Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) nismoka


nismoka
addikt

IPS 4k TV jó feketével és kontrasztal[X8]

(#7652) krx21 válasza nismoka (#7651) üzenetére


krx21
nagyúr

Létezik, hogy ez 50Hz-es, tehát nem tud interpolálni??? :F

(#7653) nismoka válasza krx21 (#7652) üzenetére


nismoka
addikt

De tud, van benne motionflow menü.

[ Szerkesztve ]

(#7654) Hadi


Hadi
tag

Sziasztok, pár hete vettem egy 815-öst, 42" méretben. Lenne pár kérdésem felétek hogy nálatok is ugyan ez a helyezet a készüleékkel.
1. Számítógépet csatlakoztatok a tv-hez hdmi kábellel. Bedugom a kábelt, felismeri minden ok. Aztán kikapcsolom a tévét vagy a gépet, de a kábelt nem húzom ki, és után újra bekapcsolom akkor a tv sötét, nincs kép. Újra ki kell húzni a hdmi-t és bedugni, akkor megint minden ok. Viszont baromi kellemetlen a tv mögött szarakodni a kábelekkel. Nálatok jelentkezik ez a jelenség?
2. 3d filmeknél csak akkor szép a kép ha pontosan szemből nézem, ha már kicsit alulról(ágyból) nézem akkor a kép felőső részén szétcsúszik a kép. Nálatok is jelentkezik ez a jelenség?

(#7655) krx21 válasza nismoka (#7653) üzenetére


krx21
nagyúr

Az attól még nem biztos...

(#7656) nismoka válasza krx21 (#7655) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt a tipust még nem tudtam "kézbe venni", úgyhogy konkrétat nem tudok.

(#7657) Tegla80 válasza Hadi (#7654) üzenetére


Tegla80
addikt

1.
Ha jol gondolom akkor hdmi1 en van a pc... rakd hdmi2 be es talan +javul.
Plusz hdmi kabelt nem rangatunk ki mukodo keszulekekbol.....mert ezen dologgal kinyirhatod a be/kimeneteket. ;)
(Nekem a ps4 nem kapcsol igy be,ha siman a forraslistabol lepek oda....,ha viszont a "sen" es ott megyek a "bemenetek"re akkor irja a listaban ,h ps4 es onnan be is kapcsolja.... A ps3 viszont megy alapban forraslistas bekapcsal hdmi2-n .Ebbol gondolnam,h talan a hdmi2 vel kellene neked is probalkozni. )

2. Hat arra nemok mit mondani.... ,de sztem full szembol es 42" eseten max 1.5m rol kene nezned.

Sony® & PlayStation®

(#7658) nismoka válasza Hadi (#7654) üzenetére


nismoka
addikt

A passziv 3D az ilyen.

(#7659) SzlobiG válasza nismoka (#7651) üzenetére


SzlobiG
félisten

Durva lett, vajon miért nem VA? Fogyasztás szépen megnőtt.

(#7660) amadeus11


amadeus11
senior tag

Én is beleszaladtam filmlejátszásnál olyanba , hogy bár elindult a lejátszás , hang is volt viszont nem volt kép . Kiírta nem támogatott tartalom . Ugyanezt a fájt a samu tv megette . Ilyenkor érdemes átírni a fájl kiterjesztését valami más gyakori formátumra és úgy próbálkozni . Jelen esetben avi-ról mp4-re írtam át és megy a film .

There is a star

(#7661) L4mie


L4mie
veterán

nekem a disney gyűjteménnyel szarakodik amikor a routerre kötött hdd-t akarom mediaszerverként használni, két dolog, pár könyvtárat olvas csak be a kb 200 ból és abból is csak pár file-t játszik le, nem mondom hogy a TV hibája simán lehet a router szar mediacenter része is, de azért az 5 éves .avi-kat lejátszhatná :P

majd letesztelem pendrive-ról is ha lesz időm, de van egy sanda gyanúm, hogy a router a ludas.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7662) eastsider


eastsider
nagyúr

kipróbáltam a böngészőt
teljesen használható..
ágyból netezéshez, (android app is jó hozzá eléggé), teljesen jó

van valami értelmes alkalmazás egyébként?
pl. nem láttam tune-in-t, se spotify-t... az alkalmazások között

[ Szerkesztve ]

