Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) Sixkiller6 válasza kopogo (#16845) üzenetére


Sixkiller6
őstag

Linksys WRT54GC

- no es importante -

(#16902) Intruder2k5 válasza barnam_ (#16900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg felettébb érdekes, hogy mitől is működik a dolog!

(#16903) #73959936


#73959936
törölt tag

Most dolgozom, de nem emlékszem auto-n maradt-e a csatorna szám...Azt hol is kell állítani ?
Esetleg a gépre progi, ami megmutatja a tizenakárhányból melyik a biztosan szabad csatorna ?
Egyébként csak 2 wifi jel van ezen kívül...
Köszönettel mint mindig

(#16904) Intruder2k5 válasza #73959936 (#16903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatorna beállítása...

Wireless -> General -> Control Channel

A helyes beállítás kiválasztásában pedig az inSSIDer program segíthet!

(#16905) Gubek-Einste válasza #73959936 (#16903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-nek az admin felületén a wifi beállítások között lehet/kell megadni a használandó csatornát.
Jó lenne látni az inSSIDer képet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16906) #73959936


#73959936
törölt tag

Köszönöm mindkettőtöknek, délben otthon megnézem, próbálom az isSSIDer-re előtte kideríteni hová is "rakjam"

Mondom össz. 2 wifi hálózat van összesen...az enyémen kívül

Na üdv.

(#16907) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát nemigen jött össze. Egyrészt nem találtam a kérdéses router beállításai között olyant, amin wifi jelet lehetne erősíteni, mert ugye az AC66U az már más tészta, hangyányit nagyobb, nemcsak összegben...

Próbáltam az inssider-t is, de valami gond lehet vele, mert semmit nem mutat, nem engedi teszteltetni a környezetet, ja xp-m van, így csak 2-es verzió fut, talán ha 1 kicsit szájbarágósan lehetne segíteni....

Beállítottam ugyan 1 csatornát az auto helyett, hátha eltaláltam valamelyik üres helyet és jobb lesz majd a wifi

üdv. Csaba

[ Szerkesztve ]

(#16908) Intruder2k5 válasza #73959936 (#16907) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugye WiFi-s gépen próbáltad?

(#16909) #73959936 válasza Intruder2k5 (#16908) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát.........nemigen.

Erre nem is gondoltam, elbutulok....

Azt hittem h.a sima asztali gépen a routeren keresztül látom, amit kell-----

(#16910) #73959936 válasza #73959936 (#16909) üzenetére


#73959936
törölt tag

Annyit azért még megkérdeznék, hogy az Asus említett rt-n12 d1 tipusában most akkor állítható a jelerősség vagy sem ? Egyébként teljesen magyar a felület...

Üd.v Csaba

(#16911) Intruder2k5 válasza #73959936 (#16910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Te nem látsz benne ilyen opciót az adott helyen, akkor nem! Ellenben lehet tenni rá Tomato fw-t, abban állítható, még akár a kis hazánkban megengedett maximális érték fölé is kicsivel!

(#16912) Bozek válasza Intruder2k5 (#16911) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt nem lehet valamivel állítani: [link]? Nem értek ehhez a router-hez, csak emulátort kerestem hozzá gyorsan. :)

(#16913) Intruder2k5 válasza Bozek (#16912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem! Meg aztán legjobb tudomásom szerint az újabb RT-N12 D1 fw-ben már ugyanaz a felület van, ami az RT-AC66U-ban, csak hát nyilván a funkció kevesebb!

Tomato-ban lehet állítani, ez biztos!

[ Szerkesztve ]

(#16914) toto6 válasza Intruder2k5 (#16895) üzenetére


toto6
csendes tag

Szia!
Megoldódott a probléma, a routerem hálózata 192.168.1.1. -től kezdődött, az eszköz IP je meg 192.168.0.254. Ezért nem lehetett megtalálni, amint átállítottam a router hálózat kiosztását, mindjárt jó lett.
Ez jól jöhet másnak is azért írtam le!
Köszönöm újra a segítséged!

(#16915) Intruder2k5 válasza toto6 (#16914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az jó! Csak hát tegnap ezt írtad...

"lehet pingelni a 192.168.1.10 IP-t a router szerint ő lenne az"

Na de mindegy, a lényeg, hogy megoldódott!

(#16916) toto6 válasza Intruder2k5 (#16915) üzenetére


toto6
csendes tag

Gondoltam, hogy az, de ezek szerint nem is láthatta csak kitudja minek osztotta ki azt a címet. De tényleg mindegy is, lényeg hogy most már tök jó! :)
Köszönöm!

