Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Intruder2k5 válasza Lalee (#15650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"A kezelési könyvben csak annyi van, hogy USB kábellel kössem össze a routert és a PC-t és akkor megjelenik mint cserélhető meghajtó."

Szerintem ezt az életben nem fogod látni mint hálózati meghajtót! Én legalábbis így veszem ki a szövegből...

(#15652) Intruder2k5 válasza Lalee (#15650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A honlapon is ez van...

Micro SD Card Storage

The M5350 is equipped with a micro SD card slot that supports micro SD Cards with capacity up to 32GB, allowing users to insert an micro SD card and plug the device into a PC to use it as an external USB memory stick.

Vagyis használhatod, mint külső USB memóriát!

[ Szerkesztve ]

(#15653) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Volt egy thompson speedtouch routerem, elhalálozott, villámcsapás által. Az INVI hozott egy ZTEV10 W300B routert. Az alaplapi is és raktak bele valami pci osat.

Nem voltam otthon csak öcsém, a szerelő bekötötte. Hazaértem, mondom beállítom a torrent led tv miatt a port fowardingokat, wifi jelszó, stb.

Nos tehát:
-Van net, wifi tökéletesen
-de nem tudok belépni a 192.168.1.1 en a router beállításaihoz!

Ezek a beálítások

Valakinek ötlete? Router reset,ha az nem működik? Win 7 alatt miket kellene állítgatni?

THX

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#15654) Lalee válasza Intruder2k5 (#15652) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm, de így mi az értelme? A Pc-ről másolok rá azt értem, de más eszközről nem tudom elérni? Van egy másik zsebwifim, egy Vodás R201 abba is lehet kártyát tenni, de azt a Vodafone oldaláról el lehet érni.

(#15655) Intruder2k5 válasza Lalee (#15654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom nyaraláskor le tudod menteni mondjuk a fényképezőgép kártyájának tartalmát... Mást én se nagyon tudok mondani! Nem sok semmire jó, az biztos, de ezt a TP-LINK-nél kell megreklamálni!

[ Szerkesztve ]

(#15656) Lalee válasza Intruder2k5 (#15655) üzenetére


Lalee
aktív tag

KépKöszönöm a válaszodat. Annyira nem gond csak jó lett volna a telefon és a tablet között fájlokat másolni.
Ha jól értelmezem akkor ez most olyan mint ha egy pendrive lenne?

[ Szerkesztve ]

(#15657) Intruder2k5 válasza Lalee (#15656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt írják róla tépélinkék...

(#15658) Bozek válasza Lalee (#15656) üzenetére


Bozek
nagyúr

A telefon és a tablet közötti fájlmásoláshoz nem kell külön microSD a mobilrouter-be. Csak raksz fel egy Samba megosztó alkalmazást a telefonra (vagy a tabletre) és onnantól fogva eléred IP címmel fájlkezelőből a másikat, mivel ugyanazon a hálózaton vannak.

Androidra például itt van egy ilyen alkalmazás: [link]

(#15659) Lalee válasza Bozek (#15658) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni. Egy iPad mini és egy androidos telefonról van szó és ezért nem egyszerű a megoldás. Most ezzel oldom meg, de remélem a Sambaval is menni fog. Viszont ehhez rootolt telefon kell? Az nincs.

[ Szerkesztve ]

(#15660) Bozek válasza Lalee (#15659) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ehhez elvileg nem kell. De ha rákeresel, biztos találsz másikat is.

(#15661) Roxy27


Roxy27
tag

Ide is írok, hátha valakinek van ötlete...
Nekem is lenne most egy problem :U
Tehát... adott egy "nem FIX IP-s internet"
PC LAN-on OK
Laptop wifi-n OK
Asus TABLET: na itt kezdődnek a gondok...: wifi, és internet kapcsolódik, viszont!
Van olyan oldal ami simán megy... pl PH! is :DDD
De mondjuk youtube nem, google.com NEM (??), Facebook, nem tölt be képeket, csak felmegy...
Az egyik teló simán kapcsolódik mindenhova, a másik egyáltalán nem...
A router egy TP-Link 150-es
Érti ezt valaki :F
Nálam a Tablet megy... (mármint az itthoni hálómon...)
Ötletek?

Ja megnéztem a router beállításokat... elvileg minden ok, levettem a tűzfalat, titkosítást, de így sem ok...

