Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) VágniValó


VágniValó
addikt

Na! Azért a kedvem ne vegyétek el :)

Aventador91: Jó hangulatot kelt a sorozathoz a nyitány, de egy az egybe a True Detective első évad intrójának a kontrolcé-kontrolvéje :DDD Intrók közül az egyik kedvencem a Banshee-é volt, pedig a sorozatot végig se néztem, mert egyszerűen nem az én stílusom. [link]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#50202) vond válasza Pitterix (#50195) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És még hova fognak fejlődni a karakterek a harmadikban. ;] Főleg Ruth és Wendy.

(#50196) Tsa-bika: Én is már régóta be akarom húzni a Dark második évadát, de az a baj, hogy előtte újra kéne néznem az elsőt is, mert már régen volt, meg jól össze is volt kutyulva. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50203) brownus válasza Land (#50158) üzenetére


brownus
veterán

hmm, régen volt pár ilyen része a fringe, dexter, the last ship soriknak. mindhárom remek
vagy a helix, Carnivàle, bsg, hirtelen ennyi

(#50204) #62608320 válasza vond (#50202) üzenetére


#62608320
törölt tag

Vond, a tanácsodra én is folytattam a sorozatot, a harmadik résztől már éreztem ugyanazt, amiért régen megszerettem ezt a sorozatot, a negyedik rész meg nagyon jó volt, úgyhogy most nemsokára ötödikkel folytatom.

(#50205) RetepNyaraB válasza VágniValó (#50201) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Semmiképp! Vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, de senki se kíváncsi a másikéra :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50206) Mik76 válasza vond (#50202) üzenetére


Mik76
senior tag

Ozark S03 utolso harmadanal tartunk. Eddig nagyon jo a az evad. :K
Egy rakas epic jelenettel van tele, es egyben is megallja a helyet. Mondjuk annak aki vegig nezte mar a Narcos evadokat amik azert megiscsak a valosagban lezajlott esemenyeket jarjak korbe, nehezen hiszik el hogy pl Wendy elkepeszto nagykepusege ahogy kezeli Navarro-t meg nem okozta volna a halalat. Ennel sokkal kevesebbert is hidegre tettek mar mindenfele kulsos (penzmoso, ugyved, hivatalnok) embereket.
Persze ez fikcio, es nem feltetlenul kell benne a valosagot keresni.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50207) brownus válasza Mik76 (#50206) üzenetére


brownus
veterán

hmm, be kellene fejezni a 2. évadot és nekiugrani ennek.

(#50208) fant0mi


fant0mi
addikt

Elso evad felenel jarok. Tetszik.
Lassan haladok, mert ez a meloba jaros sorozat a tabletre betarazva. Aztan mostanaban csak heti 1-2-t kell menni. :(

(#50209) Mik76 válasza brownus (#50207) üzenetére


Mik76
senior tag

Teljesen jo, es nagyon szovevenyes lett igy a vege fele. Kicsit tartok a befejezestol oszinten szolva, mert amikor a sorozatokban nagyon felcsavarjak a fos cunamit a forgatokonyv irok az utolso epizodok elott, akkor ritkan sikerul igazan ertekelheto megoldast es befejezest kanyarintani belole. Es itt aztan van konfliktus boven. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50210) vond válasza Mik76 (#50209) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem kegyetlen jó lett a harmadik évad vége. :K

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50211) Aventador91 válasza vond (#50210) üzenetére


Aventador91
őstag

az egyetlen karaktert nyírták ki akit bírtam

Spoiler formázás pótolva. - vond

[ Módosította: vond ]

(#50212) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Westworld 4. része után: Sikerült haladni a cselekményben, kiderült néhány dolog ismét. Nincsenek azok az üres járatok, mint néha a második évadban, tény nem is igazán tehetik meg 8 résszel...

