Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) alratar válasza Gubek-Einste (#15756) üzenetére


alratar
addikt

Abban a pillanatban nem!
De azért árulkodó, hogy amint újraindítottam a Rottert, azonnal volt net!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15802) cavao29 válasza krealon (#15795) üzenetére


cavao29
csendes tag

Tudom, de ez akkor sem vált be.

(#15803) Gubek-Einste válasza nyikszi (#15786) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha másik géppel nincsen baj akkor az adott gépben van a hiba vagy X-Akták.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15804) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Asus RT-N660U es egy Samsung NP700-as laptop (Win7) beallitasaval szenvedek...

A router tudja az 5Gh-et, de a laptopon nem latom az 5Gh-es opciot. tudna v.ki segiteni mit szurok el?

(#15805) Intruder2k5 válasza No.01 (#15804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A laptop típusánál fontosabb lenne a WiFi adapter típusa, ami benne van!

(#15806) No.01 válasza Intruder2k5 (#15805) üzenetére


No.01
őstag

Letezik, h Broadcom 802.11n? :F

(#15807) Intruder2k5 válasza No.01 (#15806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen létezik, de kell lennie valami azonosító számnak is, amiből kiderülne, hogy egyáltalán tudja-e az 5GHz-es sávot... Az eszközkezelőben esetleg nincs bővebb infó? A gyári drivere fent van, vagy csak a Windows által telepített generic driver?

[ Szerkesztve ]

(#15808) No.01 válasza Intruder2k5 (#15807) üzenetére


No.01
őstag

Azt honnan tudnam kiolvasni?

(#15809) pető bá' válasza No.01 (#15808) üzenetére


pető bá'
őstag

nekem csak a laptop szétszedésével sikerült - 2 csavar és egy erőteljes hátlapbontás (Acer 5742G). Az én laptopom egyébként nem tudja az 5ghz-et..

"... and I hope you have a great day!"

(#15810) Intruder2k5 válasza No.01 (#15808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az eszközkezelőből nem derül ki, és nem mondja el sem az AIDA, sem pedig az Everest, akkor lehet, hogy tényleg meg kell hozzá bontani, hogy egyértelműsíteni tudd a dolgokat! Bár én amondó vagyok, hogy ha nincs az eszközkezelőben felkiáltójeles eszköz, akkor azért csak-csak kiderülne, hogy tudja-e az 5GHz-et! Talán észrevennéd az 5GHz-es SSID-t a hálózatok közt!

[ Szerkesztve ]

(#15811) No.01 válasza Intruder2k5 (#15810) üzenetére


No.01
őstag

Akkor sajnos eselyes, h tenyleg nem tudja... :U :((

Akkor viszont mikent tudnam kikapcsolni a routerben az 5Gh-et (h sporoljak 1 kis aramot)?

(#15812) Intruder2k5 válasza No.01 (#15811) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem is pont ilyen routerem van, de gyári fw-t egy percig sem használtam, így aztán csak tippelek az emulátor alapján...

Kicsit fura nekem ez a gyári fw, olyanok a wifi beállítások benne, mintha nem lenne szimultán dual band a router, hogy választani kell, melyiket állítom!

(#15813) No.01 válasza Intruder2k5 (#15812) üzenetére


No.01
őstag

Koszi megvan! (miert dugtak el ennyire?)
Az custom firmware amit hasznalsz miben jobb, mint a gyari? Szebb, jobban atlathato, tobb funkciot ad esetleg?

(#15814) Intruder2k5 válasza No.01 (#15813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem szebb is (bár ez szubjektív), de, hogy jobban állítható és okosabb is, ez biztos! Bár el kell ismerni, hogy az ASUS is kitett magáért, elég komoly a gyári szoft is!

Egyébként nekem Tomato van rajta!

[ Szerkesztve ]

(#15815) agentJ


agentJ
tag

Üdv mindenkinek.

Talán a gondom az nem is gond,csak egy felvetés.

