Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) Intruder2k5 válasza burasu4 (#16399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Telefonoknál jellemzően DNS szerver probléma szokott lenni, és ezen segít a fix IP beállítás!

(#16402) Intruder2k5 válasza bigdady (#16400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra figyelj, hogy amikor újraindítod a routert, kapsz új IP címet a UPC-től, akkor el kell telnie 2-3 percnek, amíg a no-ip DNS szerverek átállnak, és a router ismét elérhető lesz! Ha már az admin felület elérhető távolról, akkor mehet a WOL is...

(#16403) bigdady válasza Intruder2k5 (#16402) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem megy. Pc kikapcsolas után meg egy két percig jó aztán nem indul. De akkor rögtön shutdown után miért?
Routerhez nem nyúlok tehát ddns rendben. :F

Távolról életem es routerek keresztül megy de csomagokat később nem fogad.
Egyszer jó egyszer nem. Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#16404) bigdady válasza bigdady (#16403) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt éppen azt írja hogy egy ideig megy utána nem ha nem jól állítom be.
[link][/L
Pedig a Mac addressbez hozza rendeltem a htpc helyi 192.168.1.x ip-t. De ilyen Ip preservation nőn s sehol.

(#16405) Bozek válasza bigdady (#16404) üzenetére


Bozek
nagyúr

LAN - DHCP Server és az alján a Manually Assigned IP around the DHCP list (Max Limit : 64).

Elvileg ennek jónak kell lennie, de ez nem biztos. Ez lehet, hogy csak akkor adja az IP címet, amikor elindítod a gépet. Az Address Reservation lényege az, hogy kikapcsolt állapotban is tudja a router, hogy a PC mondjuk a 192.168.1.101 lenne. Amúgy Google keresés után is arra jutottam, hogy ez lesz az. :)

(#16406) Gubek-Einste válasza burasu4 (#16399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért használt WEP-et??? MI van akkor ha WPA/WPA2 van beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16407) bigdady válasza Bozek (#16405) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem látok asusnal ilyen menüpontot. :F
De ott hozza van rendelve az ip a Mac-hez.

[ Szerkesztve ]

(#16408) Intruder2k5 válasza bigdady (#16407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak próbaképpen megnézhetnéd, hogy beteszed DMZ-be az adott gépet, így minden csomagot meg fog kapni, ami kintről érkezik! Ha így működik majd, akkor a routerben kell keresni a helyes beállítást, ha meg így sem lesz jó, akkor PC hiba!

(#16409) bigdady válasza Intruder2k5 (#16408) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dmz-t kapcsoljam csak be es adjam meg az ipt?

[ Szerkesztve ]

(#16410) Intruder2k5 válasza bigdady (#16409) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értelemszerűen az adott gép IP címével így...

(#16411) bigdady válasza bigdady (#16409) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dmz bekapcsolva de nem ébreszt.
Routeren keresztül miért ébreszt?

(#16412) Intruder2k5 válasza bigdady (#16411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig a DMZ-be rakott gép elméletileg minden a WAN felől érkező kérést megkap, tehát úgy gondolom, hogy akkor ez nem a router hibája lesz...

szerk.:
Még úgy próbáld meg, hogy töröld ki a tegnap beírt forwardot, csak a DMZ maradjon, és indítsd újra a routert, biztos ami biztos...

[ Szerkesztve ]

(#16413) bigdady válasza Intruder2k5 (#16412) üzenetére


bigdady
nagyúr

Belülről próbáltam csak. Próbálom kívülről is.
Router hogyhogy tudja ébreszteni de pocket nem?

[ Szerkesztve ]

(#16414) Intruder2k5 válasza bigdady (#16413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát de, ha belülről nem megy, akkor kintről sem fog! Ráadásul a LAN hálózatnak ilyen formán semmi köze a routerhez, mert ott nem védi a gépeket tűzfal egymástól, ergo nem kell se forward, se DMZ, se semmi! Ha bent sem működik, akkor az egyértelműen nem router hiba!

