Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) p2pp válasza azysha01 (#16649) üzenetére


p2pp
őstag

Milyen router, milyen wifi?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#16652) Gubek-Einste válasza Roland-87 (#16648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetnél egy próbát OpenWRT-vel.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16653) Roland-87 válasza Gubek-Einste (#16652) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Gondoltam már rá csak az nekem még nagyon kínai, kellene egy olyan kész verzió amiben van Grafikus felület, a Wifi kezeli az N szabványt van benne QoS, Wake On Lan, adatforgalom számláló, Static DHCP, Wifi kliensek térerejét és sebességét jelző rész, szóval amiben fontosabb DD-Wrtben megtalálható funkciók bennevannak és ezeket lehessen a grafikus felületről konfigurálni. Mert amit találtam neten ott azt írják ezeket mind nekem kell parancsorból konfigurálgatni amiben nem vagyok jártas ezért választottam a DD-t viszont többen írták hogy az Open stabilabb és gyorsabb de nehezebb használni így nem mertem még vele komolyabban foglalkozni, csak 1 2 napja kezdtem túrni a netet hogy megtudjak pár dolgot a rendszerről de eddig még nem nagyon lettem okosabb sőt még bizonytalanabb vagyok mert ott meg van egy rahedli csomag meg verzió hogy nem tudok tisztán látni abban hogy számomra melyik a legjobb.

(#16654) Gubek-Einste válasza Roland-87 (#16653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be az OpenWRT-s témába mert ott van pár hozzá értő és biztosan tudnak olyan megoldást amely neked is megfelel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16655) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#16648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gargoyle lesz Te barátod! Ez is OpenWrt, és van egy egész korrekt webes felülete!

[ Szerkesztve ]

(#16656) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16655) üzenetére


persnongrat
tag

Ez az oldal jó régi. Hogyhogy nem tették bele az OpenWRT-be a LuCi helyére?
A régi webes felülete jó volt az openwrt-nek, de ez a LuCi egy katasztrófa. :(

(#16657) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint, hogy a Gargoyle oldala régi? Miért tették volna a LuCI helyére? Vannak akik azt használják, és vannak akik ezt! Mikor régebben egy keveset próbálkoztam OpenWrt-vel, akkor én leginkább az XWrt-t szerettem, na de az már tényleg nem fejlődik mostanában!

(#16658) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16657) üzenetére


persnongrat
tag

Azt nem tudom, hogy maga az oldal mennyire régi, de a lap alján 2010-es dátumot láttam.
Tképp azt sem tudom, mi ez a Gargoyle, mennyiben különbözik az alap OpenWRT-től, szóval bocs, ha hülyeséget kérdeztem: én kifejezetten erre a webes felületre gondoltam, hogy átvehették volna a LuCi helyett.

"screenshots.txt · Last modified: 2010/03/21 19:25 by pbix"

[ Szerkesztve ]

(#16659) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Főoldal...

LATEST NEWS
Version 1.5.10 05/21/2013
This release has been a long time in development...

Egyébként ez semmiben sem különbözik az alap OpenWrt-től, ez is egy ugyanolyan OpenWrt, csak LuCI helyett Gargoyle van, tehát amit előzőleg is "akartál", más benne a webes felület! Az alap rendszer ugyanaz, ugyanazokat a csomagforrásokat használja, és a Gargoyle végülis telepíthető is opkg-val, a LuCI helyére, csak hát mégis elegánsabb így, hogy bele van fordítva az fw-be!

Is Gargoyle a fork of OpenWrt?

No. Gargoyle is a front-end/web interface for OpenWrt, not a fork. However, unlike X-Wrt or LuCI several kernel patches have been incorporated that make it impossible to install via the OpenWrt package system and still use all available functionality.

[ Szerkesztve ]

(#16660) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16659) üzenetére


persnongrat
tag

Ezért is írtam, hogy nem igazán néztem ott körül, csak a screenshotok alján lévő dátumra céloztam.
Viszont a telepítési leírásban van egy ilyen:
"Note: Gargoyle is now based on Backfire and theoretically installing as a set of packages should work, but it possible it may not. "
Ha ez igaz, akkor például a WDR-4300-ra nem is lehet felrakni, max. külön csomagként, ha van az Attitude Adjustment-re is.

