Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) #75501312 válasza Komplikato (#50050) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ha ilyeneket gyárt a Syfy, kérem a listát a címekkel, mert akkor telitalálat. :D

(#50052) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az FBI és a The Resident korai fináléja után bejelentették, hogy az országos sorozatok közül a Grey's Anatomy is csonka évaddal ér véget: 04.09-én a 16x21-gyel.
(A Legacies és a Supernatural esetében a 2x16 és a 15x13 egyelőre tavaszi fináléként van emlegetve, nem szezonzáróként.)

[ Szerkesztve ]

(#50053) brownus válasza S e t h (#50001) üzenetére


brownus
veterán

ránézek, ez is scifi?

ami nekem nagyon bejött tegnap iccaka az a westworld s03.e01-02. a valós halál után ez kellett, mert az csalódást okozott.
a kinti világ ütős (az a tekergőzős, sok lépcsős épület vajon létező?), tetszik a cyberpunk és a jelenkori (2020) eszközök mixelése. dolores ruhái szuperek, főleg amelyik egy nyákra emlékeztetett. a sztori is érdekes.

a világ, az egésznek a hangulata és a zenei aláfestés is a BR2049 filemt jutatta eszembe

(#50054) tibbike01


tibbike01
őstag

Tudnátok ajánlani olyan sorozatot, amelyik könnyed, kalandos és érdekes. Mint pl a Lost vagy a Skins. Ne legyen schifi, thiller...stb.

(#50055) Amur válasza tibbike01 (#50054) üzenetére


Amur
addikt

Könnyed kis kalandfilm:
Levél a királynak
Sokat ne várj tőle, de szerethető karakterekkel egy csippetnyi fantasyval kellemes családi sorozat.
Kedvenc karakterem benne a fekete lovag lova! (komolyan! Aki látta, tudja miért!)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#50056) OPiiPO válasza Amur (#50055) üzenetére


OPiiPO
addikt

végigtoltuk, kellemes egyszer nézhető családi cucc :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#50057) brownus válasza tibbike01 (#50054) üzenetére


brownus
veterán

lucifer, jane the virgin, arrested development (nagyon könnyed),, californication, girls, grace és frankie, house of lies,

(#50058) LaciNem


LaciNem
újonc

könnyű kalandok sorozata locke&key

(#50059) vond


vond
MODERÁTOR

Ezt az Ozark-ot egyszerűen nem lehet abbahagyni. :) Két nap alatt két évad, és egyszer sem jutott eszembe, hogy valami másnak álljak neki. Szinte félre se néztem. A seggem kicsit kockásodik, de még bírom. :D

Nagyon jól, érdekesen is indul, de egyre csak jobb, izgalmasabb és sötétebb lesz. Hihetetlen, hogy hova kifut a sztori már a második évad végére is, holott nagyjából "egy helyszínen" játszódik.

Eszement jók a karakterek, és a fejlődésük is, meg persze a színészek is, akik megformálják őket. A kedvencem Julia Garner Ruth Langmore szerepében. Meg is kapta az Emmy-t, abszolút megérdemelten. Zseniális a csaj, szép jövőt jósolok neki. :K Laura Linney is mélyet karcol (az a karakterfejlődés, húúú), Jason Bateman is szuper (ráadásul egy csomó részt ő is rendezett), de úgy nagyjából mindenki. Az ízes Missouri akcentus meg még erre is rátesz egy lapáttal.

