Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) #85552128 válasza Blizz (#15250) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nekem hasonló módon halt meg egy szintén villámcsapástól.
Látszólag minden működött, de a WAN port kiégett anélkül meg használhatatlan...

[ Szerkesztve ]

(#15252) Blizz válasza #85552128 (#15251) üzenetére


Blizz
őstag

Na akkor kuka,mindegy am se drága egy router.

No mistakes, just happy little accidents

(#15253) #85552128 válasza Blizz (#15252) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha a tiédnek is az a baja akkor mondjuk még jó lehet a jel erősítésére egy másik routerrel.
Nálam ha jól emlékszem először össze-vissza elkezdett világítani az összes jelzőfény aztán pár kikapcsolás után helyreállt, de bármit dugtam a WAN portba meg sem nyikkant.
Szerencsére gariban cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#15254) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy tp-link 841nd routerem. GArgoyle fw volt rajta és visszaraktam a simát(azt nem írom le miért).
Na most olyan gondom van, hogy bejön a sima firmware de egész végig villog rajta a kis fogaskerék led. Eddig nem csinálta. Nem tudom mi baja lehet. Valakinek esetleg ötlete?
köszi

(#15255) Intruder2k5 válasza smallmer (#15254) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware alatt más a LED-ek állapotjelzése, így a villogás a normál üzemet jelzi! Semmi gondja nincs, csupán elszoktál tőle...

[ Szerkesztve ]

(#15256) Tegg


Tegg
csendes tag

Sziasztok / Szép napot !

Lenne egy Huawei e960-as routerem ! Alapjáraton ez osztrák cucc és valamilyen m1 sunsorf hálózathoz tartózott .
Én frissítettem a firmwaret jelenleg : 246.11.12.09.114sp01 ! töröltem profilt csináltam ujjat telenornak ezekkel az Apn beállításokkal : profil Telenor Dial-up N. : *99# Apn net ! És most se akarja az igazságot ! Mit kell még tennem hogy oszthassam router-el a netemet ?

Köszönöm előre is !

:)))))))))))))))))))

(#15257) krealon válasza Tegg (#15256) üzenetére


krealon
veterán

Valoszinuleg SIM-lock-olt.

Remelem az internetes keresok hasznalata nem okoz problemat az "un" elotag hasznalataval.

(#15258) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok
Van egy TP LINK WR841N-es routerem, két laptop csatlakozik fel wifin a netre. viszont az egyik laptopot mindig felengedi, a másiknál pedig a wifi kapcsolódásnál nem engedi fel, a wifi jelnél egy sárga felkiáltójel jelenik meg illetve azt irja hogy nyilvános kapcsolat nincs hozzáférés, csak akkor engedi fel a netre ha a router admin felületén váltogatom a titkosítást wpa2, automatikus között akkor mindig felenged. Próbáltam 2 másik helyen is ezzel a géppel felcsatlakozni a netre, illetve újrainditottam számtalanszor a gépet és müködött, szintén ott is tp-link router van, de még egy régebbi egy antennás verzió.

Nem tudom mi okból kifolyólag nem enged fel a wifire.

ui: laptop wifije jó, drivere legfrissebb, probaltam más helyen wifiel használni és működött.
windows 7 64bit sp1 op rendszer.

köszi

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#15259) kali válasza lockdown90 (#15258) üzenetére


kali
legenda

a másikba írtam, de ide tartozik inkább; link

(#15260) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv.

Nem talaltam masik topikot,igy ide irom.
Van egy ilyen 3g Wi-Fi ketyerem (TP-Link M5350). Wi-fivel mukodik a net rola,de ha pc-re rakotom kabellal, hogyan tudok csatlakozni vele internetre? :R

(#15261) krealon válasza Ombi5 (#15260) üzenetére


krealon
veterán

A TP-Link M5350 microusb csatlakozoja csak az akku toltesere szolgal.
A User Manual arra van, hogy a user elolvassa es ne sertodjon meg, ha ennek elmulasztasa eseten egy egyszeru RTFM valaszt kap.

(#15262) Ombi5 válasza krealon (#15261) üzenetére


Ombi5
őstag

HA hiszed ,ha nem levan toltve, nem ma kezdtem ,de nem igazan jottem ra,ezert probaltam segitseghez fordulni. Ne haragudj,h ezert kerek segitseget.........

(#15263) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-R402-es vezetékes routerem.

