Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) umek7 válasza Voice24 (#15534) üzenetére


umek7
őstag

Sziasztok!

Nekem ugyan ilyen problémám van mint Voice24 fórumtársnak. Valószínűleg nem csak kizárólag az utorrentre allergiás a cucc, mivel nálam ugyan ez a jelenség jelentkezik akkor ha pl. egy SopCast-ot lövök be (P2P?). Igaz nekem nem D-link van, hanem a hiperszuper ZTE univerzális elosztó, router, wifi, telefon, minden egyben...

Net akkor lesz ismételten ha újraindítom a gépet, addig halál. uTorrent nem igazán megy wifi-n, kábelen meg amikor kedve van...

Ui: 2 gép van a hálózatban, mindkettőnél ez van...

(#15552) Intruder2k5 válasza umek7 (#15551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A ZTE-t nem régiben az Invitel topikban is szidták mint a bokrot, ugyanezen okból!

És ennek ellenére csak jönnek a "Milyen routert?" topikba, és továbbra is bőszen keresik a kombó eszközöket! Hát sosem tanulnak belőle, hogy ezek mekkora hulladékok? Kell egy modem, amit ad a szolgáltató, és mindenki vegyen magának routert! Egy rendes routert...

[ Szerkesztve ]

(#15553) lllama


lllama
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy nagyobb problémám. Most vettem egy TL-WR841ND(V8) routert. PPPoE -n keresztül szeretném használni, ami majdnem sikerül is mert odáig eljut, hogy beírom a felhasználónevet meg a jelszót de onnantól nem akar kapcsolódni. Vagyis akar de csak annyit ír hogy kapcsolódás, majd egy kis idő múlva hogy nem sikerült mert nincs internet. Internet van mert most is router kihagyásával a modemen keresztül tudok netezni. Segítsetek, kérlek titeket mert nekem nincs ötletem. A kábelek jók, már másik géppel is próbáltam.

(#15554) Intruder2k5 válasza lllama (#15553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A modem egy D-LINK DSL-360R?

(#15555) lllama válasza Intruder2k5 (#15554) üzenetére


lllama
csendes tag

nem, hanem egy Huawei SmartAX MT800u-T; amolyan kínai szar amit ezer éve adtak amikor a netet bekötötték

(#15556) Intruder2k5 válasza lllama (#15555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom, az általam írt típussal szokott előfordulni, hogy amikor már öregecske, és száradnak benne kifelé a kondik, akkor azt az állapotot a tp-link routerek nagyon nem díjazzák, és nem képesek pppoe kapcsolatot létrehozni! Lehet ezzel is ez hasonló a helyzet, főleg mivel mondod is, hogy ezer éves...

(#15557) lllama válasza Intruder2k5 (#15556) üzenetére


lllama
csendes tag

Másik routerrel működik Cisco (linksys) e1000, de annak meg az a baja hogy belassítja a netet. eredetileg lenne egy 10Mbit-es net ami ha nincs router bekötve meg is van, de a Cisco lelassítja 1-5Mbit -re az új TP-link meg csatlakozni sem tud. Most meg már ott vagyok hogy fogalmam sincs, hogy mi legyen. :S :D

(#15558) Intruder2k5 válasza lllama (#15557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, azoknak ez nem szokott gond lenni! Tegyél a CISCO-ra Tomato firmware-t, lehet azzal jobb lesz...

(#15559) lllama válasza Intruder2k5 (#15558) üzenetére


lllama
csendes tag

A Ciscoval nincs mit tenni az sem segít utánaolvastam külföldi fórumokon, meg van chates supportjuk, és ők is úgy gondolták, hogy hardver hiba. Pedig látszott rajtuk hogy próbálnak segíteni.

(#15560) Intruder2k5 válasza lllama (#15559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hardver hiba? Mi? Hogy 10Mbps-t képes átvinni? Akkor főleg mindegy neki, megérne egy próbát... De persze Te tudod! A TP-LINK meg nem fog kapcsolódni, annál is a sokadik példa a Tied! Itt a topikban is...

