Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) athomi válasza #37188608 (#7791) üzenetére


athomi
veterán

22 HD adásért fizetünk havonta +500,-Ft-ot, ebben népszerű sportcsatornák, kereskedelmi adók, természet és tudományos csatornák vannak. Sorozatokat, filmeket meg HD-ban, fullhd-ban szerezhetsz be könnyedén. Szóval nem mondanék le a 42"-ról. :D

Csak jeleztem, hogy az SD felbontású adások homályosak, életlenek, olykor élvezhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#7802) B-L-A-C-K válasza #37188608 (#7799) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, vagyis persze nem annyira mint 1.5 méterről, de úgy is sz@r, szóval azt kell felfogni hogy az sD adás a lapos TV-ken nem lesz olyan mint egy sima TV-n, de ez ugye érthető mert más a felbontás.

Tegla80: Nem kell elküldeni, én tudom miről beszélek, de szerintem aki valamennyire is ért hozzá az is felfogja miről van szó. Egy kis felbontású adás soha a büdös életbe nem lesz FHD TV-n szép, így nem értem miért kell ezt megmagyarázni. Olyan persze van hogy SD adás között is van különbség, pl digin az RTL teljesen tűrhető, viszont az SD adások kb 80% már kuka...

[ Szerkesztve ]

(#7803) #37188608 válasza B-L-A-C-K (#7802) üzenetére


#37188608
törölt tag

Na köszönöm szépen a segítségeteket , szerintem beruházok rá mert nekem nagyon megtetszettek a Sony TV-k! :) Az okos távirányítóról tudtok akkor valamit? Meg nem volt még smart tv-m , milyenek a funkciók , lehet értelmes dologra is használni? Ugyanúgy vannak firssítések mint egy androidon stb? :)

(#7804) Dani Pécs válasza B-L-A-C-K (#7798) üzenetére


Dani Pécs
tag

Nekem még nem jött meg a második UPC mediacard, így a 32W705B-n most analóg SD adás megy, ami meglepően tiszta 2 méterről. De a T minőségét nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#7805) Tegla80 válasza B-L-A-C-K (#7802) üzenetére


Tegla80
addikt

Egy szoval sem titualtam "szep" nek az sd adas kepet, nemtom honnan szeded.
Viszont szemcsesnek sem szemcses....max olyan mint fentebb irja a forumtars,"....homalyosabb,eletlenebb..." ami messze nem szemcseset jelent sztem. ;)

Sony® & PlayStation®

(#7806) B-L-A-C-K válasza Tegla80 (#7805) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az alap kiindulás az volt hogy 1.5 méterről SD adás 107 cm-en szemcsés, és ezt továbbra is fenntartom. Nem hiába mondja a szakvélemény hogy SD adást 3,3 méterről érdemes nézni akkor TV-n...

(#7807) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy 50W829 rendelésében az akciós áron, viszont néhány kérdésem lenne hozzá:

1, Mivel jórészt tv nézésre is lenne, kb. 3m-ről milyen a tv-adás képminősége? (optikán jövő DIGI kábeltv-nk van, így belső tunerrel lenne használva)
2, Van rá pixelgarancia? Cserélik ha lesz rajta 1 pixelhiba?
3, Ez a biztonsági garancia arra is szól, ha pl. takarítás közben leverem az állványról?
4, A Központi Szalonból rendelném, ahol a készlet erejéig van az akció. Ha leadom neten a rendelést és holnap felhívnak hogy már nincs készlet, akkor ráfaragtam?

(#7808) B-L-A-C-K válasza =Thor= (#7807) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1, Mivel jórészt tv nézésre is lenne, kb. 3m-ről milyen a tv-adás képminősége? (optikán jövő DIGI kábeltv-nk van, így belső tunerrel lenne használva)

Diginek van egy halom HD adása, így azoknak szép lesz a képe, SD adásoknak nem annyira. 3 méter meg még sok is pl FHD-hoz, én mint írtam az előbb is 2,8-ról nézem az 55-öst, és már kicsi volt pár hét után...