(#16917) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

ŰDV! Adott a következő:

Van egy TP-Link TL-WR340GD Router
Nem egy csúcspéldány 80 millió antennával. Csak egy kis 1 antennás mezei router. De amire kitalálták az működik.
A mai naptól elég érdekes dolgokat csinál. Véletlenszerűen elég sokszor a router fogja magát és lefagy. A hálózat kapásból elszáll arra a pár másodpercre. Aztán pár másodperc után újra megy tovább, mintha semmi sem történt volna.
Így a router nagyon nem használható, mert mindig akkor fagy le amikor nem kellene.
Vajon mi kínja lehet már? Mivel a router legalább meg van 2 éve, így sztem lehet, hogy a router meghalt. És újat kell szerezni.
Azt sem tudom garis-e esetleg a készülék, mert azt sem tudom hány év garit adtak rá, és, hogy hol van az a garanciális papír :D :D

(A Routert is ki kellett húznom az elosztóból hadd pihenjen. Bár így Wifi nincs, de legalább stabil internet van az asztali gépen fagyások nélkül. :DDD )

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#16918) kopogo válasza LyonnaisFan1 (#16917) üzenetére


kopogo
tag

hello

Garit tekintve szerintem 3 év bár a dobozon 5 év van.
Próbáld meg frissíteni.

(#16919) krealon válasza LyonnaisFan1 (#16917) üzenetére


krealon
veterán

Bizonytalankodo routernel az elso dolog, amit ellenorizni kell (fokent, ha mar idosebb mint 1 ev), az a tapegyseg. Ha azt egy hasonlo parameteru (feszultseg, csatlakozo, polaritas, teljesitmeny) uj tap meggyogyitja, akkor a routerben levo elektrolit kondenzatorok ellenorzese maradhat a kovetkezo meghibasodas alkalmara.

Elvileg a TP-link eszkozokre 5 ev garancia van, igy erdemes lett volna megtartani a garanciapapirt (es lehetoleg a gyari csomagolast is, mert ugy zokkenomentesebb szokott lenni az ugyintezes is).

(#16920) Faterkam válasza Faterkam (#16833) üzenetére


Faterkam
addikt

Ma megérkezett a garanciális cserén lévő D-link Dir 600-as routerem, lecseréltem a vadonat új Tp-Linket és csodák csodájára semmi gondom nincs a Wifivel. Én megértem aki azt mondja, hogy csak beállítás kérdése, vagy user error, és jó a Tp-link. Én 2 hetet szívtam vele, az állandó Wifi gondokkal. A dlink-nél semmi ilyet nem tapasztaltam. Beállítottam és megy. Én arra gyanakszom, hogy a G580-as laptop és a Tp-link nem fért össze :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16921) Intruder2k5 válasza Faterkam (#16920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez ilyen szelektív, routertől függő user error! :)

(#16922) Faterkam válasza Intruder2k5 (#16921) üzenetére


Faterkam
addikt

Lehet :C

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16923) Dzsuditt


Dzsuditt
tag

Üdv,

adott egy TP-LINK WR-741N típusú router, családi házban lakunk, és az én szobámban már egyáltalán nem lehet fogni a jelet, szeretnék egy kb. 16-20 dbi-s antennát venni hozzá, csak nem értek hozzá, hogy melyekkel lenne kompatibilis. :) Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy esetleg ez és ez jók-e hozzá?
Előre is köszönöm! :)

(#16924) Intruder2k5 válasza Dzsuditt (#16923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

16 és 20dBi-s antenna, legalábbis routerre szerelhető nem létezik! Ez minimum egy YAGI antenna lenne!

Ha meg is veszed a linkelt példányokat, semmi garancia nincsen rá, hogy bármit is javulni fog a helyzet, sőt a tapasztalatok azt mutatják, hogy leginkább csak nagyon minimális, alig érezhető a változás! Ahogy mondani szokták, "talán egy csíkkal nagyobb lesz a jelerősség"!

[ Szerkesztve ]

(#16925) Gubek-Einste válasza Dzsuditt (#16923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azok biztosan nem annyi amennyit megadtak rá, 5-8 dBi-nél nagyobb antennát nem érdemes venni mert nem lesz semmilyen hatása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16926) Dzsuditt válasza Gubek-Einste (#16925) üzenetére


Dzsuditt
tag

Értem, köszönöm a válaszokat! :) És akkor esetleg elérhető árban (1-2ezer ft) tudnék venni valamit vagy felejtsem el? :)

(#16927) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

TP-Link TL-WR542G típusú routerem wifis jelét továbbra is gyakran elveszti a laptop. Teljesen random. Csak egy valamihez tudom kötni a hibát. Ha youtube linket töltünk be ott szinte mindig elveszti a jelet. Ötlet?

(#16928) Intruder2k5 válasza Dr. Gonzο (#16927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos, hogy "csak" a wifi jel veszik el? Csak mert youtube kapcsán szoktak dns problémák felmerülni, amiket sokszor megold a google dns használata!

8.8.8.8
8.8.4.4

(#16929) Dr. Gonzο válasza Intruder2k5 (#16928) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem vágom pontosan mire gondolsz, de a PC közben hiba nélkül netezik.
Ezt a google dns témát kifejtenéd nekem?
Kösz.