Nálunk úgy van a net(Invitel),hogy egy telefonkábel jön be,ez belemegy egy Thomson ST 780i WL eszközbe,amiből UTP kábelek mennek a Set top Box-okhoz,és ugyanebből az eszközből ment egy kábel a router-be,onnan értelem szerűen a gépekhez.

Namármost én vettem egy TP -Link 4300 routert,és dobozán megfogott egy dolog,miszerint erről is üzemelhetne egy Set top Box.

Jól gondolom,hogy így el lehetne hagyni a régi Thomson 780i-t,és csak a friss új routert használni egyetlen hálózati eszközként?

Köszönöm szépen ha valaki tud bármi támpontot adni :)

(#15816) gege64


gege64
csendes tag

Sziasztok!

Hálózati problémám lenne. Van egypár gép a házban, és otthoni csoportban vannak kötve, mindegyik windows 7-el fut. Újratelepítettem a windowst az egyik gépen, de kiderült, az a gép volt az otthoni csoport létrehozója. Most, hogy vissza akarok lépni a géppel az otthoni csoportba, akkor engedélyt kell kérnem (vagyis jelszót beírni és a tulajdonos gép válaszára várni). Csak hogy ez a gép már nincs. Ha a többi géppel ki akarok lépni a csoportból, akadályba ütközik. Hibaelhárító nem segített.

Kérlek segítsetek! :)

(#15817) krealon válasza agentJ (#15815) üzenetére


krealon
veterán

"Nálunk úgy van a net(Invitel),hogy egy telefonkábel jön be,ez belemegy egy Thomson ST 780i WL eszközbe,...

Namármost én vettem egy TP -Link 4300 routert,és dobozán megfogott egy dolog,miszerint erről is üzemelhetne egy Set top Box.

Jól gondolom,hogy így el lehetne hagyni a régi Thomson 780i-t,és csak a friss új routert használni egyetlen hálózati eszközként?"

A Set-Top Box egy gyujtofogalom. Tobbekkozott a muholdvevo belteri egyseget is igy szoktak hivni.
A Thomson 780i egy ugynevezett Home GateWay (HGW) vagy Customer-premises equipment (CPE), ami egy modom-router-SIPadapter kombo. Nem kivalthato a TL-WDR4300-assal, hiszen az "csak" egy router.

(#15818) krealon válasza gege64 (#15816) üzenetére


krealon
veterán

Ez vagy
Windows 7 (kiemelt téma)
vagy
Otthoni hálózat és internet megosztás (kiemelt téma)
temakorbe tartozik. A router-hez semmi koze.

(#15819) agentJ válasza krealon (#15817) üzenetére


agentJ
tag

Értem köszönöm :)

Esetleg lenne értelme kérni a szolgáltatótól egy korszerűbb típust?

(#15820) Gubek-Einste válasza agentJ (#15819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megpróbálhatod de nem biztos, hogy fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15821) carr válasza lllama (#15553) üzenetére


carr
őstag

Nálam is ugyanez a jelenség. Mind PPPOE, Mind Kábelnet esetén!
FW a legújabb.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#15822) Hunyika2


Hunyika2
tag

Sziasztok!

Lenne egy D link des 1024d switch, és lenne egy olyan probléma, hogy ha egynél többen csatlakozunk az eszközhöz, akkor se hálózat se internet :(

légyszi valami ötlet?

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#15823) krealon válasza Hunyika2 (#15822) üzenetére


krealon
veterán

A switch-tol "kifele" (az internet fele) meg van egy router is?

(#15824) Hunyika2 válasza krealon (#15823) üzenetére


Hunyika2
tag

nincs

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#15825) Bozek válasza Hunyika2 (#15824) üzenetére


Bozek
nagyúr

A switch nem elég az internet megosztására, szóval be kell szerezned egy router-t is. Persze ha nincs 4-nél több gép kábellel rákötve, akkor a switch már nem is feltétlenül lesz szükséges.

