Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Intruder2k5 válasza proradeon (#15600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg egy Gargoyle, ami szintén OpenWrt, de sokkal felhasználóbarátabb webes felülettel!

(#15602) Kiki18 válasza proradeon (#15600) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez a HW verziója,nem én találtam ki. De sajnos én se értem pontosan,mert így lehet,hog instabil rajta a FW. :F
Azthiszem,most a V3 legfrissebb FW-e van rajta.Esetleg rakjak fel rá V2-es FW-t?

Jelenleg a valódi oka a hsz-nek az,hogy ugyan van internet,de a router kezelőfelületét nem érem el (nem tudom,miért? :F

(#15603) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt most nem egészen értem! Mi a HW verziója a routernek? Ezt firmware-ből nem lehet megtudni, a router aljára van ráírva!

(#15604) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15603) üzenetére


Kiki18
őstag

Az alján Ver. 3.5 van írva. Viszont ha bemegyek a kezelőfelületére,akkor jobb felső sarokban írja az FW verziót és a HW verziót. Utóbbi V2/V3-as. :R

(#15605) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kezelőfelület nem számít, a címke a lényeg az alján! Tehát TP-LINK WR941ND v3 sorozatra ezt kell feltenni...

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr941nd-v3-squashfs-factory.bin

Firmware Upgrade menüben betallózod, feltöltöd! Ha végzett, újra fog indulni, ekkor a 192.168.1.1 címen fogod elérni, a jelszó password lesz!

(#15606) pjen válasza Bozek (#15587) üzenetére


pjen
félisten

Egyeseknek üldözési mániájuk van a TP-Link-el kapcsolatban.:Nincsen,csak nekem és az is merettségi köröm jó részének keserű tapasztalatai.

(#15607) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15605) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben,meg fogom próbálni ezzel. Ez amúgy milyen firmware?

(#15608) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linux alapú, OpenWrt firmware, Gargoyle webes felülettel! :)

(#15609) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15608) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben,az este folyamán felrakom. Remélem stabilabb lesz tőle a router.

Mire figyeljek FW frissítés előtt/közben/után?

(#15610) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igazából semmi extra dolog nincs, talán egyet kivéve... Mindenképpen kábelen keresztül csatlakozz erre az időre, WiFi-n nagyon nem illik fw-t frissíteni! Ezen kívül, ha van kedved, akkor előtte nyomhatsz egy reset-et, bár ennek nem sok jelentősége van, mert az OpenWrt a gyári fw-től eltérő helyen, és eltérő módon tárolja a beállításokat, vagyis a kettő nem keveredhet össze!

(#15611) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15610) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben. Gondolom azért érdemes előtte egy factory resetet nyomni.Egyértelmű,hogy csak kábelen szabad FW-t frissíteni. :R

(#15612) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyértelmű, de mégis volt már aki WiFi-n frissített, és félre is ment neki! :)

Persze nem azt mondom, úgyis menni kellene neki, mi több, én már többször frissítettem neten, távolról is fw-t, de az nem tp-link volt, hanem asus router, amin ha nem sikerül a flash, akkor van recovery mód, simán lehet korrigálni, nem kell soros kábel, és hasonló nyűglődések!

[ Szerkesztve ]

(#15613) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15608) üzenetére


Kiki18
őstag

Felraktam,furcsa a kezelőfelülete,de abszolút érthető. Kiváncsi leszek,hogy jelentkezik-e továbbra is a probléma. :F
Köszönöm a segítéget! :K

(#15614) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi ! Most Vettem egy Belklin Play Max router-t. Van rajta két USB 2.0-ás port pl. külső merevlemez megosztásra. Az lenne vele a gondom,hogy amíg ugyanez a HDD eddig a számítógépre rádugva másolt vagy 50MB/s-sel, most meg csak 2-3 MB/s-sel hajlandó másolni. :F (Eddig ugye egy sima USB meghajtó volt, most meg egy hálózati lett,de ez egy egy gigabites router, szóval szerintem nem indokolt a lassulás. :N )
Persze az egy egyszerű megoldás lenne, ha visszadugnám a gépbe,de hát ez azért így mégis jobb lenne,mert látná a telefonom/laptopom is akkor is ha a gép nincs bekapcsolva.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#15615) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván nem hasonlít a gyárira, de felteszem nem is ez volt a készítők célja! Reméljük jó lesz...

