Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Egész jól sikerült felélesztenem e topicot. De nem meddő vitákat, hanem tapasztalatokra épülő véleményeket szeretnék gyűjteni. :U :)

(#2702) divot


divot
veterán

Tidlynek főként: néhány üveg húsvéti veresbor elfogyasztása miatt a feleségem vezetett haza, én meg hátul ültem mögötte, mellettem a gyerek. Na most a 183 centimmel úgy ültem be mögé, hogy a térdem nem ért hozzá az első ülés támlájához Ő 173 cm magas. De ez biztos csak azért jöhetett össze, mert hülye pöcs szuzukisok vagyunk, és például egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező hjundájos pár már kényelmetlenül feszengett volna a swiftben.

(#2703) Emery


Emery
csendes tag

Na a tisztán látás miatt a Hyundai Accent sem fenékig tejfel.
A cég ahol dolgozok Hyundai Accent 1.5 használ céges járműnek, 1,5 évesek
Fele más vélemények vannak róla. A 7-ból 4 volt eddig teljesen probléma mentes.

Pl az egyik 7500Km alatt ''lenyalta'' az első fékpofákat, cserélni kellett. A szerelő azt mondta még kb 2000 km, és nuku elsőfékpofa.
Másiknak (igaz csak esztétikai hiba) rozsdásodik a csomagtartó alja

A sofőrök szerint nagyon lomha egy jószág
Ha egyesbe teszed reccsenő hangot ad a váltó.
Fogyasztása 10 liter (városban)

De azért nem rossz kocsik......

[Szerkesztve]

(#2704) tildy válasza Emery (#2703) üzenetére


tildy
nagyúr

Elhiszem , hogy van ilyen is.. (Bár accentet én még sehol nem láttam cégautónak... )

Nekünk 5éves 1.3 as van, nem rozsdásodik sehol, a lomhaság viszont relatív . Alacsony fordulaton igencsak ugrós kis autó . (De egy 300 lóerős bmwhez képest pl. tuti lomha... )
Két problémánk votl vele eddig: néha világít a check engine (nem kapott jelet az egyik szenzor a légszűrőnél ), illetve 1esből kettesbe téve halk kattanó hang. De ennyi.

Fogyasztás városban 8.5 liter.(15 tankolás alapján) Autópálya + országút: 6.5.

Offba rakom, mégiscsak suzuki topic:U

Jut eszembe, ma a lágymányosin egy kis swift után mentem, mendegéltem át a munkahelyemre...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2705) bobsys


bobsys
addikt

Tildy-Divot LOL
Teljesen felesleges ide írkálnod kedves Tildy. Mivel elvakultan véded a kocsidat és egyszerűen nem fogod fel azt amit mások írnak, offolsz mint az állat és felnyomod az emberek vérnyomását.
Inkább nyissál egy Hyundai topicot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2706) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Nekem egy régebbi Swiftem van, én nagyon meg vagyok vele elégdeve. Két ajtós, sportos, fiatalos, kényelmes. Én 192cm-magas vagyok és ha normálisan döntöm az ülést, akkor még simán elfér mögöttem 2 ember kényelmesen (oké, én majdnem fekve vezetek, mert így kényelmes). Amúgy ez az egyik legmegbízhatóbb autótípus, alig lesz bajuk (az enyém még makulátlan, lekopogom), motorikusan pedig szinte soha, nagyon ritka eset, ha mégis, jó, a kaszni nem egy Volvo, de 140-nél tökmindengy, ha borulsz, akkor szinte biztos a halál, mindegy, miben ülsz. 1.0-es motor van benne, mert főleg városban használom, keveset fogyaszt, de 4 emberrel is simán mentem vele stabil 140-et, ami bőven elég a magyar ratyi utakra és kettőben is simán ki lehet huzatni 80-ig (ekkor forog kb 5500-6000-et), ami egy 1.0-es motornak igencsak dicsőségére válik szerintem. Akkor kérem én a swift-fikázóktól, mi a baj a Swiftekkel?

