Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) pető bá' válasza Intruder2k5 (#15697) üzenetére


pető bá'
őstag

mielőtt írtam, már akkor is kerestem valami adatot róla, de az eszközkezelőben nem találom, az Acer honlapját alig értem el, végül a driverek között is csak ennyi van: Broadcom Wireless LAN Driver.
az eszközkezelőben valami 4357-re találtam, lehet ez a típusa, csak ilyen nincs a Broadcom honlapján: [link]

közben újra ledobott 2-5 mbps letöltésre, aztán 10 perc szenvedés után visszaállt 22-23-ra.. :F

a kért kép is megvan..

le lehet korlátozni a laptopban a vevőt, hogy csak b/g-n működjön? :S már a kapcsolat állapotánál is 54 Mbps-t ír, volt már (ha jól emlékszem) 130 is..

szerk.: még egy kép a kapcsolatról:

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#15702) Intruder2k5 válasza pető bá' (#15701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár a másik két hálózat meglehetősen gyenge, de ettől függetlenül jobb lenne mondjuk a 12+8 vagy 8+12 csatornákat megcélozni, 40MHz-en!

(#15703) pető bá' válasza Intruder2k5 (#15702) üzenetére


pető bá'
őstag

áttettem az írt adatokat, így most eléri a 24/5-öt..

próbáltam keresgélni, úgy 40%-ra mondom, hogy ilyen van benne: [link]
lehet, hogy inkább szétszedem, és megnézem.. mert ha tényleg nem tud többet a "vevő", akkor nem szórakozok tovább.. csak nem tudom, időnként miért esik le 2/5-re; már minden adatforgalom korlátozást kikapcsoltam az Asus beállításaiban.

:R

"... and I hope you have a great day!"

(#15704) pető bá' válasza pető bá' (#15703) üzenetére


pető bá'
őstag

bocsi, már nem tudtam szerkeszteni

megnéztem, pontosan egy ilyen van benne: [link]

szerintem ez a megfelelője a gyártó honlapján, csak nincs benne bluetooth, az lehet a végén a B.. [link]

most ezzel beljebb vagyunk? :F

"... and I hope you have a great day!"

(#15705) #40835072


#40835072
törölt tag

Linksys WRT120N.

Gyakran elmegy az internetelérés, router ki/be kapcsolással egyből visszajön. Napi többször megesik.

Mi miatt lehet?

(#15706) Intruder2k5 válasza pető bá' (#15704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kártyának fent van a gyári drivere, vagy csak a Windows által felpakolt generic driver?

(#15707) Intruder2k5 válasza #40835072 (#15705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen internet? Kábel, DSL, esetleg szimpla LAN net?

Ezt alatt a router sem elérhető, vagy csak net nincs?

WiFi-ről próbálkozol, vagy kábelen is ez a jelenség?

(#15708) #40835072 válasza Intruder2k5 (#15707) üzenetére


#40835072
törölt tag

120MBit T-home.

Wifinél jön elő csak a probléma, a router elérhető csak ilyenkor is csak nemlehet rácsatlakozni ismeretlen probléma miatt. Újraindítom és működik.

(#15709) Intruder2k5 válasza #40835072 (#15708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a router roppant kevés a 120-as nethez, szerintem szimplán túlterhelődik... Ehhez az előfizetéshez mindenképpen Gbit-es router kellene, amiben a proci is erősebb, és RAM-ja is több van!

(#15710) freemanone válasza #40835072 (#15705) üzenetére


freemanone
őstag

Van egy ugyanilyen routerem is és a hibajelenség akkor jelentkezik ha egyszerre túl sok kapcsolatot kap. Gondolok itt pl torrent-re sok szállal. Gyakorlatilag 160 párhuzamos kapcsolat esetén összerogyik, ennyit bír a router, ez felett a már említett jelenség tapasztalható.
Az eldobás után pár percig még lehet rá csatlakozni is, utánna már nem.
LAN-on is reprodukálni lehet a problémát, de ott valamivel több kapcsolatot elbírt, de már nem emlékszem hol volt a határ, amikor tesztelgettem.

