Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Brumi válasza Intruder2k5 (#15450) üzenetére


Brumi
senior tag

Remek, köszi! Akkor nem csak nálam van gond. A mobilon teljesen jó a google, ott simán behozza.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#15452) Intruder2k5 válasza Brumi (#15451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csak nálad, de fogalmam sincs, hogy Te miként tudod orvosolni ezt a D-LINK-ben! Szerintem egyébként ez bizonyosan nem normális dolog, úgyhogy gondolom rövidesen tesznek majd ellene valamit...

Gondolom valami rosszéletűek ezerszer bejelentették a guglit, mert le akarják igázni a világot, és ez most a bosszú! :)

Nincs valami DNS-re vonatkozó spec beállítás a router menüjében?

[ Szerkesztve ]

(#15453) Brumi válasza Intruder2k5 (#15452) üzenetére


Brumi
senior tag

Kikapcsoltam az Advanced DNS-t a routeren, most nálam is megy rendesen. Én is erre gyanakodtam, hogy valaki "viccből" bejelentette az oldalt, bár furcsa, hogy inkább letiltják, mint leellenőrzik...

Majd pár nap múlva visszakapcsolom, hátha megjavul.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#15454) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem tegnap két alkalommal is hasonló üzenetet dobott ki a böngésző az OpenDNS-re hivatkozva (HGW-ben be van állítva az OpenDNS).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15455) umek7


umek7
őstag

Üdv!

Adott egy T-Home-os ZTE digitális elosztó (router, voip). A probléma az, hogy egyes programok használatánál, pl. Sopcast, utorrent, stb. a net teljesen használhatatlanná válik, még akkor is, ha szinte nincs is adatforgalom. Mit kellene beállítani hogy működjön rendesen?

(#15456) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#15457) krealon válasza bigdady (#15439) üzenetére


krealon
veterán

"Most akkor hogy álljon a két antennaja az Asus n12 d1-nek? "

Mint a kepen is lathato, a nyereseget ado hely az antenna iranyara meroleges sikhoz van kozel.
Az 5dBi antenna nyilasszoge kb 40fok, igy az antennat ugy celszeru allitani, hogy a vevoantennak ebbe a reszbe essenek. Ha nincs nagy szintkulombseg az ado es a vevo kozott, akkor praktikusan fuggoleges kozeli antenna allast jelent.

(#15458) pjen válasza bigdady (#15445) üzenetére


pjen
félisten

Próbálgasd,vannak térerő mérő műszerek,de azzal is csak mérnek állítanak igy tovább amíg a legjobb lesz.A Te egyéni vételi helyeden igy lesz a legjobb.

(#15459) bigdady


bigdady
nagyúr

Köszi mindenkinek.
Ennek a d1-nek a doboz ara nekem 2,4 GHz van írva. Akkor nem 5-ős?

(#15460) pjen válasza bigdady (#15459) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez nem. :(( :((

(#15461) Intruder2k5 válasza bigdady (#15459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arról szó sem volt, hogy 5GHz-es routert szeretnél! :)

(#15462) bigdady válasza Intruder2k5 (#15461) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak félre értelmeztem krealon válaszát bocsi

[ Szerkesztve ]

(#15463) psycho18


psycho18
tag

Üdv.
Egy Tenda W330R routerrel vannak problémáim. Nemrég szolgáltatót váltottam ahol felh.név + jelszóval lehet csak használni a netet ezért kellett egy router. Ez volt kéznél, ezt kellett használnom. Beüzemelés után kezdődtek a problémák. Netszakadás után a netet nem kapcsolta vissza csak ha kikapcsoltam és bekapcsoltam vissza a routert. A legrégibb firmware volt rajta, gondoltam felfrissítem hátha segít, de nem, sajnos még rosszabb lett. Most már folyamatosan azt jelzi win7-en a tálcán lévő hálózati ikon, hogy nincs net kapcsolat de valójában van. Ezt jelzi az összes rákötött számítógép is.
2 kérdésem lenne.
1. hogyan tudnám beállítani, hogy visszakapcsolja a netet ha van újra netem
2. hogyan tudnám visszaállítani, hogy jelezze amikor van net kapcsolat és ne a "Nincs internetkapcsolat" ikon jelenjem meg folyamatosan.