(#15826) Hunyika2 válasza Bozek (#15825) üzenetére


Hunyika2
tag

10en vagyunk :)

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#15827) Bozek válasza Hunyika2 (#15826) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor kell a switch is, de előbb mindenképp a router.

(#15828) Hunyika2 válasza Bozek (#15827) üzenetére


Hunyika2
tag

és routernek megtenné egy sima t-plinkes kis fos is, tehát nem enterprise router?

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#15829) Bozek válasza Hunyika2 (#15828) üzenetére


Bozek
nagyúr

A TP-Link nem feltétlenül fos. Amúgy megtenné, igen.

(#15830) Hunyika2 válasza Bozek (#15829) üzenetére


Hunyika2
tag

Köszi :)

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#15831) nyikszi válasza Gubek-Einste (#15803) üzenetére


nyikszi
őstag

Óóó, bocs félreértettelek. Másik géppel nem próbálták, hanem másik helyen próbálták az ő gépüket és ott ment rendesen a net rajta. De ez eszembe se jutott, hogy másik gépet dugjanak rá, megírom neki (pedig alap dolog).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#15832) psycho18


psycho18
tag

Üdv.
Router fw frissítéssel van gondom, frissítettem a legújabbra de nem igazán tetszik, a tálcán folyamatosan "Nincs internetkapcsolat" ikon látható és a routeren a WAN led is pirosan villog de van net, frissítés előtt zölden világított folyamatosan. A fw visszafelé lehet-e frissíteni vagy tudnátok ajánlani valamilyen fw egy Tenda W330R routerre? Lehetőleg linkel ha van rá más fw.

(#15833) krealon válasza psycho18 (#15832) üzenetére


krealon
veterán

Firmware frissites utan, ujra beallitottad az internetkapcsolat parametereit a routeren?

(#15834) nwsteve


nwsteve
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit visszaolvasva látom az olyan típusú routerrel másnak is van baja, amilyen az enyém (TP-LINK TL-WR740N). Ráadásul régebben, mikor megvettem engem is megszívattak a beállításhoz tartozó címmel, mivel a papírján 192.168.1.1 volt, de a 192.168.0.1-en lehetett beállítani. Írta is itt egy fórumozó ezt a címet.

Nos, de a lényeg amiért írok a következő. Egy ideig nem volt itthon a router és vagy a 20. restartra sikerült betölteni a fentebb leírt beállító címet, ahol el is végeztem a beállításokat, a pc-n is volt net és telefonon is lehetett netezni. Ma viszont, amikor bekapcsoltam a pc-t nem lehetett csatlakozni a netre. Telefonnal akkor is rajta voltam csak pc-vel nem lehetett. Megint restartoltam a routert, de nem jön be a 192.168.0.1. Most úgy tudok csak írni, hogy a modemről közvetlenül a gépre csatlakoztattam az ethernet kábelt.

Van valami ötletetek? Én is linuxot használok (ubuntu).

[ Szerkesztve ]

i9070-4.1.2

(#15835) kali válasza nwsteve (#15834) üzenetére


kali
legenda

szia,

eredetileg 192.168.1.1 volt az adminisztrációs felület elérési címe, de később egységesítésre került sor 192.168.0.1 újítással, és a régebbi típusok esetén is módosították, firmware frissítés útján, így lehetséges, hogy a router papírján még a régi cím szerepel, de ha közben lett frissítve a firmware verziója, akkor már az új elérési cím él.
nyomj egy nullázást a routernek, és úgy próbálj rákapcsolódni, ha adott munkaállomással nem megy, akkor másikkal/többel is kíséreld meg, úgy legalább látod majd, hogy csak adott gép nem okés, vagy valóban a router problémás.
a munkaállomással is lehet hiba, akár csak beállítási is, nézz rá a hálózati konfigurációra.