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#15662) Lalee válasza Bozek (#15660) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm, kipróbálok egy párat. :)

(#15663) vtech1974


vtech1974
csendes tag

Sziasztok.
Eloljaroban elmondanam totalis analfabeta vagyok a szamitogepes vilagban es nyelvezetben.
Ha esetleg valaki segiteni tudna akkor ezt vegye figyelembe :)
Szoval router problemam van.
Chello upc szolgaltatasunk van.
Router TL-WR741.
A router uzembehelyezese utan,jelszo beirva es minden tokeletesen mukodott kb 2 hetig.
Aztan egyszeruen csak ledob a netrol.
A jel fullon van,megis azt irja ki hogy limited hozzaferes,es a masik szobaban nem tudok netezni a routeren keresztul.
Nem ertem mi lehet a baj.
Esetleg valaki tudna valami hasznalhatot mondani?
Elore is koszonet!

(#15664) vtech1974


vtech1974
csendes tag

Hmm..
Most kerte tolem hogy set uppoljak egy kapcsolatot...
Igy a sajat gep elnevezesu kapcsolatot generaltam.
Ugyanakkor ha most felmegyek a wifire akkor amirol legeloszor csatlakoztam,ugy ertem az "anyagep"rol azt most lehetosegkent ki sem adja...
Csak azt amit en hoztam letre.
Es az "anyagepen"nincs internetem...
Tehat vagy az egyik szobaban van netem,vagy a masikban.Egyszerre nem muxik 2 gepen a net.
Biztosan lama vagyok,ez egyertelmu,de ez nekem magas...

(#15665) krealon válasza Roxy27 (#15661) üzenetére


krealon
veterán

"Asus TABLET: na itt kezdődnek a gondok...: wifi, és internet kapcsolódik, viszont!
Van olyan oldal ami simán megy... pl PH! is :DDD
De mondjuk youtube nem, google.com NEM (??), Facebook, nem tölt be képeket, csak felmegy..."

Tipikus IPv6 hiba. Ha nem a szolgaltatos DNS szervert hasznalod, hanem pl az OpenDNS szervereit, akkor nem jon elo a problema.
208.67.222.222
208.67.220.220

"A router egy TP-Link 150-es"

Beallitasa a DHCP szerverben:

(#15666) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!

D-LINK DSL-360R-t és TP-LINK WR741ND-t próbálok összehozni, eddig sikertelenül. T-Online PPPoE net van, ahogy utánanéztem itt a topikban, ez a lehető legrosszabb kombináció - "sajnos" otthon tökéletesen működött minden pontosan ugyanezzel a felállással, így nem néztem utána, rokonokhoz is ilyet vettem, gondolván, hogy nem lesz vele gond.

A hibajelenség annyi, hogy valamiért nem lehet csatlakozni az internethez, ahogy bekötöm a routert. Ha a modemből közvetlenül a gépbe megy az Ethernet kábel, akkor semmi gond nincs vele, most is így írok. Viszont ha a routert is berakom a körbe, akkor megáll "Connecting"-nél, és sosem bír csatlakozni a netre. T-support természetesen semmi értelmeset nem tudott mondani. Routernél természetesen PPPoE van beállítva, felhasználónév és jelszó hibátlan.

Van rá bármi esély, hogy sikerüljön a két eszközt összehoznom, vagy felejtsem el?

Bármiféle segítséget előre is köszönök!

(#15667) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Egy 100 mbps-es routerem van, rajta 2 gép kábellel, de ha köztük másolok fájlt, akkor a sebesség nem megy 5,4 Mb/s fölé. Ez miért van?

(#15668) Intruder2k5 válasza Psychonaut (#15666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha már gyengélkedik a modem - és a jelek szerint igen -, akkor nem fog sikerülni, csak a modem cseréje után! A "T" viszont nem olyan mint az Invitel, hogy az első telefonra ugranak az új modemmel, így tehát marad az, hogy venned kell egy új modemet is! Ezt megteheted itt a hardverapro-n is, sokszor már 2000HUF-ért is lehet találni jó fajta fekete színű D-LINK DSL 360R T1 modemet! Persze meg lehet próbálni a T-t is, de javaslom akkor mondjátok azt, hogy számítógéppel is szakadozik a kapcsolat, így talán kicserélik!

[ Szerkesztve ]

(#15669) Intruder2k5 válasza utgyuru (#15667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek sok köze nem lehet a routerhez, mert a LAN <-> LAN irányú forgalom nem megy át a "terhelésre érzékeny" részén, így inkább a hálózati adapter driverének cseréjével kezdeném!

