Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Visormail


Visormail
addikt

Üdv D-link DI-524 routerem van, tegnapig semmi baja nem volt, ma meg nem világít rajta lan/wan/status csak egyedül a power led ami ég a többi fel sem villan egyáltalán. Áramtalanítottam, reseteltem, próbáltam reset gombot nyomva tartva rádugni a tápot, semmi változás. Van még valami vagy ez most kuka?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16552) Intruder2k5 válasza Visormail (#16551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet, hogy a tápja halt meg! Ha van kéznél ugyanolyan feszültségű és polaritású másik tápod, azt még kipróbálhatod...

[ Szerkesztve ]

(#16553) Visormail válasza Intruder2k5 (#16552) üzenetére


Visormail
addikt

Az sajnos nincs. Ha a power világít attól még lehet táphiba?

Ümm, elkezdett villogni az összes egyszerre, kivéve a statust.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16554) Intruder2k5 válasza Visormail (#16553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet...

(#16555) Visormail válasza Intruder2k5 (#16554) üzenetére


Visormail
addikt

Na mint a karácsonyfa, most a status is már villog, a többi meg már nem egyszerre, valamit csinál :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16556) Intruder2k5 válasza Visormail (#16555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elég valószínű, hogy "tápos" lesz! Annak az egyik tünete ez a lassú indulás! Ki kell várni, még feltöltődik a halott kondi...

ITT a negyedik hsz-be ha beleolvasol, szerintem ismerős lesz a helyzet!

[ Szerkesztve ]

(#16557) Visormail válasza Intruder2k5 (#16556) üzenetére


Visormail
addikt

Ok kösz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16558) Visormail válasza Intruder2k5 (#16556) üzenetére


Visormail
addikt

Bejártam kenyát és zimbabwet mire találtam egy számtechboltban egy ugyanolyan tápot, de azzal is azt csinálja úgyhogy a router ment tönkre.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16559) userpass válasza csixy (#16538) üzenetére


userpass
csendes tag

Köszi, ahogy én pedig a 16514. hsz-ben anno reagáltam is rá...azzal próbálkoztam... ;-)

Előbb megtaláltam azt a linket, mint ahogy itt közzé lett téve (de köszönöm). Mariska bugyija? Elég valószínű, hogy nem, mivel amit leírtál azon már rég túl vagyok, oszt mégsem történt semmi... ;-)

Erős a gyanúm, hogy maga a router nem kerek...

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#16560) Intruder2k5 válasza Visormail (#16558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát emiatt a - meglehetősen öregecske - router miatt kár volt pénzt adni egy új tápért, főleg, hogy így távolról, látatlanban, tesztelés nélkül nem is lehet 100%-ra megmondani, hogy az a hibája!

Sajnálom, hogy nem lett jó!

(#16561) Visormail válasza Intruder2k5 (#16560) üzenetére


Visormail
addikt

Ja mármint nem vettem meg, csak ott rádugták kipróbálni. Nem is árultak ott se külön tápot, az egy másik routeré volt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16562) Intruder2k5 válasza Visormail (#16561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaa... Akkor jó! Mármint olyan szempontból, hogy nem buktad be ezt is!

(#16563) csixy válasza userpass (#16559) üzenetére


csixy
addikt

Ne haragudj . Azt csak viccnek szántam.

A beléptető jelszókérő ablakig el tudtál jutni már , vagy addig sem?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16564) csixy válasza userpass (#16559) üzenetére


csixy
addikt

"A modemet és routert összekötöttem WAN-on keresztül, valamint a PC-m bekötöttem a router LAN-jába. Ezzel annyit elértem, hogy van net vezetékes megoldásban"

Ha ilyenkor beírod a parancssorba ezt :
ipconfig /all

akkor mi rá a válasz?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16565) BUGYUTA54


BUGYUTA54
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!
Kis segítséget kérek, tegnap beüzemeltünk egy ASUS tip.router-t, minden jól sikerült, müködött a wifi is, végtelenül örültünk -nem volt egyszerű-. Ma reggel azonban már gondunk volt, nem volt wifi, és kis meditálás után lekapcsoltuk a routert, majd vissza. Így már minden rendben volt, müködött minden.
Kérdésem ennek oka lenne, mostmár mindig így kell ki-be kapcsolgatni, vagy ez csak a véletlen műve.
Köszönöm előre is a választ ( Esetleg Kali?)

