Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Intruder2k5 válasza choco01 (#16200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mi a gép IP címe, amin fut a szerver?

(#16202) choco01 válasza Intruder2k5 (#16201) üzenetére


choco01
addikt

Ez: 89.132.35.78
De van NO-IP-m is.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16203) Intruder2k5 válasza choco01 (#16202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A LAN IP cím ami kellene... 192.168.1.valamennyi!

[ Szerkesztve ]

(#16204) choco01 válasza Intruder2k5 (#16203) üzenetére


choco01
addikt

Jaa, az http://192.168.1.1/ ezzel érem el a routit.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16205) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

nemrég vettem egy Asus RT-N12 D1 routert, mert a T által biztosított ZTE izé nem igazán fedte le az igyényeimet, plusz kb. 2 naponta újra kellett indítani (a wireless részt), mert nem volt wifi. most access pointként be van rakva a router, elég jól működik, de van egy kis gond.

van két laptopunk, intel vezérlővel, az enyém egy Intel® Centrino® Advanced-N 6205, és olyat csinál vele, amit eddig egyik routerrel sem, hogy amikor alvásból ébred, véletlen szerűen nem látja az amúgy broadcastolt hálózatot, miközben iOS és Android eszközök vígan csatlakoznak rá. restart után minden klappol, gyorsan csatlakozik. asszony gépe dettó. 2,4ghzen más nem használja az észlelhető hálózatok közül a csatornámat.

mi lehet ennek az oka?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#16206) Intruder2k5 válasza choco01 (#16204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez a szerver a routeren fut?

(#16207) choco01 válasza Intruder2k5 (#16206) üzenetére


choco01
addikt

Nem, gépen van a progi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16208) Intruder2k5 válasza choco01 (#16207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam... Akkor még egyszer megkérdezem, hogy mi a LAN IP címe annak a gépnek, amin fut a TeamSpeak szerver? Portot forwardolni azt ugyanis nem a külső, WAN IP címre kell, és nem is a DynDNS címre!

(#16209) choco01 válasza Intruder2k5 (#16208) üzenetére


choco01
addikt

LAN IP Address:192.168.1.1
LAN Netmask:255.255.255.0
LAN MAC Address:F4:EC:38:CB:4E:46

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16210) Gubek-Einste válasza choco01 (#16209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt az IP címet kell beállítani amit a cmd-be beírt ipconfig /all-ra ad vissza a gép.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16211) elesvik válasza choco01 (#16209) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

a gép ip címét nem kell esetleg reserválni?

(#16212) ledan


ledan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Tp-link WR741ND v4 routerem amin tegnap hivatalos firmware-t frissítettem. 100%-on azonban megakadt és nem indult újra, azóta csak a power led ég állandóan. 30-30-30 reset szabály nem segített, tartok tőle teljesen letégláztam.
Ugye ilyenkor már csak a belső, soros portos mókolás segít? Ha igen, akkor viszem vissza gariba.

(#16213) proradeon válasza ledan (#16212) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Hát elég valószínű, hogy nem sikerült a flash. :( Azért próbáld meg úgy is, hogy áramtalanítod router-t, benyomod reset gombot, majd áram alá helyezed, és még 15 másodpercig nyomva tartod a gombot. Ha ez sem segít, akkor vigyed vissza gariba.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#16214) Bozek válasza ledan (#16212) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg ha tudsz angolul, próbáld meg ezt. Nekem segített, miután kétszer is kivégeztem a WR842ND-t. :)

(#16215) ledan válasza proradeon (#16213) üzenetére


ledan
csendes tag

Tartok tőle ennek annyi, a tápjelzésen kívül semmi mást nem ad. Szerintem nincs miből bootolnia, így használhatatlan. Marad a gari, azért köszönöm. :)
(Még azért megnézem amit Bozek adott, hátha.)