(#15836) psycho18 válasza krealon (#15833) üzenetére


psycho18
tag

Nem, volt net és nem kértem de most reseteltem és újra beállítottam.
Köszönöm, így most már működik :R

[ Szerkesztve ]

(#15837) psycho18


psycho18
tag

Eddig tartott az öröm :O
Ma reggelre már megint ugyan az a helyzet mint eddig :(((

(#15838) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok! Routerrel akarom szétosztani az inviteles kábelnetet két számítógép között. Már két routert is kipróbáltam de sehogy se akar működni. Egyszerűen nincs internetkapcsolat.
Ha csak simán modemről megy a net akkor semmi probléma.

(#15839) Intruder2k5 válasza #41285888 (#15838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Arról a gépről lépj be a routerre, amin egyébként router nélkül van net, és klónozd a MAC címét! Aztán egy modem és router áramtalanítás, majd modem visszadug a 220-ba, megvárod még teljesen magához tér, és akkor a router is mehet!

(#15840) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Rohadt érdekes gondom van. Nem is tudom hol kezdjem. Megpróbálom leírni minél részletesebben. :)

Van egy TP-link tl-wr841nd v3-as routerem. Egy asztali gépbe beletettem egy tp-link TL-WDN4800 wifi kártyát. Oprendszer winxp, driver és utility telepítés után első beállításra ment minden annak és módja szerint.
A hálózatról pár info: N-es módban megy 2-es csatornán, SSID rejtve, WPA-PSK2 jelszó belőve.
A beszerelés előtt reggel átállítottam egy egyszerű jelszóra, hogy ne kelljen ezt felirkálni a gép konfigurálásnál. Úgy voltam vele, majd este visszaállítom a jó megszokott frankó kis jelszavamat.
Itt kezdődtek a problémák, visszaállítottam a jelszavamat, az asztali gép egyszerűen nem akar kapcsolódni. Kb semmi nem történik. Már akkor sem kapcsolódik, ha visszaállítom azt a reggel belőtt egyszerű jelszót.
A gépen volt driver reinstall, minden. Újabb drivert és utilityt is tettem fel. Ugyanaz a helyzet.Minden beállítást próbáltam az N-es mód átállítást kivéve, SSID láthatóság, más csatorna, stb... Egyszerűen nem akar csatlakozni.
Viszont itt van egy érdekes dolog. A router újraindítás után néha az látszik, hogy a hálózat nyitott, nem védett semmivel, pedig nyilvánvalóan be van állítva minden védelem. És ilyenkor bezzeg csatlakozik a hálózathoz. A routert újraindítva viszont védett hálózatt.
Ez pl miért van, ilyet még nem láttam.
Na és a routeres gond is...

Az érdekes viszont, hogy a telefonommal bármikor tudok a routerre csatlakozni, akármilyen állítgatás után.
Van valami ötlet?

(#15841) Apaxp válasza polonic (#15840) üzenetére


Apaxp
senior tag

Csak tipp.
Esetleg nincs a wifi kártya beállítása fix 5GHz-re állítva? Ha jól tudom a 841nd csak 2,4 Ghz-et ismer.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#15842) polonic válasza Apaxp (#15841) üzenetére


polonic
félisten

Igen, tud. De nem találok erre opciót, hogy lehetne állítgatni.

(#15843) freemanone válasza Apaxp (#15841) üzenetére


freemanone
őstag

ha fixre lenne állítva akkor nem látná a 2,4ghz-es hálózatokat. legalábbis a linksys adaptereimnél ez így működik.