(#16661) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 1.5.10-es verzió alapja az Attitude Adjustment 12.09 Final

http://www.gargoyle-router.com/wiki/doku.php?id=changelog

Itt található a WDR4300 image!

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin

[ Szerkesztve ]

(#16662) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16661) üzenetére


persnongrat
tag

Én csak az install guide-ot idéztem.
Tovább nem keresgéltem.

(#16663) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Nézegettem az ajánlott Openwrt alapú fw-ket de még olvasgatok mielőtt valamelyiknek nekiesnék viszont időközben sikerült részeredményt elérnem a jelenlegi fw alatt is, tüzetesen átnéztem a beállításokat és próbálgattam bizonyos dolgok ki/bekapcsolását. Egy DNSmasq nevezetű funkciót kikapcsoltam a DHCP beállításokban és meglepő módon sokkal gyorsabban jöttek be a weboldalak mint eddig, de miután neten rákerestem mi is ez, mindenhol azt találtam hogy pont ezzel kéne gyorsabban működnie de nálam ez nem így van. Jelentős eredményt hozott még az hogy próbaként kikapcsoltam a tűzfalat a QoS-t valamint az UPNP szolgáltatást is (így lett olyan mint a régivel alapból) aztán elkezdtem ezeket külön-külön próbálgatni és arra jutottam hogy a legnagyobb mértékben a tűzfal fogja meg a böngészést de ezt meg nem túl jó kikapcsolni, a QoS-ra is szükség van mert terhelés pl torrent nélkül valóban gyorsabb a böngészés de ha már 3 megával töltök le és közben rádiót is hallgatnék meg böngésznék akkor már nem annyira jó így hát az is maradt, az Upnp is okoz egy minimális lassulást bár nem tudom miért, a régin nem vettem észre eltérést bár nem is működött rendesen így ki is volt kapcsolva. Továbbá ajánlották még az Inviteles DNS szerverek helyett a Google dns-ek beállítását így hát megtettem és nem tudom hogy csak placebó hatás-e de ezzel is érezhető gyorsulást vettem észre szóval lehet hogy a végén sikerül megmaradnom ennél a DD verziónál ami azért sem lenne rossz mert az eddigi legstabilabb és szinte minden számomra fontos funkció ebben működik a legjobban köztük a QoS is sokkal jobb mint a régiben. De ennek ellenére bele vetem magam az OpenWrt témába és amint megfelelő tudásra teszek szert elkezdek vele próbálkozni mert mindenhol azt olvasom hogy nagyságrendekkel jobb mint a DD szóval érdemes lenne megtanulnom a parancssorral való bíbelődést.

(#16664) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#16663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szép vállalkozás, de mint írtuk, a parancssor már OpenWrt alatt sem létszükséglet, régen volt az már, amikor nem volt még webes admin felülete...

(#16665) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16664) üzenetére


persnongrat
tag

Te láttál olyat? Mert a White Russian-nek és az azt megelőző verziónak már volt webadminja.

(#16666) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl. OpenWrt trunkban tudtommal most sincs LuCI, hogy a véglegesen kiadott stabil buildekben mióta van azt nem tudom, de ehhez hozzá tartozik az is, hogy én vajmi keveset foglalkoztam OpenWrt-vel! Én most is Tomato-t használok RT-N66U-n! De az biztos, hogy a kezdetekben nem volt WebUI OpenWrt-ben!

[ Szerkesztve ]

(#16667) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16666) üzenetére


persnongrat
tag

Akkor pontosítsunk: az alaptelepítésben nem volt.
Miután felraktad, ipkg update ; ipkg install .... kellett, de létezett webes admin felület. Én így értettem.
(nem sajtóhiba, akkor még ipkg-t használt az openwrt)
Ja, az még nem LuCi volt amiről beszélek, hanem valami más, de nem jut eszembe, minek nevezték.
Viszont azzal nem is volt annyi bajom, mint a LuCi-val. Két hónapja nem vagyok képes rászánni magam, hogy Tomato-ról végre a TpLink-es OpenWRT-re váltsak, pedig csak ezért vettem az új routert. :(
Lehet, hogy a végén a tplink is dd-wrt-t vagy tomato-t kap majd.

