Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) XuChi válasza Intruder2k5 (#15950) üzenetére


XuChi
addikt

Az mi ???

(#15952) Intruder2k5 válasza XuChi (#15951) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#15953) barnaki válasza Gubek-Einste (#15948) üzenetére


barnaki
aktív tag

Gépen nincs probléma megy rendesen a net. Ezért sem értem hogy mi lehet a gond.

csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot.

(#15954) XuChi válasza Intruder2k5 (#15952) üzenetére


XuChi
addikt

Na majd szabadnapomon letesztelem. De egyépként ha vennék a router-re antennát, milyet vegyek??

(#15955) Intruder2k5 válasza XuChi (#15954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom! Szerintem semmi baj az RT-N66U gyári antennáival, ez a sok 8dBi, meg 16dBi, úgyis csak parasztvakítás, azoknak a fele sem igaz, az ilyen 700Ft-os eBay-es antennák esetén!

[ Szerkesztve ]

(#15956) XuChi válasza Intruder2k5 (#15955) üzenetére


XuChi
addikt

De akkor mi kellene hogy lefedjem az egész lakást ?

(#15957) kali válasza XuChi (#15956) üzenetére


kali
legenda

szia,

range extender/expander.

(#15958) Intruder2k5 válasza XuChi (#15956) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet segíteni fog a rendes beállítás, de ha nem lehet azzal sem lényeges javulást elérni, mert esetleg most is optimálisan üzemel, akkor AP-kat, repeater-eket kell használnod! Sajnos a vasbeton a WiFi nagy ellensége, és vannak lehetetlen helyzetek!

[ Szerkesztve ]

(#15959) XuChi válasza Intruder2k5 (#15958) üzenetére


XuChi
addikt

Beállítva rendesen be van azzal nincs gond. A leírt eszközökböl 1-1 példa? Esetleg asus vagy linksys. :R

(#15960) Intruder2k5 válasza XuChi (#15959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha maradnál az ASUS mellett, akkor például ASUS EA-N66! De én azért mindenképpen ránéznék még az inSSID-er-el, mielőtt újabb tízezreket költök el!

[ Szerkesztve ]

(#15961) dodopek válasza Gubek-Einste (#15948) üzenetére


dodopek
addikt

Sziasztok!
Sajnos megint itt. A router továbbra is csinálja, hogy eltűnik. Amikor reggel lefeküdtem aludni, még kapcsolódva volt.Most, amikor felébredtem, már nem. Látja a routert, kiváló jelerősséget ír a telefon, de nem kapcsolódik hozzá. Hiába kattintok rá kézzel a kapcsolódásra,lefut a keresés, és közli, hogy nincs kapcsolat. Ahogy újraindítom a routert, azonnal megy a kapcsolódás, automatikusan. Van rá valami ötletetek, hogy mitől lehet?

Köszi!

(#15962) Bozek válasza dodopek (#15961) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A router továbbra is csinálja, hogy eltűnik."

Dobd ki az illuzionistát a házból. :D

(#15963) Visormail


Visormail
addikt

Hello valaki találkozott már ilyesmi hibával? tarr kábelnetes szolgáltató, Motorola modem, kevesebb mint 1 éves TL-WR841ND router, laptop és telefon wifivel kapcsolódnak. Minden rendben honlapok mennek, winudpate minden frissítés megy, youtube megy. Viszont ha megnyit a gépen mindegy hogy firefox vagy chrome alatt, egy olyan oldalt ahol media playeres beágyazott tartalom van akár a chrome wmp ellenőrző oldala [link], akkor azonnal elmegy a net a laptopon, a telefon se látja a wifit, a routeren kialszik a system led! Majd nagy nehezen több perc alatt áll helyre az internet. Kábellel csatlakozva több probléma jön elő, közvetlenül a modemre kötve a gépet pedig egyáltalán nem is működik.