2, Van rá pixelgarancia? Cserélik ha lesz rajta 1 pixelhiba?

Netes rendelés esetén 14 napod van elállni a terméktől, még akkor is ha esetleg nem tetszik a színe a talpának, szóval ha van pixelhiba vissza viheted. Viszont ügyelj arra hogy dobozát illetve semmilyen zacskóját ne dobd ki addig, mert csak úgy veszik vissza.

3, Ez a biztonsági garancia arra is szól, ha pl. takarítás közben leverem az állványról?

Elvileg igen

4, A Központi Szalonból rendelném, ahol a készlet erejéig van az akció. Ha leadom neten a rendelést és holnap felhívnak hogy már nincs készlet, akkor ráfaragtam?

Ha megtudod rendelni akkor adott áron kell hogy megkapd, de ha elfogyott akkor várnod kell rá, de erről pontosítást az üzletek tudnának adni, így érdemes lenne felhívnod az egyik Sony-t.

[ Szerkesztve ]

(#7809) =Thor= válasza B-L-A-C-K (#7808) üzenetére


=Thor=
tag

Köszönöm a részletes választ! :R

Sajnos ma zárva van a szalon, így nem tudom felhívni őket. (Ezért is kérdeztem)

Mert a rendelésnél ugye teljes ár van és megjegyzésbe kell írni, hogy Joy kedvezmény.
Viszont ha meg már nincs, akkor holnap nem tudom máshol megvenni ennyiért...

Tényleg, olyat ugye lehet kérni hogy neten rendelem, de személyes átvétel?
Mindenképp origit akarok, nem olyat, amit valaki visszaküldött 2 hét után...

Ja:
Üzemórát lehet rajta nézni?

(#7810) B-L-A-C-K válasza =Thor= (#7809) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van több Sony üzlet is a Joy akció minden Sony üzletre érvényes, és van ami ma is nyitva van.

Netes rendelésnél meg persze van személyes átvétel is.

Ha újat rendelsz újat kell hogy kapj.

(#7811) =Thor= válasza B-L-A-C-K (#7810) üzenetére


=Thor=
tag

Köszi, akkor körülnézek.
Amúgy van valami rejtett szervíz menü, ahol üzemórát lehet nézni?

(#7812) B-L-A-C-K válasza =Thor= (#7811) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudok róla, de lehet van.

(#7813) oszy


oszy
veterán

Ehhez Sony KDL48W605B a tv-hez milyen falikonzolt ajánlotok? Nem lenne rossz, ha mozgatható lenne, de mindkettőt megnézem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7814) Unlimited válasza oszy (#7813) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Saját talpa egyben fali konzol. Igaz, az fix.

(#7815) oszy válasza Unlimited (#7814) üzenetére


oszy
veterán

Fali konzol a talpa??? Az hogy? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7816) nismoka válasza Unlimited (#7814) üzenetére


nismoka
addikt

A 605nek nem.

(#7817) Unlimited válasza oszy (#7815) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Ja, tényleg, a számozást nem néztem. 605-nek valóban nem, csak onnan felfelé.

Így oldották meg.

Ha rámész a képre, az utolsó képen megtalálod. Elég elmés. Nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#7818) Sir81


Sir81
aktív tag

Személyes tapasztalatok érdekelnének!

Sony KDL-32W706B

Képminőség?
Smart funkció?

(#7819) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
hogy tudom elérni, hogy a W828-as ne cropolja a PC képét (HDMI-n csatlakozik rá egy noti, W7 64 bit.
linux alatt szépen ráilleszti..
egy szintén Fhd dell monitor van még a notin displayporttal

illetve 3.5 jackkel rendelkező hangszórókat (logitech 2.1) csak a jack dugón tudom csatlakozni?
próbáltam komponenssel is összekötni, de nem adott hangot

[ Szerkesztve ]

(#7820) oszy válasza Unlimited (#7817) üzenetére


oszy
veterán

Inkább veszek 5-8.000Ft-ért egy konzolt, mert szerintem ötvenezret nem ér meg ez a típus. Nekem nem kell 3D! Bár nagyon tuti tv lehet. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7821) Dani Pécs válasza Sir81 (#7818) üzenetére


Dani Pécs
tag

Tegnapelőtt vettem 32W705B készüléket, ami a 706 fekete változata.

