Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.
A kérdésem a következő. A Cisco epc3925 modem+routert lehet szimplán routerként használni? Egy másik ugyanilyen Cisco -ra kötném rá. Ha igen, mit kell állítanom. Mindkét készülék T-home -os.

Csak este fogok belépni a menüjébe, de szeretnék előre felkészülni. :)
Köszönöm!

(#15152) Intruder2k5 válasza Bodin (#15151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szimplán routerként? Feltételezem arra gondoltál, hogy szimplán switch-ként! Ennek elméletileg működnie kell, ha az első CISCO-ból jövő kábelt bedugod az egyik LAN portba (Mivel WAN port nincs is), és a DHCP szervert letiltod! Ezen kívül a két EPC3925 IP címe véletlenül se legyen azonos!

(#15153) Bodin válasza Intruder2k5 (#15152) üzenetére


Bodin
aktív tag

Viszont szeretném, hogy más tartományban legyen mint az első, hogy a rá csatlakozó gépek ne lássák az elsőhöz csatlakozókat.

(#15154) Intruder2k5 válasza Bodin (#15153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Mivel nincs WAN portja - illetőleg a WAN portja egy koax bemenet - így ez nem megoldható!

2. Egyébként is csak fordítva működne a dolog, tehát az elsőre kötött gépek nem látják a másodikra kötötteket!

[ Szerkesztve ]

(#15155) kovaripeti válasza Intruder2k5 (#15150) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

UTP kábel=amivel összekötöm a TPlink (routert) és a sz.gépet (Lan csatlakozó) ?

(#15156) Intruder2k5 válasza kovaripeti (#15155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Ezt azért írtam le, mert sokan WiFi-n állnak neki a firmware frissítésnek, ami bár elviekben működik, mégis egy felesleges bizonytalansági tényező!

(#15157) kovaripeti válasza Intruder2k5 (#15156) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Hát én már az elején elakadtam. A CD-n kerestem admin felületet, de ott nincs, csak telepíteni tudom újra. Jobb esetben ezt meg is tettem. Előkerestem a papírját, azon írja, hogyan tudok bemenni a konfigurácios felületre." Nyissa meg internet böngészőjét és írja be a címsorba, hogy 192.168.1.1"
Na nekem itt már nem jön be az admin felület. Itt kellene kérni user admin/passwordot.

(#15158) sch_a válasza kovaripeti (#15157) üzenetére


sch_a
addikt

192.168.0.1-et is próbáld meg. Vagy: [link].

[ Szerkesztve ]

(#15159) kovaripeti válasza sch_a (#15158) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Szuper! Köszönöm! Na most már csak meg kell várnom a lányom, hogy így elfogadja-e a telefont, vagy megint szétdobja az egész házban. Majd megírom. Köszönöm!

(#15160) Intruder2k5 válasza kovaripeti (#15159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A firmware frissítés megvolt? Találtál újabbat a tp-link weboldalán a fent lévőtől?

(#15161) Intruder2k5 válasza bigdady (#15144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na mi a helyzet, jól eltűntél tegnap... Már nincs is neted?

(#15162) kovaripeti válasza Intruder2k5 (#15160) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Basszus, sajnos nem jó. Firmware frissítés megvolt. Az egész házban mindenki tud csatlakozni addig, míg a lányom be nem kapcsolja a telefonját :) Ha Ő bekapcsolja, 1 percen belül megszűnik sugározni a router. De érdekes, mert minden jól villog rajt, csak jelet nem ad. Áramtalanítani kell, utána minden ok addig, míg ismét be nem kapcsolja. (Xperia Ray)

(#15163) Intruder2k5 válasza kovaripeti (#15162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát akkor sajnos passz! Esetleg még megpróbálhatod 3rd-party firmware-el, ha alkalmas erre a routered, de más ötletem nincs! Nem írtál még pontos típust...

(#15164) kovaripeti válasza kovaripeti (#15162) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

ez töltöttem le, és telepítettem. A legfelsőt: [link]

TPlink TL-WR74N

[ Szerkesztve ]

(#15165) Intruder2k5 válasza kovaripeti (#15164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, hát akkor marad a custom firmware, ha vállalod, vagy az új router! TL-WR740N v4-re, mondjuk Gargoyle-t érdemes megpróbálni!

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

(#15166) kovaripeti válasza Intruder2k5 (#15165) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Amit belinkeltél letöltöttem, de azt nem eszi meg a frissítés . Mint ha nem is tallóztam volna be neki :(

(#15167) Intruder2k5 válasza kovaripeti (#15166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári firmware sokszor nem boldogul ilyen hosszú file névvel! Nevezd át, mondjuk firmware.bin névre, és próbáld meg úgy... Ha felment, akkor a router IP címe 192.168.1.1 lesz, a belépéshez való jelszó pedig password

(#15168) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Adott egy régebbi TP-Link router megváltoztattam rajt a jelszót újra lett indítva, de wirless statisztikánál 2 csatlakozott eszközt jelez, pedig gyakorlatban csak 1 van rá kapcsolódva (Ez 1-2 perc leforgása alatt volt, tehát nem valószínű, hogy valaki feltörte [falun].). Valami ötlet?

