Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Janaboy válasza radi8tor (#61950) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

TvTime app

Janaboy

(#61952) remi67 válasza F34R (#61949) üzenetére


remi67
tag

Én gyűjtöm. 8 rész, heti 2, nem kell sokáig várni.

(#61954) Zizmand válasza radi8tor (#61950) üzenetére


Zizmand
aktív tag

TV Time, idén 5. éve, hogy használom. :K
Kedvenc mobil appom (webes felülete is van).

(#61955) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szuperek vagytok, köszi!

Kiderült, hogy Halo-t is elmulasztottam megnézni a héten. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#61956) Janaboy válasza radi8tor (#61955) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Shame on you ;]

Janaboy

(#61957) radi8tor válasza Janaboy (#61956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok volt a munka. ;]

⭐ Stella

(#61958) oriic válasza radi8tor (#61957) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nem kifogás: :DDD

Halo 5. rész

Na ez már egy fokkal jobb volt, bár a Covenant hajó érkezés CGI kicsit furcsa volt szerintem, de legalább kaptunk most akciót, és megjelent egy Brute is. :C

[ Módosította: radi8tor ]

Live-Die-Respawn

(#61959) VágniValó válasza radi8tor (#61955) üzenetére


VágniValó
addikt

Elég vegyeseket írtok róla, ezért nem mertem a HALO-t elkezdeni, tavaly a kommentek miatt joggal nem ültem le az Alapítvány elé, pedig úgy vártam mint vidéki gyerek a Family Frost-os kocsit. Remélem javul az általános vélemény a sorozatról.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#61960) tPedro_ válasza Janaboy (#61951) üzenetére


tPedro_
őstag

Jobb mint a SeriesGuide app? Nem próbáltad véletlenül mindkettőt?

(#61961) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Új besúgó jó volt. Alakul ez. De tény, hogy nagyon gyenge volt a sorozat kezdés.

I am having fun staying poor.

(#61962) bagyulajuve válasza Drizzt (#61961) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem az első rész tetszett, aztán a 2- 3-4 viszont gáz volt, de ez az 5. most megint jó volt

Resistencia eterna

(#61963) k-adi válasza oriic (#61958) üzenetére


k-adi
nagyúr

Valóban jobb volt 1 fokkal ez a halo rész... de csak 1 fokkal. Sokat kell még fejlődnie ennek a sorozatnak, hogy méltó legyen a halo névre.

(#61964) Bad Pritt válasza F34R (#61949) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nagyon átérzem, az utóbbi évek egyik legérdekesebb sorozata. Tényleg ez a legjobb szó rá, egyszerűen érdekes. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61965) remi67 válasza Drizzt (#61961) üzenetére


remi67
tag

Sztem meg az évad eddigi magasan leggyengébb része volt, ezt már a zene se húzta. Főleg azért mert alig volt.
Nem értem Julira miért nem írtak sokkal több jelenetet, a karakter és a színésznő is teljesen rendben van, majdnem egyedül a sorozatban, rajta kívül még talán Thuróczy és a karaktere van szinkronban nagyjából. Mondjuk "Juli" engem az elején a Nina Hagenes színpadi énekléssel megvett, de objektíve is a legjobb karakter-színésznő páros az egészben.
Az egy másik kérdés, el is gondolkodtam a miértjén, hogy a 80-as évek emblematikus zenéi még ma is ugyanúgy ütnek és nemcsak rajtam, 20-25 évvel később születetteken is, a mai zenekarokra már tegnap se emlékszik a qtya se, az akkoriakat még ma is utánozzák vagy dolgozzák fel.

(#61966) Janaboy válasza tPedro_ (#61960) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azt nem ismerem

Janaboy

(#61967) bobalazs válasza radi8tor (#61955) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én a traktot szoktam használni, Kodival szinkronizálja mit néztem és a progressben meg látom mi van még hátra.

(#61968) radi8tor válasza oriic (#61958) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Spoilerből kicsit kevesebbet plz.

