Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Intruder2k5 válasza dodopek (#15900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért bontaná? Ilyen beállítás nem nagyon van szerintem...

(#15902) dodopek válasza Intruder2k5 (#15901) üzenetére


dodopek
addikt

A hardver tanárom mondta, hogy van ilyen, csak nem tudom, hol. Figyelnem kellett volna órán... :D

Ez nem az?

[ Szerkesztve ]

(#15903) Gubek-Einste válasza dodopek (#15902) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a WAN kapcsolatra vonatkozik.
Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15904) dodopek


dodopek
addikt

Valamiért a telefonom időről időre eltűnik a wifi.Gyanakszom az alvás politikára is, azt most átállítottam, de majd meglátjuk mi történik. A suliban hallottam (valami olyasmit), hogy a wifis router időről időre megszakítja a kapcsolatot az eszközökkel, amik utána természetesen(elméletben) automatikusan elvégzik az újracsatlakozást. Most próbálom kideríteni, hogy milyért van ez a rengeteg probléma a wifivel. Laptop nem tud csatlakozni, telóm elveszti a jelet, majd kézzel a kapcsolódásra kattintva sem történik semmi, csak a router újraindítása után, és hasonlók...

Szóval keresem a hibát...

(#15905) dubfire1


dubfire1
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kicsi problémám egy routerrel,erről lenne szó TL-WR740N.Ma vettem és felraktam mindent ahogy le volt írva(2 gépre csatlakozik egy dsl-360r t1 modemmel) és van netem csak a 10 mb helyett csak 1mb jön.A modemmel pedig jön ahogy kell neki. Ilyenkor mit lehet ezzel kezdeni?Olvastam egy pár hsz-t de nem egyértelmű számomra hogy mi van.? Most néztem hogy a másik gépen meg megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#15906) starpeter


starpeter
senior tag

Az lenne a gondom ,hogy tegnap vettem egy Samsung Galaxy Y-ont és szakadozik rajta a net (játszok néha online pókert és 3 percenként kidob és elvesztem az összes játékpénzemet, youtubes videóknál is ez a probléma, meg más alkalmazásoknál is pl: Top Eleven, Slot City stb.)
a báttyámnak pedig van egy Sony Ericsson Xperia X8-asa és azon megy minden gond nélkül. Próbáltam már a telefon beállításokat megnézni ,de nem hatott semmit. Megnéztem a speedtestet és maxon volt. Ez mitől lehet?
A routerem neve:
Belkin_G_Wireless_1BB4B1

(#15907) jani1973


jani1973
tag

Vettem egy HB405SU házimozit . Nem tudom hogy miért nem engedi a youtubot nézni . A picasa , accu weather és a canal play is működik pedig .
Routeren keresztül csatlakozik vezetéken . Egyedül csak a youtub-nál csinálja és ezt a hiba üzenetet írja :

There may be network congestion
:

Van olyan szaki aki lehet hogy tudja a megoldást ?

Előre is köszönöm a válaszokat . :R

(#15908) Intruder2k5 válasza jani1973 (#15907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#15909) jani1973 válasza Intruder2k5 (#15908) üzenetére


jani1973
tag

25MB a nettem ez nem lehet gond :W

(#15910) Intruder2k5 válasza jani1973 (#15909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És router nélkül jól működik?

(#15911) jani1973 válasza Intruder2k5 (#15910) üzenetére


jani1973
tag

Ezt még nem próbáltam ki de holnap ki fogom . Nekem is ez a sejtésem hogy a routerbe kell majd neki egy portot nyitni külön . :R

(#15912) Intruder2k5 válasza jani1973 (#15911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, még kinek ez a sejtése? Nekem tuti nem! Ez egész biztosan nem portnyitás hiányára visszavezethető probléma...

[ Szerkesztve ]

(#15913) jani1973 válasza Intruder2k5 (#15912) üzenetére


jani1973
tag

Én ezt olvastam itt .
Neked amúgy van más öltetted ? Szívesen meghallgatom . :R

(#15914) Intruder2k5 válasza jani1973 (#15913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, amíg nem próbálod ki router nélkül, addig nem gondolkodnék előbbre! Ezt várjuk meg inkább...

Egyébként én a DNS szerverek problémájára gondolok még, mint lehetséges ok! Megpróbálhatnád esetleg a Google szervereket beállítani!