(#16566) Intruder2k5 válasza BUGYUTA54 (#16565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semmi esetre sem normális! Ha többször megismétlődik, azaz reprodukálható a hiba, akkor reklamálni kell!

De azért lehet ennek más oka is, mint például, hogy a WiFi beállításokban a csatorna AUTO-n lett hagyva, a routert pedig átállt egy olyan csatornára, amit a kliensek nem ismernek, vagy csak regionális beállításukból kifolyólag nem támogatják! Első körben tehát javasolt lenne a routerben a Wireless beállításokban a csatornát fixre tenni, a titkosítást WPA2/AES-re! A szabad csatorna kiválasztásában segíthet az inSSIDer program!

Egyébként milyen ASUS routerről van szó?

(#16567) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Lenne egy nagyobb problémánk port továbbítás kapcsán. Van a T-nek ez a ZTE ZXDSL 931 VII v2-es adsl router és sima router egybe vagy mi a szösz. Esetleg valaki ezt nem ismeri kicsit jobban?

A probléma, hogy van rákötve egy kamerás rögzítő rákötve és habár ad az admin felületet lehetőséget elvileg a port forwarding-ra, de gyakorlatban nem működik, hiába állítjuk be. Nmap-el lett próbálva és az is azt írja,hogy nincsenek kinyitva a portok. Bár ez ellen mintha védve is van. Tudtok ezzel kapcsolatban segíteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16568) bigdady válasza Intruder2k5 (#16540) üzenetére


bigdady
nagyúr

Frissült a fw az asus-omnál:

ASUS RT-N12 D1 Firmware version 3.0.0.4.374.430
Fixed:
1. Fixed wireless extension channel related UI issues.
2. Fixed HK DHCP connection issue.

Ezek mik? Frissitsek? Ill van köze az ébresztéshez?

(#16569) BUGYUTA54 válasza Intruder2k5 (#16566) üzenetére


BUGYUTA54
csendes tag

Szia köszi a gyors választ, a router RFN10E Wireless-N150 tipusu.
Ma reggel újfent csak így lehetett a wifi -t használni, egyelőre leírom amit tanácsoltál, remélem sikerül valamit elérnem -bár nem vagyok hozzértő- de hátha. Aztán esetleg még kérdezek, ha nem gond. Köszönöm mégegyszer.

(#16570) Talib


Talib
tag

Sziasztok!

Van egy problémám, hátha valaki tudja a megoldást :)

Jelenség: weblapok véletlenszerűen vagy megnyílnak, vagy nem (hibaüzenet: A kiszolgáló nem található). Ha nem nyílik meg, általában elég frissíterni, és máris bejön az oldal. Marha idegesítő. :) Minden más rendesen működik (e-mail, voip, stb)

A hálózat durván így néz ki: t-home modem -> D-Link DSR1000N router -> switch -> munkaállomások.

Kifelé fix IP-n dolgozunk, belső háló is fix IP-ket használ.

DNS-ek: 84.2.44.1, 84.2.46.1

Van erre valami ötletetek, hol keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#16571) LonGleY


LonGleY
veterán

Hi!

Van egy T-Home Huawei HG850 modem, ami ugye optikai kábelt fogad.

Erre viszont hiába dugom a routert, az semmit nem reagált rá. Dynamic IP-re állítva próbáltam a netet befogni vele, de nem jött össze.

Optikai szolgáltatónál mit kell a router-en és a hálózati kártyákon állítani?

Kaptunk egy cím@t-online.hu és jelszó párost, azt sem igazán értem, hogy mire szolgálna. Gondolom nem betárcsázós az optikai net. :] Csak szimplán e-mail hozzáférés?

(#16572) LonGleY válasza LonGleY (#16571) üzenetére


LonGleY
veterán

+ Próbáltam router közbeiktatása nélkül is nethez juttatni az asztali gépet, ahol az alaplapi hálókártya (automatikus IP címmel, átjáróval és DNS-ekkel) egy kis gondolkodás után kiikszelte magát, a gép ki-be kapcsolása ellenére is...

