Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Intruder2k5 válasza Darthforce92 (#16600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szoftveres tűzfalad nem fut? ESET Smart Security, Symantec, AVG, etc...

(#16602) Darthforce92 válasza Intruder2k5 (#16601) üzenetére


Darthforce92
tag

Semmi , csak win8 tűzfal. [link]

(#16603) Sonja


Sonja
veterán

Milyen routert? topikból folytatva a #28430-as hozzászólástól.

Itt a kért inSSIDer kép.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16604) Intruder2k5 válasza Sonja (#16603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy sejtettem is, rengeteg a WiFi hálózat felétek, amik mind mind bezavarnak! A kép szerint a legjobb választás számodra, a 13-mas csatorna beállítása lenne, de sajnos vannak kliensek, amik csak az USA szabvány szerinti 1-11 csatikat támogatják! Tehát első körben próbálkozz a 13-mas csatornával, ha pedig lesz olyan eszközöd ami így nem fogja látni a hálózatot, akkor tedd át a 11-re! A sávszélesség legyen 20MHz!

(#16605) Sonja válasza Intruder2k5 (#16604) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm! :R Telefonom és a tab-om is csatlakozik a 13-as csatornával, ebben nincs gond. Egy nagyon picit jobb lett, de ez semmi. :( Akkor ez ellen nem lehet tenni router cserével sem?! :F :O

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16606) Intruder2k5 válasza Sonja (#16605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, lehet, hogy a helyzet egy kicsit még tovább javulna a külső antennák segítségével, de alapvetően ezt a rengeteg WiFi hálózat okozza, ami akkor is ugyanúgy ott lesz! Lényegi változást csak úgy tudnál elérni, ha átállnál az 5GHz-es sáv használatára, de mivel ezt a jelenlegi routered is támogatja, és mégsem ezt használod, így gondolom a kliensek nem támogatják! Az összes cseréje 5GHz-esre viszont nagyon nem olcsó mulatság...

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#16607) p2pp válasza Intruder2k5 (#16606) üzenetére


p2pp
őstag

5GHz nálam is bejött! (Router csere után)
Ugyanígy üres volt az egész sáv, ahogy nálad.
A teljes sávszélesség átmegy az 5GHz-en.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#16608) Intruder2k5 válasza p2pp (#16607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, aki megteheti - főként anyagilag - azon ez sokat segíthet, még jó néhány évig szerintem! Én nem gondolnám, hogy 1-2 éven belül oly mértékben ki lesz töltve az 5GHz-es tartomány, hogy ne lehetne szabad, jól használható sávot találni, még lakótelepeken sem!

(#16609) Sonja válasza Intruder2k5 (#16606) üzenetére


Sonja
veterán

Nem túl jó hír. :( Sajnos a telefonom és a tabom is csak 2.4GHz-en működik. Olyan ötletem lenne, hogy most decemberben (előbb nem megy sajnos) vennék egy olyan routert, ami egyszerre tudja a 2.4GHz és 5GHz-et (TP-Link TL-WDR4300), és később úgyis akartam egy másik tabot venni, ami már akkor 5GHz-es lenne. Így a telefonomat és a tabomat is tudom majd egyszerre használni. :B Más megoldást nem tudok. :o Bezzeg a Pana TV-m tudja az 5GHz-et. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16610) Intruder2k5 válasza Sonja (#16609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem akarlak elkeseríteni, és lehet ez sokaknak nem is tetszik itt, de sebaj, azért elmondom, hogy a WDR4300 sem egy WiFi bajnok! Egyik fórumtársnak volt nem régen, egy ASUS RT-N16-ot váltott ki vele, de nem hozta azt az eredményt, amit az elődje! Aztán végül több egyéb ok miatt is ment a WDR4300 is, és jelenleg egy RT-N66U van a helyén... Most újra van jelerősség! Közben próbálkozott a 4300-on Ebay-es 16dBi-snek kikiáltott antennákkal is, de azokkal csak rosszabb volt a helyzet!

