Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#16785) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom mit csináltak, de megoldották a zárt portot :) Most már nyitott
Bár vagy nem tökéletes a megoldás, vagy csak az utorrent dobálja el mindig a peereket, de mindjárt kiderül másik 2 klienssel is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16802) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#16801) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nyitottnak mutatja, akkor csak léptek valamit!

(#16803) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#16802) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, bitcomettel működik szépen :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16804) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#16803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet régebbi, 2x uTorrent-el jó lenne!

(#16805) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#16804) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbálkozok még csak lenne egy kis szabadidőm...:)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16806) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéréssel fordulok hozzátok.
ADSL internetem van, amely eddig egy D-Link DSL-360R modemmel és egy hozzá csatlakoztatott szintén D-Link márkájú DIR-615-ös routerrel üzemelt. Itt a router 192.168.0.1-es IP címével tudtam mindent szépen beállítgatni, a kapcsolathoz tartozó felh.nevet és jelszót megadni és minden szépen működött is, a modemen semmit sem kellett beállítanom.

A modemem azonban a héten tönkre ment, el is mentem egy újat venni de a szolgáltató a DSL-360R típusút már nem forgalmazza, helyette egy hasonló D-Link DSL-321B modemet kaptam.
Ennél a modemnél már azonban van saját IP cím 192.168.1.1 és ehhez tartozó böngészős beállítási felületek. Így ha valaki csak simán 1 gépen szeretné használni a modemet, akkor felmegy a 192.169.1.1 Ip címre és ott megadja a kapcsolat típusát, felh.nevet + jelszót és működik is szépen a net.

Azonban ha a modemre rákötöm a routeremet, akkor most nem kommunikál a kettő egymással, nem jön létre köztük a kapcsolat. Keresgéltem az interneten megoldások után, és olyanokat találtam, hogy a modemet bridge módba kell állítani, és csak továbbra is a routert konfigurálni. Ezt ki is próbáltam de, bár nem biztos, hogy mindent jól állítottam be, de továbbra sem kommunikáltak egymással.
Azt is írták még, hogy a gondot a modem (192.168.1.1) és a router (192.168.0.1) különböző IP címei okozzák és, hogy ezeket kellene átállítgatni.

Sajnos ennyire mélyen én nem értek ezekhez az IP beállítás dolgokhoz, valaki le tudná írni nekem, hogy mit és hogyan kellene beállítanom, hogy a modem csak felvegye az ADSL jelet és továbbítsa a router felé, és a router pedig csatlakozzon a netre, és tovább ossza szét a rá kapcsolódó számítógépekre.
Esetleg a modemen kell-e megadnom a kapcsolódási adatokat és a routert átállítani más funkcióra?

Sajnos ennél egyszerűbben nem tudom leírni a problémát, de a lényege tehát, hogy mivel ez a modem már ilyen speckón beállítható fajta saját IP-vel, így valami miatt nem küldi tovább a jelet a routeremre. :( :((

Nagyon szépen köszönöm előre is bárkinek a segítségét, aki tudna ebben nekem segíteni!

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16807) enginev3.0 válasza Exelsior24 (#16806) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én amondó vagyok, hogy állítsd be az új modemet, névvel és kóddal hogy menjen a net
A routert pedig szintén ppoe-n próbáld meg

Ebben az esetben az én routeremben van egy olyan lehetőség ppoe-nél hogy Secondary Connection: itt próbálnék még játszani a 2 lehetőséggel (dynamic/static ip)

Ha ez nem megy akkor másik próba, hogy
Static ip-re állítod ppoe- helyett a routert

IP címnek megadsz valamit, pl 192.168.1.101
Default Gateway: pedig a modemed ip címe 192.168.1.1
Primary DNS: próbáld meg hogy üresen hagyod, ha nem megy, akkor állítsd be arra, amit a modem kap a szolgáltatótól
Secondary DNS: szintén mint az előbb

Nekem ezek az ötleteim, de lesznek nálam okosabbak:)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16808) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már el is mondtad a megoldást...