(#15711) #40835072 válasza freemanone (#15710) üzenetére


#40835072
törölt tag

ráadásul 3 laptop, 2 telefon használja.

Akkor egy új routerre kell beruházni, vagy kábelesen használni?

(#15712) freemanone válasza #40835072 (#15711) üzenetére


freemanone
őstag

kábellel egy fokkal jobb a történet, de azzal is meg lehet fektetni. nem kell hozzá túl messzire menni, ahoz a nethez egy új router dukál és pár ősz hajszáltól is megkímél. amióta lecseréltem E4200-ra nincs ilyen gondom és 100+ torrent seedelése sem jelent problémát. a wrt120-at meg betettem repeater bridge-nek másodlagos routernek, hogy a konyhában is legyen net a telefonoknak.

(#15713) Intruder2k5 válasza freemanone (#15712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Főleg, ha az az E4200 v1 verzió, akkor van rá Tomato fw, amivel még terhelhetőbb, stabilabb a dolog! Mi több, így még a routeren is torrentezhetsz...

(#15714) pető bá' válasza Intruder2k5 (#15706) üzenetére


pető bá'
őstag

eddig nem tudom mi volt fenn (én nem tettem fel semmit), most leszedtem az Acer honlapjáról a drivert, az eszközkezelőben a speciális fülön megjelent még 1-2 plusz beállítási lehetőség, viszont a sebesség 25/5 maradt, jelentősen nem változott a helyzet.

nyugodjak bele, hogy ez ennyit tud? :/

"... and I hope you have a great day!"

(#15715) krealon válasza Intruder2k5 (#15696) üzenetére


krealon
veterán

"A B szabványú bekötést sok router nem szereti! Az eredeti írás ITT, ami azóta már sokszor megismétlődött más ISP-nél is, de a DIGI-s szerelők valamiért imádják ezt, mintha csak direkt akarnák el lehetetleníteni a router használatát..."

Szerintem pihenj le, mert a szovegertelmezes mar nehezen megy..

"Addig addig piszkálódtam, míg kiderült, hogy az UTP kábelt eleve nem az "A" szabvány szerint kötik (krimpelik rá a dugót), hanem "B" szabvány szerint ami elvileg az x-over (kereszt) kábel egyik végén szabadna csak, hogy legyen. Ettől még jónak kellene legyen, de azokat a színeket sem találták el, ezért volt rossz a kapcsolat."

Azaz megcsak nem is B szabvanyu volt a bekotes, hanem ossze-vissza. Ez volt a baj.

Eddig ahany gyari szerelt patch kabel fordult meg a kezem kozt ( >200 ), mindegyiknek a vegei 568B szinsorrend szerint voltak krimpelve.

(#15698) Charlie
"Akkor maradhat a többi gépnél úgy a bekötés ahogy most van (zöld-fehér, kék-fehér fordítva) vagy krimpeljem át azokat is mindkét oldalon?"

Ha stabil mukodest szeretnel, akkor krimpeld ujra a kabelek vegeit a megfeleo szinsorrendben.
Ha az 1-2 es 3-6 erintkezokhoz kapcsolodo erek nem alkotnak erparakat, akkor kvazi antennakent kisugarozzak a halozati forgalmat, illetve a kuso elektro-szmogot zajkent begyujtik. Rovid ( <1m ) kabelek mukodhetnek rossz szinsorrend mellett is, de az atviteli hibaarany akkor is magas lesz.

(#15716) freemanone válasza Intruder2k5 (#15713) üzenetére


freemanone
őstag

az biza :K BCM rulZ! dd-wrt is van rá, meg ha jól rémlik Open-Wrt is.

[ Szerkesztve ]

(#15717) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Wifi router egy telefont sem enged rácsatlakozni. Az mitől lehet? Portot kell nyitni?

(#15718) Intruder2k5 válasza Buster17 (#15717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Milyen beállításokon van a router WiFi-je? Mindenképpen fix csatornát állíts be, lehetőleg a 12 és 13-mas számúakat mellőzve!