[ Szerkesztve ]

(#16611) proradeon válasza Sonja (#16609) üzenetére


proradeon
őstag

Bár Intruder2k5 kollégának vannak negatív tapasztalatai TL-WDR4300-al, én továbbra is nyugodt szívvel ajánlom, mivel nekem még sose volt gondom a kis testvérével, a TL-WDR3600-al. (Ami hardverileg majdhogynem ugyanaz.) :K Teljesen felesleges 40 ezret kidobni egy ASUS modellért.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16612) Intruder2k5 válasza proradeon (#16611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem az én tapasztalatom, hanem egy fórumtársé, amit jeleztem is! De végül is mindegy, a lényegen ez nem változtat! :)

(#16613) foldi.tamas


foldi.tamas
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném a "szakik" segítségét kérni. Gondom van a NAS-om távoli elérésével és már mindent kipróbáltam ami eszembe jutott, de semmi eredmény :(

Router: TP Link TL-WR841ND, firmware: wr841nv7_en_3_13_9_up(120201), NAS: Synology DS413 a legfrissebb szoftverrel.

A NAS felismeri a routert és elvben be is állítja a megfelelő módon egy EZ_Internet nevű varázslóval. Végigcsináltam a varázsló lépéseit sikerrel, távoli elérés nuku. A web-es port scannerek azt mondják, hogy a router megfelelő portja (5000) zárva van :( Közben a torrent meg vígan megy ki és befelé is...

Próbáltam az upnp kikapcsolását a routeren és a szükséges portokat kézzel beírtam a Virtual Servers menüben. Az eredmény ugyanaz. A port scannerek a portot zártnak mondják, távoli elérés nuku...

Kifogytam az ötletekből, nagyon hálás volnék a segítségért! Mit nézhetek el, mire nem gondoltam?

Előre is köszönöm.

Tamás

(#16614) Gubek-Einste válasza foldi.tamas (#16613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen varászlós megoldásokkal csak a baj van, minden szépen webfelületen (vagy ahol lehet) kézzel kell beállítani, sokak szívtak már emiatt.
A NAS-nak statikus IP-je van? DDNS-be van állítva? Biztos, hogy jó port van forward-olva? Más portoknak nem kellene forward-olva lenniük?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16615) foldi.tamas válasza Gubek-Einste (#16614) üzenetére


foldi.tamas
csendes tag

Köszönöm a választ!

A NAS-nak az IP-je statikus. DDNS be van állítva a router-en. Ha ping-elem a <felhasználónév>.dyndns.org-ot megkapom a külső IP címem-et. Azaz elvben működnie kéne.

A NAS leírásában az volt, hogy 5000-es port-ot kell forwardolni tehát úgy állítottam be, hogy a külső 5000-es címet a belső 5000-es re forwardolja. Ugyanezt tettem a 80-as porttal is. ...és nem megy :W

Már azon is gondolkodtam, hogy nem lehet, hogy a kábelmodemben vagy a szolgáltatónál van-e valami? Nemrég bővítettem a sávszélt és kaptam új kábelmodemet a T-től. Elképzelhető, hogy ez okoz ilyesmit? Vagy esetleg a T tilt valamit amitől én nem tudom elérni kívülről a gépem?

Nagyon hálás volnék a segítségért!

Tamás

(#16616) Gubek-Einste válasza foldi.tamas (#16615) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig milyen volt és most milyen eszköz van a T-től?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16617) foldi.tamas válasza Gubek-Einste (#16616) üzenetére


foldi.tamas
csendes tag

Szia, köszi, hogy segíteni próbálsz.

Sajnos nem tudom a régi eszköz paramétereit mert elvitték :( Az új egy CISCO kábelmodem. A web-es felülete azt mondja ez egy EPC3925.

Tamás

(#16618) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

A napokban lett megvéve egy TP-LINK TL-WDR4300. Ma volt időm beüzemelni és hát csalódott vagyok.

Az elsődleges cél az volt, hogy egy olyan routert vegyek, ami a gyári UPC-s cisco 3925-nél erősebb wifivel rendelkezik. Ahhoz képest, hogy ennek külső antennája van minimálisan erősebb csak a wifije.

A másik a sebesség. n-es laptoppal 70 Mbit/s. Ez persze már nem rossz eredmény a cisco-hoz képest, az ma valamiért csak 20-at engedett át.

A netem UPC: 240 Mbit/s.

Kábelen rendben hozza is a sebességet.

Mit állíthattam be rosszul, vagy min lenne érdemes állítani, hogy gyorsabb és nagyobb hatótávú legyen a cucc?

(#16619) Intruder2k5 válasza Mate (#16618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nézted a környezetet inSSIDer-el? Ha még nem, akkor tedd meg, és szúrd be ide a képet...