Csomag prioritást szeretnék beállítani, de úgy tudom, hogy ezen a routeren ez a lehetőség nem él. Tudtok valami módszert amivel ez megoldható lenne?

Előre is köszönöm: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15264) Delta×


Delta×
senior tag

hogy állítom be a mai napon vett Tlink 740-es routeren hogy maximális sebességgel töltsön, vagyis engedélyezze a töltést ?!
Reggel ugye barátnőmnek bekötöttem az enyémet ment a 4 megbit/sec most vettünk neki és csak 600kb-1.2 megával tölt.. mikor hogy :/
a http://192.168.0.1/ panelon belül kell valamit állítani?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#15265) sarkanyolo2 válasza Delta× (#15264) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Állítsd N-esre, valamint nézz szét a QoS-ban, hogy nincs-e hülyén beállítva.

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15266) Delta× válasza sarkanyolo2 (#15265) üzenetére


Delta×
senior tag

sehol sincs N választhatóság se olyan menü hogy QoS csak QSS

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#15267) sarkanyolo2 válasza Delta× (#15266) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

IP QoS - Control Bandwidth Reasonably

Itt a hivatalos oldala a routerednek.

Biztos, hogy kell lennie valahol olyannak, hogy kiválaszd, milyen módban sugározza a wifit.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15268) Delta× válasza sarkanyolo2 (#15267) üzenetére


Delta×
senior tag

nekem 741 van azzal minden oké volt tegnap 4 megával pakoltam le a battlefield-et de most asszonynak ugye hogy kipróbáltuk vettünk neki egy ilyen 740-est de ezzel meg azt mondja hogy 1.2 nél többet nem bír többet... a bandwich cotrol így igen már értem miről van szó ott kikapcsoltam a korlátozást

nem sokat tudtam meg így a hivatalos weboldaltól :/ próbálkozok itt most mindennel de sajnos nem tölt gyorsabban

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#15269) sarkanyolo2 válasza Delta× (#15268) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Majd jönnek a szakértők, és megmondják a tutit. ;)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15270) Delta× válasza sarkanyolo2 (#15269) üzenetére


Delta×
senior tag

hát remélem van ai tudja mi erre a hiba :/ max holnap visszavisszük hogy 741-et redeljenek mert ez a 740 kaki :d

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#15271) pjen válasza Delta× (#15270) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem akarlak elkeseríteni az enyémet kétszer cserélték gariba kidobtam.beruháztam egy upc routeres modembe azóta semmi gondom.

(#15272) sarkanyolo2 válasza pjen (#15271) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nekem 841-es cserélhető antennás van, azzal nincsenek sebesség beli poblémák.

Pjennek lehet igaza van, és ez csak ennyit tud...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15273) Integra


Integra
titán

t-home féle zte zxdsl 931 v2.0 adsl egybemodemrouter felhasználók help :)
hajnal óta a router bizonyos oldalakat nem tölt be és nem lehet pingelni azokat, nem lehet konkrétan meghatározni miket lehet és miket nem. de példának okáért a raiffeisen.hu nem jön be, ip-ről sem, a telefonom mobilnetén keresztül azonnal betölt.
hiába pingelek oldalakat, request timed out. néha egy-egy ping megy, de utána azonnal timed out.
beszéltem a t-home ügyfélszolgálatával, kiküldenek valakit belekukkantani a routerbe.
mit gondoltok? kaka lett a router? nem tudok másra gondolni, minden eszközömön ugyanazt a hibát reprodukálja ugyanúgy, amíg mobilneten keresztül minden hibátlan. semmit sem állítottam el, a t-home szerelő által végzett üzembe helyezés óta hibátlanul működött a router és minden működött.
van, volt másnak is ilyen tapasztalata?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15274) Delta× válasza pjen (#15271) üzenetére


Delta×
senior tag

kellett két reset hátul és már 22 megával szaggat mindent ><

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#15275) pjen válasza Delta× (#15274) üzenetére


pjen
félisten

Gratula,sok sikert.Ha vissza olvasol :ha működik akkor nagyon jó,de tulnyomó részt nem működött legalábbis nálam. :((

(#15276) kali válasza sarkanyolo2 (#15272) üzenetére


kali
legenda

beragadt a weblap..