(#15616) Intruder2k5 válasza Asztee (#15614) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez sajnos így működik! Hiába Gbit-es a router, a processzora (vagy a chipset egyéb tagja) viszont lehet kevés az USB-re kötött HDD sebességének kihajtásához, és ezt nem is lehet egy PC-vel összevetni! Még a legerősebbek routerek is csak 15MB/sec körüli tempóra képesek! Egyébként erősen filrendszer függő is a dolog, mert tapasztalatok szerint a Linux-os rendszerek (ext3, ext4) gyorsabbak, ezekhez viszont Linux alapú firmware szükséges a routerre, ami ehhez a vashoz nem tudom, hogy létezik-e, de én nem tudok róla! Ha ilyen szándékaid voltak vele, lehet más típus mellett kellett volna dönteni, vagy esetleg előtte érdeklődni ez ügyben!

(#15617) Asztee válasza Intruder2k5 (#15616) üzenetére


Asztee
aktív tag

Ez elszomorító... Egy cél hardvertől nem ezt várnám. Mondjuk az eredeti célom a gigabit volt - ez csak afféle hab a tortán lett volna - , mert nemrég vettem egy MyBook Live-ot,ami nem USB-s hanem Ethernet-es. Először a modem Wi-Fi-jén próbáltam hozzáférni, de ott csak 4-5 MB/s-sel másolt ,azután már rádugtam a modem(/router ?) 2. portjára, ott már felment 11 MB/s környékére ,ezzel a külön gigabit router megoldással meg már 70 MB/s-ot is átlépte. Az meg már elég jó.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#15618) Intruder2k5 válasza Asztee (#15617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért a routert ilyen szempontból nem nevezném célhardvernek...

(#15619) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15615) üzenetére


Kiki18
őstag

Szia!
Eddig jónak tűnik,viszont van két dolog,amit nem értek.
Az egyik,hogy Össze-vissza osztja az ip címeket ,nem sorrendben,hogy 100, 101,102,stb,hanem 134, 203 ,hasonlók.

A másik,hogy vannak olyan tagok,amikről nem tudom mik azok ,két (unknown) és néha van Gergoyle is.

A képen egyedül az én IP címem statikus,a többiekét szabadon osztja a router. :K

[ Szerkesztve ]

(#15620) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha zavarnak így az IP címek, akkor állíts be statikus DHCP-t! Én is azt használok...

Az egyik unknown MAC cím egy Edimax eszköz, a másik pedig egy Compal Electronics csodáé! Le van titkosítva a WiFi-d? Nem lehet, hogy valaki rácsatlakozott egy Edimax routerrel kliensként?

[ Szerkesztve ]

(#15621) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15620) üzenetére


Kiki18
őstag

Az edimax eszköz az én 2. routerem,amin van +2 gép kötve. Ugye azon más az ip cím,mint a tp-link routeremen,és ki van kapcsolva a DHCP. Elméletileg nem kelene látnom a hálózatban,a router akkor hogyhogy látja?És miért oszt ki neki ip címet?
A Compal Electronics az passz...nem tudom mi lehet,majd kizárásos alapon kiderítem. A wifi titkosított,ez természetes. :K

[ Szerkesztve ]

(#15622) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy van összekötve a két router, de ha WAN portba van dugva az Edimax-ba menő kábel, akkor ezért kér IP címet a TP-LINK-től!

A Compal Electronics-nak meg tiltsd le a net hozzáférését, aztán gyorsan kiderül majd, hogy ki sikítozik a családban! :)

(#15623) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15622) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem,ha wan portba dugom akkor nem műkszik,szóval a tplink Lan portjából van az edimax Lan portjába dugva. Ergó wifis switchként műkszik. :K

(#15624) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kell annak működnie WAN portba is, megfelelő beállítás mellett, de nincsen ezzel gond, jó ez így is! Azt nem tudom, hogy akkor mitől is látható a DHCP listában, de minden esetre ott van, Te is láthatod!

Esetleg el is éred az admin felületét az IP címén?

[ Szerkesztve ]

(#15625) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15624) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem érem el,de elméletileg ez így is van jól. Ha elérném,az fura lenne. :K
Beállítottam mindenkit statikusra. :K

(#15626) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nekem ez így elég furcsa, én biztosan jobban utánajárnák, de Te tudod... :)

(#15627) bigdady válasza Intruder2k5 (#15526) üzenetére


bigdady
nagyúr

07.01 óta rendben :K
(vszinűleg most hogy leirtam ma eldobja a netet, mint 2 hete :) )

(#15628) Intruder2k5 válasza bigdady (#15627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két azért már eredmény, az előtte tapasztaltakhoz képest...

