Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) eastsider válasza L4mie (#7144) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmm kérdés, hogy fekete vagy ezüst legyen.... szerintem a fekete jobb

(#7152) L4mie válasza eastsider (#7151) üzenetére


L4mie
veterán

egyet értek :)
bár nekem telitalálat a design mert nagyon szeretem az ilyen letisztult "puritán" formavilágot főleg ha menő technikát rejt :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7153) kutyuska válasza Steel Lord (#7089) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Az S2-s tunerek működésével kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Milyen CI modult szeret? Csak egy RF csati van rajta?

" Babra munka, de megéri! "

(#7154) tomp válasza nismoka (#7150) üzenetére


tomp
félisten

Pont eme két tesztet olvastam el a nyáron. Most már nem kell tesztet olvasni, itt van a szobában a tv. :)

eastsider
Szerintem pont ezüstben jön ki a minőségi fém látványa! Ahogyan a nappali fény rávetődik... ahh :)

(#7155) eastsider válasza tomp (#7154) üzenetére


eastsider
nagyúr

a fekete talán még letisztultabb (minimál) :)

honnan érdemes venni egyébként?
edigital? kozpontiszalon?

(#7156) nightshadow válasza eastsider (#7155) üzenetére


nightshadow
veterán

Mindkettő megbízható.

(#7157) tomp válasza eastsider (#7155) üzenetére


tomp
félisten

Én a Sony Center Westendben vásároltam.

(#7158) ii77


ii77
tag

No kérem, hétfőn én is elhoztam a magam 829-esét a Kecskeméti u-i Sony Szalonból. :DD Azóta is csak ámulok s bámulok! :) Az eddig megismert funkcióival mind-mind nagyon elégedett vagyok.
Egyvalamit áruljatok el: -Az internet böngészőjét hogyan lehet előcsalogatni? Az iManual-t néztem, ott az "Összes alkalmazás"-hoz irányított, én mégsem találtam rá programot. :F

VESTAX QFO

(#7159) Tutu7030 válasza ii77 (#7158) üzenetére


Tutu7030
veterán

Összes alkalmazás-> alkalmazások hozzáadása (vagy valami ilyesmi), és ott a listában kikeresed.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7160) tomp válasza ii77 (#7158) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 706-on az Összes alkalmazás lista leglegleg végén van.

(#7161) tomp


tomp
félisten

Win 8.1-en hozzá adnám a TV-t mint eszköz. Hozzáadásnál WPS PIN-t kér a rendszer ami szerinte a tv-n vagy az útmutatóban megtalálható. Pontosabban hol? Nem találok semmit.

(#7162) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv!

Tv-t szeretnék venni max 350e Ft-ig.

Szeretnék legalább 55"-at de ha a minőséggel kell kompromisszumot kötnöm akkor jó lesz az 50"-os is.
-LED, OLED
-3D szükséges
-Többnyire Tv adások és 3D-s filmek nézésére lenne (néha gépre/konzolra kötve)

(#7163) B-L-A-C-K válasza Etzel (#7162) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt említették pár napja hogy a Westend Sony boltba most van egy 55W905-as TV, ma pont voltam bent és meg is néztem kíváncsiságból. A W905-ös széria a tavalyi modell legjobb szériája volt, az a TV konkrétan bemutató darab volt kiállításokon azt mondta az eladó. Eladás előtt szervizbe elküldték átnézésre, és most 350 ezerért hirdetik 2 év garanciával. Ennyit simán megér, tavaly ~850 ezres kezdő árral árulták, legutóbb meg akciósan 500 felett lehet megvenni mikor még árulták. Szóval 350 szerintem jó vásár...

[ Szerkesztve ]

(#7164) Etzel válasza B-L-A-C-K (#7163) üzenetére


Etzel
aktív tag

Jól hangzik de sajnos angliában élek :(

(#7165) headhunter


headhunter
addikt

Melyik távirányítót adják a Sony KDL-32W705B vagy Sony KDL-32W706B tv-hez?

705 (Fekete) jobb választás?

Invitel kábel tv, digitális vagy analóg adás, "vállalható" minőség?

(#7166) B-L-A-C-K válasza Etzel (#7164) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja az már más helyzet...:)

Akkor nézd meg kint mennyi az 55W829-es (vagy ha van kint 828-as ugyan az a kettő), itthon 380 körül van, nekem is ilyen van ajánlott darab.