Nem tudom, lehet a pocket alkalmazással nem jó valami, de én ebben nem tudok segíteni! Majd ha bentről már működik rendesen, ami független a routertől, a dolog akkor lesz ennek a topiknak a témája! Addig ez nem is router gond...

[ Szerkesztve ]

(#16415) bigdady válasza Intruder2k5 (#16414) üzenetére


bigdady
nagyúr

PORT fwd ki törlése után sem megy.
Nincs vmi beállítás hogy ne engedje el az ip-t? Ip reservationt írnak a cikkben de olyan itt nincs

(#16416) Intruder2k5 válasza bigdady (#16415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek felel meg a...

LAN -> DHCP Server -> Enable Manual Assignment

menü! De mondom, ha DMZ-ben sem megy, mi több belső hálón sem megy, az nem router probléma!

(#16417) SalvadorLynx válasza Intruder2k5 (#16353) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Megoldottam. Az N-only volt a gond :W . Mixed módban tudok csatlakozni. Pedig minden kütyü N-es. A windows-al lehet valami mert a droidnak jó volt az N. Úgy tűnik a 8.4-es verzióra még nem tökéletes a firmware

(#16418) Intruder2k5 válasza SalvadorLynx (#16417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, azt nem szerencsés így bekorlátozni! Ha lehetséges, akkor úgyis N-es kapcsolat fog létrejönni, amennyiben mindkét oldal támogatja...

[ Szerkesztve ]

(#16419) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

De a probléma ami miatt kicseréltem a firmware-t nem oldódott meg. A thomson modem és a tp link még mindig nem nagy barátok. A modem mindig besokall és újra kell indítanom napjában többször. A régi ócska zyxel-t bezzeg csípte.

(#16420) Intruder2k5 válasza SalvadorLynx (#16419) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezeket a gondokat nem nagyon szokta megoldani firmware csere, ahogy például a DSL-360R + TP-LINK párosok konfliktusát sem orvosolja semmilyen fw...

(#16421) bigdady válasza Intruder2k5 (#16416) üzenetére


bigdady
nagyúr

De megy csak az a baj hogy csak pár percig tudom ébreszteni magic pockettel. Később nem, azért nem értem.

(#16422) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok!

Van egy TL-WR720N routerem. Az utóbbi hetekben azt tapasztalom, hogy amikor wifin kapcsolódok az androidos telefonommal, és egy mobilvoip klienst használok IP telefonálásra, a beszélgetés 3-4 perc után elnémul. A wifi kapcsolat nem szakad meg csak már nem halljuk egymást. Mobilneten nem tapasztalom a hibát, ezért gondolom, hogy a routernél kell valami újra beállítanom.
15M sebességem van, még is a telefonálás alatt folyamatosan romlik a beszélgetés minősége, amit egy kis telefonnal jelez is. Először zöld, majd sárga és végül pirosra vált, és ott már vége is.
Van valami ötletetek?

A telefont kipucoltam, felesleges futó programokat kilőttem, de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#16423) abdulka1


abdulka1
őstag

http://prohardver.hu/tema/router_gondok/hsz_16328-16328.html

Erre nincs ötlete senkinek?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#16424) Intruder2k5 válasza bigdady (#16421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem én, de ez nem router probléma!

(#16425) burasu4 válasza Intruder2k5 (#16401) üzenetére


burasu4
senior tag

Köszönöm, de ezt, hol tudnám beállítani? Mit jelent az, hogy fix IP? Nem vagyok otthon teljesen ebben a témában.
Köszönöm a segítséged!

(#16426) krealon válasza abdulka1 (#16328) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy ZyXEL P-660HW-T3 routerem ... Most szeretném ismét eredeti formájában használni,..."

Reset-elni kell:
User manual 2.3-as pont

2.3 Resetting the ZyXEL Device
If you forget your password or cannot access the web configurator, you will need to use the RESET button at the back of the ZyXEL Device to reload the factory-default configuration file. This means that you will lose all configurations that you had previously and the password will be reset to “1234”.