(#15561) kexksz


kexksz
addikt

Hali,

van egy TP-Link routerem. Az a probléma, hogy néha csak úgy nem látja a gép, nem tudom miért. Napi 1-2szer fordul elő kb. Ha kihúzom a routerből vagy a gépből a netkábelt és visszadugom utána jó egyből. Mi lehet a gond?

(#15562) kali válasza kexksz (#15561) üzenetére


kali
legenda

szia,

az lenne az igaz, hogy ki - ki alapon tesztelni, tehát adott routert másik munkaállomással, és a munkaállomást másik router párosítással, úgy konkretizálni lehetne, hogy a router vagy a munkaállomás a hiba forrása.
másik kábellel próbáltad? bár ez a kevésbé valószínű hibalehetőség.
router; reset, majd újrakonfog, esetleg reset, firmware frissítés/újrahúzás, reset és újrakonfig.

(#15563) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Üdv!

Lenne egy Edimax BR-6104K router, amivel annyi problémám lenne, hogy képtelenség 20Mbit-nél nagyobb sebeséget kicsikarni a WAN portjából. Régen jó volt, aztán gondolt egyet, és azóta a 40/20-as Digi-t sebeségtesztnél leredukálta 20/20-ra. Ha egyszerre megy a le és feltöltés, akkor szépen elosztja kétfelé a 20Mbit sávszélt. Mi baja lehet? Mert én nem tudtam rájönni. A segítséget előre is köszönöm. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#15564) kexksz válasza kali (#15562) üzenetére


kexksz
addikt

Sajnos nem áll ilyen próbálgatásokra lehetőségem. Majd a resetnek meg firmware frissítésnek (ez az utóbbi mennyire bonyolult/kockázatos?) utánanézek.

(#15565) Gubek-Einste válasza Ranagol_5 (#15563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy régi típus így könnyen elképzelhető, hogy már kezd haldokolni és így adja tudtodra, hogy megértett a csere, vegyél el újat, már nem érdemes szórakozni vele.
Természetesen meg lehet csinálni a szokásos reset + újra beállítás és reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás kombókat de hosszú távon ezek sem fognak sokat használni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15566) chungee


chungee
addikt

Estét!

Van 1 ilyenem, a T-HOME adta. Hol tudom beállítani a sávszél korlátozást:F Veszekedés van, hogy ki miatt lassú a net. A korlátozással megoldana a próblémát. De hogy kell beállítani?

(#15567) Intruder2k5 válasza chungee (#15566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyáltalán nem biztos, hogy képes ilyenre az eszköz! A menüben van QoS, Bandwidth Limiter, Traffic Control, vagy valami hasonló?

(#15568) chungee válasza Intruder2k5 (#15567) üzenetére


chungee
addikt

QoS-t találtam, a többiről ha jól látom nincs :(

(#15569) Intruder2k5 válasza chungee (#15568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez így nagy semmi, ettől azért kifinomultabb beállítási lehetőségekre lenne szükség, hogy eredményt érj el! Ahogy gyanítottam is, szolgáltatós eszközzel ez nem fog menni... Ha mindenképpen szükség van erre, akkor kell vegyél egy saját routert, és arra csatlakoztatni a klienseket!

(#15570) Claude Leon válasza chungee (#15568) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az a qos más, az csak a wifii ütemezésére vonatkozik, ami neked kell, az sehol sincs.

(#15571) chungee


chungee
addikt

Köszönöm a válaszokat. Akkor marad a hajhúzogatás :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15572) energy4ever


energy4ever
addikt

Adott egy DL-Link router, ami jelenleg is adja a wifit. A gepembe jelenleg egy PCI-os wifi vevo van, hamarosan VGA bovites miatt nem marad neki hely.
Van egy TP-Link TL-642G wifis routerem is, azt betudnam ugy allitani, hogy ne kabelesen, hanem a DL-linktol szedje a netet, es kabelen keresztul kapja meg tole a gep?