(#15844) Gubek-Einste válasza polonic (#15840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Véletlenül nincsen valahol elmentve a korábban használt hálózat mert akkor lehet ilyen. Teljesen le kell pucolni a driver-tés a utility-t, majd csak a driver-t visszatenni. Az SSID-t tedd láthatóvá. csatorna szám nem befolyásolja a csatlakozást. A router-en is nyomni kellene egy reset-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15845) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, hsupa usb modem mf195 T mobile-os, kártyás mobilnet modememmel van egy kis gond. mégpedig, hogy nem működik. a hibája az, hogy nem ismeri fel a gép valamiért, a ledje is folyton pirossal világít a zöld helyett. ez a mostani stádium, előtte még csak az volt a baja, hogy néha átváltott zöldről pirosra, tehát csak néha vesztette el a fonalat, de most teljesen halott, legalábbis nem csinál semmit. (sorry a béna fogalmazásért, nem nagyon tudom jobban elmondani mi a probléma). valaki tud segíteni? köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15846) polonic válasza Gubek-Einste (#15844) üzenetére


polonic
félisten

Hol tárolja a windows a hálózatokat regedit szinten?
Gondolom, hogy erre gondoltál tárolás alatt.

Egyébként meg néha tud csatlakozni a védett hálózathoz is. De akkor újraindítás után meg nem csatlakozik automatikusan.

(#15847) jubilleum


jubilleum
senior tag

Üdv!

A szolgáltatótól kaptunk a modem helyett egy ilyen modem-router-switch-kombót. Cisco EPC3925.
Viszont az integrált antennájának köszönhetően elég gyenge a jele. (Valami beállítási lehetőség nincs a jel erősítésére? Channel Width: wide-ra állításával mit tudok elérni?)

Szóval a régi routeremet (Linksys WRT54GL) szeretném wifi jel ismétlőként használni.
Valahogy úgy képzelem el, hogy ugyanannak a hálózatnak lenne még egy antennája. Tehát nem még egy hálózatot szeretnék. Ennek van valami módja? Gondolom firmware csere nélkül nem úszom meg.

Köszönöm,

(#15848) proradeon válasza jubilleum (#15847) üzenetére


proradeon
őstag

Valahogy úgy képzelem el, hogy ugyanannak a hálózatnak lenne még egy antennája. Tehát nem még egy hálózatot szeretnék.

Ez tudomásom szerint így ebben a formában nem valósítható meg. Mindenképp két külön hálózat lenne, még akkor is, ha egy néven futtatod a két WiFi hálózatot.

Én próbáltam ezt régebben, hogy a router (homewifi néven) biztosította a WiFi-t, és oda, ahova már az nem ért el, raktam egy repeater-t, és az is homewifi néven futott. De az már egy másik hálózat volt, szóval nem "erősítette" a jelet, hanem szó szerint fogta, és ismételte azt. Ha annak a hatósugarában voltam, akkor telefon is lelépett az elsődleges homewifi-ről, és fellépett az ismétlő hálózatára.

Szóval két külön eszköz, két külön hálózat. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15849) Intruder2k5 válasza proradeon (#15848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól, hogy átvált az elsődleges rádióról a másodlagosra, még nem feltétlenül kerül másik alhálózatba! Ez csak beállítás kérdése! A dolog lényege, hogy a két eszköz azonos IP tartományban legyen, a hálózaton csak egy DHCP szerver fusson, és a második rádió routere ne NAT-oljon! Ahogy a kolléga azt mondta is, gyári fw-vel ez nem fog menni!

(#15850) proradeon válasza Intruder2k5 (#15849) üzenetére


proradeon
őstag

Elnézést, hogy félreérthetően fogalmaztam. Nem azt próbáltam kifejezni, hogy másik alaphálózatba kerül, hanem azt, hogy a két WiFi maga nem egy WiFi hálózatként fog működni. Hanem két WiFi különálló hálózatként. Ő pedig - ha jól értelmezem amit írt - pont azt akarja elérni, hogy a második eszköz úgymond csak "erősítse" az elsődleges eszköz jelét, és ne különálló AP-ként működjön. (Tehát ha pl. egy okostelefonnal átmegy az elsődleges eszköz hatósugarából a másodlagos eszköz hatósugarába, akkor az eszköz NE csatlakozzon le az elsődleges eszközről, és csatlakozzon a másodlagosra ... hanem csak annyit észleljen, hogy még mindig jó a jelerősség.)

De lehet félreértelmeztem amit írt. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.