A T-ürge tegnap állította be a cuccot, és állítólag sikeres volt a teszt (nem voltam jelen)...

[ Szerkesztve ]

(#16573) Gubek-Einste válasza LonGleY (#16571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan úgy kell beállítani mint a xDSL-t, kell a user/pass páros a csatlakozáshoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16574) LonGleY válasza Gubek-Einste (#16573) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyébként próbáltam azt is (PPPoE). Csak annyit írt a router,
hogy csatlakozás, de semmi nem történt... nem bírt felmászni a netre.

Vagy tényleg ennyire megbízhatatlan szar lenne az optikai?

[ Szerkesztve ]

(#16575) Gubek-Einste válasza LonGleY (#16574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16576) LonGleY válasza Gubek-Einste (#16575) üzenetére


LonGleY
veterán

Valami alapabb TP-Link, nem tudom fejből. Eddig ADSL-t vitt. Reseteltem az állítgatás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#16577) LonGleY válasza LonGleY (#16576) üzenetére


LonGleY
veterán

Megvan: TP-LINK TL-WR340GD

Ez kevés lenne hozzá? Van másik is.
A sebesség egyébként tök mindegy, 1 irodai gépet szolgál ki.

[ Szerkesztve ]

(#16578) Gubek-Einste válasza LonGleY (#16577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Le kellene cserélni mivel elég régi típus, attól függetlenül mennie kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16579) LonGleY válasza Gubek-Einste (#16578) üzenetére


LonGleY
veterán

Annyit megtudtam telefonon, hogy a LAN1-re kell kötni a routert mindenképp, és ha nem megy, próbáljuk meg közvetlenül, géppel, csak ugye ADSL-ként csatlakozva (amit már nem tettem meg).

Köszönöm! Próbálkozom majd, amint a helyszínre érek, aztán legfeljebb az ügyfélszolgálatosokat boldogítom még. :]

[ Szerkesztve ]

(#16580) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#16496) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

üdv.
A múlt héten segítettél nekem.
Na csak töltöget ez, akkor csak egy kis idő kellet neki, csak igen lassan dolgozik, és hiába mutat sok peert, azok nem csatlakoznak hozzám, Tehát az alap probléma megoldódott, csak lassúnak találom a visszatöltést, mivel elég sok torrent van seed alatt (37) és csak néha néhány megy vissza de azok is csak pár megát tölt vissza és kész.

(#16581) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#16580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet a klienssel is gond van! Bár én nem használok PC-n torrent klienst már elég régen, mert routeren torrentezek, de amint olvasgattam, mostanában uTorrent sem tökéletes! Sok helyen inkább ajánlják használatra a régebbi 2.x verziókat, mint az újat!

(#16582) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#16581) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

2.2.1. van, meg a deluget akarom kipróbálni, csak azt nem tudom, melyik a jó verzió.

(#16583) Intruder2k5 válasza ujtelefon (#16582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt sajnos én sem! Soha sem használtam...

(#16584) LonGleY válasza ujtelefon (#16582) üzenetére


LonGleY
veterán

Van még a qBittorrent és a Tixati, de nekem egyik se jött be igazán. Valamelyikben van folder tree a letöltés alatt álló torrenteknél is, ami pozitívum, de az uTorrent még mindig sokkal gyorsabb és normálisabb az összes többinél (kapcsolódási sebesség, kliens felület stb.). Abból pedig teljesen jó a legfrissebb verzió. Ezt a 2.x-ezés nem látom be annyira, miután a 3-asból kikapcsolhatók a reklámok (Settings / Advanced):

gui.show_plus_upsell > false
offers.left_rail_offer_enabled > false
offers.sponsored_torrent_offer_enabled > false

[ Szerkesztve ]

(#16585) ujtelefon válasza Intruder2k5 (#16583) üzenetére


ujtelefon
csendes tag

Ok.
kösz mindent, a lényeg, hogy tölt.

(#16586) gg72


gg72
veterán

Asus RT-N12 D1 router Wifi csatornabeállításával kapcsolatban: letöltöttem a mobilomra az inSSIDer alkalmazást és ha jól értelmezem, akkor az 1-es csatornát kell választanom, igaz?

