Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Homelandet nézi még valaki? Egész izgalmas, csak a realitásoktól szakadt el meglehetősen :)

(#39302) S e t h válasza vond (#39297) üzenetére


S e t h
nagyúr

A helyszín azonos és maga a bűnszervezet , de a történet és a szereplők mások.
Szvsz sokkolóan jó, az elmúlt évek egyik igen kimagasló minőségű sorozata.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39303) S e t h válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jó hogy szólsz, el is felejtettem.:)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39304) koncsik válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én igen, szerintem is eléggé utópisztikus (a zsarolóvírus írtási módja viszont praktikus megoldásnak tűnt :DDD )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#39305) Atomantiii válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én még csak a 2. részen vagyok túl mert közben elkezdtem nézni a svéd / dán Híd című sorozatot.

(#39306) k-adi válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ez a sorozat is vesztett az értékéből sajnos :(

(#39307) Ispy válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


Ispy
veterán

Én igen, csak már nem emlékszem hol is hagytam abba... :DDD Lassan megint fel kell raknom a sorozatos appot a telefonomra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39308) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Előző évadot a 2. részig bírtam, aztán elengedtem a sorozatot. Ezek szerint lenne értelme erőt venni magamon és folytatni, visszatért a korábbi színvonal?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39309) mayday00


mayday00
őstag

Ha már american crime story. ..Lassan kezd a Unsolved sorozat, Tupac és Notorious B.I.G megölésével fog foglalkozni. Nálam nézős. :C [link] Elnéztem, már megy a sorozat...

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39310) mark! válasza mayday00 (#39309) üzenetére


mark!
őstag

MIÉRT NEM TUDTAM RÓLA?? :DDD

állok is neki csak házi dolgozatot kell csinálni :((

>

(#39311) vond


vond
MODERÁTOR

"Jon Favreu lesz az első, élőszereplős Star Wars-tévérosorozat írója és executive producere." Hmm, érdekes. :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39312) attiati


attiati
veterán

Nézem ezt a Taboo-t.

Nem tudom minek, de nézem :D
2 rész ment le.
Teljesen egyszálú cselekmény. Minden, azaz minden jelenetben Hardy szerepel, ilyen sorozatot sem láttam még.

Beindul ez jobban?
Jobb lesz a 3. résztől?

(#39313) Bad Pritt válasza mayday00 (#39309) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Beszarsz, ugyanaz a csávó játssza 2Pac-et, aki a Straight Outta Comptonban is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39314) pilóta válasza attiati (#39312) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, jó lesz. Mondjuk nekem az első kettő is tetszett :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#39315) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#39308) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt így nem merném kijelenteni, de alvás előtt jól elvagyok vele. :D

(#39316) Janaboy válasza oriic (#39298) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Tuti Barryek lanya..

Jay kire célzott h ki akarja képezni "her"?
Es a tobbiek, h oj jah aha meg minden :)

Janaboy

(#39317) oriic válasza Janaboy (#39316) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jessie-re gondolok.

Live-Die-Respawn

(#39318) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A TNT elkaszálta a The Librarians-t. A készítők megpróbálják máshova eladni, és itt lehet is esély, hiszen a nézettsége nem volt gáz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#39319) oriic válasza gyuromoj (#39318) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint írtam az utolsó résznél, kb sorozatzárónak is elment, szóval engem most itt annyira nem zavarna ha nem folytatnák. Nyilván örülnék egy új évadnak.

Live-Die-Respawn

(#39320) brownus


brownus
veterán

arról beszélgettünk zsuval egyik este miután befejeztük a valós halált, hogy elnéztük volna még akár 10+ részen át is.
és, hogy évek óta nincs olyan sorozat ami úgymond beterveztette magát a heti programba, mint pl. volt a dexter, fringe, PoI, true blood (az első 4-5 évad). most is nézünk pár sorozatot, többnyire netflixen, + a pár részes évados sorozatokat egyben lekapjuk a magról. de most nincs ilyen sorozat, hogy na, holnapra nem tervezünk semmit mert azonnal látni akarjuk :)

vannak rohadt jók ma is, de hiányzik az umami :d vagy csak 10 rész és csocsi....

nektek van ilyen?

de, talán a westworld ilyen (lesz) / mert itt kábé minden passzol, a téma, a karakterek, színészek, díszlet, stb...

vagy ilyen volt a himym első 4-5 évada is. igaz ez sitcom vagymi volt..

[ Szerkesztve ]

(#39321) Bad Pritt válasza brownus (#39320) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem kettő van/volt, ami ilyen, a Black Sails és a Vikings, csak előbbi véget ért.