(#16668) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

X-Wrt, WebIf

TP-LINK-re nincs Tomato, Atheros Chipset-et nem támogatja!

(#16669) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Hát én is Tomato párti vagyok, a másodlagos Wrt54gl routeremen az fut és szinte rá sem kell néznem, sajnos amikor vettem a routert elkövettem azt a hibát hogy nem Broadcom chipsetest vettem ami köztudottan stabilabb gyorsabb jobb, wifi téren meg pláne.. Most azon gondolkodok hogy visszatolom a Wrt160nl-re a gyári szoftvert és eladom aztán veszek egy Asus N16U-t amire feldobok egy Tomatot, az tökéletesen kezeli az N wifit a QoS ezerszer jobb mint akármelyik DD-n, legalábbis ismerősömnél tökéletes rajta minden és a Wifi hatótávja is sokkal jobb. Csak az a kérdés lesz-e rá vevő és ha igen mennyiért sikerül eladni mivel túl jó híre nincs ennek a modellnek így neten utána olvasva...

(#16670) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#16669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annak ellenére, hogy talán én vagyok itt a fórumon a leginkább BroadCom párti, a "köztudottan gyorsabb" állítást kicsit azért vitatom! Még egy 1043ND a 400MHz-es procijával 170-180Mbit-et stabilan route-ol, addig az RT-N16 480MHz-el csupán 140-et! Hasonló különbség megmutatkozik USB-s HDD-re/ről másoláskor is, Samba/FTP-n keresztül! Még a 1043 10MB/sec körül tud, addig az N16 6-8 közt mozog! Persze a stabilitás kérdés mindezt érdektelenné teszi, ugyanis semmit sem ér ez a sebesség, ha sokszor összeomlik, nem lehet terhelni (lásd torrent képesség), eldobálja a WiFi klienseket, és ezeken kívül is minden bajuk van... :)

(#16671) persnongrat válasza Roland-87 (#16669) üzenetére


persnongrat
tag

Azért engem a Tomato-ban (Shibby) zavar pár dolog.
Pl., hogy a lengyel srác, aki foglalkozik vele, mintha magára maradt volna.
Hogy az angolja néha hajmeresztően rossz. :)
Hogy az oldalán még a dátumokat is lengyelül írja ki, külön google translate kell hozzá. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16672) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem tökéletes az angolja, az enyém sem az! Na és akkor mi van? Semmi! Nem tehetek róla, nekem még oroszt tanítottak az iskolában, amit angolul tudok, azt magamtól tanultam! De ettől azért még élek, mindent megértek amit a "számítógép akar", és eddig a neten sem vesztem el soha! Persze nem fogok szinkrontolmács állást vállalni, de ez nem tragédia!

Az meg, hogy az anyanyelvén írja saját weboldalát, talán nem felróható neki! Rengeteg embernek tett jót és hasznosat ennek a firmware-nek az elkészítésével, karbantartásával, és folyamatos fejlesztésével, igencsak sajnálatos lenne, ha a "nem tökéletes" angol tudása miatt mindez nem lenne! Akinek ez így nem felel meg, maximum nem használja, ez még jogában áll, reklamálni azonban nem igazán! Nekem is van ezzel kapcsolatos weboldalam, és mit ad isten, magyar nyelvű! Ha már itt tartunk, engem sokkal jobban zavar az, hogy itt, egy magyar nyelvű fórumon, magyar emberek, néha olyan drasztikus helyesírási hibákat vétenek, hanyagságból, vagy nemtörődömségből, vagy nemes egyszerűséggel csak azért, mert nem tanulták meg az iskolában! Na ez az, ami zavaró, és nem az, ha valaki nem tud tökéletesen egy másik nyelvet!