⭐ Stella

(#61969) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Devs

Irdatlan fantasy-blöff (nem sci-fi). Annyit elért, hogy meglett a szerző lírai "Deus Ex Machiná"-ja ;]

A történések és a gondolati tartalom összessége egy másfél órás filmbe sűrítve bőven kifejthető lenne, pláne, hogy ennek a fiktív nagy kapacitású számítógépnek az a következménye, hogy audiovizuálisan (re)prezentál "mindent is", teljes nonszensz (könyörgök, mi módon számolja ki - milyen betáplált adatból (az extrapolációs túlzást hagyjuk...) -, hogy milyen dinoszaurusz mászkált akárhol, meg merre nézett, meg milyen hangot adott ki, mit evett, stb., ugyanígy Jézus hangját, az ősembereket, stb., stb....) :U :F
Másik nagy probléma az önellentmondás: az egész a determinisztikus számítási "lehetőségre" alapul, de a "szimulált létezés valódival való egyenrangúsága" ennek tökéletesen alávág, tehát egyszerre állít két különböző, egymást ráadásul kizáró dolgot (miközben még ott a felvetett végtelen alternatíva is fűszernek...). Ebből pedig az következik, hogy erkölcs terén semmit (konkrétan semmit) nem is mer állítani, se pro, se kontra...

Kép-hang jól működik, itt-ott a szimbolika is hatna, csak azzal nem kezd semmit, viszont kiszámítható jelenetekkel van teletűzve.
Nagy füst, kicsi láng. Garland részemről felejtős az eddigiek alapján (már az Ex Machina is felesleges pozőrködés volt számomra, nem adott újat a témához, ez a sori pedig megerősítette ezt).

"Szerintem."

(#61970) oriic válasza radi8tor (#61968) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R Bocsi.

Live-Die-Respawn

(#61971) junkhead válasza radi8tor (#61950) üzenetére


junkhead
aktív tag

excell :DD

(#61972) Ellia válasza oriic (#61958) üzenetére


Ellia
addikt

Fura ez a sorozat, valahol irtó gagyi és a fanbase kiszolgálása között ugrál.

Sose gondoltam, hogy MC-nek bajusza van... ;]

(#61973) parkr válasza VágniValó (#61959) üzenetére


parkr
őstag

Én ugyan csak a legelső résszel játszottam egy keveset anno, (lehet pont emiatt) de nekem eddig nagyon tetszik.
Natascha McElhone-t is kimondottan kedvelem, már a californicationben is szimpatikus volt.
Egy dolgot nem értek, minek van az a kölyök benne? annyira irritál már.

(#61974) .LnB válasza Miklós315 (#61969) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A hang jól működik?
Én teljesen kivoltam azoktól a zajoktól..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61975) Miklós315 válasza .LnB (#61974) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nyilván ízlés kérdése, engem nem készített ki. Talán néhol erőltetett volt (nem mindig mindenhol kellett volna benyomni), de értem, hogy hangulatot akart teremteni vele, és ezt sikerült is. Sokkal nagyobb hibának tartom, hogy bemondásra egy bullshit-történetet kell elfogadni (figyelmen kívül hagyva a felmerülő kérdések tömegét), és "izgulni-feszengeni" a "rejtély" miatt...

"Szerintem."

(#61976) zebede


zebede
őstag

Átutazó (The Tourist) HBO Max, hat részes sorozat
Még csak a harmadik résznél járok, de nekem bejön.
Bár Ausztráliában játszódik, van egy kis Fargo feelingje.

[ Szerkesztve ]

(#61977) sherlock82 válasza HUTCHDB (#61919) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, de a végére felpörögtek az események. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#61978) HUTCHDB válasza zebede (#61976) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én is ma indítottam el, első részt néztem meg, nekem is bejött!
Itt a cikk róla:
[Átutazó]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61979) radi8tor válasza HUTCHDB (#61978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát jó.