A helyszínek és a fényképezés pazar. Különösen jó az ellentét, hogy egyszerre van jelen a lepukkant, vidéki USA, meg a drog és egyéb üzletekből származó jólét, és a - szó szerint - súlyos dollármilliók. A zenék is frankók, bár hozzáadott dalokból azért el tudnék viselni egy kicsit többet is. A meleg szálnak végre volt értelme is, és nem csak muszájból tették bele. Én meglettem volna nélküle is (pár jelenetet át is pörgettem), de itt legalább elmondhatjuk, hogy nem volt teljesen indokolatlan. Az epizódok elején felbukkanó négy piktogram meg egy tök jó kis érdekesség. :)

A harmadik évad elején járok, de már most félek, hogy hamar vége lesz. :O Olyan érzésem van, mintha én is családtaggá váltam volna. A kevés hibától eltekintve szinte tökéletes dráma, és számomra soha nem vált unalmassá. Filler epizódból is talán csak egyre emlékszem, de annak is volt értelme.

Aki még nem állt neki, szerintem ne sokáig halogassa. Részemről abszolút ajánlott. :K Két teljes évad és négy rész után nálam 9/10.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50060) fant0mi válasza vond (#50059) üzenetére


fant0mi
addikt

Korabbi ajanlasokra mar betaraztam, most mar neki is fogok allni. Holnap ejszakas muszakban sort keritek ra.

(#50061) Amur válasza vond (#50059) üzenetére


Amur
addikt

+1 Dráma sorozat kategóriában nálam is top. Az első évadot akkor néztem meg amikor kijött, frissen, ropogósan, alig vártam a folytatást, és végre van harmadik évad is.

Tim Roth Tin Star sorijának első évada volt nekem hasonló hangulatú, de ott sok komolytalan színész is bekerült. Nem is értettem hogy briliáns színészi játékok mellett (tim roth feleségét játszó G. O'Reilly pl.) a "rossz" oldal színészei inkább voltak vígjátékba valók.
Lehet szándékos volt ez a kontraszt, de nekem nagyon nem jött át, a második évadot csak félig néztem meg, pedig az első szinte a zseniálist súrolta nálam.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#50062) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Westworld S03E03

Na ez az amire vártam :Y Amellett, hogy haladt a cselekmény rendesen, elgondolkodtató volt a mai adatfelhalmozó gigacégek tekintetében.

A "misztikumot" illetve: én szinte biztos vagyok benne, hogy az a nagy AI gömb a beépített "ember". A francia csávó se tűnik igazi embernek, olyan érzésem van tőle, mint az öntudatra nem ébredt hostok. Egyedül akkor láttuk "hús-vér" emberként amikor Maeve-el beszélgetett, de szerintem az egy szimuláció, mivel Maeve-nek nincs jelenleg igazi teste. Az én teóriám, hogy az AI akar teljes uralmat szerezni a cég (és az emberiség) felett, és azért akarja eltakarítani Dolorest, mert egy kiszámíthatatlan tényező, ami keresztbe vághat a terveinek. A park tömérdek mennyiségű adatát legbefolyásosabb (és kiszámíthatatlanabb) emberekről pedig azért akarja megszerezni, hogy fejlessze önmagát és minél kevesebb legyen a kiszámíthatatlan tényező.

Üdv. Johnny

(#50063) alex devil


alex devil
senior tag

Westworld 0303
Ki van Charlotte testében?

S23

(#50064) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Locke & Key S02 berendelve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50065) oriic válasza gyuromoj (#50064) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C Végre.

Live-Die-Respawn

(#50066) jonnyjoker01 válasza alex devil (#50063) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem tudjuk biztosan, tulajdonképpen azt sem tudjuk, melyik host agyakat tette el. Szerintem fiatal Dolores a szülő-gyerek párhuzamok miatt, "Charlotte" és fia ágybabújós jelenet vs. Dolores Charlotte ágybabújós jelenet nagyon hasonlított, emellett a szinészi játék is az anya-lánya szerepet sugallja szerintem és az egyedüli dolog ami az anyaszerepet hozhatja ki Doloresből az a fiatalabbik önmaga, ha tippelnem kéne.

Üdv. Johnny

(#50067) volandy válasza vond (#50059) üzenetére


volandy
senior tag

Ozark-ból mennyi évadot terveztek a készítők? Már én is gondoltam, hogy nekiállok, de nem szeretem a sosincs vége sorozatokat.