[ Szerkesztve ]

(#15277) kali válasza sarkanyolo2 (#15272) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül...
az meg ne a router hibája legyen már, ha nincs megfelelően beállítva!
mindenki azt várja el, hogy hazaviszi, beköti, és már megy is, pedig ez nem feltétlenül így működik, és akkor jön a lehúzós duma, hogy pocsék a router, pedig nem viccből adott az adminisztrációs felület, ami minimális hozzáértést is igénylehet.
azért csak furcsa, hogy megfelelő beállítás után nincs probléma, nem?
bár akik lehúzni akarnak valamit, azokban csak a negatívum marad meg, azt emlegetik fel, azon hozzászólások elkerülik a figyelmüket, ahol először bár probléma volt a nem megfelelő beállítás miatt, de utána minden okés lett, miután megkapta a megfelelő paraméterket az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#15278) sarkanyolo2 válasza Delta× (#15274) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

:D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15279) pjen válasza kali (#15277) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted az hogy "kellett két reset hátul" a beállításhoz tartozik és ez a hozzáértés.Akkor akár fegyelmit is adhatott volna a routernak.milyen beállítási hiba van akkor:hazaviszem,haver 10éve rendszergazda beállítja,2 napig kiváló majd leáll ujraindítom,kiváló majd leáll...kettő egymás után.Tp link nem kell!!!!

(#15280) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.Adott 1 dlink dsl 2641R router.Ugy kb 4-5 napja akadozik vele a netem.A szolgáltatonál minden ok.A vonal rendben van.Ha pingelek vele oldalakat akkor van ugy,hogy 75% os veszteség van a google.hu felé.Most probának hoztak egy Draytek Vigor 2700VGST router és azzal müködik rendesen.Nem dobálja el a netet.A kérdésem a következö.Csak szervizben tudják megcsinálni vagy én otthon is valami beállítással megoldhatom?Egyáltalán érdemes vele szenvednem?Köszi szépen!

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#15281) kali válasza pjen (#15279) üzenetére


kali
legenda

értelmezni kellene a leírtakat!?!? :U
az nem hozzáértés, de nem megfelelő beállítás után alap, hogy kell egy reset, illetve egy új eszköz esetén is azzal illik kezdeni - hogy a frissítést már ne is említsem -, majd utána bekötni!
az semmit sem jelent, hogy valaki rendszergazda, sokat dolgoztam én már rendszergazdák után, sok dologhoz értenek, de nem mindegyik ért ehhez is, attól is függ, hogy milyen területen dolgozik, mivel foglalkozik még azon kívül...stb.
nem csak a tp-link eszközökről van szó, de a lehúzások jelentős hányada, a kellő hozzáértés hiányából fakad!
naponta találkozom olyannal, hogy valaki szid egy eszközt, hogy ért hozzá, jól beállította, és mégsem működik megfelelően, milyen pocsék gyártó/típus...stb! ránézek, és bizony nincs megfelelően beállítva, sőt!
emiatt nem érdekel már, hogy valaki leírja itt, hogy jól beállította/beállíttatta és mégsem működik jól, írja csak le a beállításokat...stb, sokszor kiderül, hogy mégsem az eszköz a hiba forrása...

(#15282) sarkanyolo2 válasza kali (#15277) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ha visszább olvasol, láthatod, hogy már ajánlottam neki én is pár beállítási dolgot...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15283) Integra válasza Integra (#15273) üzenetére


Integra
titán

problem solved :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15284) kali válasza sarkanyolo2 (#15282) üzenetére


kali
legenda

nem is arra írtam, hanem erre; Pjennek lehet igaza van, és ez csak ennyit tud... - mert ez nem igaz, mint be is bizonyosodott utólag!

(#15285) pjen válasza kali (#15284) üzenetére


pjen
félisten

mert ez nem igaz, mint be is bizonyosodott utólag! A két reset megjavította,ezt Te sem gondolod komolyan. :W :W :W :W :W

(#15286) kali válasza pjen (#15285) üzenetére


kali
legenda

pedig komolyan gondolom, mert van auto-detect mód, de az nem működik (megfelelően), ha bármi is módosítva lett korábban a beállításokban, vagy nincs gyárilag nullán a rendszer, viszont reset után már a megfelelő állapotba kerül, és képes automata módban érzékelni és beállítani a szükséges paramétereket, és ha például kábelmodem (dinamikus ip) után teszi be az ember, akkor nem kell megadni olyanokat mint felhasználónév és jelszó...stb, így simán csak érzékeli a szükséges módot, beállítja azt, és már rendben is lesz minden.