(#15629) bigdady válasza Intruder2k5 (#15628) üzenetére


bigdady
nagyúr

1etértek :C

(#15630) Intruder2k5 válasza bigdady (#15629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen két hét akart lenni, csak délelőtt pont indulóban voltam, és elég kapkodva írtam! :)

[ Szerkesztve ]

(#15631) bigdady válasza Intruder2k5 (#15630) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sejtettem

(#15632) Intruder2k5 válasza bigdady (#15631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerencséd volt vele, hogy ki tudtad cseréltetni más típusra is, és nem kötekedtek a boltban, hogy csak azonosra cserélik!

(#15633) bigdady válasza Intruder2k5 (#15632) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rufusz volt

(#15634) Balint981220


Balint981220
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy TL-WR340GD típusú wifis routert. A dobozban csak a router, és mellé egy telepítő cd volt. Egy plusz kábel (amit ha jól tudom, adniuk kellett volna), nem volt mellette. El is kezdtem megcsinálni. Azt tudni kell hozzá, hogy eddig úgy volt megoldva, hogy egyik szobából a másikba egy kábelen keresztül jött az internet-jel, az közvetlenül volt csatlakoztatva a laptopba. Most úgy terveztem, hogy ezt a kábelt csatlakoztatom a router kék jelzésű helyére (WAN csatlakozó), és a plusz kábel (itthon volt szerencsére) egyik végét a laptopba dugom (ahol eddig a net jött arról a bizonyos kábelről), a másik végét pedig a router egyik sárgával jelzett helyére csatlakoztatom (LAN csatlakozó)

Leírom, eddig miket csináltam:

1. egy plusz kábellel összekötöttem a routert, és a laptopot. (egyik vége a routerbe, másik a laptopba) az egyik vége a router LAN feliratú (sárga jelzésű) helyére került, a másik pedig a fent említett lyukba (amibe eddig a net kábel volt bedugva)
2. azt a kábelt, ami eddig a laptopban volt (internetkábel), bedugtam a router WAN csatlakozójába.(kék jelzésű csatlakozó)
3. bedugtam a routert az áramba. ez elméletileg működött. (világított zölden a PWR, és a WLAN feliratú gomb. a SYS, a WAN, és a LAN1 feliratú gomb pedig zölden villogott.)
4. kaptam egy telepítőlemezt hozzá, beraktam, felinstalláltam. az utolsó lépés az volt, hogy véglegesítsük, és elmentsük a beállításokat. És itt jött a hiba. Nem volt net, úgyhogy visszacsináltam mindent úgy, ahogy volt.

Egyszerűen kiírta, hogy ellenőrizzem a WAN csatlakozást, mert valami hibát talált.

Nagyon szépen kérek mindenkit, aki egy kicsit is ért hozzá, hogy segítsen, mert nagyon fontos lenne. (Én még ilyen téren kezdő vagyok, tehát ha kérhetném, egyszerűen írjátok le.)

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#15635) erikjoee


erikjoee
tag

Sziasztok! Van egy TP-LINK routerem. Pontosan TL-WR543G. Már nagyon sok ideje jól működött meg miden, de az utóbbi idő be nagyon lassú az internet a laptopon meg a nagy gépen is. Próbáltam, hogy a modemet közvetlen a gépbe dugom, de az úgy nem jó , mert valami hibás ip-címet ír. Van egy SMCWBR14-G2 SMC routerem is. Ha azzal össze dugom akkor azzal nincs net. Nem tudom, hogy kéne azzal a routerrel össze hangolni a modemet. ha speedtest.net-en nézem ugyan úgy ki írja a 15megát. Mit tudnék csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#15636) Intruder2k5 válasza erikjoee (#15635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kábelneted van, vagy ADSL?

(#15637) erikjoee válasza Intruder2k5 (#15636) üzenetére


erikjoee
tag

Nem tudom. Szerintem kábel.

(#15638) Intruder2k5 válasza erikjoee (#15637) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát akkor nincs bejelentkezési név és jelszó hozzá!