A szolgáltató kint volt többször mindent átnéztek, közölték hogy biztos mindig az ő gépe a szar, rossz benne a hálókártya stb, mert ők kimérték meg minden rendben hoztak egy rakat routert meg kábelt is. Viszont a géppel soha semmi baj nem volt az előző lakásban, csak amióta ide költöztek és a modemet pedig nem hajlandóak kicserélni azzal hogy nincs már ilyen, meg nem gyártják!?
Próbálok nekik segíteni de eléggé furcsa az ügy, volt nálam a laptop wifi-n és kábelen is ment rajta a net az én routeremmel, egyedül wmp-s oldalt nem próbáltam vele mert akkor erről a hibáról még nem tudtam. Szerintem a modemjük lehet szar, holnap hoz egy másik gépet kipróbálni ott, illetve a szolgáltató is holnap újra ki fog jönni, de gondoltam rákérdezek hátha nektek ismerős a hiba.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15964) dodopek válasza Bozek (#15962) üzenetére


dodopek
addikt

:D Itt van előttem a kis rohadék, csak az eszközök nem látják... :D

(#15965) dodopek


dodopek
addikt

Feltettem a legújabb firmware-t, az egészet újrakonfiguráltam kézzel, de pár óra mulva így is leállt a router. Újraindítás után megint működött... :(

Valakinek valami ötlet?

(#15966) Gubek-Einste válasza dodopek (#15965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más más lehetőség már nem maradt mint venni egy újat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15967) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Vettem egy TP-LINK TLWR-741ND-t. A probléma az, hogy nem tudok belépni a konfigurációs menüjébe. Ha beírom a böngészőbe a router IP címét (192.168.1.1), ezt kapom: "Hoppá! A Google Chrome nem tudott csatlakozni a 192.168.1.1 webhelyhez". Próbáltam más böngészővel is, próbáltam kábellel és WIFI-n keresztül, tűzfalat kikapcsoltam, reseteltem a router-t, sehogy sem ment. A mellékelt CD-vel sikerült konfigurálnom a routert, tehát végül is használható, de akkor is zavar, hogy nem tudom előhozni a beállításait. Mi lehet a gond? Hibás lenne?

SZERK: Megvan a hiba oka. A routerhez mellékelt leírásban hibásan adták meg az IP címet: nem 192.168.1.1, hanem 192.168.0.1. :W

[ Szerkesztve ]

(#15968) Intruder2k5 válasza tibz03 (#15967) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

http://tplinklogin.net
http://192.168.0.1

szerk.:
Nem hibásan adták meg, hanem egy firmware frissítés ezt megváltoztatta az összes tp-link routeren!

[ Szerkesztve ]

(#15969) dodopek válasza Gubek-Einste (#15966) üzenetére


dodopek
addikt

Picit szétnéztem a neten, és egy csomó helyen írják ugyanezt a hibát. Azt hiszem megpróbálom megszerezni a garipapírját/számláját, és kicseréltetni. Használtan vettem egy havertól, nem tudom megvan e még neki a számlája... :( Hátha...

(#15970) tibz03 válasza Intruder2k5 (#15968) üzenetére


tibz03
őstag

Köszönöm a választ! :R

(#15971) kissa.sza


kissa.sza
csendes tag

Sziasztok!

Van egy linksys 320n router-em, de már napok óta folyamatosan vacakolt, míg mostanra teljesen megadta magát, csak a kék működést jelző led villog folyamatosan, más nem működik rajta.
Tudja valaki, hogy mit kellene csinálnom ahhoz, hogy működjön (a DHCP szerver sem működik, nem ad IP címet)?

A válaszokat előre is köszönöm!

KissA

(#15972) Intruder2k5 válasza kissa.sza (#15971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Na, döglődnek a WRT320N-ek? Valami Linksys járvány van, vagy mifene?

RESET-et próbáltad, nem segít?

(#15973) kissa.sza válasza Intruder2k5 (#15972) üzenetére


kissa.sza
csendes tag

Csak folyamatosan villog a kék bekapcsolást jelző led, szoftveres és hardveres reset nem segített nekem.
A nagy meleg óta gond volt vele, legútobb az, hogy a WAN címen kapott DHCP címet nem volt hajlandó felismerni, nekem kellett kézzel megadnom).

(#15974) Intruder2k5 válasza kissa.sza (#15973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első körben, ha van kéznél ugyanolyan feszültség értékű tápod, aminek még a polaritása is megegyezik a gyári tápéval, akkor azt próbálnám meg! Ha az nem segít, akkor jöhet a router...

Linksys WRT320N Debrick Tutorial

(#15975) kissa.sza válasza Intruder2k5 (#15974) üzenetére


kissa.sza
csendes tag

Sajnos, csak a második megoldás jöhet szóba...

(#15976) elesvik


elesvik
csendes tag

hello

adott egy digi net tp link 740n router(vadonat új ) pppoe kapcsolat és szakadozik

ping-re nem mindig ad jelet
szolgáltató bemérte azt mondta minden jó
router szerintem jól van beállítva

[ Szerkesztve ]

(#15977) proradeon válasza elesvik (#15976) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Melyik csomag van a Digi csomagjai közül? 20/10 vagy 40/20 vagy 80/25?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15978) kali válasza elesvik (#15976) üzenetére


kali
legenda

szia,

kábeles vagy wifi hálózaton szakadozik?