(#7663) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy Sony KDL42W705B készüléket, összekötöttem HDMI kábellel a számítógépemmel (beállítottam alapértelmezett hangnak a HDMI audio-t), és olyan problémába ütköztem, hogy windows alatt hallatszik a TV-n a hang (Winamp, KMPlayer), viszont játék alatt tök csend van. A TV-re egyébként rá van kötve egy erősítő és két hangfal, azon szeretném megszólaltatni a számítógépen futtatott játékokat. A TV-n áltállítottam a hangszórót Audiórendszerre, TV nézés alatt és a fentebb említett windows alatt szépen is szólnak, csak játék alatt nem. Ötlet esetleg, hogy miért lehet és hogyan oldanám meg?

Köszi,
hazazs

(#7664) krx21 válasza wattafaka (#7663) üzenetére


krx21
nagyúr

Tipp. Van más hangkeltő a számítógépbe??? Ha van tiltsd le...

[ Szerkesztve ]

(#7665) wattafaka válasza krx21 (#7664) üzenetére


wattafaka
senior tag

Közben próbálgattam még több játékot, pont az első kettőn nem volt, amivel próbáltam, a többin nagyjából van. Nem tudom azon a kettőn miért nincs :/

(#7666) krx21 válasza wattafaka (#7665) üzenetére


krx21
nagyúr

:F Mássz bele a menüben és nyomozz...

(#7667) wattafaka válasza krx21 (#7666) üzenetére


wattafaka
senior tag

A másik ami kérdésem lenne, hogy gyorsabb mozgások alatt a TV-n van egy vízszintes csík folyamatosan. Játék alatt is, vagy ha gépről megy valami film/sorozat. Amiatt lenne, hogy nem bírja 60Hz-en a fullHD felbontást?

(#7668) nismoka válasza wattafaka (#7667) üzenetére


nismoka
addikt

Csík? Valami nem kóser ott, de nem a tv lesz a hibás sztem.

[ Szerkesztve ]

(#7669) kruplishal válasza wattafaka (#7667) üzenetére


kruplishal
tag

Játékok alatt állítsd be a v-sync-et!

Milyen vga-d van? 1920*1080P /60hz van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#7670) #68216320 válasza wattafaka (#7667) üzenetére


#68216320
törölt tag

A számítógépeden kapcsold be a függőleges szinkronizációt (vsync).

(#7671) krx21 válasza wattafaka (#7667) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem a 60Hz miatt, meg nem is a fullhd miatt. Az valószínűleg a esetleges interlace jel vagy a mozgás javítás miatt van... Mind a kettőt lehet állítani... De igen a vertikális szinkronizáció hiánya miatt is törik a kép vízszintesen...

[ Szerkesztve ]

(#7672) Tegla80


Tegla80
addikt

Nemtom eldonteni,h csak szimplan hulye vagyok(az vok amugy) es "placebo",vagy tenyleg igy van,de hogy kompletten szebnek latom a tv kepet igy x ora hasznalat utan,mint az elso napokban/hetekben azt bizton allitom.
A kepet nem babraltam mostanaban menuben,igy nem ezt latom....
Olyan mintha bejaratodna a panel..... :B

Plusz
Arra mar a multkor rajottem,h a Sony tavval konnyebben boldogulok a PS menuben,mint anno a samuval.A "Home" gomb nagy elony .....,de az csak tegnap este tunt fel,h ezt attom allitani 1es iranyitonak es igy pl a GT6 jatek menuben is hasznalhato. :Y vagy online szobaban cseten irni is.(a gyari joy az auto kikapcsol nalam,mert a kormany eleg,de ez igy plusz segitseg nekem.Tetszik... :K ) Alapban amugy "7" es a leosztasa csatlakozas szempontbol a ps3 on. PS4 el nem neztem meg ennyire...majd ma este COD AW kozben ralesek.
ennyi

Jah es a P&P ficsor is nagyon bejon ,igy tok PS-re toltogetes kozben ide-oda nezelodni korrekt meretekben.... veri az altalam eddig hasznal PIP et.

Szoval elvok. :DD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#7673) wattafaka válasza kruplishal (#7669) üzenetére


wattafaka
senior tag

egy MSI R9 280X 3G Gaming kártya, és igen 1920*1080@60Hz van beállítva.

