Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Gubek-Einste válasza makonybela (#16247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset volt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16252) aveos válasza Gubek-Einste (#16251) üzenetére


aveos
tag

Igen, de csak a TP-LINK TL-R460 routernél!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#16253) Gubek-Einste válasza aveos (#16252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tőled kérdeztem, a te gondodra nincsen ötletem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16254) Nowhere


Nowhere
tag

Sziasztok!

Linksys WRT54GL tulaj vagyok és nyilvánvalóan nem értek hozzá kicsit se. Ma kiderült számomra, hogy az évek óta fizetett 50megabites netem valójában fél gőzzel megy. (balek vagyok, tudom)

Szeretném orvosolni a problémát, ami a következő: ha a fent nevezett routeren keresztül jön a net, a letöltés max 3,5M/sec ig bírja, ha kiiktatva a router, direkt rákötve a modemre akkor atomstabilan jön a 6M/sec. (ezt használtam: ftp://ftp.fsn.hu/testfiles/)

Tud valaki segíteni, hogy mivel lehet a gond, valami tipp hogy mit kell állítani, cserélni, akármi, hogy teljes legyen a sávszél?

Köszi előre is!

(#16255) PNP


PNP
őstag

Sziasztok, gyors segítséget kérnék!
DD-WRT firmware frissítés lehet hogy nem sikerült, legalábbis nem tudok csatlakozni a routerhez.
http://192.168.1.1/-t beírva a böngészőbe egyből ezt hozza be: http://192.168.1.1/cgi-bin/luci
És hogy nem jó a jelszó.
Mi lehet ez?
(Ami furcsa, hogy beüzemeltem a régi, soha nem módosított, gyári default értékekkel rendelkező TP-Linket, és most azt sem tudom elérni. Hálózatok közt megjelenik, de a 192.168.1.1-re, de a 0.1-re se lép be.

(#16256) Gubek-Einste válasza Nowhere (#16254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Új router-t kell venned mert a jelenlegi már nem alkalmas ehhez a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16257) Nowhere válasza Gubek-Einste (#16256) üzenetére


Nowhere
tag

Rosszul tudom, hogy ez a típus bírja 54megabitig a nyomást? És az pont néggyel több, mint amire előfizetek, tehát belefér az elméletem szerint. (nem kötözködésből kérdezem, csak szeretném megérteni pontosan)

(#16258) Gubek-Einste válasza Nowhere (#16257) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 54 a wifi-re vonatkozik és annak is csak elméleti max sebessége ami a gyakorlatban, megfelelő körülmények között is csak max 20-22.
Ami jobban számít az a NAT-olási képesség ami egyenlő azzal, hogy mekkora netet bír kezelni és ez a típus, verziótól és firmware-től függően, 30-40 körül van max.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16259) Nowhere válasza Gubek-Einste (#16258) üzenetére


Nowhere
tag

Óhh, köszönöm! És ha új routert szeretnék mit ajánlanál, ami megfelelő lenne nekem? Figyelembe véve, hogy esetleg 1-2 éven belül nagyobb netre váltanék majd.

(#16260) makonybela válasza Gubek-Einste (#16251) üzenetére


makonybela
csendes tag

No, most hogy mondod, azt nem próbáltam. De...

A következővel sikerült még megfejelni a sztorit:

Kiderült, hogy a hiba csak akkor lép fel, ha a telefonommal (Sony Xperia U) fel vagyok csatlakozva a wifire...

Sosem szoktam a telóval wifit használni, mert elég nagy mobil adat opcióm van rajta - szóval nincs rá szükség, viszont tegnap este, amikor elkezdett halódnia wifi, a fene nagy tesztelgetésbe a telefont is bevontam.

Ma telefon nélkül ültem le, csak notebookkal, és gyönyörűen ment minden b/g/n mixed módban. Na mondom ez fura, már megint szellem a gépben, de aztán felcsatlakoztam a telefonnal is, és paff. A telefonon és a laptopon is leállt az adatforgalom úgy, hogy a wifi kapcsolat él és töretlen.

Furcsa, mert az Xperia "n" kompatibilis, és azért fordult már elő olyan, hogy használtam vele a wifit, és nem volt gond...