A modemet állítsd Bridge módba! A D-LINK DIR-615 routert pedig így, a két nyíllal jelölt helyen! Ha ez kész, akkor a modemmel nem kell foglalkoznod, a router pedig ugyanúgy PPPoE módba megy, mint eddig!

(#16809) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ezt így valami miatt nem tudod megcsinálni, akkor a modemben töltsd ki a PPPoE bejelentkezési adatokat, a router WAN kapcsolatát pedig - ahol eddig PPPoE volt - tedd DHCP-re, vagy Dynamic IP, vagy ahogy éppen nevezi, és onnantól úgy is működnie kell!

(#16810) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16808) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, holnap délelőtt meg is próbálom majd, de most már majd kiesek a székből a fáradtságtól.

Lenne még két kérdésem, a modem-et átállítom Bridge opcióra odáig rendben, de a DHCP-t letiltsam a modemen, vagy nyugodtan hagyhatom ott is engedélyezve?
Illetve második kérdés, hogy a modemnél is van olyan, hogy Router IP address és subnet mask. Itt a 192.168.1.1.-et ne írjam át 192.168.0.1-re a router IP-jére? mert nem világos hogy itt most a modem IP-jét érti-e alatta vagy nem az angol leírás.

egy képet is készítettem róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16811) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Bridge módba teszed, akkor nem funkcionál a DHCP, illetőleg ha a routered PPPoE kapcsolatra van állítva, akkor nem fog a modemtől IP címet kérni, ergo tök mindegy!

Nem, ne írd át! Az ott a saját IP címe, mivel ha nem Bridge módban használod, akkor ez konkrétan egy router, igaz, hogy WiFi nincs benne, illetőleg Switch sem, így csak egy egy LAN portos router, de akkor is router!

Egyébként a DSL-321B a legjobb ADSL modem!

[ Szerkesztve ]

(#16812) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16809) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Hali!

Megcsináltam mind a két módon, elsőnek a modem bridge módba kapcsolásával, és a routeren az általad megadott dolgok beállításával, de tulajdonképpen a routeren ugyan azok voltak az értékek, tehát nem is kellett semmit sem átírnom. De egyszerűen modem- router között sehogyan se megy át a kapcsolat, valahogy nem kedvelik egymást, pedig az ember azt gondolná, hogy ha már egyszer mindkettőnek ugyan az a gyártója legalább működniük kellene egymással.

Aztán láttam írtad azt, hogy akkor a modemnél adjam meg a felhasználónevet + jelszót és PPPoE-re állítottam, és a routert állítottam DHCP-re Dynamic IP-re, de akkor sem kedvelték meg egymást, még a ledek sem világítanak rajtuk, mint ha nem is lennének egymásra kapcsolva.

Frissítettem a modem + router firmwarejét is a legújabbra és újra megpróbáltam a különböző módszereket, de ez sem vezetett sikerre.

Ha a modem Bridge módban van, akkor az internet ledje sem világít, bár lehet ez így rendben van, és van nála egy Virtual Circuit beállítás amit ha ha esetleg bridge módban letiltok akkor pirosan világít a net kapcsolat ledje, ezekről teszek fel képeket, nem tudom mit jelent ez a Virtual Circuit és az alatta található Sevice Category ami 4 féle lehet.
Illetve routernél van valami MTU ami 1492-tő az értéke, modemnél bridge módban 1483 Bridged IP LLC a connection érték nem lehet, hogy ez a gond?

Képek modem, router beállításokról:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16813) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"akkor sem kedvelték meg egymást, még a ledek sem világítanak rajtuk, mint ha nem is lennének egymásra kapcsolva."

Ez baj! Nagy baj... Próbáltad esetleg másik kábellel is?

(#16814) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16813) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Aha próbáltam, 4 különböző kábel is van itthon, de egyikkel se szerették meg egymást, most majd jön jövő héten valaki informatikus aztán majd esetleg ő is megnézi, de szerintem ő sem fog tudni semmi okosságot mondani.
Végső esetben kénytelen leszek beszerezni egy másik routert vagy modemet ezt meg eladom, vagy megtartom pótnak.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16815) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Figyi, már annyit állítgattál ide-oda, próbáld meg mindkét eszközt reset-elni, áram alatt 10mp-ig, vagy pedig menüből visszaállítani mindent gyári alapra, és utána dugd össze a modemet a router WAN portjával! Akkor sem jó?