(#7674) wattafaka válasza krx21 (#7671) üzenetére


wattafaka
senior tag

Még új vagyok ehhez, hol kell ezeket nagyjából keresni?

(#7675) krx21 válasza wattafaka (#7674) üzenetére


krx21
nagyúr

Talán a vsync on-al kezdjed. Ez azt jelenti, hogy a kártya mindig vár a monitor órajelére és csak akkor küld ki képet... Magyarul: Nem számol többet a vga mint 60kép/sec... Ha ki van kapcsolva akkor többet számolhat és ilyenkor nincsen szinkronban a monitor lekérdezésével, ezért néha látszik, hogy törik a kép...Ezt a vga kártya driver-ében tudod állítani...
Érdemes e miatt bekapcsolni, ráadásul kevésbé melegszik, terhelődik ilyenkor a vga. Hátránya, hogy kicsit növeli a input-lag-ot...
TV-ben tudod állítani:
Mozgásjavítás: motionflow Csak valós 100Hz-es TV-n van interpolálás (saccolt köztes képek beszúrása) Ez néha hibázhat, cserébe folyamatosabb a kép sokkal, de szintén növeli az input-lag-ot, eléggé...
A másik a váltó soros megjelenítés (interlace) Ha a számítógépen pl: 50i vagy 60i a beállítás, de ez nem valószínű, hogy nálad így van...

(#7676) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Hálószobába vennék egy 82cm-es Sony TV-t, és kettő versenyző van jelenleg, a 32W705B, és a 32R430B.

A kérdés az, hogy 2,5 méterről számít-e a FullHD? Megéri azt a plusz 30000Ft-ot? Esetleg a képminőségbeli különbség indokolja a drágább típus választását?

Köszi!

(#7677) kruplishal válasza Dani Pécs (#7676) üzenetére


kruplishal
tag

Nem éri meg, nem látod.....

Én a 410-et venném mert ugyanaz mint a 430 (kivéve képernyőtükrözés) és most olcsóbb is lett.

[ Szerkesztve ]

(#7678) L4mie


L4mie
veterán

829 re jött valami frissítés, mit tudtok róla? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7679) B-L-A-C-K válasza L4mie (#7678) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem tegnap jött, azóta érdekes módon 4K-s lett, én sem értem hogy...:/

;]

(#7680) L4mie válasza B-L-A-C-K (#7679) üzenetére


L4mie
veterán

fene, akkor ezért lett ilyen pici rajta a 1080p-sen kiküldött jel -.-'

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7681) krx21 válasza Dani Pécs (#7676) üzenetére


krx21
nagyúr

A 705 nem csak a felbontásban jobb...

(#7682) B-L-A-C-K válasza Dani Pécs (#7676) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2.5 méterre eleve nem 32-est kellene venni (megfogod bánni), ha nincs rá keret inkább gyűjtsd, egy 50 colos minimum kell...

(#7683) krx21 válasza B-L-A-C-K (#7682) üzenetére


krx21
nagyúr

Hálószobában nem mozit épít az ember... A nappali az más, oda mehet a 84"-is... ;]

(#7684) BossBoss válasza B-L-A-C-K (#7682) üzenetére


BossBoss
őstag

Ugyan már... 2,5 méterre bőven elég egy 40-42" is...

(#7685) B-L-A-C-K válasza krx21 (#7683) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha TV-t nézel mind1 hogy nappali vagy háló, én 2.5 méterre biztos nem vennék 32"-est....

BossBoss: Majd ha veszel egy nagy TV-t esetleg, utána térjünk vissza erre még1x...:)

[ Szerkesztve ]

(#7686) joe999 válasza B-L-A-C-K (#7685) üzenetére


joe999
tag

A hálóban én is 32"-es FHD-t nézek közel 3m-ről és egyáltalán nem zavar. Szerintem ez a nézési távolság dolog teljesen egyén és ízlés függő. Persze igazad van abban, hogy FHD tartalmat ekkora TV-n közelebbről kellene nézni ahhoz, hogy ne maradjunk le semmilyen részletről, de a hálóban többnyire nem mozizik az ember, az SD adások pedig távolabbról nézve számomra fogyaszthatóbbak. Ugyancsak nem zavar az sem, hogy mozizás közben 2m széles képet nézek nem egészen 3 m-ről. :C

(#7687) Peat;) válasza Dani Pécs (#7676) üzenetére


Peat;)
veterán

Most nem számolgatok, de könnyen lehet hogy a nem full hd tv-nek nagyobb a pixelsűrűsége 32"-őn, mint a full hd-nak az 55"-ön...pénzkidobás a full hd.