8.8.8.8
8.8.4.4

[ Szerkesztve ]

(#15915) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy most váltottam upc-ről T-home-ra és ők adtak egy elég gagyi routert, viszont a net csak azzal használható, láthatósága is pl alíg van. Ha a routerre rákötöm az eredeti routeremet, akkor nem megy a net vele, mert IP ütközés van. Mit kéne tennem, hogy menjen a net mind a 2 routeren?
Köszi a segítséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#15916) Gubek-Einste válasza NandorHUN (#15915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZT

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15917) starpeter


starpeter
senior tag

Az lenne a gondom ,hogy tegnap vettem egy Samsung Galaxy Y-ont és szakadozik rajta a net (játszok néha online pókert és 3 percenként kidob és elvesztem az összes játékpénzemet, youtubes videóknál is ez a probléma, meg más alkalmazásoknál is pl: Top Eleven, Slot City stb.)
a báttyámnak pedig van egy Sony Ericsson Xperia X8-asa és azon megy minden gond nélkül. Próbáltam már a telefon beállításokat megnézni ,de nem hatott semmit. Megnéztem a speedtestet és maxon volt. Ez mitől lehet?
A routerem neve:
Belkin_G_Wireless_1BB4B1

(#15918) tomi1066


tomi1066
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Belkin F5D7230-4 vA000 router, ami eddig jól működött, viszont 1-2 hete tapasztaltam azt, hogy netezés, vagy online játék közben random időközönként megszakad az internet kapcsolat és csak a router újraindításával lehet megoldani a problémát. Hogy lehetne ezt megoldani, hogy működjön rendesen a net?

üdv. tomi1066

(#15919) krealon válasza tomi1066 (#15918) üzenetére


krealon
veterán

Eloregedett (kondenzator kiszaradas a tapegysegben) es / vagy tulmelegedes.

Elobbit tapegyseg cserevel lehet diagnosztizalni, az utobbit aktiv hutes (ld ventilator) alkalmazasaval.

De a legjobb lenne ezt az oreg vackot valami korszerubbre cserelni, mert a javitas tobbe szokott kerulni sajnos.

(#15920) tomi1066 válasza krealon (#15919) üzenetére


tomi1066
csendes tag

Értem. Igen, én is gondolkodtam már a cserén, mert vannak pillanatok amikor egyszerűen csak kidonám. :D
Megnézem, ha hűtöm, javul-e valamit.

Köszi szépen a segítséget. :R

(#15921) starpeter


starpeter
senior tag

Nekem nem segít senki?

(#15922) krealon válasza starpeter (#15921) üzenetére


krealon
veterán

Segitenek, ha tudnek.
Tekintve hogy nem minden keszuleknel jelentkezik a baj, inkabb telefon oldali problemanak gondolnam.

(#15923) starpeter válasza krealon (#15922) üzenetére


starpeter
senior tag

belinkeled ,hogy hova írjam?

(#15924) Kolcantas


Kolcantas
csendes tag

Üdv!

Új vagyok itt, remélem jó topicba írok, és a komplex probléma ellenére valaki el tud látni hasznos tanáccsal! :)

T-Home-os 15Mbites netünk van (telefon vezetéken keresztül). Kifogástalanul működött sok évig, azonban kb. 1 hónapja volt egy vihar, és a villám átküldött pár ezer ampert a telefonhálózaton. Így megsült a modem, és LANon keresztül egy PC is.

T-online készségesen cserélte a modemet (DSL 360R T1E-re), a kolléga csekkolta hogy van újra netkapcsolat, leokézta a dolgot. Azonban az internet kapcsolat azóta folyamatosan instabil; bár szúrópróba szerű mérés szerint a speedtest.net adja a sávszélességet, pillanatszerűen/huzamosabb időre leesik a sávszélesség, néha kisebb mértékben (glitch-ek), gyakran azonban - bár a kapcsolat nem szakad meg - órákig használhatatlan a net az összes gépen. A jelenség ugyanaz LANon és WLAN-on keresztül is.

Adta magát az ötlet, hogy megsült a router is (TP-LINK WR541G), cseréltem egy TP-LINK WR841N-re. A jelenség azonban pontosan ugyanaz maradt. Minden lehetséges, felhasználói aggyal felfogható dolgot kipróbáltam már, de nem segített.

Mivel a fórumon sokan említették a szerencsétlen tp-link - DSL párost, ezért ma kicseréltem a routert egy Belkin F5Dxxxx sorozatúra (pontos számot fejből nem tudok, G-s wifi-je van). A jelenség azonban továbbra is ugyanaz, a netkapcsolat néha most már teljesen meg is szakad és a modem is eldobja magát.