Most a Vikings mellett még a Ray Donovant nézem rendszerrel meg a Riverdale-t, de ennyi, a többi nem ütötte meg az ingerküszöbömet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39322) vond válasza brownus (#39320) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Supernatural ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39323) Ispy válasza brownus (#39320) üzenetére


Ispy
veterán

Én mindig darálom, szóvak nekem más. Ha nekikezdek egy évadnak, akkor azt letolom egyben, közben nem nézek mást.

GoT, Expanse jöhet, esetleg a TWD-nek adok még egy esélyt, régen a Sherlockot nagyon vártam, de a 3. évadból az első részt megnéztem és most valahogy nem szippantott be.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39324) brownus válasza Bad Pritt (#39321) üzenetére


brownus
veterán

néztük mindhármat amit említettél. Zsu a kalózokra én inkább a vikingekre kattantam rá jobban. aaz utóbbival van is elmaradásunk.

ray is jó, nagyon is, de akkora fasz volt egy-egy részben, hogy egyszerűen már kibasztam volna a tévét is a pitsába.

(#39323) Ispy , tényleg, a twd is ilyen volt, az első pár évadában. jahh, még a GoT is, főleg az elején.

a sherlock is, de az meg 3 rész, ott nincs mit várni hétről hétre :d

[ Szerkesztve ]

(#39325) Bad Pritt válasza brownus (#39324) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ray-ben nem csak ő, mindenki, a felesége is megrázta néha a pofonfát, aztán nem lett semmi, a tesói, az apja, a gyerekei, mindenki volt már legalább egyszer kreténállat, pedig még csak két évadot néztem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39326) Ispy válasza brownus (#39324) üzenetére


Ispy
veterán

Azért így visszagondolva most persze a Dexter, Breaking Bad vagy éppen a Battlestar Galactica nagyon jó sorik voltak, meg most már lett is egyfajta kult státuszuk, de azért ott is voltak bőven olyan wtf részek, ahol az ember elgondolkodott, hogy most ezt miért is nézem?

Szóval aki hétről hétre nézik ezeket, annak nehezebb dolga van egy-egy ilyen töltelék rész után, mint nekem, aki egyben letol egy egész évadot (esetleg évadokat :DDD ), mert én rögtön nézem a következő részt, nem kell rá napokat várnom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39327) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Stargate Origins

8-9-10

Na lement a maradék három rész is. Furán lett vége, de legalább a piramis hiányát, meg a sorozatban látott hiányos Föld koordinátákat megmagyarázták. Mitchel karakterét hiányoltam, ahogy azt is, hogy honnan tudtak a nácik a Csillagkapuról.

Ezt így nem kellene folytatni szerintem, jöjjön inkább az a sokat emlegetett új sorozat.

Live-Die-Respawn

(#39328) Ispy válasza oriic (#39327) üzenetére


Ispy
veterán

Én az universe-sel is befürödtem, én stargatet már csak akkor fogok nézni, ha már legalább 4 évad lement belőle ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39329) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a The Man in the High Castle-t néztem végig.
Bosszantó hogy majd' minden részt cliffhangerrel hagynak félbe, és az 2. évadzáró is dettó így ért véget, hogy az ember tele van kérdésekkel.

(#39330) FollowTheORI válasza Ispy (#39328) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért szerencsére azt is le tudták még épp zárni úgy ahogy... pedig annyira nem volt az sem rossz. :)

Persze azért azt sem mondanám hogy borzasztó kár érte. :D

Mondjuk sok mai próbálkozást kenterbe verne... :O

Ez a minisorozat meg egy vicc... nem is értem miért öltek bele pénzt meg időt. :F

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39331) S e t h válasza attiati (#39312) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39332) Lauda


Lauda
félisten

Két részt megnéztem a Gomorra sorozatból, aztabüdöséletbe.... :Y :C

(#39333) vond válasza Lauda (#39332) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na most már én is betárazom. ;] Már elég régóta halogatom.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39334) Land


Land
veterán

Elkezdtük nézni a Bones sorozatot. Tetszik nekünk viszont ncoren eléggé hiányos a "készlet". Van tipp, hogy a 2. évad hol lehet fent minimum 720p minőségben? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#39335) FoxiestFox válasza Land (#39334) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Netflix?

(#39336) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Következő Supernatural rész lesz a Scoby-Doo-s epizód. trailer

Live-Die-Respawn

(#39337) trialboj


trialboj
őstag

Üdv két kérdésem lenne.

Nem rég fejeztem be a Following sorozatot, amit zseniálisnak találtam. Pontosabban az első részt, utána mintha már más írta volna a forgatókönyvet mert 1000sebből vérzett és annyira nem kötött le.

Az érdekelne hogy tud-e valaki hasonlóan pörgős izgalmas sorozatot ajánlani? Nem feltétlen kell ennyire darálós legyen, hogy minden részben kinyírnak valamit, de az izgalmat tartsa fent, és akarjam megnézni a köv részt, ne lehessen lazán megállni, az epizódokkal.

Más.