Ez esetben áramtalanítsd a modemet, majd dugd rá a routert, aztán dugd vissza a modemet a 220-ba, majd amikor az már bejelentkezett a hálózatra (1-2 perc), vagyis világít az online led, akkor dugd be a routert is! Esetlegesen mindezek előtt nem árt egy reset a routernek, ami adott típus esetén azt hiszem, hogy lenyomott reset gomb melletti áram alá helyezést jelent, és ezután még kb. 5-10mp-ig tartsd a reset gombot!

(#15639) choco01


choco01
addikt

Sziasztok! :R
Gargoyleba hogyan lehet OpenVPN-t beállítani? :F
Vagy honnan lehet letölteni a konfigurációs fájlt?
Előre is köszi! :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#15640) Intruder2k5 válasza choco01 (#15639) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

EZ segít valamit esetleg?

(#15641) choco01 válasza Intruder2k5 (#15640) üzenetére


choco01
addikt

Első átfutásra jó lesz szerintem!
Köszönöm! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#15642) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Egy új D-link DIR-655 rev. B1 routerrel van gondom. Minden eszköz wi-fin csatlakozik rá, nagy adatforgalmat nem bonyolít. A probléma az, hogy rendszertelen időközönként (pár perc-pár nap) elkezd emelkedni a ping, csökken a jelerősség, majd teljesen lehal a vezetéknélküli hálózat néhány perc után. Csak az újraindítás segít a routeren. Gyárilag 2.00MT firmware volt rajta, gyakorlatilag egy EU-s verzió. Eddig 2 másik firmware-el tesztelve, ugyanez a jelenség. Találkozott már valaki hasonló hibával? Mivel próbálkozzak?

(#15643) Zéé


Zéé
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Linksys WRT160N (v1) routerem, ami ma reggelre úgy néz ki megadta magát (2008.09.17-én vásároltam).
Hibajelenség: Ha a tápegységét bedugom a konnektorba, és megmérem a kimenő feszültséget, akkor az 11,93V, ami jónak tűnik, és a rajta lévő led is folyamatosan világit. Ha a tápegységet bedugom a routerbe, akkor a routeren egyszer halványan felvillan az összes led, majd utána nem történik semmi és eközben a tápegységen a led folyamatosan elhalványul majd felerősödik.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#15644) Kiki18 válasza Zéé (#15643) üzenetére


Kiki18
őstag

Az Asus WL-500W routerénél volt típushiba,hogy a tápegységben egy kondi megadta magát,ilyenkor halványan világítottak a ledek rajta,de nem csinált semmit.

Lehet,hogy a mostani routereden is ilyen hiba van (vagy a tápban,vagy a routeren belül lett púpos egy kondi,én az utóbbira tippelnék).

(#15645) Zéé válasza Kiki18 (#15644) üzenetére


Zéé
csendes tag

Sajnos nem látok púpos kondit. :(

(#15646) Kiki18 válasza Zéé (#15645) üzenetére


Kiki18
őstag

Akkor sajnos nincs ötletem,mi lehet. Elképzelhető,hogy komolyabb a baj. :(

(#15647) Intruder2k5 válasza Zéé (#15645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért próbáld megmérni terhelten is a tápot, vagy kipróbálni másik táppal...

(#15648) Zéé válasza Intruder2k5 (#15647) üzenetére


Zéé
csendes tag

Fél órán át mentem körbe a házban, hogy találjak egy 12VDC tápot, megnéztem bébiőrzőtől csavarbehajtó-töltőig mindent, erre a kábelmodemé pont ilyen, ami a router mellett van. :)
Azzal látszólag működik a router. Terhelten megmérve az eredeti tápot az csak ~3 Voltot ad le.
Most csak egy új tápot kell vegyek!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#15649) Intruder2k5 válasza Zéé (#15648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még mindig jobb, mint a router! Szívesen!

(#15650) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy TP-Link TL-M5350 mobil routert. A telefonom és a tabletem kapcsolódik hozzá, egyelőre semmi gond. :) Viszont van benne SD kártya hely. Tettem bele egy kártyát, de sem a telefonról, sem a tabletről nem tudom a tartalmát elérni. A kezelési könyvben csak annyi van, hogy USB kábellel kössem össze a routert és a PC-t és akkor megjelenik mint cserélhető meghajtó. Tettem rá egy mp3 albumot egy mappában és ezt szeretném a telkón és a tableten valahogy elérni. A router webes oldalán mindent lehet állítgatni, de az SD kártya nincs az opciókban. Hogy tudom az SD kártya tartalmát megnyitni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.