[ Szerkesztve ]

(#16216) ledan válasza Bozek (#16214) üzenetére


ledan
csendes tag

Megnéztem, de mivel a pwr leden kívül semmi sem világít, így szerintem nem lehet elérni kívülről a routert. :(((

(#16217) Bozek válasza ledan (#16216) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valószínűleg csak firmware nincs a router-en, ez meg arra való, hogy rakj rá. Azért szerintem próbáld meg a Wireshark-ot először. Ha az nem írja ki a leírásban is említett "Who has 192.168.1.66? Tell 192.168.1.86" szöveget, akkor tényleg gond van. Itt az IP címek lehetnek mások, de általában ez a kettő van benne.

(#16218) ledan válasza Bozek (#16217) üzenetére


ledan
csendes tag

Sajnos nincs hasonló szöveg se, ráadásul semmiféle kapcsolat nem látszott a router és a gép között. Teljesen tégla lett...

(#16219) Bozek válasza ledan (#16218) üzenetére


Bozek
nagyúr

A router-t közvetlenül a gépre dugtad?

(#16220) ledan válasza Bozek (#16219) üzenetére


ledan
csendes tag

Igen, közvetlen UTP-kábellel. De meg se nyikkant, csak ég a power led.

[ Szerkesztve ]

(#16221) Bozek válasza ledan (#16220) üzenetére


Bozek
nagyúr

Reset is megvolt? Akkor az valószínűleg tényleg szerviz sajnos.

(#16222) ledan válasza Bozek (#16221) üzenetére


ledan
csendes tag

Már mindenféle resettel próbálkoztam, de sajnos egyik sem vált be. Marad a szervíz, azért köszi.

(#16223) choco01 válasza Gubek-Einste (#16210) üzenetére


choco01
addikt

Ez? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16224) Gubek-Einste válasza choco01 (#16223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az itt látható 192.168.1.108-as IP címet kell majd megadnod a PF-nél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16225) milszab


milszab
senior tag

Üdv! Van egy Asus rt-n12-es routerem és olyan gondom van hogy torrent közben megszakad a net elég soxor. Előtte lévő tp-link-kel nem volt ilyen gond. Próbáltam kiiktatni a routert és úgy meg jól megy a net! Nah most vagy a router szar, vagy valamit be kéne rajta állítanom? Ha így van akkor mi a szart csináljak vele??
Köszi!

(#16226) Intruder2k5 válasza milszab (#16225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

3rd party fw esetleg? Milyen router ez pontosan?

(#16227) milszab válasza Intruder2k5 (#16226) üzenetére


milszab
senior tag

Szeretném ha gyári maradna rajta minden, meg annyira nem is értek hozzá, elrontani nem szeretném.
Asus RT-N12 D1, de írtam már az első sorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#16228) Intruder2k5 válasza milszab (#16227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen írtad, hogy RT-N12, de a D1-et nem! És RT-N12-ből van vagy hat féle modell (RT-N12, RT-N12 B1, RT-N12 C1, RT-N12 D1, RT-N12E, RT-N12 HP, és akkor még nem soroltam a modemmel egybe épített DSL-N12-ket) bár az igaz, hogy az elsőnek nincs külön jelzése, az csak simán RT-N12, viszont Neked nem az van!

Kábelen, vagy WiFi-n torrentezel? A maximális kapcsolatszám mennyire van állítva a klinesben? Firmware frissítés, reset megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#16229) milszab válasza Intruder2k5 (#16228) üzenetére


milszab
senior tag

Értem, okés! :)

Kábelen jön a gépemhez a net. A többi gép meg wifin csatlakozik.
Utorrent-ben : Kapcsolatok maximális száma : 200
Firmware tegnap volt, reset még nem, de ezt nem most kezdte.

(#16230) Intruder2k5 válasza milszab (#16229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ez akkor elég érdekes, még akár HW hibás darab is lehet! Ha az enyém lenne, akkor mindenképpen menne rá Tomato, elrontani úgysem tudod, ha nem jön össze valami, akkor visszateszed a gyárit! Egyéb ötletem sajnos nincs...

Egyébként milyen sebességű a neted?

(#16231) elesvik válasza milszab (#16225) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

csak egy tipp
Upnp port engedélyezve van rajta

[ Szerkesztve ]

(#16232) King Unique


King Unique
titán

Hali!