⭐ Stella

(#61980) remi67 válasza zebede (#61976) üzenetére


remi67
tag

Én is belekezdtem, eddig 2 rész ment le. Tényleg jó. Jamie Dornanért nem vagyok különösebben oda de ebben a szerepben jó, viszont a rendőrnő meg még jobb.
Már korábban is meg volt jelölve, de a feltehetően ausztrál angol miatt nem mertem belefogni, mostanra jött magyar felirat is és a vártnál kevésbé nyűgös a nyelvezet amit használnak.

(#61981) radi8tor válasza HUTCHDB (#61978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb volt mint reméltem. Fordulatokkal teli krimi.
:K

⭐ Stella

(#61982) HUTCHDB válasza radi8tor (#61981) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Már végig is toltad?
Epp dolgozom, ha hazamegyek én is neki állok.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#61983) radi8tor válasza HUTCHDB (#61982) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, unalmasabb részeket áttekertem. :B

⭐ Stella

(#61984) dellfanboy


dellfanboy
őstag

leporgettem 7vegen a severance-t. szamomra eleg lassu/vontatott es a vegen meg a nagy titokra se derult feny... de persze a vege hatalmas cliffhanger, szoval varhatunk 1evet hatha kiderul vmit... :W

viszont megjott a better call saul 6 evada. 2 resz utan nekem bejon a problemam hogy heti sorozat augusztusba lesz a zaro, en meg legszivesebben a heten ledaralnam

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61985) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Tudom kicsit bulvár, de ritkán látok a hírportálokon (legalábbis amiket én olvasok :D) ilyesmit:
Súlyos autóbalesetet szenvedett Jared Padalecki, az Odaát főszereplője

Janaboy

(#61986) Dottorei


Dottorei
tag

ez a doku is jónak néz ki [link]

(#61987) F34R válasza dellfanboy (#61984) üzenetére


F34R
nagyúr

Pont az a lenyege... Nem mindenkinek jon ez be szerencsere. :D

(#61988) Komplikato válasza F34R (#61987) üzenetére


Komplikato
veterán

Outer Range se jön be sokaknak a lassú kis családi dráma megoldásával. Nekem mondjuk pont igen. És merem remélni lesznek olyan bátrak, hogy nem akarnak mindent megmagyarázni. Miért kéne minden filmnek vagy sorozatnak amerikai mintára olyannak lennie, hogy nem szabad rajta gondolkodni?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#61989) radi8tor válasza Komplikato (#61988) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, egyelőre nekem se a szívem csücske. Ahhoz a Kate Winsletes sorozathoz hasonlítanám. Nyomozós, lassú. De ez valamiért túl lassú vagy nemtom.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#61990) k-adi válasza Maxxy10 (#58317) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az alvilág királynője
Queen of the South
SEASON 1-2-3-4-5 finale

Valóban ahogy írod, lassan indul be, de aztán mikor átkerül másik csatornára, 4-5 évadtól akkor bizony pörögnek az események rendesen.
Eleinte kicsit bizonytalan voltam Alice Braga szereplésében, de szépen kinőtte magát, mint a sorozat de a vége felé már egyértelműen megfáradt a sorozat, még időben zárták le.
Külön kiemelendő Hemky Madera beszólásai is, illetve az érezhető minőségbeli különbség az 1-3 és 4-5 évadok között.

(#61991) Boss81 válasza k-adi (#61990) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem tudod véletlenül, mindegyik évad kapott, vagy esetleg kapni fog szinkront?