(#15464) Gubek-Einste válasza psycho18 (#15463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A netkapcsolat beállításainál keres valami keep alive vagy hasonló opciót, ezzel lehet állandósítani.
2; Lehet win szórakozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15465) psycho18 válasza Gubek-Einste (#15464) üzenetére


psycho18
tag

1. Sem win beállításainál sem pedig a router beállításainál nem találtam ilyesmi
Bár a router beállításai között azt hiszem megtaláltam, hogy elvileg hol lehetne beállítani csak nem reagál egyikre sem :(
ha kihúzom a kábelt a routerből és visszadugom 1-2 percen belül akkor még visszakapcsolja a netet, de ha hosszab ideig nincs net kapcsolata akkor már nem kapcsolja vissza.
kép
ha nem ez lenne a keresett beállítás melyik menüpont alatt keressem még?
2. Öcsém gépén újratelepítettem a rendszert (nem csak ezért telepítettem újra) és ugyan úgy "Nincs internetkapcsolat" ikon látható továbbra is.

(#15466) Gubek-Einste válasza psycho18 (#15465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-ben kell keresni a beállítást. Automatikus csatlakozás kellene megpróbálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15467) OddMan


OddMan
őstag

Linksys WRT54GS v1.1 routert újra kellene flashelnem. Sajnos rossz fw került rá és jelenleg csak villog a power led.
Gondolom jtag kábel kell majd az életrekeltéshez. A lényeg, hogy nekem kellene egy viszonylag tömör angol vagy magyar nyelvű leírás, ami elmagyarázza, hogyan kell a jtag kábelt elkészíteni és az alaplapon hova kell a végeit forrasztani. Valamint gondolom szoftverre is szükségem lesz, amivel feltölthetek egy új fw.t. Egy OpenWRT vagy DD-WRT fw-t szeretnék feltölteni, bár a gyári is szóba jöhet.
Köszönöm a segítséget. :R

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15468) Intruder2k5 válasza OddMan (#15467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én megpróbálnám előbb TFTP-n keresztül is, ahhoz nem kell semmi extra dolog!

[ Szerkesztve ]

(#15469) OddMan válasza Intruder2k5 (#15468) üzenetére


OddMan
őstag

Próbáltam resetelni a 30/30/30-as módszerrel, de semmi. Sajnos jelenleg pingelni sem lehet és a webgui sem elérhető. :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15470) Intruder2k5 válasza OddMan (#15469) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyan próbáltad? A gépen fix IP cím beállítva?

IP: 192.168.1.10
Maszk: 255.255.255.0

Ezután parancssorba...

ping -t 192.168.1.1

Majd a routert áram alá, és figyelsz...

(#15471) OddMan válasza Intruder2k5 (#15470) üzenetére


OddMan
őstag

Igen úgy csináltam. :)
A lényeg, dd-wrt fw volt a routeren, amit webgui alól lecseréltek openwrt fw.-re, ami persze most nem bootol be. Utána olvastam és azt találtam, hogy a fw csere előtt vissza kellett volna állítani a gyári fw.-t és csak utána szabadott volna az openwrt fw.-t rátolni.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15472) Intruder2k5 válasza OddMan (#15471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#15473) Bozek válasza OddMan (#15471) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg próbáld meg ezzel a leírással: [link]
Igaz, TP-Link-hez van, de egy próbát megér.

A firmware esetleges routerre juttatásához a WinSCP-t ajánlom. Aztán meg ki kellene próbálni Putty-al, Telnet-en vagy SSH-n keresztül, hogy eléred-e.