(#7688) B-L-A-C-K válasza joe999 (#7686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én meg úgy mondom ezt hogy most a hálóban 3 méterről egy dobozos 55 centiset nézek...:) Viszont neked is azt mondanám ha van lehetőséged rakj be oda egy 50-est, nézzétek egy 2 hétig, és utána beszéljük ezt át megint...:)

(#7689) viharkabat


viharkabat
aktív tag

Ganéj Upc belepiszkált a csatornakiosztásba és most újra kéne hangolni a csatornákat. Lefuttattam egy automata hangolást, de néhány csatornát nem lát, állítólag manuális hangolás kéne. Viszont a Digitális beállítások menüben a "Digitális kézi hangolás" pont a "Nem érhető el a jelenlegi beállításokkal" felirattal elutasít (w655-ös tévé)
Mi a rák ez, mi nem tetszik neki???? Tökömkivan.

[ Szerkesztve ]

(#7690) joe999 válasza B-L-A-C-K (#7688) üzenetére


joe999
tag

Valamelyik 8-as szériájú 42"-es Sony-val szemezgettem, de még ez is határeset. Nem túl nagy a hálószoba és ha akarnék sem tudnék nagyobb TV-t berakni. Valójában nem is akarok mert engem tényleg eléggé zavar a T-Home SD adások sz@r minősége.
Amúgy az egész vásárlási láz dolog úgy kezdődött, hogy a gyerek TV-je tönkrement és arra gondoltam, hogy megkapja az én SHARP-omat, és a hálóba veszek újat. Aztán kezdődtek a nyűgjeim. Az egyik az, hogy van egy törött kijelzőjű netbook-om, amit leszerelt kijelzővel használok így téve smart-á a nem smart-os TV-met. Sajnos ezen viszont csak D-SUB van, amit az általam kiszemelt készülékekről már érthető módon lespóroltak. A boltokban kipróbáltam több TV smart funkcióját és arra a következtetésre jutottam, hogy az én megoldásomhoz képest mindegyik visszalépés. A másik dolog pedig az, hogy a jelenlegi TV-m háttérvilágítása gyakorlatilag tökéletes mind homogén fekete, mind fehér háttér esetében. Az általam megnézett TV-kről ez nem mondható el. A boltokban a feketét persze nem igazán lehet megnézni, viszont azok a piszkos foltos fehérek elborzasztottak. Ebben még a Sony KDL42W805 volt a legjobb, de az általam tesztelt példányon is volt két kisebb piszkos folt alul. Jelenleg ott tartok, hogy hagyom az egész hálószobai vásárlást a fenébe és veszek a gyereknek egy KDL32W705-t. :W

[ Szerkesztve ]

(#7691) wattafaka válasza #68216320 (#7670) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem segített. Más lehet a gond.

(#7692) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok.
Eljött az idő hogy karácsony közeledtével megváljak a régi samu tv-m től és jöjjön az újítás. Erre kérnék ajánlásokat.
Igazából amik a követelmények: 4 k legyen mindenképp és 3 d.
A 4k-ból ha vennék hdmi 2.0-s legyen mindenképp.
Display port sem hátrány de annyira nem égetően fontos.
Az árkategória olyan 400 k. És kb 55 col körül nézelődöm. Persze lehet picit több és kevesebb is. Colba-50-60 Ára:350-450
A sony-n nem nagyon láttam még 3d-s képet mennyire jó vagy rossz a konkurens tv-khez képest Samu,Philips,LG. Egy media markt látogatást mindenképp megejtek majd a vásárlás előtt.
A 4k meghajtás pc-ről menne majd. Az xbox one-sima fhd-s.
4k-ban tudja szerintem a 60 hz-et ne csak a 30-at.
Melyik tv-ket ajánlanátok ezek alapján.
Köszönöm aki segít.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#7693) nismoka válasza hadogabi1 (#7692) üzenetére


nismoka
addikt

600ezer alatt nincsen normális 4k tv 55"-méretben. Ez alá nem mennék ha 4k kell. [Sony X8]

[ Szerkesztve ]

(#7694) McAdam6


McAdam6
tag

Lassan egy hónapja várok az e***s webshopból akciósan megrendelt 50w828-ra , eddig csak ígérgetés megy :W

(#7695) gunszt


gunszt
tag

Sziasztok

A napokban tervezek venni egy Sony kdl 50w805B készüléket.