(#15287) pjen válasza kali (#15286) üzenetére


pjen
félisten

Akkor miért is kell 2 nap mulva megint 2 reser.Holott a műemlék smc és a kb 5 éves Dlink folyamatosan üzemelt ugyanazon a hálózaton. :((

(#15288) kali válasza pjen (#15287) üzenetére


kali
legenda

az egy másik eszköz, másik probléma, ne keverd a kettőt!
hívj ki egy hozzáértőt, nézze át a beállításokat, állítsa be a környezeti tényezőknek megfelelően, és kiderül majd, hogy mi a hiba forrása.
írok egy egyszerű példát, ami megtörtént eset, és nem is ragozom tovább, valaki ennyiből is megérti, másnak meg hiába feszegetném tovább;
emberke használja x gyártó routerét, minden okés, de kell neki usb portos router, ezért vesz y gyártótól egy routert, be is üzemeli, de a router naponta lehal, először a wifi, majd a teljes hálózat. kicserélteti a routert, de ez már z gyártós, ezt is beteszi a hálózatba, és ez is azt csinálja, mint az előző, y gyártós router, tehát rendre behal.
levonja a következtetést, hogy y és z gyártó pocsék eszközöket gyárt, és addig kajtat, amíg x gyártótól nem talál usb portos routert, azt örömmel viszi haza, beteszi a hálózatba, és az is rendre lehal, naponta többször is! emberke visszateszi az eredeti routerét, az nem hal be, működik napokig rendesen, csak ugye nincs usb, pedig kellene...
ekkor kihív egy hozzáértőt, aki 1 perc alatt megtalálja a hibát; a régi (x gyártós) router gyári beállításban a 11-es csatornát használja, és adott környezetben az szabad, az y gyártós a 6-os csatornát, amit több elérhető idegen hálózat is használ adott környezetben, a z gyártós pedig az 1-es csatornát, amiből szintén több van használatban azon környezetben, illetve az x gyártó újabb típusú routere is a 6-os csatonát használja alapban, ami ugye bőven foglalt.
csupán a megfelelő csatornát kellett beállítani az eszközökön, és mindegyik ment megfelelően, nem volt üzközés idegen hálózatokkal, nem halt be a wifi majd a router, de sokan még erre sem képesket, inkább leírják, hogy ez a gyártó/típus jó, az meg nem... :(

(#15289) pjen válasza kali (#15288) üzenetére


pjen
félisten

Tudod én egy családi házban lakom,itt nem annyira probléma a csatorna és van fenn térerő mérőm , nálam átlag 55 a legközelebbi 85. :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#15290) sarkanyolo2 válasza kali (#15284) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Igaz. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15291) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.
Tomato-ban valahol meg lehet nézni hogy próbáltak e csatlakozni wifi-hez? Természetesen le van kódolva WPA/WPA2 Personal + TKIP / AES
Előre is köszönöm.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15292) Intruder2k5 válasza erikke17 (#15291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én nem tudok ilyen lehetőségről!

[ Szerkesztve ]

(#15293) bigdady válasza Intruder2k5 (#15292) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jelentem nálam amióta rtn12 szervizben van egy hete tökéletes a net az ac66-tal.

[ Szerkesztve ]

(#15294) Intruder2k5 válasza bigdady (#15293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom, az egy nagyon jó router!

(#15295) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Van valamilyen lehetősége, arra, hogy bizonyos IP-kre vagy a 4 port közül kimenő csomagok prioritás szerint haladjanak?

Routerem: TL-R402M

Ha jól sejtem beépített QoS vezérlővel meg lehetne oldani, de ez nincs ezen a routeren, van valami ötletetek?

Előre is köszönöm: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15296) kali válasza bigdady (#15293) üzenetére


kali
legenda

az router a javából!

(#15297) erikke17 válasza Intruder2k5 (#15292) üzenetére


erikke17
őstag

Rendben köszi.. :) Csak mondom rákérdek akad e ilyesvalami..
Mellesleg stabilitásra egy szavam sem lehet 42 napja megy a router.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15298) Intruder2k5 válasza erikke17 (#15297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi is van Neked? RT-N10U?

(#15299) erikke17 válasza Intruder2k5 (#15298) üzenetére


erikke17
őstag

Sima RT-N10 :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15300) Intruder2k5 válasza erikke17 (#15299) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, valóban! :)

Szembeszomszédomnak is az van, de egy hete volt egy áramszünetünk, és az övé akkor újraindult, valami ~55 napos uptime után...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.