Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Intruder2k5 válasza starpeter (#16150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nézőpont kérdése, szerintem nem, de ez már nem is ide tartozik! Ez egy routeres topik!

(#16152) starpeter válasza Intruder2k5 (#16151) üzenetére


starpeter
senior tag

bocsánat ,hogy ide írtam.
de lenne még egy kérdésem.
amikor feltettem a mozilla firefoxot akkor egy ideig jól működött ,de utána teljesen lefagyott tőle a gépem és újra kellett indítanom (chromenél nem csinálja ezt)
ez mitől lehetett?

(#16153) Intruder2k5 válasza starpeter (#16152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16154) starpeter válasza Intruder2k5 (#16153) üzenetére


starpeter
senior tag

melyik mozillát töltsem le?

(#16155) Intruder2k5 válasza starpeter (#16154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor még egyszer, és utoljára! Ez nem itteni téma! Fentebbi linken teheted fel ezen kérdésedet!

(#16156) Gubek-Einste válasza starpeter (#16148) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én EZT használom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16157) Bozek válasza Intruder2k5 (#16131) üzenetére


Bozek
nagyúr

Felhívtam őket tegnap. Megpróbálták a vonal újraindítását, de az nem használt, úgyhogy elkezdték kivizsgálni. Aztán küldték az SMS-t, hogy hálózati hiba van. Ma meg telefonált a szerelő, hogy akkor holnap kijön, a következő SMS-be meg is volt, hogy felfüggesztették a hiba javítását és 21-én 10:00-kor folytatják. Erre 5 perc múlva elindult a NET. :D

De egyelőre csak visszafogott sebességgel. Bár ez lehet, hogy azért van, mert jelenleg a régi szürke-kék modem van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#16158) krealon válasza birus12 (#16116) üzenetére


krealon
veterán

"Leírás: Intel wireless wifi link 4965AGN
DHCP engedélyezve: nem"

A DHCP legyen engedelyezve a WiFi vezerlo IPv4 beallitasoknal es meoldodik a problemad.

(#16159) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, amióta elindult, azóta ha le akarok tölteni valamit, egy idő után dobja a kapcsolatot a router, a syslog-ban Terminal Req. rész van. Éjjel, amikor ki volt kapcsolva a gép, akkor meg 9 órán keresztül nem volt semmi probléma vele...
Amúgy valami más gond is van, mert NET-eztem, közben csörgött a telefon és amint fel lett véve, nem jött be egyik oldal se. Utána megszakadt és az újracsatlakozás után már jó volt.

Ez továbbra is T-Home vagy nálam is lehet valami rosszul beállítva?

(#16160) California1


California1
őstag

Üdv urak!

Egy kis segitséget kérnék.Szóval az alany egy Linksys router. Ma volt egy teljes reset mert elfelejtettem a jelszót. Ugye ilyenkor törlődik minden és minden defaultba áll vissza. Átnéztem a beállitásokat ránézésre minden ok, viszont szerettem volna egy új jelszót beállitani ,de sajna nem tudok, mert nem tudom sehová beírni az új jelszót...... esetleg valakinek lenne tippje mi a szitú itt ? :-)

(#16161) Bozek válasza California1 (#16160) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha rányomsz a Save settings-re, akkor se jelenik meg? Esetleg ha minden kötél szakad, állítsd be Telnet-en keresztül. :)

[ Szerkesztve ]

(#16162) California1 válasza Bozek (#16161) üzenetére


California1
őstag

ha rányomok ez jelenik meg ....

mi az a telnet?

(#16163) Bozek válasza California1 (#16162) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ha átállítod úgy, hogy nincs semmiféle védelem, elmented, majd megpróbálod utána megint beállítani a WPA2-őt?

Telnet. A Linux-ot futtató routerekre be lehet jelentkezni és parancsokkal lehet állítgatni.

(#16164) California1 válasza Bozek (#16163) üzenetére


California1
őstag

meg van a megoldás, beállitottam.... hm a chrome alatt semmit nem mutatott.... safari alatt simán..... nem is értem

(#16165) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Akadt egy kis problémám, bízom benne, hogy tudtok segíteni!