Elsősorban a filmezésre, média használatra, konzolhoz kellene.

Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

-Vélemények tapasztalatok, jó választás-e

-Gépról wifin keresztül filmeket jól viszi-e, fullhd mkv stb

-Feliratokat kezeli-e, letöltött sorozatok filmekhez főleg

-aktív 3d-s ha jóltudom, mennyire gáz ez, elviselhető ? (annyira nem vonz a 3d csak ha már van...)

De bármi tapasztalat vélemény érdekel.

Késöbb tervezek hozzá egy hangprojektort zenehallgatás céljából, sajnos spotify app nincs rá ha jóltudom.

Előre is köszi

(#7696) nismoka válasza gunszt (#7695) üzenetére


nismoka
addikt

Jó választás!
Viszi wi-fi-n a tartalmakat de komolyabb bitrátás anyagokhoz a vezetéket ajánLANám!
Feliratokat kezeli, de ha hálózaton nyomatod akkor bele kell hogy integrálva legyen az srt a film file-ba.
A 3D átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#7697) B-L-A-C-K válasza gunszt (#7695) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ajánlott jó TV, viszont először is leírom hogy W8-as szériának van pár negatív tulajdonságát is azért, nem vészesek de jobb ha tudod:

- bekapcsolás után kb 15 másodperc mire a menü feléled és kezelni tudod
- a Smart része lassú vannak tőle gyorsabb készülékek

A lényeg kb ennyi, de én ezeket nem mondanám nagy hátránynak mivel engem egy TV-nl a kép érdekel, az meg kategórián belül elég jó.

Kérdéseidre válasz:

-Vélemények tapasztalatok, jó választás-e

Ajánlott darab, tesztek is jókat írnak róla, felhasználók is megvannak elégedve vele, nem hiába nekem is hasonló van (55W829B)

-Gépról wifin keresztül filmeket jól viszi-e, fullhd mkv stb

Nekem nem volt gond eddig vele, bár kábelesen használom inkább, mert volt egy szabad lan részem.

-Feliratokat kezeli-e, letöltött sorozatok filmekhez főleg

Sose nézek feliratos dolgokat, de az itt olvasottak alapján normálisan kezeli őket.

-aktív 3d-s ha jóltudom, mennyire gáz ez, elviselhető ? (annyira nem vonz a 3d csak ha már van...)

Ez ember függő, van akinek fáj tőle a feje, de van akinek nem. Az aktív 3D-nek viszont szebb képe van mint a passzívnak, mert ez nem felezi a felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#7698) #94529552 válasza gunszt (#7695) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van itt kereső, ha konkrét dolog érdekel, pl. felirat

(#7699) gunszt válasza B-L-A-C-K (#7697) üzenetére


gunszt
tag

Oké köszi szépen a kimerítő válaszokat, akkor valószínűleg ez lesz.

Az aktív 3dét sok helyen lehúzták a 8as szériánál is, kb hogy felejtős, nem értettem miért aktív elvileg jónak kéne lennie, aktívval mindíg azért húzzák le mert drága a szemüveg meg nem megy akármilyen randomal.

A smart rész nem zavarna hogy lassú, csak elég fapados főleg az lg webOs mellett, bár a samsungé is szerintem kezelhetőbb és tartalmasabb. Remélem updatelgeti a sony azért időközben.

Azt nem lehet tudni hogy nagyjából meddig támogat frissítésekkel stb egy szériát (jelen esetben a 8-at) a sony ? Várható mondjuk kicsit nagyobb app kínálat stb ?

(#7700) B-L-A-C-K válasza gunszt (#7699) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt nem lehet tudni hogy nagyjából meddig támogat frissítésekkel stb egy szériát (jelen esetben a 8-at) a sony ? Várható mondjuk kicsit nagyobb app kínálat stb ?

Jövőre elvileg jönnek az androidos TV-k, így nem tudom meddig támogatják majd ezeket...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.