(#15474) Intruder2k5 válasza Bozek (#15473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel aztán próbálhatja napestig... :)

(#15475) OddMan válasza Intruder2k5 (#15474) üzenetére


OddMan
őstag

Sikerült feltöltenem a cfe.bin fájlt jtag-en keresztül. Most már tudom pingelni a router-t a 192.168.1.1-es ip címen. A kérdésem, honnan tudnék erdeti fw-t letölteni ehhez a router-hez?
A linksys oldalán nem találtam a V1.1-es verzióhoz fw.-t.
Amúgy OpenWrt fw is jó lenne, csak abból meg nem tudom, melyiket lehetne feltölteni az enyémre. A router-em teljes flash memóriája törölve lett a wrt54g.exe progival, jelenleg csak a cfe van feltöltve, a kernel, nvram pedig üres, "ff" értékekkel van végig feltöltve.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15476) Intruder2k5 válasza OddMan (#15475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-t használom, azt ismerem, azt tudom, hogy ebből a MIPSR1 kell rá, és jó a K24, illetve a K26 is!

http://tomato.groov.pl/?page_id=164

Ez pl. tuti biztos, nekem is ez megy a GL-en!

tomato-ND-1.28.5x-110-VPN.trx

Átnevezheted bin-re is akár, de tftp-nél tök mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#15477) OddMan válasza Intruder2k5 (#15476) üzenetére


OddMan
őstag

Sajna nem működik a kernel update. Továbbra is csak villog a power led és a pingelésen kívül semmi sem működik. A dmz lámpa is villog bár jóval lassabban, mint a power led. A tftp-s kernel feltöltés néha sikerül, néha nem. Valami nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15478) Intruder2k5 válasza OddMan (#15477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Hát akkor sajnos passz, javaslom keresd meg And fórumtársat, akár a Mindent a Linksys WRT54G/GL/GS routerről topikban, Ő a WRT54 széria tudója!

[ Szerkesztve ]

(#15479) OddMan


OddMan
őstag

Ide írok, mert nem találtam jobb helyet a kérdésemnek.
Szeretném feltelepíteni az OpenWrt-t a TL-WR743ND routeremre. Előtte viszont jó lenne tudni, hogy vissza lehet-e a későbbiekben állítani az eredeti fw.-t? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15480) Intruder2k5 válasza OddMan (#15479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már hogyne lehetne...?! Egy firmware sem ég bele egy routerbe sem! :)

(#15481) OddMan válasza Intruder2k5 (#15480) üzenetére


OddMan
őstag

Azt akartam kérdezni, hogy milyen módszerek léteznek a visszaállításra?
Például webgui-n keresztül megoldható vagy jtag kell hozzá?

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15482) Intruder2k5 válasza OddMan (#15481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem kell JTAG, sem soros kábel! Simán webes felületen vissza lehet tölteni, olyan gyári fw-t, aminek a nevében nincs benne a boot szó! Amelyiknek esetlegesen van, azt nem szabad rátenni OpenWrt-re!

Nem tudom mire szeretnéd használni, lehet amire Neked kell, jobb a LuCI, de személyes véleményem szerint a Gargoyle némileg barátságosabb, mint a LuCI-s OpenWrt! Ugyebár ez is OpenWrt, csak egy más webes kezelőfelülettel!

[ Szerkesztve ]

(#15483) OddMan válasza Intruder2k5 (#15482) üzenetére


OddMan
őstag

A linksys routeremen az OpenWrt (v12.09) tartalmazza a LuCI-t. Nekem tetszik a LuCI webes felülete.
Amúgy főleg a putty-ot használva konzolos felületen próbálom konfigurálni a rendszert, persze lesz még minek utánanézni.
Főleg otthoni környezetben fogom használni, de kísérletezgetni is fogok rajta pl. IPv6, ip6tables stb.
A gyári fw hírből sem ismeri az IPv6-ot.

Köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#15484) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

TP WR841ND routerrel kapcsolatban kérdeznék:

Új router, viszont random kifagy (semmi extra forgalom nem tapasztalható, 1 gép WiFi-n lóg rajta, torrent sem fut. restart után egy darabig jó).