(#15670) krealon válasza Psychonaut (#15666) üzenetére


krealon
veterán

"A hibajelenség annyi, hogy valamiért nem lehet csatlakozni az internethez, ahogy bekötöm a routert. Ha a modemből közvetlenül a gépbe megy az Ethernet kábel, akkor semmi gond nincs vele, most is így írok. Viszont ha a routert is berakom a körbe, akkor megáll "Connecting"-nél, és sosem bír csatlakozni a netre."

Velem fordult mar elo hasonlo (PPPoE geppel megy, routerrel nem), es ott az volt a megoldas, hogy a csatlakozni kepes gep MAC Address-et klonoztam a router-ba. Egy probat meger, veszteni nem fogsz vele.

(#15671) Psychonaut válasza Intruder2k5 (#15668) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszi, na majd megpróbálom akkor. Bár most felhívtam őket, azt mondták, lehetne itt gyorsabb internet is ugyanennyiért, ahhoz meg járna "modemrouter"...de azért csak megpróbálnám először ezt beüzemelni.

krealon: ezt esetleg kifejtenéd bővebben, hogy hogy kellene?

(#15672) Intruder2k5 válasza Psychonaut (#15671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rákötöd a routert arra a gépre, ahol egyébként működik a net, belépsz a menübe, majd a Network -> MAC Clone alatt a Your PC's MAC Address sorban megnyomd a Clone MAC Address gombot, és Save!

(#15673) Psychonaut válasza Intruder2k5 (#15672) üzenetére


Psychonaut
addikt

Sajnos ez nem jött be, ugyanott megáll a történet. :(

(#15674) Intruder2k5 válasza Psychonaut (#15673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a T-nél nem szükséges a MAC Clone! PPPoE esetén még csak egy romániai szolgáltatónál találkoztam olyannal, pont a minap, hogy MAC címet is kellett klónozni!

[ Szerkesztve ]

(#15675) pomade0


pomade0
csendes tag

Sziasztok!

Rögtön leszögezem: nem nagyon értek ehhez. Van egy kis problémám. Router plusz modem kombóval használjuk a netet. Igazából még én sem tudom eldönteni, hogy melyikkel van gond. Napok óta el-elmegy bizonyos időközönként, lehet az fél órától egyig, lényeg, hogy újraindítgatja magát.

Általában minden nap az az üzenet fogad az első gépindítás után, hogy "Nincs internetkapcsolat". Ilyenkor ugyanúgy ég minden a modemen, tehát nem villog semmi. Eddig kétszer hívtuk a szolgáltatót (két külön nap), küldtek egy IP-frissítést (legalábbis ezt mondták) és jó lett aznapra (kivéve, hogy ugye újraindulgat, ha mondhatjuk így, instabil). Másnap viszont ismét megy a procedúra előről.

Múltkor kihúztam a netkábelt és direktbe a modembe dugtam, ekkor egy újraindítás után jó lett. Visszadugtam a routerbe és szintén jó így is, egyelőre legalábbis. Arra gondolnék, hogy blokkolhat valamit a router, emiatt vacakol. De lehet csak simán a szolgáltató a ludas, elég idegesítő dolog ez. Valaki tud segíteni, mi lehet a gond?

Fejlemény: Most már a routerrel nem akar működni. Direktbe a modembe dugva van internet, de ha összekötöm a routerrel, a "netkábel" (elnézést a kifejezésért) pedig így szintén oda megy, már nem jó. Többször kipróbáltam csak modemmel, így van internet. Nagyon gyanakszom a routerre, de semmit nem állítgattam rajta, nem volt birizgálva, fogalmam sincs mi lehet a gond.

Mivel ugye ha a routert is bekötöm, nincs kapcsolat, így nem is tudok a menüjébe lépni, esetleg ott megnézni, hogy lehet-e valamit tenni.

Nagyon szépen megköszönném, ha bármiféle tippet tudnátok adni a problémára.

Szerk.: Alattam látom, hogy hasonló problémával más is küzködött. Elképzelhető, hogy a router megadta magát, és cserére szorul? Januárban vettem egyébként, mert az előző beadta a törölközőt, ezúttal egy D-Link GO-RT-N150 mellett tettem le a voksom. Égni ég rajta minden, nem látszik semmi olyan nyom, hogy gond lenne vele (bár ez nem zár ki semmit).

[ Szerkesztve ]

(#15676) Gubek-Einste válasza pomade0 (#15675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltató, milyen technológiás szolgáltatás, milyen csomag/sebesség?
Milyen modem (ha lehetne képpel)?