(#16816) Bozek válasza Exelsior24 (#16812) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én is Bridge módban használom, de kikapcsoltam a DHCP-t. Na meg átállítottam a router IP-jét 192.168.1.1-re (bár a modemé is az).
Esetleg még ezt megpróbálhatod. Ha így se megy, akkor ott nagyobb a gond.

(#16817) Intruder2k5 válasza Bozek (#16816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bridge módban elvileg nem lehet IP ütközés, tehát oly mindegynek kell lennie az IP-nek, ahogy ezt írod is! Ezen kívül a DHCP-t ki lehet kapcsolni, de ha véletlenül be is lenne kapcsolva, az Bridge módban elvileg hatástalan, másrészt minden eszköz csak akkor kap IP címet, ha kér... Na már most a router ha nincs DHCP-re (Dynamic IP-re) állítva, akkor nem kér IP címet, illetőleg majd a PPPoE kapcsolaton teszi ezt a DSLAM-tól!

A LED-eknek viszont világítania kellene, ha van fizikai kapcsolat, függetlenül a DHCP-től, PPPoE-től...

(#16818) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16817) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Resetelgettem őket és újra mindent szépen beállítottam, de ugyan úgy semmi, nem érzékelik a fizikai kapcsolatot sem egymással, pedig a kábelek jók, merd simán modemről tökéletesen száguld velük a net.

Két dolgot tudok elképzelni, vagy azt, hogy a router Internet csatlakozójánál van gond, a routerben is tönkretett valamit a villám, vagy második lehetőség, hogy a jó Isten tudná csak megmondani mi miatt de egyszerűen nem kommunikálnak egymással, hiába kötöm össze őket.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16819) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaaa..... Hogy ez egy villámcsapott router! Így mindjárt más a leányzó fekvése! Ha PC-vel dugod össze a router WAN portját, akkor világít a LED-je? Értelemszerűen semmilyen módon nem fogod tudni elérni, de a LED-nek kellene világítania!

(#16820) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16819) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Összekötöttem úgy, hogy router Internet/WAN port és sz.gép és így sem villan fel a led, szóval valószínűleg a régi modemről a routerre is tovább ment a nagyfeszültség. Faterom talált lent egy régi ilyen acces point szerű routert, amivel 4 felé lehet osztani netet vezetékesen, ezen sajna wifi nincs de addig ideiglenesnek jó lessz, modem bridge-re állítva, és ezen a régi Vigor 2200-ason kapcsolódási adatok megadva és frankón megy minden.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16821) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16820) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van még más megoldás is! A modemed IP címe ugyebár 192.168.1.1!

A router IP címét állítsd át 192.168.1.254-re, és a DHCP-t tiltsd le benne, a mellékelt kép szerint!

Ha ez megvan, akkor a modemből jövő UTP kábelt a router egyik LAN portjába dugd, és használd egészséggel a maradék három LAN porton, és WiFi-n is!

Értelemszerűen ebben az esetben a modemben állítsd be a PPPoE bejelentkezési adatokat is, és a DHCP is ott legyen bekapcsolva!

[ Szerkesztve ]

(#16822) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16821) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Hú na ez jó ezt még megpróbálom, mert ha csak az az 1 port nem működik a routeren, a 4 lan viszont kitűnően működik akkor ez a megoldás kézenfekvő lenne, és vezetékesen amúgy is csak 1 gép van rákötve. Ha meg nem jön össze, akkor nézek valami újat a neten.

Köszönöm szépen a sok segítséget, sokat tanultam a hozzászólásaitokból, most már könnyebben fog menni a modem-router beállítás a jövőben.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16823) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16822) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért majd írd meg, hogy sikerült-e így...?!