(#15719) Buster17 válasza Intruder2k5 (#15718) üzenetére


Buster17
addikt

Jó kérdés. Ismerősömé és ő mondta és ő ilyeneket nem tud megnézni :(

(#15720) Intruder2k5 válasza Buster17 (#15719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez így viszont nehéz lesz... Milyen routerről van szó?

(#15721) Swimfan95


Swimfan95
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám, hogy egy 3-4 éves Asus laptop nem tud csatlakozni a tp link routerhez, viszont a router beállításai jók, mert telefonnal illetve tablettel rátudok csatlakozni és minden oldalt tökéletesen be is tölt, videókat is, és a laptop csak akkor érzékeli hogy van internet ha kábelesen van összekötve a routerrel, amint kihúzom a laptopból és megpróbálok csatlakozni a wifire, azt írja hogy a windows nem tud csatlakozni.

Előre is köszi.

(#15722) pető bá' válasza pető bá' (#15714) üzenetére


pető bá'
őstag

kicsit elkezdtem nézelődni, és ezt az írást találtam: [link]
a 4. pontban olvasható titkosítást kikapcsoltam, nyílt lett a hálózatom, és tádám: 40/5-ös sebesség.
el sem hiszem, erre nem gondoltam volna, hogy ilyen dolog befolyásolhatja a sebességet (bár nem értem 100%-ban, hogy mit ír az oldal, de ez tényleg ilyen "elavult" technológia..?).

azért köszönöm a segítséget, megint okosabb lettem :R

"... and I hope you have a great day!"

(#15723) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy van egy ASUS RT-N12 D1 -es routerem és a LAN meg a WIFI tulajdonképpen látszólag rendesen működik, de amikor a Mozillába be akarok lépni a router konfig felületébe
,akkor szépen rendje módja szerint kéri a felhasználónevet és jelszót. Gondosan ügyelve beírom és nem történik semmi, kitörlődik a jelszó és a felhasználónév és a kitöltendő mezők újra üresen tátonganak.
A fenti adatokat biztos, h pontosan adtam meg. És próbálkoztam a router áramtalanításával és újraindításával is mégse jutok semmire.

Tudna vki segíteni, h mi lehet a baj ill. hogyan tudnék újra bejutni a konfig felületbe?
Előre is nagyon köszönöm!

(#15724) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#15723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg nincs a PC-n valami ultra paranoiás tűzfal? Böngészőben script blocker? Próbáld meg lekapcsolni ezeket ideiglenesen, vagy másik böngészőből, másik gépről megnyitni!

[ Szerkesztve ]

(#15725) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#15724) üzenetére


Sparrow88
tag

Ilyen nincs és másik böngészőben sem indult el korábban ugyanígy ment a dolog.
Okostelefonról se bírtam megnyitni...
Se Win7-ről se XP-ről nem tudtam megnyitni.

(#15726) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#15725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor RESET-eld le! Bár ilyen hibával eddig sosem találkoztam...

(#15727) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#15726) üzenetére


Sparrow88
tag

Azóta megpróbáltam csökkentett módban, úgyis ugyanez.

(#15728) Intruder2k5 válasza Sparrow88 (#15727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor úgy néz ki, tényleg behülyült... Reset-eld le, és jó lesz! Mondjuk én mindjárt rádobnák egy Tomato-t is, ha már egyszer meg van bolygatva!

[ Szerkesztve ]

(#15729) arpeen2


arpeen2
senior tag

Urak

Remélem tud valaki segíteni, elég lehetetlen probléma állt elő egy (idős) ismerősömnél. T-Home internete van otthon, egy Pirelli modem+router kombóval. Emellett adott egy vadonat új Samsung Young androidos telefon.