Amúgy nem szeretem azt mondani, hogy én megmondtam, de én megmondtam!

[ Szerkesztve ]

(#16620) proradeon válasza Mate (#16618) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az aktuális WiFi beállításokról kéne 1-1 screenshot (az advanced beállításokról is.)
Valamint ha panelban vagy társasházban laksz, akkor egy inSSider screenshot-ot is szívesen látnék.

Jól sejtem, hogy az említett laptop 2,4 GHz-es WiFi-vel rendelkezik? Annak nagyjából annyit kell tudnia, mint amennyit írtál. Többet 5 GHz-es dual band WiFi adapterrel tudnál kihozni belőle.

Várom válaszod!

Üdv
:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16621) Mate


Mate
nagyúr

Igen, a laptop 2,4 GHz-es.

[ Szerkesztve ]

(#16622) Intruder2k5 válasza Mate (#16621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint látom, a csatornákat illetően itt sajnos ettől jobb választás nem nagyon lesz, de igazából a többi AP jele nem is túl erős, így nem zavarhatnak komoly mértékben!

[ Szerkesztve ]

(#16623) Mate válasza Intruder2k5 (#16622) üzenetére


Mate
nagyúr

Amit nem értek, hogy egy külső antennás, elvileg erős wifivel rendelkező eszköz hogy a fenébe produkál szinte rosszabb eredményt, mint a köztudottan gyenge wifivel rendelkező cisco?

(#16624) Mate


Mate
nagyúr

Illetve ami még rejtély, hogy nem miért nem sikerült kikapcsolnom a wifi-t a upc modemen.

(#16625) Gubek-Einste válasza foldi.tamas (#16617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit kaptál az egy HGW vagy is modem-router-telefon adapter egyben. Ezen is ki vannak forward-olva a portok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16626) proradeon válasza Mate (#16623) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hol tapasztalsz olyan gyenge WiFi jelet, ami ekkora csalódottságot okoz? (Értsd: Hány és milyen vastag falon keresztül, és milyen messzire?)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16627) Gubek-Einste válasza proradeon (#16626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt inSSIDer kép alapján nem kapcsolta ki a HGW-nek a wifi-jét és az zavarhatja a rendes vételt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16628) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#16627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kép szerint a UPC-s eszköz WiFi-je csatornakiosztásban meglehetősen messze van a TP-LINK-től...

(#16629) Mate válasza proradeon (#16626) üzenetére


Mate
nagyúr

1-2 falon keresztül már nem okés a dolog és mindez nagyon max. 8-10 méteren belül.

Régi router jelét még ház előtt is fogni lehetett, csak nem volt benne n-es wifi.

De mint írtam az extra rejtély, hogy miként lehet szinte ugyan olyan erős egy beépített, gyenge wifivel rendelkező modem/router mint egy középkategóriás router?

(#16630) persnongrat válasza proradeon (#16611) üzenetére


persnongrat
tag

Hogy neki van-e, azt nem tudom. Nekem van.
Ahol a 2.4GHz még közepes jelerősséggel látható, ott az 5GHz-es rádiója -90dBm-et mutat.
Lakótelep, három betonfal.

(#16631) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez sajnos simán csak fizika... A kétszer akkora rezgésszámú hullámokat a falak, és különböző tereptárgyak sokkal jobban csillapítják, mint a 2.4GHz-es tartományt! Bár a különbséget nehéz lenne így leírni, azt tehát nem lehet megmondani, hogy ez a mértékű eltérés indokolt-e, de, hogy valamennyi indokolt, az biztos! 5GHz-en jóval nagyobb sebesség vihető át, mint 2.4GHz-en, viszont a terjedése rosszabb! Ettől függetlenül nekem is vannak erős fenntartásaim az említett márka minőségével kapcsolatban!

(#16632) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16631) üzenetére


persnongrat
tag

Meg szabályozás, mert itthon töredék teljesítményt engedélyeznek az 5GHz-es tartományban. ;)
(17dBm a max.)

2.4GHz-en is úgy 10%-kal gyengébb a TpLink, mint egy RT-N16.
A vicc, hogy átraktam rá az Asus antennáit, de semmi sem változott vele, tehát nem az ócska antennák miatt gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#16633) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szabályozás kijátszható, más régió beállításával, vagy 3rd party firmware használatával! Az RT-N66U pedig az RT-N16-tól is érezhetően jobb WiFi-ben (is)!