Hogy a modemhibát teljesen kizárjuk, a T-Home másodszor is készségesen cserélte a modemet (DSL 360R T1E), természetesen eredmény nélkül. Splitter szintén cserélve, router firmware up to date. T-Home szerint minden fain (központból mérve szintúgy mint helyileg a modem előtt mérve a sávszélességet). No persze szúrópróba szerűen én is ki tudom mérni a teljes sávszélességet; a lassulás elsősorban esténként fordul elő (nagyobb adatforgalom?), de volt már rá példa hétköznap délelőtt is, amikor jóformán egyedül voltam a hálózaton.

A sávszélesség csökkenés mértéke 15 Mbit helyett gyakorlatilag bármennyire lehet, 10-12 Mb, 5-6 Mb, de mértem 0.2 Mbit-et is :((( . Feltöltésre általában jókat mérek. Speedtest.net által rajzolt grafikon tele van hegy-völgyekkel, teljesen instabil a kapcsolat.

A router segítségével tudom nézni az adatforgalmat is, azonban ez minimális szinte. Alattomos torrentezők kizárva! :U

Közvetlen a modemre csatlakozva jónak tűnik a sávszélesség, bár ma kipróbáltam azt, hogy közvetlen a modemre csatlakozva terhelem a sávszélességet, és a modem pár percen belül eldobta magát, egymás után 2x is. Azért ez se normális szerintem - bár az is igaz, hogy korlátlanra állítottam a uTorrentet ;]

Kérdésem:
- Mi az ami tönkremehetett a villámcsapás után, és még nem cseréltük ki? Esetleg valami a szolgáltató oldalán? (annak ellenére hogy ők állítják minden klappol). Btw UTP kábelt is kicseréltem már.
- Lehet-e az új típusú modem a probléma? Gondolkozok venni egy régi típusú DSL 360R-t, azzal anno minden működött.
- Bármiféle ötlet? Én már kezdem feladni a dolgot... :W

(#15925) Intruder2k5 válasza Kolcantas (#15924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos lehet, hogy a DSLAM port is ugyanúgy kapott egy rúgást, ahogy a modem is!

Én nem feltétlenül ragaszkodnék a régi 360R-hez, sokkal inkább egy hasonló T1-es kellene, amire aztán felteheted a dchard féle fw-t, és akár közvetlen dchard fórumtárs segítségével tudod diagnosztizálni a vonalat! Mindenkinek szokott segíteni, egész biztos téged sem hagy ki! Persze felteheted erre a modemre is a szoftot, csak ugye ez úgymond illegális, mivel ez a T tulajdona!

De én nem fogom elárulni nekik! :)

[ Szerkesztve ]

(#15926) Kolcantas válasza Intruder2k5 (#15925) üzenetére


Kolcantas
csendes tag

Köszi a tippet, ezt a DSLAM portos dolgot bepróbálom a szolgáltatónál! :R

Illetve worst case a privát firmwaret, remélem erre már nem lesz szükség :F

(#15927) Apaxp válasza Kolcantas (#15924) üzenetére


Apaxp
senior tag

Én próbálkoznék még azzal hogy a központban kössék át egy másik pontra a vonaladat.
Anno nálam is volt ilyen szakadás/lassulás (igaz nem villám miatt) és a szerelő javasolta és csinálta meg. Utána stabil volt a netem.
Esetleg még előtte tedd fel az SM50B programot és azzal nézd meg a vonal paramétereket. Ezt router nélkül használd.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#15928) Intruder2k5 válasza Apaxp (#15927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a DSLAM port amit írtam, arról beszélsz Te is!

A T1-es verziós 360R modemhez nem kell SM50B, mert van saját admin felülete!

(#15929) Apaxp válasza Intruder2k5 (#15928) üzenetére


Apaxp
senior tag

már régen volt dsl netem és a 360-as modem nekem még nem rendelkezett admin felülettel.
A szabályos elnevezéseket nem ismerem (dslam) én csak kontár user vagyok bocsi :D :R

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#15930) Intruder2k5 válasza Apaxp (#15929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

No problem, csak a tisztán látás végett írtam le... :)

DSL-360R B3 és/vagy C3, ami Neked is lehetett! Ennek nincs saját admin felülete, diagnosztizálni az sm50b-vel szokás, beállítása paraméterezéssel történik!

DSL-360R T1 és/vagy T1/E

Igen tudom, a képen DSL-321B van, de a 360R T1 ugyanabban tokban van, csak a felirat más rajta!