Nagyon meg vagyok vele elégedve, egy Samsung 32ES6560-at cseréltem le erre. Nagyon szép a képe, jók a Smart funkciók is (amiket használok), de a lényeg, hogy a képminősége sokkal jobb, mint a Samsung volt.

Ráadásul ha még ma megrendeled a neten, akkor 15% kedvezményt kapsz a JOY napok miatt.

(#7822) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Nem akar valaki egy Sony HTCT60BT Sondbartól megszabadulni, két fekete Rubicon RP-16F hangfalért cserébe? Nagyon szűk lett a hely a szobában, szívesen cserélnék :)

Amúgy mi a véleményetek arról a Soundbarról? Használ valaki olyat? (Ez a kisebb, amit az 50W828-hoz adtak ajándékba egy ideig).

(#7823) B-L-A-C-K válasza Dani Pécs (#7822) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már hallgattam olyat, nekem elég gyenguska volt, 55W829-eshez én ilyet kaptam, köszönő viszonyba sincs a kettő...Persze árkategóriában sem egy...

(#7824) Dani Pécs válasza B-L-A-C-K (#7823) üzenetére


Dani Pécs
tag

Tudom, olyat én is kaptam, de el is adtam azóta bontatlanul.

Azt gondolom, hogy a hálószobába a kisebb is elég lenne, mert az a két nagy Rubicon hangfal kezd eléggé útban lenni. Pedig a pár 70k körül volt, amikor vettem - és nagyon szépen szólnak - de szükség lenne a helyükre...

A kis soundbart meg fel tudnám szerelni a falra a 32-es TV alá.

[ Szerkesztve ]

(#7825) B-L-A-C-K válasza Dani Pécs (#7824) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is elakartam adni, végül csak kibontottam, de jól tettem hogy nem adtam el, mert bőven elég ide nekem. Hálóba lehet igen a kicsi is elég lehet.

Mennyibe ment el amúgy?

(#7826) Dani Pécs válasza B-L-A-C-K (#7825) üzenetére


Dani Pécs
tag

70-be, így 290 lett a TV végső ára :)

(#7827) Sir81 válasza Dani Pécs (#7821) üzenetére


Sir81
aktív tag

Köszi!

Gondolom Pécsen vetted! :D
Tervezem, hogy leugrok a Media Marktba, mert ott is elég olcsón adják és a garancia miatt sem mindegy hogy online, vagy helybe!

(#7828) tomp válasza Sir81 (#7818) üzenetére


tomp
félisten

Augusztusban vettem egy ugyan ilyet!
Képminősége gyönyörű!
Smart része a vásárlás óta gyorsabb lett hála az eddigi 4 frissítésnek. Nekem nem tűnik olyan vészesnek.
Nincs tele rakva mindenféle divat alkalmazással meg nem is 2-4magos proci hajtja mint a camcungot de sony-nál a képminőség volt a fontos.

(#7829) Dani Pécs válasza Sir81 (#7827) üzenetére


Dani Pécs
tag

Az edigitalnál vettem amúgy, múlt vasárnap volt egy kis akciójuk.

(#7830) B-L-A-C-K válasza Dani Pécs (#7826) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy korrekt vétel volt...;)

(#7831) subria válasza whatnot (#7782) üzenetére


subria
csendes tag

Köszi szépen.
Már csak annyi a probléma hogy akadozik de ez szerintem a gépem gyengesége miatt van.