(#7165) headhunter:

Ilyen jár hozzá: link

Az hogy milyen színben vedd meg azt neked kell eldöntened, hiszen ember függő kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#7167) Etzel válasza B-L-A-C-K (#7166) üzenetére


Etzel
aktív tag

A 829-es van 1-2 jó áron. A Legjobb az kb 330e Ft. De találtam egy KDL55W955BBU kb 400e Ft-ért. Az mennyivel jobb, ha jobb? :U

(#7168) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Optikai kábellel visz át valaki hangot 5.1-re?

Hogyan van beállítva a TV-n, hogy működjön? Nem akar sikerülni PS4-el gond nélkül megy.

(#7169) tomp válasza headhunter (#7165) üzenetére


tomp
félisten

Hát én mint 706-os tulaj, az ezüst mellett szavazok! :)

(#7170) B-L-A-C-K válasza Etzel (#7167) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az jó a 330-as ár. KDL55W955 nem nagyon szerepel jól tesztekben, de nem volt még vele tapasztalatom...

(#7171) Etzel válasza B-L-A-C-K (#7170) üzenetére


Etzel
aktív tag

Igen utána jártam, hogy először a W95x jelent meg mint zászlóshajó de nagyon nem jött neki össze aztán késpbb a sony előrukkolt a 829-el amivel kiérdemelte a különösen ajánlott "plecsnit" és 10/9,5 pontszámot ért el náluk a tesztben. Engem meggyőzött ,ha a Sony mellett voksolok akkor W829 az már biztos ;)

(#7172) B-L-A-C-K válasza Etzel (#7171) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, én is azért vettem ezt, mert tényleg jó TV. Viszont a 955-ösbe Triluminos kijelző van aminek elvileg szebbek a színei, de ugye tesztekben még se nagyon dicsérik...

Viszont az 829-es pár negatív tulajdonságát is megemlíteném, mert mindig fikáznak mindenkit hogy csak jókat írunk róla...:)

- bekapcsolás után kb 15 másodperc mire a menü feléled és kezelni tudod
- a Smart része lassú vannak tőle gyorsabb készülékek

A lényeg kb ennyi, én ezeket vásárlás előtt is tudtam szóval előtte és utána se tartottam nagy hátránynak, mivel engem a képe érdekelt, ami nagyon jó...

[ Szerkesztve ]

(#7173) nightshadow válasza B-L-A-C-K (#7172) üzenetére


nightshadow
veterán

Nekem úgy rémlik, mintha "csak" az IPS panel (kontraszt, fekete) miatt húzták volna le, de lehet hogy rosszul emlékszem.

(#7174) Peat;) válasza B-L-A-C-K (#7172) üzenetére


Peat;)
veterán

:R :) Egyébként az akciós árak a sonynál valóban akciósak és nem mondvacsináltak. Ilyenkor nagyon ajánlott vételek.

(#7175) nismoka válasza nightshadow (#7173) üzenetére


nismoka
addikt

Igen igy van, az LG féle IPS panel miatt húzták le, amúgy a Triluminos miatt nagyon szép szinei vannak. Hát ennyit az LG-ről... ;) Remélem 2015-ben ismét 10 pontos készülék lesz a W9 úgy mint tavaly a W905 tipus.
Nem tudom minek kellett a W955-be az a nyomi IPS. :( De nem baj itt van ez a remek W829, igaz nem wedge design mint a w955 és nem Triluminos de azért nem ronda ez sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#7176) SzlobiG válasza SzlobiG (#7168) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sikerült is. :B

(#7177) nismoka válasza SzlobiG (#7176) üzenetére


nismoka
addikt

Na látod, vagyis hallod. ;)

(#7178) Tutu7030 válasza B-L-A-C-K (#7172) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pedig a honlapjukon a gyorsaságot ígérgetik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7179) SzlobiG válasza nismoka (#7177) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tök jó így PS4 átviszi HDMI-n a tv-be a hangot majd a TV optikán át az 5.1-be.

Ha filmezek hálózaton szintén viszi a TV a hangot és az 5.1 a jel szerint váltogatja a hangzást. :))

(#7180) tomp válasza Tutu7030 (#7178) üzenetére


tomp
félisten

Lehet a OneFlick távirányítóval nem áll le teljesen a tv hanem a szoftver betöltődve marad.

(#7181) Tutu7030 válasza tomp (#7180) üzenetére


Tutu7030
veterán

Jó, hogy erről sehol semmi infó. Amikor felhívtam a sony infóvonalat, ott sem tudtak erről semmit sem mondani. Azt mondta, hogy látja ő is a honlapon, hogy ki van írva, de nem talál róla semmi leírást. :W :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7182) B-L-A-C-K válasza tomp (#7180) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem van OneFlick, ugyan olyan mint a sima távirányítójával, szóval az a leírás hülyeség...