(#50068) Pitterix válasza volandy (#50067) üzenetére


Pitterix
őstag

Ahogy olvasom, a 3. az utolsó.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50069) DS39 válasza jonnyjoker01 (#50066) üzenetére


DS39
nagyúr

Jó gondolat, mert nem jut eszembe, hogy bárkivel ilyen bensőséges viszonyba lett volna, aki női karakter.

Egyébként szerintem Serac ember, nekem ez a tippem.

(#50070) volandy válasza Pitterix (#50068) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszönöm! Elnézést, én is utánanézhettem volna!

(#50071) Pitterix válasza volandy (#50070) üzenetére


Pitterix
őstag

No problem.

LoT508:

Végre egy bohókásan jópofa rész. Bár van benne némi dráma, no meg Rómeó és Júlia. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50072) vond válasza vond (#50059) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kivégeztem a harmadik évadot is. De kivégeztek itt másokat is rendesen. :D

Nem gondoltam volna, de baszki, tudtak még egy szintet lépni felfelé.

Holy fuckin' shit! :Y Mi volt itt, meg még mi lesz a folytatásban...

Ozark, gyerekek, Ozark! Nézzétek! :K ;]

volandy: Én úgy tudom, lesz negyedik (és ötödik) évad is. Meg hát ahogy abbahagyták a harmadikat, szerintem meglincselnék az egész stábot, ha ezt nem folytatnák.

De amiatt ne aggódj, hogy nem folynak az események.

Az az utolsó jelenet is mi volt már. Áhhh...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50073) k-adi válasza Pitterix (#50068) üzenetére


k-adi
nagyúr

hajaj akkor gyorsan neki kell állni :D azt hittem még lesz 4. évad

(#50074) volandy válasza vond (#50072) üzenetére


volandy
senior tag

Okkké! Most már meg van az első évad! Már "csak" neki kell állni!

(#50075) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#50062) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Egyetértek, sok mindenre kaptunk választ, többek között arra is, h Dolores a jo fiú, legalábbis most úgy tűnik :D

Janaboy

(#50076) Mik76 válasza vond (#50072) üzenetére


Mik76
senior tag

Mi ket epizodonkent haladunk per este. Masodik kozepen vagyunk. Jofajta. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50077) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott az October Faction.

Kaszát kapott a V Wars.

(#50078) vond válasza Mik76 (#50076) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bár én is még csak ott tartanék. :O Gondolom, a világjárvány miatt minden nehezebben megy majd. De remélem, nem kell éveket várni a folytatásra.

Azóta már megnéztem vagy tízszer az utolsó jelenetet. Nem tudom megunni. :D És az is mekkora ötlet, hogy "egyszerre" jött ki a harmadik évad, és a végén hallható jó kis rap szám. Totál azt hittem, hogy ez valami elfeledett 90s gyöngyszem, mert kajakra olyan húzása van. De nem, baszki, ez új. :)

Nem vagyok egy nagy rap fogyasztó, de ezeket a 90s, kora 00s nótákat nagyon komálom. És tök jó, hogy a sorozatban szereplő Ruth is ilyeneket hallgat, mint a Full Clip, és nem ezeket az új fosokat.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50079) vond


vond
MODERÁTOR

A Netflix spoilerekkel tartaná otthon az embereket: [link] ;] :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50080) S e t h válasza alex devil (#50063) üzenetére


S e t h
nagyúr

Bekötötték a netet?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50081) j0k3r! válasza jonnyjoker01 (#50062) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Westworld

Szerintem sem ember Engerraund Serac, hanem ő Rehoboam (a nagy gép) emberszerű megtestesülése. Ezért mondta csaj Hale-nek, hogy kvázi 'invisble', nem létezik, illetve a 2. rész végén, amikor azt mondja Maeve-nek, hogy a még el sem kezdődött háborút már el is vesztették - szerintem az ilyen prediction (bocs, de a jóslás szó nagyon fura ebben a kontextusban :DDD) is inkább valami gépre utal, hasonlóan ahhoz, mint amikor Dolores megjósolja, hogy Caleb majd öngyilkos lesz 10 év múlva.