(#16673) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16672) üzenetére


persnongrat
tag

Oroszul mennyit tudsz azon túl, hogy "Továris ucsítyelnyicá"? ;)
Az angolja azért zavar, mert ebből valahogy úgy érzem, túlságosan ragaszkodik a saját kis "szemétdombjához" (a'la kiskakas) és max. hibajelzéseket/bugreportokat fogad, de mást nem enged a kód közelébe. Pedig az "nfs stoped" elég hülyén néz ki már nem tudom hány verzió óta. Lehet, még a legfrissebb is tartalmazza? Nem tudom.

Mivel ez egy olyan szoftver, amit nemzetközileg is használnak/használunk sokan, talán nem ártana valaki angolost odaengedni egy kicsit. Egyébként is az egyemberes projektekkel mindig gáz van, ha a készítőjük kénytelen félbehagyni a munkát.

Szóval mégegyszer: nekem a fő gondom az, hogy mást nem enged oda, pedig gondolom, lenne önként jelentkező.

ui: angolt másfél évig tanultam, heti egy órában. Ehhez képest egész tűrhetően megy. Angol anyanyelvű levelezőpartner szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#16674) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hol is látod ezt az "NFS Stoped" feliratot? Amúgy ez szerintem tipikusan egy olyan hiba, ami még elírás is lehet, nem feltétlenül nem tudás áll mögötte!

Az About oldal nem azt mutatja, hogy egyedül fejlesztené a firmware-t...

[ Szerkesztve ]

(#16675) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16674) üzenetére


persnongrat
tag

/var/log/messages, közvetlenül boot után.
De nem egy verziót használunk.

[ Szerkesztve ]

(#16676) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, azt most nem tudom megnézni, a boot utáni logom már nincs meg...

(#16677) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16676) üzenetére


persnongrat
tag

2013 Jul 31 01:40:29 127.0.0.1 user.notice root: NFS Server stoped ...
2013 Jul 31 01:46:18 127.0.0.1 user.notice root: Stoping NFS Server ...

Lehet, hogy már javította, ez egy régebbi darab logja.

Viszont pár hete belenéztem az újdonságokba és kicsit kiakasztott, hogy az amúgy is már-már használhatatlanná zsugorított openssl csomag (ami be van építve a firmware-be) tovább lett csökkentve.
Gyakorlatilag ha SSL-t akarsz használni, muszáj valami külső helyről telepíteni. (optware/entware)

[ Szerkesztve ]

(#16678) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, nehéz mindenki igényeit kielégíteni, és ezzel együtt elférni a flashben is!

(#16679) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16678) üzenetére


persnongrat
tag

Ez igaz, de miért kell a fullost is lebutítani? Főleg, hogy amikor próbáltam certificate-et gyártani a RADIUS-hoz, akkor szoptam, mint a torkosborz, mert alapvető funkciók is hiányoztak a kiherélt openssl-ből. :(
(mellesleg a tor projektet sem igazán értem, miért erőlteti a srác, nem fehérembernek való és eléggé ráfázhatsz, ha véletlenül nálad megy ki valaki a netre és disznóságokra használja :( )

(#16680) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TOR Projekt ezen kívül brutálisan lassú is! Én sosem szerettem...