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2707) bobsys válasza Moddingfan (#2706) üzenetére


bobsys
addikt

Megpróbálok válaszolni, bár nem lesz hiteles mert én egy közel 100lovas stift I-es tulaj vagyok.
Szóval:
még sohasem ült benne, zsigerből fikázza
az új Dacia jobb, mert, azért csak
Accent überfasza autó ugyanabban az árba, szintén mert, csak, azért
könnyen törik, 10-15éves konstrukció az I-es, nem teljesíti a mostani normákat
nem drága hozzá az alkatrész
nem rohad le az út szélén

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2708) divot válasza bobsys (#2707) üzenetére


divot
veterán

Tévedsz: a Swiftben senki sem fér el, azért. ;)

(#2709) karyo válasza tildy (#2704) üzenetére


karyo
senior tag

Mielőtt bármit is mondasz a suzukikról, először gondolj arra, hogy 20000 szorgos magyar munkáskéz munkáját minősíted... ez talán segíthet ;)

Enjoy the silence.

(#2710) sasa311 válasza Emery (#2703) üzenetére


sasa311
veterán

Céges autó nem feltétlen téma, azt kicsit más stílusban vezetik az emberek, mint a sajátjukat... :(

karyo : Nem mind1? Gyártanak itt audit is... szvsz egy autónál abszolut lényegtelen hol és kik rakják össze, a terv a lényeg.

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2711) karyo válasza sasa311 (#2710) üzenetére


karyo
senior tag

ebből következik a lokálpatrióta autóvásárlási terv:

vagy suzuki vagy audi, ezzel is támogatva a magyar gazdaságot! ;)

Enjoy the silence.

(#2712) sasa311 válasza karyo (#2711) üzenetére


sasa311
veterán

lokálpatriotizmus :D
Ezt a szót kellett kb 46X elmondanom a múltkori filmforgatásunkon, hogy kanolna meg a szövegíró ;] (=najó nem, de rossz vicc volt)

Amúgy egyikkel a japókat, másikkal a fritzeket támogatjuk ;)

mod: off

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2713) Moddingfan válasza divot (#2708) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Én is csak azért, mert 192cm magas vagyok :DDD VIVA Swift :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2714) tildy válasza Moddingfan (#2706) üzenetére


tildy
nagyúr

A régivel nekem csak annyi bajom volt, hogy könnyen törik.)

bobsys: nem védem elvakultan a kocsim, ismerem a hibáit, (nem accentem van.)
Hogy mi a bajom az új swifttel: ronda , kicsi és drága. Nekem. Másnak meg nem. Ennyi. Részemről a téma lezárva, örülök, hogy újból elkezdted a hülyeséggel pörgetni a topikot:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2715) divot válasza tildy (#2714) üzenetére


divot
veterán

Nem ronda, nem kicsi, nem drága. Na most aztán összecsaptak az észérvek.

(#2716) Gaboman válasza tildy (#2714) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Volt barátnömnek is az van 93-évjáratú 1000cm3 és nagyon jó kis autónak tartottam!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2717) tildy válasza divot (#2702) üzenetére


tildy
nagyúr

bocs ez priviben ment volna..

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2718) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

tildy én csak azt nem értem, hogy miért vagy még mindig ebben a topikban..

(#2719) Moddingfan válasza tildy (#2714) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nem kell vele karabolózni, és kész. Egy csomó mostani autóban van 4-6 légzsák, minek, ha 140-nél perecelsz, akkor nem tök mindegy, hogy kinyílik-e a légzsák vagy sem, mielőtt összepaszíroz a kaszni? Az új swiftet rondának tartani pedig, hát, meg ne haragudj, de súlyos ízlésficamra vall :U Nagyon egyben van. Hyundai-ban egy autó van, amit vennék, a Tiburon, na meg max. a Tucson, a többi nekem nem jön be, sokkal kisebb bennük a hely, mint a vele megyezező kategóriák esetében és külső formavilágukban sincsenek éppen a helyzet magaslatán :U Csak annyit befejezésként: nézd meg, mennyi Suzukit- és mennyi Hyundai-t adnak el hazánkban? Vita elöntve.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2720) sasa311 válasza Moddingfan (#2719) üzenetére


sasa311
veterán

szerintem is randa, abszolut ízlés kérdése...