Router-en a szokásosat kellene első körbe megcsinálni:
Reset + újra beállítás
Reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15677) pomade0 válasza Gubek-Einste (#15676) üzenetére


pomade0
csendes tag

Vidanet, Kábelnet, 20 Mbit/s. A modem egy CBN CV6181E típusú szerkezet, speciel én utálom, de mikor anno elromlott a korábbi modem, erre cserélték ki. Hatalmas, lassú, újraindításnál pl. akár 2-3 percig is várakoztat, ami egy idő után elég idegesítő. Kép róla Google-ről: [link]

Közben próbálgattam összekötve megint, routerrel továbbra sincs internet. Reseteltem a routert, belépnék a menüjébe, de mivel nincs internet, nem tudja bekonfigurálni magát. A firmware-t sem tudom így frissíteni. Telepítő CD vagy ilyesmi nem volt hozzá.

Internet nélkül belehet valahogy állítani? Mikor vettem, csak összedugtam és megcsinálta magától, nem kellett semmit tenném lényegében (mint említettem, januárban vásároltam). Kb. 1 hete vacakol egyébként, korábban még volt net routerrel is, de ma már ez sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#15678) Gubek-Einste válasza pomade0 (#15677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MAC cím alapján van az azonosítás, a router MAC címét klónozi kell a használt gépére.
CD nem kell, firmware a gyártó honlapjáról kell letölteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15679) pomade0 válasza Gubek-Einste (#15678) üzenetére


pomade0
csendes tag

Már jártam abban a részlegben, de még a reset előtt. Így utána már működött a módszer, nagyon szépen köszönöm!

Már azt hittem, újabb router-csere kell majd.

Szerk.: Egyébként leszedtem a friss firmware-t (június 10-i verzió, 1.02), de nem merem frissíteni, nehogy megint "megadja magát". :)

[ Szerkesztve ]

(#15680) Charlie


Charlie
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Lecseréltem a kábé 6 éves E-tech routeremet egy Asus RT-N10U-ra mivel nem tartotta stabilan a netet.
A hálózatban 4 gép van mindegyik kábelen bekötve. 3 gépen Windows7 fut ott nincs semmi gond viszont a 4. gép egy elég öregecske AMD Athlon amin XP van itt nincs internet. Ha visszateszem a régi routert megy rendesen. Az új routerrel IP címet kap a gép de internetezni nem lehet.
Már végignéztem szinte minden beállítást de nem találtam semmi hibát. Ha az egyik Win7es gépről belépek a router oldalára látom is az XPs gépet, hogy fent van a hálózaton. Mi lehet a gond? Esetleg telepítsem újra az XPt?

Köszi

Charlie

[ Szerkesztve ]

(#15681) Intruder2k5 válasza Charlie (#15680) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben meg kellene nézni, hogy milyen IP beállításokat kap! Ehhez Windows futtatásba cmd, majd a felugró DOS ablakba ipconfig /all

(#15682) Charlie válasza Intruder2k5 (#15681) üzenetére


Charlie
tag

Szia!

A DNS címet nem írja amikor az új routerrel futtatom le az ipconfigot.

Viszont most kipróbáltam azt, hogy lehoztam az új routert az XPs gép mellé és egy rövid vezetékkel összekötöttem vele, így látom a böngészőben a router oldalát. Amikor visszaviszem a helyére és rádugom a kábé 15 méteres falba befűzött vezetéket akkor nem érem el a böngészőből. Viszont ha visszateszem ugyanerre a vezetékre a régi routert akkor az megy rendesen. Egy készre szerelt 15m-es UTP kábel lett még régen befűzve. Nem tudom, hogy a vezetéket próbáljam cserélni vagy egy másik hálókártyát lenne célszerű kipróbálni?

Köszi

Charlie

[ Szerkesztve ]

(#15683) Intruder2k5 válasza Charlie (#15682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet újra kéne krimpelni a csatlakozókat! A rövid, és a falban lévő kábel bekötése egyforma?

(#15684) Charlie válasza Intruder2k5 (#15683) üzenetére


Charlie
tag

Igen egyforma, mindkét végén ugyanaz a színsor van. A router felől újra is krimpeltem.
Mivel a régi routerrel megy nem hinném, hogy a vezetékek rosszul lennének bekötve. Persze minden lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#15685) Intruder2k5 válasza Charlie (#15684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos egyéb ötletem nincs, mint az újra krimpelés, és ha ez nem segít, akkor kábelcsere!