Korábban kérdeztem itt ezt azt, wifi néha szakad (korlátozott), gyenge, most 2-3-as jelerősség. Egy TP Link MR3220-as 5 dbi cserélhető antennával, jelerősség 2 szobával arébb 70-8x dBm között változik.
Láttam itt aprón 16 dBi antennát , érdemes egy ilyet venni hozzá, kicserélni erre, v nem, mert nem lesz túl sok javulás :F
Megjegyzem vsz noti wifi adaptere (Atheros AR9285) sem túl acélos, router elvileg új, ha korlátozottra vált, egy restart ált. megoldja a dolgot.

(#16233) milszab válasza elesvik (#16231) üzenetére


milszab
senior tag

A routeren?

(#16234) elesvik válasza milszab (#16233) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

igen
tplink-nél a forwarding fülnél van.
Asusnál nemtom

(#16235) krealon válasza King Unique (#16232) üzenetére


krealon
veterán

"Láttam itt aprón 16 dBi antennát , érdemes egy ilyet venni hozzá, kicserélni erre, v nem, mert nem lesz túl sok javulás?"

Egyreszt a 16dBi kamu (fizikai meretbol kb 9dBi a hiheto), masreszt szerencses esetben pont annyit javit, hogy megfefelo legyen. De hangsulyozom, nincs garancia ra, hogy jo lesz.

(#16236) King Unique válasza krealon (#16235) üzenetére


King Unique
titán

Akkor biztos kamu [link], megfelelő az 4-5-ös jelerősség nagyobb hatótáv miatt :F

(#16237) milszab válasza elesvik (#16234) üzenetére


milszab
senior tag

Egyből megtaláltam és engedélyezve is volt!

Miután tegnap frissítettem a firmwaret, nem reseteltem. Ma megvolt, és mindjárt a menü magyar lett, szóval gondolom ez utána aktiválódott! Lehet ez meg is oldja. Tesztelem és írok mi van. :)

(#16238) birus12 válasza Intruder2k5 (#16130) üzenetére


birus12
csendes tag

Jó estét, Intruder25!

Megköszönni jöttem a segítséged. A problémát a TCP/IP4 protokoll hibás beállítása okozta (fix cím), ezt törölve és automatikust x-elve a gép kapcsolódni tudott és a WIFI rendszer is működő képes lett. Hogy mikor állítottam át, azt a sok megelőző próbálgatásban már elfelejtettem. Mindenesetre tanulságos volt elmélyedni a modemek, routerek és drót nélküli kapcsolatok világában, sok minden kicsit világosabb és érthetőbb.
Most, szabiról visszajőve még egyszer köszönet a késő éjjeli fáradozásodért! :R

Birus12

(#16239) Intruder2k5 válasza birus12 (#16238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia! Nagyon szívesen! :)

(#16240) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
4 gép van az itthoni hálózaton. 1 kábel, 3 wifi. Mivel a wifi szakadás nem szünt meg,(bár jelentősen csökkent), kipróbálom, hogy kikapcsolom a dhcp-t, mert meg vagyok róla győződve, hogy az okozza a gondot.

Kérdés. Ha kézzel állítok be IP-t,átjárót,maszkot,dns-t, akkor mindig ezeket fogja használni? Például ha elmegyek egy hotspotnál, ott is ezekkel próbál majd kapcsolódni? Ha igen, be lehet állítani, hogy másképp is megpróbálja? Az asszony telója miatt kérdem... :) A gépeken win 7, telókon android...

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#16241) Bozek válasza dodopek (#16240) üzenetére


Bozek
nagyúr

Android-on külön az adott WiFi kapcsolathoz tudsz fix IP-t beállítani, szóval másik hotspot esetében hagyhatod a DHCP-t és működni fog.

(#16242) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Van egy WIFI -s router, és az összes LAN tele van PC -s eszközökkel, így meg próbáltam egy router-t
(TP-LINK TL - R460) utána kapcsolni, de amint a PC-et rácsatlakoztattam nem kapcsolódnak a netre!
Tudna valaki segíteni, milyen beállítást kellene csinálnom, hogy tudjanak csatlakozni?!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#16243) Intruder2k5 válasza aveos (#16242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állítsd át a második router IP címét 192.168.2.1-re, és akkor kell mennie! Gondolom mindkét eszköz azonos tartományban van, pl. 192.168.1.x-ben!