A helyzet a következő : a routerhez mindenféle eszközzel (kb fél tucat telefonnal, illetve több notival is használjuk, használtuk és kipróbáltuk a Pirelli WiFi-jén keresztül a netezést és minden kitűnöen működik. A Samsung telefonnal pedig kb 5-6 WiFi-hez csatlakoztam a napokban próbaképpen, mindenhol tökéletesen működik. DE a Pirelli és a S. Young egyszerűen nem tudnak kommunikálni, a telefon hitelesítési problémával megszünteti a kapcsolódást a Pirelli routerrel. MIután a szolgáltató engedelmével beléptem a router programozásába (ami az ő tulajdonuk), mindenféle titkosítással és jelszóval, jelszó nélkül, SSID broadcasttal és anélkül is próbáltam a csatalkozást, de a telefon képtelen csatalkozni a routerhez. De csak EZ a telefon, minden más eszköz tud csatlakozni. Ezen felbuzdulva, kicseréltettük a 2 napos telefont, (egy ugyanilyenre) és a hiba ugyanaz. Tömören, a telefon mindenhol tökéletesen csatalkozik, csak a Pirellihez nem, illetve a Pirellihez mindennel tudunk csatalkozni és netezni, csak az új (és már 1x kicseréltetett) telefonnal nem.

Hálás lennék ha valaki tudna segíteni, mert így mindkét szolgáltató mossa kezeit természetesen.

(#15730) Sparrow88 válasza Intruder2k5 (#15728) üzenetére


Sparrow88
tag

Köszönöm a segítséget, a reset segített és minden pont olyan mint régen.

(#15731) Gubek-Einste válasza arpeen2 (#15729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi jelszóban/SSID-ban nincsen ékezetes és/vagy speciális karakter?
A wifi csatorna 1 és 11 között van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15732) arpeen2 válasza Gubek-Einste (#15731) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nincs és igen. A csatornákat is probáltam változtatni.

(#15733) #31774976


#31774976
törölt tag

Szervusztok!

Adott egy Cisco T-Home modem+router a házam emeletén. Ez kiválóan szolgál odafent, minden további nélkül.
Viszont a földszinten és a kertben nulla vagy szinte nulla a jele. A ház belső hálóján a földszintre a T-Home Cisco-ból lemegy egy UTP egy 24 portos switch-be, ami lent szintén szolgál gond nélkül. Még az IP TV beltérijét is.

Az volna a célom, hogy erre a switch-re akasztanám a Cisco WRT160N-et kábelen és ez a földszinten szórná a WiFi-t. Viszont mindezt úgy szeretném megoldani, hogy mind az SSID, mind a pass ugyanaz legyen, hogy az eszközeim probléma mentesen csatlakozzanak hozzá. Azért nem megoldás egy másik hálózat lentre, mert a mobil eszközök a leges-legutolsó pillanatig tartják a fenti router hálózatát és ahhoz, hogy a lentire átcsatlakozzon magától, vagy ki kéne sétálnom a kertbe, hogy annak a jele teljesen megszűnjön, vagy kézzel kéne váltanom. Érthető okokból egyiket sem szeretném.

Van szerintetek megoldás a fenti problémára?
Akár arra is nyitott vagyok, hogy vegyek új eszközt lentre, de jó volna a meglévővel megoldani.

Ja és a WRT160n-en DDWRT fut.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#15734) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

A problémám ugyanaz mint oly sokaknak itt. Vettem egy TP-LINK 841N routert és a d-link 360R (vagy 6 éves) modemmel nem jön össze, a router menüjében a status-nál a WAN-nál probál kapcsolódni, de nem jön össze. Az itt olvasottak alapján beszereztem egy d-link dsl-360r t1e fekete modemet.

Ez biztos jó invitel adsl nethez?

Mivel nem értek nagyon a modemekhez, sem egyéb it-s kütyühöz, kérdezném, hogy csak kihúzom a régi modemet és beteszem az újat és kész, vagy kell konfigurálni?

Ha kell, akkor hogyan?

(#15735) Bozek válasza bignor (#15734) üzenetére


Bozek
nagyúr

Először nézd meg úgy a gépet, hogy csak a modemet kötöd rá és a 192.168.1.1-el belépsz annak a menüjében. Én is vettem egy újat, mivel a régivel nem ment és abban külön volt DHCP meg minden, szóval bridge módba kellett állítanom.