(#16681) Motyi


Motyi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.Van egy Asus RT-N65U típusú routerem. Van egy idegesítő x aktás hiba amivel nem boldogulok.Ha áramtalanítva volt az eszköz akkor bekapcsolás után random (1-60 perc közötti idő) az 5G-s háló "eltűnik".Pontosabban addig szépen csatlakoznak az eszközök egyszer csak megszakad a kapcsolat és nuku 5G.Pár perc elteltével újra megjelenik de nem lehet hozzá csatlakozni és újra eltűnik (és így tovább). A problémát megoldja ha belépek a modem admin felületére és a wifi beállításoknál (anélkül, hogy bármit átállítanék) nyomok egy alkalmaz gombot. Ezt követően az ezköz hibátlanul üzemel egész addi amíg ismét nem áramtalanítom. A vezetékes és a 2,4G-s részt nem érinti ez a probléma. FW a legfrissebb, a wifi beállítások automatikusra vannak rakva (de ha bállítok fix csatornát akkor is ugyan ez van).Volt már reset is, de nem segített. Van esetleg ötletetek mi okozhat ilyen problémát?
Tudom, ne áramtalanítsam, de amikor elmegyek otthonról kikapcsolom a hosszabítót, nem szeretek bekapcsolva hagyni semmit. Ha esetleg hw hiba (de ez elég valószínűtlen) akkor ezért nem viszem be gariztatni, már rutinból bekapcsolás után belépek az admin felületre és megoldom, hogy ne jöjjön elő (amit írtam nyomok egy alkalmaz gombot), de van hogy asszony egyedül van otthon és ő nem nagyon ért hozzá, jó lenne ha lenne valami megoldás.

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#16682) st6969 válasza kopogo (#16647) üzenetére


st6969
őstag

Sajnos nincs hozzá újabb fw (gondolom ezt érted router frissítés alatt). Viszont most már bekapcsolás után 5-10perc múlva eldobja a netet (addig működik). Ha közvetlenül kötöm a gépet a modemre, akkor nincs gond. Ebből gondolom, hogy csak a routerrel lehet a baj.
Létezhet valamiféle beállítás, ami ezen segít? Vagy csak a router csere?
Anno semmit nem kellett állítani, UPC netet rákötöttem, és működött...BELKIN F7D1301qaz routerem van

[ Szerkesztve ]

(#16683) kopogo válasza st6969 (#16682) üzenetére


kopogo
tag

kérjél ismerőstől próbára egy routert

(#16684) rusherr


rusherr
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy
TP-LINK TL-R402M nevezetű routert.
Nos van a házban egy másik gép és szeretném, hogy azon is legyen internet.
a modemem THOMSON THG520
Mi a tehendő ,mert még nem csináltam ilyet.

Előre is köszii..

SR

(#16685) Intruder2k5 válasza rusherr (#16684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel az említett modem egy kábelmodem, így az IP beállításnak dinamikusnak kell lennie, ami az alapértelmezett opció, így sok tennivalód nincs! Áramtalanítod a modemet, összedugod a router WAN portjával, majd visszadugod a 220-ba először a modemet, majd utána a routert is! Ha nem megy, akkor esetlegesen egy MAC cím klónozást megcsinálhatsz arról a gépről, amin egyébként működik az internet!

(#16686) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Sziasztok!

Van egy hálózattal kapcsolatos problémám.
Van egy asztali gép és 2 notebook. A notebookokon rendben van minden de az asztali gépen amikor a nethez vagyok csatlakoztatva (wifivel) akkor van úgy hogy magától lecsatlakozik, elmegy a gépről az internet, a notebookokon semmi ilyet nem tapasztalok. Azóta a router is cserélve lett de még mindig fenn áll ez a hiba. Lehet hogy hálózati kártyát kellene cserélni? Vagy mit tudok tenni?

(#16687) Intruder2k5 válasza WeeFeeri (#16686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Drivert frissítettél rajta? Ha nincs frissebb a fent lévőnél, akkor mehet fel régebbi is, a lényeg, hogy cseréld le másikra!

[ Szerkesztve ]

(#16688) WeeFeeri válasza Intruder2k5 (#16687) üzenetére


WeeFeeri
csendes tag

Megpróbálom frissíteni, ha nem jó akkor mi lehet a gond?

(#16689) Intruder2k5 válasza WeeFeeri (#16688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok minden lehet! Lehet hibás a WiFi adapter is, lehet vírus, féreg is, stb...

(#16690) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Nincs wifi adapter a gépben hanem hálózati kártya van, akkor megpróbálom a drivert frissíteni meg vírusirtást csinálok, köszi a gyors segítséget!