2.3.1 Using the Reset Button

1, Make sure the POWER LED is on (not blinking).
2, Press the RESET button for ten seconds or until the POWER LED begins to blink and then release it. When the POWER LED begins to blink, the defaults have been restored and the ZyXEL Device restarts.

Ha ez megvan, akkor ujra be kell allitani:
Invitel leiras

[ Szerkesztve ]

(#16427) kopogo válasza abdulka1 (#16423) üzenetére


kopogo
tag

router reset

(#16428) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Wififel akadt gondom sokadjára egy TP Link router mellett [link] .
Ahogyan látjátok szinte már mindent végigpróbálgattam, esetleg az számít, h milyen titkosítás van beállítva :F
Itt PH-n olvastam vhol, h WPA2/PSK AES helyett átváltott az illető sima WPA/PSK AES/TKIP-re és nála utána nem volt gond. Ez ennyit számít, ill utóbbi mennyivel ad gyengébb védelmet, gondolom könnyebb törni, v elég az is? Bár drasztikus jelerősség esést, ingadozást akkor se értem... :F

[ Szerkesztve ]

(#16429) bigdady válasza Intruder2k5 (#16424) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt mondják másik topikban, hogy router:

az IP -MAC bindiget elfelejti a router (kiürül a cache-ből egy idő után) és aztán nem találja.
Talán erre megoldás lehet a broadcast üzenet, de azt kívülről elég kevés router engedi be. Belülről pedig csak úgy indítható, ha a routerről tudsz wol parancsot indítani.

Ui: sleep módból ébreszt.

[ Szerkesztve ]

(#16430) Intruder2k5 válasza bigdady (#16429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De azt gondolom elfelejtetted közölni a másik topikban, hogy LAN-on, azaz saját hálózaton belül sem működik, és pont ez az, amiből kiderül, hogy nem router gond!

(#16431) bigdady válasza Intruder2k5 (#16430) üzenetére


bigdady
nagyúr

De mondtam, csak lehet nem olvasták rendesen.
Amúgy azt úgy teszteltem, hogy win keresztül küldtem egy másik eszközről magic pocketet. Ezt jól csináltam? Vagy hogyan kéne tesztelnem hogy kizárjuk a routert?

(#16432) Intruder2k5 válasza bigdady (#16431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, saját otthoni hálózatodról, egy másik klienssel...

(#16433) bigdady válasza Intruder2k5 (#16432) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor jó. Vagyis nem :D
Amúgy miben más a router wol-ja távolról (ami ugye működik) mint egy magic pocket távolról (ami ugye nem működik)?

[ Szerkesztve ]

(#16434) Intruder2k5 válasza bigdady (#16433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több fajta alkalmazás is létezik, ami ilyen packet-et küld... Én csak azt tudom, hogy 3rd party fw-s routerre is van wol, és van ether-wake is, és van olyan gép, környezet, ahol egyik vagy másik nem működik!

(#16435) King Unique


King Unique
titán

# 16428-ra vki :F

(#16436) bigdady válasza Intruder2k5 (#16434) üzenetére


bigdady
nagyúr

Találtam egy app-ban egy olyan leírást, hogy ha ilyen timeout gond van akkor ne a host nevet irjam be hanem a a lan broadcast address-t (pl 192.168.1.42) 255.255.555.0-ra maszkolva 192.168.42.255-re beállitva.

(mi ez a 255-ös mask? Nekem van ilyen beállitva? Szerintem nincs) Pont az én hibám irják, és azt mondja kiürül a router casceből a mac cim rögzités)

Te értesz ebből egy szót is? :B (bár noip host nélkül hogy találja majd az ip-met?)

[ Szerkesztve ]

(#16437) Intruder2k5 válasza bigdady (#16436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehogyan sem! Távolról a LAN IP címek "túrót sem érnek"!

De leírom ezredszer is, és utoljára! Amíg LAN-on nem tudod működésre bírni, addig nem kell semmilyen port forward, meg Broadcast cím, és társai, mert LAN-on nincs tűzfal a kliensek közt, ergo ott szabadon tudnak "közlekedni" a medzsik paketek! Majd ha otthonról stabil a dolog, akkor jöhet a távoli beállítás!