(#15736) bignor válasza Bozek (#15735) üzenetére


bignor
tag

Köszi a választ. Ez a menű a tp-link-hez hasonló webes felület? Van benne valami egyszerű konfigurálási lehetőség?

(#15737) Bozek válasza bignor (#15736) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, a TP-Link-hez hasonló felület, bár kissé gagyibb grafikusan. Inkább olyan Linksys féle. :) Egyszerű konfigurálási lehetőség alatt a varázslót érted? Olyan szerintem nincs, de már rég néztem. Csak átraktam Bridge módba, aztán onnantól a router-en konfiguráltam be a NET-et és a többit.

(#15738) bignor válasza Bozek (#15737) üzenetére


bignor
tag

Értem, akkor így próbálkozok én is. Még egyszer köszi a segítséget.

(#15739) Intruder2k5 válasza bignor (#15738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt van háttérben a webes felülete...

Mondjuk arra a modemre leginkább a dchard féle fw ajánlott, azzal lesz igazán profi darab, ezen kívül megeshet, hogy állítanod is kell majd ezt-azt, mint például VPI és VCI értékek!

[ Szerkesztve ]

(#15740) bignor válasza Intruder2k5 (#15739) üzenetére


bignor
tag

Köszi neked is a segítséget. Ha megakadok akkor kérdezek majd, holnap leszeretném rendezni ezt a dolgot.

(#15741) #31774976 válasza #31774976 (#15733) üzenetére


#31774976
törölt tag

esetleg akkor azt megkérdezhetem, hogy mi a pontos neve annak amit szeretnék? én a wifi repeater-re tippelnék. csak mert akkor guglizok tovább.
btw találtam egy magyar leírást, ezt, ennek alapján megcsináltam, de semmit nem változott... :(

(#15742) alratar


alratar
addikt

Van egy TP-LINK TL-MR342 routerem, és a reggel mikor bekapcsoltam a gépet, nem csatlakozott a nethez!
Mi lehetett a probléma?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15743) bignor válasza Intruder2k5 (#15739) üzenetére


bignor
tag

Szia!

Elkezdtem a modem piszkálását, de gyorsan megakadtam.
keresőbe begépelve a 192.168.1.1-et jön a hitelesítés szükséges ablak, amibe az van írva, hogy:
A http://192.168.1.1:80 szerver felhasználónevet és jelszót kér. A következőt mondja: DSL Router.

Mi a jelszó és felhasználónév?

admin, Dlink nem reagál. És fennt miért DSL Routert ír ki?

(#15744) Intruder2k5 válasza bignor (#15743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld ezeket!

admin / admin
root / admin

[ Szerkesztve ]

(#15745) bignor válasza Intruder2k5 (#15744) üzenetére


bignor
tag

Köszi! A root/admin frankó.
Hol tudom beállítani a bridge módot és a vpi/vci-t?

(#15746) Bozek válasza bignor (#15743) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bár nekem a Dlink DSL-321B van, de ott is az admin / admin párossal megy.

Szerk: Látom már megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#15747) Intruder2k5 válasza bignor (#15745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én tovább sajnos nem tudom, már jó ideje kábelnetem van, de amíg DSL-em volt, addig is dchard féle fw-vel használtam a 360R modemet!

(#15748) bignor válasza Intruder2k5 (#15747) üzenetére


bignor
tag

Köszi az eddigi segítségedet.

(#15749) bignor válasza Bozek (#15746) üzenetére


bignor
tag

Szia!

A menüben a bridge módot és a vpi/vci értéket hol és hogyan tudom beállítani?

(#15750) Bozek válasza bignor (#15749) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha tudnám a választ, akkor az előzőleg feltett kérdésedre is leírtam volna. :)

Most nem érem el a modemet, mivel a router a 192.168.1.1. De ha csinálsz minden menüpontról képet, akkor kibogarászom. :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.