(#16261) makonybela válasza makonybela (#16260) üzenetére


makonybela
csendes tag

OK, úgy tűnik, a telefon lesz a ludas, mert ezen a szálon viszont már több embert is találtam, aki hasonlóra panaszkodik (Xperia U-val felmászik wifire, és pár másodperc után leáll a teljes adatforgalom minden eszközön)

(#16262) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok
d-link di 524es routerem van
kábeles és wireless része is müködik.
sokszor megszakad a konnekcio elmegy a net.ami letöltéseknél gond.
hallottma ilyenrl hogy panelnál bezavar hogy valszeg mindne második háztartásban van router és a routernek valami jelét,mhz.ét vagy nem tudommit kell másra egyedibbre állitani.ezt hogyan és hol kéne?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16263) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#16259 Nowhere Ha hosszabb távra tervezel akkor mindenképpen gigabites portokkal felszerelt típust érdemes venni. Ezekből ajánlottak a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

#16262 dragonfx Ami neked kell az a wifi csatornának a beállítása a környezeti viszonyokhoz, a router admin felületén a wifi beállításai között kell megtenni. Ehhez először kell a wifi-s gépre fel kell tenni az inSSIDer nevű programot, futtatni, az általa kijelzett dolgokat ide beírni (a legjobb egy képernyő mentés lenne) és megmondjuk, hogy mik a lehetőségeid.
Mivel ez egy elég régi típus így könnyen elképzelhető, hogy már kezdni megadni magát és ez okozza a gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16264) dragonfx válasza Gubek-Einste (#16263) üzenetére


dragonfx
veterán

de a pc.n avgy a laptopra kell eza progi gépre felraktam ami kábelesen vana routerne kleresztül azt írja no wifi device conencted??
:U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16265) Gubek-Einste válasza dragonfx (#16264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Arra a gépre kell amelyikben van wifi adapter.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16266) dragonfx válasza Gubek-Einste (#16265) üzenetére


dragonfx
veterán

na a laptopon mutatta
2 oldalnyi hálozatlista van
nem tudom ebből mit tudtok kiokoskodni de remélem tudtok segíteni mert most is 2x szakadtam... :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16267) elesvik válasza PNP (#16255) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello
kösd össze a géppel és nézd meg ipconfig /all átjáró ip cimét és úgy próbáld meg elérni.
jel:admin
pw:admin

[ Szerkesztve ]

(#16268) PNP válasza elesvik (#16267) üzenetére


PNP
őstag

Köszönöm, közben rájöttem, hogy ha indítok egy privát böngészőt (vagy törlöm a cache-t és a history-t), akkor működik.

(#16269) dodopek válasza aveos (#16252) üzenetére


dodopek
addikt

Aveos!

Lehet, hogy én nem értem jól, de hogy is van ez?

Az elsó útválasztónak minden lan portja tele van. A második routert hogy akartad csatlakozatatni hozzá? Wifin? Mert ha két routert wifin kötsz össze(tehát bridge-t csinálsz), akkor a második routerből már csak kábellel lesz neted. Ha jól emlékszem...
Ha félreértettelek, akkor bocsi, még nem aludtam éjszakás után...

(#16270) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Lenne egy problémám. Van egy cisco 3925 ös routerem (UPC-től) és megakarom változtatni a wifi jelszavát, de nemtudom a felhasznaloi nevet, se a jelszót, ilyenkor mi a teendő? Előre is köszia válaszokat!

(#16271) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#16266 dragonfx Itt sok mindent nem lehet tenni, teljesen telített a környezet, átállíthatod a csatorna számot 1-esre de az sem fog javulást okozni.

#16270 freeroam12 Le kellene reset-elni és akkor visszaáll a gyári (UPC-s) üres/üres-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16272) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#16271) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Hány másodpercig nyomjam a reset gombot?

(#16273) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#16272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amíg újra nem indul az eszköz, kb 10-15 másodperc.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16274) aveos válasza dodopek (#16269) üzenetére


aveos
tag

A második nem WIFI-s, de már meg van a megoldás >>> RESET a router -en belül utána pedig [ez]!
Köszönöm Intruder2k5 kollégának! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#16275) PNP


PNP
őstag

DD-WRT-s TP-Link 3600-ra kötött merevlemezre másolnék wifin, de iszonyú lassú, 900kB/s körül van. Tegnap ugyanez elég gyorsan zajlott, de azóta nem változtattam semmin.