Szerintem az Rehoboam baja, hogy Dolores számára egy potenciális ellenfél, de legalábbis egy kiszámíthatatlan változó (hasonlóan, mint Neo a Matrixban :DDD), ami megnehezíti a jóslását.

Ja és Hale szerintem a még ártatlan, első évados Teddy "agyát" kapta

Egyébként nagyon hasonlít az egész story arra, mint ami a Person of Interest-ben volt (szintén Jonathan Nolan), főleg az a karika szerű dolog az elején... Egyébként jó kis sorozat, ajánlom annak, aki még nem látta :)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#50082) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Egyszerűen kizártnak tartom, hogy ne folytassák az Ozarkot.....ha erre nincs nézettség akkor mire?! Annyi szart el tudtak húzni 7-8 évadig....remélem netflix nem lesz sík hülye :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50083) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Nekem nem tetszett a Westworld második évada, s a számokat látva, az első évad után szép visszaesés következett be... Szerintem nem véletlen, hozzám hasonlóan volt még aki nem volt oda érte.

Ellenben most idáig 3 rész alapján teljesen jó útra terelik a sztorit úgy vélem. Annyira van csak bonyolítva, hogy ne legyen idegesítő. Eddig teljesen követhető, meg a mondanivalója is eléggé idevág.

Egyébként én abban sem vagyok biztos, hogy Caleb ember teljesen, szerintem meghalt katonaként. Az anyja nem ismeri fel, első részben az ébredése full Dolores-es. Öngyilkossága is lehet azért történhetne meg, mert összeférhetetlenségbe kerül magával, ahogy Hale-t is látjuk. Bár ez csak egy tipp, de gyanús, hogy androidszerű..

(#50084) BurgBurg


BurgBurg
tag

Luther
Mindhunter
The Jinx

(#50085) Pitterix válasza vond (#50072) üzenetére


Pitterix
őstag

Pedig örültem, hogy véget ér a 3. évaddal (mi még csak a 2. felénél járunk), mert megint várni egy évet a folytatásra, ki tudja, mi lesz addig....
De tény és való, hogy nagyon jó sorozat. Sajnos csak napi egy epizód fér bele, bár így tovább tart.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50086) Mik76 válasza Pitterix (#50085) üzenetére


Mik76
senior tag

Ha valami nagyon jo, abbol az ember mindig tobbet szeretne. Okulva az elmult par evtized folytatasaibol, en mar egyaltalan nem banom ha valami szuper, de rovid es jol le van zarva.
Inkabb ez mint az ocska folytatasok, vagy az erdektelenseg miatt elkaszalt sorozatok, ahol sose lett vege a tortenetnek. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50087) Miklós315 válasza ROBREGGAE (#50083) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az első évad valami zseniálisan elkapott tömör-gyönyör, amit szerintem (de tévedhetek) csak azért folytattak, mert nagyon bejött a népeknek. Azért gondolom ezt, mert tartalom szintjén semmi újat nem tudott villantani a folytatás, még el is sütik poénként, hogy beszólnak a történetírónak, hogy copy paste az egész japán világ. Ed Harris sztoriszála nem igazán tett hozzá újat az eddigiekhez, és az exodus meg elnyújtott... Szóval a 2. évad nekem sem jött be. Most majd a harmadikat mégis megnézem, mert nagyon dicsérik, hogy erős. Hátha... De majd csak egyben (nem tudok már a heti várakozásra visszaállni :B ).

"Szerintem."