(#15931) barnaki


barnaki
aktív tag

Sziasztok! Egy segítséget szeretnék kérni. Van egy Tplink TL WR 340GD típusú routerem. Az a problémám, hogy sehogy sem tudom béállítan azt, hogy egy iPod touch 5g és egy Sony Ericsson Mini pró készüléken egyszerre mennyen a wifi. Ha ez egyiken megy akkor a másik csatlakozik a wifi hez de nem jönnek be az oldalak. Már próbáltam ilyen olyan beállításokat a routeren belül de semmi. Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mit kellene beállítanom? Asszony már ki van hogy nem tud a telefonján netezni. Én meg azért mert mindig tőlem kéri el az ipodot.... :DD

Köszönöm a segítséget

Üdv

Barnaki

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#15932) Gubek-Einste válasza barnaki (#15931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + újra beállítás volt?
Más wifi-s eszköz használatánál mi a helyzet?
Kábelen minden rendben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15933) barnaki válasza Gubek-Einste (#15932) üzenetére


barnaki
aktív tag

Reset volt újra be is állítottam, de semmi. Próbáltam másik telefonnal is apósom s2-el de ott is csak csatlakozott és semmi. Csak akkor jön be másik készüléken a net ha kihúhzom a modemet meg a routert ujra vissza áram alá és azon az eszközön kapcsolom be a wifit amit használni szeretnék. Pl így megy most az ipodon. És ilyenkor másikon meg nem megy. És ugyan ez vissza is. Ha másik készüléken lövöm be elsőre a wifit akkor nálam nem megy a net. Kábelek ahogy nézem rendben vannak.

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#15934) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Nemrég hozzámkerült egy TP-Link WR740n router. Reseteltem, quick setuppal beállítottam a hálózatot, majd a wirelessben beállítottam a vezeték nélküli hálózatban először csak a hálózat nevet, wpa/wpa2 personal(recommened) dolgokat. Először automatán hagytam a channel, és channel width beállításokat.

A router szépen teszi a dolgát vezetékes részem, viszont a wifnél gyakran előfordult, hogy a laptop, és a teló is látta a routert, kapcsolódni próbált, de nem tudott. Később a fenti két dolgot átállítottam channel 6, és width 40 Mhz-re. Kicsit mintha javult volna a helyzet, de ma megint csinálta. Valami beállítás gond lehet? Segítsetek, hogy menjen az automatikus csatlakozás...

Ps: Csatlakozni nem is tudnak az eszközök, csak ha a routert (és van, hogy a modemet is), újra nem indítom.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15935) Kolcantas válasza dodopek (#15934) üzenetére


Kolcantas
csendes tag

Szerintem érdemes lenne ránézni a környező WiFi jelekre, pl. inSSIDer programmal. A progi szépen kiírja hogy milyen fogható WiFi jelek vannak, és ezek melyik csatornát foglalják el. Ennek alapján ki tudod szűrni, hogy neked melyik csatorna jó/nem jó. Érdemes nem a foglalt csatornával szomszédos WiFi csatornát beállítani a routeren (szóval ha a 6os foglalt, akkor ne a 7esre rakd ;)).

(#15936) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#15933 barnaki A kábelt úgy értettem, hogy kábelen kötött eszközzel mi a helyzet?
Wifi-s géppel volt próba?

#15934 dodopek Kezdetnek kellene csinálni egy reset-et és manuálisan beállítani mindent. Wifi-nél a csatornát a környezeti viszonyoknak megfelelően kell megválasztani, channel width kezdetnek legyen 20 MHz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15937) dodopek válasza Gubek-Einste (#15936) üzenetére


dodopek
addikt

Környezeti viszonyokon mit értesz? Elég dombos részem lakom, épp dombtetőn.Csak azért kérdem, mert 30cm-re a routertől is ezt csinálja...

Hogyan állítsam be manuálisan? Annyira nem értek hozzá. Digis netem van, a felhasználó név/jelszón kívül, és a pppoe kapcsolaton kívül lövésem sincs, mit kellene beállítamom.

Kolcantas!
Androidra ugyanilyen progit nem tudsz ajánlani? A laptop "elment itthonról", az asztalin meg nincs wifi...

(#15938) Gubek-Einste válasza dodopek (#15937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van Android-ra is inSSIDer, ott van még a Wifi Analyzer is.
Én is inSSIDer-rel történő vizsgálatot értettem környezeti viszonyok alatt.
Más nem is kell mint a user/pass páros a beállításhoz + wifi beállítása de az már más helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15939) dodopek válasza Gubek-Einste (#15938) üzenetére


dodopek
addikt

Biztos, hogy nincs túl nagy jelsűrűség. Itt a routernél talán 1, vagy 2 másik router jelét lehet fogni, de van, hogy azt sem. Családi házas, falusi övezet...