(#16824) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16821) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Ebben az utolsó módban amikor a routernek átírom az Ip-jét és a DHCP-jét letiltom, hogy a modem osszon, ekkor a routeren az alap net beállításokat mire állítsam? vagy akkor az ott nem fontos, hogy mire van téve?

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16825) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lényegtelen, mert a WAN port halott, és kábel sem lesz beledugva!

(#16826) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16825) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Oksa értem akkor az nem számít, utolsó lényeges kérdés, a modemen a DHCP range 192.168.1.2-től, 192.168.1.33-ig oszt címet DHCP Server Settings-nél, itt átírjam 254-re, hogy a router címe is beleessen, vagy ez nem számít?

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16827) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem szükséges, a router IP címe fix, ráadásul jobb is ha kívül esik a DHCP tartományon, így véletlenül sem fordulhat elő, hogy a modem ráoszt egy másik kliensnek IP-t!

(#16828) Exelsior24 válasza Intruder2k5 (#16827) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Oksa akkor így hagyom, működik amúgy így minden frankón.
Tényleg tök jó ez a modem, jön rajta szépen maxon a sávszélesség és egyenlőre új routert sem kell akkor vennem hála a beállításoknak amiket mondtál. :C :))

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#16829) Intruder2k5 válasza Exelsior24 (#16828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! :)

(#16830) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok.. Teljesen elvagyok akadva,, Kérlek segítsetek.. Adott egy Digi 80 as net .. Egy frissen beszerzett tplink 4300 és az asztali gépembe egy wdn 4800. Kábelek összedug router elindít Dual channel ... beállítom a 2.4-et aztán az 5ghz-et... Kipróbálom egy laptopon a 2.4-et mert az csak az tudja... Tökéletes... Bejövök kb 4 métert a nappaliba csak kettes jelem van az asztalival és 5Ghz-en max 10 mbit-em.. Mondom jó biztos sok a fal(2) ezen az 4méteren majd holnap veszek kábelt aztán ennyi.. addig visszaállok 2.4ghz-re itt is,,, ott erősebb a jel ott 3csík.. kapcsolodik de azt írja korlátozott... de a laptopon megy?? mit rontok el?? előre is köszi. Az kene most hogy a 2.menjen. Kosziii

(#16831) Gubek-Einste válasza RedBullFan (#16830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyzetről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16832) santiago7


santiago7
csendes tag

Sziasztok tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm.
http://prohardver.hu/tema/nem_azonositott_halozat_2/hsz_1-50.html#msg1

(#16833) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

A D-link Dir600 as routerem meghalt, vettem egy ajánlott Tp-link wr841n routert. Beállítottam minden, de a 10Mb-es net csak kábelen jön rendesen. Wifin néha 0,5Mb re esik le a sebesség a laptopon. A d-linknél semmi ilyen gondom nem volt :/ ez a TPlink, néha 2-3 naponta ledobja a netet teljesen. Akkor újraindítom és jó lesz, de a wifi az random elmegy :/ Pedig ennek 2 antennája van :(

A router új, a legújabb Firmware van rajta, este kikapcsolom, áramtalanítom.

Így van beállítva!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16834) toto6


toto6
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, kaptam egy Tenda A3 típusú AP cuccot. Ha hozzákötöm a routeremhez akkor szépen csinál egy saját hálózatot, és rá lehet csatlakozni. Az alján van egy cím ami a sajátja lenne 192.168.0.254, elvileg itt lehetne a szoftverébe bejutni, de nem reagál rá. A honlapjukon megnéztem az összes lehetséges bekötést és konfig dolgot de sehova sem jutok vele. Ha valaki ismeri vagy netán már használt ilyen cuccot, kérem segítsen ebben. Köszi Totó

(#16835) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,

OpenWRT-n (TP-Link WR842ND) szeretnék portot nyitni a torrent-nek. Eddig Vargalex fw-jét használtam, de lecseréltem, mert egy ideje már nem frissíti. Ott annyit kellett csinálnom, hogy: Hálózat -> dhcp és dns fülön statikus dhcp bérletet adtam mac cím szerint a gépnek. Majd a Tűzfal -> port továbbításnál hozzáadom az ip címet és portszámot, s működött.

