Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Lui76


Lui76
őstag

Sziasztok !
Van egy smc wbr14g wifis routerem, amibe nem tudok belépni mert nincs meg a hálózaton !
Egyébként második routerként lan dugaszba kap egy kábelt a másik sima routerből (az adja a netet)
és így szolgáltat wifit.
Egy éve lett ez a gond de csak nyáron probléma mert be kéne kapcsolnom a jelszavazást.

direktbe kötöm egy laptopra csak az smc-t akármelyikbe , de sehogy sincs meg.
192.168.2.1 elvileg a def ip címe.

www.kezmuveskeramia.hu

(#15352) Intruder2k5 válasza Lui76 (#15351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nyomj neki erset-et, áram alatt 10mp-ig!

[ Szerkesztve ]

(#15353) Lui76 válasza Intruder2k5 (#15352) üzenetére


Lui76
őstag

Tehát áram alatt???

www.kezmuveskeramia.hu

(#15354) Intruder2k5 válasza Lui76 (#15353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mindenképpen!

Nem sok értelme van nyomkodni egy olyan gombot, ami áramot sem kap! :)

[ Szerkesztve ]

(#15355) Lui76 válasza Intruder2k5 (#15354) üzenetére


Lui76
őstag

Hát alaplapnál nem illik cmos resetelni áram alatt .
Ezt nem tudtam.
" a helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval " ezt írja a laptop.

www.kezmuveskeramia.hu

(#15356) Intruder2k5 válasza Lui76 (#15355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor minden bizonnyal az idők során elhalálozott az SMC routered!

(#15357) Lui76 válasza Intruder2k5 (#15356) üzenetére


Lui76
őstag

És akkor a bejövő netet hogyan szolgáltatja wifire ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#15358) Intruder2k5 válasza Lui76 (#15357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld úgy reset-elni, hogy áramtalanítod, majd lenyomod és nyomva tartod a reset gombot, miközben visszadugod a router tápját... Tartod a reset gombot még körülbelül 10mp-ig, majd elengeded!

Egyébként valószínűleg ki lett kapcsolva benne a DHCP szerver, ezért nem oszt IP-t a gépnek! Próbálhatsz kézzel beállítani egy tetszőleges 192.168.2.x címet a gépen, és azzal elérni a router admin felületét!

(#15359) Lui76 válasza Intruder2k5 (#15358) üzenetére


Lui76
őstag

A másik router 19.168.1.1-en van, ezért anno ha jól emlékszem ezt az smc-t 19.168.1.2-re tettem, hogy ne kavarják be egymást.

Ahh na megvan !
fix ip címet állítva a laptopnak .2.3 tartományba , behozta !

www.kezmuveskeramia.hu

(#15360) Intruder2k5 válasza Lui76 (#15359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor most már írd rá az aljára! :)

(#15361) nepszter1


nepszter1
addikt

[link]

Ám ezzel nem lehetne megoldani a problémámat ? Hogy ezt belerakom a laptop-ba és erősebben veszi a jelet ?

(#15362) pjen válasza nepszter1 (#15361) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez olyan gépbe való amelyben alapból nincs wifi.

(#15363) Intruder2k5 válasza nepszter1 (#15361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán nem biztos, hogy a szoftvere alkalmas ilyen funkcióra, és mivel még "típusa sincs", ezért kétes, hogy honnan szedsz majd támogatást hozzá!

(#15364) Lui76 válasza Intruder2k5 (#15360) üzenetére


Lui76
őstag

:R
Köszi !

www.kezmuveskeramia.hu

(#15365) Intruder2k5 válasza nepszter1 (#15361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lett jobb a jel a Gargoyle firmware-el? A WiFi Transmit Power-en állítottál?