Ettől függetlenül lefuttatok egy keresést, hátha okosabbak leszünk...

(#15940) Gubek-Einste válasza dodopek (#15939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a darab szám számít hanem, hogy melyik csatornán sugár és ez által mennyire zavar téged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15941) dodopek


dodopek
addikt

Valamit nem jól csinálhatok. Telón már sokadszor futtatom az InSSIder progit, de nem lát egy hálózatot sem,beleértve az enyémet sem. Próbáltam úgy, hogy a teló csatlakozva van a routeremhez, és szétkapcsolva is, de nincs semmi. Egy sem... Mit csinálok rosszul? Megy a számlálója, hogy mióta dolgozik, de semmi találat...

Kipróbálok egy wifi analyzert...

[ Szerkesztve ]

(#15942) dodopek


dodopek
addikt

A wifi analyzer működik. Itt az asztalnál egyetlen egy jelet talál, a sajátomat, szépen a 6 csatornán, ahogy be van állítva. Egyetlen más jel sincs a szobában...
Persze most tudott csatlakozni. Mérjem majd akkor is, amikor eldobálaja a csatlakozásokat?
A ház, a telek végében van, nincs semmi más jel. Ha lejjebb megyek a többi ház felé, a routertől(ami benn van a szobában) kb 30 méterre találok vagy 4-5 jelet a 4-11 csatornák közt elosztva. Akkor a sajátom állítsam mondjuk a 3-ra? MONDOM, itt egyetlen más jelet sem érzékel...

[ Szerkesztve ]

(#15943) barnaki válasza Gubek-Einste (#15936) üzenetére


barnaki
aktív tag

Bocs de ezt most nem igazán értem. Nem vagyok egy nagy szakértő. Pontosítanál hogy mire is gondolsz?

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#15944) dodopek válasza dodopek (#15942) üzenetére


dodopek
addikt

Reset után így néz ki a kézzel beállított routerem:

Remélem jól takartam ki a dolgokat, és semmi olyat, ami akadályozna, hogy segítsetek... :D

(#15945) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#15943 barnaki Van olyan eszköz amely kábellel csatlakozik a router-hez? Ha igen azon minden rendben?
Próbáltad már laptop-pal/wifi-s asztali géppel?

#15944 dodopek Állítsd inkább a 1-es csatornára, mindig a lehető legmesszebb legyen a többitől.
Rendben vannak a dolgok a linkelt kép alapján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15946) dodopek válasza Gubek-Einste (#15945) üzenetére


dodopek
addikt

Ok, úgy állítom. Az rendben van, hogy ha 20Mhz-n van a csatorna szélesség, akkor csak 65Mhz a maximum tx rate? Hiába tud 150Mhz-t, nem lehet feljebb pakolni, csak ha auto, vagy 40Mhz beállítás van. Ez befolyásolja az elérési távolságot?

Köszi!

(#15947) barnaki válasza Gubek-Einste (#15945) üzenetére


barnaki
aktív tag

Csak az asztali gépem van. Más nincs rá csatlakozva a routerhet. Laptoppal nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#15948) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#15946 dodopek A távolságot nem befolyásolja, hogy 20 vagy 40 MHz a csatorna szélesség, csak a max elérhető link sebességet. Kezdetnek mondtam a beállítást mivel gondjaid vannak, ha megfelelően megy 20 MHz alatt akkor jöhet a próba 40 alatt is.

#15947 barnaki Az asztali gépen megy rendesen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15949) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Nagy vergődések, keresgélés, kérdezgetés, utánajárás után megvettem életem eddigi legdrágább
wifi router-ét.

A gondom a lakásunk szerkezete. VASBETON

A lakásban a kisszobában és a hálóban (itt van a router) max sebességgel hasít minden készülék. Telefon, asztali gép, notebook, tv-k. A hálóból nyílik a nappali, aminek a fala egy kb 30cm vastag vasbeton fal. Ebben a szobában sajnos már csak 2-5 megabit/s a sebesség . A teraszról már nem is beszélek. Jó ha 0.5-2 megabit.

Mit kéne tennem/vennem hogy a lakás minden pontján meglegyen a közel max sebesség ???
Ha valamilyen jelerősítő kellene akkor milyet vegyek? Érdemes lenne az antennákat lecserélnem a Routeren? A gyári antennák kb 2dbi-sek vagy 5dbi-sek??

A segítségeteket előre is köszönöm.

Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#15950) Intruder2k5 válasza XuChi (#15949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

inSSIDer-rel nézted már a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.