Belekezdtem a Hannibal c sorozatba amit sokan ajánlottak, és a fent említett sorozat után brutál lassú, amivel nem is lenne nagy gond, viszont a típusa olyan mint az NCIS-nek. Minden részben van 1 gagyi bűnöző akit különösebb nyomozás nélkül elfognak, és vége.

Azt hittem ez olyan lesz mint a dexter, hogy látjuk majd a psziho dokit, hogy mit csinál v miért csinálja, v ő is ember és képes hibázni, bármi. Kb 5 részt láttam, és általában ez az a határ ami elég szokott lenni hogy eldöntsem tetszik-e a sorozat v sem.
Ha valaki szánna rá pár karaktert hogy meggyőzzön lesz ez olyan izgis mint a Dexter 1-3 évada, akkor nekifutnék még1x.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39338) gerii


gerii
addikt

Én most a The Crown-n nézem, nem gondoltam, hogy ennyire jól emészthető sztorija lesz.
Durva, hogy miket éltek meg ott az emberek, nem cserélnék velük.

(#39339) Amur válasza gerii (#39338) üzenetére


Amur
addikt

Én is néztem pár részt belőle, és meglepődtem milyen jó, abszolút lekötött a sztori.
Volt nem egy rendesen megindító jelenet benne. A szinészi játékok dicsérendők!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#39340) Ventur@


Ventur@
senior tag

Előzményfilmet kap a Maffiózók (The Sopranos): magyarul itt egy pár sor róla, angolul értőknek meg itt.

Ha ez kap egy olyan látvány és hangulat világot, mint a The Deuce (már pedig az nagyon odab*szott), akkor alig várom, hogy megjelenjen :C .

Inkább off-ba tettem, mert csak kicsit kapcsolódik a sorozatokhoz :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#39341) sugarforce válasza mayday00 (#39291) üzenetére


sugarforce
őstag

én elkezdtem, az első rész meggyőzött, majd talán a hétvégén tudom folytatni.

(#39342) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Supernatural 13x15

Vicces rész volt, de tetszett :)

Janaboy

(#39343) oriic válasza Janaboy (#39342) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az Impala jelenetnél Dean feje és a reakciója fantasztikus volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#39344) FollowTheORI válasza FoxiestFox (#39301) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azt hitték ugye Hillary nyeri a választást, és mekkora poén lesz a női elnök. :)

Amúgy amit a legutóbbi részben megléptek az tényleg kicsit túl sok volt... :K

Meg Claire limitációit is nehézebb már elviselni, mármint a színészit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39345) Janaboy válasza oriic (#39343) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Meg amikor mondja neki Sam te mit tennel az autoert... Murder. :D

Janaboy

(#39346) oriic válasza Janaboy (#39345) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Arra gondoltam igen. :D

Live-Die-Respawn

(#39347) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Agents of SHIELD

5x12

Fő sztorit hamar lenyomták, de a vége. Na azt mosolyogva megtapsoltam. Végre. \o/

Live-Die-Respawn

(#39348) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Emberek, ez a how to get away with murder nagyon jól fenntartja a színvonalat... Minden rész végén tátva marad a szám. Tűkön ülök, alig várom, hogy jöjjön a következő rész :DDD

Más: elkezdődött a Mr Pickles 3. évada. Továbbra is eszméletlenül beteg ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#39349) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 5x12

Nem is tudom mit mondjak. Coulson jelenetén baszki elpityeredtem. Kicsit nehéz volt nézni hogy az egyik legjobban szeretett karakterem evör, ennyire szembe menjen a halállal.. És mégis, túl lendültünk rajta, viszont sokkal több cameora számítottam. Az úrgenyók helyett lehetett volna Ward is mint félelem, vagy az LMD Jemma helyett AIDA, ésatöbbi.

A vége viszont, csillagos ötös. És is azt mondom végre :D
Viszont a cliffhangertől megint letettem a hajam :DDD

Mindazonáltal, most már szinte 100%, hogy hagyják Coulsont meghalni. Nem is lenne szép ha ezek után előhúznák hogy már megint nem hal meg, ésatöbbi. Szimbolikusan pedig ez lehet a vége is. A sorozat meghal a karakterrel együtt, amelyik karakter maga volt a sorozat. És ha ez igaz, akkor készen állok a végre. Mert nem tudom ezt a sorozatot elképzelni Coulson nélkül.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#39350) Cheesus válasza jonnyjoker01 (#39348) üzenetére


Cheesus
senior tag

Én még anno nekiálltam a Mr Pickles 1. évadának, de valahogy pár rész után elment tőle a kedvem. Nemcsak a rajzstílusa miatt, hanem ez a céltalan gore-t már nem tudom úgy nézni, hogy közben ne arra gondoljak azt a 20 percet valami értelmesebb dologgal is el tudnám tölteni. :))

https://www.twitch.tv/csehla

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.