Adott egy régi-régi D-Link Wifi routerem, ami még G-s szabványú, viszont szeretnék a belső hálózaton gyorsítani (DLNA kiszolgálás sebesség-javulásában bízom a laptop és a TV-m közt) ezért elővettem a WAN port hibás Cisco Wifi-s routert ami N-es már, azonban a WAN portja - ahogy írtam is - elméletileg halott, így csak azt szeretném, hogy ő a laptop felé Wifi-n küldené a netet, TV felé pedig kábelen. Magát az internetkapcsolatot a D-link adná csak a rádióját ki kell kapcsolni. Semmi másra nem kéne csak arra, hogy legyen net a többit a Linksys Cisco intézné.
Nade! Itt jön a csavar! Odáig eljutottam, hogy a két routert összekötöttem, (a D-link egyik LAN porját a Cisco egy LAN portjával) így a TV-n van is net, azonban a számgépen nincs csak akkor ha visszakapcsolom a D-link rádióját és egyenesen arra kapcsolódom, persze az automatikus 192.168 .....stb. IP-re is a D-link beállításai jönnek elő nem a másiké. Mit lehetne ilyenkor tenni? Mit rontottam el? Segítségeteket előre is hálásan köszönöm! Esetleg más tippet is szívesen fogadok! :R

(#16166) Gubek-Einste válasza gamer0101 (#16165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be a két eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16167) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Most az a probléma hogy van egy TL-WR1043ND router, de ezzel a speedtest ez lett

valami beállitás nem lehet jó? 120/50- netről van szó, a modemből közvetlen 95/46 jön

(#16168) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Van egy TP-LINK 841ND routerem, és tettem rá DDWRT firmwaret. Azt szeretném kérdezni, hogy valahogy vissza tudnám-e tenni rá az eredeti gyári FWt, mert a DDWRT alól nem teszi vissza. Előre is köszönöm a segítséget.

(#16169) Intruder2k5 válasza BK87 (#16168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen A DD-WRT keresőjébe megkeresed a saját routered, és annak a letöltési oldalán a hozzá való webrevert firmware a gyári fw!

[ Szerkesztve ]

(#16170) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Segítséget kérnék a hozzáértőktől.

Nemrég költöztem össze párommal, így gondoltam a netet megosztjuk egy routerrel. Alapból eddig csak simán úgy hasznalta a netet, hogy a modemet kötötte össze laptoppal. Na most van nekem egy linksys wrt54g routerem (tökéletesen megy), gondoltam belövöm, lesz legalább wifi. Routerbe be a modemből kijövő kábel, fel wifire, juhhé, látom a router menüjét. Belövöm hogy automatikus dhcp kiosztás legyen, majd save és restart. Net nincs... o.O

Mi lehet a gond? Modem jó, mert router nélkül van net. Router megint jó. De net az nincs, sárga felkiáltójel a sarokban a tálcán... Router reset, default beállitás is, modemet is reseteltem mar, semmi hatás. Router status részénél viszont látni, hogy kapunk ip címet, plusz a dns cimeket is... Renew után szintén, de net nincs.

Valami ötlet? Sima telekom-os netről van szó amúgy, routeren gyári fw, de máshol működik rendesen...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16171) XP NINJA válasza oriic (#16170) üzenetére


XP NINJA
őstag

Szia.

Telekomos net huawei modemmel?

(#16172) oriic válasza XP NINJA (#16171) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szia.

Na ezt este meglesem, mert ezt nem néztem meg. Kívülről szürke-fekete. :DDD

Live-Die-Respawn

(#16173) Bozek válasza oriic (#16170) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen modem? A router-en belül beállítottad a NET csatlakozást (felhasználónév és jelszó)?

(#16174) oriic válasza Bozek (#16173) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Thomson thg520. User-pass nem kell, automatikus dhcp kiosztasra van allitva. Direkt a modemre kotve sem kell user-pass kombo, hisz ugy van net.

Live-Die-Respawn

(#16175) kummer


kummer
csendes tag

Van egy speedport w721v-m és az lenne a kérdésem hogy hol lehet ebben beállitani a DMZ-t?

A problémám valójában az hogy játékokban ha én hostolok , én vagyok a szerver nem tud senki se rám csatlakozni és mit kellene beállítsak a routeren hogy jó legyen, vagy nem is a routerrel van a gond?

[ Szerkesztve ]

(#16176) Bozek válasza oriic (#16174) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Telekom-os NET az ADSL, szóval ezek szerint a modem-en belül van beállítva. Viszont reset esetén ennek el kellett volna tűnnie... Próbáltad úgy is, hogy a router-ben kiveszed az automatikus DHCP-t? Lehet, hogy már a modem is DHCP-zik és az bekeverhet.