Tegnap felraktam a Attitude Adjustment 12.09-t, ezt szeretném működésre bírni. A fentebb leírt módszert követtem, de csak azt írja, hogy nincs nyitva a port :S Mi lehet a gond?

(#16836) barnam_ válasza barnam_ (#16835) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az Upnp-t kellett bekapcsolni, illetve annak kellett aktívnak lennie. Ami érdekes, mert tegnap este bekapcsoltam, s mégsem működött. Azóta pedig nem teszteltem.

(#16837) Intruder2k5 válasza barnam_ (#16836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kettő nem ugyanaz, a forwardnak működnie kell UPnP nélkül is!

(#16838) Intruder2k5 válasza toto6 (#16834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg ethernet kábelen 192.168.0.10 IP címről!

(#16839) Gubek-Einste válasza Faterkam (#16833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer-rel nézd meg mi a helyzet a környéken és aszerint állítsd be a csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16840) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

jó reggelt, van egy kis Linksys routerem otthon, faszán működik, teszi amit kell.
váltottam internet csomagot 120 Mbitre, és ha a routeren keresztül megy a net, akkor 40-50 Mb a max sávszélem, ha a gépre van dugva akkor megvan a 120...
ez mi lehet? ennyit nem bír átengedni magát? furcsa lenne

- no es importante -

(#16841) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#16840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztos, hogy nem tudja lekezelni ezt a sebességet. Miért lenne furcsa?
Pontosan milyen típusról is van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16842) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Üdv!
Van egy TP-Link TL-WR542G routerem. 3 éve teszi a dolgát.
Mostanában egyre gyakrabban észlelem, hogy használat közben laptopon (wifi) nincs net, de laptop restart után visszaáll a kapcsolat. Mindeközben a kábellal összekötött PC-n gond nélkül van net kapcsolat.
Kérdésem az lenne, hogy ez router gond-e?

(#16843) Gubek-Einste válasza Dr. Gonzο (#16842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más wifi-s eszköznél sincsen net ilyenkor?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16844) Dr. Gonzο válasza Gubek-Einste (#16843) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Sajnos csak ez az egy wifis eszközöm van. De ez vadi új és a régivel is tapasztaltunk ilyet.
De hozok egy másik laptopot is haza és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#16845) kopogo válasza Sixkiller6 (#16840) üzenetére


kopogo
tag

hello

A Router pontos típusa??

(#16846) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki router problémám van! Egy D-Link DIR-605L típusú készülékem van, és az Xbox 360 konzolommal van a probléma. A Live-ra lépésnél néha connection failed hibaüzenet kapok. Az Xbox support oldalán található dolgokat már megpróbáltam, azaz upnp vagy dmz engedélyezés, utána a szükséges portok nyitása, de egyik sem oldotta meg a problémát.
Időnként connection failed, és csak akkor működik megint, ha újra indítom a routert. Ezért is gondolom, hogy ezzel van a probléma. Előtte egy Asus volt, ott nem volt ilyen probléma. A gyorsabb internet miatt kellett váltanom. Mi lehet a probléma?
Ha esetleg a routerben nem lehet mást állítani, akkor melyiket javasoljátok kipróbálásra? Egy Asus RT-N10LX vagy egy Tenda W268R?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#16847) kopogo válasza donceleger8 (#16846) üzenetére


kopogo
tag

hello

kipróbálásra Asus RT-N10LX

(#16848) kopogo válasza Dr. Gonzο (#16842) üzenetére


kopogo
tag

hello

Router frissítést próbáld ki.

(#16849) Dr. Gonzο válasza kopogo (#16848) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Köszönöm a tippet, de ezt tegnap délután megtettem! A legújabb firm van rajta! Egyszer este és reggel is produkálta utána is.

(#16850) donceleger8 válasza kopogo (#16848) üzenetére


donceleger8
őstag

Az megvolt, ez volt az első dolgom.

Bocsesz, azt hittem ez is nekem szól. Benéztem...

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.