(#16276) dragonfx válasza Gubek-Einste (#16271) üzenetére


dragonfx
veterán

mit tudnék akkor tennia wireless és akábeles rész se szakadozzon?most 2esen van de egész okés.
arra tegyem ahol senkinek nincs csucs?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16277) Gubek-Einste válasza dragonfx (#16276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Oda kellene tenni ahol a lehető legkevesebb és leggyengébb más hálózat van.
Ha már a kábeles rész is szakadozik akkor inkább vegyél egy új router, csak rosszabb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16278) dragonfx válasza Gubek-Einste (#16277) üzenetére


dragonfx
veterán

aha de kb egyszerre szakad meg a kábeles pc és a wireless laptop connection.ez nem függ össze?
akkor a fenti 2 kép alapján nekem hova kéne?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16279) kopogo válasza dragonfx (#16262) üzenetére


kopogo
tag

hello

szerintem eszköz csere lesz belöle

(#16280) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Legyen szíves segíteni valaki:

D-Link DI-604 -es routerem van, amikor fut a torrent rendszeresen szakítja a netet, a belső hálózat működik továbbra is. Illetve előfordul egyszer-egyszer hogy torrent futtatása nélkül is megszakad a net de ez ritkább.
A beállítások között már nézelődtem de nem tudom mi okozhatja ezt. A szoftvere elég régi de nem találtam ennél frissebbet mivel a hardver sem mai darab.

Az MTU érték állítgatásával próbálkoztam: eredménytelenül. Van esetleg valakinek ötlete hogy mit csinálhatok rosszul? Kábelnetről van szó 10mb/s, nem túl gyors a jelenleg elérhetőekhez képest de tény hogy mikor a routert gyártották ez is még csak álomkategória volt, ezért gyanakszom hogy a nagy adatmennyiség miatt szakítja meg a kapcsolatot, a DoS protection viszont ki van kapcsolva, van esetleg hasonló opció amit állítanom kénem, vagy at MTU értéket állítsam extrém magasra? De lehet hogy teljesen rossz irányban tapogatózok. Mindenesetre ha megszakad akkor az áramtalanítás után azonnal visszajön, és router nélkül sincs ez a hiba tehát minden más a routeren kívül kizárható.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16281) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#16280) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ha troubleshootolom a windowsban akkor nem jön vissza a net, ezt kapom:

"Ethernet" doesn't have a valid IP configuration"Ethernet" doesn't have a valid IP configuration Not fixed
Reset the "Ethernet" adapter Failed
Investigate router or broadband modem issues Failed

The default gateway is not available.
The default gateway is a device that connects a local network or computer to the Internet.
A broadband modem or router is usually the default gateway. Not fixed
Investigate router or broadband modem issues Failed
Reset the "Ethernet" adapter Completed

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16282) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémám lenne, amiben a segítségeteket szeretném kérni.
Van haveromnak egy routerje (TP-Link TL-WR740N), valamint van neki egy Samsung Galaxy S3 Minije.
Azzal van probléma, hogy ha a saját routerén fellép netre, akkor nem jeleníti meg a képernyőképeket (pl. Youtube-on lejátssza a videót, de a képeket nem jeleníti meg - amire rákattintasz, hogy az induljon el).

Ott kezd érdekes lenni a dolog, hogy ha az én routerem használja, tökéletesen működik (megjelennek a kis képek is) az S3 Mini. Az én telefonom is jól működik az ő routerével...

Cserélni akartunk, de sajnos azon a routeren nem fut 3rd party firmware, amiből nekem szükségem van 1-2 dologra...

Van valami ötletetek, mivel kellene kezdeni, mi lehet a gond??? Gyári alap beállításokkal sem műxik a dolog a saját routerével és telefonjával...

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#16283) dragonfx válasza kopogo (#16279) üzenetére


dragonfx
veterán

Ugy sejtem én is sajnos. :-( :'(
5-6e körül mit vegyék?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16284) Gubek-Einste válasza dragonfx (#16283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 741ND-t de inkább egy kicsivel többért 841ND v8-at.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16285) dodopek válasza dragonfx (#16283) üzenetére


dodopek
addikt

TL-WR740N routert semmiképp sem!