(#15169) Intruder2k5 válasza KISDUCK (#15168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig csak úgy spontán semmi sem szokott csatlakoztatott eszközöket jelezni! A MAC címük első három karakterpárosából többnyire ki lehet deríteni az eszköz gyártóját, ez esetleg segíthet!

(#15170) KISDUCK válasza Intruder2k5 (#15169) üzenetére


KISDUCK
addikt

3 csatlakoztatott eszközből 2 biztos laptop, mert írja, hogy wpa2-psk, de az első érdekes, erre ezt írja:
1 54-E6-FC-EA-**-** AP-UP 24125 29571
(Az utolsó 4 számjegyet kicsillagoztam, biztos ami biztos.)

(#15171) Intruder2k5 válasza KISDUCK (#15170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy TP-LINK eszköz!
Szerintem ez maga a router lesz!

A WPA2/PSK a titkosítás módja, és ha ez van beállítva a routerben, akkor ezt használja minden eszköz, legyen az telefon, laptop, tab, vagy akármi más!

[ Szerkesztve ]

(#15172) KISDUCK válasza Intruder2k5 (#15171) üzenetére


KISDUCK
addikt

Oké, köszönöm. Akkor ez feltehetőleg, maga a router akar lenni vagy valami más dolog?

(#15173) Intruder2k5 válasza KISDUCK (#15172) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vsz ez a saját routered MAC címe, csak egy nagyon hülye megoldás a TP-LINK részéről, hogy a kliensek közt sorolja fel!

(#15174) bigdady válasza Intruder2k5 (#15161) üzenetére


bigdady
nagyúr

:)
Tökéletes eddig. Kb 2-3 naponként szakadt korabban Igy meg varok. Egyelőre minden ok

[ Szerkesztve ]

(#15175) Intruder2k5 válasza bigdady (#15174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen neted is van? DHCP, vagy PPPoE?

(#15176) Bozek válasza Intruder2k5 (#15175) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ne keverd meg szegényt. A DHCP és a PPPoE eléggé távol áll egymástól. :)

(#15177) bigdady válasza Intruder2k5 (#15175) üzenetére


bigdady
nagyúr

UPC 29 ADSL pppoe

(#15178) kovaripeti válasza Intruder2k5 (#15167) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Minden király lett!!! Mindenkinek köszönöm a segítséget!!

(#15179) Intruder2k5 válasza kovaripeti (#15178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek! Ezek szerint akkor ezzel már nem szakad?

(#15180) Intruder2k5 válasza bigdady (#15177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaa, valóban! És a UPC nem bontja az ADSL-t 24 óránként? Nekem Invitel ADSL-em volt a UPC kábel előtt, ott volt 24 órás bontás...

(#15181) kovaripeti válasza Intruder2k5 (#15179) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Istenek vagytok!

(#15182) bigdady válasza Intruder2k5 (#15180) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb 7 éve használom a upc netet és eddig nem volt gond a bontássál semelyik routernel csak az előző 842nd tplinknel és a vszimuleg hibás n12-nel. Ac66 eddig tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#15183) Intruder2k5 válasza bigdady (#15182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit ígértek, mikorra lesz valami az ASUS-ból? Amúgy, hogy hogy adtak helyette másikat? Ráadásul pont az ASUS csúcs routerét... :)

[ Szerkesztve ]

(#15184) bigdady válasza Intruder2k5 (#15183) üzenetére


bigdady
nagyúr

Másfél hét kb és vagy cserélik vagy javítják. Cserét nem adtak, ez haveré csak kölcsön adta addig mert még nem üzemelte be a Tíme capsule helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#15185) Intruder2k5 válasza bigdady (#15184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem! Mert kicsit furcsa volt, hogy ilyen figyelmesek! :)

(#15186) donceleger8


donceleger8
őstag

Sajnos a Linksys E900 problémámat semmi sem oldotta meg. Hiába a Tomato firmware, ugyanúgy dobálja el a netet, ami eléggé zavaró főleg egy hosszabb letöltés közben, de említhetném az online játékot is, amikor kiírja a box, hogy connection lost! De sima lan kapcsolaton keresztül is megszakad, a film közepén ez különösen kedves tőle!
Na szóval lecserélem. Mit ajánlanátok 10 k környékén torrentezésre, hálózati streamingre és online játékra?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#15187) Intruder2k5 válasza donceleger8 (#15186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez cseppet sem normális jelenség! Nem garanciális?

(#15188) Mr. XXL


Mr. XXL
tag

Sziasztok,

Érdekes problembe futottam bele: vettem egy androidos tv sticket, android 4.1 van rajta, a tecső és a böngésző mennek rajta simán, de a play időtúllépés miatt kidöglik. Lehet ez router baj? Tehát net van, de play nem tud csatlakozni.