(#15366) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Két különböző helyen lévő routert szeretnék megcserélni: az egyik egy WL520GC, a másik pedig egy 1043ND Mindkét helyen UPC internet van, ugyanolyan Cisco EPC3212 modemmel. Azért szeretném megcserélni mert az egyik helyen 25 megabites net van, a másik helyen pedig 50 megabites, és a WL520GC kevés az 50 megabites nethez. A routereken a legfrissebb gyári firmware van.
Mindkettőt annak idején nagyon egyszerű volt beállítani, összekötöttem mindent helyesen, aztán a gyári CD-vel beállította magát, aztán már csak egy kicsit kellett finomhangolni a netes felületen keresztül.
Na de a probléma a következő:
Mindkét helyen ugyanazt a jelenséget tapasztalom. Összekötök mindent úgy ahogyan kell, aztán a modem folyamatosan újraindítja magát. Emiatt nem tudom telepíteni az új routert. Csak úgy enged fel a modem a hálózatra, hogyha a routert kivonom a hálózatból, és csak egy adott gép csatlakozik a modemre vagy azzal a routerrel enged fel, amit eddig is használtam az adott hálózaton.

Mi a probléma szerintetek? Mit csináljak?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

(#15367) Gubek-Einste válasza Willie (#15366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Klónozd az eddig használt MAC címet és minden rendeben lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15368) Willie válasza Gubek-Einste (#15367) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ! :) Ezt hogyan tudom megtenni? :B

(#15369) Willie válasza Willie (#15368) üzenetére


Willie
őstag

Úgy néz ki, hogy sikerült, köszi a segítséget! :)

(#15370) Mantin


Mantin
aktív tag

Bocsi hogy ide írom de nem talaláltam meg a megfelelő témát
N-es kétsávos 2,4 és 5Ghz routert szeretnék az olcsóbb régióból, tudtok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#15371) pacman789


pacman789
aktív tag

DynDns szopatás :W :W :W

Az a helyzet állt fent, hogy 3 napja nem érem el, de a nas-t, se a kamerákat, se a routert...
Mondom király megint valami összeszarta magát a routerben, újraindítás megvolt, megnéztem a routerben és a dyndns-él azt írja, hogy updtelve.. Egy darabig eltartott mire rájöttem, hogy a dyndns törölte a domain neveimet..

Ha más is Dyndns-t használ és az ingyenes felhasználója van akkor nekik havonta 1x be kell lépni különben törlik a domain neveidet...

SLA Update For Dyn Non-Paid Users

Starting now, if you would like to maintain your free Dyn account, you must now log into your account once a month. Failure to do so will result in expiration and loss of your hostname. Note that using an update client will no longer suffice for this monthly login. You will still continue to get email alerts every 30 days if your email address is current.

We understand that the possibility of resulting service interruptions may be frustrating, so we are offering a transition upgrade offer to VIP status (Dyn Pro) for just $10 USD for the first year. Under this status, login will not be required and service will remain uninterrupted for an entire year.

Here's how you get this done in two easy steps:
1) Log in to account.dyn.com.
2) Click here to add the Pro service to your cart at the $10 VIP rate.

(#15372) Gubek-Einste válasza Mantin (#15370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT VAN a megfelelő téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15373) Intruder2k5 válasza pacman789 (#15371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, hallottunk róla... :)

(#15374) donceleger8 válasza Intruder2k5 (#15201) üzenetére


donceleger8
őstag

Köszi a segítséget, egy D-Link DIR 605L lett végülis, mert ez volt a boltban. Ezzel megoldódott a problémám.
Viszont most egy olyanban kérnék segítséget, hogy egy haveromnál kell majd beüzemelnem egy routert, ahol a T-Home saját routeres modeme van, csak az jóval szerényebb képességekkel bír, smart-os tévéra nem tud normálisan streamelni videót, mert akad!
Szóval egy router lesz a router mögött és ennek a beállításához kérnék egy kis segítséget. Annyit tudok, hogy majd az új routernek kell megadni egy másik ip címet, de azt már nem, hogy hol.
Előre is köszi.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#15375) Intruder2k5 válasza donceleger8 (#15374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezt én sem tudom, és más se nagyon, amíg nem tudni milyen lesz az új router!