(#50088) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Mivel volt itt pár pozitív megnyilvánulás az Ozark sorozatról, így belekezdtem és a 3. résznek a végére értem. Kérdésem, hogy sok nyílt buzulás lesz a továbbiakban? Mert ha minden vagy a legtöbb részben van, akkor inkább nem nézem tovább...

Resistencia eterna

(#50089) lemmy9 válasza bagyulajuve (#50088) üzenetére


lemmy9
őstag

Akkor manapság nem nagyon tudsz mit nézni. A csapból is a bu..k folynak. Kezdem kirekesztve érezni magam, mert hetero vagyok. :)

Szerintem!

(#50090) PhilBrick válasza lemmy9 (#50089) üzenetére


PhilBrick
őstag

Javasolnam esetleg a Tovismadarakat! ;]

(#50091) Miklós315 válasza bagyulajuve (#50088) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem vészes, de előfordul. Mondjuk úgy (első évadról van szó), van is helye, meg felesleges is volt így csavarni a forgatókönyvet. (A többi évadot nem tudom, engem elveszített az évad végére, nem folytattam.)

"Szerintem."

(#50092) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

értem, hát ez van...felőlem lehet meleg vonal (bár fura, hogy mindenben van), mert pl a Modern családban nem is zavar, de ne mutassák fizikai megvalósulásban

Resistencia eterna

(#50093) Mik76 válasza bagyulajuve (#50092) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat ha csak a harmadik resznel tartassz akkor meg kosd fel a gatyadat. :D
Amugy ez a sorozat nem errol szol, de ez is van benne. Kb mint a valo elet. Az se errol szol, de megis vannak benne. Ha az ismeroseid kozott korul nezel, valoszinuleg ott is talalsz parat.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#50094) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Ez viszont marha jó sorozat eddig: On my block - gettó sorozat, fasza kis zenével, könnyed, sokszor vicces, de azért lehet érezni a gebaszt abban a világban

(#50093) Mik76 - ezt én értem, és nyilván tudok emberekről, akik saját nemükhöz vonzódnak, csak ne mutassák ennyire nyíltan, nem állok még rá készen :DDD - elég csak ha emlegetik

(#50095) Pitterix - attól függ ki venne részt benne :P - bár szerintem annak sincs helye a filmben, pl a Mindhunter-ben is feleslegesnek éreztem

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#50095) Pitterix válasza bagyulajuve (#50088) üzenetére


Pitterix
őstag

Mondjuk ezért kár lenne abbahagyni.
Már tök alap egy filmben, hogy van ilyen,. hol kevesebb, hol több.
Ha leszbikus jelenet lenne, bezzeg az nem zavarna, mi?! :P :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50096) vond válasza bagyulajuve (#50088) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tart sokáig, ne félj. Úgy emlékszem, hogy a második évadban már csak utalnak rá párszor. Az elsőben azt a pár naturálisabb jelenetet én sem értettem. Át is pörgettem őket. De ahogy írtam is, itt legalább volt értelme a meleg szálnak, és nem csak céltalanul, muszájból tették bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#50097) j0k3r! válasza j0k3r! (#50081) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Sőt, lehet hogy Dolores -> Wyatt, Hale -> Dolores :Y

some men just wanna watch the world burn...

(#50098) bagyulajuve válasza vond (#50096) üzenetére


bagyulajuve
addikt

akkor folytatom majd, mert a történet érdekel

Resistencia eterna

(#50099) ROBREGGAE válasza j0k3r! (#50097) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Legújabb felvetés amit olvastam, hogy Hale-ben a "fiatal" Dolores van. Azért is mondja, hogy senki sem ismeri jobban, meg fekete és fehér szerkót viselnek a hotel szobában. Illetve én nem szúrtam ki, de Ikrek formájú lámpát is látni.

Amúgy nekem teljesen Teddy adná magát, de majd kiderül.

(#50100) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Rick and Morty: The Other Five (Official Trailer) | May 3 | adult swim

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.