(#16930) Intruder2k5 válasza Dr. Gonzο (#16929) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ha PC-n nyomsz youtube linkre? Az nem akad el egy pillanatra? Vezetéken nincs ilyen jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#16931) Dr. Gonzο válasza Intruder2k5 (#16930) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Vezetéken semmi gond nincs. Csak wifin. És ma lettünk arra figyelmesek, hogy minden youtube indítási kísérlet után semmit nem nyit meg már. De ehhez a hosszú videókat tartalmazó linkeket kellett betölteni.

[ Szerkesztve ]

(#16932) Intruder2k5 válasza Dr. Gonzο (#16931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Hát érdekes, nem tudom mi okozhat ilyet! Rejtélyes, mint a TP-LINK általában!

(#16933) Gubek-Einste válasza Dzsuditt (#16926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gyári is jó lesz.
Jobb lenne csinálni egy inSSIDer képet, az alapján talán lehetne javítani a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16934) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

A router beállításánál, cabel modem esetén, az alábbi mezőkbe általában mit kell írni?

Host name:
Mac address:
Host server:

(#16935) kopogo válasza Fauno (#16934) üzenetére


kopogo
tag

milyen szolgáltató?

(#16936) Fauno válasza kopogo (#16935) üzenetére


Fauno
tag

UPC

Tegnapelőttig jól működött (szerintem semmi nem volt annál a résznél beállítva), de tegnap rendszer hiba volt a UPC-nél, és most ha modemre kötöm van net, ha routeren keresztül használom nincs internet.

[ Szerkesztve ]

(#16937) kopogo válasza Fauno (#16936) üzenetére


kopogo
tag

reset a routernek

(#16938) Fauno válasza kopogo (#16937) üzenetére


Fauno
tag

Az már 2* is megvolt, de semmi: .(

(#16939) Fauno válasza kopogo (#16937) üzenetére


Fauno
tag

Viszont ami érdekes, hogy a skype működik a routeren keresztül, de a web oldalak (böngészők nem).

(#16940) kopogo válasza Fauno (#16938) üzenetére


kopogo
tag

rá tudsz lépni a routerre ugye?

(#16941) Fauno válasza kopogo (#16940) üzenetére


Fauno
tag

Igen betudok lépni a beállításokhoz.

(#16942) kopogo válasza Fauno (#16941) üzenetére


kopogo
tag

ping az kimegy a gépről routeren keresztül weboldal felé

pl:
ping www.szon.hu

[ Szerkesztve ]

(#16943) Fauno válasza kopogo (#16942) üzenetére


Fauno
tag

én sem értem mert web oldal nem jön be, de a skype simán működik ruteren át, nálam lehet a gond, vagy a szolgáltatónál?

(#16944) kopogo válasza Fauno (#16943) üzenetére


kopogo
tag

ping az kimegy a gépről routeren keresztül weboldal felé

(#16945) Fauno válasza kopogo (#16944) üzenetére


Fauno
tag

vmi5let?

(#16946) kopogo válasza Fauno (#16945) üzenetére


kopogo
tag

ping az kimegy a gépről routeren keresztül weboldal felé?????

Milyen böngésző??

[ Szerkesztve ]

(#16947) Fauno válasza kopogo (#16946) üzenetére


Fauno
tag

bocsi annyira nem értek hozzá, azt hogy tudom megnézni ?
Megnéztem többel is, Firefox, Chrome....

[ Szerkesztve ]

(#16948) miller79


miller79
tag

Sziasztok! Kb. egy hete van egy Asus RT-N65U routerem... Nem is lenne gond szinte semmivel, de ez a download master fos, ami rajta van letöltésvezérlő egyszerűen annyira rossz, hogy mindig kifagy 99.9%-nál és egyszerűen nem tölti le a teljes fájlt. Már minden hivatalos dolgot próbáltam és az Asus-sal levelezek egy hete, de ezek valami félelmetesen töketlen banda (már elnézést). A kérdésem annyi lenne, hogy szerintetek adjam fel a gyári firmware-el való próbálkozást vagy erre a problémára van valami megoldás? Amire nekem szükségem van az a vendéghálózat, ftp elérés, és letöltésvezérlés. Köszi előre is a segítséget.

(#16949) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Cégnél, ahol melózok van egy TP-LINK TL-WR1043N router. Szeretném beállítani, hogy a különböző gépek egymástól ne lopkodják el végtelenségig a sávszélességet, ehhez, ha jól olvasom QoS-t kellene bekapcsolni. Keresgéltem a router menülyében és ilyet nem találtam. Szerintem még ezer éves gyári fw van rajta, létezhet, hogy gyári oldalról leszedett frissítéssel belekerül ez az opció? Illetve gondolom ilyenkor töröl minden beállítást, vagy ha frissítem megmaradnak esetleg?

(#16950) kopogo válasza Fauno (#16947) üzenetére


kopogo
tag

startmenü-futtatás-cmd-ping www.szon.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.