(#15376) donceleger8 válasza Intruder2k5 (#15375) üzenetére


donceleger8
őstag

Az is egy D-Link DIR 605L.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#15377) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Linksys E4200-as routerem amire kapcsolodik egy Desktop PC kabelen egy laptop es egy tablet.
A laptopal van gondom sajnos hiaba kapcsolodik a routerhez 10 bol 9 szer nincs internet eleres.
2 dolgot vettem eszre a savszelesseg leesik 450 rol 6,9 Mbps re illetve nem talalja az atjarot vagy nem kap a routertol.
A wifi adapter tipusa egy Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN
A laptop es a router alltalaban 5m en belul van es nincs koztuk semmi akadaly.
A routeren a legfrissebb gyari firmware van de korabban probaltam masokat is Tomato, DDWRT.
A tabletnel nem tapasztaltam semmilyen kiesest de ettol fuggetlenul nem vagyok biztos benne, hogy csak software problema van e valamelyik oldalon vagy esetleg hardware problema.
A router 1.0 verzio nem a legjobb a kategoriajaban de addig amig egy helysegen belul vagyok minden eszkozzel azt gondolom mukodnie kellene stabilan.
A laptop jart szervizben alaplapcseren es a javitas hagyott kivannivalot magautan az jutott eszembe hatha rosszul kotottek vissza azt a 3 vezeteket (sajnos nem ertek hozza) illetve nem vagyok biztos benne, hogy a problema azota all-e fent eleg szeszelyes neha mukodig 1 hetig is gond nelkul de az elmult par napban szinte alig.
Esetleg tudnatok javasolni milyen firmware valo hozza a leginkabb illetve ha uj routert kell vennem akkor milyet? Gigabites kellene ami pici lakason belul mukodne.
Halas lennek ha valaki tudna segiteni, hogy mi lehet a gond mert mar uj router vasarlasan jar az eszem.
Elore is koszi.

(#15378) Bozek válasza pacman789 (#15371) üzenetére


Bozek
nagyúr

Arról nem a DynDNS tehet, hogy nem olvasod el az e-maileket. Elküldték, hogy ezt találták ki, nem hiszem, hogy nehéz lenne havonta egyszer belépni.

Egyébként meg ha beléptél, újra hozzá tudod adni teljesen ingyen. Én is így jártam, mert bár amikor küldték az e-mailt, beléptem, de azóta nem.

[ Szerkesztve ]

(#15379) Intruder2k5 válasza Radványi (#15377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben jó lenne látni egy inSSIDer képet az ominózus laptopról, amikor nincs gond a hálózattal, aztán még egyet, amikor éppen jelentkezik a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#15380) Radványi


Radványi
aktív tag

Latom pont elbeszeltunk egymas mellett mert kozben kuldtem privit.
A laptop most eppen nincs itthon de 1 ora mulva megcsinalom.

(#15381) Intruder2k5 válasza Radványi (#15380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, ennyire azért nem sürgős, éjjel nem szoktam folyamatosan gép előtt ülni! :)

De holnap (vagyis már ma) feltétlenül folytatjuk, nem felejtem el, ha addig nem segít más!

[ Szerkesztve ]

(#15382) Radványi válasza Intruder2k5 (#15381) üzenetére


Radványi
aktív tag

Koszonom nagyon halas vagyok, persze nem vegtelenul mert annak a felesegem nem orulne. :D

(#15383) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre, pontosabban tanácsra. Van otthon egy Linksys WRT610N V1-es routerem. Ez ugye tud 2.4 és 5ghz-t is. Szolgáltatót váltottam nemrég. 40/20-as lett a netem elvben, gyakorlatilag 65/20at mérek kábelen keresztül. A kérdésem, hogy hogy tudok a wifi részéből 22mbps-nél nagyobb letöltési sebességet produkálni? 2 laptop van a családban, egy Dell Vostro 3350-s és egy Samsung R540-s. Mint kiderült a bennük lévő wifi adapterek nem tudják az 5ghz-t. Erre nagyon bepöccentem, mert nem régi laptopok, és nem is olyan szarok, felháborító, hogy a pl. a telóm, egy S3-asról van szó, gond nélkül lekezeli az 5ghz-s hálózatot, a laptopok meg nem. 5ghz-n keresztül telóval 56mbps-t mérek. A kérdés, hogy 2.4ghz-n, hogy tudok minél magasabb letöltést produkálni? már próbáltam a 20 és a 40mhz-s frekvenciát, illetve több csatornát is, és hát sehogy sem tudok 22-nél többet produkálni, ráadásul úgy, hogy fél méterre vagyok a routertől. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mit csináljak? Vagy muszáj lesz vennem olyan wifi adaptereket a notikba amik tudják az 5ghz-t, hogy gyorsabb letöltést tudjak elérni? Ha igen, akkor tudnátok javasolni olyan típust, ami olcsó és jó?
A routeren jelenleg a gyári firmware van, volt rajta DD-WRT de annál nem ment az 5ghz. Előre is köszönöm a segítséget!