(#16244) aveos válasza Intruder2k5 (#16243) üzenetére


aveos
tag

Ezt hol állítom át, bent a router -ben?

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#16245) Intruder2k5 válasza aveos (#16244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

Network -> LAN

(#16246) Gubek-Einste válasza aveos (#16242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ESZERINT állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16247) makonybela


makonybela
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég fura problémával szembesültem, és kíváncsi vagyok, hogy másnál volt-e már ilyen.

Sima mezei TP-LINK wr740 router van, 802.11n képes, és főleg arra használjuk, hogy wireless mediaboxon nézzük a desktop PC-n tárolt filmeket. Meg néha munkára.

Kb fél év gondtalan használat után tegnap este filmnézés közben egyik pillanatról a másikra drámaian leesett az átviteli sebesség (~fél megabit), még az SD film is beszaggatott.

Nosza, gondoltam, hogy valamelyik kedves szomszéd üzembe helyezett egy új routert ugyanazon a csatornán, amin az enyém szór - volt már ilyen -, de az inSSIDer szerint semmi.

Veszett tesztelgetés következett, majd 20 perc után oda fajult a dolog, hogy a vezeték nélküli kapcsolaton megszűnt az adatforgalom. Teljesen. Minden eszközzel. A kapcsolat jó, stabil, jelerősség csudálatos, de egyszerűen nem jönnek-mennek a packetek. Desktop gépnél (kábeles csatl) semmi gond.

Végigzongoráztam a wifi-csatornákat, volt reboot, FW, minden beállítást ellenőriztem, de az eredmény ugyanaz.

Amikor már készültem frizbiként kivágni az ablakon a routert, még kipróbáltam a rádiószabvány haszánlatának a módosítását. Eddig a default b/g/n mixed módban volt, amit átállítottam b/g mixedre - és láss csodát, minden működik, mint a kisangyal.

Ezután végignéztem, és hát az van, hogy úgy tűnik, az n szabvány szerinti kommunikációval van gond. (n only és b/g/n mixed módban jelentkezik a hiba, hogy nincs adatátvitel).

Ettől persze boldog nem vagyok, mert így bár működik, de az átviteli sebesség már nem a régi. (A mediabox egy szobával arrébb lakik, a network test szerint eddig 30-40 megabit folyt - most már csak 10-12, ami egy 1080p-s filmhez már nem biztos, hogy elég. Természetesen az összes szóba jöhető eszköz 802.11n kompatibilis)

Szóval létezik az, hogy a 802.11n szabvány szerinti rádiókomm bemondja az unalmast? Így egyik pillanatról a másikra?

Nyilván nem vertem adósságokba magam a router vásárlásánál - korlátozottak a források - de azért erre nem számítottam.

(#16248) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Adott egy Dlink N150-es router. Az internet szépen beállt, de a megosztott mappákat nem tudom rajta keresztül elérni.
Mit kellene még beállítanom?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16249) szoke12 válasza szoke12 (#16248) üzenetére


szoke12
őstag

Na, sikerült megoldani, áttettem AP-ra. De azt meg lehet még oldani, hogy a megosztott mappákat vezeték nélküli hálón ne lehessen elérni?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16250) aveos válasza Gubek-Einste (#16246) üzenetére


aveos
tag

Beállítottam [így is], de nem történt semmi, ugyan az felállás >>> A bejövőnél van egy T-home -os Wifis router (ZXDSL 931VII) és minden LAN teli van TV -k, PC -k, stb. így utána akartam kapcsolni egy (TP-LINK TL - R460) routert és még két PC-t akartam rá csatlakoztatni, de ezeknél, már nincs internet!
[Ezt is ki próbáltam!]
Tud valaki valamilyen megoldást?

[ Szerkesztve ]

06302081105

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.