(#16175) kummer: Portot kell nyitni a játéknak. Én eddig csak olyan router-el találkoztam, amiben alapból a port forwarding-nál ki tudod választani magát a játékot is. Bár lehet, hogy pont az nincs benne, amivel Te játszol.

[ Szerkesztve ]

(#16177) Intruder2k5 válasza Bozek (#16176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Telekom-nak van kábelnete is, és a Thomson THG 5xx sorozat az egy koaxos kábelmodem!

[ Szerkesztve ]

(#16178) Intruder2k5 válasza oriic (#16174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamilyen IP beállításokat kap a router, ha azt kötöd a modemre?

(#16179) Bozek válasza Intruder2k5 (#16177) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó tudni. Nekem ADSL van tőlük, nem is gondolkodtam másban...

(#16180) Intruder2k5 válasza Bozek (#16179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szolgáltatási területek, díjcsomagok!

Lehet Neked is váltani kellene! :)

(#16181) Bozek válasza Intruder2k5 (#16180) üzenetére


Bozek
nagyúr

Zala megye egyáltalán nincs benn a listában, szóval a kábelnet felejtős ezen a téren. :) Max. a Tarr Kft., de arról meg nem sok jót hallottam.

Egyébként a már megszűnt 15 MBit/s-es NET-ről most váltunk 20-asra. Bár a 15-ből is kb. 8 jön most, mert azóta se nézték meg a hálózatot, pedig szerda reggel még telefonált az ürge, hogy akkor kijön.
De várok pár napot még és ha már 20-as lesz (amit fogalmam sincs, hogy honnan fogok tudni), de továbbra is ez a sebesség, akkor problémázok, mivel ott 10 a garantált...

(#16182) krealon válasza oriic (#16170) üzenetére


krealon
veterán

"Alapból eddig csak simán úgy hasznalta a netet, hogy a modemet kötötte össze laptoppal. Na most van nekem egy linksys wrt54g routerem (tökéletesen megy), gondoltam belövöm, lesz legalább wifi. Routerbe be a modemből kijövő kábel, fel wifire, juhhé, látom a router menüjét. Belövöm hogy automatikus dhcp kiosztás legyen, majd save és restart. Net nincs... o.O

Mi lehet a gond? Modem jó, mert router nélkül van net."

A gond az, hogy a szolgaltato csak 1 IP-t ad, az viszont automatikusan (DHCP) kiosztasra kerult a notebook halokartyajanak reszere, MAC Address alapjan. A lejarati idon belul masik gepnek nem fog kiosztani IP cimet.

A legegyszerubb, hogy klonozod a mukodo kapcsolat HW cimet a routerbe.
Gyari firmware eseten: Setup --> MAC Address Clone

(#16183) oriic válasza Intruder2k5 (#16178) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na pont ez az, router status reszenel kiirja, hogy kapunk ip-t, az alatt meg listazza a ket dns cimet is. Ergo mennie kellene netnek. MAC klonozas sem tudom miert nem hasznal. Szerintem hetfon felhivom telekomot, hatha ott van valami gond.

Live-Die-Respawn

(#16184) kummer válasza Bozek (#16176) üzenetére


kummer
csendes tag

elméletileg kinyitottam a portokat de http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ ezen az oldalon azt mondja hogy még mindig nincs nyitva

(#16185) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok

Egyelore nem talaltam valaszt a kovetkezore:
Kabelneten logok, a t-akarmi routerere kapcsolodik a sajat routerem, arra meg a kliensek. Barmelyikrol csekkelem mi az IP cimem (http://checkip.dyndns.org/) ugyanazt a cimet kapom vissza; ez gondolom a T routerenek kiosztott cim. Namost.
Az egyik kliensen DDNS bevetesevel szeretnek streamelni, de se http, se ssh se 8080-as porton a stream nem elerheto. Wan pinget nem engedelyeztek, empirikusan. Port forwardokat allitgattam a sajat routeren, elvben jol.

A kerdesek:
- Jol-e sejtem hogy a szuk keresztmetszet a T routere?
- Ha igen, akkor jol-e sejtem hogy valami hozzaferest kell kunyeralni, ha nem "akarok" mindenfele tunnelezos bohosagba kezdeni? (Lasd: meg a ddns-t sem tudom pontosan miert nem sikerult beizzitani. Ergo sanszos lenne a kerulout.)