(#15573) Gubek-Einste válasza energy4ever (#15572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel a router-rel nem megoldható, ehhez kliens módot ismerő eszköz kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15574) energy4ever válasza Gubek-Einste (#15573) üzenetére


energy4ever
addikt

Mindenfele kepen csak a Wifi jo, mivel az internet a haz masik feleben van bekotve, es kabelesen nemtudom atrangatni az egesz hazon.
PCI, PCI-E., stb dolgok kivannak zarva, mivel nem fernek el a 2db videokartyatol normalis szellozes mellet. USB-set nem szeretnek, mert az elege gagyi alltalaban. Szoval valami router kellene, ami veszi a Wifit, es tovabbadja a netet a gepnek kabelesen.
Valami olcsobb megoldast tudnal ajanlani?

(#15575) Gubek-Einste válasza energy4ever (#15574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél egy kliens módot ismerő eszközt, ez lehet gyári vagy 3rd party firmware alatt is. Gyárival TP-Link 701ND/743ND/801ND/843ND/901ND, 3rd party firmware által pedig az összes támogatót eszköz képes erre, pl. Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15576) pjen válasza energy4ever (#15574) üzenetére


pjen
félisten

TP linket ne vegyél.

(#15577) Gubek-Einste válasza pjen (#15576) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15578) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

A probléma a következő: Munkahelyi hálózaton van egy szerver gép amin XP megy és 4 kliens gép amin az egyiken win7 üzemel. Ha csak egy-két gép megy akkor egész gyors az internet, de ha az összes gép üzemel, marha lassan jönnek be az oldalak és a le/feltöltés sebessége is nonszensz.... Ez maga az internet lassúsága vagy esetleg router gondokról lenne szó? Az internet egy 10/0,5-ös ADSL. Modem: D-link DSL-360R, Router: TP-LINK 1043ND, Switch(ami ugye a 4 kliens előtt van): 4 portos TP-LINK.

(#15579) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Nem kifejezetten gond, de elég furcsa, hogy egy frissen vásárolt TP-Link routernél a utorrent azt írja, hogy nyitva van az őáltala használt port. Router menüjét ellenőriztem, se a forwardingban nincs beállítva semmi, és a DMZ sem aktív. Ez vajon mitől lehet?

(#15580) Intruder2k5 válasza freeknight (#15579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Talán az UPnP-től...

(#15581) Intruder2k5 válasza ToxLee (#15578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

10/0,5-ös ADSL nem éppen egy csúcsnet manapság, de böngészésre még elegendő! Esetleg az nem lehet, hogy valaki letöltöget közben? Mert az bizony megfoghatja úgy, hogy már jobban érződik a lassulás!

(#15582) freeknight válasza Intruder2k5 (#15580) üzenetére


freeknight
őstag

És tényleg! Felismerte a utorrent meg a hamachi portjait is automatikusan! Ilyennel az ősrégi D-Link DIR-600-nál nem találkoztam. Ha egy másik gépről is akarok majd torrent klienst futtatni, azokat is felismeri majd, vagy azt már meg kell adni kézzel?

(#15583) Gubek-Einste válasza freeknight (#15582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fel fogja azt is ismerni de szerintem jobb MAC cím alapján kiosztott IP + port forward alkalmazása biztos ami biztos alapon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15584) freeknight válasza Gubek-Einste (#15583) üzenetére


freeknight
őstag

Okés akkor azt is megcsinálom! Köszi!

(#15585) ToxLee válasza Intruder2k5 (#15581) üzenetére


ToxLee
őstag

Nem tölt le senki. Vidéken az egyik leggyorsabb internet ez....