(#16286) dragonfx válasza Gubek-Einste (#16284) üzenetére


dragonfx
veterán

a 840es mennyivel jobb?
és mi a különbség az n és az nd között?
a 740es rossz?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16287) Gubek-Einste válasza dragonfx (#16286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 74x N150-es, a 84x N300-as.
Az N-esen nem cserélhető az antenna, az ND-n pedig igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16288) dragonfx válasza Gubek-Einste (#16287) üzenetére


dragonfx
veterán

én nem akarom cserélni.mér mire jo az antennacsere?
de a 800as már 2 antennás?
nekem 20mbites dig netet kéne elosszon de ha hibás egy széria én elhiszem nektek azt nem veszem meg.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16289) dodopek válasza dragonfx (#16286) üzenetére


dodopek
addikt

Ha visszaolvasol a 740-nel kapcsolatban, rengeteg baj van vele.Ma is írta valaki, hogy gyíkja van. Személyesen 2 hetet szenvedtem, mire rájöttem, hogy miért dobálja a wifi netet minden eszköznél. Amennyi rosszat olvastam, semmiképp ne vedd meg. És ahogy szokták mondani, természetesen a véleményem teljesen szubjektív...

(#16290) dragonfx válasza dodopek (#16289) üzenetére


dragonfx
veterán

aláírásodba 470 van nem 740 vagy elirtad?
én hiszek nektek.
de akkor a 741 már jo?
vagy inkább a 841 akkor?
hosszutávra tervezek vele látom 5 év garit adnak rá az király és az ára is kb ott van ahol én szeretném.
;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16291) dodopek válasza dragonfx (#16290) üzenetére


dodopek
addikt

Elírtam, köszönöm. Már javítottam is! :)

[ Szerkesztve ]

(#16292) Intruder2k5 válasza dodopek (#16291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó duma, csak vsz az a "TL-WR740N" felesleges bele! :)

(#16293) dodopek válasza Intruder2k5 (#16292) üzenetére


dodopek
addikt

Miért? Egyébként csak azért írtam bele, mert ha valaki úgy akar venni, hogy benneteket nem kérdez meg a jó vételről, és elolvassa, akkor lehet, hogy utánajár. Akkor meg már volt értelme...

(#16294) Intruder2k5 válasza dodopek (#16293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert szerintem jobban hangzik úgy, hogy... :)

Nehogy vegyél TP-LINK routert!

De mindegy, nem kell ezt tovább ragozni, ez csak a személyes véleményem, és jelen esetben csak poénnak szántam!

[ Szerkesztve ]

(#16295) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#16280) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Valaki erre?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16296) Intruder2k5 válasza $p@rr0w (#16295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelnetnél 1500 az MTU értéke, és ezt nem is kell elállítani! A torrent kliensben mennyi a maximális kapcsolatszám összesen?

(#16297) dodopek válasza Intruder2k5 (#16294) üzenetére


dodopek
addikt

:D

(#16298) $p@rr0w válasza Intruder2k5 (#16296) üzenetére


$p@rr0w
őstag

450, sebesség teszt után automatán állította magát.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16299) Bozek


Bozek
nagyúr

Bár továbbra se router gond, de itt kezdtem el róla írni, úgyhogy a végeredményt is ide rakom. :)

Ma kijött a szerelő és átnézte a dolgokat. A szakadozást és a lassú NET-et a szűrő okozta. Kicserélte és minden tökéletes. Az azért kérdéses, hogy miért tartott ez nekik majdnem 2 hétig, de a lényeg, hogy megoldódott a probléma.

(#16300) Intruder2k5 válasza $p@rr0w (#16298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az rengeteg sok, mind a 10Mbps-hez, mind pedig a Dl-524-hez képest! Állíts be mondjuk 100-at!

Nekem az 50Mbps nethez is ennyi van, és bőségesen elég! Torrentenként max peer 20, max feltöltési szál 5, globális peerkapcsolat max 100, globális feltöltés max 25 szál!

4-500 kapcsolat alatt a Dl-524-től komolyabb routerek is letérdelnek...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.