(#15384) Intruder2k5 válasza rento (#15383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A baj nem az 5GHz hiányával lesz, mert 2.4GHz-en is elérhető közel 100Mbps valós sebesség, csak megfelelő eszközök, beállítások, és körülmények kellenek hozzá! Ez a 22Mbps még akár arra is enged következtetni, hogy nem csak az 5GHz-et, de még az N szabványt sem ismerik a laptop WiFi adapterek, mert ez közelítőleg a G szabvány végsebessége!

A fő kérdés tehát, hogy egész biztosan ismeri a laptop wifi adaptere az N szabványt?

Ha igen, akkor a 40MHz 300Mbps, vagy a 20MHz 150Mbps verziót?

Ezen kívül jó lenne egy kép inSSIDer-el készítve...

(#15385) rento válasza Intruder2k5 (#15384) üzenetére


rento
őstag

igen tudom, hogy ez a g sebességnek felel meg. az a baj, hogy ha router beállításaiban ha csak n-re teszem, nem mixedre, akkor nem is hajlandó kapcsolódni a routerhez egyik laptop sem. a dellben lévő wifin ez a chip van: Atheros AR9285
Ez elvileg 150mbps-s. A samsungba is mindjárt megnézem, hogy milyen van. inSSIDer-es képet is csinálok nem sokára.

(#15386) rento válasza rento (#15385) üzenetére


rento
őstag

A samsung r540-sben Broadcom BCM4313GN típusú wifi chip van. Erről csináltam is egy inSSIDer képet:

Az aida-val megnéztem, és a kapcsolati sebességhez 54mbit-et ír, tehát csak g-ként üzemel. Miért nem n-el kapcsolódik, ha mixedre van állítva a routerben és a wifi kártya támogatja az n szabványt?

[ Szerkesztve ]

(#15387) Intruder2k5 válasza rento (#15386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát itt túl sok WiFi hálózat nincs a Tieden kívül, ami esetleg zavarhatna!

A kliens oldalon WiFi driver cserével, frissítéssel nem próbálkoztál még? Fel van telepítve a gyári driver, vagy csak a Windows által feltett változat? Utóbbi sokszor nem túl szerencsés...

Egyébként tapasztalataim szerint 20MHz-en még ha lassabb is, de lényegesen stabilabb a kapcsolat! Bár ez a lassabb is relatív, mert elviekben ott is elérhető az 50-60Mbps!

[ Szerkesztve ]

(#15388) rento válasza Intruder2k5 (#15387) üzenetére


rento
őstag

igen, elég messze vannak a házunktól a szomszédok. a samsungnál a gyári driver van fenn, a legfrissebb, a dellen már nem emlékszem, rég telepítettem, de azt majd megnézem. mindegy lenne, hogy 20 vagy 40mhz, ha már 40mbps körül mérne az jó lenne.

(#15389) Intruder2k5 válasza rento (#15388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerre nincsen frissebb gyári fw? Egyébként szerintem DD-WRT alatt is mennie kell az 5GHz-nek, a K2.6 buildekkel mindenképpen!

2013 -> 05-27-2013-r21676 -> broadcom_K26

(#15390) rento válasza Intruder2k5 (#15389) üzenetére


rento
őstag

nincs sajnos frissebb gyári. én ezek között nem találom az én routeremnek megfelelő firmware-t. a gyári előtt ez a dd-wrt volt fenn: [link]. ez a v2-es wrt610n-re van: dd-wrt.v24-21676_NEWD-2_K2.6_mini_wrt610nv2.bin. az pedig ha jól tudom, akkor nem tehető fel az én v1esemre, mert más a chip van benne: [link]

(#15391) Intruder2k5 válasza rento (#15390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DD-WRT WiKi - Linksys WRT610N

You can install the K2.4 builds on v1, but not v2. K2.6 supports both v1 and v2. To identify the difference, K2.4 builds aren't usually marked with any special identification, and K2.6 builds are in a different folder with K26 in the folder name and K2.6 will be in the filename.