[ Szerkesztve ]

(#16438) bigdady válasza Intruder2k5 (#16437) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fejlemény: találtam egy telefon appot, amivel a LAN IP-t (nem a no-ip-set) megadva ébreszt a gép, de csak hálózaton belül egy másik eszközről. Kezd alakulni. Ezt kéne kívülről! :C

:U

(#16439) Bozek Ezek igen megvoltak már (a 42 az csak a példában volt az)
App: kikwolfree ios-re

[ Szerkesztve ]

(#16439) Bozek válasza bigdady (#16436) üzenetére


Bozek
nagyúr

A 192.168.1.0 maga az alhálózat, a 255.255.255.0 pedig az alhálózati maszk. A broadcast cím ez alapján a 192.168.1.255. Nem tudom, hogy az a 42 hogyan ugrott odébb, de az nem jó.

Rakj fel a gépre egy Wireshark-ot és nézd meg bekapcsolt állapotban, hogy megkapja-e a PC a Magic Packet-eket. Ha igen, akkor nem a router beállításával van a gond elvileg. BIOS-ban engedélyezve van, hogy LAN-ról ébreszthető legyen a gép? Itt van pár példa, hogy melyik BIOS-ban hol találod.

EZ az a telefonos alkalmazás? :)

[ Szerkesztve ]

(#16440) kopogo válasza King Unique (#16428) üzenetére


kopogo
tag

firmware frissítés volt már?

(#16441) King Unique válasza kopogo (#16440) üzenetére


King Unique
titán

Legfrissebb gyári van rajta elvileg, gyárilag, mert nem túl rég lett véve. :)

[ Szerkesztve ]

(#16442) bigdady válasza Intruder2k5 (#16437) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szoval akkor megy belsőn.

Forward jó? Mert így most nem jó.

MEgpróbáltam local ip-k helyére 255.255.255.255-öt irni, de úgy sem ébreszt kintről

[ Szerkesztve ]

(#16443) Intruder2k5 válasza bigdady (#16442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld így...

Persze az IP címet még mindig be kell állítanod a tegnap linkelt helyen a MAC címhez!

(#16444) bigdady válasza Intruder2k5 (#16443) üzenetére


bigdady
nagyúr

a local ip-t ugye?
Local port üres?
Lease time esetleg még ha ez sem?

[ Szerkesztve ]

(#16445) bigdady válasza Intruder2k5 (#16443) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem nyert ez sem :( Mi a franc nem jó? :W

Mintha az IP címet nem rendelné tartósan a géphez, azaz ha az eltűnik a hálóról, akkor nem jegyzi meg, hogy az a cím mindenképp azé a mac-é.

[ Szerkesztve ]

(#16446) Intruder2k5 válasza bigdady (#16445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DHCP -> Manual Assignment részbe fel van véve a gép?

DMZ téve tudod indítani?

(#16447) bigdady válasza Intruder2k5 (#16446) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott felvittem j a local ip-hez a mc cimet. Az rendebn van.
Bekapcsoltam dmz-t megadva a local ip-t de nem ébred kivülről.

Port trigger vagy vmi? :B Static route?

Ui: subnet maskom: 255.255.255.0. Az jó? és 255 végűre küldtem korábban, nem gond?

[ Szerkesztve ]

(#16448) Intruder2k5 válasza bigdady (#16447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor passz! Marad a router webes felülete...

A trigger nagyon nem erre való, a static route szintén!

(#16449) bigdady válasza Intruder2k5 (#16448) üzenetére


bigdady
nagyúr

Subnet maskra forwardolni? :B.

Engedi. De akkor a az net maskra vagyis a 0 végüre vagy a 255 végűre forwardoljak?

[ Szerkesztve ]

(#16450) Intruder2k5 válasza bigdady (#16449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a 255.255.255.255 címre küldöd, akkor azt elvileg minden kliens megkapja, csak nem tudom ezt elfogadja-e a gyári fw...?!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.