(#16634) Mate


Mate
nagyúr

Külső tápok mennyire tudják befolyásolni egy router wifijét? Régebben olvastam, hogy nem árt külön elosztóba dugni őket és lehető legmesszebbre rakni.

(#16635) Intruder2k5 válasza Mate (#16634) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az hülyeség, szerintem egyáltalán semennyire! Jó, persze, annyi mondjuk lehet benne, hogy ne tedd rá a tápot a routerre, vagy fordítva, de ha már van köztük 10-20cm, akkor tuti, hogy a táp mágnesessége már nem befolyásol semmit!

[ Szerkesztve ]

(#16636) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16633) üzenetére


persnongrat
tag

Tplinken nem. Openwrt, ha megszakadok sem hajlandó többet kihozni belőle, hiába állítom US-re, ahol a 30 is megengedett. Olyan, mintha a hardverbe lenne bedrótozva a maximum.
Ha nagyobb teljesítményre állítom, hibát jelez és nem kapcsolja be a rádiót.

[ Szerkesztve ]

(#16637) proradeon válasza Mate (#16629) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem tudom hova tenni a dolgot én sem. Nekem TL-WDR4300-al nem volt még személyes tapasztalatom, csak TL-WDR3600-zal, de mivel mindkettőben ugyanaz a 2,4 GHz-es Atheros wireless SoC teljesít szolgálatot, így nem kéne különbségnek lennie. Nekem mind TL-WR1043ND-vel, mind TL-WDR3600-zal notebook-on 4-es jelerősség, telefonon 2-es jelerősség szokott lenni úgy, hogy 2 db 10 cm-es beton fal, és 12 méter távolság van a router és az említett eszközök között.

Sajnálom, hogy nem tudok semmi javaslattal szolgálni. :(

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16638) Mate válasza proradeon (#16637) üzenetére


Mate
nagyúr

Átraktam a modemet és a routert is máshova. Felszereltem a falra.

Most az egész lakásban 5-ből kb. 4-5 egység a net. Cisco-val ez régen elképzelhetetlen volt. A távoli szoba, ahol eddig 0 volt, most stabil 4-es.

Úgyhogy köszönöm a segítségeket és a routerre tett ajánlatot :) Jól elhelyezve és beállítva ajánlani tudom én is a routert.

Ja, wifin a max. sebesség 130, de átlag 90-100 között van a lakásban, úgyhogy tényleg semmi gond vele.
Ha még a nyomtató is megoldódik, akkor teljesen elégedett leszek :)

(#16639) proradeon válasza Mate (#16638) üzenetére


proradeon
őstag

Nagyon örülök, hogy végül pozitív tapasztalataid lettek a TP-Link router-rel. :K Így továbbra is mindenféle aggodalom nélkül fogom ajánlani másoknak. :)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16640) Mate válasza proradeon (#16639) üzenetére


Mate
nagyúr

Ajánlhatod nyugodtan :) Oda kell figyelni ennél is az elhelyezésre és a helyes beállításokra, de ha ez sikerül akkor olyan 50%-al erősebb a wifi jele, mint cisco-nak.

(#16641) Mate


Mate
nagyúr

Na közben elkezdtem a nyomtatóval szórakozni. Rádugtam usb-n és felismeri a programja, viszont itt meg is áll a tudomány. Hogyan kell hozzáadni a nyomtatót, vagy bármit beállítani? :)

(#16642) Intruder2k5 válasza Mate (#16641) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16643) Mate válasza Intruder2k5 (#16642) üzenetére


Mate
nagyúr

Idáig megvagyok. De hogyan tovább? A gépek ugyan úgy nem látják.

(#16644) Intruder2k5 válasza Mate (#16643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor részemről sajnos passz! Ennyire nem ismerem a TP-t...

(#16645) foldi.tamas válasza Gubek-Einste (#16625) üzenetére


foldi.tamas
csendes tag

Köszönöm az ötletet ez volt a gond. Jeleztem a T-nek, hogy nekem baromira nem kell telefonon, nekem csak net kell. Jöttek, lecserélték egy sima kábelmodemre. Azóta hasít a cucc! Minden pöpec.
Meg kell mondjam korábban nagyon sok alkalommal rossz tapasztalatom volt a T-vel, de ezt nagyon korrekten és gyorsan intézték! Le a kalappal!