Serac akkor mégiscsak ember? Dolores pedig nem hozott ki senkit magával, ezt nem feltétlen vártam így... De érthető és jó húzás a készítőktől szerintem. Következő epizódban meg talán többet is megtudunk Seracról az előzetese alapján. Mindenesetre engem a Better Call Saul mellett most ez köt le a legjobban, amit nem gondoltam volna az előző évad után. :DD

[ Szerkesztve ]

(#50213) jonnyjoker01 válasza ROBREGGAE (#50212) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem fantasztikus rész lett, végig feszültem ültem a monitor előtt :D

Üdv. Johnny

(#50214) hhenry


hhenry
őstag

Egy hete nézem az Orange Is the New Black-et az első öt évad jó volt,de most a hatodik kezd (számomra) kegyetlen unalmassá válni,remélem,hogy a hetedik jobb lesz.Egyébként ajánlom :R

(#50215) DS39 válasza jonnyjoker01 (#50213) üzenetére


DS39
nagyúr

Egyetértek. Első évad feelingem volt.
Szvsz az események most is eltérő idősíkban zajlottak.

(#50216) Janaboy válasza DS39 (#50215) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

És hogy térnek el?

Amúgy Serac még lehet host, mert azt hiszi magáról hogy ember.
De azt nem értettem hogy Meave gyöngyet miért nem vette ki? Az 10 mp számított már volna!?

Janaboy

(#50217) DS39 válasza Janaboy (#50216) üzenetére


DS39
nagyúr

Persze, mert akkor nincs később az évad előzetesben látott Dolores vs Meave összecsapás. 😆

Időben kis eltérésre gondolok, napok vagy egy hét, de olyan érzésem volt, hogy ezek nem párhuzamosan történnek. Pl. a bankos sztori és William + "Charlotte" vagy Serac + Meave jelenetek.

(#50218) jonnyjoker01 válasza DS39 (#50215) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Showkészítők maguk mondták, hogy egy idősíkon fut minden. Én továbbra is úgy gondolom, hogy a Maeve jelenetek nem a való életben játszódnak, hanem Rehoboam szimulációjában. A Serac akit mi eddig láttunk pedig szerintem az AI "megtestesülése", szerintem van értelme hogy a saját képére csinálta meg az AI-t, esetleg az is lehet hús vér emberként nem is létezik és a tudatát tette eggyé az AI-val, istenként rendelkezve a világ felett. Számomra ez annyira egyértelmű volt a kínzós jelenetnél (előző részben tudtuk meg, hogy Rehoboam kitalálja az emberek jövőjét). A másik idősík szerű hatást az is keltheti, hogy lassabban telik az idő a szimulációban.

Na de már túl vagyunk az évad felén és felpörögtek az események, nagyon remélem a legtöbb kérdésre választ kapunk ebben az évadban és nem nyújtják évekig el, nem tudnék két évet várni a következő évadra megint, ha cliffhangerrel érne véget a mostani. Túlságosan tetszik hogy a parkon kívülre terjedt a sztori.

Üdv. Johnny

(#50219) raider21


raider21
aktív tag

Erőteljes filmes és alkotói kikacsintás és főhajtás a Szárnyas fejvadászra a Westworld S03E04. ;) Így azért már sokkal jobban érthető az egész 3. évad cyberpunk irányzata. ;)

A Dolores szál történése erőteljesen várható volt. ;) De már az előző epizódban is voltak erre utalások, amikor Charlotte és Dolores a szállodában vannak. Dolores fekete, Charlotte fehér ruha, az ablakban egy egymástól elhajló, de szembeállított ikreket ábrázoló szobor az ablakban. (Tükör-univerzum elmélet behozása.) És ebben az epizódban is volt már egy spoileres jelenet a négyes felfedése előtt. Viszont az epizód végén a MIB már nem MIB lehet, hanem MIW. William valószínűleg az epizód végén már egy Host lehet.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#50220) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Azért nagy köcsögök a netflixnél. Megint sztori KÖZEPÉN abbahagyni a cuccost, amely, bár hibái vannak, de még mindig a legeredetibb mesélésű sorik közé tartozik bőven... Cochones. Puta madre.
#La casa de papel S04

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50221) brownus válasza jonnyjoker01 (#50213) üzenetére


brownus
veterán

ez a 3. évad 10/10
:R
köszönöm HBO, köszönöm Lisa & Jon :)

raider21, amit írsz már az első részben *éreztem, hogy lágyan simogatja az atmoszféráját a világnak :)
*zene is

[ Szerkesztve ]

(#50222) brownus


brownus
veterán

a szerelem sava borsa, [link] (Foodie Love (original title) / hbogo/
egy cuki, aranyos spanyol romantikus vígjáték sorozat. imádni való.
ha valami könnyedre vágyik a lelketek :) az OST remek!