(#7832) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Na megjött az akciós 50w828b. Azt kell hogy mondjam legnagyobb sajnálatomra, hogy a képminősége csalódás az 5-6 éves Samsung A656-omhoz képest. Legalább két órája nyüstölöm a kép beállításokat, hogy (számomra) megfelelő színbeállítást kreáljak, de egyszerűen nem tudom sehogy sem elérni a kívánt hatást. Mintha hiányozna a sárga szín, kavargatja, de hol pirossal, hol fehérrel helyettesíti. Nem tudok egy szép homogén narancssárgás naplementét kikeverni... Nemrég vettem led égőket a lakásba is, és ott is megfigyeltem, hogy a fény spektruma, hiába "meleg" fehéret rendel az ember, valahogy mintha egy szűkebb sávban mozogna. Szóval esélyes, hogy ez technológiai korlát és a jó képminőség a többi led-es tévéhez képest értendő. Nyilván meg fogom szokni idővel és nem lesz ennyire zavaró, ha nem egymás mellett nézem a kettőt.
A képjavító eljárásai tényleg fejlettebbek összességében nem érzem visszalépésnek, de jó lett volna, ha ez minden téren elmondható lett volna.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#7833) grobi78


grobi78
újonc

Sziasztok! Teljesen új vagyok itt és megmondom őszintén sokszor fogalmam sincs róla miről beszéltek! Ennek ellenére szeretném a segitségeteket kérni.Lenne egy SONY KDL32R420ABAEP HD ready tv ami nagyon tetszik viszont nem tudom jó-e. Nagy vonalakban Tv-zni szeretnék rajta. légyszives írjatok vélemény róla. Köszi :F

(#7834) Tegla80 válasza Sennalacy (#7832) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
"fenyerzekelo" , ezt a ficsort keresd ki es "off"-old a menuben,majd kezd ujra a tekergetest sztem.
(nekem igy sokkal jobban tetszore sikerult tekergetni,mint bekapcsolva hagyva.Azonban a samus,enyhen tulszaturalt szinvilagu latvanyt sztem sosem fogod visszakapni.Ez maskepp szep,ha megszokja a szemed. En csak 2evig samuztam,de hasonloan ereztem az elejen....most meg mar eljutottam oda,h bekapcs es nezem ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#7835) Tutu7030 válasza Sennalacy (#7832) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mivel az otthonra szánt led lámpák (meleg fehér) színteréből hiányzik az uv és az ir sem dominál. :)
És ezt előszeretettel reklámozzák is a specifikációkban.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7836) Neoteric


Neoteric
addikt

Sony 40W605B és a Sony 42W705B között milyen különbségek vannak méreten kívül?
Elsősorban PS4 lenne rákötve, szal az ilyen inputlagot növelő képjavító csipcsup dolgok nem érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#7837) Tegla80 válasza Neoteric (#7836) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha engedi a buksztarca akkor a ketto kozul a W7 legyen.
(csak mondom....mikor vettem kb 6hete tv-t,csak a ps miatt kerdeztem nismoka-t vagy nagyonsokszor ezzel kapcsolatban es a vege az lett,h a W8 nal maradtam. 48"W605 is szoba kerult meg 42"W7 is,de a kisebb meret "legjobb kep" lett....igy W8. Ha engedne a buksztarca a 42" ert a 170e et akkor gyorsba hivj fel egy Sony szalont es kerdezz ra,h a hetvegi akcios aron nem e kaphatnal ma is . Ennyi volt most hetvegen a W8 mert -15% kedv. volt.)
PS-el kapcsban ezt irtam rola.[link] (annyit javitanek viszont,h a regi samum pva volt, nem spva.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#7838) Neoteric válasza Tegla80 (#7837) üzenetére


Neoteric
addikt

Köszi a gyors választ! :R

PSN: ne0teric_sAN

(#7839) joe999


joe999
tag

Ma délután megjött az akciós 42W829B. Szerencsére a szállítás során nem történt semmi malőr, úgy hogy egészben kaptam meg. Pár órája nyüstölöm, az első tapasztalat, hogy a háttérvilágítása rendben van. Ugyan nem 100 %-os, de csak minimális felhősödés van a közepén egy keskeny sávban. Tényleg csak olyan mértékű, hogy full feketén lehet látni és ha valaki nem keresi, akkor nem is veszi észre. A széleken és a sarkokban szerencsére nincs bevilágítás, pedig ettől féltem legjobban, mert egy szélesvásznú filmnél számomra ez a legzavaróbb. Aminek pedig nagyon örülök, hogy a fehér az szép homogén, nincs piszkos folt effekt. Fényerőt, színbeállítást egyelőre nem bántottam, minden a gyárin van, majd az elkövetkező napokban lehet vele játszadozni. A 3D teljesen jó, semmivel nem rosszabb, vagy jobb, mint a sógorom passzív 3D-s LG-je, szellemképet nem tapasztaltam. Egyelőre ennyi, majd még írok a további tapasztalataimról. Mindenkinek köszönöm az eddigi tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#7840) daniel2121 válasza Sennalacy (#7832) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem az a baj hogy megszoktad a Samu valóban túlszaturált színeit.

