintem is rossz / a matricázás /. Ráadásul nem is csak az ablakra ragasztanak, nem is merem leszedni a fényezeés miatt :(( .

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#2938) SzalaiG válasza bod101 (#2937) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hát ez az, a fényezést is összeragasztják. Mi lenne, ha szóvátenné az ember? Lenne csúnya nézés az biztos. Szólnék, h fizessenek a reklámért? Mi lenne a reakció?

(#2939) fokukac válasza RAM (#2920) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor emeld föl... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2940) róland válasza SzalaiG (#2938) üzenetére


róland
veterán

Szerinted?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2941) SzalaiG válasza róland (#2940) üzenetére


SzalaiG
addikt

Leszednék v ajánlanának valami apró ajándékot.

(#2943) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Új árlista: [link] :)

(#2944) spirit007


spirit007
senior tag

''pl. izzókészlet, elsősegély doboz, láthatósági mellény, elakadásjelző háromszög''

A láthatósági mellény egyáltalán nem kötelező .

(#2945) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Suzuki Swift 5ajtóst keresek 2000-es évjárattól kevés futott kilométerrel. :)

(#2946) SzalaiG válasza SzalaiG (#2945) üzenetére


SzalaiG
addikt

Vettem egy 1.0GL 5a piros alap Suzukit. 2001-es 38ekm-el. :)


Keresek hozzá felnis nyárigumit. 4db egyformát. Jó állapotút. Reális áron!

[Szerkesztve]

(#2947) as_Rock válasza SzalaiG (#2946) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem gyengécske az a moci?
Hogy mérnek egy ilyet?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2948) Yutani


Yutani
nagyúr

Én is suzukis vagyok, két éves a WagonR+ GS fekete járgányom. Nagyon meg vagyok vele elégedve annak ellenére, hogy vannak hiányosságai. Elnézve a mostani Suzuki kínáltot, nincs olyan, amire lecserélném jószívvel. (Állítólag jövőre jön az új Wagon...)

1350 cm3, 93 LE, és városban 7-8 liter között fogyaszt, még klímát használva is, valamint vezetési szokástól-tempótól függően.
Szerintem nagyon jól lehet vele haladni városi forgalomban, nagyon fürge kis kocsi.

#tarcsad

(#2949) c.zsolti válasza as_Rock (#2947) üzenetére


c.zsolti
őstag

Városban elég jól megy, köszönhetően a jó áttételezésnek. (70-80 ig elég jól gyorsul)
Az autópálya már nem a literes motor kedvence... :)

...

(#2950) T. Almeida válasza SzalaiG (#2946) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Gratulálok, remek vétel szerintem...! De tényleg!
Több Suzukit is vezettem huzamosabb ideig, spt, egyet tulajdonoltam is jódaradig, szerintem nem érdemli meg a méltatlan fikázásokat, amiket kap..elnyűhetetlen verdák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.