Öröm, boldogság :)

...és még valami. Amióta nincs dupla routolás azóta a net is sokkal jobb. Korábban ha egyetlen kiszolgálóval voltam összekötve pl.: file letöltés akkor ki tudta használni a sávszélt, de ha többel (pl.: torrent) csak a töredékét. Most ez is megszűnt, megy mint huzat :C

[ Szerkesztve ]

(#16646) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
hátha tud valaki segíteni. Van egy BELKIN F7D1301qaz routerem, UPC kábeles internet Szentesen. Hetente egyszer-kétszer "eljátssza", hogy sárgán világít a tetején a led, nincs net. Ilyenkor kikapcs, 5-10 perc múlva visszakapcs és minden OK megint. A modemig biztos, hogy minden jó, mert ha a kábelt kihúzom a routerből és bedugom közvetlenül a modembe, ott tökéletesen működik. Persze van, hogy 2-3 hétig (néha több ideig) elő sem jön a hiba.
Talán még garanciás, de nem látom értelmét visszaküldeni, mert ritkán produkálja a hibát és a szervízben valószínűleg pont nem fogja...
Előre is köszönöm

(#16647) kopogo válasza st6969 (#16646) üzenetére


kopogo
tag

talán egy router frissítés

(#16648) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Remélem nem baj hogy nem a megfelelő helyre írok de sajnos a routerem topikján senki nem ír vissza, teljesen kihalt az egész, DD-WRT topikot meg nem is találtam.
Szóval a probléma a következő, van egy Linksys Wrt160NL router csodám amin eddig egy r19342 verziójú DD-Wrt futott ám voltak gondok a wifivel így frissítettem egy újabb verzióra mert ezt ajánlották. Miután feltettem a 21061-es verziót megörültem hogy végre megszűntek a wifi gondok sőt végre képes az eszköz 150mbps sebességre is mert a régin csak 64-el volt hajlandó működni de az öröm nem tartott sokáig mert hamar feltűnt hogy ez a build totálisan megfogja a netet, de nem a sebességet hanem csak a böngészési élményt, az oldalak lassan töltődnek be van hogy 3 4 másodpercig csak azt látom hogy várakozás a következőre: weboldal neve vagy ip címe, ez annyira idegesít hogy azon gondolkodok vissza teszem a régit de ott meg a wifi nem működik rendesen, van valakinek tapasztalata hogy melyik verziót lenne érdemes felrakni amivel a böngészési élmény és a wifi is rendesen működni tudna? 150mbps N módnak legalább mennie kéne és a 25/5 megás VDSL nettel ne 5-10 15 másodperces oldalbetöltések legyenek. A 19342-es bulidnál hasított a net tehát azzal nincs gond az tuti, kipróbáltam közvetlen kábellel és tökéletes azóta is tehát egyszerűen ez a DD verzió botrányosan visszafogja a böngészési élményt és lagol. 30-30-30 reset megvolt, Fw újratelepítése megvolt, QoS beállítva de próbáltam nélküle is, semmi különbség. Neten nem találtam ezzel kapcsolatban semmi magyar leírást csak angolt amiből nem lettem okosabb, a DD oldalán rengeteg bulid található de nem tudom melyiket lenne érdemes feltenni ha meg mindet végig akarom próbálni az évekig el fog tartani kb.. A segítséget előre is köszönöm. (Remélem kitart a türelmem és nem vágom szét a routert addig :D)

(#16649) azysha01


azysha01
újonc

Sziasztok lenne itt egy kis gond... Adott egy wifi router 2 laptoppal és 3 android telefonnal...
a 2 laptop és a 2 telefon simán felmegy net minden oké, viszont ha jelen esetben enyémmel felmászok wifire router abban a pillanatban meghülyűl és mindenkit levág túlterhelés nincs mert próbáltam úgy hogy csak 1 lapi és a telóm, de úgyis levág... 4 hónapja kb még ment a dolog de azóta csak a gondok vannak, és már egy kicsit idegesít... router látja a telót a teló kapcsolódik is de amint megnyitok egy oldalt telón vagy google playra felmegyek abban a pillanatban megáll a net mindenhol a kapcsolat marad csak nem nyit meg semmelyik semmilyen weboldalt... Valaki tud segíteni? nemtudok milyen adatokra van szükség de írom amit kértek.
Előre is köszy

(#16650) kopogo válasza azysha01 (#16649) üzenetére


kopogo
tag

talán egy router frissítés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.