(#7841) krx21 válasza Sennalacy (#7832) üzenetére


krx21
nagyúr

A656-om nekem is volt. Szerintem is megszoktad a túlszaturált színeket. Minél többet állítgatod a Sony-t, szerintem annál inkább elrontod. Hidd el a Sony normál beállítása sokkal hitelesebb és több részletet mutat.. Ezt teszt ábrákkal még könnyedén ellenőrizheted. Amúgy az A656 anno csúcs Tv volt... :K

(#7842) Tutu7030 válasza krx21 (#7841) üzenetére


Tutu7030
veterán

A w828-on nekem is olyan a kép, mint ha valami vékony fátyol lenne előtte, ha nem pont szemből nézem. A ledes mozgásjavítás is használhatatlan, mert olyan sötét lesz a kép, és még vibrál is. :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7843) #94529552 válasza daniel2121 (#7840) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gondolod 5-6 évig túlszaturált tévét nézett?

(#7844) krx21 válasza Tutu7030 (#7842) üzenetére


krx21
nagyúr

Szemből nézd... ;] A ledes mozgásjavítást meg ezért én sem használom...

Pumma. Simán lehet... Sokan tették és teszik is ezt...

[ Szerkesztve ]

(#7845) daniel2121 válasza #94529552 (#7843) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ezek szerint igen,miért szerinted nem?

(#7846) B-L-A-C-K válasza Tutu7030 (#7842) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet akkor ez a 828 és a 829-es között a különbség az hogy sz@rabb a képe... ;] Nem tudom, de nekem abszolút nincs bajom vele, 1x beállítottam magamnak azóta úgy használom.

"A ledes mozgásjavítás is használhatatlan, mert olyan sötét lesz a kép, és még vibrál is. :W"

Vibrálást nem érzékelek, lehet nincs a szemem ráálva, sötétnek viszont tényleg sötét, de ezt orvosolni lehet azzal hogy a háttérfényt meg a kontrasztot maxra veszed, és az energiatakarékosságnál az automata fényerőt kikapcsolod...Úgy világos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7847) SG3rg0 válasza B-L-A-C-K (#7846) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ez már a frissített beállításaid?

(#7848) B-L-A-C-K válasza SG3rg0 (#7847) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aha, ez lett a végleges.

(#7849) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

A samut sem alap beállításon használtam, de ezt így nehéz is elmagyarázni. Épp ezért természeti képekkel, fürdőző bikinis csajokkal teszteltem az "élethűséget". :) Még nyilván dolgozni kell rajta, egyelőre nem adtam fel. :)

@ B-L-A-C-K: megnézem a beállításaidat, köszi a linket!

Más. Mértem fogyasztást. Áruházi fogyasztásmérő ugyan, de azt mutatta, hogy 33-35W-ot fogyaszt gyakorlatilag szinte függetlenül attól, hogy fekete képet nézek rajta vagy netet böngészek fehér hátterekkel. Ez egyébként nagyszerű is lenne, de kikapcsolt állapotban. (távirányítón zöld gomb kikapcs) 8.6W-ot írt ami szerintem kikapcsolt tv-től sok. Szerintetek ez normális? Mért valaki hasonlót? (50w828)

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#7850) B-L-A-C-K válasza Sennalacy (#7849) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az tényleg sok kikapcsolt állapotban, 0.5W-ot ír gyári adatnak.

Én is megmérném, ha lenne fogyasztás mérőm...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.