Esetleg még megpróbálhatsz a PC hálókártyájának tulajdonságain álltani, hátha valamilyen módban magához tér a kapcsolat! Mondjuk Force 100Base TX Full Duplex, vagy esetleg Half módban...

(#15686) Charlie válasza Intruder2k5 (#15685) üzenetére


Charlie
tag

100 megán fel sem tud csatlakozni a régi routerre sem. Most 10 Mega full duplexre van állíva.

(#15687) Intruder2k5 válasza Charlie (#15686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ott valami egyéb komolyabb gond van, mert 15 méteren a 100Mbps-nek röhögve át kellene mennie! Az még Cat5 kábellel is ~100 méter környékéig bírja!

(#15688) Gubek-Einste válasza Charlie (#15686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Adj neki egy LAN/chipset driver frissítést hátha észhez tér tőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15689) krealon válasza Charlie (#15682) üzenetére


krealon
veterán

"A DNS címet nem írja amikor az új routerrel futtatom le az ipconfigot."

Ez erosen beallitasi problema fele mutat.
A router reset (factory defaults) es ujrakonfiguralast probaltad mar?

A regi router stabilitasi problemajat a kiszarado elekrolit kondenztorok is okozhatjak, kulonosen a kapcsolouzemu tapegyseggel mukodok. Ilyenkor tapegyseg (ugyanolyan feszultsegu es legalabb akkora teljesitmenyu) cserevel lehet gyors diagnosztikat vegezni.

(#15690) Charlie válasza krealon (#15689) üzenetére


Charlie
tag

Melóm miatt csak este fele tudok majd megint foglalkozni vele, de nem hiszem, hogy beállítási probléma mert ha az új routert odateszem az XPs gép mellé egy 1 méteres új UTP vezetékkel akkor megy rendesen. Amikor visszaviszem a padlásra és rádugom a 15 méteres falba behúzott vezetékre akkor nem megy. Ma veszek új utp kábelt és kipróbálom azzal.

köszi

(#15691) Charlie


Charlie
tag

Bocsi lejárt a szerkesztési idő.

Estére kapok egy krimpelő fogót és újra rakok csatit a vezeték végére. Az a lényeg, hogy mindkét végén azonos színsorrend legyen ugye?

(#15692) Gubek-Einste válasza Charlie (#15691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15693) krealon válasza Charlie (#15691) üzenetére


krealon
veterán

Igen. Vagy egyik (568A), vagy masik (568B):

(#15694) Charlie


Charlie
tag

Sikerült megoldani a problémát. A zöld/fehér és a kék/fehér vezeték fordítva volt bekötve. A padláson lámpa mellett alig volt kivehető az eltérés. Az érdekes az a dologban, hogy 5-6 éve így ment a régi routerrel. (A másik 3 gép most is így megy.)

Most 100mega full duplex a sebesség stabilan az Asus rt-n10u-val is.

Köszi mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#15695) pető bá'


pető bá'
őstag

sziasztok!

egy másik fórumba már leírtam a gondomat, linkelném: [link]

annyival egészítem ki, hogy egy Acer Aspire 5742G laptopról van szó.

"... and I hope you have a great day!"

(#15696) Intruder2k5 válasza Charlie (#15694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez remek!


krealon

A B szabványú bekötést sok router nem szereti! Az eredeti írás ITT, ami azóta már sokszor megismétlődött más ISP-nél is, de a DIGI-s szerelők valamiért imádják ezt, mintha csak direkt akarnák el lehetetleníteni a router használatát...

(#15697) Intruder2k5 válasza pető bá' (#15695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

inSSIDer mit mutat?

És pontosabbat lehet tudni arról a BroadCom Chipről?

(#15698) Charlie válasza Intruder2k5 (#15696) üzenetére


Charlie
tag

Akkor maradhat a többi gépnél úgy a bekötés ahogy most van (zöld-fehér, kék-fehér fordítva) vagy krimpeljem át azokat is mindkét oldalon? Most olyan meleg volt a padlás, hogy nem szívesen időztem többet.

(#15699) Intruder2k5 válasza Charlie (#15698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha működik akkor maradhat, ebből baj nem fog származni, de ha most már, hogy tudod, zavar ez, vagy csupán a tökéletesség kedvéért, majd átkrimpelheted azt is, ha hűvösebb lesz odafent!

(#15700) Charlie válasza Intruder2k5 (#15699) üzenetére


Charlie
tag

Lehet majd ősszel rászánom magam.
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.