(#61992) k-adi válasza Boss81 (#61991) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mindent eredeti nyelven nézek, így nem követem a szinkron híreket.. főleg hogy néha éveket kell(ene) rá várni. Szerencsére ez (is) szoktatott rá a feliratra, majd az OV-re. (mert sokszor a felirat is hetekkel később jelent csak meg)

Na meg Boaz-t, meg Pote-t kár is lenne szinkronnal nézni, náluk sokat elvenne a karakterükből egy béna szinkron szerintem

szerk:
Bár gondolom kevés vígasz, de annyit tudok, hogy Alice Braga saját hangját szinkronizálta a sorozat brazil, portugál adásaihoz a Space Brasil hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#61993) la_cc válasza k-adi (#61992) üzenetére


la_cc
addikt

Én valahogy nem tudom a nem angol cuccokat nézni. Idegesít, hogy semmit nem értek belőlük. :D Talán még a japókat hallgatom szívesen, de azt meg más okból.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#61994) remi67 válasza Boss81 (#61991) üzenetére


remi67
tag

A port.hu 2 évadról tud:
https://port.hu/adatlap/sorozat/tv/az-alvilag-kiralynoje-queen-of-the-south/evad-szerint/movie-175484/1
Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy ennyi van szinkronnal, de ez lehet egy hibás következtetés. Bár valószínűleg nem hibás, nemlegális letöltésekben /hun kategóriában is 2 évad van.

(#61995) k-adi válasza la_cc (#61993) üzenetére


k-adi
nagyúr

Pedig sokkal minőségibb úgy nézni. Sajnos nagyon sok esetben béna a szinkronszínész, élettelen. Ez a téma már sokszor felmerült itt, emlékeim szerint legutóbb mikor a Money Heist finale volt a téma, ott is a spanyol OV sokkal jobb

(#61996) RetepNyaraB válasza k-adi (#61995) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Évtizedek óta megszűnt a szinkronrendezés. Eredményképpen nézhetetlen "szinkronok", megalázóan kevés pénzért egyetemi végzettségű művészek által, percbérben. Iszonyú ciki.

XIV. Lajostól XVI-ig, a francia barokk opera hőskorában minden, a királyi szípadon előadott művet kötelezően kinyomtattak és iktatták könyvtárban. Sok pénz volt benne. Egy nemzet sem büszkélkedhet ennyi fennmaradt művel. A szövegkönyv írók viszont ingyen dolgoztak, nem volt szokás pénzt adni nekik. Eredmény: kb. 300 szavas szókincs és 3 dramaturgiai séma kaptafa. Csak a szereplők neve változik. Aztán jött a forradalom :DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61997) la_cc válasza k-adi (#61995) üzenetére


la_cc
addikt

Én azt elkaszáltam pár rész után olyan irtózatosan gagyinak tartottam az egészet.

Amúgy most, hogy mondod a spanyolt is adom, beszélem is a nyelvet egy kicsit, Narcos alatt adta is rendesen... :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#61998) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Na végre befejeztem a Hawkeyet.
Hát érdekes egy szerzet :)
Nem is tudom milyen műfaj akar ez lenni :DDD

Janaboy

(#61999) k-adi válasza Janaboy (#61998) üzenetére


k-adi
nagyúr

marvel-komédia abból is a gyengébb változat :B

viccben Loki akkor már, drámában/izgalomban wandavision, akcióban captain.. ez a valami, kb. sehova nem illik be, mindenből próbál valamit de gyengén, egyedül az a pár jelenet vicces, mikor megjelenik Jelena, dehát az az utolsó 2 rész :DDD

amúgyse értem jeremynek minek kellett külön spinoff mikor annyira mellékkarakter, hogy fáj nézni is, dehát gondolom kell a kvóta miatt, mégiscsak hogy nézne ki ha kimaradna (senkinek nem hiányozna).. meg amúgyis kicsit megalázó hogy a vagány íjász kapott egy karácsonyi babysitter spinoffot, bár gondolom jó gázsit kapott érte. :U
nem is tudom melyik lenne a megalázóbb: egy ilyen spinoff, vagy ha kimaradt volna :F

[ Szerkesztve ]

(#62000) Janaboy válasza k-adi (#61999) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor jól gondoltam h ez valami sitcom akció valami :D

Jól van az, nem baj hogy megcsináltak.
Szerintem meg mindig jobb volt mint a repülő csávó.

Amúgy lesz valami Hulk spinoff is?

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.