Én csak azt nem értem Tildy, hogy miért nem hagyod a szuzukisokat? Nekik jó, kifizették, övék, boldogok vele :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2721) Dare2Live válasza sasa311 (#2720) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hagyjad eztcsinálja már legalább féléve szerintem élvezi, hogy 0 tapasztalattal fikázza a Suzukit... ( már legalább egy féléve változó intenzitással....)

bár szerintem nem is a Suzuki fikázását élvezi hanem, hogy az abszolúte logikátlan, hülyét játszó stílusával amivel neki a fekete fehér és hiába bizonyítod neki akkoris... szóval ezzel elöbb utobb felviszi a vérnyomásod és ugrott újabb 1h az életedből....


Szerintem egyébként már nemkell sok és elunja mertmár mindenki csak röhög rajta....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2722) Moddingfan válasza sasa311 (#2720) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ronda? Na gyere ki a hóra! :DDD Egyébként nagyon megoszlanak róla a vélemények, ez kétségtelen.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2723) bobsys válasza tildy (#2714) üzenetére


bobsys
addikt

Hát igen. Gondoltam, hogy én leszek az aki hülyeségeket beszél

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2724) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekünk 5 éve van Swift (Sedan, 1.3-as, GC Cool 2-es felszereltség)

Semmi gond nem volt vele, annyi, hogy a középkonzolon zörög minden. De 2 milláért nem szabad csodákat várni. Viszont teljesen megbízható és igénytelen. Csak a 68 ló nagyon kevés, főleg ha nem pörgeti az ember.

Ja és 60e km van benne :U Van egy nagy szervíz a közelben, ahová fater viszi, azt mondta a tulaj, hogy nagyon kevés gond van velük, opelből pl. sokkal többet visznek be arányaiban :U

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2725) bobsys válasza Motion_Blur (#2724) üzenetére


bobsys
addikt

az enyémben most fordult megint a km óra. Jelenleg 201.500 km van benne. Idén lesz 10éves. Éves szinten kb 50K-ba kerül a javítgatások amik minden autónál kellenek (olaj, fékek, ez az elhasználódik stb..)

Ja és az én apukám erősebb :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2726) Motion_Blur válasza bobsys (#2725) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyébként én nem nagyon szeretem vezetni, mert egy 225 lovas S70-es után nem nagy élmény :U ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2727) bobsys válasza Motion_Blur (#2726) üzenetére


bobsys
addikt

pont ez az hogy utánna igazi élmény, mikor bemész a kanyarba és rájössz, hogy hoppá ez nem az a futómű ami eddig volt alattam :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2728) süti5


süti5
őstag

Néha Tildy is hivatkozik rá, hogy elől ha hátratolod az ülést, milyen bazi nagy hely lesz elől a hjúndájban. Nos nekem ignisem van, és ha hátratolom, nem teljesen, de majdnem, akkor kényelmesen vezetek a 184 centimmel és 115 kilómmal. Innentől kezdve meg magasról leszarom meddig menne még hátra az első ülés:)

Ez olyan mint olcsó autó teszteknél mivel kezdenek? Kopog a műanyag.....annyira nem érdekel.... nem azért veszek olcsó autót hogy bársonnyal vonják be a műszerfalát....

Az meg hogy a suzuki megbízható nem érdemes vitatni mert így van:)

A régi swiftet nem szerettem mert könnyű volt, ennek már van tömege, meg az új swiftnek is.