(#15586) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#15583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek is, meg annak is van előnye is, és hátránya is! A manuális forward előnye, hogy kontrollált, teljesen tisztában vagy vele, hogy mikor és mi van nyitva! Ezzel szemben az UPnP kényelmesebb, és paranoiások megnyugtatására a portok csak addig vannak nyitva, amíg azokra valóban szükség van, és ha zárod az alkalmazást, akkor záródik a port is!

(#15587) Bozek válasza Gubek-Einste (#15577) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mert pjen azt mondta. :D
Egyeseknek üldözési mániájuk van a TP-Link-el kapcsolatban.

(#15588) Intruder2k5 válasza ToxLee (#15585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt elhiszem, sokáig én is 8M-es DSL-en nyomtam jobb híján, de ez sajnos nem változtat azon, hogy a felfelé irányuló 0,5M - ami Invitelnél többnyire csak ~0,4M - sajnos elég kevés, és hiába van szabad kapacitás lefelé a 10megából - ami Invitelnél szintén csak 8,4M körül van - a kifelé menő kérések torlódnak, ezért lassan töltődnek be az oldalak! Megoldás lehet esetleg egy kis QoS, azaz forgalomszabályozás a routerben! 1043ND-re ilyenre képes firmware például a Gargoyle!

(#15589) Intruder2k5 válasza Bozek (#15587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem feltétlenül csak üldözési mánia, hanem inkább egy vélemény, ami sokszor tapasztalatokon alapul... Mellesleg én is hasonlóan vélekedem róla, de tőlem aztán az veszi, aki csak akarja, és senkit sem akarok ebben a cselekedetében meggátolni, ha neki ez kell... Kinek a pap, kinek a papné, van akinek bejött típus, és van akinek nem! Előfordulhat, hogy ugyanazok az emberek - vagy akár Te is - akik a TP-LINK-et kedvelik, más routerekre mondják azt, hogy nem vennék meg, és másoknak sem tanácsolják megvenni! Ekkor jöhet egy harmadik, aki majd azt kérdezi, hogy miért? Tán csak nem üldözési mániád van? Végül is a fórum anonym, így itt számon kérni utólag senkit sem lehet, de ettől függetlenül úgy fair, hogy mindenki maga vállalja a felelősséget a tanácsaiért, így maga dönthesse is el, hogy mit tanácsol! Ezért szoktam én is mindig azt mondani, hogy én személy szerint nem szeretem, nem is ajánlom, de ha feltétlenül ilyen kell, akkor ezt, meg ezt, meg ezt szokták ajánlani mások! Ha valaki itt kérdez, lehet kap két-három féle tanácsot, aztán az már az Ő felelőssége, az Ő dolga eldönteni, hogy kire hallgat!

[ Szerkesztve ]

(#15590) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Eddig modem--->router---> számítógépek útvonalon ment a net, de most valami nem jó.

Eddig azt szűrtem le, hogy valószínűleg a router a rossz, azzal a próbával hogy direktben (modem--->számítógép) működik-e a dolog.

Az egyik számítógéppel (Win7) ment, a másikkal (XP) nem. Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15591) Gubek-Einste válasza sarkanyolo2 (#15590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez így elég kevés, több info kellene. Kezdésnek:
Milyen net?
Milyen modem és router?
Pontosan mi is a gond?

A szokásosan javasolt:
Reset + újra beállítás
Reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás
Reset + 3rd party firmware felrakás + reset + beállítás, ha támogatott
volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15592) sarkanyolo2 válasza Gubek-Einste (#15591) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

OMG. Most nézem, hogy az alapértelmezett IP-je az 192.168.2.1, vagyis nem a szokásos... (haveromnál nem tudtam utána nézni...) Ezért sem értem el. Na majd ma ránézek...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15593) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Inviteles netem van, 10/1Mb ,A télen vettem egy Dlink-360R (fekete) modemet,hogy bírja a sebességet ,és alapjáraton egy 941ND routerem van.