Barmi epito jellegu valaszt szivesen fogadok!
Koszonom.

(#16186) erikjoee


erikjoee
tag

Sziasztok! Van egy TP-link TL-WR642G routerem. ami kábellel van összekötve nagy gép ott 35mbit el adja. A laptopon meg csak 22-vel. Toshiba satellite L775-15n laptop. Szerintetek a routeren kéne állítanom valamit vagy a gép csak ennyivel bírja? Holnap kötik-be 50-esre és szeretném, hogy a laptopon is menne.

(#16187) Gubek-Einste válasza erikjoee (#16186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel a router-rel nem fog menni az 50-es net wifi-n mivel csak G-s ami gyakorlatban max 20-22 Mbps megfelelő körülmények között. Kábelen talán menni fog az 50 Mbps de szerintem jobb lenne ha vennél egy új, legalább N300-as típust. Ilyen pl. a TP-Link 841ND v8 és a Asus N12 D1, ezek most az ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16188) krealon válasza hurjup (#16185) üzenetére


krealon
veterán

"- Jol-e sejtem hogy a szuk keresztmetszet a T routere?"

Ha a szuk keresztmetszet alatt azt erted, hogy azon kene elsodlegesen portokat forwardolni a sajat routered fele, akkor igen.

"- Ha igen, akkor jol-e sejtem hogy valami hozzaferest kell kunyeralni, ha nem "akarok" mindenfele tunnelezos bohosagba kezdeni?"

A port tovabbitashoz kene mindenkepp hozzaferes.
Az, hogy az ISP nem biztosit szamodra egy publikus IP cimet, eleg gaz. Kutakodj az ASZF-ben es reklamalj az ugyfelszolgalaton, ha jarna neked egy publikus IP a szolgaltatas reszekent.

(#16189) hurjup válasza krealon (#16188) üzenetére


hurjup
csendes tag

Koszonom, akkor ezen a vonalon indulok el! :)

(#16190) choco01


choco01
addikt

Hali!
Hogy tudok Gargoyle alatt portot kinyitni? :U
Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16191) Intruder2k5 válasza choco01 (#16190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Individual Port Forwarding

(#16192) choco01 válasza Intruder2k5 (#16191) üzenetére


choco01
addikt

Akkor ha a 9987-es portot akarom kinyitni, akkor így jó?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16193) Bozek válasza choco01 (#16192) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez a To Port 22 nem hinném, hogy jó lenne. A 22-es port az SSH. De nem tudom, mire való pontosan ebben a firmware-ben. Ránézésre úgy látom, hogy a beállítás szerint a 9987-es portot úgy tudod elérni, hogy 192.168.1.3:22.

[ Szerkesztve ]

(#16194) Intruder2k5 válasza choco01 (#16192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ezt a 192.168.1.3 című kliens 22-es portjára akarod továbbítani, akkor igen!

(#16195) choco01 válasza Bozek (#16193) üzenetére


choco01
addikt

Az a lényeg hogy a TeamSpeak 3 szerveremet kintről elérjék az IP-m beírásával, ehhez ki kell nyitni azt a portot elvileg.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16196) Intruder2k5 válasza choco01 (#16195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok TeamSpeak szervert, és klienst sem, de kétlem! A 22 az SSH portja! Nem is tudom honnan szedted, hogy oda beírd a 22-t...?!

(#16197) choco01 válasza Intruder2k5 (#16196) üzenetére


choco01
addikt

Neeeem, azt a képről amit küldtél, a másik az a 9987 <<ezt kell nyitni vagy mi. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16198) Bozek válasza Intruder2k5 (#16196) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az általad linkelt képen is ott van, gondolom onnan. :)

(#16199) Intruder2k5 válasza choco01 (#16197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jajj bakker, az csak egy példa volt, az a kép a Gargoyle honlapján van, onnan linkeltem be! Azt kérdezted, hogy hol kell portot nyitni, én erre válaszoltam, és nem arra, hogy hogyan nyissak portot a TeamSpeak szerveremnek?!

(#16200) choco01 válasza Intruder2k5 (#16199) üzenetére


choco01
addikt

Ja, nem baj azt hittem úgy kell beírom minden esetben.
Mert csak annyit tudok hogy a 9987-es portot kell kinyitnom. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.