(#2729) as_Rock válasza tildy (#2683) üzenetére


as_Rock
őstag

szvsz neked hosszabbak a lábaid mint Pumpinak:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2730) fokukac válasza as_Rock (#2729) üzenetére


fokukac
nagyúr

és valószínűleg kevésbé szőrösebbek is... :D

de hagyjuk a szexualitást a hagyatló Nyugat ópiumának! :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2731) _Yvorl_ válasza karyo (#2711) üzenetére


_Yvorl_
tag

Hát azért az Audi TT vásárlással támogatni a magyar gazdaságot szerintem kicsit erős.

Mondjuk majd akko rtámogatnám amikor a TT modelleket összeszerelés után mégha csak papiron is de nem utaztatnák ki asz országból, majd amikor megveszi valaki itt, hogy papíron visszautazhasson és fizethesd rá a mindenféle járulékokat meg istennyilát, nehogy egyszer legalább jól járjunk itthon valamivel amit itt gyártanak.

Suzukinál ez asszem nem igy van. De hogy ottis ezzel mennyire a magyar gazdaságot támogatjuk azért lennének kétségeim.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2732) as_Rock válasza fokukac (#2730) üzenetére


as_Rock
őstag

Bocs, félreérthető voltam...
Arra utaltam, hogy általában a testarányok eltérő volta miatt azonos magasságú nők és férfiak esetén is fennáll amit írtam:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2733) _Yvorl_ válasza divot (#2702) üzenetére


_Yvorl_
tag

Most félre ne érts nem cikizni akarom mert a régi suzut vezettem többször mint céges autót és az új még tetszik is így lehet hogy feleségemnek oylat veszünk mostanság, Demondjuk ez az elfértünk benne nem igazán mérvadó az autó jó vagy rosszságára, mert pl én 180 Cm magas vagyok és felülröl verem a 100 kg-ot de egy lad a1200 asban is tök jól elfértem magam mögött mert azokban a régi modellekben oylan vékonyak voltak az ülések hogy ez nem volt probléma, míg pl egy Daimler jaguárba még pajszerrel se tudtam volna befeszegetni magam saját magam mögé, mikor volt szerencsém vezetni. :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2734) burgatshow válasza tildy (#2694) üzenetére


burgatshow
veterán

Megnyugtatom a kedves Swift tulajokat, hogy nem gagyi a swift, mert 4,5 M Chevrolet Tacuma-ban sem lehet kikapcsolni a jobb oldali légzsákot... :(

(#2735) divot válasza _Yvorl_ (#2733) üzenetére


divot
veterán

Mert nem követted figyelemmel Tildy ámofkutását :D, azért nem értelmezed helyesen azt a hozzászólást. Mert hogy Tildy szerint az új Swift olyan töpszli autó, amiben tulajdonképpen egy ember sem fér el. ;)

(#2736) fokukac válasza divot (#2735) üzenetére


fokukac
nagyúr

ember nem is, csak egy ogre... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2737) _Volkovy_ válasza burgatshow (#2734) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szegény Tacuma, ha csak ennyi kifogásolnivaló lenne rajta/benne..:DDD

(#2738) #16741888 válasza as_Rock (#2729) üzenetére


#16741888
törölt tag

hát könnyen meglehet:D, de hogy divotnál is:F, most vagy Tildy lába hosszabb, vagy én lettem Ogre:DDD

(#2739) ett válasza #16741888 (#2738) üzenetére


ett
aktív tag

Na ez mindent üt. :) Akkor már nem csak egy ogre van. Hátul tényleg kicsi a swift, de azért el lehet férni benne. Meg ez nem is nagy autónak készült. Nekem ugyan nincs, de látok naponta 100 darabot belőle.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2740) _Yvorl_ válasza divot (#2735) üzenetére


_Yvorl_
tag

Ez a része nem igaz én a magam igen nagy méreteivel kipróbáltam a szalonba és igen kényelmesen elfértem benne. És szerintem csinos szép is a belsejét a mazdától lopták le míg a külsejét meg a miniről dehát jó ötleteket másolni autóiparban ha az nem bizonyitható egyértelműen akkor nem bűn hanem erény :D

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2741) RAM válasza burgatshow (#2734) üzenetére


RAM
őstag

olyan nagy baj?