Regéket olvastam már,hogy ez a páros sehogy nem akar rendesen működni együtt,és én is tapasztalom.
A Router V2/V3-as ,a legújabb firmware van rajta,csak az alapbeállításokat csináltam meg (PPPoE csatlakozás és Wifi beállítás),semmi mást.
A gond az,hogy a net eldobja magát. Van,hogy egy napig működik,de van,hogy 7-10 nap múlva mondja be az unalmast. Jellemzően ilyenkor nem érem el a router konfig felületét (92.168.0.1-et beírom,és semmi sem történik)
Sok eszköz csatlakozik rá, 3 teló, 4 laptop,és 4 sz.gép.

Miért van ez? Van egyántalán normális megoldás erre a helyzetre,vagy vásároljak be(már megint?)?

(#15594) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha nem éred el az admin felületet sem, akkor ennek mi köze a modemhez, és mi köze az Invitelhez? Egyébként ehhez nem kell 360R modem, a TP-LINK jellemzően amúgy is ezt csinálja! És nem csak a 941-es, mert ilyet lehet olvasni bőségesen a 1043ND, de még a WDR3600 topikba is... Egyes esetekben van, hogy segít a custom firmware használata (OpenWrt, DD-WRT), de van akinek azzal sem sokkal jobb!

[ Szerkesztve ]

(#15595) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15594) üzenetére


Kiki18
őstag

A probléma azóta áll fenn,hogy ezt a modemet megvettem,ezért lehet fontos infó. És mint írtam,jellemzően ezt csinálja,de ez nem mindig így van. Van,amikor elérem a routert,belépek,és próbál csatlakozni,de nem tud. Ilyenkor is kihúzom-bedugom a routert,és helyre is áll a kapcsolat.

(#15596) Intruder2k5 válasza Kiki18 (#15595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a modem a router "túloldalán" van, annak nem sok köze van ahhoz, hogy LAN-on az admin felületet eléred, vagy se! Mintegy 2-3 évvel ezelőttig, amíg DSL-em volt, én is ilyen modemet használtam, dchard féle firmware-el, és semmi gondom nem volt vele! Még dchard szerint is az egyik legjobb modem!

Mellesleg a regék szerintem a régi 360R-ről szólnak, nem a T1 verzióról, mert azokkal sokszor még csatlakozni sem tudnak a TP-LINK-ek, ha már egy kicsit öregebbecske a modem!

[ Szerkesztve ]

(#15597) Kiki18 válasza Intruder2k5 (#15596) üzenetére


Kiki18
őstag

Akkor mit ajánlasz,mit tegyek? Routert le kellene cserélnem?

(#15598) krealon válasza Kiki18 (#15597) üzenetére


krealon
veterán

Elso korben meg kene nezni, hogy a geped nem tarcsaz-e.

(#15599) Kiki18 válasza krealon (#15598) üzenetére


Kiki18
őstag

Win 7-em van,nem tárcsázik, és a Lan -nál a helyi hálózatot automatikusan észleli.

(#15600) proradeon válasza Kiki18 (#15597) üzenetére


proradeon
őstag

Hát én router csere előtt mindenképp megpróbálkoznék egy OpenWRT firmware-el. (Persze csak ha tudod mit csinálsz.) (V2 hardver verzióhoz ; V3 hardver verzióhoz - a hozzászólásodból sajnos nem tudtam kihámozni, hogy pontosan melyik is van neked.)

Nekem évek óta üzemel egy fekete D-Link DSL-360R és egy TP-Link TL-WR1043ND gond nélkül. Nem is értettem soha, hogy miért divat ennyire fikázni a TP-Link eszközöket. Budapesti albérletemben is ilyen router van, sosincs gond vele, egyszerűen beton stabil. Igaz sosem próbáltam gyári firmware-el, mindkettőre azonnal ment az OpenWRT.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.