- próba router nélkül
- próba másik kábellel
- router reset, majd újrakonfig
- router reset, firmware frissítése/újrahúzása, reset, majd újrakonfig
- wifi esetén próba más/minden csatornán
- próba másik routerrel
- próba a router után másik munkaállomással

a szolgáltató általában nem mond mást, csak annyit, hogy részéről minden okés, de ez nem mindig igaz!
volt már rá példa, hogy rosszul kötöttek be valahová, a munkaállomás direktben nem is problémázott, de egy tp-link és egy asus router igen, viszont egy linksys router sem dobálta el a hálózatot.
a szolgáltató szentül állította, hogy részükről minden rendben, pedig láthatóan rossz volt a bekötési színsorrend, és a hiba saját kezűleg eszközölt javítása után, már minden routerrel megfelelően működött a szolgáltatás!
csak egy kiragadott példa, sok más hibalehetőség is van/lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15979) dodopek válasza elesvik (#15976) üzenetére


dodopek
addikt

Ugyanígy jártam... Semmi megoldást nem találtam, friss firmware, csatorna váltások, kábelcsere. Hiába, a wifi szakad, csak az áramtalanítás segít...

Digi 20/10, asztali gép kábellel, 2 teló+1 laptop wifin...

(#15980) elesvik válasza proradeon (#15977) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

20/10

(#15981) elesvik válasza kali (#15978) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

köszönöm megnézem ezeket.

(#15982) elesvik válasza kali (#15978) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

kábeles hálózat

(#15983) elesvik


elesvik
csendes tag

hello

itt nem kell babrálni valamit???

(#15984) dodopek válasza elesvik (#15983) üzenetére


dodopek
addikt

Fura. Nekem is ugyanolyan routerem van, és digi (pppoe), de nekem ez a menű nem úgy néz ki. Nálam itt be kell állítani a felhasználónevet, és a jelszót, amivel belép a netre...

Tényleg...:B :B :R

[ Szerkesztve ]

(#15985) Intruder2k5 válasza dodopek (#15984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomd meg az Advanced gombot, és Neked is így fog kinézni...

(#15986) dodopek válasza dodopek (#15984) üzenetére


dodopek
addikt

Most beszéltem a TPLink ügyfélszolgálatával, azt mondták, hogy nem szabad magyarra állítani a wireless regiót, hanem united statesen kell hagyni, mert itt 2 sávban dolgozhat, ezek között vált, és ez bekavarhat. Átállítottam, várom a reakciókat.

Az nem lehet gond, hogy a dhcp max ideje 120 percre van llítva? Amikor újrakioszt, nem kavarhatja meg a dolgokat?

(#15987) Intruder2k5 válasza dodopek (#15986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez parasztvakítás, a 741ND nem rádiózik két sávban, mivel nem 5GHz-es! De még ha így is lenne, a két rádiónak akkor sem sok köze lenne egymáshoz, mivel az két független hardver! A Magyar és az USA régió annyiban különbözik egymástól, hogy még itt 13, addig odaát csak 11 csatorna engedélyezett, ennek megfelelően USA régiós beállítás esetén csak 1-11 csatornák használhatók! Illetve ezen kívül teljesítménybeli különbség is van, de ezt nem tudom, hogy mennyiben veszi figyelembe a router! Az 1-13 csatornák mind a 2.4GHz-es tartományban vannak, így itt szó sincs két sávról!

Ja igen, a DHCP! Az nem okozhat szakadást, mert a kliens a szabványból kifolyólag a bérleti idő felének lejárta után úgyis megújítja a címet, ha a DHCP szerver elérhető! Vagyis, ha mondjuk 24 óra a lease time, akkor 12 óra elteltével a kliens rá fog kérdezni a szerverre, hogy használhatja-e tovább az adott címet, és ha a szerver elérhető, akkor meg fogja újítani a bérleti jogot, és a 24 óra elölről kezdődik! Ezen kívül az az esemény amúgy sem okoz hálózati szakadást, vagy ha igen, akkor más baj van!