Csak tisztán

(#2742) tildy válasza #16741888 (#2738) üzenetére


tildy
nagyúr

Lemérjem? Emlékeim szerint 100-110 centi.(deréktől):) Na jól van megyek már, megyek már.

Divot nem szeretem ha valótlanságot állítasz '' Mert hogy Tildy szerint az új Swift olyan töpszli autó, amiben tulajdonképpen egy ember sem fér el.'' . Egy ember elfér benne, kettő is. (csak ne én legyek;])

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2743) divot válasza tildy (#2742) üzenetére


divot
veterán

Én eddig abban a tévhitben éltem, hogy ha szmájli van az üzenet végén, akkor azt nem kell komolyan venni.

(#2744) SzalaiG válasza divot (#2652) üzenetére


SzalaiG
addikt

Éves beszámolót légyszíves! :)

(#2745) as_Rock


as_Rock
őstag

SX4-nek swift sedanhoz képest mennyivel kisebb a csomagtere?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2746) as_Rock


as_Rock
őstag

:F

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2747) zsoltee10


zsoltee10
addikt

sziasztok


autót akarok venni. nézegettem a swiftet, tetszik is, majdnem az egész topicot elolvastam. az ajánlattal viszont nem vagyok megelégedve, amit kaptam.

glx: 2,5M
glx ac: 2,7M
glx cd ac: 2,8M

elvileg ugye a glx ac az 2,7M, de ehhez kötelezően meg kell rendelni a gagyi, ámde szép cd-s rádiót, ami 100k. 100k-ból pana fullos mp3 fejegységet teszek bele, meg minőségi 6db hangszórót, szal nekem nem kell bele a cd. erre a szalonban mondják, hogy akkor vegyek sima glx-et, ők pedig 250-ért beleteszik a klímát. ja, és a végső ajánlat 2,67M metálfénnyel. vagyis nekem, mert én ismerős vagyok ott, 100k-ért beleteszik a klímát. ennyi, nincs több kedvezmény. magyaráznak, hogy 150k-t engedtek. ez is kevés lenne, főleg, hogy ez csak 100k, mert listaáron a klímás glx cd nélkül 2,7M. így meg 2,6M.
van most egy használtauto beszámítás kedvezmény. bármilyen kocsit 250-ért bevesznek. ha odaviszek egy trabantot, akkor 250-ért beveszik. nekem ilyenem nincs. ehelyett elengednek 100k-t. nem túl kevés? érdemes várni, hátha kijön valami kampány kedvezmény, és a klíma alapból ajándék lesz bele? szinte mindegyik gyártó ajándék klímát szokott adni nyáron az autókba. megnézek még egy kereskedőt, de nem akarok messze menni. Kaposvár, Dombóvár. Kaposváron van 2 szalon is.

vett valaki mostanában swiftet? mennyi kedvezményt kapott rá?

(#2748) _Volkovy_ válasza zsoltee10 (#2747) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

vegyél 20.000-ért egy Trabantot, és számíttasd be.

(#2749) bobsys válasza zsoltee10 (#2747) üzenetére


bobsys
addikt

Még soha nem vettem szalonból autót, de szerintem nyugodtan kérj ajánlatot máshonnan is amiben benne vannak az engedmények. Majd lobogtasd meg a másiknál, hogy hé itt ennyi és ennyi. Oda menjek vagy még beszélgetünk?

_Volkovy_: asszem nézik mióta van a tulajdonodban a verda

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2750) zsoltee10 válasza _Volkovy_ (#2748) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezt én is bemondtam, de nem megy. át kell legyen írva, és minimum egy éve a tulajdonomban kellene lennie asszem. pont ezért, mert így mindenki felvásárolná a szakadt trabantokat. :D

ha nem lopták volna el a zsigulimat, akkor most beszámíttatnám szegényt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.