Arra gondoltam, hogy 3rd party fw-t dobnék rá,
Mit javasolnátok rá?

[ Szerkesztve ]

(#15485) Intruder2k5 válasza laszak (#15484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosan milyen HW verzió? A router alján lévő címke szerint...

(#15486) laszak válasza Intruder2k5 (#15485) üzenetére


laszak
tag

Szia!

v8

Üdv.

(#15487) Gubek-Einste válasza laszak (#15486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek egy reset + újra beállítás majd ha ez nem használ akkor reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás, ha ekkor sem megy rendesen akkor jöhet a 3rd party firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15488) bigdady válasza bigdady (#15418) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eddig rendben :) (kipp kopp)

(#15489) sarkanyolo2 válasza laszak (#15484) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ugyan ilyen routerem van. Mostanában nekem is kifagyott egyszer.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15490) Intruder2k5 válasza laszak (#15486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra még nincs Gargoyle, csak DD-WRT, és állítólag OpenWrt, de ez is csak a WiKi szerint, mert én legalábbis nem találom a hozzá való fw-t!

(#15491) Intruder2k5 válasza sarkanyolo2 (#15489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az még akkor jó arány, ha csak egyszer! :)

(#15492) Intruder2k5 válasza bigdady (#15488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ezután is minden rendben lesz! Mondtam, hogy ez csak a nevében egyezik meg az E verzióval, egyébként köze nincs hozzá, teljesen más chipsetre épül!

(#15493) bigdady válasza Intruder2k5 (#15492) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#15494) laszak válasza Intruder2k5 (#15490) üzenetére


laszak
tag

Én is eddig jiutottam.
Akkor megy rá DDWRT

[ Szerkesztve ]

(#15495) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Netgear WPN824v2 routerem, amire egy wifis noti és egy pc (kábellel) van kötve. A problémám az, hogy néha játszik velem és egyszerűen elveszi a netet pár percre. Ez csak akkor jön elő, ha mindkét eszköz megy. Vajon simán csak gyenge, leharcolt a router?

50/5 UPC net

Hardware Version V2H1
Firmware Version V2.0.26_1.2.17

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#15496) Intruder2k5 válasza stevve (#15495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Előfordulhat, hogy fáradnak a benne lévő kondik, és ilyenkor kihagy, újraindul... Ezek a kimaradások köthetőek mondjuk nagy terheléshez is? Pl torrent, vagy egyéb letöltés... Vagy szimplán elég, ha fent van mindkét gép, és böngésznek? Mondjuk, mivel amúgy sem egy erőgép szegény, és már nem mai darab, így lehet érdemes szokni a gondolatot, hogy csere lesz belőle!

[ Szerkesztve ]

(#15497) stevve válasza Intruder2k5 (#15496) üzenetére


stevve
nagyúr

Rendben, köszönöm a gyors választ. Ennek fényében át is vonulok a milyen routert vegyek topikba. :) :R

Amúgy a terhelés változó, de olykor film megy youtube-on és mellé egy rakás fül megnyitva böngészőben (tele flash reklámmal persze).

[ Szerkesztve ]

(#15498) Intruder2k5 válasza stevve (#15497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, a videó stream-elés WiFi-n, mondjuk egy WPA2-es AES kódolással ennek a processzornak már erős lehet, és gondolom mindezt nem 240 pixelben!

[ Szerkesztve ]

(#15499) stevve válasza Intruder2k5 (#15498) üzenetére


stevve
nagyúr

Na igen, azért annál jobb minőségben szeretek videót nézni. :D

[ Szerkesztve ]

(#15500) Bozek válasza Intruder2k5 (#15490) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elvileg itt megtalálod: OpenWRT factory, OpenWRT sysupgrade.

Bár nem értem, hogy miért az ar71xx mappába rakták. Én is csak a hozzá tartozó fórum alapján leltem rá. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.