[ Szerkesztve ]

(#15988) kali válasza dodopek (#15986) üzenetére


kali
legenda

gratulálok adott illetékesnek, hogy ilyen butaságot mondott... :( :(((

(#15989) Intruder2k5 válasza dodopek (#15986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A másik sáv az 5GHz, de ilyet a 741ND-ben nem fogsz látni, függetlenül a régió beállításától...


kali

Szerintem ez olyan lerázós duma volt csak... Bár lehet tényleg ennyire hülye aki ezt mondta, és még el is hiszi a saját baromságát!

(#15990) p2pp


p2pp
őstag

Pedig milyen jó lenne a 14.csatorna is sokszor!
13-ra állítva teló látja, de a tábla már nem!
Régebbi 1 sávos routeren 841ND bejött az
antenna csere. A gyári 2-s 8-ra való cseréje.
Routert célszerű, ha lehet központi helyre
szerelni a VASBETON fal miatt is.
Legtávolabbi szobában 1 helyett 4 lett!
Érdekes a régi legelső routerem az
Asus 520GC a maga 1 antennájával 7dbi
a padláson 200-300m-t simán elvitt.
Olyan messziről is láttam amilyenről
mostanában egyik TP-Linket sem!
Asus -35dbm
Tp-Link -55dbm

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#15991) kali válasza p2pp (#15990) üzenetére


kali
legenda

az asus wl-520gc broad range technológiás, szóval azzal kár hasonlítgatni.

(#15992) Intruder2k5 válasza p2pp (#15990) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 841ND-nek tudtommal 5dBi-sek a gyári antennái papír szerint!

Igen az ASUS WL-520GC-nek (is) jó WiFi-je van, de ez többnyire összességében igaz a régebbi G-s routerekre, mint például a Linksys WRT54Gx sorozat is, mert ezek még jóval nagyobb kimenő teljesítménnyel rádióztak, mint a mostani N szabványú utódok!

(#15993) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy LG Optimus L 7 ii típusú telefonom amivel nem tudok az itthoni routerrel netezni.

Tehát a wifi kiírja,hogy
Feri
csatlakoztatva

ha rákattintok akkor:

Státusz
Csatlakoztatva
Jelerősség:
Kiváló
Sebesség:
54 Mbps
Biztonság:
WEP
Ip-cím:
192.168.1.100

Miért nem megy a net?

Valaki segítene ebben?

Üdv: feri 1

(#15994) Intruder2k5 válasza feri1 (#15993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A mobilok elég sokszor problémáznak a DNS szerverekkel! Állíts be fix DNS szervert a telefonra, hátha segít!

8.8.8.8
8.8.4.4

(#15995) feri1 válasza Intruder2k5 (#15994) üzenetére


feri1
aktív tag

Sajnos nem tudom beállítani.
Hogy kell?

(#15996) Intruder2k5 válasza feri1 (#15995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz! A kérdésed itt marad, majd ha valaki tudja, megválaszolja... Esetleg keress egy Android-os topikot, és kérdezd meg ott, hogy miként tudsz beállítani statikus DNS-t! Én nem használok Android-ot!

Persze, ha egy kicsit leleményes vagy, akkor magad is megkeresheted!

[ Szerkesztve ]

(#15997) Gubek-Einste válasza feri1 (#15995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi hálózatoknál (ahol ki lehet választani melyik hálózathoz akarsz csatlakozni) menü gomb -> Bővített menü (Android 2.2).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15998) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék UTP kábelen keresztül összekötni két WiFi routert. Van egy ZTE ZXV10 ip:192.168.1.254 és egy D-Link Dir-600 ip:192.168.1.1.Szóval a net bejön a ZTE-be onnan az egyik lan portjából tovább a D-Link egyik Lan portjába(azért kell lan portba nem wan-ba mert csak így megy a T-Home-os IPTV :W ).A D-Linken továbbá kikapcsolva a DHCP.Ha, kábellel csatlakozok a D-Linkre van netem viszont WiFi-n keresztül nincs, és szépen megy az IPTV is.Mit kéne még beállítanom, hogy működjön a WiFi-n is a net? :F

Köszönöm :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#15999) Intruder2k5 válasza Ceko (#15998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen IP beállításokat kap a WiFi-s eszköz?

IP, maszk, DNS, Gateway

(#16000) Ceko válasza Intruder2k5 (#15999) üzenetére


Ceko
senior tag

Ip-re emlékszem csak, mert eljöttem már onnan ahol csináltam. 192.168.1.9 azt hiszem ezt kapta.Ha a D-Link-re gondolsz.... Holnap megyek majd vissza akkor majd megnézem.Addig gondoltam okosodok tőletek :)

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.