(#50223) ígyvanferi válasza brownus (#50222) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt meg fogjuk nézni, köszi az ajánlást! Laia Costa olyan furán szexi nekem. Cimborámmal a szubjektív szépség kategóriába szoktuk sorolni az ilyen nőket. A Victoria nagyon érdekes, izgalmas volt vele. Másban még nem láttam.

(#50224) spiky03 válasza brownus (#50221) üzenetére


spiky03
veterán

En a mult hetn nyomtam le az 1 evadot.:)
Nem volt rossz, tetsuett.
Tegnap kezdtem bele a 2.evadba, eddig az elso reszen vagyok tul. Az nem volt valami nqgyszam.
A heten szerintem letolom a maradek reszeket es akkor jovo heten elkezdem en is a 3at.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50228) brownus válasza spiky03 (#50224) üzenetére


brownus
veterán

2. évad kicsit hullámzó színvonalú, de még mindig jó., nekem tetszett. de csak ismátelni tudom magam, a harmadik évad, omg. fantasztikus! talán a fringe óta vágyok egy ilyen klassz scifi sorozatra, ami nem csak a külsőségekben az..

(#50230) vond válasza Aventador91 (#50211) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az is spoiler, ha név nélkül írsz ilyet, úgyhogy legközelebb használd a formázást. Legalább két ember szórakozását elrontottad ezzel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50231) #62608320 válasza vond (#50230) üzenetére


#62608320
törölt tag

Kedves vond, túl vagyok az Ozark 3. évadjának 9. részén és azt kell hogy mondjam, hogy ilyen szintű dráma utoljára a Breaking Bad volt talán vagy még az sem.
Bár a befejező részét csak este nézem meg, de eddig ez a legjobb része számomra.

[ Szerkesztve ]

(#50232) vond válasza #62608320 (#50231) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Örülök. :) Bár én a Breaking Bad-et nem láttam, de ettől függetlenül is nagyon magas szintű az Ozark szerintem.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50233) fant0mi válasza vond (#50232) üzenetére


fant0mi
addikt

a Breaking Bad-et nem láttam

Hogy mit csinaltal??!
;] :D

(#50234) vond válasza fant0mi (#50233) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudom-tudom. Ember az ilyen?!? :DDD De fokozhatom is: A trónok harcából se láttam egy percet se (és valószínűleg nem is fogok). ;]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50235) #62608320 válasza vond (#50232) üzenetére


#62608320
törölt tag

Kedves vond, kérem mihamarabb pótolja a lemaradását!
A Breaking Bad volt az a sorozat, amivel a leghamarabb végeztem.
Ha jól emlékszem egy évadot olyan 2-3 nap alatt letudtam.
Aztán utána meg nagyon hiányzott! Érdemes megnézni az utolsó évadnak az imdb pontozását: [link]
"Ozymandias" rész 10 ponton áll, nem tudom hogy jelenleg ilyen létezik -e más sorozatoknál.
A Trónok Harcát én sem láttam, de azt nem is tervezem megnézni.

(#50236) RetepNyaraB válasza fant0mi (#50233) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Off, csak nem tudom duplába tenni helyenként :)
Én (valamint nejem, akkoriban még barátnőm) egy évadot bírtam lenyomni a BB-ból. My bad nyilván. Ráadásul úgy érzem objektívebb gondjaim voltak vele; nekem egy sorozat ne akarjon művészfilmes babérokra törni, mert elvileg nem az a célja. Ne legyen céltalanul lassú, hogy aztán egy percre eszetlenül felpörögjön, majd megint jöhet a nagy semmi újabb fél órán át. Nem köt le, viszont zavar. De lehet, hogy bírnom kellett volna, míg rákapok. Na a 24 is ilyen volt, de az annyira kimondottan szar, műanyag, hiteltelen és kamu, hogy semmivel nem lehet rávenni még egy évad végigszenvedésére, nemhogy tízre, vagy mennyit hánytak ki belőle.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50237) fant0mi válasza vond (#50234) üzenetére


fant0mi
addikt

A tronok harcat anno elkezdtem, par reszig jutottam, aztan valahogy ugy voltam vele, majd folytatom. Aztan elmaradt erdeklodes hianyaban.