(#16691) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Januárba kaptam a T-online-tól egy D Link Dir 600-as modemet, tegnap estig rendesen működött, ma reggel bekapcsoltam és minden rendesen világít, de nem tud kapcsolódni a netre. A kapcsolatnál azt írja Busy és semmi. A legújabb Firmware. Visszatettem a régi WiFi nélküli Routert, avval megy minden, garanciális még, de nem tudom mi lőhette. Kireseteltem, de az se segített. :W

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16692) Intruder2k5 válasza Faterkam (#16691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pedig ha a reset sem segített, akkor az megdöglött...

(#16693) Faterkam válasza Intruder2k5 (#16692) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ezt gondoltam, vettem egy Tp-Link Wr 841N Routert, erre most nézem 5 év gar. Még a másik is garanciális, de gyorsan kellett. A család nem élhet Wifi nélkül! ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16694) thomson9505


thomson9505
csendes tag

Üdv !

Van egy frissen vásárolt TP LINK tl-wr741nd routerem amit sajnos nem tudok megfelelő módon konfigurálni.
Összekötöttem normálisan mindent ( modem --> router --> asztali gép ). Először megpróbáltam a dobozban lévő cd -vel konfigolni de a 3. lépésnél megakadtam, mivel kidobott egy hibaüzenetet, hogy nincs internetkapcsolat, ellenőrizzem a modemet meg a routert.
Ezután megpróbáltam a kézi setup-ot. Mivel a routeren nem volt ip cím feltüntetve ezért beírtam a 192.168.0.1 és 192.168.1.1 -t de egyik sem működött (a kért oldal nem található).

Valamint még az is furcsa, hogy ha a modemet összekötöm a routerrel nem tudok csatlakozni az internethez,(WAN PPPOE) holott a modemem működőképes.

Ha valaki tudna valami tippet írni, hogy mit csináltam rosszul előre is megköszönném, mivel jelen pillanatba nem állok a helyzet magaslatán ! :)) :W

Előre is bocsi, ha néha összeszavakat a keverem !

(#16695) Intruder2k5 válasza thomson9505 (#16694) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is reset-eld le a routert! Áram alatt 10mp-ig nyomd hátul a RESET gombot! Aztán az egyik LAN portot kösd össze a géppel, és próbáld elérni itt...

http://tplinklogin.net

(#16696) csixy válasza thomson9505 (#16694) üzenetére


csixy
addikt

Ez így egy kicsit egyszerre sok lesz...

Vannak kérdések:
-Milyen interneted van?
-A 741nd Router nélkül eddig hogyan interneztél?
-Milyen DSL-modemed van?
-Hogyan kötted össze a gépedet a routerrel (Mit mibe dugtál?) ?

Ezen meg gyakorolhatsz:
http://www.tp-link.com/en/support/emulators/?model=TL-WR741ND

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16697) persnongrat válasza thomson9505 (#16694) üzenetére


persnongrat
tag

Első alkalommal csak a géped és a router egyik LAN portja legyen összedugva, a modemet hagyd ki!
Az nem tudom mennyire triviális számodra, hogy ekkor a géped hálókártyájának is 192.168.0/1.x címet kell fixen beállítani, ahol 2 <=x <255 és a netmask 255.255.255.0
Tplink esetében a 192.168.0.1 cím a valószínűbb.

(#16698) Intruder2k5 válasza persnongrat (#16697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm??? Miért is kell fix IP címet beállítani?

(#16699) persnongrat válasza Intruder2k5 (#16698) üzenetére


persnongrat
tag

Mert az eddig látott gyári leírások szinte mindegyike ezt javasolja.
Általában meg azért, hogy akkor se legyen gond, ha a routeren valamiért nem megy a DHCP szerver.
Illetve a windows-nak hülye szokása 169.x.x.x címet felvenni ha nem kapott mást.

(#16700) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek mi lehet az oka annak,hogy WIFI-n,egy padfone 2-es telefonon nagyon ingadozik a sebesség,de a jelerősség maximális.Az esetek többségében 100-200 kB-es sebesség tapasztalható,de néha 20MB-ig megy.
Egy másik telefonon hibátlan volt a működés.
A router frissítés,és a hard reset már megtörtént.
A típus egy TP Link TL-WR841ND.
A beállításokat nem piszkáltam.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.