Router Netgear WPN824v3
Firmware: V1.0.8_1.0.6

Amikkel eddig használtam:
- tartozék stickkel megy a net, bár tetű lassan ismeri fel
- laptop (nem mai darab, b-s wifi card) win7 alatt megy jól, xp alatt kínlódott sokat
- ghoo tablet ha fellép netre, akkor megy rajta minden; eléggé rnd, hogy fel tud-e kapcsolódni
- zte blade lásd tabletnél, csak ez csak és kizárólag akkor lép fel, ha csatornát váltok a routeren és rögtön utána csatlakozok.

Használom máshol az utódját (az is UPC-s netgear, fekete, altípus passz), azzal minden pikpak fellép netre.

(#15189) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Helló!!

Tegnap vettem egy routert , a típusa TPLink WR740N

A szokásos 192.168.1.1 címen nem jelenít meg semmit, majd a telepítő cd is leáll hibával a képen látható módon :

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#15190) kali válasza DrTechnoid (#15189) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld meg a 192.168.0.1 címen.

(#15191) donceleger8 válasza Intruder2k5 (#15187) üzenetére


donceleger8
őstag

De, garanciális még, de el tudom intézni, hogy csere legyen belőle. Meg aztán nem akarok heteket várni a szervizre, addig routerem sem lenne stb.....

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#15192) DrTechnoid válasza kali (#15190) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Úgy sem működik, valszeg ez az ezeréves fekete Motorola kábel modem lesz a hunyó, lehet hogy abban kéne valamit engedélyeztetni. Egyébként van egyáltalán kezelőfelülete egy ilyen eszköznek?

Ez az a jószág , még valamikor 2006-ból :D

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#15193) kali válasza DrTechnoid (#15192) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg úgy, hogy a router wan portja üres, és a lan portjára csak egy munkaállomás legyen csatlakoztatva, és úgy a 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 (adott típus és firmware verzió függvényében) valamelyik címen működni fog.
a munkaállomás kap ip címet, amikor próbálod elérni a router adminisztrációs felületét? 192.168.1.1 esetén, 192.168.1.100 vagy attól felfelé kellene, hogy kiosztásra kerüljön az ip cím.
volt ilyen modemhez szerencsém anno, még a upc kábelnetes korszakban, ha jól emlékszem, akkor 192.168.100.1 címen lehetett elérni az adminisztrációs felületét.

[ Szerkesztve ]

(#15194) DrTechnoid válasza kali (#15193) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi a választ, a lentebb megadott címen valóban van egy puritán kezelőfelület a Motorolához, de gyakorlatilag beállítási lehetőségeket nem tartalmaz.('DHCP enabled' viszont alapból)
Egyébként jelen pillanatban a felállás a következő : a modemből megy a kékkábel a router egyik portjába, a másik madzag a hálókártyából a másik portba, a WAN üres. A net így is remekül működik. Viszont az egyik IP címmel sem jutok el a router adminfelületére.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#15195) kali válasza DrTechnoid (#15194) üzenetére


kali
legenda

adott bekötésben, a router csak switch módban működik.
próbáltad modem nélkül, csak munkaállomással összekötött router esetén is elérni az adminisztrációs felületet?

(#15196) DrTechnoid válasza kali (#15195) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Azt sajnos nem tudom hogy mit értesz munkaállomás alatt, ha jól gondolom talán a PC hálókártyáját.Amúgy lehet itt lesz a kutya elásva, ugyanis ha a kábelt betolom a hálókártyába, a másik végét a router wan portjába , akkor sem történik semmi, így sem érem el az adminfelületet.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#15197) kali válasza DrTechnoid (#15196) üzenetére


kali
legenda

a munkaállomás alatt az a gépet értem (pc, noti...stb), amivel csatlakozol a routerhez.
a gépet ne a router wan portjába dugd, hanem a lan csatijába, a wan portba a modemből kijövő kábel megy!
kap ip címet a routertől a gép?

[ Szerkesztve ]

(#15198) Mr. XXL


Mr. XXL
tag

Erre vki?

Szanáljam a router-t?

[link]

Köszi!

(#15199) Gubek-Einste válasza Mr. XXL (#15198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szokásos dolgok meg voltak?
Reset + teljes újra beállítás
Reset + firmware firssítés + reset + teljes újra beállítás, akár régebbire is
Andorid-dal voltak már bajok de azok főleg nem csatlakozás/kép meg nem jelenítés voltak és inkább nem gyári rendszer alatt fordultak elő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15200) #85552128


#85552128
törölt tag

Hello!

Van valamilyen módja, hogy teljesen elrejtsük a routert a többi eszköztől ?
A log tele van "Unallowed access from XY" és 2 mac cím ismétlődik, de rengeteg kérés van.
Az inSSIDer-el nézve egy Dlink és egy Tplink routerről van szó, valószínűleg valamelyik szomszédé.
Igazából azért zavar, mert láthatóan a router is lassabban reagál a "bombázás" miatt (pl. a bejelentkezés is van hogy 30 mp-ig tart, ill. van hogy 2 mp. alatt benn van).

SSID broadcast kikapcsolva, WPA2 titkosítás és mac szűrés is van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.