A Breaking Bad azonnal potolando. Van mondanivaloja, a karakterek fejlodese pazar modon van megvalositva. Full igenyes az egesz, a szineszektol, a forgatokonyvon at a zeneig. Ja es a fenykepezest se felejtsuk, pazar.
Ha az Ozark tetszett, ez is fog, az tuti.

(#50238) #62608320 válasza fant0mi (#50237) üzenetére


#62608320
törölt tag

Szerintem a Breaking Bad egy tökéletes sorozat.
Nem tudok róla rosszat mondani, ahogy írtad. Még a technikai dolgok is nagyon jók benne: a képminőség, a hangminőség, a hangkeverés.
Blu-ray formátumban néztem annak idején, és meglepődtem rajta hogy milyen jó az 5.1-es hangkeverése, illetve a képminőség is teljesen jó.

(#50239) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Bocsi, de ha unszimpatikus, akkor mi a francnak kelljen megnézni egy sorozatot/filmet? Csak azért mert "trendi"? A fent említettekkel és pl. A Harry Potter/Narnia-val (és még sok mással) is ugyan így vagyok. Sorozatoknál még ilyen nálam a Westworld, TWD és a Maffiózók (amik hirtelen eszembe jutnak).

(#50240) xy.zsolt válasza brownus (#50222) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi, ezt a savas fűszeres storyt tesztelni fogom még ma.

Breaking bad pedig olyan, hogy ha egész életedben csak egy sorozatot nézel meg az ez legyen :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50241) Mik76 válasza vond (#50232) üzenetére


Mik76
senior tag

Kedves vond, én is kérem hogy mihamarabb pótolja a lemaradását! :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50242) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ozark 2. resz felenel ki kellett kapcsolni, ez vegig ilyen unalmas szar lesz vagy beindul es akkor elvezheto izgalmas sorozatot kapunk vagy hanyadik reszre ugorjak, hogy a pusztitoan rossz reszeket atugorjuk?

(#50243) Mik76 válasza koxx (#50242) üzenetére


Mik76
senior tag

Lehet hogy nem masik epizodra kellene ugranod hanem masik sorozatra. :K

Ui: Jo lett a husveti avatarod. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50244) koxx válasza Mik76 (#50243) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Majd 4x-es gyorsitassal vegigporgetem...

(#50245) Viszlát válasza RetepNyaraB (#50236) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy hangyafingnyi objektivitás sincs a kifogásaidban, ne áltasd magad. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50246) Viszlát válasza vond (#50234) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem elég, hogy nem láttad a BB-t, képes vagy egy hsz-ben említeni azzal a fantasy szutyokkal??? :Y

;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50247) vond válasza Viszlát (#50246) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak a hype miatt. :P :DDD

Breaking Bad-et egyszer biztos, hogy pótolni fogom, de a Trónok harca nélkül azt hiszem, le tudom élni a hátralévő napjaimat. ;]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50248) koxx válasza vond (#50247) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Breaking bad nélkül is...

[ Szerkesztve ]

(#50249) Aventador91 válasza koxx (#50248) üzenetére


Aventador91
őstag

akinek bejön az ozark az bírni fogja a bb-t is.

(#50250) b3Ro válasza Aventador91 (#50249) üzenetére


b3Ro
senior tag

akinek bejön az ozark es a bb az bírni fogja a better call saul-t is :)

Latom sokan mondjak, h a bb milyen jo, es az egyik legjobb sorozat. ez igy is van szvsz. De, a Better Call Saul siman azonos szinten van. Borzasztoan jo, en nagyon bizom benne, hogy latunk meg Vince Gilligan-tol jo par sorozatot.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.