(#7183) nismoka válasza B-L-A-C-K (#7182) üzenetére


nismoka
addikt

Ha kikapcsolás után pár percen belül bekapcsolod megint akkor gyors! ;) Azt nem irják hányadik bekapcsolára vonatkozik! :DD

(#7184) tomp válasza nismoka (#7183) üzenetére


tomp
félisten

Sőt! Ha kihúzod a dugót pár mp-re majd vissza még mindig azonnal megy minden. Szét kell húzni a tápot és a tv-ből is ki kell húzni a kis dugót majd megérinteni az érintkezőt a tv-ben. Így garantáltan leáll a tv. :-D

(#7185) L4mie


L4mie
veterán

hát szerintem a smart része valami szörnyű, bár szüleim samsungja is az :) PC-HDMI ftw!
A képe viszont nagyon jó :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7186) B-L-A-C-K válasza nismoka (#7183) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Direkt megnéztem mindenhogy mindkettőt, azaz kikapcs egyből bekapcs, majd kikapcs pár perc várás bekapcs, akkor kikapcs táp kihúz vár kicsit vissza és bekapcs,...Minden esetben olyan volt az OneFlick mint az eredeti távirányító...

[ Szerkesztve ]

(#7187) krx21 válasza SzlobiG (#7179) üzenetére


krx21
nagyúr

A Tv optikán nem nagyon szokott 5.1 kijönni...

(#7188) nismoka válasza krx21 (#7187) üzenetére


nismoka
addikt

De kijön a DD 5.1, a DTS 5.1 viszont már nem, ez viszont nem azért mert nem tudna hanem a licensz díj miatt...

[ Szerkesztve ]

(#7189) SzlobiG válasza nismoka (#7188) üzenetére


SzlobiG
félisten

Aha, akkor azért nem megy a DTS, mert előtte simán a ps optikával volt össze kötve úgy ment a DTS, de most csak a DD megy.

Mondjuk tökmind1 nem veszek észre semmit főleg egy ilyen régi 5.1-el. :D

Krx: A régi 6-7 éves lcd-m is átvitte az 5.1-et.

(#7190) krx21 válasza SzlobiG (#7189) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem a Tv a forrás... Akkor meg minek küldené tovább az ember... Mindent az AVR-be kell kötni, nem?

(#7191) Askorp válasza krx21 (#7190) üzenetére


Askorp
csendes tag

igen, es AVR-bol a TV-re mehet a kepjel tovabb

(#7192) B-L-A-C-K válasza nismoka (#7183) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó oké, feküdj le... ;]

(#7193) SzlobiG válasza krx21 (#7190) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olyan régi az 5.1-em hogy azon nincs hdmi. :D

Csak optika van és így tudom megoldani a legegyszerűbben, hogy a TV-ről megy át a PS4 hangja is.

(#7194) pinebird


pinebird
csendes tag

Sziasztok!

Egy KDL-50W815B friss tulajdonosa vagyok és mindigtv-ét szeretnék használni aktív antennával. Azt tapasztalom, hogy alapból nem táplálja meg az antennát. Kérdésem, hogy van egyáltalán ilyenre lehetőség? Mert én nem találom a beállítások között:(

A válaszokat előre is köszönöm!

(#7195) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

32"-es méretben szeretnék TV-t venni és felmerült egy Sony televízió SONY KDL-32W706B személyében.
Még nem igazán volt Sony termékem és érdekelne a márkáról az objektív véleményetek ha ez lehetséges, illetve konkrétan erről a TV-ről tudtok valami tapasztalatot vagy a W7-es szériáról akkor örömmel venném.

Előre is köszönöm aki tud segíteni!

(#7196) nismoka válasza pinebird (#7194) üzenetére


nismoka
addikt

Nincsen lehetőség ilyenre. Van olyan beltéri antenna amit pld usb-ről is lehet táplálni.

[ Szerkesztve ]

(#7197) krx21 válasza SzlobiG (#7193) üzenetére


krx21
nagyúr

És akkor csak 1db optikád van?

(#7198) kutyuska válasza pinebird (#7194) üzenetére


kutyuska
aktív tag

A DVB-T szabvány lehetővé teszi az 5 V-tal való távtáplálást.
Csak hát a gyártók nem igazán szeretik megvalósítani.
STB-n már láttam ilyet.

" Babra munka, de megéri! "

(#7199) Tutu7030 válasza kutyuska (#7198) üzenetére


Tutu7030
veterán

A 3 éves fapados 26-os lg-ben is volt ilyen opció.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7200) SzlobiG válasza krx21 (#7197) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja 1 optikán megy át minden.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.