(#16587) Intruder2k5 válasza gg72 (#16586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy a 4-est, vagy pedig a 13-mast! PC-n nem tudod megnézni esetleg? Az valahogy átláthatóbb képet ad... Illetve ilyen környezetben lehet szerencsésebb lenne a fix 20MHz!

(#16588) gg72 válasza Intruder2k5 (#16587) üzenetére


gg72
veterán

Laptopon meg tudom nézni PC-n nincs wifi.
Igazából azt sem tudom, hogy mit kell nézni ezeken a grafikonokon... :B

(#16589) Intruder2k5 válasza gg72 (#16588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, tökéletes laptopon is... Valami ilyesmit kell láss, ez a kép kellene!

(#16590) gg72 válasza Intruder2k5 (#16589) üzenetére


gg72
veterán

Nálam máshogy néz ki:

És most mi a teendő?

(#16591) Intruder2k5 válasza gg72 (#16590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen jó ez, csak másik program verzió!

Hát ez meglehetősen zsúfolt környezet! Én mindenképpen 4-es vagy 8-as csatornát választanék, 20MHz-es sávszélességgel! Többet nem tudsz tenni, ilyen helyen ne várj sokat a WiFi-től, ha csak nem cseréled le minden eszközödet 5GHz-esre! Az a sáv többnyire még alig van használva...

[ Szerkesztve ]

(#16592) bigdady válasza bigdady (#16568) üzenetére


bigdady
nagyúr

:F :R

(#16593) Darthforce92


Darthforce92
tag

Üdv! Szeretném a segítségeteket kérni port fordwardinggal kapcsolatban. Egy tp-link wr1043nd routerem van upc nettel karöltve. A következő a problémám : Elvileg már port forwardingolok egy ideje (home szerver távoli asztalt stb..) a mai nap kíváncsiságból megnéztem az utorentem udnp-vel átirányított portját portchecker oldalakon. Hiba nélkül nyitva van az összes port amit udnp-vel adtam hozzá. Viszont a távoli asztal,ftp stb...-re azt írja h zárva vannak. Annak ellenére, hogy korábban működtek, tehát tudtam használni őket belső hálózaton. A manuálisan beállított portok udp-re és tcp-re is vannak rakva (both). Igazából nem tudom eldönteni, hogy jól csináltam-e a dolgokat vagy sem. Win8 tűzfalon kívül semmi sincs bekapcsolva és abban is minden engedélyezve van. Ezen az oldalon néztem többek között : http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

[ Szerkesztve ]

(#16594) Intruder2k5 válasza Darthforce92 (#16593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem lehetséges, hogy időközben megváltozott a géped LAN IP címe?

(#16595) gg72 válasza Intruder2k5 (#16591) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm a segítséget! Igazából annyira nem létfontosságú a Wifi, ami nekem fontos, az mind vezetékkel kapcsolódik a nethez (a médialejátszómat is megoldottam pár napja kábellel), így csak mobilok + tablet és a laptot csatlakozik wifivel a nethez, ezeknek elég a sebesség. Csak meglepődtem, hogy az Asus wifije nem sokkal erősebb, mint a belső antennás Linksys routeremé volt.

(#16596) Darthforce92 válasza Intruder2k5 (#16594) üzenetére


Darthforce92
tag

A mac címhez van rendelve, hogy fixen erre a gépre ossza ki az egyik címet és arra raktam minden portot. Az gond lehet h az adott alkalmazás nem fut? Bár az egyiknél (gameranger) kipróbáltam futtatva is.

(#16597) Intruder2k5 válasza Darthforce92 (#16596) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teszteléskor mindenképpen ajánlatos futnia a szervernek!

(#16598) Darthforce92 válasza Intruder2k5 (#16597) üzenetére


Darthforce92
tag

Az alkalmazás fut, egy játék alkalmazásról lenne szó, amiben gyakorta nem látom a másik játékosokat.

[link]

[link]

(#16599) Intruder2k5 válasza Darthforce92 (#16598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy router áramtalanítás nem segít?

(#16600) Darthforce92 válasza Intruder2k5 (#16599) üzenetére


Darthforce92
tag

egyelőre nem, de próbálkozok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.