.../broadcom_K26/dd-wrt.v24-14289_NEWD-2_K2.6_big.bin

are 2.6 kernel builds and will work on v2 as well as v1.

(#15392) PNP


PNP
őstag

Az mitől lehet, hogy egy TP-Link router jelerőssége ingadozik fix asztali gépről mérve? 5-ös skála néha leesik 3-ra. Sebessége is egyre lassabb az utóbbi mondjuk fél évben, kábellel 25-30 MB/s net wifin mérve 5-7 MB/s.

(#15393) kali válasza PNP (#15392) üzenetére


kali
legenda

folytatás a másik témából; feltérképezed adott környezetben elérhető wifi hálózatokat, megnézed, hogy azok milyen csatornákon forgalmaznak, és a sajátot olyanra állítod, amelyik nem foglalt, ideális esetben a szomszédos érték(ek) is szabad(ok).
windows alatt például ez az alkalmazás segít, csak futtatod - nem kell telepíteni - egy wifi képes munkaállomáson, és a sok hasznos infó között a hálózatok által használt csatornák értékét is láthatod; link
javasolt 1 - 11 közötti tartományban beállítani a használt csatornát, és magyar wifi régióban.
amennyiben a tiéddel azonos vagy azzal szomszédos értékű csatornán másik elérhető hálózat forgalmaz, úgy akadások, lassulások, kihagyások jelentkezhetnek.

(#15394) rento válasza Intruder2k5 (#15391) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm, este ki is próbálom. :R

(#15395) Bozek válasza kali (#15393) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért nem az inSSIDer-t ajánlod neki?

(#15396) PNP válasza kali (#15393) üzenetére


PNP
őstag

:R
Köszönöm! Egyből fel is ment 15 MB/s körülre. Ez viszont még mindig elmarad a kábellel mért 28-30-hoz képest, ennyi lenne a TP-Link 741ND vége?

(#15397) kali válasza PNP (#15396) üzenetére


kali
legenda

nem a router a szűk keresztmetszet, 150 megabit/sec kapcsolati sebesség mellett 50 - 60 megabit/sec mérhető sebesség elvárható, ha az ellenoldal és a környezeti tényezők is úgy akarják.
azért a különbözet, mert a wifi forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak, tehát a 150 megabit/sec kapcsolati sebesség látható, de mérésre csak a hasznos adat kerül, a szükséges körítés nem.
milyen szabványos/típusú ellenoldal adott?
mekkora értéket ír ki a munkaállomás kapcsolati sebességnek?
g szabányos ellenoldal esetén 20 - 22 megabit/sec környékén maximalizálódik a sebesség, mivel az adott szabvány korlátja.

Bozek; mert sokan nem szeretnek általuk ismeretlen alkalmazásokat telepítgetni a rendszerükre, meg ez az alkalmazás is tökéletesen megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

(#15398) Bozek válasza kali (#15397) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért? Amit Te linkeltél, az nem ismeretlen a számára? :)

Egyébként ha megnézed, sokan és sokszor ajánlották már az inSSIDer-t, mivel az az egyik legjobb program erre a célra.

(#15399) kali válasza Bozek (#15398) üzenetére


kali
legenda

akkor ismét; nem kell telepíteni! :)
bárhová hívnak/küldenek, az emberek 90%-a rosszul van attól, ha bármit is telepíteni kellene a rendszerére, ezt meg csak futtatom, majd bezárom és ennyi!
minden szükséges értéket kiír, azonos számokat egyik alkalmazás sem tudja másként/jobban kiírni, a grafikon helyett - amin szintén nem mindenki tud(na) eligazodni - csak számolni kell, 11-ig vagy 13-ig pedig mindenki képes rá.

[ Szerkesztve ]

(#15400) PNP válasza kali (#15397) üzenetére


PNP
őstag

g-s stick van a gépben. Tehát először ezt illene cserélnem? Mire?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.